Zomerflora '87 laat zien wat kwekers presteren Frauderende ambtenaar in Alkemade aangesteld DE 'kroniek over VAN TUENW 'Pottenkijkers nemen we maar voor lief Lesko: gave vertolking Nederlandse composities PAGINA 16 W III VRIJDAG 29 MEI 1987 Die concurrentie betekent echter niet dat de Nederlandse kwekers geschonken met de handen in het haar zitten. Van Egmond: "Wij moeten een be ter produkt leveren en dat lukt ons nog steeds". De afgelopen jaren is door de zogenaamde veredelaars van zomerbloeiers veel aandacht de verbetering de houdbaarheid. Zo worden er tegewoordig rassen geteeld, die een langer 'vaasleven' hebben dan tot voor kort het geval was. Dat be tekent dat Nederlandse bloemen soms het dubbele opbrengen van Man nam ontslag in Bergen na diefstal uit gemeentekas RIJNSBURG - Een uitda ging. Zo beschouwen Al- brecht van Egmond en Jaap van Rossum de Rijnsburgse Zomerflora. In tegenstel ling tot voorheen wordt de expositie van zomerbloe men en vaste planten al be gin juni gehouden. In voor gaande jaren was de ten toonstelling in augustus te zien. De expositie wordt ge houden in de veiling Flora in Rijnsburg. door Kees van Kuilenburg De tentoonstelling is vervroegd omdat het in augustus niet goed mogelijk is om bloeiende perk- planten te laten zien. Na uitvoerig overleg tussen de telers van zomer bloemen en perkplanten is daarom besloten de tentoonstelling eerder te houden. De expositie begint VRIJDAG Leiden Groenoordhallen - Beurs 'Huis '87'. ma nifestatie over de Nederlandse woning markt, 19-22 uur. Lak-theater - Lak-produktie 'Electra', 20.30 uur. Imperium - Oude Vest, "The Family', van Lodewijk de Boer, 20.30 uur. Leidse Schouwburg - optreden van Amalia Rodngues, 20.15 uur. Kapelzaal K&O - concert Mary Rees (viool) en Francis Drost (piano). L.V.C. - Quit the Smalltalk. 23. uur. Oegstgeest Gemeentecentrum - Lijtweg 9, postze- gel-ruilavond, georganiseerd door post zegelver. Oegstgeest, 19-22 uur. Voorschoten Dorpskerk - Schoolstraat, concert Christelijke Oratoriumvereniging Exul- tate Deo, 20 uur. ZATERDAG Leiden Groenoordhallen - Beurs 'Huis '87', ma nifestatie over de Nederlandse woning markt, 11-17 uur; Vlooienmarkt, 10- 16.30 uur. Het verschijnen van een bundel met brieven van Gerrit van de Linde, alias de schoolmeester, uitgegeven door Marita Mathij- sen, is reden om iets over deze befaamde Leidse student te schrijven. En waarom dan niet over een van zijn minder beken de belevenissen: zijn meemar- cheren met de Leidse jagers in de Tiendaagse Veldtocht van 1831 om het muitziek rot der Bel gen een toontje lager te doen zin gen. Gerrit van de Linde werd als enige zoon van en koopman op 12 maart 1808 te Rotterdam ge boren. Zijn moeder overleed toen hij vier jaar was. In 1825 liet hij zich inschrijven als student theologie in Leiden. Zijn volle beurs, althans zijn ogenschijnlij ke kredietwaardigheid, maar ook zijn vlugheid van begrip, helder heid van verstand en keurigheid van smaak bezorgden hem een grote populariteit. En die popu lariteit zorgde er misschien weer voor dat hij temidden van de Leidse Jagers zelfs tot korporaal werd benoemd. Zelf hechtte hij niet zo aan die functie. Hij dicht te aan de vooravond van de veld tocht, kennelijk met een glaasje teveel op gezien het vlekkerige en onvaste handschrift, in het gastenboek van het studentenge zelschap Intro Ubique: 'k zit met mijn flesch hier ami caal in 't leger ben ik Corporaal. Die Belgische amok tegen de sa menvoeging met Nederland, die van 1815 dateerde en die moest dienen om van een groter Neder land een bastion tegen het oor logszuchtige Frankrijk te maken, kwam als een zegen. Voor een groot deel van de Hollandse na tie, die in dommel en op renten neder zat, was het een koude douche. Maar voor de