mededelingen gemeentebestuur 1 t/m 5 juni BUITEN KUNTU NIET BUITEN ALLIBERT STEVENSHOF lnnL^-O0U J glfïr^ leiden REYS LEIDEN AFLEVERINGSMONTEUR VOLVO Commissie vergaderingen Commissie voor Onderwijs, Sociaal- Cultureel Werk en Emancipatie Woensdag 3 juni a.s. om 20.00 uur in ka mer 23/24 van Het Gulden Vlies, Bree- straat 125. Agenda: Werkbezoek van de Stichting Belangen behartiging sociaal-cultureel werk. Afdoening moties. Fusieplan Basiseducatie. Bouwkundige voorzieningen. Commissie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken, Verkeer en Milieu Donderdag 4 juni a.s. om 20.00 uur in ka mer 23/24 van Het Gulden Vlies, Bree- straat 125. Agenda: Presentatie bouwplan 33 woningen Klokpoort/Langegracht en Oostdwars- gracht/ Langegracht Presentatie bouw- en verkavelingsplan Zijloever Behandeling bezwaarschriften bouw plan woningen Sumatrastraat Voorstel inzake Meerjarenprogramma restauratie monumenten Fondsennota 1987 Voorstel inzake beschikbaar stellen res tauratiekrediet Pesthuis B en W-besluit inzake aanwijzing wegge- deleeten voor betaald en belanghebben den parkeren ingevolge de parkeer- en parkeergeldverordening B en W-besluit inzake verdichting glas- en papierbakken De met gemerkte agendapunten worden gezamenlijk met de commissie voor Volks huisvesting en Sport behandeld. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de Commissie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken, Verkeer en Milieu, mw. E. Visser-v.d. Vlist, telefoon 071- 254236, kenbaar te maken. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht in de informatiecen trum In de hal van het Stadhuis. Overige vergadering Werkgroep Transvaal Dinsdag 2 juni a.s., om 20.00 uur In buurt huis het Mierennest, Morsweg 59. Agenda: Verkeersmaatregelen Morsweg. Stand van zaken spoorwegverdubbeling/ geluidscherm. Stand van zaken Morsweg IV. Ontwikkelingen terrein Wernink. Voor Informatie "Overige vergade ring" zie telefoonnummer contact persoon onderaan agenda. Diversen Gemeentearchief Lezing en tentoonstelling over Leid- se Hofjes Op dinsdag 2 juni a.s. zal de heer P.J.M. de Baar in tentoonstellingszaal "De Vlietpan- den" een lezing houden over "Leidse hofjes en het genealogisch onderzoek naar regen ten en bewoners". Plaats: Gemeentelijke Archiefdienst (ingang Vliet 45). Aanvang: 20.00 uur. In dezelfde tentoonstellingszaal zal van 6 juni tot 3 juli de tentoonstelling "De Leidse Hof jes" te zien zijn. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 12.00-16.30 uur, donderdag ook 19.30-21.30 uur en zaterdag 10.00 -16.00 uur. Gemeentearchief gesloten op 3 juni a.s. Op woensdag 3 juni a.s. zal het Gemeente archief de gehele dag zijn gesloten. Heempark-rondleiding Zondag 31 mei a.s. om 14.00 uur is er weer een rondleiding in het Leidse Heempark. Op de maandelijkse rondleidingen komen aan de orde wetenswaardigheden over inheem se planten en de landschapstypes waar ze thuishoren, het beheer van het park en folklo re en gebruik van wilde platen. In deze maand wordt o.a. de pas aangelegde duin hoek gepresenteerd aan de bezoekers. De wandelingen staan o.l.v. natuurgidsen van het IVN-afd. Leiden (Instituut voor Na tuurbeschermingseducatie). De wandeling duurt 5 kwartier. Na afloop kunt u ook een