Weer Franse winst in Giro Vormcrisis bii J lo hr i van der Wiel UVS met lege handen Regen spelbreker bij dubbeltoernooi j Boze buffel PAGINA 18 SPORT WOENSDAG 3 JUNI 1987 BUDEL (GPD) - „Ik beu slager, geen artiest". Met deze woorden, een variant op de uitspraak van de kunstzinnige schaakspeler Morphy, die mooi spel belangrij ker vond dan winnen, kenmerk te John van der Wiel ooit zelf zijn schaakstijl. Maar die kernachtige tekst gaat vandaag niet meer op. .Van der Wiel is ten prooi geval len aan een langdurige vormcri sis en momenteel slager noch ar tiest. De Leidse grootmeester wist zich zelfs niet te plaatsen voor het interzonetoernooi, het tweede stadium in de wereld kampioenschapscyclus. In Bu- del greep de 46-jarige Todorcevic de eerste plaats en daardoor blijft Nederland internationaal afhankelijk van Jan Timman. Er rust geen zegen op Neder landse bedrijven die geld steken in officiële FIDE-wedstrijden. Begin 1986 haalde de Tilburgse verzekeringsmaatschappij Inter polis de kandidatenmatch tussen Timman en Joesoepov naar Ne derland. Uiteraard in de veron derstelling dat een deel van Tim mans glorie zou afstralen op de sponsorende firma. Timman ver knalde de boel echter en Interpo lis bleef teleurgesteld achter. Datzelfde geldt nu voor de Bu- delse overhemdenfabrikant Le- dub. Het bedrijf pompte zo'n 85.000 gulden in het zonetoer- nooi, er van uit gaande dat Van der Wiel of anders misschien wel Van der Sterren met de overwin ning zou gaan strijken. Het Ne derlandse duo - vooraf dik favo riet - voldeed echter niet aan de verwachtingen. Van de vijf door de KNSB afgevaardigde spelers maakte feitelijk alleen Gert Lig- terink een goede indruk. Zijn derde plaats, gedeeld met onder anderen Van der Wiel, was be vredigend. Scheeren en Kuijf bleken achteraf alleen maar las tig geweest te zijn voor hun land genoten. De Helmonder Schee- ren door winst te missen tegen Todorcevic, Kuijf in de eerste ronde door Van der Wiel te ver slaan om vervolgens volledig in te storten. Rini Kuijf had veel goed kun nen maken als hij gisteren in de laatste ronde eens goed was gaan zitten voor ziin duel met Todor cevic. De 46-jarige Joegoslaaf, die namens Monaco aan het toer nooi deelnam had echter geen kind aan Kuijf, die al begonnen was met enige tijd te laat te ko men. Na twintig zetten knoeien was de Nederlander tot opgeven gedwongen en kon Todorcevic blij naar de telefoon hollen om enkele vrienden op de hoogte te stellen van zijn succes. Er heeft enige twijfel bestaan omtrent de speelgerechtigdheid van de winnaar. Todorcevic, een computerprogrammeur die al 15- jaar in Frankrijk woont en dat land ook verschillende keren vertegenwoordigde, was volgens de Franse kliek in het zonetoer- nooi „illegaal" aanwezig. De reglementen zeggen dat een spe ler alleen voor een ander land John van der Wiel. (archieffoto) mag uitkomen als hij daar mini maal een jaar woonachtig is en zich heeft aangesloten bij de be trokken nationale bond. Volgens de Fransen wist Todorcevic nau welijks waar Monaco lag, laat staan dat hij er woonde. Onzin De omstreden winnaar zelf verklaarde gisteren: „Het is alle maal onzin. De schaakbond van Monaco heeft vooraf aan de FI DE gevraagd hoe de procedure in dit soort gevallen is en toen bleek dat ik aan alle eisen vol deed. De FIDE heeft dan ook ge woon toestemming verleend ik vrees dusgeen protesten, ieder een mag mijn papieren inzien" John van der Wiel zou alsnog toernooiwinnaar worden indien er een protest wordt ingediend en daaruit inderdaad zou blijken dat