KNVB zwicht voor belangen van PSV Argentin doet Italië huiveren Olympia's Ronde verveelt niet Dauphiné Libéré zonder vedetten Bollegraf overleeft schifting Zandvoort maakt eind aan contract Circuit Krachtsexplosies op weg naar erkenning in Giro DINSDAG 26 MEI 1987 SPORT PAGINA 15 Alleen Zoetemelk renner van naam Duel tegen Excelsior verplaatst naar Venlo Bemhard Langer (l) incasseerde gisteren 110.000 gulden met zijn winst in het internationale golf-toernooi van Wentworth in Engeland. De West duitser had over de vier ronden van achttien holes vier slagen minder nodig dan de Spanjaard Severiano Ballesteros (r), die hier bij het zestien de hole na de afslag van Langer de bui al ziet hangen (foto ap» ZEIST (GPD) - De eredivisiewed strijd Excelsior-PSV wordt don derdag, Hemelvaartsdag, in sta dion De Koel in Venlo afgewerkt. Dat is het resultaat van intensief overleg tussen PSV, de gemeente Venlo en de KNVB volgend op het besluit van burgemeester Peper van Rotterdam om het duel voor die dag in zijn gemeente te verbie den. Peper verbood gisteren de wed strijd van overmorgen „omdat", zo verklaardde een woordvoerder van de gemeente Rotterdam, „het ver moedelijk een druk bezochte wed strijd wordt doordat PSV kam pioen kan worden. Dat vraagt om een goede begeleiding van de kant van de politie. Maar dat laatste is alleen mogelijk als een aantal ver loven wordt ingetrokken en zelfs enkele politiebureaus worden ge sloten. Dat hebben we er op zo kor te termijn niet voor over". Op tweede pinksterdag, de dag dat Excelsior en PSV elkaar oor spronkelijk zouden treffen, mocht de wedstrijd van Peper wel wor den gespeeld. Dat echter stuitte weer op verzet van PSV, dat de wedstrijd graag wilde vervroegen in verband met een lucratieve trip naar het Verre Oosten. Pogingen van PSV om het duel tegen Excel sior te verplaatsen naar het eigen stadion Eindhoven vonden vervol gens geen genade in de ogen van de KNVB, omdat dan sprake zou zijn van competitie-vervalsing. Uiteindelijk toonde de KNVB zich wel akkoord met het voorstel van PSV de wedstrijd naar Venlo te verplaatsen, op voorwaarde dat Excelsior, de gemeente Venlo en diverse andere clubs toestemming zouden verlenen. Bekerfinale Intussen is het nog steeds niet duidelijk in welk stadion volgende PARIJS (ANP) - Op de eerste dag van het toernooi om de open ten niskampioenschappen van Frank rijk is de Nederlandse inbreng al gehalveerd. Vier van de acht deel nemers mogen pas volgend jaar op Roland Garros terug keren. Manon Bollegraf was de enige Nederland se die op het Parijse gravel tot winst kwam. De triomf van num mer 135 van de wereldranglijst ging echter ten koste van een land genote, de iets sterker getaxeerde Nicole Jagerman. Marianne van der Torre, Hellas ter Riet en Tom Nijssen waren gis teren bij hun eerste optreden kans- 'löos. Marcella Mesker, Michiel Schapers en Johan Vekemans ver schijnen vandaag pas op de baan. De naam van Bollegraf mag dan op de wereldranglijst twaalf plaat sen lager prijken die van Jager man, door een groot aantal missers was de „betere" Nederlandse in feite geen partij. Jagerman bleek een prooi aan plankenkoorts. Bol legraf, iets zekerder, mocht profite ren. Door een onzekere opslag kon Jagerman geen moment haar gro tere reputatie waarmaken. In twee sets (6-3, 6-3) verzekerde Bollegraf zich van een plaats in de tweede ronde. Van het Nederlandse kwintet trof Marianne van der Torre een te genstandster van naam. Van der Torre snoepte niet meer dan twee games af van de als zevende ge plaatste Gabriele Sabatini: 0-6, 2-6. De Rotterdamse, inmmiddels 27 jaar, werkte de laatste maanden een aantal satellietcircuits af in het Verre Oosten. Het leverde geen progressie van betekenis op. Haar optreden op het centre court tegen de tien jaar jongere Argentijnse duurde niet meer dan een uur. Enigszins verrassend was het verlies van Hellas ter Riet tegen de Belgische Sandra Wasserman. In snelheid en scherpte kwam de ne gentienjarige Ter Riet, toch jaren lang beschouwd als hèt Nederland se talent, tegen de twee jaar jonge re Belgische te kort: 1-6,1-6. De ne derlaag van Tom Nijssen lag meer in de lijn van de verwachtingen. De Limburger werd door de Tsjecho- slwaak Karei Novacek naar een re gelmatige nederlaag grspeeld. Drie games en niets meer was er voor Nijssen te winnen: 2-6, 1-6. 