'Empedokles': jammerlijke mislukking Eotvos formalist, Kurtag ontroerend Kleur als bindend element KIJKUIT VRIJDAG 5 JUNI 1987 RADIO-TV-KUNST PAGINA 27 'De dood van Empedokles' van Frie- derich Hólderlin door Voorheen ADM. Met: Gerardjan Rijnders, Fe lix Jan Kuypers, Sylvia Poorta, In- grid Kuijpers, Theu Boermans en Helmert Woudenberg. Regie: Peter de Baan. Bewerking/dramaturgie: Janine Brogt. Gezien op 4 juni in Aorta, Amsterdam. Aldaar nog gere geld tot en met 13 juni te zien. AMSTERDAM - Aorta, Empe dokles, Hölderlin en Voorheen ADM - vier namen, die waar schijnlijk enige toelichting be hoeven. De Duitse dichter Frie- drich Hölderlin (1770-1843) liet fragmenten na van een treurspel- ontwerp over de filosoof, arts, dichter en staatsman Empe dokles, die leefde in de vijfde eeuw vóór onze jaartelling en volgens de overlevering zelfdo ding zou hebben gepleegd door zich in de vulkaan de Etna te storten. Voorheen ADM is een "verzameling individuele perso nen", die incidentele theaterpro- jekten maken. Eén zo'n projekt is deze poging tot een Empe- dokles-voorstelling, die mede in het kader van het Holland Festi val tot stand is gekomen. Deze voorstelling is gesitueerd in Aor ta, een voormalige bedrijfsruim te in de Spuistraat in Amster dam. Vanuit de toneelwereld wordt met veel belangstelling naar deze produktie uitgekeken. Immers, onder de naam Voorheen ADM werken mensen samen als Jani- de logische noodzaak van de ge kozen enscènering. Deze vorm geving is van eenzelfde patheti sche zwaarwichtigheid die ook de tekstbehandeling kenmerkt. Wat men speelt, is poëzie, en dat zullen we weten ook! Empedokles (Gerardjan Rijnders) in debat met zijn dierbare leer ling Pausanias (Felix Jan Kuypers) in 'De dood van Empegokles' door Voorheen ADM. (foto Eduard Coblijn» ne Brogt en Gerardjan Rijnders, respectievelijk de dramaturge en één van de artistieke leiders van de nieuwe Toneelgroep Amster dam, die in het nieuwe seizoen aan de slag gaat. Dit Hölderlin/Empedokles- projekt heeft alles van een expe riment: hoe breng je in een ver vallen bedrijfsruimte een onvol tooid stuk, waarvan drie ver schillende fragmentarische ver sies bestaan? Hölderlins teksten zijn bovendien moeilijk toegan kelijk en vereisen heel wat con centratie van de lezer - om nog maar te zwijgen van de toeschou wer, die op aandachtig luisteren is aangewezen. Als de voorstel ling ongeveer een half uur heeft geduurd, is het duidelijk: afha ken is hier het devies en de rest gelaten over je heen laten ko- De inzet was hoog en ambi tieus, het als schouwspel zweve rige en vooral saaie resultaat is een jammerlijke mislukking. De verschillende speelruimten wor den intensief benut, maar geen moment raak je overtuigd door Hölderlins visie op Empe dokles (tevens volgens velen zijn zelfprojectie) en dientengevolge de opzet van het nader uit te werken stuk zijn in de loop der jaren nogal gewijzigd: de drie versies en een theoretische ver handeling vormen er de weerslag van. Die kun je niet ongestraft tot één geheel (liefst ook nog met een open eind) samensmeden. Het beeld van Empedokles wordt er niet bepaald consisten ter door, ondanks de eindeloze bespiegelingen in monoloog vorm. Zelfs titelrolspeler Gerard jan Rijnders kan daaraan niets veranderen, ook al is hij voor me nigeen de goeroe, van wie de ver betering van het Nederlandse to neelklimaat dient uit te gaan. WIJNAND ZEILSTRA Ensemble Modern met werken van Eotvos en Kurtag, donderdag 4 juni gehoord in Paradiso, Amsterdam in het kader van het Holland Festival. AMSTERDAM v - Acht zangers en zangeressen die zich zelf met grote regelmaat met een stemvork op het