zich onrechtmatigheden heb ben voorgedaan. Dan namelijk zouden Todorcevics resultaten - waaronder een zege op Van der Wiel - worden geschrapt en dat zou de ranglijst aanzienlijk heb ben veranderd. Maar de Leide- naar zag er geen heil in de winst van de Joegoslavische Monegask aan te vechten. „Dat zou kinder achtig zijn. Wanneer ik de zaak niet had vertrouwd dan had ik voor het toernooi mijn stem moe ten laten horen en niet nu die man toevallig en onverwacht de eerste plaats heeft behaald. Van der Wiel nam zijn neder laag nogal gelaten op. De enige grootmeester in Budel beseft dat hij na het Nederlands kampioen schap dat over een weekje in Hil versum begint rust nodig heeft. „Ik heb het te druk gehad", blik te hij terug op het afgelopen half jaar waarin hij achtereenvolgens Reggio Emilia, Wijk aan Zee, Lu gano, Brussel, Amsterdam en Budel met weinig succes aan deed. „Na het NK heb ik een maand de tijd om een beetje bij te komen misschien dat die schaakloze periode een heilzame werking op me zal hebben. Ik weet niet wat ik mankeer, ik kan alleen constateren dat ik vorm mis en dat ik er niet in ben ge slaagd die vorm te herkrijgen door veel te spelen". In zijn huidige toestand is van der Wiel straks in Hilversum nauwelijks een serieus gegadig de voor de nationale titel en om dat ook Van der Sterren een lich te impasse doormaakt zou het heel goed kunnen dat het NK een tweestrijd wordt tussen Tim man en Sosonko, die voor het eerst sinds jaren weer van de par tij zullen zijn. Timman heeft ui teraard de beste papieren. De Amsterdammer die ook al een in zinking te verwerken heeft ge had lijkt op de weg terug. Voor de schaakbond maar goed ook, want Timman is na het zonetoer- nooi van Budel de enig overge bleven Nederlander in de strijd om het wereldkampioenschap. Door ver door te dringen in de vorige cyclus is hij verzekerd van een plaats in de kandidatenmat ches, die over ruim een half jaar in Canada worden afgewerkt. Voor Van der Wiel die zich bij vo rige gelegenheid wel kwalificeer de voor een interzonetoernooi zijn dat soort evenementen voor lopig niet meer aan de orde. Forest grijpt zijn kans OSIMO (ANP) - Robert Forest heeft gisteren geprofiteerd van de patstelling, die in de Ronde van Italië heerste na de massale valpartij van een etmaal eerder. De Fransman be zorgde zjjn formatie de tweede zege in de Giro, na de over winning van Jean-Claude Bagot in Terminillo. In het alge meen klassement verloor Roche een beetje van zijn voor sprong op Visentini en bemerkte Eric Breukink, dat het erg moeilijk is de derde plaats te behouden. Breukink werd 52e op bijna anderhalve minuut van Forest. De 25-jarige Fransman dankte de winst niet in de laatste plaats aan zijn landgenoot Pascal Jules, met wie hij in een kopgroep van acht man reed. Tegen de Italianen Ran- di (ploeg Reverberi), Galleschi en Massi (Magrini) en Elli en Cimini (Bini) en de sterke Zweed Wahlq- vist (De Lillo) zou Forest in zijn eentje weinig kans hebben gehad. „Als wij het samen doen, zien we wel wie van ons twee het sterkst is in de finale", zei Forest tegen Ju les, rijdend voor de Spaanse forma tie die de geblesseerde Matthieu Hermans naar Nederland zag ver trekken. Op de laatste anderhalve kilome ter, waarvan een deel met een stij gingspercentage van twaalf pro- OSIMO (ANP) - Guido Bontempi wilde gisteren niet toegeven, dat hij de veroorzaker was van de massale valpartij in Termoli op vierhonderd meter van de finish van de tiende etappe.Als ik Her mans tegen kom, sla ik hem met een linkse directe tegen de grond", klonk het strijdlustig uit Bontempi's mond. Volgens de Italiaan, die zijn bijnaam de „Bufalo" eer aan deed, was de Nederlander in Spaanse dienst de boosdoener. „Hij sneed mij, waardoor ik mijn evenwicht verloor". De organise rende sportkrant La Gazzetta dello Sport opende evenwel met de kop: „Bontempi doet vijftig man vajlen". De sprinter was zo woest, dat hij zijn advocaat in schakelde om eventueel gerech telijke stappen te nemen tegen de Gazzetta. 