kijkje nemen in de Bijenstal. Het Heempark is gelegen aan de Oegstgeesterweg. Openingstijden van mei t/m september; maandag t/m vrijdag 08.30-17.30 uur, zon- en feestdagen 14.00-17.00 uur. 45 Premie-A en 40 Premie-B koopwoningen in het plan verkoopprijzen v.o.n. 143.000,--172.000,- 85 energie-zuinige, ruime eengezinswoningen Waar? In de zuid-westhoek van de Stevenshof (vlek 11), zuidelijke deel, 3e fase, wordt in oktober a.s. met de bouw begonnen van 85 eengezinswoningen in de Pre mie-A en B-koopsector. Indeling en afwerking Deze ruime woningen waarin vele ener giebesparende maatregelen zijn getrof fen hebben een eetkamer met keuken en zitkamer op de begane grond. Op de eerste verdieping zijn drie slaapkamers, een badkamer met ligbad en een toilet. Op de tweede verdieping is een ruime berging en er is ruimte voor een mogelij ke vierde slaapkamer. Veel keuzemogelijkheden Luchtverwarming is standaard, evenals de schuifpui in de woonkamer. Verder zijn binnen deze hoogwaardig geïso leerde woningen individueel veel keu zemogelijkheden in afwerking keuken samenstelling en kleur- en materiaalge bruik. Wie kunnen Inschrijven? 1. zij die een gezamelijk belastbaar jaarinkomen in 1986 hebben van maximaal 51.000,- indien het een premie-A-koopwoning betreft, dan wel tot maximaal 71.000,- indien het een premie-B-koopwoning be treft, en 2.1 a. een huurwoning in Leiden ach terlaten met een kale huur tot ƒ425,-, of b. een huurwoning in Leiden ach terlaten met een kale huur tot ƒ685,-, of c. geregistreerd zijn als woning zoekende met tenminste 120 ur- gentiepunten, of d. geregistreerd zijn als woning zoekende met minder dan 120 urgentiepunten. 2.2 De woningen zullen worden toege wezen met voorrang van degenen die voldoen aan het bepaalde in 2.1. onder 2.a. boven hen die vol doen aan het bepaalde in 2.1. on der 2.b. en met voorrang voor de gegadigden die voldoen aan het bepaalde in 2.1/2.b. boven hen die voldoen aan het bepaalde in 2.1. onder 2.c. en met voorrang voor de gegadigden die voldoen aan het bepaalde in 2.1. onder 2.c. boven hen die voldoen aan het bepaalde in 2.1. onder 2.d. 2.3 In het geval dat meer gegadigden voor een woonvergunning in aan merking komen dan het aantal be schikbare woningen, vindt de ver deling plaats door middel van lo ting, met inachtneming van de in 2.2. vastgestelde voorrangsrege ling. 2.4 Indien de wervind onvoldoende kandidaten oplevert, is artikel 7, derde lid, alsnog van toepassing. Wat moet u doen? Indien u in aanmerking wenst te komen voor een Premie-koopwoning en u vol doet aan de bovenstaande voorwaar den, dan dient u het inschrijfformulier (verkrijgbaar aan de informatiebalies op het Stadhuis en het Stadsbouwhuis) volledig in te vullen en op te sturen aan de Directie Woonruimteverdeling, Langegracht 74, 2312 NH Lelden. Uw Inschrijving moet uiterlijk 14 juni a.s. Ingeleverd zijn. Verdere voorlichting over de woningen en informatie over de verdeling kunt u uiterlijk begin juli 1987 verwachten. Kandidaten bejaardenwoning gezocht Voor een bij Woningbouwvereniging de Pro testants Christelijke Woningbouwvereniging in eigendom/beheer zijnde driekamer-be- jaardenwoning(boven) in de Vivaldistraat worden kandidaten gezocht. De huurprijs van deze binnenkort