Sterke optredens zonder poespas Amusant programma van opera-aria's Veelbelovend duo in liedprogramma KIJKUIT Leidse chansonweek: Victoria Wil liams, Fay Lovski, Randy Newman. Gezien woensdag: 27 mei in de Leidse Schouwburg Randy Newmans stemgeluid houdt ongeveer het midden tus sen dat van Leonard Cohen en Bob Dylan. Zijn werk is muzi kaal gezien echter interessanter. Zijn melodieën blijven verras sen. Voeg daarbij de cynische teksten, waarin het aan galgehu mor en ontroerende passages niet ontbreekt, en het is niet ver wonderlijk dat zijn songs zoveel jaar nadat ze voor het eerst op de plaat zijn gezet nog uiterst ge nietbaar zijn. Tenminste, dat mag je afleiden uit de reacties van het publiek in de Leidse Schouwburg, waar Newman woensdagavond optrad. De Amerikaanse zanger mocht na afloop van zijn concert vier staande ovaties in ontvangst ne men. Het ontlokte hem de uit spraak dat Leiden een schattig stadje was, 'a real nice place'. Newman houdt niet van poes pas tijdens een optreden. Hij zit achter zijn piano als iemand die er ook niks aan kan doen dat hij zulke mooie songs heeft geschre ven. Hij bedient de pedalen van dat instrument alsof hij een mo tor aan het starten is, maar het klinkt ondertussen wel precies zoals hij dat wil. Newman op de bühne of op de plaat - daartussen zit hoegenaamd geen verschil. Dat is een verademing in een tijd waarin de stemmen van zangers voor het merendeel in de studio lijken te worden gemaakt. Toch wordt er voor wie New man 'live' aan het werk ziet, nog een extra dimensie aan de songs toegevoegd. Een nummer als 'You can leave your hat on', een lied over een striptease waarbij een dame alles moet uitdoen maar haar hoedje mag ophou den, is dan opeens niet meèr zo baldadig-vrolijk als het op de plaat overkomt. De manier waar op Newman de regel 'You give me reason to live' telkens weer uitstoot, terwijl de spieren in zijn nek zich daarbij spannen, maakt het opeens van een schrijnende oprechtheid en getuigt ervan dat liederlijkheid soms troost kan bieden. Die extra dimensie kregen ook succesnummers als 'Birming ham', 'Louisiana 1927', 'Red necks', 'Loneley at the top', 'Yel low man', 'I think it's going to rain today' en 'God's song'. In dat laatste lied laat Newman God aan het woord. De schepper kan er maar niet bij dat de mensen Hem nog steeds aanbidden, on danks het feit dat hij ze treft met de ene na de andere plaag. Ach, wat lief toch! Daarom houdt Hij ook nog wel van de mensen. Wie Newmans sarcastische hoofd ziet als hij dit lied zingt, voelt zich ineenschrompelen tot een poppetje, tot een stuk speelgoed, waarmee God in een nostalgi sche bui soms nog speelt, ook al is Hij daar eigenlijk te oud voor geworden. In het voorprogramma had Newman voor een verrassing ge zorgd. Meegekomen in zijn kiel zog was de zangeres Victoria Wil liams, een Amerikaanse Pippi Langkous, die met haar onver valste Hillbillie-accent liedjes de zaal in kwaakte waarvan de tek sten het predikaat 'origineel' ten volle verdienen. Zo was er een bij over een hond die 'Happy' heette. Omdat het kind in het lied deze viervoeter elke avond binnenriep, nam men in het dorp waar ze woonde abusievelijk aan dat ze gelukkig was. Een vondst zoiets. Maar de manier waarop Williams het bracht wekte wel zeer de lachlust op. Een spraak makend en eigenzinnig optre den. Dat gold ook voor de uit Lei den afkomstige zangeres Fay Lovsky, die na