PORT Jacht op Lendl duurt voort Willem II verder op gezonde basis StPIFJ PSY Volgt' Frank Rijkaard MAANDAG 1 JUNI 1987 PAGINA 11 Promotie succes van De Visser Maar korte vakantie voor Erik Willaarts Partij tegen Nyström afgebroken Drukte van belang op de transfermarkt Schapers op zijn plaats gezet Herrera ei de tol van de roem. BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD EINDHOVEN (GPD) - De Ita liaanse belangstelling voor Frank Rijkaard is ook in Eindho ven niet onopgemerkt gebleven. Vandaar, dat PSV heeft aange kondigd Rijkaard alsnog te zul len houden aan de overeenkomst die hij eerder dit seizoen met PSV afsloot. De achterliggende gedachte daarbij is duidelijk: PSV wil geld zien van Ajax in geval de Am sterdammers mochten besluiten om Rijkaard nog dit seizoen te verkopen aan een Italiaanse club. Want Rijkaard mag zijn contract met Ajax dan wel tus sentijds hebben verlengd met twee seizoenen, hij heeft daarin de clausule laten opnemen dat hij na die periode voor minder dan een miljoen gulden kan wor den verkocht. Wordt hij echter na afloop van dit seizoen al van de hand ge daan, dan kan Ajax een aanmer kelijk hoger transferbedrag voor hem bedingen. Dat nu gaat PSV te ver. Reden voor het bestuur van PSV om Rijkaard én Ajax te herinneren aan de overeenkomst tussen Rijkaard en PSV van be gin 1986, waarin Rijkaard een principe-akkoord bereikte met de Eindhovense club. In februari van dit jaar liet Rijkaard PSV weliswaar weten zich niet meer aan die overeenkomst gebonden te achten, „maar", aldus PSV, „die overeenkomst bezit volledi ge rechtskracht en is niet strijdig met het reglement betaald voet bal". Formeel wil PSV Rijkaard in lijven, maar reeds in een eerder stadium heeft manager Ploegs- ma van PSV laten weten niet met een speler in zee te willen, die lie ver bij Ajax blijft. Vandaag zal voorzitter Ruts van PSV vooral zijn zakelijke argumenten ken baar maken aan zijn collega Harmsen van Ajax. Johan Cruijff intussen hekelde gistermiddag na de 5-2 zege (vier goals Van Basten) van zijn ploeg op PEC de handelwijze van PSV. „Officieel heeft Ajax nog niets van PSV vernomen. Ze hebben Rijkaard destijds vlak voor het duel PSV - Ajax in het geheim ontmoet. Ruim anderhalf jaar voor zijn contract bij Ajax afliep. Dat is geen nette manier van za kendoen. Als er echt geslagen gaat worden, doen we mee en vechten we terug," aldus de tech- nisch-directeur, die de bezorgd- Frank Rijkaard (foto ar. heid in Ajax-kringen niet hele maal kon verbloemen. Cruijff onderhoudt al jaren goede contacten met Philips, de sponsor van PSV. „Als het echt nodig is gebruik ik al mijn macht in Eindhoven om dit spelletje te gen te houden," reageerde de ge tergde coach. TILBURG (GPD) - Binnen de gestelde termijn van driejaar heeft Piet de Visser zijn doel bereikt met Willem II. Door de zinderende 3-3 tegen concurrent SC Cambuur bracht hij de club met het zo roemrijke verleden al in zijn tweede seizoen terug in de ere-divisie. Als een kerngezonde vereniging maakt Willem II daar over een paar maanden zijn rentree. De drie sei zoenen in de eerste divisie werden door de club, die nog niet zo lang geleden aan de rand van het faillis sement verkeerde, benut om UTRECHT (GPD) - Als het FC „FC Utrecht zal zich nog wel Utrecht even mee- en Erik Wil- eens achter de oren krabben, dat laarts 'tegenzit', dan kan de vorige het duo Willaarts-Van Loen uit el- week aan Borussia Mönchenglad- kaar wordt gehaald", waarschuwt bach verkochte goaltjesdief een Nol de Ruiter. „Het is gebleken dat vakantie op zijn buik schrijven. De