LD HetwondervanASC Koet: 'We zijn het aan onze stand verplicht Sterke finish van Roodenburg UML, als alternatief Piet Buter 'studeert af Open club is het ideaal Finale bij w Leiden Vanderlijde in eindstrijd VRIJDAG 5 JUNI 1987 SPORT PAGINA 21 Finale LD-Cup OEGSTGEEST - De Kempe- naerstraat vormt morgen het decor voor de derde finale van het toernooi om de LD-Cup. Om 15.00 uur treden zaterdag eersteklasser (en winnaar van de districtsbeker) Rijnsburgse Boys en zondag-tweedeklasser Roodenburg tegen elkaar in het strijdperk. Noordwijk en dat zelfde Rijnsburg legden eerder beslag op de beker en de geld prijs van 3000 gulden. Het duel bij ASC staat onder leiding van arbiter J.C de Graaf. Voorafgaande aan de finale strijden TAW en Alphia om 12.00 uur voor de prijs (1000 gulden) van de beste afdelings club. OEGSTGEEST - Respectabel en oud, dat zeker. En gezellig ook nog wel, dat voor vast. Maar ver der arm, oud en bijna tot op de draad versleten. Zo ongeveer vond het bestuur van de Leidsl Oegstgeester voetbalclub ASC zich ruim een jaar geleden en aan de vooravond van het 95-ja- rig jubileum terug op een accom modatie die de vergelijking met een onbewoonbaar verklaarde woning glansrijk kon doorstaan. Er moest wat gebeuren, zo rea liseerde de heren zich plots, al thans wilde Leidens' oudste voet balvereniging de '100' ook daad werkelijk nog halen. Want behal ve met dat volledig uitgewoonde kot aan de Kempenaerstraat, ei gendom, dat wél, verkeerde het oudje ook op andere fronten al in verregaande staat van ontbin ding. Een afkalvend ledenbe stand, een terugloop vooral bij de jeugd en de geringe bereidheid bij de roodzwarten om woorden ook in daden om te zetten waren zaken die er mede toe bijdroegen dat de situatie gekenschetst kon worden als zijnde onhoudbaar. Maar die sores zijn allemaal achter de rug. Een wondertje in Oegstgeest? Daar kan je haast wel van spreken. Wie het niet ge zien heeft gelooft zijn ogen name lijk niet. Een van het bot af volle dig gerenoveerde kantine inclu sief een fraaie bestuurskamer, een ruime commissiekamer en een goed geoutilleerde keuken, vier spiksplinternieuwe stenen kleedkamers los van de rest, een opgeknapte tribune en een apart jeugdhonk. Dat maar liefst veer tig F-junioren in de leeftijd van zes tot acht jaar daar vrijuit kunnen 'raggen' benadrukt al leen maar de plotselinge weelde waarin de Good-Old zich sinds kort mag baden. Of het soms bankbiljetten heeft geregend boven de Kempenaer straat, lijkt dan ook een voor de hand liggende vraag. "Geens zins", glimlacht secretaris Gi deon Ciggaar, één van de expo nenten van het nieuwe ASC waartoe ook de in volle glorie te ruggekeerde voorzitter Jan Splinter behoort. "Er moest ge woon wat gebeuren, dat was vol strekt duidelijk. Pompen of ver zuipen, daar kwam het simpel weg op neer. Niets ten nadele van onze voorgangers, hoor, maar tien jaar gesol ovér wel of niet weggaan hier en onderhand niets doen had de club wel bijna aan de rand van de afgrond ge bracht". Toen eenmaal duidelijk was dat ASC niet zou vertrekken uit het centrum van Oegstgeest stel de het nieuwe bestuur samen met de gemeente een ambitieus