Jimbo kan het nog steeds niet laten Onzekerheid kwelt sleepbootpersoneel Weinig verloop bij het zaalvoetbal Astrid Bouw moet voortijdig afhaken Ramaker haalt uit... 'Sterfhuisconstructie bij Wijsmuller' Rol Barbie bij transport kinderen zwart op wit DINSDAG 2 JUNI 1987 SPORT PAGINA 17 Enige Amerikaan bij laatste zestien PARIJS (GPD) - Jimmy Connors blijft een meester in het maken van schijnbewegingen. Het ene moment lijkt hij zich enigszins verzoend te hebben met zijn tennispensioen, om bij een volgende gelegenheid weer te laten zien nog volop mee te tellen in het mondiale circuit. Slijtage of niet, de vechtersbaas, die in september 35 jaar oud wordt, is sinds gisteren wel de enig overgebleven Amerikaan op Roland Garros. De open Franse kampioenschap pen maken dus andermaal duide lijk dat het einde van de forse ten- niscrisis in de Verenigde Staten, toch eens een toonaangevende na tie,^nog allerminst in zicht is. De Amerikanen mogen zich dan nooit thuis hebben gevoeld op gravel - hun laatste winnaar in het Parijse Grand-Slamtoernooi was Tony Trabert in 1955 maar dat uitgere kend Connors de afvalrace vol houdt, terwijl zich vorige week nog 28 landgenoten meldden aan de poort van de Avenue de la Porte d'Auteuil, noemen. Net als het gegeven dat de routi nier al sinds 1973 onafgebroken tot de top-tien behoort, hetgeen Westduitser Ricky Osterthun bij Voor Jimmy Connors een onbe- de laatste zestien had geslagen (4-6, grijpelijke instelling, zo benadruk- 7-5, 6-0, 6-3). „Maar ik kan natuurlijk wel een aardig steentje bijdragen", voegde Connors, op wiens kwajongen sachtige uiterlijk de jaren in elk ge val geen vat hebben, daar op se rieuzere toon aan toe. De vijfvou dig US Open-winnaar heeft zijn verbazing over het feit dat zich geen volwaardige opvolgers kwestie te hij gisteren in Parijs nog maar eens voor de goede orde. „Ik ben hier niet voor de lol, ik wil winnen of in elk geval het beste geven wat ik in me heb. En dat doe ik puur voor mezelf. Het gevoel Amerika te vertegenwoordigen heb ik misschien alleen bij Davis- cuppartijen. Verder aandienen voor hem en McEnroe nooit onder stoelen of banken ge stoken. Waar 'Jimbo' alles deed om bepaald typerend te de beste te kunnen zijn, consta teert hij nu een groot gebrek aan gedrevenheid. In plaats van zich te concentre- toppositie, heeft jong persoonlijk succes niemand hem kan nazeggen. „Of ik Amerikaans talent slechts oog me nu de vlaggedrager van het de vele te verdienen dollars, bere- Amerikaanse tennis voel? Als ik deneert Connors de tennis-impas- die last op mijn schouders moest se in zjjn iand. Iemand die in een dragen, zou dat knap pijn doen en belangrijk toernooi een paar rond ging ik onherroepelijk door de jes overleeft is al verzekerd van een knieën", lachte Connors gisteren, riant inkomen, waardoor de 'hon- nadat hij zich ten koste van de ger' naar f0em en eer verdwijnt. LEIDEN - Nauwelijks is de na Verwacht werd een dominan- tionale tenniscompetitie achtei tie van de zestien-jarigen in deze de rug of de eerste regionale toer- categorie. Een invitatie-toernooi zijn alweer begonnen. In r de achttien-jarigen, waarin Hillegom wordt er door de jeugd Wil den Hollander en Irma 1 gestreden om de altijd fel begeer de districtstitels en by de Meren- wijk staat het sociale gebeuren Bij de jongens in de oudste cate- centraal in het traditionele dub- gorie zal geen sprake zijn van do- Seeters de lijst aanvoeren, moest hiervoor een oplossing bieden. beltoernooi. Bij de districtsjeugdkampioen schappen is, onder invloed van het nationale jeugdrankingsys- teem, de