'Vergeten dat het broedseizoen was' Sportclubs moeten wellicht meer geld op tafel leggen Klachten over optreden Warmondse politie Burgemeester Warmond overvogelreV 'Rust en Vreugd' tot puin gereduceerd Halve dag- kinderopvang in Leiderdorp 'Zoeterwoude moet acht asylzoekers opnemen' Benefietconcert voor Freek Weipoortseweg: wensen ingewilligd, geld ontbreekt SPECIAAL AANBOD VOOR ONZE LEZERS drïckx-Vlaar van Warmond heen Burgemeester geeft uitleg over vechtpartij op Koudenhoorn gisteravond een uitvoerige verkla ring afgelegd over het politie-op- treden en haar rol daarin tijdens een feest van een grote groep War- mondse jongens en meisjes op 8 mei op het recreatie-eiland Kou denhoorn. Het politie-ingrijpen is op een vechtpartij uitgelopen waarbij rake klappen zijn gevallen. Een van de jongens heeft zich van wege verwondingen aan zijn hand onder doktersbehandeling moeten stellen. Verschillende Warmonders hebben geklaagd over het politie optreden, onder meer tijdens de hoorzitting, voorafgaand aan de raadsvergadering. De gemeente raad echter complimenteerde de burgemeester gisteravond una niem met de wijze waarop zij de zaak heeft aangepakt. Vooral de gesprekken met de betrokkenen het om flinke vuren. Vanaf de die zij heeft georganiseerd oogst- Leedekant van het eiland "leek het ten, niet alleen in de raad, veel lof. wel of er een aangemeerde kruiser De feestvierders togen op de in de brand stond". Hendrickx- avond van 8 mei naar het eiland Vlaar is zelfs gebeld door burgers met drank en doorgesneden olieva- die meenden dat Koudenhoorn in ten waarin zij hout stookten. Dat is de fik stond, tegen de Koudenhoorn-regels in, De brandweer nam een kijkje op zo hadden in vele gevallen de ou- het eiland. Drie politiemannen de- dersvan de jongeren tevergeefs als den hetzelfde. Dringende verzoe- boodschap meegegeven. ken om het vuur te doven, werden Volgens Hendrickx-Vlaar ging niet opgevolgd. Vervolgens is Hen- drickx-Vlaar geraadpleegd. Ook zij kwam tot de slotsom dat het vuur hoe dan ook moest worden ge doofd. Zij vreesde voor de effecten van het samengaan van "alcohol en open vuur". Met bijstand "uit de regio", ging de politie uiteindelijk met 18 man sterk het eiland op. Toen de politie Koudenhoorn opkwam, brak er pa niek uit onder de jongeren. Ze vluchtten de boot op waarmee ze het hout het eiland op hadden ge bracht. De politie echter haalde de boot net zo hard weer aan wal. Daarna braken er schermutselingen uit en sloegen politiemannen - gewapend met de wapenstok - op de feestgan- Het nieuws van de vechtpartij heeft de gemoederen in het dorp flink verhit. Op initiatief van de burgemeester ziin er drie gesprek ken geweest met de jongeren, de politie en de brandweer. Hen drickx-Vlaar heeft daarbij zo veel mogelijk betrokkenen om de tafel weten te krijgen. Volgens de eerste burger hebben alle partijen die gesprekken, die zeer emotioneel verliepen, op prijs gesteld. De burgemeester betreurt het dat "de ouders niet van zich hebben laten horen". De eerste burger vergeleek de gevechten op Koudenhoorn met "het openen van een doos van Pan dora". Ze legde uit dat zij de politie wel moest laten versterken omdat de drie agenten, die het eiland al op waren geweest, tegen de over macht aan feestgangers niet op konden. Anderzijds gaat achter het inzetten van meer politiekracht het gevaar schuil dat de dingen uit de klauw lopen, zei ze. WARMOND - Burgemeester Hendrickx-Vlaar van Warmond houdt vol dat in het overleg tussen provincie en gemeente over de inrichting met recreatieve voorzieningen van de Boezemkade van de Zwanburgerpolder slechts één keer - en dan nog maar zijdelings - het broedseizoen ter sprake is geweest. "Alle andere beweringen hierover zijn leugens". De eerste burger zei dit in de beantwoording van de vragen die het PW-raadslid Schavemaker had gesteld over de werkzaamheden op de kade. Op de hamvraag - waarom Warmond zelf niet aan het broed seizoen heeft gedacht - volgde de heel simpele verklaring: "We had den het zelf kunnen weten, maar we