hoofd slaan en vervolgens sissen, brabbelen, gil lerig lachen en soms zelf zingen. Het was een tafereel, dat men donderdagavond in Paradiso kon gadeslaan. Het geschiedde tijdens de première van de in op dracht van het Holland Festival door Peter Eotvos geschreven compositie 'Endless Eight'. De stemvorktikkers waren leden van het Nederlands Kamerkoor, die samen met het Ensemble Mo dern het werk uitvoerden. Het nieuwste werk van Eotvos heeft alle kenmerken van het eerdere werk van de Hongaar, die thans dirigent is van het Ensemble In- terComtemporine in Parijs: hij wordt heel sterk geinspireerd door metrieke constructies; hoe strenger de gekozen basis-vorm hoe vrijer hij zich voelt, heeft hij eens in een interview gezegd. En dus is 'Endless Eight' gecompo- de 1 'Mo- bius-ring', waarin uit acht tonen acht melodieen ontstaan, die op hun beurt een 'magisch kwa draat, een dubbel spiegelbeeld' vormen. Het zal in de partituur zeker zijn terug te vinden, maar wie het werk voor het eerst hoort kan weinig anders dan het voor kennisgeving aanneen. En meer onder de indruk komen van de ongekende vokale mogelijkhe den van het Nederlands Kamer koor, dat eens te meer duidelijk maakt waarom het tot de beste koren ter wereld wordt gere kend. Met uiterste precisie wer den de instructies van Eotvos uitgevoerd en dat maakte, dat het best het beluisteren waard was. Zelfs ondanks de wat goed kope maniertjes, waarmee Eot vos verwijzingen naar het Grego riaans verwerkt, crescendi ge bruikt of het werk in een inder daad bijna eindeloos pianissimo laat eindigen. Eenzelfde gebrek aan inventi viteit was te horen in Eotvos' 'Chinese Opera', waarmee het concert begon. Twee identiek sa mengestelde instrumentale en sembles met daartussen in een groep muzikanten met elektro nisch versterkte instrumenten bezetten het podium om de woordeloze opera tot klinken te brengen. Ook nu weer een aan trekkelijk heldere constructie, die in zijn vormgeving geweld wordt aangedaan door bijna ro mantische emotionele uitbar stingen. Een lawaaierig werk, waar je niet koud of warm van wordt. Het publiek werd wel degelijk ontroerd door de 'Berichten van de overleden mej. Trussova', de liedercyclus waarmee Gyorgy Kurtag in een klap wereldwijd zijn naam als componist vestig de. Met uiterst subtiele midde len, een instrumentatie die tot de essentie is teruggebracht en een gebruik van de menselijke stem, dat men niet voor mogelijk houdt brengt hij de eenzaam heid, de hartstocht en de smart om de voorbije liefde uit de ge dichten van imma Dalos over. Die menselijke stem is inder daad van essentieel belang en de sopraan Rosemary Hardy vol deed aan verreweg de meeste ei sen. Wellicht was haar interpre tatie nog iets te emotioneel naai de zin van de echte puristen, maar het uiteindelijk effect was overweldigend. HANS LUTZ Mauritshuis hersteld in oude luister DEN HAAG (ANP) - Koningin Beatrix heeft gisteren in Den Haag onder grote belangstelling het ver nieuwde en uitgebreide Maurits huis heropend. Na een plechtige sa menkomst in de Ridderzaal, wan delde ze naar het op een steenworp gelegen museum, dat door één van haar illustere voorvaderen werd gesticht. Ze trok er een lint bij het toegangshek los, waarna de hekken openzwaaiden. De acteur Paul van Gorcum, (rechts) uitgedost als Johan Mau- rits van Nassau, daalde het bordes af, passeerde de schildwachten en verwelkomde de vorstin. Minister Nijpels van volkshuisvesting had haar al over de restauratie van het pand in Hollands classicistische stijl verteld en droeg het gebouw over aan zijn college Brinkman van cultuur. Directeur H.R. Hoetink sprak over de gedachten