voor de verhuur beschikbare bejaardenwoning be draagt 242,- per maand. Wie komen In aanmerking? Geregistreerde alleenstaande bejaarden dan wel tweepersoons-huishoudens en echt paren vanaf 61 jaar in het bezit van een gel dig registratiebewijs met minimaal 120 pun ten en waarvan het (gezamenlijk) bruto- maandinkomen niet meer bedraagt dan 2975,-. Serieuze belangstellenden worden verzocht binnen een week schriftelijk te reageren bij de Directie Woonruimteverdeling, Lange gracht 74, 2300 PC Leiden, onder vermel ding van deze advertentie, correspondentie- nummer en huishoudgrootte. Over de uiteindelijke voordracht aan de wo ningbouwvereniging en toewijzing die op grond van het hoogste puntenaantal zal plaatsvinden, kan geen schriftelijke of telefo nische informatie verkregen worden. Bij acceptatie van de woning komt het regi stratiebewijs te vervallen. Interne verhuizing Gemeentelijke Sociale Dienst Op 9,10 en 11 juni vindt een omvangrijke in terne verhuizing plaats op de Sociale Dienst. De GSD Is dan telefonisch niet bereikbaar voor de kliënten en instellingen. Spreekuur Tijdens de verhuizing gaat het dagelijkse spreekuur door. Dit spreekuur wordt elke werkdag gehouden van 09.00-10.30 uur. U kunt dus wel terecht voor het indienen van een aanvraag of voor inlichtingen over uw uitkering. Bedrijvensteun voor ondernemers in Zeeheldenbuurt. De gemeenteraad heeft besloten de Zeehel denbuurt - (waarvoor in oktober 1986 het Stadsvernieuwingsplan werd vastgesteld) - aan te wijzen voor toepassing van hoofdstuk 4 Bedrijvensteun van de Subsidieverorde ning Stadsvernieuwing. Ondernemers die hun bedrijf of winkel voort zetten, verplaatsen of beëindigen kunnen - indien dat een bijdrage levert aan de reali sering van de stadsvernieuwing - een subsi die krijgen. De aanvrager moet tevens aan een aantal basisvoorwaarden voldoen, zoals rechtmatige vestiging en levensvatbaarheid. De subsidie kan bestaan uit een bijdrage in o.a. verbouwingskosten, een huurgewen- ningsbijdrage of een inkomensaanvulling wanneer ten gevolge van de uitvoering van stadsvernieuwingserken het inkomen daalt tot onder het niveau van 32.200,- op jaar basis. Inlichtingen over de mogelijkheden voor een bijdrage bij de Directie Economische Zaken in het Stadhuis (dhr. Van Schie, kamer 026, tel. 254274) of bij het RIMK (Breestraat 146a, tel 144004). Volgende week zijn aan de beurt: wijk 27 - maandag 1 juni 24, 28 en 32 woensdag 3 juni 33 donderdag 4 juni 30 en 31 - vrijdag 5 juni Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 17', 18 en 19 van v de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of arti kel 50, lid 8 van de Woningwet: Einsteinweg, bouw bedrijfshal en kantoor Fruinlaan 9, bouw berging Zijlsingel 27, verbouwen woning (art. 18a) Kruisstraat/1 e Binnenvestgracht, bouw van 4 woningen Pauline de Haanstraat 29, bouw open haard kanaal Stevenshof. vlek 15, bouw brug Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouw vergunningen volgens de normale proce dure te verlenen: Johan v. Oldenbarneveltstraat, bouw van 4 woningen Seinpaalstraat 5. plaatsen dakkapel Prinses Wilhelminastraat 16 en 18, plaat sen 2 dakkapellen Stille Rijn 6 en 7, verbouw/restauratie wo ningen Verbeekstraat 10, inrichten kantoor Tollenstraat 