opzet zeer strict. De plaatsing van het toernooi wordt bepaald door de positie die de deelnemers innemen in dit ran- king systeem. Zo kan het voorko men dat Astrid Bouw, dit jaai voor het eerst uitkomend vogi Unicum 2, niet geplaatst is bij de meisjes tot en met zestien, omdal zy nog geen punten heeft vooi dit klassement. Helaas kan Bouw haar kunnen deze week niet demonstreren. Gekweld door bloedvergiftiging moest zij zich vroegtijdig terugtrekken. Dit betekent een hindernis min der voor Heieen van den Berg, de gedoodverfde winnares in deze categorie. De jeugdige speelster van Dekker had waarschijnlijk ook graag mee willen doen in de leeftijdsgroep tot en met achttien jaar, maar hier koos de.toernooi- leiding voor een alternatieve op zet. minantie van de jongeren, aange zien de finale daar gepland is tus sen Jan Siemerink en Jacco El- tingh. Plaatsing districtsjeugdkampioen schappen: meisjes tot en met 10 jaar: 1. Judith Pietersen; 2. Julia Knott. meisjes tot en met 11 jaar: 1. Rens- ke Jonkeren; 2. Ingrid Kruit. meisjes tot en met 12 jaar: 1. Saskia Paauw; 2. Tammera Canter Visscher. meisjes tot en met 14 jaar: 1. Lies- beth Hooghoudt; 2. Natalie van der Voort. meisjes tot en met 16 jaar: 1. Heieen van den Berg; 2. Madelijn Damen. meisjes tot en met 18 jaar: 1. Wil den Hollander; 2. Irma van Seeters. jongens tot en met 10 jaar: 1. Harold van Schie; 2. Martijn van den Berg. jongens tot en met 11 jaar: 1. Jo- chum van Doom; 2. Jerry Buys. jongens tot en met 12 jaar: 1. Rogier van Duyn; 2. Robert-Paul Hartwyk. jongens tot en met 14 jaar: 1. Pa trick Kieboom; 2. Vincent Goedege- buure. jongens tot en met 16 jaar: 1. Kees Jan Schuilenburg; 2. Erik Bakker. jongens tot en met 18 jaar: 1. Jan Siemerink; 2. Jacco Eltingh. JACQUELINE VAN WIJK willen najagen". Hoewel dat de laatste jaren nauwelijks meer lukt, komt stoppen nog niet in Connors' woordenboek voor. Ook de nederlaag tegen Robert Seguso vorig jaar tijdens de eerste ronde op Wimbledon - niet ge beurd sinds hij in '72 zijn debuut had gemaakt in Londen - zaaide geen twijfel bij de huidige nummer acht van de wereld. Wetend dat zelfs hij kansloos is in het gevecht tegen de tijd, weigert Connors de handdoek in de ring te gooien, al worden de botten en spieren wat styf en stram. Zijn laatste toernooi zege dateert van oktober '84 (To kio), zodat zijn absolute overwin ningenrecord nu al jaren op 105 staat. Van de acht finales, die de ambi tieuze veteraan sinds die tijd haal de, kon hij er dus geen enkele in zijn voordeel beslissen. Aardig de tail: drie keer was een blessure daar debet aan. Op Roland Garros is Connors echter topfit, waardoor hij zijn indrukwekkende prestatie- lijst weer kon verlengen. Sedert 1979 heeft de Amerikaan, die 'Pa rijs' vorig jaar miste wegens een schorsing, nu vier halve- en even- Tiende etappe: 1. Paolo Rosola (Ita) 210 km in 5 uur, 37 minuten en 8 seconden, 2. Urs Freuler (Zwi), 3. Luciano Boffo (Ita) r, tweede prijs: 16 Algemeen klassement: 1. Stephen Roche (Ier) 44.29.57, 2. Roberto Visentini (Ita) op s 32 sec., 3. Eric Breukink (Ned) op 1.10,126. f2.776,10 ontvangen, Vijfde prijs: 4.729 Martin Schalkers (Ned) op 43.52. 