Computerlandkaart in opkomst Rechter legt forse boete op 'Prijs voor de Monumentenzorg' voor Rijnlandse Molenstichting Noordwijk als voorbeeld: werk van tien jaar kan in een maand Rook van allesbrander via ventilatie bij buren binnen ZATERDAG 6 JUNI 1987 W III PAGINA 13 Geld bestemd voor molens Hazerswoude en Rijpwetering KAAGEILAND - De Prijs voor de Monumentenzorg van het Prins Bernhard Fonds is dit jaar toege kend aan de Rijnlandse Molen stichting. Prof.ir. Th. Quené, vice- voorzitter van het Prins Bernhard Fonds overhandigde gistermorgen de prijs, een oorkonde en een geld bedrag van 100.000 gulden, aan voorzitter A. Thomassen van de Rijnlandse Molenstichting. De Prijs voor de Monumenten zorg is twee jaar geleden ingesteld en wordt jaarlijks toegekend aan een instelling of een persoon die zich bijzonder verdienstelijk maakt voor het behoud van de Ne derlandse monumenten. De Rijn landse Molenstichting heeft de prijs gekregen omdat zij volgens de jury vele molens voor verval en sloop heeft behoed. "Bovendien zorgt de stichting er voor dat de poldermolens maalvaardig blijven. Mochten de mechanische gemalen uitvallen, dan kan altijd worden teruggeval len op de oude molens. Door het restaureren van de molens zorgt de stichting ervoor dat de ambachte lijke kennis over molens behouden blijft", aldus de voorzitter van de jury, J.C.J. Lammers, tijdens een bijeenkomst op Kaageiland. De Rijnlandse Molenstichting is de grootste particuliere eigenaar van molens in Nederland. De stich ting beheert 37 molens waarvan er 32 maalvaardig zijn. Het doel van de in 1959 opgerichte stichting is het beheren en restaureren van molens in het poldergebied van het Hoogheemraadschap Rijnland tus sen Gouda en Hillegom. Molens die met sloop worden bedreigd, worden zo mogelijk door de stich ting opgekocht. Het Prins Bern hard Fonds draagt bij in de kosten van aankoop. Volgens voorzitter A. Thomas sen is de stichting er niet op uit zo voel mogelijk molens in eigendom te krijgen. "Wij streven naar het be houd van de molens die overgaan in particuliere handen. De ervaring heeft geleerd dat alleen zeer draag krachtige eigenaars deze in goede staat kunnen houden. Het over gaan in particuliere handen bete kent evenwel in veel gevallen het begin van het verval. De Heilige Geestmolen aan het Braassemer- meer is daarvan een droevig voor beeld". Thomassen uitte in zijn toe spraak zijn zorgen over de finan ciële toekomst van de stichting. De restauratie van molens kost vele tienduizenden guldens. "De over heid heeft de subsidiekraan steeds verder dichtgedraaid. Dat betekent dat we alleen het hoogstnoodzake lijk onderhoud aan onze molens kunnen plegen. Dat stelt ons voor grote problemen". Thomassen maakte bekend dat de geldprijs zal worden gebruikt voor het aanbrengen van vijzels in de Blauwe of Gerewipmolen in Ha zerswoude en in de Waterloosmo len in Rijpwetering. Beide molens zijn al jaren in bezit van de stich ting. Door verlaging van het pol derwaterpeil konden de molens evenwel geen water meer tasten. Met het aanbrengen van vijzels worden de molens weer maalvaar dig. Volgens Thomassen is het niet raadzaam de geldprijs over alle je nauwelijks terug" molens die de stichting beheert, uit Quené maakte tijdens de bijeen- steunen bij de aankoop van twee te smeren. "Er zou dan per molen komst ook nog bekend dat het molens in Aalsmeer en Hazerswou- slechts 2700 gulden kunnen wor den besteed. Zo'n investering vind lenstichting financieel te onder- Fietspad langs Wijde Aa dit jaar gereed LEIDERDORP/WOUBRUGGE - De provincie heeft de gemeente Woubrugge laten weten dat het fietspad langs de Wijde Aa wellicht nog dit jaar wordt voltooid. De in totaal twaalf kilometer