hebben er gewoon niet aan ge dacht". Verder uitstel van het werk zou tot gevolg hebben dat het dit jaar niet kan worden afgerond en Tent Het Wassenaars jongerencen trum Tent heeft, in verband met het tienjarig bestaan, de komen de dagen een aantal optredens van groepen in petto. Vanavond staat de band 'Eddy Vaganca rockabilly'. Zondag treden er drie bands op: 'Lancaster', 'Isola tion' en 'Feedback'. Voor komen de maandag, 8 juni, staat een dichtersavond op het program ma -waaraan Adriaan Bontebal en Erik Lindner hun medewer- iten alle avonden geldt dat Tent om half tien open gaat en de entree gratis is, behalve op vrijdag (f 3,50). Het adres van Tent: Van Zuylen van Nijevèltstraat 204 in Wasse- Galerie De Pomp In de Warmondse Galerie De Pomp exposeren moeder en zoon Van Rijswijk. 'Zij' is geboren in Leiden, begon aanvankelijk met boetseren en maakt nu sinds 25 jaar wamdkleden. De laatste ja ren maakt ze textielschïlderijen. De zoon is eveneens Leidenaar. Van hem zijn schilderijen en sculpturen in zwart-wit te zien. Zijn werk is figuratief en symbo lisch. De openingstijden van de galerie aan de Dorpsstraat zijn: dinsdagavond van zeven tot ne gen, woensdag, donderdag, za terdag en zondag van twee tot vier, alsmede op woensdag van tien tot twaalf 's ochtends. Wandeling Voor de vierde maal wordt ko mende zaterdag, 6 juni, de 'Hol landse duin- en strandwande ling' gehouden. Startpunt is ge bouw Shalom aan de Duinrell- weg in Wassenaar, starttijd is acht uur 's ochtends. Het par cours voert langs strand en dui nen, maar ook door bossen en buitenplaatsen, langs kassen en tuinderijen. In totaal is de tocht 50 kilometer lang. De kosten: zes tien gulden (met beloning) of tien gulden (zonder herinnering). Na dere inlichtingen over de wande ling zijn verkrijgbaar via tele foonnummer 01751-10948/16124. Dag van de pony De 'dag van de pony' die ko mende maandagtweede pink- sterdag, in de Leiderdorpse ma nege Liethorp wordt gehouden, staat in het teken van het circus. Vele tientallen ponyruitertjes de Ruite-rvereniging Lie thorp zullen om negen uur 's och tends de dag openen met een défi lé. Alle zestien spelletjes zijn aan- de leeftijden van de ruitertjes. Het programma loopt door tot omstreeks zes uur 's avonds. Rond half één en zes uur zijn er demonstraties van de paard-ruiters gang gratis. dat zou de subsidie van de provin cie in gevaar kunnen brengen. De eerste burger ging gister avond uitvoerig in op de Boezem kade-kwestie. Ze herinnerde eraan dat het toenmalige plassenschap de kade zou inrichten. Deelnemen de gemeenten, met Leiden voorop, traden uit dat schap. "Warmond deed als laatste de deur dicht". In maart 1986 rees er nieuwe hoop op voorzieningen voor oever- recreatie in de Zwanburgerpolder. Gedeputeerde Borgman beloofde Warmond toen dat als er binnen zes weken een plan op tafel lag, hij zich zou inzetten voor subsidies de provinciale en rijksover heid. Toen het puntje bij het paal tje kwam, klonken er echter ineens heel andere geluiden vanuit Den Haag. "Milieumensen", aldus de burgemeester, "waren tegen in richting van de kade". Uit het plan verdwenen de picknicktafels en de prullenbakken, de hoeveelheid riet werd drastisch verminderd, de ha ventjes mochten minder diep wor den en de Kruissloot mocht veel minder breed dan de gemeente hem wilde hebben omdat een bre de sloot een grote aantrekkings kracht op surfers zou hebben ter wijl een trek de polder in, juist moest worden tegengegaan". De keer dat Warmond verteld werd dat het "een ontmoedigings beleid" moest voeren, was de enige keer dat het broedseizoen aan de orde kwam, beweert Hendrickx- Vlaar. De subsidie kwam uiteinde lijk veel later af dan de bedoeling was. In het briefje daterbij zat, is met geen woord meer gerept over LEIDERDORP - De stichting Kinderopvang Leiderdorp wil met ingang van het nieuwe sei zoen een onderdeel van haar activiteiten op een andere leest schoeien. Het gaat hierbij om de zogeheten halve dag-op vang. Bij deze vorm van op vang kunnen kinderen van twee tot vier