romanti sche studenten was het een zalig heid. Honderden grepen voor vorst en vaderland naar pen en degen. Excercitiecorpsen wer den gevormd en de Leidse stu denten marcheerden dapper Er bestond te Leiden zelfs een zekere traditie. Al in 1672 toen het volk redeloos, de regering ra deloos en het land reddeloos was, gingen Leidse studenten de Ho- gewoerdse poort bewaken tegen een eventuele aanval van Lode wijk XIV. De vijand drong welis waar niet tot Leiden door. maar de compagnie kreeg het wel aan de stok met een groep gemeene wijven die, met een blauw schor teldoek aan en een bezem als vaandal en een biervat als trom mel kwamen controleren of de dinsdag 2 juni en duurt tot en met 6 juni. De organisatie van de Zomerflo ra is in handen van de veiling Flo ra. De kosten van de expositie wor den voor een flink deel door de vei ling gedragen. Dat is niet zo op merkelijk, omdat op de veiling jaarlijks flink wat perkplanten en zomerbloemen worden omgezet. Vorig jaar gingen er bij voorbeeld 122 miljoen zomerbloemen met een gezamenlijke waarde van 30 miljoen gulden onder de klok door De vervroeging van de Zomerflo ra zet Van Egmond en Van Ros sum wel onder enige druk, maar het lukt allemaal wel. Beiden zien de tentoonstelling als een prachti ge gelegenheid om te tonen dat de Nederlandse kwekers mogelijkhe den hebben om zomerbloemen eerder in bloei te trekken. Van Egmond heeft in Rijnsburg een selectie- en vermeerderingsbe- drijf. Zijn collega Van Rossum heeft een zaadbedrijf en een bloe- menkwekerij. De beide Rijnsbur gers werken nauw samen. Van Rossum levert de zaden en Van Eg mond kweekt daarvan plantjes, die Lak-theater - Lak-productie 'Electra', 20.30 uur. Imperium - Oude Vest, 'The Family', van Lodewijk de Boer, 20.30 uur. Leidse Schouwburg - optreden Michel Legrand, 20.15 uur Hartebrugkerk - Wandelconcert, 15 uur Hooglandsekerk - Pauze-orgelconcert. 12.30 uur. Waaggebouw - Aalmarkt, Formatie Loos (free funk), 21.30 uur. L.V.C. - Breestraat, Manifestatie Roa ring Sixties met o.a. Q-65, 22 uur. Leiderdorp Clubgebouw Con Bravura - Beuken schans, bingo-avond, 20 uur. Hollandse Tuyn - Hoofdstraat, jazzfes- teijn', de nacht van de nieuwe haring' 22 Muzenhof - Cor Gordijnsingel 4, Leider dorps Yathzee-kampioenschap. 20 uur. Voorschoten Lindehoeve - v.d. Haarplein, optreden 'De Gigantjes', zaal open 21 uur. Terrein tussen sporthal en brandweer kazerne - tussen Bloklaan/Bi.jdorp, rom melmarkt NUT, 8-16 uur. Wassenaar Theater Ter Weer -'Festival de Belgi- que', jazz, Zoeterwoude Oudheidkamer - hoek Watertje/Noord- buurtseweg, 14-16 uur. Don Bosco - Sporteala-avnnr» on heren studenten wel nette volge lingen van Oranje waren. In de patriottentijd doorkruis te Pro Pallade et Libertate de Leidse straten en in 1815 pro beerden de Leidse Flankeurs de come back van Napoleon tegen te gaan. Ze waren overigens zo verstandig om te Waterloo aan te komen dagen nadat daar de ge lijknamige slag gestreden was. Maar in 1830 liep alles anders. De Koning riep te wapen en mas saal - maar vrijwel als enigen - liepen de studenten te hoop. In de studentenalmanak van 1832 schreef Van de Linde: Ook voor de kweékelingen der Leydsche Hoogeschool had de stem des Konings zich niet vruch teloos doen hooren. Vervuld van liefde voor het Vaderland en voor den Vorst, die het regeert, brand den zij sinds lang van verlangen om te toonen, dat deze gevoelens op hunne lippen, maar ook in hunne harten huisvestten. De geestdrift van de Leidse studenten was inderdaad over weldigend want van de 771 inge schreven studenten gaven 280 zich op om te velde te trekken. De Leidse universiteit telt nu 18.000 studenten, dus men reke- ne uit wat een prachtcompagnie er op verzoek van de Koningin, zo ook de meisjesstudenten hun