lange route loopt van Woubrugge naar Hoog- made. Momenteel wordt het via duct over rijksweg 4 verbreed ten behoeve van de fietsers, zodat de aansluiting op Leiderdorp aanzien lijk wordt verbeterd. Het vernieuwde en iets verbrede fietspad langs de Wijde Aa, dat overigens ook een geliefde route voor wandelaars is, maakt onder deel uit van een miljoenenklus, no dig om de zwakke dijk langs de Wijde Aa te versterken. De provin cie Zuid-Holland hééft voor het werk het geld op tafel gelegd. Zo wel het Waterschap De Oude Vee- nen als de gemeente Woubrugge hadden bij herhaling aangedron gen op verbetering van de dijk, die zo slecht was dat op een aantal plaatsen al water door de oeverver dediging sijpelde. Bij een doorbraak zouden de ge volgen zeer ernstig zijn geweest. Het water van de Wijde Aa en Braassemermeer had verschillen de polders tussen Woubrugge en Koudekerktot aan de Oude Rijn doen onderlopen. Het gedeelte van de dijk met een nieuw fietspad vanaf de brug in Woubrugge tot aan de Oudendijk- seweg was al eerder klaar. Het res terende deel tot aan Hoogmade schiet nu ook op, zo heeft de pro vincie laten weten. De provincie overweegt nog om het voet- en fietsveer over het Pad- degat tussen Alkemade en Wou brugge op Woubrugse grondge bied van een tweede aanlegpunt te voorzien, namelijk aan het eind van het Weteringpad. Hierdoor wordt een rondgang langs beide oevers van de Wijde Aa mogelijk. DEN HAAG/REGIO - Steeds meer gemeenten stappen over van hun tra ditionele landkaarten op zogenaamde computer landkaarten. Deze kaarten worden gemaakt aan de hand van luchtfoto's. "De mogelijkheden van die kaarten zijn onbeperkt", zegt P.R.J. Satter, staf functionaris van KLM Ae- rocarto in Den Haag. "Je kunt je fantasie er echt op loslaten", verzekert hij. Het ministerie van financiën is één van de klanten van KLM Ae- rocarto. Geregeld laat dit minis terie zijn kaarten door het bedrijf bijwerken. Deze kaarten worden door het departement onder meer gebruikt om de bebouwing de dorpen en de steden vast te stellen. Aan de hand daarvan worden de jaarlijkse uitkeringen aan deze plaatsen berekend. Na het ministerie hebben nu ook de gemeenten zelf het ge mak van deze kaarten ontdekt. Een groot aantal gemeentebestu ren in het land wacht inmiddels watertandend op het eerste zoge naamde 'digitaal topografisch computerbestand' van hun dorp of stad. De kaarten worden doorgaans gemaakt op een schaal van 1 op 500, één centimeter op de kaart is in werkelijkheid vijf meter. "Maar met behulp van de com puter kunnen deze kaarten net zo groot of zo klein worden ge maakt als de gemeenten wen sen", aldus Satter. Naast verschillende grote plaatsen hebben Leiden Katwijk en Noordwijk het Haagse bedrijf inmiddels opdracht gegeven voor het vervaardigen van derge lijke kaarten. Voor Leiden is het werk op een oor na gevild. De plattegronden kunnen wor den opgeslagen in het geheugen van een eenvoudige computer waarvan bijna elke gemeente er wel één of meerdere in gebruik heeft. "En vul dan zelf maar in wat er bij deze kaarten moet ko men te staan. Alles is mogelijk", aldus Satter. Digitale kaartvervaardiging waarin KLM Aerocarte is gespe cialiseerd, is een relatief nieuwe ontwikkeling op het gebied van karteren. Het biedt de gebrui kers een bestand op computer schijf dat een hoge en blijvende nauwkeurigheid garandeert. Veranderingen kunnen eenvou dig in de computer worden aan gebracht. Zo kunnen volgens Satter bij voorbeeld elektriciteitsleidin gen, waterleidingen en andere praktische gegevens op de kaar ten worden ingetekend. Het neerzetten van illegale bouwsels, het omhakken van bo men zonder vergunning en het inpikken van stukjes gemeente grond om het eigen erf te