aan traditie en vernieuwing die ten grondslag lig gen aan de restauratie van het Mauritshuis. Hij meende dat voor de kwaliteit van de samenleving essentieel is, hoe die samenleving zich opstelt ten opzichte van haar verleden. Tijdens de rondleiding kreeg de koningin van de auteur dr. B. Broos het eerste exemplaar van diens „70 meesterwerken van het •itshuis". Dit is het eerste deel de uitgebreide catalogus, t een jaar of vijf alle 1.000 schilderijen van het museum staan afgebeeld, beschreven en toe gelicht. In het souterrain bekeek de vorstin ook haar portret dat de Amerikaanse kunstenaar Andy Warhol heeft gemaakt. Het is ge hangen tegenover de marmeren re plica van het beeld van Johan Maurits. waarvan het origineel in brons zijn graf in het Duitse Siegen siert. ifotoGPD» Papierprijs voor Jurriaan Schrofer MAASTRICHT (GPD) - De Bührmann-Ubbens Papierprijs 1987 is giste ren in Maastricht uitgereikt aan de grafisch vormgever Jurriaan Schrofer. De Papierprijs bestaat uit twee delen: een geldbedrag van 10.000 gulden en een technische ondersteuning bij het ten uitvoer brengen van een project. Schrofer ontvangt de prijs voor zijn project 'Onvolmaakt geheugen', een 'labyrint in papier, licht, beelden, teksten en stemmem'. Schrofer (1929) was docent aan de Akademie voor Beeldende Kunsten Rotterdam ep aan de Rietveld Akademie in Amsterdam. Tot voor kort was hij direc teur van de Akademie voor Beeldende Kunsten in Arnhem. Aanbevelenswaardige expositie in Grafische Werkplaats Expositie 'Kleur in de grafiek', tot 16 juni. Grafische Werkplaats Leiden (De Bange Duivel), Rijndijkstraat 4, Leiden. Geopend donderdag, zater dag en zondag van 14.00-18.00 uur. LEIDEN - In Nicole Montagne's werk 'Naar geluk vissen', is het middelpunt een naakte vrouw, die geknield zit bij het water. Door de herhaling van het woord 'kleur' in de golvende beweging van het water en het gebruik van de primaire kleuren, rood geel en blauw, geeft deze zeefdruk een dubbele verwijzing naar het ge geven waar alles om draait op de expositie bij de Grafische Werk plaats Leiden (De Bange Duivel) - namelijk KLEUR. Ter gelegenheid van de ten toonstelling 'Kleur in de grafiek' is een speciale uitgave tot stand gekomen, bestaande uit een aan tal teksten en drie zeefdrukken van de exposanten, Nicole Mon- tagne, Coos Dieters en Dodog Soeseno. Voor dit nieuwste initiatief van wat nu de Grafische Werkplaats Leiden heet, zijn drie kunste naars samengebracht die in hun grafisch werk een grote rol aan de kleur toekennen. De zeef drukken uit de verzorgd uitge voerde map geven goede voor beelden van de manier v/aarop dit drietal kleur als beeldend middel gebruikt. Dodog Soeseno heeft een ster ke voorkeur voor felle kleuren en vormen, die elkaar doordringen. Nicole Montagne's vlakvullende compositie valt eveneens op door nadrukkelijk kleurgebruik maar dit is minder kenmerkend voor haar verdere bijdragen, waarin een aantal vaste beeldele menten terugkeren. Juist licht heid en warme tinten brengen in haar werk een bepaalde stem ming teweeg, zoals in 'Herfst' goed te zien is. Coos Dieters ten slotte, geeft met kleur zijn figu ren een sterke gevoelswaarde mee. Zijn grillige lijnen en schil derachtige, losse kleurstreken passen bij een eigentijdse bena dering van het thema 'Madonna met kind'. Dieters' dynamische toepas sing van kleur, waarir niet geheel veronachtzaamd i: ook te vinden in het werk Dodog Soeseno en in iets minde re mate bij Nicole Montagne. Ge voel, mysterie en sfeer worden door middel van kleur overge bracht. Daarnaast speelt de her haling van motieven een rol. Sa menhang tussen de verschillen de elementen in Soeseno's werk, zoals slang, zon en vissen, wordt in een van de teksten uit 'Kleur in de grafiek' nader uiteengezet. 