plan op om de zaak volledig op te kale fateren. "In drie fasen moest dat zijn beslag krijgen. Er is flink geinvesteerd, maar zoals je ziet is het de moeite waard geweest. De vereniging heeft een flinke injec tie gekregen en dat mistop alle fronten, zijn uitwerking niet. De honderd halen zal geen probleem zijn", aldus Ciggaar. Voor wie het wonder met eigen ogen wil zien: morgenmiddag om 15.00 \Lur de finale van de LD- Cup bij ASC. AD VAN KAAM LEIDEN - Onder het motto 'pakken watje pakken kan' stelt Hennie Koet morgen alles in het werk om na de districtsbeker ook de Leidsch Dagblad Cup aan de rijkelijk gevulde prijzenkast van Rijnsburgse Boys toe te voegen. Het kampioenschap ging aan de zaterda geersteklasser voorbij, maar omdat de ploeg in het algemeen en Koet in het bijzonder over een ongekend lange adem beschikt, is geen enkele troostprijs 'veilig' voor de ploeg van trainer Arie Kurver. Lancel: 'We zullen knokken' LEIDEN - Voor Roodenburg loopt het seizoen nog bijna net zo goed af als aan het begin van de voetbalcompetitie was verwacht. De Leidse zondag tweedeklasser hield in de competitie, zij het met pijn en moeite, stand en mag boven dien morgen een gooi doen naar de Leidsch Dagblad-Cup, terwijl andere clubs allang zijn uitgespeeld. Eén van de spelers die met volle teugen geniet van de succesvolle afloop van het voetbaljaar is aan voerder Arno Lancel. Hoewel de 24-jarige Leidenaar volgend sei zoen bij zaterdag eersteklasser ARC zijn geluk gaat beproeven, be valt de huidige gang van zaken bij Roodenburg hem uitstekend. "Na de ongelukkige seizoenstart is nie mand bij de pakken gaan neerzit ten. Iedereen deed er juist een schepje bovenop. Zoals het de laat ste vijf competitiewedstrijden is gegaan, mag het van mij blijven. Heel professioneel, met aan de ene kant extra trainingen en aan de an dere kant goede faciliteiten, zoals ballen voor elke training" Indrukwekkend Helemaal verklaren kan Lancel het ook niet,' maar van een paniek stemming is bij de Leidenaars nooit sprake geweest. "Het woord degradatie is niet eens gevallen, daar hield niemand rekening mee. Wel heeft begeleider Jan van Wezel toen het slecht ging eens een in drukwekkende speech gehouden, die ons allemaal geweldig heeft ge stimuleerd. Niet voor niets trainen we nu nog net zo fanatiek als aan het begin van de competitie", ver zucht Lancel na de laatste training van het lange seizoen. In de finale om de LD-Cup moet Roodenburg routinier Cees Verver (met vakantie) en de geblesseerde broers Rob en Peter Pret missen. Voor Lancel is dat geen reden om de moed al op te geven. „Wij voet ballen de laatste weken met veer tien gelijkwaardige spelers. Boven dien is de sfeer uitstekend, dus ik hoop op een gunstig resultaat in mijn afscheidswedstrijd. Wij zullen er in elk geval met dubbele inzet "Voor knokken" Van de tegenstander, zaterdag eersteklasser Rijnsburgse Boys, weet de Leidse spelbepaler dat het voor amateurbegrippen professio neel speelt. Precies zoals Lancel dat zelf graag wil. „Maar ook Roo denburg hoeft niet te wanhopen", cijfert de aanvoerder zichzelf even weg, „want met zo'n jonge groep kan het volgend jaar