vergro ten, al de mensen die zich hier aan schuldig maken, zullen in de toekomst met één oogopslag van een gemeente-ambtenaar door de mand vallen als wordt ge werkt met een computerland- kaart. Maar ook het invoegen van in formatie over de bewoners van de op de kaart ingetekende hui zen kent geen grenzen. Die infor matie kan zich beperken tot bij voorbeeld de grootte van gezin nen, maar in het buitenland, waar al geruime tijd met dit sys teem wordt gewerkt, wordt ook meer persoonlijke informatie bij de kaarten opgeslagen, bijvoor beeld de hoogte van de hypo theek die op het huis rust. Vooralsnog moet er volgens Satter niet van worden uitgegaan dat de hypermoderne computer- landkaarten door gemeenten zul len worden misbruikt voor het opslaan van privacy-gevoelige informatie. "Deze nieuwe tech niek moet positief worden bena derd", vindt hij. "Met behulp van deze computerkaarten kan door gemeenten efficiënt worden ge werkt". Naast het intekenen op de computer van rioleringen, leidin gen en dergelijke kunnen de kaarten ook worden gebruikt door bijvoorbeeld de plantsoe nendiensten van de gemeenten. "Waar zijn in de gemeente pre cies de groenstroken? Wanneer en waar moet worden gemaaid of gesnoeid? Waar staan de bomen enz. enz". En al deze informatie staat volgens Satter op het 'digi taal topografisch bestand', zeg maar de computerlandkaart'. In het verleden kostte het jaren werk om een een middelgrote ge meente nauwkeurig in kaart te brengen. In Noordwijk bijvoor beeld wordt al ruim zes jaar met behulp van landmeters gewerkt om de badplaats in kaart te bren gen. De bedoeling was dat dit werk in tien jaar tijd zou zijn vol tooid. Maar die tien jaar zal op die manier volgens burgemees ter en wethouders van die plaats ruimschoots worden overschre den. In Noordwijk wordt dit niet aanvaardbaar geacht uit oogpunt van efficiëncy en kostenderving. "Het is noodzakelijk om op korte termijn over goed kaartmateriaal te beschikken". Zonder goede grootschalige basiskaart zouden er volgens dit college bijvoor beeld extra kosten moeten wor den gemaakt om bestemmings plannen aan te passen en te ver vaardigen. "Ook voor inventarisaties ten behoeve van weg-, groen- en rioolbeheer, ruimtelijke orde ning, nutsbedrijven etc. is een dergelijke kaart ononbeerlijk", zo meent het gemeentebestuur ALPHEN AAN DEN RIJN - Een bewoner van de Wilhelmina Druc- kerstraat in Alphen krijgt van de gemeente alle steun om een einde te maken aan de ongezonde en ge vaarlijke situatie waarin hij met zijn gezin leeft. Het moderne lucht- verwarmingssysteem zuigt bij de familie de rook naar binnen die uit de schoorsteen bij de buren komt. "Zij verwarmen hun huis groten deels met een allesbrander. Hun uitlaat van de open haard bevindt zich op iets meer dan vijf meter van de inlaat van onze ventilatie. Zou u de meetresultaten van TNO zien, dan zou u zich rotschrikken", aldus de Alphenaar. "Het is alle maal kankerverwekkend materiaal dat bij mij naar binnen komt. We zijn af en toe al naar buiten ge vlucht omdat het binnen niet meer was uit te houden". De bewoner van het energie-zui nige, zogeheten spaarhuis probeert reeds twee jaar verbetering in de situatie te krijgen. Hij schreef brie ven naar de Vereniging Eigen Huis en milieu-minister Nijpels. Tever geefs. Hij heeft nu de hulp van de gemeente ingeroepen. Directeur W.W. van der Poel van openbare werken heeft laten weten dat ook in de technische sfeer geen afdoende oplossing voor het pro bleem is te vinden. Ofschoon dit probleem maar tot zekere hoogte de gemeente aangaat, wil men toch proberen een oplossing te vinden.. ZATERDAG Leiden Leidse Schouwburg - Leiden English Speaking Theatre rnet 'Loot', 20.15 uur. Imperium - Oude Vest, 'The Family' van Lodewijk de Boer, 20.30 uur. Stadsgehoorzaal - Breestraat, optreden van het Bachkoor Holland, m.m.v. het Amsterdams Kamerorkest, 20.15 uur. Hartebrugkerk - Wandel-orgelconcert, 15-15.30 uur. Groenoordhallen - rommelmarkt, tot 16 Ijs- en Evenementenhal - Vondellaan, rommelmarkt, tot 17 uur. Filmhuis LVC - film 'Giant' van George Stevens, 21.15 uur. Leidse werkgroep Homoseksualiteit - Langegracht 65, disco, 22-2 uur. NVSH Trefcentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, open soos vanaf 22 uur. Leiderdorp Muzenhof - Cor Gordijnsingel, film, 'Out of Africa', 20.30 uur. Hollandse Tuyn - Hoofdstraat, jazz-con- cert 'Swinging Crash', 21 uur. Voorschoten Cultureel Centrum - Leerlingenavond Muziekschool Otto Woldhuis, 19.30 uur. Zoeterwoude De Westender - Hondsdrafweg, verkie zing sterkste man en vrouw van Zoeter woude, hele dag. ZONDAG Leiden Plein Kaasmarktschool - Kindertheater 'Klapsigaar' kindervoorstelling 'Meneer Flakke en Overgoeree, 15 uur. Clubhuis Swifttoer - Rijnstreek-fiets tocht over 35 of 60 km, 8.30-9.30 uur. Pijpenkabinet - Oude Vest, demonstra tie pijpmaken, 13-17 uur. Voorschoten Raadhuislaan - Fietstocht 'Na de Koffie- rit', 40 km, 11 uur. Wassenaar Jongerencentrum Tent - van Zuylen van Neijeveltstraat 204, optreden groe pen Lancaster, Isolation en Feedback, zaal open 21.30 uur. MAANDAG Leiden neer Flakkee en Overgoeree, 15 uur. Voorschoten Johan Willem Frisolaan - Volleybaltoer nooi Gemini-Kangeroes, 10 uur. KATWIJK - De schipper van de kabeljauwkotter KW 125, 'Maarten Senior', is door een Engelse rech ter veroordeeld tot 30.000 gulden boete voor het vissen in de Engelse zone. Het schip van reder C. Kuijt uit Katwijk werd woensdag door de Engelse autoriteiten opgebracht en een dag vastgehouden in de ha venplaats Grimsby. Schipper M. Meijvogel en de vijf Katwijkse bemanningsleden van de KW 125 mochten het schip in de Engelse haven niet verlaten. Ze kregen juridische bijstand van de Katwijkse advocaat G.R. van der Plas, die voor de rechtzitting was overgevlogen. Aanvankelijk werd verwacht dat ook de netten en de vangst van de kabeljauwkotter in beslag zouden worden genomen, maar de vissers kwamen er uitein delijk met een forse boete af. "Dat scheelt ons in ieder geval een scha depost van nog eens 100.000 gul den", aldus reder Kuiit. Katwijkse kotter in Engelse zone opgebracht De Katwijker is van mening dat de Engelsen met deze rechtzaak een waarschuwing hebben willen geven aan de hele Nederlandse ka- beljauwvloot. "Ons schip is opge bracht omdat het zich 150 tot 200 meter binnen de Engelse zone be vond. Wat is dat nu voor een af stand op die onmetelijke zee?", al dus Kuijt. Minister G. Braks heeft vorige maand de vangst van kabeljauw voor de hele Nederlandse vloot ge sloten. De kabeljauwvissers vech ten dat besluit aan en zijn de afge lopen periode gewoon naar de vis gronden vertrokken. De KW 125 heeft de haven van Grimsby inmiddels weer verlaten. De KW 125 behoort tot de groep van twintig zogenaamde kabel- jauwdocumenthouders, die op het moment dat de vangst werd geslo ten nog ruim 1000 ton van het ei gen quotum overhad. Met dit quo tum zou het hele jaar door kunnen worden gevist. Door de grote aan voer van andere schepen werd ech ter ook het beschermde quotum van de documenthouders benut. Een delegatie van de Katwijkse kabeljauwvissers heeft gisteren met ambtenaren van het ministerie van landbouw en visserij gespro ken over de problemen van de k- documenthouders. Volgens hun raadsman, mr. J. van der Plas, is een oplossing mogelijk als de EG op korte termijn besluit het kabel jauwquotum voor dit jaar te verrui men. "De kans daarop is vrij groot", aldus Van der Plas. De