0-6. Opnieuw winst basketbalteam EMMELOORD (ANP) - Nederland heeft gisteren tijdens de oefencam pagne voor de Europese titelstrijd met 109-91 gewonnen van Roeme nië. Halverwege de in Emmeloord gespeelde wedstrijd leidde Neder land met 48-44. Topscorer aan Ne derlandse zijde was Chris van Din- ther met negentien punten. Peter van Noord (17), John Emanuels en Jelle Esveldt (beiden 15) waren eveneens productief. Er resten het Nederlands team nog twee duels tegen België alvotens wordt afge- reist naar Griekenland, waar om het Europees kampioenschap wordt gespeeld week woensdag 3 juni de bekerfi nale tussen Ajax en FC den Haag wordt gespeeld. Nadat eerder al Amsterdam. Rotterdam en Den Haag waren afgevallen als plaats van handeling, moest gisteren een streep worden gezet door stadion Nieu w-Galgen waard in Utrecht doordat de KNVB en de gemeente Utrecht het niet eens konden wor den over de kosten voor de politie- inzet. De gemeente Utrecht stelde zich op het standpunt dat deze kosten, die worden geraamd op 50.000 tot 100.000 gulden, door de KNVB moeten worden betaald. De voet balbond daarentegen wilde niet aan deze voorwaarde voldoen, „omdat", zo verklaarde KNVB- woordvoerder Wim Jesse, „we bang zijn dat hiermee een prece dent wordt geschapen. Je kunt dan namelijk op je vingers natellen dat we volgend seizoen bij rel-gevoeli- EMMELOORD (GPD) - Het secon- denspel in Olympia's Ronde van Nederland zal voorlopig nog wel voortduren. Die conclusie kan na de derde etappe van gisteren, van Groningen naar Emmeloord over 154 kilometer, gemakkelijk wor den getrokken. Eddy Schurer is als gele-truidrager opgevolgd door de Oostduitser Dirk Meier, John van de Akker won de etappe, maar de verschillen in het algemeen klasse ment blijven klein. De spanning blijft erin, met Arno Ottevanger op twee seconden van de nieuwe lei der en Eddy Schurer vlak daarach ter op 4 tellen. En dat na een koers verloop waarin de premiesprints nu eens niet alle aandacht van de volgers hadden. Olympia's Ronde verveelt niet. De Koga Miyata-ploeg weigerde gisteren veel werk te verzetten om de leiderstrui van Schurer ten kos te van alles maar te verdedigen. „Waarom ook", meende ploeglei der Egbert Koersen. „Voor ons was het belangrijkste dat Eddy de trui niet direct zondag al weer kwijt zou raken. Met geel het weekeinde uit, was ons doel en dat is gelukt. Nu kreeg je een etappe waarin een sterke kopgroep werd geformeerd, Gedurende de vierde etappe hield Argentin zich op in de voorhoede van het peloton, dat na de start in Camaiore driekwart deel van de 203 kilometer gesloten bleef. Zijn explosie in de finale, nadat Lub- berding en Kuiper bij mislukte ontsnappingen waren betrokken, was van huiveringwekkende kracht. Argentin koerst recht op zijn doel af. Hij wil de populairste be roepswielrenner van Italië worden na Francesco Moser. Die plek was traditioneel voorbehouden aan tweevoudig Giro-winnaar Guisep- ge wedstrijden zullen worden over spoeld met claims". De KNVB heeft de leiding van PSV officieel verzocht het PSV- stadion beschikbaar te stellen voor de bekerfinale. Het bestuur van de landskampioen staat niet afwij zend tegenover dit voorstel. De hoop van de KNVB is nu ge vestigd op burgemeester Borrie van Eindhoven, toevallig ook de voorzitter van het Landelijk Over leg Voetbalvandalisme, dat