Williams stond geprogrammeerd. Na een lang changement, waarbij technici in het donker af en aan holden met apparatuur, was ze daar dan ein delijk: de vrouw die weigert makkelijk in het gehoor liggende liedjes te maken, de zangeres die haar hart heeft verpand aan het experiment. Haar muziek is ge heimzinnig, een amalgaam van Kabuki-muziek, beat en bliepjes en bloepjes die men kan beluis teren in de speelhal anno 1987. De Engelse teksten zijn intelli gent geschreven en doen ver moeden dat Fay Lovsky een van Chansonweek De Leidse Chansonweek wordt vanavond voortgezet met de Por tugese zangeres Amalia Rodrigues. Morgen, de laatste dag, treedt de Franse componist, dirigent, zanger en musicus Michel Legrand op. Randy Newman, Claude Nougaro de weinigen is die wel eens mo derne Nederlandse poezie leest. Pakkend zijn haar songs echter niet. Haar optreden had vooral een cerebraal karakter, was in technisch opzicht knap, maar niet ontroerend. Dat is jammer. Want Fay Lovsky heeft een stem waarmee ze die ontroering bij de luisteraar gemakkelijk 'los' kan zingen. Kortom: ze zou het lyri sche aspect eens wat meer kans moeten geven. SASKIA STOELINGA Concert door Claude Nougaro. Ge zien op 28 mei in de Leidse Schouw burg. LEIDEN - Hij treedt al vanaf 1962 als zanger op; in 1965 staat hij als grote vedette in het be roemde Olympia. In Nederland had hij tot nog toe niet opgetre den, een primeur voor de Chan sonweek van de Leidse schouw burg. Dat meldt het programma boekje over de man, wiens naam in Nederland slechts in kleine kring van de echte kenners van het Franse chanson bekend is: Claude Nougaro. Die exclusieve groep mensen was gisteravond in elk vertegen woordigd. Tijdens het concert van Nougaro klonk bij de inzet van enkele nummers een her- kenningsapplausje. Voor velen in de redelijk goed bezette schouwburg, die uit pure nieuwsgierigheid of op uitnodi ging naar deze Franse vedette waren komen kijken en luiste ren, zal het daarentegen een eer ste kennismaking geweest zijn. Op het podium staat een keine. een beetje gedrongen man met een enorme stem die gedurende zijn anderhalf uur durende op Fay Lovsky en Randy Newman na afloop van hun succesvolle optreden. treden alles geeft en ook alle aan dacht van zijn publiek opeist. Heftig gebaart hij met zijn li chaam, als om de maat van de muziek te onderstrepen. Voort durend loopt hij daarbij heen en weer over het toneel en gaat ge heel en al op in zijn muziek, als hij in hoog tempo een groot aan tal chansons uit zijn omvangrijke repertoire zingt. Verbindende teksten tussen de verschillende nummers zijn er niet; zijn jazzy repertoire leent zich er niet voor, en Nougaro zelf is er waarschijn lijk de man niet naar. Door zo'n dynamisch optreden met bovendien een steengoede muzikale begeleiding moet je wel meegesleept worden. Al blijft het moeilijk om je totaal ge wonnen te geven. Dat veronder stelt nu eenmaal vertrouwdheid met het repertoire. Wie het werk van Nougaro tot dusver niet ken de, laat zich door zijn krachtige, warme stemgeluid gemakkelijk overdonderen, maar mist de her kenningspunten, die bij optre dens van grote vedettes in een Chansonweek nu juist in hoge mate de sfeer bepalen. Natuurlijk kun je het repertoi re van gisteravond op de plaat te rugvinden. Nougaro opent zijn concert (het "Pat Pat Pat Pat Pa tatras" blijft gemakkelijk han gen) met 'Le Chat' van de LP 'Chanson nettes'. De