leuk mee draaien in de tweede klasse. Met wat hulp van sponsors, die waar schijnlijk kunnen worden gewor ven, kan Roodenburg doorgaan met de professionele aanpak van de laatste tijd". Cees Verver is grote afwezige bij de finale Trainer Elkeiraouani legt de voetballlers van UML uit hoe het moet. (foto Henk Bouwman) LEIDEN - UML staat voor •Union Marokkaans Leiden. Sinds kort traint de voetbal vereniging van die naam achter het Roodenburg-ter- rein enkele keren per week dat het een lust is. Wedstrij den zijn voor de UML nog niet weggelegd, maar dat is slechts een kwestie van tijd. Althans, dat hoopt trainer Elkeira ouani, de drijvende .kracht achter het initiatief, dat in navolging van de Turkse en Surinaamse voetbal verenigingen in Leiden is geno men. „Eigenlijk zijn wij voorlopers geweest, want in 1972/73 hebben we een tijd lang met een Marok kaans elftal in Leiderdorp ge speeld. Dat is toen bij gebrek aan faciliteiten op niets uitgelopen". Elkeiraouani blikt dan ook liever niet meer terug, maar juist vooruit. „Het moet toch mogelijk zijn om de Marokkaanse jeugd in Leiden een eigen voetbalclub te bieden. Kijk maar naar het JAG, die heb ben het ook voor elkaar. En dan heb ik het nog niet eens over ste den als Rotterdam en vooral Den Haag, waar sportverenigingen voor buitenlanders floreren. Daar heb ben ze ook een eersteklas accom modatie". Drempel Volgens de Leidenaar, die sinds hij geen werk meer heeft zijn ziel en zaligheid in activiteiten ten be hoeve van zijn stadgenoten van Marokkaanse afkomst heeft ge legd, is er alleen wat kennis nodig om dat doel te bereiken. Kennis die hijzelf als ervaren voetballer en trainer in ruime mate bezit. "In 1972 voetbalde ik zelf nog, naar volle tevredenheid bij VNA. Tegenwoordig zie ik dat Marok kaanse jongens de stap naar een voetbalvereniging vaak niet dur ven nemen. Om hen toch aan het voetballen te krijgen moet de drempel worden verlaagd. Dat zou Trainers - pers LEIDEN - Op het veld van ASC aan De Kempenaerstraat in Oegst geest wordt vanavopd de jaarlijke wedstrijd tussen de sportpers en de voetbaltrainers uit de Leidse re gio gehouden. Het inmiddels tradi tionele duel begint om 19.15 uur. mooi kunnen met een vereniging als UML, die duidelijk in een be hoefte voorziet. Tientallen jongens komen al op mijn trainingen af'. Elkeiraouani vindt het een bijko mend voordeel, dat de jeugd op die manier van de straat blijft. "Als er voldoende afleiding is, gaan de jon gens niet tot criminaliteit over. Zelf heb ik ervaren dat sport een doel in je leven kan zijn. Na het werk meteen naar de training, en na de training op tijd naar bed. De wedstrijd in het weekend is dan al tijd weer een hoogtepunt". Om anderen ook het plezier van sportbeoefening te laten beleven, loopt Elkeiraouani de hele stad af. De trainer, die de toegenomen be langstelling voor voetbal uit de successen van het Marokkaanse elftal, maar ook uit die van Ajax verklaart, kan met iedereen 'goed overweg. Van enige vorm van dis criminatie wil hij niets weten. El keiraouani: "Mijn ideaal is een open vereniging. Dat geldt ook voor Nederlanders, die net zo wel kom zijn als Marokkanen, Turken