voor volgend seizoen een pakket maat regelen (waaronder het pasjessys teem) heeft geformuleerd bij rel- gevoelige wedstrijden. Verleent ook Borrie geen toestemming voor het duel in het stadion van PSV, dan staat de KNVB voor de keus om de bekerfinale te annuleren of te verplaatsen naar het KNVB- sportcentrum in Zeist, waar, en dat zal begrijpelijk zijn, geen publiek wordt toegelaten. met Jan Hendrik Dekker als onze enige man daarin vertegenwoor digd, maar waarin een renner van Van Aarle ontbrak. Wij hoefden niet zo nodig, Van Aarle mocht het werk doen. Ons streven was echter wel het verschil met de kopgroep niet al te groot te laten worden". De strategie van de ploeg van Koersen had tot gevolg dat het koersverloop een aantrekkelijk ka rakter kreeg, dat uiteindelijk resul teerde in een dagsucces voor John van de Akker en een Oostduitse leider in het algemeen klassement, Dirk Meier. De 23-jarige kraandrij ver maakte deel uit van een kop groep van tien man, samen met zijn landgenoot Roland Henning. Van de Akker, Jan Hendrik Dek ker, de Pool Zielinsky, de Tsjech Vanko, Rozendal uit de militaire ploeg, de jonge Nagengast en Van Veenendaal en Houtop. Een groep die ontstond door impulsen van de Moone-renners Erwin Houtop, de zeer actieve Frank van Veenendaal en aanvankelijk ook Jos van de Pas. Schurer zal het worst geweest zijn dat hij niet tot die kopgroep behoorde. Immers, Ottevanger had via een premiesprint drie seconden pe („Beppe") Saronni, die bij de start nog altijd meer applaus krijgt dan Argentin. Vlak na het behalen van de wereldtitel op de weg in Co lorado Springs, september vorig jaar, hield een van de vele Italiaan se kranten een enquête onder de lezers, die uit alle bekende cou reurs hun lieveling mochten kie zen. Dat werd Argentin. Maar het effect van het wereldkampioen schap ebde weg, toen Argentin in het najaar niet meer aan wedstrij den deelnam, nadat hij voor maagklachten in het ziekenhuis was behandeld. winst geboekt om hem virtueel in het geel te brengen. Schurer en zijn collega's hoefden niet zo nodig, Ot tevanger had ook niet direct zo'n behoefte om veel achtervolgings- werk te verrichten. De groep bereikte een maximale voorsprong van 1 minuut en 36 se conden, die in de drie omlopen in en rond Emmeloord snel tot min der dan veertig seconden werd te ruggebracht. John van de Akker, de negentienjarige renner van de militaire ploeg en ook lid van de formatie van Frits Schür, ontsnap te in de laatste kilometers aan de aandacht van zijn medevluchters om met enkele seconden voor sprong te winnen. „Wat die Van de Akker heeft ge daan, is geen stijl", reageerde na af loop Van Veenendaal furieus. „Al leen in het begin van de ontsnap ping heeft hij wat kopwerk ver richt Later heeft hij geen meter meer gereden, zodat hij zich kon sparen voor de laatste kilometers". De woede van de Moone-renner was op zich begrijpelijk, maar Van de Akker verkeerde in een moeilij ke positie. De jonge coureur uit Veldhoven rijdt in Olympia's Ron- Eigenwijs als hij is, liet Argentin zich in het voorseizoen weinig zien in Italië. Hij wilde zich in alle rust voorbereiden op de Giro. In 1984 werd hij als jongeling derde. De ze ge van Moser, die Fignon versloeg, drukte Argentins prestatie diep in de schaduw. Een jaar later viel Ar gentin in de eerste etappe, waarna hij opgaf. Vorig jaar kostte een on geluk in het kampioenschap van Zürich hem de deelneming. Het winnen van de Giro '87 is voor Ar gentin, prof sinds 1980, belangrij ker dan het verzamelen van ritze- ges. „Die zijn leuk, maar worden gauw vergeten. De Giro winnen is voor een Italiaan het mooiste dat er is. De concurrentie is echter groot. De meeste buitenlanders kwamen vroeger alleen om vakantie te hou den. Tegenwoordig vormen zij een serieuze bedreiging." Argentins optreden in de