5, die ieder f52,80 ontvangen, vijf- 'e ieder r f5,00 goed: ontvangen, 4 cijfers goed: 17 - ieder f 1.000,- ontvangen, 3 cijfers goed: 237 winnaars, die ieder f 100,- ontvangen, 2 cij fers goed: 2.414 personen, die ieder f 10,- ontvangen. Toto 22 Eerste prijs: 2 winnaars, die ieder bruto f 10.007,20 ontvangen, tweede prijs: 77 win naars, die ieder f 173,20 ontvangen, derde prijs: 1.043 winnaars, die ieder f31,90 ont vangen. Toto-gelijk 22 Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 2 winnaars, die ieder f 208,10 ontvangen, der de prijs: 18 winnaars, die ieder f 115,60 ont- Mannen. Achtste finales: Mats Wilander (Zwe) - Tarik Benhabiles (Fra) 5-7, 6-1, 6-3, 6-3; Ivan Lendl (Tsj) - Joakim Nyström (Zwe) 2-6, 6-1, 5-7, 6-0,6-2; Jimmy Connors (VSt) - Ricky Osterthun (WD1) 4-6, 7-5, 6-0, 6-3; Boris Becker (Wdl) - Jimmy Arias (Vst) 5-7,6-3,6-2,6-0; Yannick Noah (Fra) - Kent Carlsson (Zwe) 7-6 (7-4), 6-3, 6-7 (5-7), 7-5. Vrouwen. Kwartfinale: Gabriela Sabatini (Arg) - Arantxa Sanchez (Spa) 6-4,6-0; Stef fi Graf (Wdl) - Manuela Maleeva (Bul) 6-4, Gemengd dubbel. Tweede ronde: Ann Henrickson/Michiel Schapers (Vst/Ned) - Arantxa Sanchez/Javier Sanchez (Spa) 6-2, ,_0 - - Jimmy Connors geeft nog altijd strijd. Op Roland Garros plaatste de 72^ zyn debuut Amerikaan zich bij de laatste zestien (foto anpj zovele kwartfinaleplaatsen achter Arias van de baan en moet Achtste etappe: 1. Roy Knickman (VSt) 193 r ik v treden tegen „waarschijnlijk de dat grootste die het tennis heeft voort ik zo gunstig had geloot", kon Ivan gebracht. Connofs telt nog altijd Lendl, die gisteren het restant van Daarom betekent spelen te- de afgebroken partij tegen Joakim gen hem toch iets extra's voor me", Nyström onverwacht simpel naar aldus Becker, zich toetrok, niet nalaten op te Waarmee'The Belleville Kid'het merken. „Ach, laten we eerst maar .respect kreeg dat hijzelf nooit heeft eens kijken of hij op zijn 34ste nog getoond. Als dank maakte hij zijn speelt", sneerde Connors, eerder concurrerende bewonderaars min afrekenend met Nelson, Westphal of meer een verwijt door te verkla- den, 3. Jean-Louis Gathier (Fra). Eindklassement: 1. Mottet 34.30.25,2. Hen ri Cardenas (Col) op 2.44, 3. Ronan Pensee (Fra) op 3.32, 39. Zoetemelk op 35.59, 49. Gert Jakobs op 42.56. SCHIJNDEL - Hoewel Bert van de Oetelaar nog lang niet dezelfde sta tus heeft bereikt als zyn broer And- re schreeuwden de 500 toeschou wers bij de bokswedstrijden gister avond in Schijndel bij diens entree in de ring de kelen schor. Voor Erik Ramaker hadden ze verder geen oog. Dat veranderde nog geen paar minuten later toen de Leidenaar vernietigend uithaalde voor wat knock-out in de eerste de beste ronde betekende. Vol op de kin ge raakt en voor het oog van zijn als helper fungerende beroemde broer Andre (recentelijk nog uitdager voor de Europese titel in het zwaar gewicht) bracht de onbevangen boksende pupil van Chris Lantrok het Brabantse thuispubliek in één klap tot zwijgen. "En dat was la chen", glunderde Ramakers coach achteraf. "Ze stonden daar letter lijk paf'. Behalve voor Ramaker was er in het Brabantse gisteravond op- weggelegd voor Pe ter Mink. Ook in zijn zevende partij tegen Drielingen uit Portugaal bleef de Leidse pugilist ongesla gen. Nog een overwinning en hy mag zich B-klasser noemen. De al in die categorie opererende Ger Gorree leed in Schyndel een nederlaag, evenals Leidenaar Al- bert Onderwater. Toernooi in Groenoordhal Davin, later terug. Verder er slechts waardering voor de ka raktertennisser. Van zijn slachtoffer Osterthun („ik ben blij dat ik nog tegen hem heb gespeeld dat „ik altijd met de instelling op de baan heb gestaan dat het me niet kon schelen wie er tegenover me stond. Ik moest en zou gewoon om naam te maken". Het is hij stopt; de al vaker gezegd: Jimmy Connors man blijft een legende') en diens blijft psychologen. Laat landgenoot Becker bijvoorbeeld, de Joop Zoetemelk van het prof- De rossige Westduitser