Van Loen het kan opbrengen om Woudenberger heeft die tegenval Ier overigens aan zichzelf te wijten. Hij verschafte zijn club gisteren te gen Feyenoord (4-2) met twee doel punten een riant uitzicht op de na- gehele competitie, maar zal dat seiz stoetje moeten bekopen met kort zomerreces. zichzelf weg te cijferen en Willaarts goed kan laten functioneren". FC Utrecht lijkt enkele benarde weken tegemoet te gaan, want de de huidige ploeg staat in de belangstelling. Libero Gerrit Plomp heeft een afspraak met Borussia Dortmund „en mis- Op woensdag 8 juli, negen dagen schien nog een Bundesliga-club", het slot van de na-competitie, zoals hij "het zelf uitdrukt. John van Loen verwacht dat Feyenoord zich zal terugtrekken als gegadigde. „Ik heb informeel wordt Willaarts namelijk al ver wacht op de Bökelberg. „Ik hoop dat FC Utrecht bereid is i beetje te sparen", oppert Wil- met die laarts, die zich onlangs liet ontval len dat een lichte operatie wel noodzakelijk zou kunnen zijn hem v< helpen. gesproken, vijf ton uiterste limiet voor die club. Voorlopig ga ik er vanuit dat ik ko mend seizoen bij FC Utrecht enkelblessure af te speel". Henk Fraser heeft via een Duitse Het staat echter als een paal bo- makelaar contacten gelegd voor ven water, dat zijn trainer Nol de afspraak. Erik van der Meer Ruiter tot aan het einde van de rit staat ook 'in de picture' bij Feye- een beroep zal doen op Willaarts. noord maar Han Berger wil de jon- De nummer twee van de nationale ge vleugelverdediger per sé niet la- schutterslijst bewees tegen de Rot- ten gaan. terdammers voor de zoveelste keer dit seizoen zijn waarde voor FC Utrecht. De man die in zijn amateurtijd met de regelmaat van de klok doel punten fabriceerde, maakte tegen Feyenoord voor de vierde keer dit seizoen twee doelpunten in een wedstrijd. Driemaal was Willaarts goed voor een hattrick. i toast uit op de promotie i schoon schip te maken. Onder lei ding van een nieuw bestuur werd eerst een schuld van 3,4 miljoen gulden (ruim een miljoen daarvan werd overigens kwijtgescholden door de crediteuren) weggewerkt. De huidige financiële situatie is zelfs zo rooskleurig dat Willem II het lopende seizoen met een posi tief saldo afsluit. „Wij behoren nu tot de tien rijks te clubs van Nederland. De degra datie van drie jaar geleden is achteraf de redding van Willem II geweest", stelde voorzitter Wim Groels. „Er komt nu weliswaar ruimte om te investeren, en dat is ook wel nodig, maar we zullen het mondjesmaat doen. We kunnen het ons niet veroorloven spelers van drie, vier ton aan te trekken. Wat hier in het verleden is voorge vallen, mag nooit meer gebeuren. Dit bestuur heeft geleerd van de fouten van onze voorgangers", ver volgde Groels. Middelen Met die financiële achtergrond van de club heeft Piet de Visser, die eerder met DFC, De Graaf schap en NEC promoveerde en nog nimmer in zijn loopbaan een degradatie meemaakte, leren leven toen hij twee jaar geleden in Til burg aan de slag ging. „Ondanks alle beperkte middelen zag ik toch de mogelijkheden die hier lagen. Anders was ik er nooit aan begon nen", aldus de oefenmeester. „Nog langer eerste divisie-voetbal zou op den duur ook weer tot het faillisse ment van Willem II hebben ge leid", verklaarde De Visser die het zelfs aandurfde om dit seizoen op recette-basis te werken in Tilburg. En ook volgend seizoen gaat hij op die basis de eredivisie in. „Ik heb Wereldrecord speerwerpen NITRA (AFP) - De Tsjechoslo- waak Jan Zelezny verbeterde gis teren het wereldrecord speerwer pen. Tijdens een werpersontmoe ting in Nitra wierp