documenthouders hebben de toezegging gekregen dat deze nieu we vangsthoeveelheid aan hen zal worden toegewezen. "Het ministe rie heeft verder strenge maatrege len in het vooruitzicht gesteld voor de groep overige schepen, om te voorkomen dat dit quotum op nieuw door hen wordt opgevist", zegt de advocaat. Van der Plas bekijkt verder of het mogelijk is om als k-document- houders juridische stappen te ne men tegen de vissers die zich niet aan de regels houden. "We voelen er niets voor om opnieuw de dupe te worden van de handelwijze van de overige schepen", aldus Van der Plas. "We willen de vangst van ka beljauw desnoods beletten met ci viele procedures tegen de afzon derlijke kottereigenaren". Volgens Van der Plas ziet de ambtelijke top van het ministerie in dat de k-documenthouders door het vangstverbod onrechtvaardig worden behandeld. "Er is begrip voor onze problemen en ik heb goede hoop dat we eruit komen", aldus de raadsman. van deze Zuidhollandse bad plaats. Bovendien voorkomt een com puterlandkaart doublures in ver vaardiging en bijhouden van ve le soorten kaarten, zoals huis- nummerkaarten, rioolkaarten, kaarten voor registratie van ka bels en leidingen, omdat deze in formatie in het geautomatiseerde systeem zal worden ingebracht. KLM Aerocarto ziet kans om, als alle zeilen worden bijgezet en al het andere werk opzij wordt geschoven, een plaats als Noord wijk theoretisch na het maken van de foto's binnen een maand in kaart te brengen. Vergeleken met de_ruim tien jaar die Noord wijk zelf nodig dacht te hebben om het op de ouderwetse manier met behulp van landmeters te doen, vólgens Satter dus een schijntje. De kosten van het vervaardi gen van een computerlandkaart komen voor een stad als Leiden, die ruim 100.000 inwoners telt, nog net niet op een tientje per in woner. "Maar die prijs hangt na tuurlijk ook af van de hoeveel heid werk dat moet worden ver richt. Een plaats met veel weilan den zal goedkoper uit zijn dan een stad met veel stegen en straatjes", aldus Satter. KLM Aerocarto streeft ernaar dat de opdrachtgevers hun eigen afdelingen zoveel mogelijk kun nen inschakelen. Dit kan een aanzienlijke kostenbesparing be tekenen. Bovendien worden de kaarten in optimale samenwer king tot stand gebracht, zegt Sat ter. Popmarathon in Nieuwe Wetering ALKEMADE - De Stichting Alke mades Podium (SAP) organiseert eerste pinksterdag met medewer king van de Zuidhollandse Popu nie, het Cultureel Centrum in Nieuwe Wetering en de Leidse Vereniging Popmuzikanten, een marathonfestival. Acht popforma ties uit Leiden, Den Haag, Rotter dam en Roelofarendsveen verzor gen een optreden. De bands zijn geselecteerd uit ruim twintig groe pen die een demobandje hadden opgestuurd. Het popfestival duurt van drie uur 's middags tot drie uur 's nachts. Tussen alle bands zit steeds slechts een kwartiertje pau ze. Het muziekfeest wordt gespon sord door de Zuidhollandse Popu nie en beheerder Peter Klerks van het aan de Achterweg gesitueerde Cultureel Centrum in Nieuwe We tering. Daar vindt het concert dan ook plaats. SAP-medewerker Steef van der Aart presenteert het navol gende programma: 15.00 uur: Paradox uit Rotter dam, 16.00 uur: Guillotino's uit Rotterdam, 17.00 uur: Swedisch Kok uit Roelofarendsveen, 18.00 uur: Innocent Reallity uit Leiden, 19.00 uur: Sho Sho uit Roelofa rendsveen, 20.00 uur: Injured Ideal uit Rotterdam, 21.00 uur: Johnny Garson Strikes Again uit Leiden en 22.00 uur Naga uit Den Haag. Jostiband op tv ALPHEN AAN DEN RIJN - Het Jostiband Orkest treedt morgen op in het NCR V-televisieprogramma Meditatief Moment. Het is de ze vende keer dat de band uit Zwam- merdam op televisie verschijnt. In het programma wordt een aantal nummers