uur tussen acht en één uur in een speelzaal verblij- Tot nu toe was deze vorm van opvang alleen mogelijk in speelzaal Ukke Pukke. Aange zien deze speelzaal geleidelijk bij het kinderdagverblijf wordt getrokken, moet de stichting Kinderopvang Leiderdorp naar andere mogelijkheden omzien. Ze hoopt dat de halve dag-op vang een uitkomst is voor ou ders kkkkdie langer oppas no dig hebben dan op de peuter speelzaal, die van half negen tot twaalf uur is geopend. Het pro gramma dat de kinderen wordt geboden is vrijwel identiek aan de activiteiten van de peuter speelzaal. De kosten voor de anderhalf uur langer durende opvang bedragen vijf gulden. Overigens wil de stichting graag meer inzicht krijgen in de omvang van de behoefte aan deze vorm van kinderopvang. Ouders kunnen zich, voor 15 ju ni, wenden tot de hoofdleidster van de stichting, mevrouw Van der Linde, telefoon 890484, 's morgens tussen half negen en half tien. de voorwaarde dat de werkzaam heden niet in het broedseizoen mochten worden verricht. Zaak 'af PW-raadslid Schavemaker nam ge noegen met de 1 beantwoording. Wel probeerde hij provincie en ge meente op één lijn te krijgep in de plannen voor verdere bescherming van de polder. Gedeputeerde van Heemst heeft toegezegd daar wat provinciaal geld in te willen ste ken, mits Warmond ook over de brug komt. Maar burgemeester Hendrickx-Vlaar wil daar niet aan, zo bleek gisteravond weer. "Dan moet de sloot die Warmond zelf eerst breder had gedacht, maar van de provincie smaller moest, met Warmonds geld toch weer breder worden gemaakt. Daar voel ik niets voor". De eerste burger he kelde voorts het beleid van de pro vincie in deze. "Kleine gemeenten moeten zo nodig worden opgehe ven omdat ze inefficiënt zouden zijn, maar als je grote organisaties ziet...". Volgens haar zijn er ook veel minder nesten verwoest dan Gede puteerde van Heemst heeft gezegd. Het advies van de vogelwacht om aan de dorpskant, waar niet zo veel weidevogels zouden zijn, te begin nen met het werk, is niet opge volgd omdat dat advies het ge meentebestuur nooit heeft bereikt. Wat de WD betreft is deze zaak "nu af'. "Warmond heeft aan al zijn verplichtingen voldaan". Ook het CDA wenst er verder geen woorden meer aan vuil te maken. ZOETERWOUDE - Het raads lid mevrouw Kolff (Progressief Zoeterwoude) wil dat Zoeter woude ook een aantal asylzoe kers opneemt. Ze suggereerde dat gisteravond in de commis sie openbare werken en volks huisvesting. De asylzoekers komen tot nu toe vooral terecht in de grote steden. Dar kan men de grote hoeveelheden eigenlijk niet meer aan. Het ministerie van wvc verzoekt nu iedere ge meente om minstens één asyl- zoeker per 1000 inwoners op te nemen. Dat betekent voor Zoe terwoude acht mensen. Namens haar fractie pleitte mevrouw Kolff ervoor dat de gemeente hier haar schouders onder zet. Waarop burgemeester Hou- dijk betoogde dat de wijze van woningbouwtoewijzing door de overheid juist gericht is op het zoveel mogelijk bouwen in de grote stad. De kleine ge meenten krijgen, ook al hebben ze mogelijkheden, momenteel niet eens de kans om te bou wen voor de eigen inwoners. De burgemeester zou dan ook (villen dat bij de oproep van het ministerie ook een toezegging kwam in de vorm van extra te bouwen woonruimte. Waarop mevrouw Kolff zei dat in het contract dat een ge meente met wvc maakt, een dergelijke eis kan worden op genomen. Zij vreest dat als het doel van het ministerie - 6000 asylzoekers per jaar over alle gemeenten verdelen - niet vrij willig wordt bereikt, men de gemeenten gaat dwingen om bepaalde aantallen op te ne- WASSENAAR - Het ander halve eeuw oude Wassenaarse landhuis Rust en Vreugd wordt dezer dagen tot puin geredu ceerd. Het voormalige verzor gingshuis op het gelijknamige landgoed, was niet langer e nomisch te gebruiken en maakt plaats voor een modern appar tementencomplex met 19 ningen. De fraaie tuin aan de noord west-zijde blijft gespaard ook het natuurgebied rond de sloop- en bouwplaats onder vindt geen schade van nieuwste ontwikkelingen. Het