of Surinamers". Aan de andere kant komt discri minatie van Marokkanen bij Leid- Zelf zal Lancel dat niet meer meemaken. „Ik voetbal al vanaf mijn zesde jaar bij dezelfde vereni ging. Ik ben echt eens aan iets an ders toe. Wel vinden mijn vrien den, die hier om de hoek wonen, en vooral mijn vader, die zelf bij Roo- se verenigingen ook niet voor. Dat is in ieder geval niet de reden ge weest om een aparte vereniging op te richten. "Of het nu bij Alphen, LDWS of VNA was, ik heb er altijd naar volle tevredenheid gespeeld", roemt de Marokkaanse Leidenaar de Hollandse gastvrijheid. De voornaamste reden om toch een aparte vereniging op te richten is, zoals gezegd, het bezighouden denburg in de kantine staat, het jammer dat ik naar Alphen ga. Eén ding weet ik nu al zeker: als het on verhoopt niet lukt bij ARC, ben ik zo weer terug bij Roodenburg". TIM BROUWER DE KONING van jongens, die anders niet 'aan de bak' zouden komen. Geen enke le Leidse voetbalvereniging hoeft dan ook concurrentie van UML te vrezen. "En waarom zouden ze ook", besluit Elkeiraouani. "De meeste Leidse clubs die ik ken zijn gezellig genoeg en ook goed geor ganiseerd. Het lijkt mij eervol om bij UML talenten voor de grote ver enigingen op te leiden". Het behalen van de KNVB-beker heeft het seizoen voor de 'Leidse Rijnsburger', die de laatste maan den niet alleen op het veld maar ook in de zaal overuren maakte, voor een belangrijk deel goed ge maakt. Een plaats in het 'grote' be kertoernooi was het streven van de Rijnsburgers, die dat doel in de competitie misliepen omdat ze geen periodetitel pakten. Maar in de herkansing sleepte het team als nog een 'toegangsbewijs' in de wacht. "Als we nou ook die LD Cup nog pakken, is het seizoen helemaal goed", zegt Koet, die vorig jaar van Roodenburg overstapte naar Rijns burgse Boys en daar inmiddels tot een gewaarde kracht is uitge groeid. "Het doel was aanvankelijk ATLETIEK Internationale wedstrijden in Madrid 400 meter horden: 1. Harris (VSt) 47,56, 2 Moses (VSt) 47,69, 3. Page (VSt) 50,12, 100 meter 1. Lewis (VSt) 10,12, 200 meter: 1. Lewis 19,92, 2. Smith 20,54, 3. Lattany 21,52, 1000 meter: 1. Elliott (GBr) 2.17,06,1 mijl: 1. Carreira (Spa) 3.55,94, 2. O'Mara (Ier) 3.55,98, 3. Kulker (Ned) 3.56,76, 3000 meter: 1. Gonzalez (Spa) 8.06,01, hoog: 1. Sjöberg (Zwe) 2,30. BASKETBAL EK in Athene Groep A: Spanje-Roemenië 116-98 (70-51), Sowje-Unie-Frankrijk 107-78 (55-37), Grie- kenland-Joegslavië 84-78 (42-49). Stand: 1. Sparye 2-4, 2. Griekenland 2-4, 3. Sowjet-Unie 2-4, 4. Frankrijk 2-0, 5. Roeme nië 2-0, Joegoslavië 2-0. Groep B: Nederland-Israël 61-60, Italië-Po- len 99-85; Tsjechoslowakije - West-Duits- land 95-72. Stand: 1. Italië 2-4, 2. Nederland 2-2, Polen 2-2, Israël 2-2, Tsjechoslowakije 2-2, 6. West-Duitsland 2-0. BOKSEN EK in Turijn Halve finales: Halfvlieggewicht (tot 48 kg): 1. Nahan Moentsjian (Sov) wint op punten (5-0) van Adrian Amzer (Roe); Krasimir Tsjolakov (Bul) wint op punten (5-0) van Dragan Ziva- dinovic (Joe). De Mos trainer van het jaar BRUSSEL (ANP) - Aad de Mos, trainer van de Belgische club KV Mechelen, werd in Brussel uitgeroepen tot trainer