tekst van het klassiek jazzy swingende nummer 'Sa Majeste le Jazz' staat in het programmaboekje af gedrukt en is te vinden op de Lp 'BLeu Blanc Blues (evenals gis teravond in de schouwburg met begeleiding van Maurice Vander - piano en Pierre Michelot - bas). Het expressieve 'Des voiliers' en het grappige Le coq et la pendu le' zijn verschenen op de LP 'As- sez', en zo zijn er nog meer titels Nummers nazoeken en op nieuw beluisteren blijft echter toch iets anders dan bijvoor beeld jarenlang Randy New mans muziek kennen en dan als hoogtepunt een live-optreden bijwonen. In paats van een feest der hekenning een kennisma king, die in elk geval de vraag op roept, waarom een Aznavour, Bécaud, Moustaki, Duteil wel in Nederland algemeen bekend zijn, en Nougaro nauwelijks? Aan zijn kwaliteiten - zo beves tigde het optreden - kan het niet liggen. WIJNAND ZEILSTRA Foto's Boekhout Marianne Hund Davies tijdens haar optreden in het aan de ope ra gewijde programma, (foto pn Nici v.d. Meel en Ineke Drabbe LEIDEN - "INS OUTS", de ti tel van Henze Boekhout's ten toonstelling bij Fotomania, is niet een willekeurig gekozen be naming maar een sleutelbegrip in het werk van deze fotograaf. Voor de preciese betekenis heb ik, na raadpleging van Wolters' woordenboek Engels-Neder lands, uit de verschillende moge- j lijkheden, variërend van 'hoeken en gaten' tot 'spelende en niet- spelende partij', gekozen voor '(kleinste) bijzonderheden, fines- I ses'. Deze begrippen raken bij uitstek de kern in het fotowerk l van Henze Boekhout, meer dan 1 enige toelichting of beschrijving zou kunnen doen. Elk stuk bevat veelzeggende details, waarbij de titels, die vaak i een tweeledigheid aanduiden, aanwijzingen geven in welke zin de geënsceneerde beelden uitge legd kunnen worden. Zo geven de foto's 'Twin, trade' en 'Moon, day' een duidelijke tegenstelling aan tussen dag en nacht, hetgeen nogmaals verhuld terugkeert in een zwart-wit foto 'Night, shift', waarin Joe Jackson's LP 'Night and Day' een plaats heeft gekre gen. Behalve tegenstellingen bepa len 'point-of-view' en herhaling van elementen en ruimtes en si tuaties, die Boekhout creëert, omdat het niet alleen gaat om wat er afgebeeld is maar hoe het afgebeeld is. In het werk van Henzo Boekhout is het samen spel van details een middel om een visie op een specifieke we reld te geven. Boekhout levert met deze expositie een eigen bij drage tot de geënsceneerde foto grafie door de onverwacht se rieuze ondertoon. NANCY STOOP Barok-opera-pasticcio door Marian ne Hund Davies (zang) en Rien Vos kuilen (klavecimbel). Kostuumont werpen: Mario Larragnaga. Gehoord in het Rijksmuseum van Oudheden op woensdag 27 mei. LEIDEN - Operaliefhebbers die zich de kostbare Aida-voorstel- lingen in het Egyptische Luxor hadden moeten ontzeggen, werd woensdagavond een onverwach te en ook verrassende compensa tie geboden. Voor veel minder geld kregen zij namelijk in het Museum voor Oudheden een aria voorgezet uit 'Giulio Cesare', 'Egyptische' opera van Handel, met als decor een authentiek Egyptische tempel. Een essen tieel verschil met het Luxor- avontuur lag daarbij in de akoes tiek (net niet teveel nagalm), die hier elke stembuiging en elk de tail van het begeleidende klave- cimbelspel tot hun recht liet ko- De opzet, een avond op het the ma 'primadonna's en castraten' met aria's uit de bloeitijd van de 'opera seria', bleek bijzonder lo nend. Zo'n