uitgevoerd van de twee de langspeelplaat van de Josti band. De Jostiband bestaat uit 130 geestelijk gehandicapten, die in de Hooge Burch in Zwammerdam wonen. Vanaf 1966 maken ze mu ziek via een eigen methode. Het te levisieprogramma begint om vijf minuten voor zeven op de zender Nederland 1. Jongerencentrum Tent - van Zuylen van Neijeveltstraat 204, dichtersavond, 21.30 uur. Leiderdorp Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- neveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur; J.A. Verhage/C.M. Maris, Pluimzeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 2188661, spreekuur: Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur; H. Janssen, tel. 155010, spreekuur: Rosmolen 2. ma 8 uur tot 24 uur; dr. van Leeuwen, tel. 218661, spreekuur: Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur; R. Taytelbaum, tel. 120266, spreekuur: Utrechtse Veer 17. zo 8 uur tot 24 uur; F.B. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371, spreekuur: Minnebroers gracht 41. ma 8 uur tot 24 uur; J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel 122538. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur; H. Landman, Kern straat 11, tel. 120412. zo 8 uur tot 24 uur; J. Pleiter, Fruinlaan 11, tel. 131337. ma 8 uur tot 24 uur; H. Stolk, Burggra- venlaan 102, tel. 125820. ma 24 uur tot di 8 uur; H. Jurgens, Burg- gravenlaan 102, tel. 125820. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 24 uur; F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347. zo 8 uur tot 24 uur; J.&R.Zaaijer, tel. 316008, spreekuur: Betty van Nifterik- ma 8 uur tot 24 uur; dr Roos, Zocher- straat 1, tel 766123. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur; M. Lesius, tel. 221467. zo 8 uur tot 24 uur; A. Hammerstein, tel. 767646, spreekuur: Robijnstraat 2b. ma 8 uur tot 24 uur; dr. Reinders, G. Brandstraat 29, tel. 760947; dr Prince, Vondellaan 58, tel. 701754. Leiderdorp za; J. v.d. Leden, tel. 894539, spreekuur: 12.30-13 uur, Hoofdstraat 8. zo. en ma. F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139, spreekuur: 12.30-13 uur, Flo rijn 10. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: D. Held, Marelaan 36, tel. 174955; 2e Pinksterdag; J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel. 170605. Voorschoten za; A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel. 2493 zo; E. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 766426. ma; A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 762159. Warmond za. en zo; L Lempers, Churchillaan 13, Voorhout, tel. 02522-10140. ma; huisartsenpraktijk Oosterhout, Rietpad 9, Voorhout, tel. 02522-30697. Wassenaar za: J. Vonk, tel. 79676, spreekuur: Wit- tenburgerweg 106. zo; E.J.J. Op 't Landt, tel. 13056, spreek uur: Middelweg 21. ma; M. v.d. Feen tel. 18309, spreekuur: Hofcampweg 65. de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 5/6 tot 8/6 door: Apo theek Reyst, Steen straat 35, tel. 120136. Apotheek van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. van 8/6 tot 12/6 door: Apotheek De Aloë, Levendaal 161, tel. 120502. Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: zo; B.E. Verlinden, Jaap ter Haarsingel 2a, Leiderdorp, tel. 071-413366. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haaswijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is tandarts G.J.H. de Minjer, Simon Vestdijklaan 28, telefonisch be reikbaar onder nummer 071-155375; te vens spreekuur van 11-12 en 17-18 uur Professor Th. Quené overhandigt de oorkonde en de cheque ter waarde van 100.000 gulden oorzitter van de Rijnlandse Molenstichting, A. Thomassen, (rechts) i Nanno Bloupc

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13