eerste grote Italiaanse wegwedstrijd van dit jaar, Milaan-San Remo, was ui terst ongelukkig. Hij speelde geen rol van betekenis, nadat hij dagen lang aan publicitaire verplichtin gen had voldaan en 's nachts tele fonisch was bedreigd. Zijn erelijst van dit seizoen beperkte zich tot ritzeges in de Ruta del Sol, de Sici- liaanse Week en de Tirreno-Adria- tico (twee). Dat hij Luik-Bastena ken-Luik voor de derde keer won, trok minder de aandacht dan de manoeuvres van Roche en Criquie- lion, die elkaar in de kilometers voor de finish louter beloerden. Ar gentin verliet de Ronde van Span je, voor hem niet meer dan trai ning, met maagklachten. Argentins kracht is, dat hij tot de finale kan wachten met toeslaan. Bij het verlaten van de kust - de Giro zakt zuidoostwaarts - schrikt het middengebergte Argehtin al lerminst af. „Ik heb voldoende concurrentie. De sterke ploeg om mij heen zal mij altijd bijstaan." Argentin heeft in tegenstelling tot Roche geen last van interne strijd. Pagnin is bijna net zo sterk als zijn kopman, maar kent zijn plaats. Dat bleek bij de bestorming van Montalcino. Eerst was een groep van zes man, onder wie Lubber de voor de militaire ploeg, maar draagt het petje van Van Aarle. „Wat moet ik dan op een gegeven moment", vroeg de 19-jarige mili tair zich later af. „Ik kan toch niet tegen mijn eigen jongens gaan rij den en aan de andere kant had ik ook de belangen van de militaire ploeg te verdedigen. Ik heb dus duidelijk de kat uit de boom geke ken en in de laatste ronde mijn slag geslagen". De ontwikkelingen in de derde etappe hadden wel tot gevolg dat de Oostduitsers de macht grepen, alhoewel de verschillen uiterst mi niem zijn. Dirk Meier, die van de kopgroep de minste achterstand op Schurer had, kreeg het geel om zijn schouders gehangen, met Otte vanger op 2 en Schurer op 4 secon den achterstand. Eddy Schurer zal in de komende dagen de steun moeten ontberen van Thijs de Vries. Deze kwam na enkele kilometers ernstig ten val, liep daarbij enkele gekneusde rib ben en schaafwonden op, maar zet te de wedstrijd toch voort. Totaal ontmoedigd, zijn pijn verbijtend, kwam hij met grote achterstand over de finish in Emmeloord. ding en Bernard, in het glooiende landschap van het groene Toscane teruggehaald. Niet in de laatste plaats door het stoppende werk van Argentins knecht Volpi. Op twintig kilometer, bij de voet van de heuvel die naar het op een hoog te van 550 meter gelegen Montalci no leidde, demarreerde Kuiper. De Nederlandse veteraan, die na ze ventig kilometer was gevallen, kreeg de Belg Nulens uit de ploeg- Post achter zich aan. De twee werkten zonder te praten goed sa men, maar raakten nooit meer dan twintig seconden los van de jagen de Italianen. Iedereen dacht dat GRENOBLE (GPD) - De Dauphi né Libéré geniet een grote reputa tie. Dat heeft alles te maken met de Alpenreuzen die elk jaar bedwon gen dienen te worden. In Frankrijk spreekt men daarom zelfs liefko zend van de 'kleine Tour'. De veer tig jaar omvattende erelijst is ge sierd met grote namen als Anglade, Anquetil, Poulidor, Ocana, Merckx, Hinault en Lemond. Dit jaar zal organisator Marcel Patouil- lard geen vedette kunnen huldi gen. Of het zou onze eigen Joop Zoetemelk moeten zijn, een van de weinige klinkende namen op de deelnemerslijst. 