opera seria is meestal een langdurig (niet zelden ook langdradig) geheel met vrijwel uitsluitend aria's voor sopraan-, alt- en castraatstemmen, waar door het gevaar van verveling op de loer ligt. Een gemêleerd pro gramma met aria's van diverse componisten zorgt echter auto matisch voor een stilistische af wisseling die eentonigheid bij voorbaat lijkt uitsluit. Om het ge heel een lichte toets te verschaf fen en het publiek meer bij het muzikale gebeuren te betrekken, werden tussen de aria's door de zangeres zelf fragmenten voorge lezen uit de satirische handlei ding die de componist Benede- too Marcello in 1720 voor de ope ra seria vervaardigde. Dat daar door het principe van de aange kondigde 'pasticcio' (een opera met een nieuw 'verhaal' maar met muziek uit diverse reeds be staande werken) in feite doorbro ken werd, is van ondergeschikt belang. Misleidend was wel dat de sa menstelling van het programma in combinatie met de program matoelichting suggereerde dat de 'castraten', de grote sterren van de opera seria, vooral func tioneerden als vervangers van zangeressen, omdat de kerk het optreden van vrouwen in thea ters verbood. Dit moge waar zijn voor het door de paus geregeerde Rome, waar die situatie inder daad tot 1798 bestaan heeft, maar de remmende werking van de kerk op het theater in het alge meen maakte dat juist die stad voor de opera seria heel wat min der belangrijk is geworden dan o.a. Napels, Venetië. Wenen, Hamburg en Londen. Daar vier den de castraten hun grootste triomfen, niet in vrouwenrollen, maar als koningen, keizers, veld heren en mythologische helden. Het nu ontstane programma was bijzonder amusant en in structief, en stond muzikaal op niveau. Het levendige spel van Rien Voskuilen verbande elk verlangen naar een orkestrale be geleiding en Marianne Hund Da vies verraste door haar muzikali teit, haar fraseringskunst en haar techniek, al had een aria met een duidelijke duik in het altregister beter vermeden kunnen worden. Een iets meer uitbuiten van juist de paradoxale macho-functie van de castraten op het operato neel had het programma als ge heel echter een nog onderhou dender karakter kunnen geven. PAUL KORENHOF Nico van der Meel, tenor en Ineke Drabbe, piano. Met werken van Haydn, Schlegel, Hindemith, Pou- lenc, Liszt en Wolf. Gehoord in de ka pelzaal van K&O op 27 mei. LEIDEN - Humor tot slot. In het lied 'Zur Warnung' van Hugo Wolf beschrijft de dichter Mörike hoe hij, geplaagd door absurde inspiraties, naar de wijn grijpt. Nico van der Meel wist treffend het aanstellerige karakter van de 'tranenreichen Sanger' uit te beelden. Trouwens, alle vijf de liederen van Wolf op teksten van Mörike die werden uitgevoerd, zijn mini-opera's op zichzelf. Aangrijpend is het lied 'Wo find ich Trost?' waarin de ikpersoon eerst ziet op de Gekruisigde die verzoening bracht, maar daarna geen raad weet met zijn depressi viteit. Dit is te herkennen in de componist Wolf zelf, die zijn zef- moordneigingen tenslotte niet meer de baas was. Nico van der Meel beeldde de wanhoop van dit lied uit. onder steund door de expressieve pia nopartij. die hier hortend en sto tend commentaar geeft. Deze MOSKOU (AFP) - De Russische schrijver en Nobelprijswinnaar Boris Pasternak is volledig gereha biliteerd, zo meldde het Sovjet- persbureau TASS. In zijn ge boortestad Peredelkino zal een partij werd treffend vertolkt door pianiste Ineke