28, verbouw woning Smaragdlaan, uitbreiding kantine W Lei den Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 1 juni 1987 gedurende veertien dagen ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouw huis, Langegracht 72. In die periode kan ie dereen schriftelijk bezwaar tegen de bouw plannen indien bij Burgemeester en Wethou ders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de eventuele toelichting in de commissie voor ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergunning verlenen krijgen de in dieners van bezwaarschriften hiervan be richt. Aanvragers om bouwvergunningen worden er op gewezen dat de bouwleges bij vooruitbetaling dienen te worden voldoen. Welstands commissie Welstandscommissie Maandag 1 juni a.s. om 20.30 uur In kamer 12 van Het Gulden Vlies, Breestraat 125. Agenda: Besjeslaan 5-A, bouw warenhuis (tuin- derskas) Salomonsteeg 3, restauratie Lijsterstraat (nabij hoek Rijnsburgerweg), plaatsen kabelverdeelkast B-20 Hannie Schafststraat 29, bouw carport Akkerhoornbloem 40, plaatsen dakkapel voorgeveldakvlak Vinkweg 5, uitbreiden videotheek (1e ver dieping) Forsitiadal 4, wijzigen achtergevel Munnikenstraat 75, uitbreiden woning (wijzigingstekening) Pres. Steynstraat 5, plaatsen dakkapel achtergeveldakvlak Forsitiadal 6. bouw schoorsteen Lammenschanspark 5, uitbreiden hal van het schoolgebouw Zegersteeg hoek 5e Binnenvestgracht, nieuwbouw Kaiserstraat hoek Bakkersteeg, nieuw bouw Gortestraat 42, restauratie Aalmarkt, bouw brug Vollersgracht hoek Zakpoort, renovatie Rijndijk 274, uitbreiden woning achterzij de Ir. Driessenplein (Oude Rijn hoek Middel stegracht), nieuwbouw Stevenshofjespolder, vlek 16, nieuwbouw Haagweg 9-11, vervangen berging (dak afdekking) Paulus Buysstraat, nieuwbouw (gewijzig de opgave kleuren) Stevenshofjespolder, vlek 23-A, nieuw bouw Ank v.d. Moerstraat 49, bouw berging Botermarkt 4-5, verbouwing (wijzigingste kening) Magdalena Moonstraat 17-A, plaatsen dakkapel voorgeveldakvlak en maken badkamer Potgierlaan 7, verhelen 2 leslokalen en maken donkere kamer Gerrit Doustraat 5, bouw berging Haven 9-9A, renovatie Parelstraat 2, wijzigen raamindeling ach- 1 Stille.Rijn, nieuwbouw (steenkeuze) 1 De Goejestraat 59, uitbreiding woning achtergevel 1 Wittel Singel 57-D, maken loggia in dak- vlak (achtergevel) 1 Fuchsiadal 6, plaatsen dakkapel achter geveldakvlak 1 Oude Varkenmakrt 26, renovatie 1 Hogewoerd 189-191, verbouwing 1 Rijndijk 247, plaatsen erfafscheiding 1 De Sitterlaan 111, bouw berging" Brillstraat 16, plaatsen tuimelraam in ach- t ter- en voorgeveldakvlak Van Hillepad 1, uitbreiden woonkamer Rijn- en Schiekade 60, plaatsen dakkapel voorgeveldakvlak 4 Klimroos 2, plaatsen tuinhuisje en 2 tuin schermen 1 Beppy Nooijstraat 59 en 61, plaatsen erf- I afscheiding J Morsweg 1, uitbreiden kantoorgebouw Admiraal Helfrichweg 7, verbouwing be- I drijfswoning Roodenburgerstraat 36, uitbreiden wo ning achtergevel Kooilaan 15-15A, verbouwen woning en winkel Donsvlinder 28, bouw serre op balkon (voorgevel) Hoge Rijndijk 24, wijzigen dakbedekking Maredijk 87, verbouwing (wijzigingsteke ning) Breestraat 142-144/Botermarkt 20, ver bouwing (wijzigingstekening) Oude Singel 180-182, nieuwbouw (wijzi gingstekening) Baatstraat