van het jaar in België. De 40-ja- rige Hagenaar streed met zijn ploeg tot de laatste speeldag om het kampioenschap tegen Anderlecht, dat uiteindelijk toch de titel prolongeerde. Me chelen kan nog winnaar van de beker worden en is in elk geval verzekerd van Europees voet bal. De Mos was de favoriet van de meerderheid van tachtig Belgische sportjournalisten. In het referendum eindigde Hervé Antheunis van Lokeren als tweede, George Leeckens van Cercle Brussel als derde en bondscoach Guy Thijs als vier de. In zes jaar was De Mos de eerste buitenlandse winnaar. „Ik voel me zeer vereerd", gaf hij als commentaar. om een periodetitel te pakken. Dat waren we aan onze stand verplicht. Toen dat niet lukte, hebben we al les op de beker gegooid. Mede dank zij een gunstige loting heb ben we het uiteindelijk gered. Je moet daar een beetje geluk mee hebben. Dat hebben we in de LD Cup trouwens ook gehad. We heb ben niet al te sterke tegenstanders gehad, al is het tegen die lagere clubs niet altijd even gemakkelijk voetballen". Rijnsburgse Boys het zich echter niet verrassen. Dit in tegenstelling tot Noordwijk, dat in de halve fina le struikelde over Roodenburg. Daardoor ontmoet de 24-jarige Koet morgen zijn oude makkers van de Leidse zondagtweedeklas- Bantamgewicht (tot 54 kg): Joeri Alexand rov (Sov) wint op punten (5-0) van Jimmy Majanya (Zwe); Alexander Christov (Bul) wint op punten (5-0) van René Breitbach (OD1). Lichtgewicht (tot 60 kg): Drzoebek Naza- rov (Sov) wint op punten (3-2) van Danice Meran (Roe); Emil Tsjuprenski (Bul) wint op punten (3-2) van Michele Caldarella (Ita). Weltergewicht (tot 67 kg): Siegfried Meh- nery (OD1) wint op punten (5-0) van Djordje Petrinijevic (Joe); Vassili Sjisjov (Sov) wint op punten (4-1) van Angel Stojanov (Bul). Middengewicht (tot 75 kg): Henry Maske (OD1) wint op punten (5-0) van Rusma Ta- ramov (Sov); Henryk Petriech (Pol) wint op punten (5-0) van Esa Hukkanen (Fin). Zwaargewicht (boven 91 kg): Arnold Van- derlijde (Ned) wint op punten (5-0) van Svi- len Roessinov (Bul); Ramzan Sebijev (Sov) wint door interventie van de scheidsrech ter (blessure) in de tweede ronde van Luigi Gaudiano (Ita), TENNIS Open Franse kampioenschappen op Ro land Garros Enkelspel, halve finales: Steffi Graf (Wdl)- Gabriela Sabatini (Arg) 6-4, 4-6, 7-5, Marti na Navratilova (Vst)-Chris Evert (Vst) 6-2, Mannen Dubbelspel, halve finales: Anders Jarryd/ Robert Seguso (Zwe/Vst)-Jose Lopez-Mae- so/Alberto Tous (Spa; 4-6, 6-1, 5-7, 6-2, 6-3, Guy Forget/Yannick Noah (Fra)-Gary Don- nelIy/Peter Fleming (Vst) 2-6, 6-4, 6-1, 6-1 Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Sher wood StewarbLori McNeil (Vst)-Mark Woodforde/Michelle Jaggard (Aus) 7-5, 3-6, 6-3. Jongens enkelspel, kwartfinales: Franco Davin (Arg)-Nuno Marquez (Por) 6-3, 4-6, 6-3, Guillermo Perez-Roldan (Arg)-Nicklas Utgren (Zwe) 6-1, 6-2, Alejandro Aramburu (Per)-Andras Lanyi (Hon) 6-4, 6-3, Jaison Stoltenberg (Aus)-Agustin Garizzio (Arg) 6- 4. 