vaderlandse plicht doen, te vor men valt. Nu we het toch over meisjes hebben... Een niet onbelangrijk aspect van de aantrekkelijkheid van het jagerschap werd voor Van de Linde gevormd door het uniform. De groene laken rok met twee rijen koperen knopen, een chacot met een groene bal en een kopren hoorn met daain een W en op die chacot een vlam van paardehaar. Van de Linde vond het prachtig. Later zou hij spre ken van het maagdverleidend. ja ger pakjen. De hele stad liep uit om van de helden afscheid te nemen. Een treffend schouwspel vond Van de Linde het, waaraan hij zich met een geschokt gemoed ontrukte. Na een langdurig verblijf in Bra bant begon op 1 augustus 1831 de zogenaamde Tiendaagse Veldtocht. Bij Oostham, Beerin gen en Bautersem vochten de studenten met ware doodsve rachting. Vooral het verhaal van Beeringen waar de kleine Jagers compagnie, nauwelijks versterkt vervolgens bij andere kwekers in bloei worden getrokken. Verrassingen Zo op het oog een eenvoudige zaak, maar volgens beide Rijnsbur gers is dat beslist niet het geval. De natuur laat zich niet regelen, zodat zij voortdurend voor verrassingen komen te staan. "Wat het regelen van de natuur betreft, dat is een ontwikkeling die nog maar in de kinderschoenen staat. Er is een tip je van de sluier opgelicht, dat is het enige. Bollen kun je programme ren, maar dat is bij ons niet het ge val. Bloemen en planten reageren ieder jaar weer anders", vertelt Van Egmond. Toch is er de laatste 15 jaar al veel veranderd in de bloemen- en plantenwereld. Volgens Van Ros sum is het dank zij onderzoek te genwoordig al mogelijk bloemen een week of zes eerder in bloei te hebben dan rond 1970 het geval was. Dat is onder meer te danken aan onderzoek dat gedaan is bij proeftuinen. Maar ook de kwekers zelf doen voortdurend aan onder zoek. Zo heeft Van Rossum op zijn be drijf een proeftuin van 10.000 vier kante meter, waar hij experimen teert met zaden en planten. "Op de ze wijze probeer ik mijn produkten te verbeteren en tevens nieuwe va riëteiten te ontwikkelen", aldus de Rijnsburger. Hij levert zaden voor ongeveer 6.000 soorten zomerbloe men, zoals leeuwenbekken, kamil lesoorten, asters, statice en violie ren. Tevens doet hij aan genetische manipulatie en celdeling. "Maar dat is slechts liefhebberij van me". Concurrentie Eenzelfde beeld bij Van Eg mond. Ook hij heeft onderzoek hoog in het vaandel staan. "Als je dat niet doet. dan ga je achterlopen bij collega's. Je moet voortdurend bijblijven en veel vakliteratuur le zen om op de hoogte te blijven van onderzoekingen in proeftuinen en van universiteiten". Dat bijblijven is des te meer noodzakelijk omdat er voor de Ne derlandse kwekers nogal wat con currentie opduikt.'Landen als Por tugal, Israël, Kenia en Zimbabwe exporteren steeds meer zomer bloemen naar ons land en vormen met andere troepen, het opnam tegen een dubbele overmacht die bovendien een veel gunstigere positie had, is bij Van de Linde bloedstollende lectuur. Bij Bee ringen had men ook de enige do de te betreuren, de student Beeckman. Het plekje, waarop zijn stoffe lijk overschot lag uitgestrekt, en in welks onmiddellijke nabijheid de vijand zich had bevonden, ge tuigde van zijnen moed en zijne trouwen terwijl wij het ontzield lichaam met weemoedige smart aanstaarden, scheen het ons te zeggen: zoo toont men het Vader land te minnen. De veertiende augustus werd met de terugtocht begonnen. Dat was een ware triomftocht. Vanaf Voorschoten groeide de schare aan tot een enorme menigte, ste- een bedreiging voor de Nederland se kwekers. Die landen bieden wat klimaat betreft nogal wat voorde len. De zon schijnt er voor niets en ook wat de arbeidskosten betreft zijn die landen goedkoper uit. Volgens beide Rijnsburgers zijn het