's Ochtends in Giulianova bij de start van de elfde rit, op 130 kilometer van Termoli, was Mat thieu Hermans het middelpunt van de belangstelling. Hermans, even later per vliegtuig naar Nederland vertrok voor een ope ratie in Den Bosch, had zijn lin ker sleutelbeen gebroken. „Bon tempi probeert mij de schuld te geven van de valpartij. Wat een n", reageerde Hermans, die ook schaafwonden rond het lin keroog had. „Op de foto's kan ie dereen zien, dat hij begon te zwenken. Ik reed nota bene al vóór hem. Zijn fiets raakte het achterwiel van die van mij. Ik probeerde de val nog te breken door een slag te draaien, maar voordat ik wist wat er gebeurde lag Bontempi op mij. De oorzaak van het ongeluk ligt trouwens dieper. In Italië sprint iedereen mee, ook de koekebakkers die het niet kunnen. Dan krijg je ge vaarlijke situaties in de finale". Op wat builen en huidwonden na viel de lichamelijke gesteld heid van de overige Nederlan ders mee. De mecaniciens va ploeg De Wever hadden 's nachts tot half drie gewerkt om de n vefiets van Jean Habets passend te maken voor de Belg Frank Verleyen. Diens fiets was total loss geraakt in de valpartij. De aan de rug en schouder gebles seerde Verleyen kwam deson danks te laat binnen, waardoor hij uit de koers werd gehaald cent, sloeg Forest toe. Tijdens de klim naar het op 255 meter gelegen Romeinse stadje Osimo kon alleen Randi het tempo van Forest vol gen. De Italiaan werd tweede op twaalf seconden, even later ge volgd door Wahlqvist, die Elli en Massi tien seconden was voor ge bleven. Opvallend kort achter het uit elkaar geslagen groepje kwam Beppe Saronni binnen. Als slacht offer van de valpartij tobde hij met een rugblessure, die hem er echter niet van weerhield twaalfde te wor den op nog geen minuut van de winnaar. Rose-truidrager Stephen Roche stapte met een van pijn ver trokken gezicht af op de Piazza del Corfiune, waar zo'n beetje alle in woners zich hadden verzameld. Roche liep maandag kneuzingen en schaafwonden op aan heup en bovenbeen. „Ik begin mij lichtjes zorgen te maken met de tijdrit en de Dolomieten in zicht", zei Roche, die zijn ploeggenoot en 'voornaam ste belager in het klassement elfde zag worden. Roche verloor zeven seconden op Visentini, die onge schonden uit Öe ellende van de vo rige rit was gekomen. De Valico di Sasso Tetto (1624 meter) sloeg het peloton uit elkaar. Millar, Lejarreta, Colage, Visentini, Bernard en Munoz zetten Roche op een achterstand van vijftien secon den en Saronni op twee minuten. Tegen het einde van de zeventig ki lometer lange afdaling was de groep terug gehaald. Onmiddellijk demarreerde Cimini. Hij kreeg de zeven man mee, met wie hij op de 215e kilometer de maximale voor sprong van drie en een halve mi nuut bereikte. Furlan, Hafliger en Vandelli, allen uit formaties die niemand in de kopgroep hadden, zetten de achtervolging in. „Wij hoefden niet te jagen, dat deden de Italianen wel", vertelde Peter Win nen later. Het leidende achttal behield, door de geforceerde samenwer king tussen het Italiaanse en het Franse kamp, de