mepte Con- tennis zijn afscheid voorlopig nog nors' Amerikaanse medestrijder LEIDEN - Na een onderbreking van een jaar wordt morgenavond in de Groenoordhallen voor de tiende maal het 'Open Leidse Kam pioenschap' zaalvoetbal georgani seerd. Om 19.00 uur is eerste aftrap van een serie wedstrijden waar voor 24 sterke regioclubs hebben ingeschreven. De clubs zijn in vier poules van zes ingedeeld, waarbij de om 22.00 uur de finalewedstrijden spelen. Bij de loting kwam gister avond de volgende indeling uit de bus: Bax (Voorhout), VNA, Van Egmond CS t Landwer Johan (Sassenheim). Poule 2 Sloos Sport, Volendam, Medo, Cleyn Duin (Katwijk), Lugdunum Old Stars en Aad Looy. Poule 3 De Sleutels, De Rolleman, THB Boys (Lis- se), Uljee (Voorschoten) en Glasbergen de Best (Rijnsburg). Poule 4 Leny's Boys/Verbaan, RGC (Warmond), Jong THB, Van der Plas (Katwijk), Lugdu num en Migor. LEIDEN - Aan het overschrij vingsfront van het Interregionale hoofdklasse-zaalvoetbal is het club. Leen van der Plas en Dirk Landwer. De nieuwe hoofdklasser zelfs met de zelfde spelers binnen Cleyn Duin wordt zijn nieuwe de lijnen. ook dit jaar vrij rustig gebleven. Slechts nieuwkomer Cleyn Duin, Sloos Sport en Landwer (dat met Foreholte een huwelijk aan gaat) kregen in de hoofdklasse wat meer spelers toebedacht dan de overige verenigingen in die afde ling. Ook interregionaal gebeurde geen schokkende dingen. Wim Bouckaert die zijn vertrek by Glas bergen al aangekondigd had, speelt het nieuwe seizoen by con current Bax. De Voorhouters lijf den ook ex-international Piet num) en Arthur Gootjes van het Amsterdamse FC (UVS). De selectie Courbet in. Theo van Kampen, Stan Uljee, Joost Deutekom en Pe ter Ruygrok houden het bij Bax voor gezien, Landwer/Foreholte wordt hun nieuwe thuishaven. Net als Ruud van der Voort (de Kuy- per) vertrekt Peter Taalman bii Verder werden de volgende Jonker (beide Van der Plas/BMW) overschrijvingen geregistreerd: sloten zich ook bij die club Interregionaal Zwarte Wolf raakt Peter Gijsman kwijt aan Van der Plas. Daar komt nog by dat coach Frans Stouten ook Bennie de Roo naar Glasbergen ziet vertrekken. Danny Verplancke (VNA) en Cees van Tongeren (Lugdunum) komen daar voor terug. Sloos Sport pakt de zaken wat serieuzer aan en kan op de komst rekenen van Cees de Roode (Zwar te Wolf), Frans Sjardijn (Lugdu- Orssagen Lugdunum bly ft compleet. Met de inbreng van Wim van As (Olympia) en Ronald Rosdorff (UVS) is die zelfs wat gro ter geworden. By de overige verenigingen wa ren weinig verschuivingen. Van Egmond komt het nieuwe seizoen Barry Lumoindong (van Menken/ Landbouw naar Noordwijk) Henk Kloek (van Taveerne Boys naar de Kuyper) Albert Bollen (van Hans van Goo- zen naar ROAC'79) Johan .van der Berg (van Menken/ Landbouw naar Boerenburg) Wim Guyt (van Cleyn Duin naar FC Den Heyer) Marcel van der Zwet en Paul Streppel (van Taveerne Boys naar THB Boys) Richard Mulder (van THB Boys naar FC Lisse) Henri van der Weyden (van Lugdu num naar FC Lisse) John Jansen (van THB Boys naar Unitas L.) en Hans van Eygen (van Eigeman naar De Sleutels). I ADVERTENTIE DEXTR0-AVANTI De voorjaarstitel is binnen, Speeldatum: 6 juni a.s. in Bredo. GRATIS VERVOER, vert.ek 12.00 uu. Dit spektakel mag u niet missen. Opgeven voor vrijdag 01728-8951 of 01727-6436 gefeliciteerd! de algemene landstitel nog! Turntitel voor Huschka 12-jarige het afge- n Zwyn- Neder- LEIDEN - De Anuschka Huschka lopen weekeinde drecht'Kampioen land turnen geworden. De Leidse, lid van Wilskracht uit Alphen, was met drie volle punten voorsprong op Nicole van de