de 2I-jarige Ze lezny 87,66 meter. Dat was bijna twee meter verder dan de West duitser Klaus Tafelmeier, die op 21 september vorig jaar in Como tot een afstand van 85,74 meter was gekomen. Tafelmeier leverde zijn prestatie 24-jarige PARIJS (GPD) - Eindelijk wapenstilstand op Roland Garros, maar niet voor Ivan Lendl. Hoewel het gebulder op het Parijse tennispark, waar de afgelopen week heel wat gerepu teerde slachtoffers vielen te betreuren, voor een groot deel is verstomd, kan de belang rijkste kop tijdens de open Franse kampioenschappen nog steeds gaan rollen. Het 'voet volk' mag dan kennelijk het meeste kruit hebben verschoten, de jacht op Lendl blijft in alle hevigheid voortduren. Dat de vogelvrij verklaarde win naar van vorig jaar het moeilijk zou krijgen tegen Joakim Nyström stond bij voorbaat vast. Goed, de Tsjechoslowaak had vier van de vijf eerdere onderlinge ontmoetin- één klap nodig gen gewonnen, maar juist in hun voor zich op te laatste wedstrijd sloeg de 'Zweed se muur' toe. Twee weken terug, in Rome, klopte Nyström Lendl al tij dens de derde ronde, waardoor de Oosteuropeaan gisteravond toch met een onbestemd gevoel het court central moet zijn opgestapt. points, overleefde hij zes kansen op een doorbraak, om de 28 minu ten vergende game alsnog te moeten prijsgeven. Op 5-4 had Lendl vervolgens nog twee keer spelreeks naar Nys tröm demonstreerde nog eens waarom de Zweden bekend staan als koele kikkers (7-5). Na drie Die werd bewaarheid. De Scandinaviër begon ihet eerstejaars speer werd gebruikt. Zijn verrich ting werd daarom in eerste instan- herstelde zich bekwaam in de der- stormachtig (6-2-winst), werd volgens overrompeld (1-6), LEIDEN Ondanks de degrada tie naar de tweede klasse k wam' RCL als winnaaruit de over- schrijvingsperiode tevoor schijn. De Leiderdorpse zater dagclub schreef de namen van de broers Paul en Marcel van der Blom, Cock van Weerlee <UVS) en Sieto Scbalkers (ARC) op de ledenlijst bij. Daar stond bet vertrek van Marcel Valk naar UVS tegenover. De getalenteerde middenvel der krijgt in de Kikkerpolder gezelschap van WilhelmuS-spe- Ier Henri Pouw, die net als Ro nald Jansen (naar Roodenburg), Ted van Berkel en Frans Sjar- dijn (terug bij Lugdunum) af scheid namen van de Voorburg- se hoofdklasser. UVS zag Theo van Seggelen (weer terug naar AFC) en Rob Vermeer (Noord- wijk) overstappen. De meeste mutaties in hét zondagvoetbal deden zich verder voor bij Uni tes Leiden, dat bijna een heel elftal zag vertrekken. Van de zaterdagtoppers uit de Leldse regio deed Noordwijk goede zaken. De eersteklasser werd naast Rob Vermeer ver sterkt door de komst van Kat wijk-aanvaller Jaap Guyt en de keepers Michel van Haaren (FC Den Haag) en Henk van Voor bergen (Rijnsburgse Boys). Quick Boys raakte vier tweede elftal-spelers kwijt aan 'buuF Katwijkterwijl reserve-doel man Hennie Guyt van Niéuw Zuid naar Rijnsburgse Boys vertok. Bij die club meldden zich ook Angelo Schram (Haar lem) en Fred Bodaan (Sparta) r en zeventien minu ten en een 4-0-voorsprong voor Lendl in de vierde set werd de par tij uiteindelijk wegens de invallen- de duisternis afgebroken. Zo sneu velde van de spelers met voor keursbehandeling dit weekeinde uiteindelijk alleen de Argentijnse gravelspecialist Martin Jaite en dat mocht nauwelijks een surprise van formaat worden genoemd. Verant woordelijk voor de eliminatie van de nummer 14 op de plaatsingslijst was Karei Novacek, die het nu moet opnemen tegen zijn landge noot Miloslav Mecir. Eén van de halve finalisten in de Franse hoofdstad komt dus in elk geval