dan ook stevige concurrenten op de markt. "Behalve over de ge noemde voordelen beschikken ze tegenwoordig ook over voldoende kennis. Ze kopen kundige mensen weg in ons land en daar zie je nu de gevolgen van. Zes jaar geleden hadden de Nederlandse kwekers bepaalde exclusieve soorten. Die zie je nu in rijen op de veiling. Die komen uit Portugal of Kenia. Dat is een direct gevolg van de export van Nederlands vakmanschap naar die landen", vertelt Van Ros- Vaasleven ALKEMADE - In Alkemade is de nodige beroering ontstaan over de aanstelling door de gemeente van een welzijnsambtenaar. Deze ex- ambtenaar van de gemeente Ber gen (N-H), van wie onlangs bekend werd dat hij duizenden guldens uit de gemeentekas heeft verduisterd, begint maandag op de afdeling welzijn van de gemeente Alkema de. Dit heeft burgemeester A.H. Meerburg van Alkemade gisteren bevestigd. Hoewel de kandidaat drie weken geleden tijdens een eerste sollicita- delijke -en militaire overheden kwamen de dappere studenten tegemoet. Eerst om de tien jaar, later om de vijf jaar, herdachten de jagers hun veldtocht. In 1861 werd ook een Naamlijst der Jagers die op 1 augustus 1831 bij de Vrijwillige Kompagnie der Leidsche Hoge school in dienst waren met opga ve hunner betrekkingen tot 13 au gustus 1861 samengesteld. Van de 227 jagers die uiteinde lijk waren meegegaan, waren er inmiddels 70 overleden, onder wie ook G. van de Linde, Institu- teur te Highgate. Het was niet goed gegaan met Van de Linde. Zijn amoureuze escapades had den hem de das omgedaan. Een buitenechtelijk kind bij een Leids dienstmeisje, dat kon nog. Maar een verhouding met de vrouw van een van zijn professo ren, dat werd te mal. Er ontstond een enorme herrie, zijn krediet viel weg en Van de Linde moest de wijk nemen. Naar Engeland ging hij, werd er leraar en schreef er schitterende brieven vandaan. Hij stierf in 1858. WILLEM OTTERSPEER tiegesprek in Alkemade niet repte over zijn verleden, hoorde Meer burg een week later van de Bergen se loco-burgemeester over de frau de die de ambtenaar daar had ge pleegd. Meerburg vond dat geen aanlei ding om de sollicitatieprocedure te stoppen en de kandidaat af te wij zen. "Na overleg heeft de commis sie die met de sollicitatie bezig was, besloten om de procedure voort te zetten. We wilden de man een nieuwe kans geven in onze ge meente. Hij bleek daarvoor be kwaam genoeg". Volgens burgemeester J. Ritse- ma van Bergen beloopt de fraude in elk geval een bedrag van 9500 gulden 'en mogelijk, zelfs het dub bele'. Na de aangifte bij justitie is overigens een regeling getroffen tussen de frauderende ambtenaar en de gemeente. De man zou in ter mijnen het verduisterde bedrag te rugbetalen. Burgemeester Meerburg zegt dat er uitvoerig is gesproken mèt en over de kandidaat: "We willen hem een nieuwe kans geven. Ik vind het al erg genoeg dat deze zaak buiten het gemeentehuis is beland". Chef van de afdeling welzijn. F.X. Lem pers, reageert in dezelfde bewoor dingen. "De man is toch voldoende gestraft. Nu krijg je dit weer. Hij moet een nieuwe kans krijgen en we hebben het volste vertrouwen in hem. Tijdens de gesprekken is ons gebleken dat hij een goede ambtenaar is". Slechts enkele mensen op het Al- kemadese gemeentehuis werden over de fraude van de Bergense ambtenaar ingelicht. Men wilde de informatie strikt geheim houden. Inmiddels is het verhaal echter toch uitgelekt en heeft nu ook een weg gevonden buiten de muren van het gemeentehuis. "Dat be treur ik", zegt Meerburg, "in het 'Nederlandse muziek in de 20e eeuw', voorjaarsconcert van het Les- ko o.l.v. Ernst van Tiel. Solisten Ruth Rainero, sopraan, en Wouter Mijnders, cello. Werken van Willem Pijper, Leo Smit, Ton de Leeuw en Rudolf Escher. Gehoord op 27 mei in het