'Kleur in de grafiek' levert een verrassend beeld op, als men denkt aan exposities waar mo- nochromie en soberheid van kleur de boventoon voeren. Deze zorgvuldig samengestelde gra fiek-presentatie toont uiteenlo pend werk van drie kunstenaars dat wonderwel op elkaar afge stemd lijkt te zijn. Kleur is hier het bindend element. Deze expo sitie is een feest om naar te kij ken, zonder dat je het gevoel krijgt dat oppervlakkig effectbe jag in het resultaat meespeelde; in tegendeel, de bedoeling reikt veel verder dan de vorm. Daar om is 'Kleur in grafiek' een vera deming. Van harte aanbevolen. NANCY STOOP Exposities A. van de Kamp en H. Zuiderhoek ex poseren vanaf 6 juni hun kunstwer ken in het Katwijks Museum. De ten toonstelling die tot en met 27 juni duurt, laat gemengde technieken en keramische objecten zien. Het materiaal dat oorspronkelijk een andere functie heeft gehad (textiel, papier), gebruikt Van de Kamp het liefst. Door structuur, vlekken en be schadigingen aan te brengen, pro beert ze haar werk te integreren, ijaar thema is dan ook vaak 'aantasting door de tijd'. Daarnaast komen kle derdrachten en korsetten veel in haar werk voor. 3ij heeft een voorliefde voor deze onderwerpen vanwege de 'doorleefdheid' ervan. Er zit een le vensverhaal aan de kledingstukken vast. Op het moment is Van de Kamp bezig met een serie portretten van mensen in streekdrachten, uitge voerd in gomdruk en acryl. De schil deres werkt ook met drie-dimensio nale objecten die op de tentoonstel ling aanwezig zullen zijn. Sinds een paar jaar maakt H. Zuiderhoek keramische objecten. Haar werk moet worden gezien als verlaten brouwsels in een landschap overgeleverd aan de zon en zandstor men. Ze is vooral geïnspireerd door Noord- en Midden- Amerika. De kun stenares werkt met kleuren als am ber, oker en sienna (ingebakken me- taaloxyden en pigmenten). Een enke le keer glazuurt zij de binnenkant van haar brouwsels met hard blauw of turkoois. Hierbij zijn de Afrikaanse kalebassen sterk van invloed op haar de Voorstraat in Katwijk is dagelijks geopend van 10.00-12.00 en van 14.00-17.00, behalve Nog een expositie in Katwijk aan Zee: vanaf zaterdag wordt in galerie 'De Witte Duif (Koninginneweg) een verkooptentoonstelling gehouden van moderne grafiek rondom de voor malige COBRA-leden Karei Appel, Corneille en Anton Rooskens. Er wor den van deze kunstenaars zeefdruk ken en etsen verkocht. Van wijlen Willem Sandberg, grafisch ontwerper en oud-directeur van het Stedelijk Museum in Amsterdam, hangen er drie litho's. Anton Heijboer is op deze expositie vertegenwoor digd met zes etsen en tekeningen. De tentoonstelling omvat voorts werk van Alechinsky, Dick Bruna, Willem Hussem, Jacqueline de Jong, Picas so, Tajiri, Bram v.d. Velde, Werkman e.a. Openingstijden: elke zaterdag van 11 tot 13 uur en van 14 tot 17 uur. (T/m 11 juli. Leiden Rijksmuseum Boerhaave - Steen- straat, 'Balans van een eeuw', Neder landsewetenschappen en geneeskun de in de 19e eeuw, t/m midden '87; di. t/m za. 10-17 uur, zo. van 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, Moderne Japanse Kera miek van Keiko Hasegawa, tot 21/6; 'De jaargetijden van de mens', tot 27/ 9; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. De Lakenhal - Oude Singel, tentoon stelling 'De stand van zaken', t/m 8/6; 'Kunst van stof, t/m 5/7; di. t/m za. 10- 17 uur, zon- en feestdagen van 13-17 Art tea house 'De Oude Rijn' - Stille Mare, Hamerling, acryl op papier, t/m 5/6; dag. 10-18 uur, do. tot 21 uur, ma. 12-18 uur, zo. 11-18 uur. Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg, Wim Koreman, schilderijen, Hans Blank, beelden, t/m 21/6; vr., za., zo. van 13.30-17.30 uur. De Trommelaar - Apothekersdijk 22, werk van de etser Jan Montyn, tot 15/ 6; dag. beh. zo. van 17.30-20.30 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, perma nente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Piggelmee - Jan Vossensteeg 59, Erik jan Kuiper exposeert lithografieën uit de periode 1985-1987, ma. t/m za. 9-18 do. 1 t 21 i Eén van de objecten van A. v.d. Kamp, te zien in het Katwijks Galerie-Atelier Treetje Lager - Oude Rijn/hoek Pelikaanstraat, tekeningen en grafiek o.a. Jan Kroon, Angela Tul- fer, Henny Hartevelt, Maijan; kera miek van Anna Los, Stephan Sluyter, t/m juni; woe., do., vr. 13.30-18 uur, za. 12.30-17 uur, do. ook 19-21 uur. De Bange Duivel - Rijndijkstraat, 'Kleur in de grafiek', litho's, houtsne- des en etsen van Coos Dieters, Nicole Montagne en Dodog Soeseno, tot 16/ 6 do., za. en zo. van 14-18 uur. Kunstuitleen Leiden - Lammermarkt 35, sculpturen van Dorothe Jehoel. V Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat. Inez de Ruyter exposeert in de tuin men sen en dieren in brons, keramiek en Franse kalksteen. Moeder en zoon van Rijswijk exposeren textielschil- derijen (moeder), schilderijen en sculpturen (zoon), t/m 23 juni; di. 19- 21 uur, wo. 10-12 en 14-16 uur, do. 14- 16 uur, za. 14-16 uur en zo. 14-16 uur. 'Het Oude Raadhuis' - Dorpsstraat. 'Gemengde technieken op textiel' van Rike Dijkstra, van 23/5-18/6; open wo. 14-16 uur. do. 14-16 uur, za. 11-16 uur, zo. 14-16 uur, 2e pinksterdag 14- 16 uur. Alphen Rhijnkade elf - Rijnkade 11, bodem vondsten uit Alphen en Aarlander- veen, t/m sept.; di. t/m za. 10-17.30 uur, vr. van 10-21 uur. Galerie Alba - Kortsteekterweg 42, Nico Liedorp, plastieken in roestvrij stal en acrylaat; Kees Ballintijn, foto grafiek, t/m 5/7; vr. za. en zo. 10-20 Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, 'Rijnsburgers laten Rijns burg zien' en de vaste collectie 'De Andere Middeleeuwen', tot 5/9; vr. 19- 21 uur, za. 10-16 uur. Noordwijkerhout Leeuwenhorst congrescentrum - Lan- gelaan 3, werk van grafisch genoot schap drukkerstroost, tot 15/6; dag. 9- 21 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - Engelendaal, Lidie Bossen exposeert 'Astronomische Verschijnselen' in olieverf, acryl en pastel, van 2/6 t/m 31/7: ma. t/m vr. 8- 17 uur. Katwijk aan Zee Galerie 'De Witte Duif - Koninginne weg 12a, grafiek van Karei Appel en Corneille, geopend op de zaterdagen t/m 4/7; van 11-3 uur en van 14-17 uur. Concerten Klassiek Mozart staat centraal op het concert dat zaterdagavond in de Leidse Stadsgehoorzaal wordt gegeven. Het -concert heeft plaats ter gelegenheid van het feit dat Charles de Wolff dit jaar zijn zilveren jubileum als koordi rigent viert. Aan deze avond werken mee het Amsterdams Kamerorkest (dat dertig jaar bestaat) en het Bach- koor Holland. Het programma voor deze Mozart- avond vermeldt de Jupiter-symfonie en het Divertimento in D, KV 136. Na de pauze voegt het Bachkoor Holland zich bij het orkest om Mozarts grote Mis in C, KV 427 uit te voeren. Als solisten treden op de sopraan Ute Frühaber, de bas Pieter van den Berg. de tenor Hein Meens en de sopraan Marianne Koopman. Het geheel staat onder leiding van Charles de Wolff. Aanvang 20.00 uur. Het wandelconcert op zaterdagmid dag in de Hartebrugkerk wordt ver zorgd door de organisten Iman de Zwarte (Vlissingen) en John Bakker (Vlaardingen). Aanvang 15.00 uur. Het lunchpauzeconcert op woensdag middag in de Hooglandse Kerk wordt verzorgd door