hoek Zandstraat, nieuwbouw (wijzigingstekening) Haagweg (tussen no. 58 en 60), nieuw bouw (wijzigingstekening) Rijnsburgerweg hoek P. Buysstraat, bouw kantoorgebouw (wijzigingstekening) Stille Rijn 6 en 7, restauratie Donkersteeg 13, 15 en 17, nieuwbouw Einsteinweg 5, bouw uitbreiding Chor- leuslaboratorium (keuze kleuren en mate rialen) Seinpaalstraat 5, plaatsen dakkapel ach tergeveldakvlak Pr. Wilhelminastraat 18, plaatsen dakka pel voorgeveldakvlak en vergroten dakka pel achtegeveldakvlak Pr. Wilhelminastraat 16, plaatsen dakka pel voorgeveldakvlak en wijzigen dakka pel achtegeveldakvlak Einsteinweg (nabij de Plesmanlaan), bouw bedrijfshal met kantoor J. van Oldebarneveltstraat 4 t/m 10, nieuwbouw (4 woningen) Breestraat 114-A, wijzigen voorgevel Fruinlaan 9, bouw serre en berging Brederostraat 23, plaatsen dakvensters in het voorgevel- (1) en achtergeveldakvlak (2) Mozartstraat 16. wijzigen kozijnen achter gevel Handelstraat 8, maken kunststofschuifpui en wijzigen raamkozijnen (achtergevel). Bovengenoemde bouwplannen liggen maandag a.s. tussen 10.00 en 12.00 uur ter inzage bij de secretaris van de Welstands commissie, kamer 116-A van het Stads bouwhuis, Langegracht 72. Voor telefonische inlichtingen en aanmeldin gen spreekrecht kunt u bellen met telefoon nummer 254543, b.g.g. 254559. Ruimtelijke ordening Woonbereidingsbesluiten voor Leeuwenhoek en D'Oude Morsch De burgemeester van Leiden maakt ter vol doening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van de gemeente Leiden in zijn ver gadering van 25 mei 1987 (no. 117 en no. 118) heeft besloten te verklaren, dat, a. voor een gedeelte in het bestemmingsplan Leeuwenhoek een herziening van het ge noemde bestemmingsplan wordt voorbereid, zoals op de bij het raadsbesluit behorende en als zodanig gewaarmerkte situatieteke ning no. 91ST9305 is aangegeven; b. voor een gedeelt ein het bestemmingsplan d'Oude Morsch een herziening van het ge noemde bestemmingsplan wordt voorbereid, zoals op de bij het raadsbesluit behorende en als zodanig gewaarmerkte situatieteking no. 11ST9486 is aangegeven. De voorbereidingsbesluiten treden in wer king op 1 juni 1987 en liggen met ingang van die datum in het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, kamer 241 wij zoeken per direkt een voor onze nieuwe en gebruikte Volvo's. Diploma's verwachten wij niet van je, wel accuratesse en een goede wil om te werken op een drukke afdeling. Technisch inzicht is wel belangrijk daar je ook accessoires gaat inbouwen. Een paar prima collega's zorgen verder voor een goede sfeer. Sollicitaties aan ons bedrijf op Hoge Rijndijk 352. Bellen kan 899307 vragen naar R. J. van Rongen. Lekker buiten zitten (of liggen) doe je pas echt met tuinmeubelen van Allibert. Comfortabel. Stijlvol. Geva rieerd. Praktisch. En gemaakt van 100% weerbestendig kunststof. Tuinmeubelen van Allibert mogen dan ook buiten overwinteren. Voorlopig ech ter moet eerst de zomer nog komen. Dus kom maar gauw bij ons proefzitten. HLLIBER^P^ Bewijst uw goede smaak. Noordwijk J. van der Loo b.v. Voorschoten Intratuin Grittioen. Rijnsburg Gebr. Den Haan. Leiden Zirkzee b.v. Roelofarendsveen Handelsonderneming J. v.d. Meer.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18