uit Tsjechoslowakije. Mocht Ivan Lendl alsnog de tweede Oost europeaan bij de laatste vier wor den, dan kan hij zijn borst opnieuw flink nat maken. De volgende op ponent heet namelijk Andres Go mez, die vooral mentaal gezien tot ongekende hoogte stijgt en boven dien nog een rekening te vereffe nen heeft met Lendl. Drie keer eerder trof Gomez de Tsjechoslowaak op Roland Garros en evenzovele malen verloor hij. Met ere, wantin '81 (tweede ronde) op rij (eerder liet de Amerikaan Jay Berger hem overuren maken) en weer zegevierde Gomez. En dat terwijl Sanchez de eerste twee sets in zijn voordeel had beslist en in de derde zelfs op matchpoint kwam. Dat Andres Gomez, die veertien aces sloeg en negen dubbele fou ten produceerde, na bijna vier uur toch de felicitaties in ontvangst mocht nemen, tekent zijn progres sie. De man uit Guayaquil, de laat ste jaren eigenlijk ongemerkt om hoog geklommen en waarschijn lijk de minst bekende top-tienspe- ler bij het grote publiek, stond ooit bekend als een gemakzuchtige lastpost, die graag rackets aan dig gelen sloeg en liever ging surfen dan tennissen. Zijn voormalige coach Bob Brett zei jaren geleden over Gomez: „Die jongen is niet toegewijd. Met een serieuze instelling en de trainings- arbeid van Connors zou hij zelfs een bedreiging voor McEnroe kun nen vormen". De tijden zijn dus veranderd. De positie van McEn roe wordt tegenwoordig door Jan en alleman ondermijnd, terwijl Go mez zijn leven heeft gebeterd. Dat zal hij tegen Lendl (of Nyström na tuurlijk) graag willen laten zien. t leer. De Fransman PARIJS (GPD) - Michiel Schapers kent zijn plaats weer. De nummer 85 van de wereld, die op Roland Garros een 'nieuwe' weg dacht te hebben ingeslagen, werd zaterdag ruw gedwarsboomd door Yannick Noah. Net als twee jaar geleden kreeg de Nederlander hield de rijzige Ecuadoriaan het op het court central geen poot aan de grond tegen de vijf sets uit, terwijl hij rig jaar vier spelreeksen lang op de baan stond. Beide keren gebeurde dat in de kwartfinales. Als Gomez ooit de kans krijgt die nederlagen recht te zetten, dan is het nu wel. De 27-jarige Zuidamerikaan ver keert zowel lichamelijk als geeste lijk in optimale conditie. Tegen Emilio Sanchez speelde hij gisteren zijn tweede vijfsetter ïYanse publieksheld: 6-3, 6-3, 6-2. De 27-jarige Rotterdammer had zich ongetwijfeld een andere rentree voorgesteld. De manier waarop hij ten koste van achtereenvolgens Scott Davis en Javier Sanchez de derde ronde had bereikt in Parijs, gaf Schapers moed. Nederlands' beste tennisser 'ontdek te' plotsklaps dat de aanval de beste verdediging is en hoopte in stilte dat zijn aües-of-niets-tactiek ook Noah zou verrassen, temeer daar de donkere atleet allesbe halve in beste doen was. Het bleek een illusie. Schapers kreeg geen moment de kans zijn hervonden elan met daden te onderstre- nu gezaaid, dan wil ik straks ook oogsten. Als er twee geroutineeer- de krachten bij komen, wordt Wil lem II een verademing voor de ere divisie. Tot nu toe hebben het be stuur en ik steeds op een lijn geze ten. Als het bestuur mijn weg blijft volgen, ben ik er van overtuigd dat ik hier geen degradatie hoef mee te maken", aldus de Zeeuw die nog twee jaar onder contract staat. Met name achterin kennen de Tilburgers nogal wat problemen. Bijna de gehele verdediging was een flink deel van het seizoen ge blesseerd. Cohen, Van de Ven en linkerspits Frank van Straalen kwamen zelfs nauwelijks in actie. Maar juist dat trio werd door De Visser het eerst vastgelegd voor het nieuwe seizoen, al duurt het nog minstens een