landgoed maakte vroeger deel uit van kasteel Oud-Wassenaar en werd rond de eeuwwisseling bewoond door wethouder J. van der Oudermeulen. Het re dersgezin Van Ommeren liet het huis na aan de door henzelf opgerichte Wilhelmina Alida Stichting (WAS). Rust en Vreugd werd eerst een ver pleeghuis en later een verzor gingshuis. «foto Wim Dijkman» Wethouder gaat praten over onderhoud velden VOORSCHOTEN - Een avond voor Freek'. Onder die noemer organise ren de Voorschotenaren Rob Bey, Erik Stikvoort en Rutger Blommers ko mende zaterdag een benefietconcert voor hun plaatsgenoot Freek Overde- vest. Volgens de organisatoren gaat het hier om een Voorschotenaar van het eerste uur en een graag geziene verschijning in de plaatselijke cafés". Een half jaar geleden kreeg Overdevest een zenuwaandoening in zijn been. Waarschijnlijk zal hij afhankelijk blijven van zijn rolstoel. Hetgeen Rob Bey, Rutger Blommers en bedrijfsleider Erik Stikvoort van 'Het Wa pen van Voorschoten' aan het denken zette: "Waarom niet één keertje voor het goede doel een grandioze feestavond houden, waarop we met z'n allen een groot bedrag aan geld bijeen sparen orri gezamenlijk een bruikbaar cadeau aan Freek te kunnen geven?" Aldus geschiedde. Aanstaande zaterdag, 6 juni, is het zo ver. Talloze plaatselijke en regionale artiesten zullen belangeloos hun medewerking aan de avond verlenen. Ook wordt er een loterij gehouden. De avond begint om negen uur. Op de foto: de initiatiefnemersv.l.n.r. Rob Bey, Erik Stikvoort en Rut ger Blommers. «eigen foto» WARMOND - De Warmond se wethouder mevrouw Dalhuisen (Progressief War mond, openbare werken) gaat met de sportclubs van sportpark Overbos praten over het onderhoud van de velden. Ze wil nagaan in hoeverre de clubs meer geld op tafel kunnen krijgen voor het dure onderhoud. Dat is de belangrijkste slot som van de vorige maand stevig opgelopen discussie over de groennota. De be sprekingen moesten toen worden verdaagd naar gis teravond. Vooral CDA-raadslid Bonnet trok die keer fel van leer. Er moest naar zijn smaak veel meer worden be zuinigd. Volgens de CDA'er waren zelfs de pauzes van de groenonder- houders te lang. Gisteravond verscheen er een poeslieve Bonnet aan de raadstafel die verklaarde "een ontspannen gesprek" met Dalhuisen te hebben gevoerd. Dalhuisen heeft de chris ten-democraat kunnen overtuigen van het feit dat er wel is bezuinigd. Wat vasthoudender was WD- fractieleider Saris. Zij bleef bij haar kritiek van de vorige keer dat de 96 procent die de gemeente be taalt van het totale bedrag aan vel- denonderhoud veel te hoog is. Het nadelig saldo van de post onder- houd bedraagt 182.000 gulden. Meer acties Saris wees erop dat in de groen nota het onderhoud van het groen van de scholen en de woningstich ting Warmunda wél wordt "toege speeld" aan die scholen en War munda. Saris vindt dat de sport clubs er dan ook maar aan moeten geloven. Bij voorbeeld door ze te stimuleren meer acties te onderne men om aan geld te komen, de sub sidies te verlagen of de huur van de velden te verhogen. De WD heeft daarbij een bedrag van 15.000 gul den in gedachten ("Je moet een be drag stellen, anders kom je ner gens toe"), hetgeen een verdrie dubbeling van de huur zou beteke- Dat is de anderen wat te dol. PW'er Duynhoven: "Dan moeten de voetballers zo veel oud papier ophalen dat ze niet meer aan voet ballen toekomen. Hun clubblad kunnen ze dan meteen bij het oud papier doen". Wethouder Dalhuisen gaat de be sprekingen dan ook niet aan met een bedrag in ha.ar achterhoofd. De bestuurster wil wel het gesprek openen. Zij toonde zich voorts ver rukt met .het feit dat de WD en het CDA gisteravond wél akkoord konden gaan met het op 11 stellen van de personeelsformatie van de dienst gemeentewerken. ZOETERWOUDE - De provincie Zuid-Holland is bereid om meer dan ze tot dusverre heeft gedaan, rekening te houden met de wensen van de gemeente Zoeterwoude en de bewoners bij de reconstructie van de Weipoortseweg. Dat positie ve bericht bracht burgemeester Houdijk gisteren