voorsprong. Fo rest reed in één tempo, liet de neo- profs Elli en Massi uitrazen en be haalde zijn derde zege in vier prof jaren. Bij Peugeot heeft Forest, een redelijk klimmer, altijd een knech tenrol vervuld. Hij won in 1984 een rit in de Midi-Libre. Een jaar later zegevierde hij in het criterium van Quillan. Bij de formatie van Pierre Bazzo heeft Forest een vrijere rol, waarvan hij in de Giro dankbaar gebruik maakte. Met een even wanhopige als fan tastische volley namelijk kogelde de gehoekte puntspeler Quick Boys vanuit gans geslagen positie welgeteld één seconde voor tijd naast UVS dat op dat moment al lang dacht de buit (van 500 gulden) binnen te hebben. In de verlenging van tweemaal zeveneneenhalve minuut die volgde op dit won derlijk schone doelpunt gingen de Kikkerpolderbewoners daarna vol ledig met de billen bloot. Waardoor er tegen alle heersende wetten van de logica in een volstrekt 'kromme' 4-1 uitslag op het scoreformulier verscheen. Het lachen was Leon Meijs toen inmiddels wel vergaan. Waar van der Plas met één grote grijns op zijn gezicht het druipnatte veld aan de Kempenaerstraat met opgehe ven hoofd verliet, daar sjokte de gelegenheidsspits van UVS met af hangende schoudertjes naar de fraai verbouwde kleedkamers van het jubilerende ASC. Wat lakoniek had de maker van 1-0 (43ste mi nuut op aangeven van Aad Neute boom) na de pauze twee zeer fraaie mogelijkheden om zeep geholpen om UVS op zijn beurt aan een ge flatteerde score te helpen. Alleen voor doelman Van der Niet faalde hij jammerlijk. Maar omdat Bert Jansen, Rob Vermeer en Arno Schouten achter de zaak redelijk goed onder contro le hadden leken de missers van Meijs zonder gevolgen te blijven en vandaar ook dat-ie aanvankelijk wat nochalant de schouders daar over kon ophalen. Met dat vijftal trouwens is meteen het handvol eerste elftal spelers genoemd dat trainer Arie Lagendijk binnen de lijnen kon brengen. Van Orssagen en Faber meldden zich een uur voor de wedstrijd af Van Segge- len had geen trek meer en Van Leeuwen en Filippo zaten zich, ge blesseerd en wel, op de tribune in wendig te verbijten. Even bont maakten ook de Kat- wijkers het in dit opzicht, wantxnet als zijn confrater kwam Hans van der Zee met slechts vijf spelers van het eerste team op de proppen: Cees Ruis, Leen, Hans en Mart van der Plas en Arie van Duyn. En hoe wel de mengeling van jeugd en re serves van zowel UVS als Quick Boys zijn uiterste best deed om zich zo helemaal aan het eind van een vermoeiend seizoen nog 'waar te maken' was het gevolg van al die .omzettingen dat er bij beide ploe gen maar weinig lijn in het spel viel te bespeuren. Het was vaak mis en maar weinig raak. Dat, nog gevoegd bij de gestaag neergutsende regen (pas in de ver lenging werd het droog) en de nau welijks honderd toeschouwers die dat weerbeeld wilden trotseren, le verde daarom een niet al te riant beeld op van wat op zich een aar dig voorproefje van de finale van zaterdag tussen RB en Rooden- burg had kunnen zijn. UVS had bij dit alles vooral dankzij de immer hardwerkende Aad Neuteboom vrijwel voortdu rend een overwicht en de 1-0 die daar pal voor de pauze uit voort sproot heette dan ook terecht te zijn. En leek ook tot aan het eind toe op het scorebord te blijven staan. Weliswaar perste Quick Boys er gedurende een vijftiental minuten na de pauze nog een soort van offensieve uit, maar nadat doelman Arno Schouten een ge vaarlijk ogende indraaier van Freek Rieks knap had verwerkt bloedde ook dat dood. De beurt was vervolgens aan