7-3 (7-3). WIELRENNEN Dertiende etappe, een tijdrit over 46 kilo meter van Rimini naar San Marino: 1. Roberto Visentini (Ita) 1 uur, 11 minuten en 39 seconden (gemiddelde snelheid 38,520 km/uur), 2. Toni Rominger (Zwi) op 1.11, 3. Lech Piasecki (Pol) op 1.20, 4. Jean- Francois Bernard (Fra) op 1.32, 5. Marino Lejaretta (Spa) op 1.55, 6. Erik Breukink (Ned) op 2.00,7. Maurizio Fondriest (Ita) op 2.13, 8. DietrichThurau fWdl) op 2.27, 9. Jiri Skoda (Tsj) op 2.29, 10. Joaquin Mujica (Spa) op 2.41, 11. Robert Millar (Gbr) op 2.42, 12. Stephen Roche (Ier) op 2.47, 13. Daniel Wyder (Zwi) op 2.48, 14. Johan van der Velde (Ned) op 2.54,15. Moreno Argen- tin (Ita) z.t., 24. Phil Anderson (Aus) op 3.45, 38. Hennie Kuiper (Ned) op 4.49, 50. Peter Winnen (Ned) op 5.27, 93. Peter Pie- ters (Ned) op 7.52, 100. Rob Kleinsman (Ned) op 8.18, 106. Martin Schalkers (Ned) op 8.32,123. Jean Habets (Ned) op 8.53,125. Henk Lubberding (Ned) op 9.02, 126. Theo de Rooy (Ned) z.t., 136. Jos Lammertink (Ned) op 9.42, 150. Johan Lammerts (Ned) op 11.12, 158. John Talen (Ned) op 12.49, 161. en laatste Enrico Grimani (Ita) op 16.11. Algemeen klassement: 1. Visentini (Ita) 57 uur, 21 minuten en 9 seconden, 2. Roche (Ier) op 2.42, 3. Rominger (Zwi) op 3.12, 4. Breukink (Ned) op 3.30, 5. Millar (Gbr) op 4.55, 6. Flavio Giupponi (Ita) op 5.37, 7. Ma rino Lejarreta (Spa) op 5.59, 8. Anderson (Aus) op 6.17, 9. Emanuele Bombini (Ita) op 6.29, 10. Roberto Pagnin (Ita) op 6.45, 11 Mujica (Spa) op 6.49, 12. Argentin (Ita) op 6.56, 13. Skoda (Tsj) op 7.11, 14. Steve Bauer (Can) op 7.19,15. Jean-Claude Bagot (Fra) op 8.04, 17. Winnen (Ned) op 8.20, 18. Piasecki (Pol) op 8.50,30. Van der Velde op 10.57, 49. Kuiper op 18.34, 90. Lubberding op 39.21, 101. Habets op 45.19, 105. Kleins man op 48.37, 116. Schalkers op 55.54, 132. Pieters op 1 uur, 8 minuten en 49 seconden, 135. Talen op 1.13.04, 146. De Rooy op 1.26.56, Lammertink op 1.28.18, 150. Lam merts op 1.31.17, 161. en laatste Vicente Prado Huergo (Spa) op 2.34.04. ser. "Maar voor mij maakt dat de wedstrijd daardoor niet speciaal. We hebben eerder dit seizoen voor de districtsbeker al een keer tegen ze gespeeld. Ik bewaar prettige herinneringen aan die club. Ik heb er de goede tijd meegemaakt". Die maakt hij nu mee bij Rijns burgse Boys, waar zijn kwaliteiten op juiste waarde worden geschat. Heel anders dan het seizoen dat hij bij UVS speelde, nu twee jaar gele den. "Toen speelde ik als een soort stofzuiger, terwijl ik daar niet het type voor ben. In Rijnsburg werd ik meteen vrije man gezet. Er zijn in dit team genoeg jongens die kunnen buffelen. Ik heb het uitste kend naar mijn zin. Ik ben er heel goed opgevangen. De mentaliteit van die gasten bevalt me goed". Dat op de instelling van de Rijns- burgers weinig valt aan te merken blijkt nu. Terwijl de meeste clubs het voor gezien houden, is RB nog volop in de strijd. "Als je meedoet aan zo'n toernooi, dan moet je het goed doen", is het devies van Koet. "Er is toch mooi drieduizend gul den mee te verdienen. We willen de LD Cup graag winnen. Dat zijn we ook een beetje aan onze stand ver plicht". FRED SEGAAR LEIDEN - De voetbalvereniging Leiden organiseerde afgelopen week weer de voorronde van haar inmiddels traditionele strafschop- pentoernooi. De jeugd van 7 tot en met 15 jaar probeerde