Drabbe, die ook bij de andere liederen opviel door de heldere klank en het poëtisch karakter, die nodig zijn bij het lied.begeleiden. Nico van der Meel, die nog aan het Rotter dams Conservatorium studeert, bleek in staat een afwisselend programma in vijf verschillende talen te beheersen. Geconcen treerd, luisterend naar de piano, wist hij zich in elk lied in te le ven. Dit viel op in drie sonetten van Petrarca, door Liszt getoon zet en die doen denken aan zijn gelijknamige stukken voor piano solo. Ook in de liedversie is de pianopartij belangrijk en die werd door Ineke Drabbe met de vereiste 'noblesse' gespeeld. Minder dramatisch, maar af wisselend genoeg was het pro gramma voor de pauze. Poulenc is als liedcomponist bekend door de ironie waarmee hij verschil lende stemmingen uitbeeldt, zo ook in zijn liederenbundel 'Tel jour, telle nuit' op tekst van Paul Eluard. Minder bekend is Hinde mith als liedcomponist en van Pasternak-museum worden ge sticht en naar de UNESCO is een verzoek gestuurd om 1990, de 100s- te geboortedag van de in 1960 ge storven schrijver en dichter, tot Pasternak-jaar uit te roepen. hem werd 'Ascendente Jesu in naviculam' ten gehore gebracht. Het is de Latijnse vertaling uit het Mattheus-evangelie waarin Jezus in de boot zijn macht over de storm toont. Het verhalend karakter blijkt ook in de muziek die meer beschrijvend is dan bij poëzie het geval zou zijn. De uit voering hiervan was beheerst en doorleefd. Van de aan het begin uitge voerde liederen van Haydn en Schlegel noem ik nog 'Sailors Song' van Haydn, dat opviel door zijn imitaties van blaasin strument in de piano. In zijn zor geloosheid en thematiek doet het denken aan de vogelvanger Pa- pageno uit de Zauberflöte van Mozart. Het talrijke publiek kon de teksten volgen op het goed ver zorgde programma dat zo was in gericht dat er niet midden in een lied omgeslagen hoefde te wor den. Ineke Drabbe en Nico van der Meel vormden een muzikale eenheid en dat wekt verwachtin gen voor de toekomst. FRANK DEN HERDER Voorts zal zijn volledige oeuvre in de Sovjetunie gepubliceerd wor den. Het persbureau herinnerde aan het feit dat enkele maanden gele den de bond van schrijvers het in 1958 genomen besluit om Paster nak uit de organisatie te stoten on gedaan maakte. Hij is sindsdien postuum lid. Boris Pasternak gerehabiliteerd Exposities Rijksmuseum Boerhaave Steen straat, 'Balans van een eeuw', Neder landse wetenschappen en geneeskun de in de 19e eeuw, t/m midden '87; di. t/m za. 10-17 uur, zo. van 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, Moderne Japanse Kera miek van Keiko Hasegawa, tot 21/6; 'De jaargetijden van de mens', tot 27/ 9; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur De Lakenhal - Oude Singel, stelling 'De stand van zaken', t/m 8/6; 'Kunst van stof, t/m 5/7; di. t/m za. 10- 17 uur, zon- en feestdagen van 13-17 Art tea house 'De Oude Rijn' - Stille Mare, Hamerling, acryl op papier, t/m 5/6; dag. 10-18 uur, do. tot 21 uur. ma. 12-18 uur, zo. 11-18 uur. Antiquariaat Van Paddenburgh Diefsteeg, Riet Schultheiss exposeert grafiek naar enkele korte verhalen van Frans Kafka en Nikolai Gogol, t m 31/5; woe. t/m vr. 13-18 uur, do. 19- 21 uur, za. 12-17 uur LAK-galerie - Cleveringaplaats, Ton de Kroon, tekeningen, tot 30/5; ma. t m vr. 10-17 uur. woe. t/m za. 20-23 uur, zo. 15-17 uur. Hooglandse kerk - expositie tekenin gen, aquarellen, olieverfschilderijen, beeldhouwwerk van leden van Ars, t m 30/5; ma. 13-15.30 uur, di. t/m za. 11-15.30 uur. AZL-galene - werk van Dora Dolz, tot 28/6; dag. 10-17 uur. Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg, Wim Koreman, schilderijen, Hans Blank, beelden, t/m 21/6; vr., za.. zo. van 13.30-17.30 uur. De Trommelaar - Apothekersdijk 22, werk van de etser Jan Montyn, tot 15/ 6; dag. beh. zo. van 17.30-20.30 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, perma nente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Piggelmee - Jan Vossensteeg 59, Enk jan Kuiper exposeert lithografieën uit de periode 1985-1987, ma. t/m za. 9-18 tr, do. I t 21 i Galerie-Atelier Treetje Lager - Oude Rijn/hoek Pelikaanstraat, tekeningen en grafiek o.a. Jan Kroon, Angela Tul- fer, Henny Hartevelt, Matjan; kera miek van Anna Los, Stephan Sluyter. t/m juni; woe., do., vr. 13.30-18 uur, za. 12.30-17 uur. do. ook 19-21 uur. De Bange Duivel - Rijndijkstraat. 'Kleur in de grafiek', litho's, houtsne- des en etsen van Coos Dieters, Nicole Montagne en Dodog Soeseno, tot 16/ Kunstuitleen Leiden - Lammermarkt 35, sculpturen van Dorothe Jehoel, tl m 28/6, woe. t/m za. van 14-17 uur, do. van 19-21 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, 'werkkamer in het groen', mei; di. 19- 21 uur, woe. 10-12 en 14-16 uur, do., za. en zo. 14-16 uur. Alphen Rhijnkade elf - Rijnkade 11, bodem vondsten uit Alphen en Aarlander- veen, t/m sept.; di. t/m za. 10-17.30 uur, vr. van 10-21 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, 'Rijnsburgers laten Rijns- burg zien' en de vaste collectie 'De Andere Middeleeuwen', tot 5/9; vr. 19- 21 uur, za. 10-16 uur. Noordwijkerhout Leeuwenhorst congrescentrum - Lan- gelaan 3, werk van grafisch genoot schap drukkerstroost, tot 15/6; dag. 9- 21 uur. Nieuwveen De Veenhoeve - Oude Nieuwveense- weg, etsen van Reinder Homan, t/m 4/6; ma. t/m za. 10-17.30 uur; vr. tot 21 Concerten Klassiek De Amerikaanse violiste Mary Rees geeft vanavond een recital in de Ka pelzaal van het K&O-gebouw. Aan de vleugel begeleid door Fransje Dorst zal ze sonates van Mozart. Prokovjev en Franck ten gehore brengen. Aan vang 20.15 uur. Ben Fey bespeelt vanavond het orgel van de Marekerk. Hij zal composities van o.a. Bach, Guilmant, Reger en Vogel ten gehore brengen. Aanvang 20.15 uur. De Delftse organist Cornelis Joh. v.d. Wijngaard verzorgt zaterdagmiddag het wekelijkse wandelconcert in de Hartebrugkerk. Aanvang 15.00 uur. Het Women's Chorale van het Whea- ton Conservatory of Music uit Illinois (VS) treedt dinsdagavond in de Aga- thakerk in Lisse op. Het repertoire bestaat uit klassieke en hedendaagse werken, alsmede Amerikaanse en spi- Het Orlando Kwartet geeft donder dagavond een concert in kasteel Dui venvoorde in Voorschoten. Het kwar tet bestaat uit John Harding (viool), Heinz Oberdorfer (viool), Ferdinand Erblich (altviool) en Stefan Metz (cel lo). Aanvang 20.30 uur. De Leidse band Quit the Smalltalk is vanavond te zien in het zoldercafé van het LVC. Een combinatie van rock en blues met een jazzy sausje. Aanvang 23.30 uur, Breestraat 66, Lei den. Het LVC zal morgengavond in het te ken staan van de jaren '60. Onder de titel 'The Roaring Sixties' is er een groot festival georganiseerd met bands, muziekfilms en een expositie in een geheel aangepast interieur. In de grote zaal treedt Armand op. Wie kent hem niet meer van de