Meijs. Maar toen die het opzichtig liet afweten haalde Mart van der Plas een tel voor tijd verwoestend uit. Andre de Best (2) en Arie van Duyn graaiden na die knal vervol gens de kassa voor de ogen van het beteuterd kijkende UVS leeg. AD VAN KAAM Trees van der Voort wint Henk Zandbergen ziet zowel de op de grond liggende Mart van der Plas als Andre de Best (15) missen. Het Katwijkse duo nam later drie goals voor rekening. (foto Loek Zuyderduin) Quick Boys derde in LD-Cup OEGSTGEEST - Mart van der Plas mag dan het afgelopen seizoen zijn basisplaats zijn kwijt geraakt bij Quick Boys, goud (geld) waard voor zijn club is hij nog altijd. Dat bewees de pinchhitter gisteravond maar eens te over tegen UVS in de strijd om de derde en vierde plaats van het toernooi om de Leidsch Dagblad Cup. LEIDEN - Geplaagd door regen heeft het dubbeltoernooi op de Me- renwijk een aanvang genomen. Aangezien veel deelnemers slechts 's avonds beschikbaar zijn en het juist dan pleegt te regenen, heeft de organisatie het druk met het verschuiven van geplande wed strijden. Vooral in de D-categorie met zijn volle lijsten kan dit pro blemen opleveren. Opvallend is het grote vertrou wen dat de wedstrijdleiding toont in de capaciteiten van eigen D en D30+ spelers; meer dan de helft van de nummer een geplaatsten is lid van LTC dë Merenwijk. De C lijsten zien er anders uit. De enige Merenwijker die hier boven aan prijkt is Trees van der Voort. Met Maryse Leunissen won zij haar eerste ronde in het vrouwendubbel C2. In het gemengddubbel voeren in respectievelijk Cl en C2, Ilonka van Riet met Hans van Tongeren en Annette Karl met Rob van der Zeeuw de lijsten aan. Jan Hein Ba der, vorig jaar nog toonaangevend in D, wordt nu al geacht in het mannendubbel C2 de winst uit het vuur te slepen. Zijn partner, Ro nald Lammens,die al wat meer er varing heeft op dit niveau, zal hem hierbij tot steun zijn. In het man nendubbel Cl zal getracht worden Har Meyer en Marcel van Paridon van de eindoverwinning af te hou den. Ook zijn er verscheidene gaten gevallen in de schema's, vanwege een aantal jeugdspelers die ook voor de districtsjeugdkampioen schappen hadden ingeschreven: "Vroeger mocht dat altijd" was een veel gebruikt argument. Op die "istricts"werd gisteren maar een ronde gespeeld en een Atleten snel op 1500 meter LISSE - Drie atleten bleven giste ren op de 1500 meter binnen de vier minuten. Tijdens een avond wedstrijd in Lisse won Jan Jansen (Bataven) de eerste serie in 3.58,6 voor Spartaan Jan Laan (3.58,7), terwijl Leidénaar Hans P.ost (V&LTC) in de tweede serie nog sneller rond ging: 3.58,1. Hans Koe nekoop (AAV'36) kwam een halve seconde boven de vier minuten uit. Bij de vrouwen was Lenie van der Poel (Spart) met 4.58 de snelste. Op de 100 kwamen Jaap Dirkx (AV Holland) en John van Loon (Spart) in de regen tot tijden van 11,3 en 11,4. John van der Zwet (Spart) legde de 400 meter af in 50,7, waarmee hij clubgenoot Gert Jan Faas (51,3) te snel af Was. De finale van het toernooi om de Franse voetbalbeker gaat tussen Girondins Bordeaux en Olympiq ue Marseille, de nummers een en twee uit de competitie. Beide ploe gen kwalificeerden zich gisteren voor de eindstrijd op 10 juni. Bor deaux hield in de return Olympiqie Ales op 0-0, Marseille won in de uit wedstrijd tegen Stade Reims met 5-1. paar partijen moesten vanwege de regen gestaakt worden. Toch zijn er al wat uitslagen te vermelden. Bij de meisjes tot en met twaalf stapte Esther van der Wiel de halve finale binnen na in de eerste ronde de nummer, twee