zich, over drie avonden, te plaatsen voor de halve finale en eindstrijd die mor gen op de Morsch zullen plaatsvin den. Rond de finale bouwt Leiden op nieuw een compleet programma. Om 10.00 beproeven de beste F-ju nioren enkele Leidse keepers. Na een optreden van De Burcht is er om 14.30 uur een mini-voetbalwed strijd waaraan onder andere wordt deelgenomen door Mini en Maxi, Maarten Spanjer en nog een hand vol bekende Nederlanders. In de rust daarvan is de finale van de meisjes. Rond half vier nemen de beste jongens het op tegen Den Haag-doelman Rene Stam. Diens clubgenoot en oud-UVSer Alfons Groenendijk reikt om 16.30 uur de prijzen uit. In de ochtenduren is er tevens een groot F-toernooi waar aan behalve Leiden ook Quick Boys en UVS zullen deelnemen. TURIJN (ANP) - De zes boksers die Nederland afvaardigde naar het 27e toernooi om de Europese bokskampioenschappen keren zondagmiddag in elk geval met drie medailles terug uit Turijn. Brons voor Regilio Tuur en Reino van der Hoek en in elk geval zilver voor Arnold Vanderlijde. De Lim burgse zwaargewicht die won van de Bulgaar Roessinov moet zater dagavond echter in de finale tegen de Rus Ramzan Sebijev in staat worden geacht zijn zilver te vergul den. Dan zal hij het doel waarvoor hij naar Noord-Italië reisde, heb ben bereikt. Arnold Vanderlijde, die vier jaar geleden bij de Europese titelstrijd in Varna internationaal debuteerde en na Olympisch brons (Los Ange les), brons bij de Europese titel strijd (Boedapest) en vorig jaar mei in Reno bij de wereldkampioen schappen zilver veroverde, was in Turijn de enige Westeuropeaan die in het Oosteuropese geweld over eind bleef. De Sowjetunie en Oost-Duits- land, twee van de vijf landen die een complete ploeg van twaalf boksers inschreven, leveren res pectievelijk tien en zes finalisten. De andere leveranciers van bok sers in de eindstrijd zijn: Bulgarije (4), Hongarije (2) en Polen (1). ZEIST (ANP) - Niels Overweg kan na het afleggen van het examen coach betaald voetbal nog niet de A- licentie in ontvangst nemen. De in Borne wonende ex-voetballer van FC Twente moet binnenkort een he rexamen "coachen in de praktijk" doen. Tot de geslaagden behoort de vroegere bondscoach Dick Advocaat, die nu "legaal" bij Haarlem aan de slag kan. Ook Wim Jansen, Theo de Jong, Cor Pot, Lex Schoenmaker, Ton Pronk, Piet Schrijvers en Piet Buter legden het examen met goed gevolg af. Eerder deze week verleende de KNVB Johan Cruijff de A- licentie. Vanwege zijn verdiensten voor het Neder landse voetbal heeft Cruijff daarvoor geen cursus moeten volgen. Het examen van Epie Drost werd uit gesteld tot 11 juni. Geslaagd zijn: Dick Advocaat (Den Haag), Piet Bu ter (Haarlem), Kees Glas (IJmuiden), Doeke Hulshui zen (Malden), Wim Jansen (Hendrik Ido Ambacht), Theo de Jong (Oss), Timo Meertens (Gieten), Cor Pot (Capelle aan de IJssel), Ton Pronk (Abcoude), Lex Schoenmaker (Den Haag), Piet Schrijvers (Ermelo), Pim Verbeek (Nieuwerkerk aan de IJssel) en Hans Westerhof (Heerenveen); Herexamen: Ben Hendriks (Zwoelle), voetbaltheo rie; Niels Overweg (Borne), praktijk.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 21