LAK-theater. LEIDEN - Het vrolijke rood, wit en blauw van ons nationale dun doek symboliseerde het vader landse karakter van dit concert; de orkestleden hadden zich ge huld in kleding van deze vlaggen en Ernst van Tiel verwisselde bij de afslag van het laatste werk zijn dirigeerstok voor een vlagge- stokje. Deze opgewekte inleiding sug gereert natuurlijk een dito con cert. En inderdaad, het Lesko overtrof aller verwachtingen en gaf een werkelijk gave vertol king van Nederlandse werken. Na een lichte, lenteachtige ver tolking van de 'Fétes Galantes' uit 1916 van Pijper, waarin Ruth Rainero met haar slanke stem soms wat werd overvleugeld door het orkest, volgde van de in 1980 overleden Escher 'Sinfonia per dieci instrumenti' uit 1976. Beslist geen gemakkelijk werk, niet om uit te voeren, maar ook niet om naar te luisteren. De mu ziek van Escher kun je toch al niet bestempelen als amuse mentsmuziek; meestal zijn de klanken nogal somber bewolkt hetgeen er betaald wordt voor pro dukten uit de goedkope landen. "En dat is toch een resultaat om trots op te zijn", meent Van Ros- Ook de produktiemethode i^ de laatste jaren sterk vereenvoudigd. bijzonder voor de betrokken amb tenaar'die wij met een schone lei willen laten werken". Het meest ontdaan is de man in kwestie zelf. "Ik heb fouten ge maakt en daar heb ik spijt van. Vanaf nu wil ik deugdzaam door het leven, maar dat wordt me op deze manier moeilijk gemaakt. De belangen van mij èn van de ge meente Alkemade worden door de ze hele gang van zaken geschaad. Het ambtelijke apparaat in Alke- madè en Bergen heeft al genoeg schade geleden door de gebeurte nissen. Ik wil niets anders meer dan me volledig inzetten voor Al kemade", aldus de welzijnsambte- De fractievoorzitters van de Al- kemadese gemeenteraad reageren verrast op de kwestie. "Ik geef hier liever geen commentaar op", zegt CDA-fractievoorzitter N.M.J. Bak ker, "daarvoor is deze zaak mij te nieuw en onbekend. Wat ik wel wil zeggen is dat ik er vertrouwen in heb dat het college niet zo maar over één nacht ijs is gegaan bij de benoeming". Ridderorde voor P. Heemskerk NOORDWIJKERHOUT/WASSE- NAAR - De Noordwijkerhouter P. Heemskerk, directeur van de melkfabriek Menken Landbouw Wassenaar, is woensdagmiddag onderscheiden tot ridder in de or de van Oranje Nassau. Heemskerk'(59) legt, pa 17 jaar directeur te zijn geweest van de melkfabriek Menken Landbouw, deze functie neer. Heemskerk is, naast directeur van de melkfa briek, ook wethouder voor de-WD in zijn woonplaats. en onaards. Zo ook deze sinfo nia: een kamermuziekwerk voor 10 nogal solistisch spelende in strumenten. De doorzichtige op bouw en de kleine bezetting maakten het geheel bijzonder kwetsbaar. Het was dan ook dui delijk aan het spel te horen, dat men op zijn hoede was. Het be gin van het tweede deel met het ragfijne - bijna vibratoloze - weefsel van sourdineklanken riep een desolate sfeer op als van een dor woestijnlandschap, waarin later de sololanken van de blazers voorzichtig de kop op staken met als stralend hoogte punt de fier neergezette fluitsolo. Het Cocnertino pour violoncel- Ie et orchestre (1930) van Leo Smit werd door Wouter Meijers lyrisch en toch ook pittig gestre ken. De Lesko leden geven er duidelijk blijk van dat ze afwis seling in bezetting niet schuwen. Zo volgden er nog een Septet uit 1921 van Willem Pijper en de 'Plutos Suite' (1952) van Ton de Leeuw voor vol orkest. Uit alles bleek een zeer gedisciplineerde samenwerking tussen dirigent en spelers, grote oplettendheid en een geoefend oor bij het naar elkaar lusiteren. Het enthousias me van het publiek uitte zich na elk werk in een langdurig ap plaus, zodat de orkestleden er bijna verlegen van werden. MONICA SCHIKS Zo gaat het poten van zaadjes in