geplaatste uitge schakeld te hebben. In de jongste leeftijdsgroep wonnen twee meis jes van de OLTC, Julia Knott en Jolanda Drok een rondje. Jerry Buijs, die een tweede plaats was toebedacht bij de jongens tot en met elf, verloor van Maurice Wel- lner. Overige uitslagen Hillegom: Jon gens tot en met 10: Dennis de Vrij - /Laurens Kramer 6-2; 6-3, meisjes tot en met 12; Renee Crama - Wen dy Terwijn 6-1; 6-3 jongens tot en met 12: Alexander Bakker - Sander de Wolf 6-0; 6-0, Ronald Klein - Marijn van der Roor 6-0; 6-1. Goede afloop Alphense Boys WADDINXVEEN - Ondanks een duidelijke 0-3 nederlaag tegen WSE is de B-jeugd van Alphense Boys gisteravond gepromoveerd naar de regionale afdeling. In de kampioenscompetitie eindigden de Alphenaren achter het Wad- dinxveense WSE op de tweede plaats, met 5 punten uit vier duels. WSE veroverde een punt meer, ter wijl Papendrecht gisteren de pro motiekansen verspeelde door met 4-0 te verliezen van SW. Doelpun tenmakers vóór WSE waren Mar cel Scheurwater (2) en Marcel Valk. Eindstand kampioenspoule: WSE 4-6, Alphense Boys 4-5, SW 4-4, Papendrecht 4-3, Vios 4-2. Rob Druppers wisselt weer UTRECHT (GPD) - Na acht jaar samenwerking heeft Rob Drup pers gebroken met zijn trainer Jos Wellerdieck van Hellas. De Neder landse recordhouder op de 800-, 1000- en 1500 meter wil verder met Henk Kraayenhof, de trainer van sprinster Nelli Cooman en 400-me- terloper Aijen Visserman. Onder leiding van Jos Weller dieck groeide Rob Druppers tot grote hoogte. Hoogtepunt waren de wereldkampioenschappen in Helsink in 1982 toen Druppers tweede werd op de 800 meter. Bondscoach Bram Wassenaar heeft kritiek op het besluit van Druppers. „Ik vind het dom. Rob is te wispelturig. Het is geen teken van zelfvertrouwen. De toekomst zal leren of hij een juiste beslissing heeft genomen. Ik denk dat de aanpak van Henk Kraayenhof te intensief voor Rob is. Ik had wél vetrouwen in Jon Wellerdieck. Ik betwijfel of Kraayenhof hij hard genoeg is voor hem". BETAALD VOETBAL EREDIVISIE: FC Groningen-Fortuna Sit- tard 0-1 (0-1) 26. Linford 0-1. Scheidsrech ter: Van der Niet. Toeschouwers: 5997. Ge le kaarten: Boessen (Fortuna S) en Verkuyl (FC Groningen). Stand vierde periode PSV 9-15 VW 8-10 FC Utrecht 8-11 Haarlem 8-10 Fortuna S. 9-11 PEC Zwolle 8- 9 Feyenoord 8-10 FC Twente 8- 9 Ajax 8-10 Zaterdag Spakenburg-NSW 1-1 (0-0). 69. Van de Groep (strafschop) 1-0,74. Van der Stel 1-1. Scheidsrechter: Hummel. Toeschouwers: 2600. Waarschuwing: De Jongste (NSW). rink 7, 6. Van der Sterren 6, 7. Miralles Kuijf 5, 9. Kouatly' en Scheeren 4V2, 11. Haik 2'/2,12. Wians l'/è. Lichtgewicht: Ortsoeberk Natsarov (Sov) wint op punten 5-0 van Michael Carruth (Ier), Daniel Maeran (Roe) wint op punten 3-2 van Dariusz Kosedowski (Pol), Michele Caldarella (Ita) wint op punten 5-0 van Sil vio Mezzenga (Ned), Emil Tchuprenski (Bul) walk over tegen David Anderson (Schot), geblesseerd. Lichtweltergewicht: Reino van der Hoek (Ned) wint door interventie in de derde Levine (ZaD 6-3, 5-7, 6-4, Tine Scheuer- Larsen/Michael Mortensen (Den)fLouise V rouwen Field/Desmond Tyson (Aus) 6-2,6-2. Fnkelsnel kwartfinales: Chris Evert Meisjesenkelspel, tweede ronde: Brenda ??kel?p®!' ..Kwannnaies. n fi_ Schultz (Ned)-Julie Halard (Fra) 6-2, 6-1 Open Franse kampioenschappen EK in Turijn Kwartfinales: vlieggewicht: Andrea Man- it op punten 5-0 van Paul Butti- iIUu 3 1 2 0 4 4-2 HOOFDKLASSE: HCAW-Onze Gezellen r (Ier), Andrew Tews (Odl) wint öf. 5-0 van Liko Abedin (Joe). Johnny Bre- jdal (Den) wint op punten 4-1 