Have (GOES) de absolu te uitblinker in haar klasse de b-jeugd. Alleen op het onder deel, springen, moest zij de eer laten aan Bianca Mulder uit Oosterwolde. Bij de oefeningen balk, brug en vrije oefening bleef zij onaantastbaar. Volgens trainer Gerrit Belt man groeide Anuschka Husch ka tijdens de kampioenschap pen naar een grote hoogte. BUITENLAND ECONOMIE IJMUIDEN (GPD) - Waarom heeft de Nationale Investeringsbank een faillissement aan gevraagd voor de Reederij v/h Gebrs. Goedkoop, een winstgevende loot aan de zieke stam van het Wijsmuller-concern? Die vraag kwelt momenteel de bemanning van Goed koop Havensleepdiensten, die sinds vorige week woensdag de kantine van de Amster damse rederij bezet houden. Het wachten is op meer duidelijkheid over het eventuele bankroet, waarover de rechter in Amsterdam zich vandaag moest uitspreken. „Na afloop van die rechtzaak", zo meldt FNV-bestuurder Ria Bosch ten overstaan van het verzamelde sleepbootpersoneel, „zal er een ge sprek plaatsvinden met directeur Wijsmuller. Behalve de bond zul len ook Goedkoop-directeur A. Vroegop en directeur D. Claassen van de Scheepvaartvereniging Noord daarbij aanwezig zijn. Wijs muller heeft beloofd dan nadere in formatie te verstrekken". De vakbondsvrouw heeft goede hoop dat er een oplossing geonden wordt voor de bemanningen, die hun baan dreigen te verliezen. „Vroegop heeft de keiharde belofte gedaan dat, als de rederij failliet wordt verklaard, al het personeel direct overgaat naar Goedkoop Ha vensleepdiensten. Jullie actie heeft voor 75 procent succes gehad. De rest hangt af van de manier waarop de bank zich nu zal opstellen", al dus Ria Bosch. stemde schepen werden gedwon- linge verstandhouding is goed. On- gen op de rede van IJmuiden maten in IJmuiden doen niks. anker te gaan. En ook in de Am- Die Lijken niet door te hebben dat sterdamse haven waren een paar ----- schepen die hun voorgenomen ver trek naar zee moesten uitstellen. De stakers begrepen wat de ge- volgen van hun staking zouden «waciijc kunnen zyn. Uit eigen beweging ruilden zij hun staking in voor bedrijfsbezetting. Hun staking Ria Bosch zegt blij te zijn met de bijval die de actievoerders hebben gekregen van het bedrijfsleven. i opgestoken vuist geweest die „De stakers zelf hebben de moge- kennelijk goed was begrepen. Het üjke gevolgen van de staking inge- Amsterdamse Havenbedrijf, het zien. Spontaan zijn ze er mee ge- bedrijfsleven, de Kamer van Koop- stopt. Dat is goed gevallen bij ie- handel en de bonden verklaarden dereen die iets op heeft met het be- zich solidair. Sindsdien bestaat het lang van de haven. Hoe het af- actievoeren voornamelijk uit het loopt? Moeilijk te zeggen. We heb- rondvaren met spandoeken:'Werk ben typisch te maken met een i per- je rot, dan maakt de NIB het ka- sterfhuisconstructie. Als pot', 'NIB blijf af van onze knip', soneels-bv op de fles gaat, De Gebr. Goedkoop werden dag een week geleden op de hoogte gesteld van de zo zeer omstreden faillissementsaanvraag van de NIB. Niet door de directie van hun bedrijf, maar via de krant. Spon taan werd besloten de zaak plat te gooien. Twee voor Amsterdam be- 'Geen man of boot uit de Goed- koopvloot'. Arie van Berkum, al 32 jaar ma chinist op de havenslepers van de Reederij v/h Goedkoop: „Eigenlijk heb ik vakantie. Woensdagavond zag ik de directie makkelijk om al leen de kwaliteitsmensen in een ander bv-tje weer aan het werk te zetten. Bij alles watje uit IJmuiden te horen krijgt, denk je er zal wel een addertje onder het gras zitten. het op de televisie. Ik heb ede zit- Soms denk