de 16-jarige Leidenaar Hajo Landheer (Haags Conservato rium). Hij zal werken van Rechelbel, Stanley, Gibbons en Bach vertolken. Aanvang 12.30 uur. Pop Ruim tien jaar alweer bestaat de voor al in Leiden en omgeving bekende band Ivy Green. De groep treedt za- Leefsma-Nagtegaal, 8/6 t/m 28/6; 14-17 worden, aldus het LVC. Aanvang 23.30 uur. Leiden Schouwburg vr 5, za 6, 20.15 uur, Leiden English Speaking Theatre met 'Loot' van Joe Orton. Tent Schuttersveld vr 5, 20.30 uur, het 'Werkteater' met voorstelling 'Op goede gronden'. za 6, 15 uur, het 'Werkteater' met de kindervoorstelling 'Door Dik en Dun'. Den Haag Charle: niet het Amsterdam Kamerorkest en het Bachkoor Holland in de Stadsge hoorzaal. (toto pri terdagavond weer eens in het LVC op met als bijzonderheid dat zij op deze avond haar nieuwe elpee 'Moonrai- sed' zal presenteren. De plaat bevat twaalf nummers, waarvan een aantal ongetwijfeld op deze avond te beluis teren zal zijn. Aanvang 22.00 uur. De Guillotino's, een Rotterdamse for matie, spelen vanavond in het zolder café van het LVC op. De band brengt voornamelijk covers uit de jaren vijf- Noorden Hotel-Restaurent 'De Watergeus' - Si mon de Capelweg 10, Hanni von Ver- schuer, schilderijen op zijde en Char lotte von Verschuer, emaille wandta- bleaux, t/m 2/8; di. t/m zo. vanaf 12 Rijnsaterswoude Koninklijke Schouwburg vr 5, za 6, 20.15 uur, Haagse Comedie met Wilde honing'. Theater Aan De Haven 9 t/m 13/6, 20.30 uur, De Jongste Cij fers met 'Wisselkind'. Circustheater za 6, 20.15 uur, reveu 'Champagne Coctail' van de Lichtstad Operette. Congresgebouw zo 7, 20 uur, optreden van Usha Man- geshkar, (Indiase muziek). Theater Pepijn vr 5, 20.30 uur, muziektheater Peter Tiddens met 'Brut en de bende'. Leiden Schouwburg vr 5, za 6, 20.15 uur, Leiden English speaking Theatre met 'Loot' van Joe Orton. Tent Schuttersveld vr 5, 20.30 uur, het 'Werkteater' met voorstelling 'Op goede gronden', za 6, 15 uur, het 'Werkteater' met de kindervoorstelling 'Door Dik en Dun'. Den Haag Koninklijke Schouwburg vr 5, za 6, 20.15 uur, Haagse Comedie met 'Wilde honing'. Theater Aan De Haven 9 t/m 13/6, 20.30 uur, De Jongste Cij fers met 'Wisselkind'. Circustheater za 6, 20.15 uur, reveu 'Champagne Coctail' van de Lichtstad Operette. Congresgebouw zo 7, 20 uur, optreden van Usha Man- geshkar, (Indiase muziek). Theater Pepijn vr 5, 20.30 uur, muziektheater Peter Tiddens met 'Brut en de bende'. Amsterdam Carré vr 5, 19.30 uur, HF, Schaubühne am Lehniner Platz, 'Triumph der Liebe' van Pierre Carlet de Chamberlain de Marivaux. ma 8, 20.15 uur, HF, Schönberg En semble, Slagwerkgroep Den Haag, BBC-Singers o.l.v. Reinbert de Leeuw. wo 10, do 11, 20.15 uur, Grips Theater met 'Linie 1-Musical' van Volker Lud- wig. Concertgebouw za 6, 15 uur, Forum Orkest met Tsjai- kowsky-suite uit 'Het Zwanenmeer', suite 'De Notenkraker', Gershwin- suite 'Porgy and BeSs', Bernstein-sui- te 'West Side Story', zo 7, 20.15 uur, HF, Franz Liszt Ka merorkest, J.S. Bach-Brandenburgs Muziektheater vr 5 t/m zo 7, HF, Nederlands Dans Theater met 'Buigen of barsten', Van Dantzig/Meijering, 'Symphonieën der Nederlanden', Van Manen/L.Andries- sen,'Serenade' Balanchine/Tsjai- kowsky, m.m.v. Nederlands Balletor kest o.l.v. Adam Gatehouse. Nieuwe De La Mar Theater vr 5, za 6, Paul Röttger, Huub Stapel, John Leddy e.a. in 'Benjamin in het Rotterdam nal', intercultureel dichtersfestival. ma 8, 20 uur, Indiaas Concert, wo 10, 20.15 uur, concert door het Brabants Orkest o.l.v. André Vander- noot, m.m.v. Ronald Brautingam, pia- Ivy Green, zaterdagavond in het LVC.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 27