single 'Ben ik te min'? In het zoldercafé is Wally Tax te aanschouwen. Hij zal ook nummers van de legendarische band The Outsiders laten horen. Het festival wordt afgesloten in de grote zaal met de band Bitch met hits uit de jaren '60. In filmzaal is Hendnx, The Stones, The Who The Animals en nog vele andere beroemheden nonstop te zien. Aanvang 22.00 uur. Jazz De Haagse formatie Loos speelt zater dagavond in het Waaggebouw voor Hot House. Loos is een van de belang rijkste groepen op het gebied van de nieuwere jazz en geïmproviseerde muziek. Op basis van soms eenvoudi ge, dan weer complexe ritmische pa tronen wordt er veel ruimte gegeven aan solowerk binnen tamelijk streng gestructureerde composities. Leider van dit kwintet is Peter Bergen (te norsax en basklarinet), Wolter Wier- bos bepeelt de trombone. Rob Damen beheerst de synthesizer, Greg Moore speelt basgitaar en Michael Vatcher op drumcomputer en percussie. Aan vang 21.30 uur, Waaggebouw, Aal markt 21, Leiden. Bij de Stichting Burcht geeft het or kest Mioritza, dat zich bezighoudt met Roemeense volks- en dansmu ziek, zaterdagavond een concert. Aan vang 20.00 uur, Burgsteeg 14, Leiden. Leiden Schouwburg vr 29, 20.15 uur, optreden Amalia Ro drigues. za 30. 20.15 uur, optreden Michel Le- woe 3, en do 4, 20.15 uur, Leiden English Speaking Theatre met 'Loot' van Joe Orton. LAK-theater vr 29, za 30. 20.30 uur. Lak productie 'Elektra' Den Haag Koninklijke Schouwburg za 30 t/m di 2, 20.15 uur. Haagse Co- medie speelt 'Een Bijzondere Dag' van Ettore Scola woe 3, do 4, 20.15 uur. Haagse Come- die met 'Wilde Honing'. Circustheater vr 29. za 30, 20.15 uur, Nederlands Dans Theater. Holland Festival Pro gramma: 'Eight Songs for a mad King', 'Bolero', 'Synaphal' en 'Imper fect Order', m.m.v. Het Nederlands Balletorkest o.l.v. David Porcelyn. Nederlands Congresgebouw za 30, 20.15, Residentie-Orkest, Pro menadeconcert. Appeltheater vr 29. za 30. 20.15 uur. De Appel met 'Het verjaardagsfeest'. Theater Pepijn vr 29, za 30, 20.30 uur, Cabaret Morsi ge Types met 'Doorgaand Verkeer'. Amsterdam Carré woe 3 t/m vr 5, 20.15 uur, HoUand Fes tival: Schaubühne am Lehniner Platz met 'Triumpf der Liebe'. De Kleine Komedie vr 29, za 30, ma 1, di 2, 20.15 uur, Youp van 't Hek en Onno Molenkamp Tun nel zonder vluchtstrook', zo 31,13.30 uur, De Nederlandse Ope ra 'Madame Butterfly' van Puccini, ma 1, woe 3, 20 uur. Holland Festival: De Nederlandse Opera met 'Die Fle- dermaus' van J. Strauss, di 2, 20.15 uur. Holland Festival: Ne derlands Dans Theater met 'Syna- phai', 'Bolero' en een nieuw ballet van Taylor, m.m.v. Nederlands Balletor kest o.l.v. David Porcelijn. Nieuwe De La Mar Theater t/m za 6, beh.ma, 20.15 uur, Huub Sta pel, John Leddy e.a. met 'Beryamin in het leger'. Stadsschouwburg vr 29, za 30. 20.15 uur, Jozef van den Berg met 'De Pleisterplaats' zo 31, 20.15 uur, Alexandra Radius, Han Ebbelaar in 'Op het lijf geschre ven', 'Duo concertante', 'Strings'. 'Ne cessarily so' en 'La notte'. di 2 t/m do 4. 20.15 uur. Holland Festi val: American National Theatre Rotterdam De Doelen vr 29, 20.15 uur, Rotterdams Philhar- monisch Orkest o.l.v. James Conlon, m.m.v. Alexis Weissenberg, piano. Luxor Theater za 30 16 uur t/m zo 31 16 uur. Cabaret- marathon 1987 - 24 uur cabaret met o.a Freek de Jonge, Youp van 't Hek. Herman Finkers, Paul van Vliet enz.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 27