je dat iets duidelijk is, ten grienen. Het bedrijf bestaat bij- maar dan gebeurt er weer iets na 180 jaar. Zoiets hebben we nog waardoor je moet vaststellen datje nooit meegemaakt. We maken be- Je hebt vergist. Consequent wei- hoorlijk winst. We worden goed 6ert me« de werknemers te infor- beloond. Hebben uitstekende meren. Het is een puur feodaal be- werkomstandigheden. De onder- leid {HOLOCAUST MONUMENT BEKLAD De 8-jarige Nachama Schiller (l) en haar zusje Rivka (11) bekijken in het Amerikaanse stadje Skokie Illinoiseen monument dat herinnerd aan de Holocaust. Eén dag na de onthulling was het al beklad met hakenkruisen. De gemeente heeft op verzoek van een aantal burgers besloten de verf niet te verwijderenvoordat de kwestie in een raadsvergadering is besproken. (foto AP) LYON (GPD) - De vierde week van het proces tegen de nazibeul Klaus Barbie zette gisteren in met het horen van meer getuigen over het transport van de 44 kinderen uit Izieu. Barbie wordt direct ver antwoordelijk gesteld voor de or ganisatie en de leiding van deze razzia op 6 april 1944. Geen van deze kinderen keerde uit Auschwitz terug. Ze lieten het leven in de gaskamers, terwijl het hoofd van de instelling en een ou dere jongen in Litouwen werden doodgeschoten. De verhoren gisteren brachten geen nieuwe feiten aan het licht. Wel werd meer duidelijk over het leven in het tehuis en over de ge heimzinnige acht-jarige René Wu- cher, die kort na het vertrek uit Izieu als niet-jood aan zijn familie kon worden teruggegeven. umdat verraad in het spel moet zijn geweest bij de razzia in Izieu, wordt wel gesteld dat René Wu- cher door zijn vader in het tehuis was geplaatst als klikspaan. Vader Wucher werd later door het Franse verzet ter dood gebracht. René zelf verklaarde vorige week in het pro ces zich niet veel van Izieu te herin neren. De beide vrachtwagens die de kinderen vervoerde kregen plotse ling 'pech' precies voor de snoep- jesfabriek in het onder aan de heu vel gelegen La Bruyère, waar René door een tante die in de fabriek werkte werd herkend. Was dit af gesproken werk of een speling van het lot? De eerste getuige gisteren was de 67-jarige Henry Borgel, de zoon van de toenmalige fabriekseige naar, die erbij was toen de wagens stopten. Hij vertelde het Hof hoe de tante, madame Pichon, flauw viel toen ze René op de wagen ont waarde. Borgel stelde dat deze ont wikkeling inderdaad als toeval moest worden beschouwd. Madame Pichon was ook opge roepen, maar ze bleek onvindbaar en de griffier las een verklaring van haar voor, die ze al tijdens de voor bereiding van het proces had afge legd. Daarin bekende ze zelf ook dat ze toen was flauwgevallen. "Toen ik weer bijkwam waren de wagens weg en mensen van de fa briek hadden René intussen ver stopt". Het meest dramatische verhaal was dat van de 73-jarige Edith Kle- binder, die vertelde hoe ze op transport was gesteld naar Ausch witz en wat ze daar had doorge maakt. Ze was als getuige opgeroe pen omdat ze later op foto's de kin deren uit Izieu had herkend, waar mee ze toen in de beestenwagens vanuit het Franse Drancy (te verge lijken met ons Westerbork) naar Auschwitz was vervoerd. De verantwoordelijkheid van Barbie voor het transport van de joodse kinderen is voor het Hof al bewezen geacht door het telegram dat de nazibeul die avond van de zesde april aan zijn meerdere ver zond. Alle kinderen en het voltallig personeel zijn gearresteerd, luidt het in deze telex, waarvan de echt heid tijdens het proces kwam vast te staan.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17