een kluitje tegenwoordig machi naal. Vroeger waren medewerkers van het bedrijf daar uren en uren mee bezig. Nu is dat werk in een oogwenk gedaan. "Op die wijze drukken we de kosten, al was daar voor eerst een aanzienlijke investe ring nodig", vertelt Van Egmond. De komende Zomerflora is voor beide Rijnsburgers een ideale gele genheid om te laten zien wat het bloemenvak nog kan in ons land. "Je loopt bij zo'n expositie natuur lijk wel het risico dat je pottenkij kers aantrekt, maar dat nemen we maar voor lief. Want er komen ook veel potentiële klanten uit de hele wereld naar Rijnsburg om te kij ken wat er hier te krijgen is, dus daar moeten we bij zijn". Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg. Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- neveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Meyer, Stokroos 1, tel. 215510. zo 8 uur tot 24 uur: M. Zwijnenburg. Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 412166. spreekuur: Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent. Taytelbaum, v. Luyk. Klaassen, Rus. Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus, Middelste gracht 129; tel. 132500. zo 8 uur tot 24 uur: G.A.E. Nering Bögel. tel. 124403. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens. Fogelberg en v.d. Muijsenbergh za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, Burggra- venlaan 102, tel. 125820. zo 8 uur tot 24 uur: H. Jurgens, Heren gracht 116, tel. 125820, spreekuur: Burg- gravenlaan 102. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: D. van Wingerden. Boshuizerkade 31, tel. 310047. zo 8 uur tot 24 uur: A.A. van Rijn, Paga- ninistraat 1, tel. 314349, spreekuur: Ken- nedylaan 24. Groep '5 - Schae.fer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders. D. Hammerstein en A. Hammerstein za 8 uur tot zo 8 uur: H. de Jong, Noord- eindeplein 4a, tel. 123752. zo 8 uur tót 24 uur: D. Hammerstein, tel 720936, spreekuur: Robijnstraat 2b. Leiderdorp za en zo: S. Ouwerkerk, tel 891000. spreekuur za en zo: Gezondheidscen trum, Florijn 10. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: G. van der Steenhoven, Regentesselaan 45, tel. 176867. Voorschoten za: A Tromp, Leidseweg 328, tel. 762159. zo: F. Koopmans, Churchillweg 19, tel 6352. Warmond F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel 10030. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 29/5 tot vr 5/6 door. Apotheek Haven, Haven 18, Leiden, tel 120085. Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 762877. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66. Voorschoten, tel. 01717-2525. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurlmg, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel 125057. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw R. Koster, Narcisstraat 47, Voorschoten, tel. 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt. R.J W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt. Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten R. Koster en Mevr. Koster-Stoker, Nar cisstraat 47, tel. 3836. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: W. Tjaarda, Zoeterwoudse Singel 27, Leiden, tel. 071-123739. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haaswijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is tandarts de Minjer telefo nisch bereikbaar onder nummer 071 - 155375; tevens spreekuur van 11-12 en 17-18 uur. W. Kuiters, Hoge Rijndijk 38, Leiden, tel. 125215, doet dienst voor eigen prak tijk 'Gemeene wijven' uit Leiden controleren of de heren studenten wel nette volgelingen zijn van Oranje, (tekening uit bundel brieven van Gerrit van de Linde) STUDENT VAN DE LINDE EN DE TIENDAAGSE VELDTOCHT

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16