jaar voordat Van Straalen weer kan spelen. De Vis ser: „Deze spelers hebben die bles sures opgelopen omdat ze stuk voor stuk door het vuur zijn ge gaan in het belang van Willem II. Ze verdienen daarom een nieuwe kans". Knokken Tot het uiterste moest Willem II, dat zich een 0-2-nederlaag tegen SC Cambuur kon permitteren, gis teren trouwens ook. Het werd doodstil in het stadion toen de Friezen door Richardson en Hol lander al na een kwartier op 0-2 stonden en op een regelrechte sen satie leken af te gaan. Het scheelde maar heel weinig of Bram Ront- berg had er nog 0-3 van gemaakt. De Visser: „Toch zijn wij geen mo ment in paniek geraakt. En dat was vandaag misschien wel onze groot ste verdienste. Andere trainers doen misschien gekke dingen in zo'n situatie. Dan ga je er juist wel onder door. Wij zijn rustig geble ven en er steeds vanuit gegaan dat het wel goed zou komen". En het kwam goed. De Engelse spitsen Maddock en Farrington brachten Willem II weer op 2-2, waarna Godee op slag van rust met een schitterende vrije trap de thril ler van nog meer sensatie voorzag. „Dat Willem II zoiets kan, zegt ge noeg over de klasse van deze ploeg", zei Cambuur-trainer Frits Korbach. Cambuur kwam in de tweede helft opnieuw via Hollan der nog wel langszij, maar is om Willem II te volgen naar de ere-di- visie nu helemaal aangewezen op de na-competitie. pen. Hij maakte twee games meer dan in '85 (toen gaf het scorebord 6-1, 6-1, 6-4 aan), maar daar was ook alles mee gezegd. De als zesde geplaatste Noah maak te de partij in anderhalf uur uit, met liefst zeven love- games op zijn naam en na slechts zeven punten te hebben toegestaan op eigen „Ik was gewoon niet tot meer in staat", aldus Scha pers, die dat mede toeschreef aan zijn vermoeiende, drukke wedstrijdprogramma de laatste weken. De lange Rotterdammer was echter wel zo reëel ook de ware reden van het klasseverschil aan te duiden: „Te gen een speler van Noahs kaliber kom ik gewoon nog techniek te kort. Maar ik blijf werken aan mijn zwak ke punten. En een troost is dat er nog veel jongens rondlopen die ik wél kan hebben", meldde Schapers, wiens streven de top-vijftig te bereiken voorlopig dus weer even de ijskast in kan. BOGOTA (AFP) - Luis Herrera is het doelwit geworden van een afperser. De Colombiaanse wielrenner, onlangs winnaar van de Ronde van Spanje, werd per brief gevraagd 200.000 dol lar te betalen omdat anders consequenties niet zouden uit blijven. De Colombiaanse wiel renner heeft de brief in handen gegeven van de politie. Na zijn overwinning in de Vuelta en de triomfale intocht in zijn vaderland met een ont vangst door president Virgilio Barco maakte Luis Herrera moeilijke tijden door. Hij raak te betrokken in een verkeers ongeluk. Een van zijn armen werd bezeerd, waardoor hij een aantal dagen niet kon trainen. Sinds zijn terugkeer werd het huis in Fusagasuga, waar hij met ouders en familie in woont, bestormd door allerlei lieden; van sociaal-werkers tot bede laars. Colombia wemelt van de kleine criminelen die zich vrij wel ongestraft proberen te ver rijken. Voor velen werd Huize Herrera een lustoord. Het wordt nu frequenter gesurveil leerd door de politie. Voor de rijke families, de grote planters en de bankiers is, hetgeen Her rera nu overkomt, aan de orde van de dag. Ondanks zijn blessure zal Herrera volgens programma vanaf 10 juni deelnemen aan de Ronde van Colombia, zijn laat ste voorbereiding op de Ronde van Frankrijk. Hij wordt geacht weer een van de smaakmakers in de Tour te zijn.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 11