mee van zijn be zoek aan het Provinciehuis. Volgens de burgemeester zal er met man en macht naar worden ge streefd om de snelheid op de Wei- poortseweg in de toekomst niet bo ven de 60 kilometer te laten uitko men. Daarvoor moet wel een aantal technische maatregelen worden genomen. Zo zullen provinciale en gemeentelijke ambtenaren probe ren het voorlopig plan zo bij te stel len dat de wegbreedte van de Wei poortseweg minder wordt dan zes meter. Ook staat men van provin ciale zijde positief tegenover de mogelijkheid om in de bochten tussenheuvels aan te leggen. Helaas was er ook een negatieve mededeling. Het ziet er namelijk niet naar uit dat de provincie dit jaar geld beschikbaar stelt om het plan te realiseren. Het is mogelijk - maar ook dat is nog niet zeker - dat de weg in een van de jaren tussen 1988 en 1992 op het programma komt. De burgemeester hoopt dat de uitkomst van de gehouden ver keerstellingen aanleiding zullen zijn voor de provincie om een zo vroeg mogelijk tijdstip vast te stel len. Mocht dat in een van de ko mende jaren zijn, dan zou de ge meente een jaar eerder kunnen be ginnen door de kosten alvast voor te schieten. Voordat het zo ver is, moet er wel wat aan de weg gebeuren. Dat dat hij ongestoord dient nog dit jaar te gebeuren wiJ men redelijk door de winter ko- Directeur Van Veen van Openba re Werken denkt daarbij aan herbe- stratingswerkzaamheden, die ook passen in het reconstructieplan. Hij sluit niet uit dat in verband hiermee op een enkele plaats al wegyerleggingen en eventueel op hogingen zullen- worden aange bracht. Een gegeven is dat dergelij ke maatregelen niet teveel geld mogen kosten. Begin augustus komt er een voorstel van burgemeester en wet houders, waarin duidelijk wordt gemaakt wat er precies zal worden gedaan en hoeveel een en ander gaat kosten. Dieven vluchten twee keer weg OEGSTGEEST - Inbrekers heb ben weinig succes gehad bij twee pogingen in woningen aan de Oegstgeester Spaargarenstraat en Prins Bernhardlaan, gisteren vroeg in de avond. Ia beide gevallen belden zij eerst aan om zich ervan te vergewissen of de bewoners thuis waren. De be woner van de Spaargarenstraat- woning was wel thuis maar deed niet open. De inbrekers probeer den via de achterdeur binnen te komen. Dat lukte maar de ontdek king dat er toch iemand thuis was, deed hem/hen op de vlucht slaan. Ook in de Prins Bernhardlaan belde de inbreker, een kwartier la ter, voor alle zekerheid eerst aan. Weer werd er niet opengedaan en trok de inbreker de conclusie het werk kon. Maar ook nu waren de bewo ners wel thuis. De inbreker moest ook hier de benen nemen. MET DE DAMIATE-EXPRES NAAR BRUSSEL OP ZATERDAG 13 JUNI '87 In samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen wordt een aantal van onze lezers in de gelegenheid gesteld om voor een unieke prijs een uitstapje te maken naar de bruisende hoofdstad van Europa: Brussel! Brussel heeft haar bezoekers veel te bieden, de Grote Markt is een juweel van Gotische architectuur met vlakbij Manneke Pis, de bekendste burger van Brussel. Naar een leuk restaurantje of een typisch café hoeft u nooit lang te zoeken. Ook de prachtige gebouwen, musea, elegante winkelstraten, markten en parken zijn het bekijken waard. Een spoorbiljet ƒ38,- kost u slechts De speciale trein vertrekt op zaterdag 13 juni 1987 van station Leiden om 8.43 uur. Aankomst Brussel 1115 uur. Om 18.15 uur wordt weer uit Brussel vertrokken. Om ca. 20.55 uur kom trein weer in Leiden aan. De spoorbiljetten voor dit unieke uitstapje zijn tegen inlevering van de ingevulde bon uitsluitend te verkrijgen bij de kantoren van het Leidsch/Alphens Dagblad (dus niet bij de NS stationslokelten) gedurende de normale openingstijden. Telefonisch worden geen plaatsbewijzen gereserveerd. Gezien het geringe aantal ter beschikking staande plaatsbewijzen, geldt ook hier weer het principe „wie het eerst komt, die het eerst maalt -K LEZERSBON Adres Postcode Plaats Tel Brussel! wel/geen abonnee

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16