van John ;Gbr), Janos Faradi winf Anatoli Filippov (Sov). jaai ifciw -- --- Lyon (Gbr), Janos Faradi wint op punten 4-1 van Anatoli Filippov (Sov). Lichtvlieggewicht: Andrian Anzer (Roe) -azan Gul (Tur), op punten 5-0 wint op punten 5-Ö van Ramazan Gul (Turt, Nyan Moentsjan (Sov) ;jan ivioenisjan iouvj w„„ up van Robert Igaszegi (Hon). Dragan Zivadi- novic (Joe) wint op punten 5-0 van Tommy Karkkainen (Fin). Trasimir Tscholakow ronde van Dariusz Czerny (Pol), Vjatsjeslav Janowski (Sov) wint op punten 5-0 van Ma rio di Lernia (Ita). Sören Sondergaard (Den) wint op punten 5-0 van Per Arne Skau (Noo), Borislaw Abadschiew (Bul) wint op punten 3-2 van Mark Elliott (GBr). Middengewicht: Henry Maske (Odl) wint op punten 5-0 van Sandor Hranek (Ho- n).oeslan Taramov (Sov) wint op punten 3- 2 van Kalin Stojanov (Bul), Henryk Petrich (Pol) wint door knock out eerste ronde van Sven Ottke (Wdl), Esa Hukkanen (Fin) wint op punten 4-1 van Peter Mokricki (Zwe). Halfzwaargewicht: Ahmed Kambakis (Tur) wint door interventie in de derde ron de van René van den IJssel (Ned). René Ryl (Odl) wint op punten 5-0 van Asmir Vojnovic (Joe), Joeri Walin (Sov) wint door interventie derde ronde van Markus Bott (Wdl). Andrea Magi (Ita) wint op punten 3-2 van Stanislas Lakomiec (Poll Dubbel sfpeC achtste finales: Steffi Graf/ Gabriella Sabatini (Wdl/Arg)-Isabel Cueto Arantxa Sanchez (Spa) 7-6, 6-0. Enkelspel, kwartfinales: Ivan Lendl (T$j)- Andres Gomez (Ecu) 5-7,6-4,6-1,6-1. Milos- lav Mecir (Tsj)-Karel Novacek (Tsj) 4-2, we gens regen afgebroken. Dubbelspel, kwartfinales: Anders Jarryd/ Robert Seguso (Zwe/Vst)-Joakim Nys- trom/Mats Wilander (Zwe) 6-3, 6-0. Peter Fleming/Gary Donnelly (Vst) - Laurie War- der/Blaine Willenborg (Aus/Vst) 6-3, 7-6, Yoannick Noah/Guy Forget (Fra)-Sher- wood Stewart/Kim Warwick (Vst/Aus) 6-2, i Vst/Spa)-Barbara Gerken/Paul Chamber lain (Vst) 6-3,6-3, Laura Gildemeister/Pavel Slozil (Peru/Tsi)-Gretchen Magers-Rush/ a 6.44.12 (gem. 36.368 km/u, 20 sec. bonifi catie). 2. Romano Randi (Ita) op 12 sec. (15 sec.), 3. Lars Wahlqvist (Zwe) op 20 sec. (10 sec.), 4. Alberto Elli (Ita) op 30 sec. (5 sec.), 5. Rodolfo Massi (Ita) z.t.. 6. Emanuele I Bombini (Ita) op 34 sec, 7. Pascal Jules (Fra) op 45 sec., 8. Gerhard Zadrobilek (Oos) op 47 sec., 9. Moreno Argentm (Arg) op 49 sec., 10. Marino Lejarreta (Spa) z.t., Roberto Visentini (Ita) zL, 12. Giuseppe Rominger (Zwi) z.t., 15. Johan van der Velde (Ned) z.t., 17. Ste- phen Roche (Ier) z.t., 18. Peter Winnen (Ned) z.t, 21. Robert MiUar (Schot) z.t., 29. Phil Anderson (Aus) op 1.03, 45. Hennie Kuiper (Ned) z.t., 52. Eric Breukink (Ned) op 1.21, 74. Jean Habets (Ned) op 1.56, 101. John Bogers (Ned) op 2.53, 109. Martin Schalkers (Ned) op 4.31, 113. Rob Kleins- i (Ned) op 5.18, 120. John Talen (Ned) Primoz Cerin (Joe), Matthieu Hermans (Ned) en Ezio Moroni (Ita). Afgestapt: Gio vanni Mantovani. Algemeen klassement: 1. Roche (Ier) 51/ 15.05, 2. Visentini (Ita) op 25 sec., 3. Breu kink (Ned) op 1.35,4. Roberto Pagnin (Ita) 12. Jean-Claude Bagot 14. Argentin (Ita) op 4.07,15. Marino Lejar reta (Spa) op 4.09,19. Saronni (Ita) op 4.41, 39. Van der Velde (Ned) op 8.08.55. Kuiper (Ned) op 13.50, 88. Lubberding (Ned) 13.24, 96. Habets (Ned) op 34.50, 105. Kleinsman (Ned) op 40.24. 115. Schalkers (Ned) op 47.27,132. Talen (Ned) op 1.00.20. 133. Bo gers (Ned) op 1.00.22,136. Pieters (Ned) op 1.01.01,150. De Rooy (Ned) op 1.17.54,151. Lammertink (Ned) 1.18.41, 152. Lammerts

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18