'Ouwe Joop' is ze ker niet kansloos, want zegt zijn soigneur en vertrouwensman Cock van Leeuwen. „Hij rijdt als een duivel. Van enige afbouw van zijn carrière merk ik helemaal niets, er is eerder sprake van opbouw". Vorig jaar reikte de veteraan, van wie velen niet willen geloven dat hij geen Tour meer zal rijden, nog tot een derde plaats in het eind klassement. Een verbetering van die prestatie lijkt op 40-jarige leeftijd niet uitgesloten. Gebeurt dat inderdaad, dan zal de druk op Zoetemelk om er nog eens een ze ventiende Ronde van Frankrijk te genaan te gooien, ongetwijfeld van alle kanten toenemen. En het is de vraag of Zoetemelk daartegen be stand zal zijn, want 'nee' zeggen doet hij niet graag. Veel zal afhangen van het ko mende weekeinde, wanneer de Dauphiné zijn zwaartepunt kent in het hooggebergte. Het profiel van deze achtdaagse etappewedstrijd telt een flink aantal beruchte cols. De Glandon, de Croix de Fer, de Montgenèvre, de Izoard en de Vars zijn kuitenbijters van de eerste or de. Op de slotdag, volgende week maandag, wacht het peloton dan nog een aardig toetje, de Mont Ventoux. Zij het dat die niet hele maal hoeft worden te genomen. Bij Chalet Reynard - op ruim 1400 me ter hoogte - wordt de afdaling al weer ingezet. De klimmers kijken likkebaar dend uit naar de koninginneritten van zaterdag en zondag. Ze belo ven een boeiend spektakel, ook al hebben nogal wat toppers organi sator Patouillard in de kou laten staan. „Maar", zegt de Waalse Pijl- winnaar Jean-Claude Leclercq, „desondanks blijft de Dauphiné de Dauphiné. Een koers waarin car rières worden gemaakt. En welke organisator krijgt tegenwoordig nog het ideale deelnemersveld bij elkaar?" Zo is het maar net. Vooral dit sei zoen is het schering en inslag dat organisatoren worden teleurge steld. Herhaaldelijk laten de top pers, al of niet met een legitieme Kuiper voor het klassement reed. „Welnee, ik was uit op de ritzege. We hadden helaas te weinig ren ners mee. Tegen die Italianen doe je weinig," zei de ambitieuze Kui per. Met acht kilometer te rijden werd het duo gepasseerd. Terwijl Saronni met kettingbreuk kampte, schoof Pagnin vooruit. Hij kreeg Giupponi, Savini, Vona en Van- nucci mee. De verdeeldheid drukte het tempo. Op zevenhonderd me ter van de finish lanceerde Bombi- ni Argentin, die eerst nog een mo tor moest ontwijken, maar daarna Giupponi en Roche versloeg reden, op het laatste ogenblik ver stek gaan. De voorbeelden liggen voor het oprapen. De Amstel Gold Race had zich verheugd op de ren tree (na een polsbreuk) van Tour winnaar Greg Lemond. Echter, vlak voordat de Amerikaan naar Nederland zou afreizen, werd hij tijdens een jachtpartij zelf - per on geluk - door een schot hagel ge raakt. Erich Machler heeft weer iets van zich laten horen. De Zwitser, die zich in maart na een imposante solo verrassend meester maakte van de klassieker Milaan-Sanre- mo, was gisteren in Grenoble de snelste in de proloog van de Dau phiné Libéré. Machler, die na zijn opzienba rende Italiaanse triomf weer in de anonimiteit was verdwenen, bleef de in Nederlandse dienst rijdende Westduitser Rolf Gölz bijna an derhalve seconde voor op het drie kilometer lange traject. De ploeg van Raas had naast Gölz nog twee man in de top-tien, de Zeeuw Maarten Ducrot (zesde) en de Lim burgse neo-prof Frans Maassen (achtste). Afgelopen week zag de Zeeuwse organisator Piet Louwerse Sean Kelly en Laurent Fignon op het laatst moment afhaken. In Italië werd getreurd om de absentie van Francesco Moser in de 'Giro' nadat de campionissimo tijdens een trai- ningsrit nogal hardhandig met een auto in aanraking was gekomen. Ook de 39e editie van de Dauphi né is niet aan de absentiegolf ont komen. Kelly (bijkomend van een steenpuist op het zitvlak) stelt zijn rentree nog even uit tot de Ronde van de Armor op 3 juni, Fignon trok zich terug omdat hij opeens een te overladen programma op zich af zag komen en het klimwon- der Herrera is na zijn victorie in de Ronde van Spanje naar Colombia gegaan om zich uitgebreid te laten fêteren. Alsof dat nog niet genoeg is, ontbrak gisteren ook de Zwitser Zimmermann op het appel. De meest recente Dauphiné-winnaar is geveld door darmstoornissen. De Franse pers heeft meteen Ro- nan Pensee als kandidaat voor de zege naar voren geschoven. De 23- jarige renner uit de ploeg van Le- geay (Z-Peugeot) met zyn punk kapsel mag nu laten zien of zijn veelbelovende zesde plaats in de Tour de France van afgelopen jaar meer dan een toevalstreffer is ge weest. Ook zonder Herrera moet er rekening worden gehouden met Colombiaans geweld in de bergen. De Zuidamerikanen zijn met twee ploegen in Grenoble neergestre ken, eentje bestaande uit profs en een amateurformatie. Ook Tsje- choslowakije. Polen en Italië zijn met amateurs in deze ronde pre sent. Er is slechts één Nederlandse equipe in de Dauphiné, die van Su- perConfex. Behalve Zoetemelk heeft ploegleider Raas nog een in teressant ijzer in het vuur, dat van Rolf Gölz. De grote vraag is wat de Westduitser, die al een fraaie lijst bijeen heeft gefietst dit jaar, waard is in het hooggebergte. Daar moet ook blijken of jongeren als Jakobs en de Belg Roosen rijp zijn voor een Tour-start. Quick Boys-RB om LD Cup bij Blauw Zwart LEIDEN - Rijnsburgse Boys plaatste zich gisteravond ten koste van afdelingsclub LSW volgens verwachting voor de halve finale van de strijd om de Leidsch Dagblad Cup (2-0). De Rijnsburgers spelen vanavond al tegen Quick Boys, dat zich eerder al kwalificeerde. De hal ve finale tussen de beide zater dagtoppers wordt vanavond al gespeeld. Plaats van handeling is het veld van Blauw Zwart in Wassenaar. De Katwijkse vice-kampioen van de eerste klasse A onder zocht de mogelijkheid om net als in de competitie uit te wij ken naar het complex van Kat wijk. Omdat het hoofdveld van de 'buur' pas is ingezaaid, zou het duel op het tweede veld van 'De Krom' moeten worden ge speeld. Dat was voor de Kat wijkse clubleiding reden om uit te wijken naar Wassenaar Dat Rijnsburgse Boys gister avond als vierde halve finalist uit de bus zou komen, was te verwachten. Hoewel LSW zich tot het uiterse verweerde, konden de studenten niet voor komen dat Arie van Dijk en Martin Toet de einduitslag al voor de pauze op 2-0 bepaal den. De wedstrijd in Wassenaar begint vanavond om 19.00 uur. De andere halve finale gaat tussen UVS en Roodenburg. Die wedstrijd, op het veld van UVS, begint vanavond even eens om 19.00 uur. ZANDVOORT (GPD) - Het college van burgemeester en wethou ders van Zandvoort wil de huurovereenkomst met Circuit BV eer der opzeggen dan was voorzien omdat het Circuit Zandvoort BV de pacht voor het circuit niet betaalt. Een voorstel daartoe wordt vandaag behandeld in de raadsvergadering. Met dit gebaar wil de gemeente, aldus wethouder Aukema (PvdA) van financiën, laten zien dat de gemeente de almaar oplopende pachtschuld niet over haar kant kan laten gaan. „Geregeld worden namelijk voor schulden van mindere omvang ingrijpende(rechts)maatregelen toegepast", stellen B. en W. in het voorstel aan de raad. „Het is in het algemeen ongebruikelijk dat een huurder die de huur niet (meer) betaalt, wel het genot van het gehuurde kan blijven behouden", legt de gemeente uit in een com muniqué. Hoewel de gemeente Circuit Zandvoort BV na rijp beraad het afgelopen weekeinde officieel in gebreke heeft gesteld, zal er vol gens wethouder Aukema geen sprake zijn van het aanvragen van een faillissement. De bedrijfsvoering gaat tot het einde van het raceseizoen ongestoord door. Per 15 september van dit jaar zal de gemeente een bedrag van 1,3 miljoen guiden hebben te vorderen op Circuit Zandvoort BV. De kans dat dit bedrag ooit nog betaald wordt, acht wethouder Auke ma uiterst gering. In elk geval rekent de gemeente er niet op dat de huidige huurder het geld op tafel kan leggen. „De gemeente heeft het bedrag nog niet afgeschreven. Er zijn wel ideëen over hoe je de zaak zou kunnen oplossen, maar die gedachten zijn nog heel pril en het is te vroeg om daar nu al wat over te zeggen" Mede doordat de gemeente minder inkomsten krijgt uit het ver pachten van het circuit, zijn ingrijpende bezuinigingsmaatregelen nodig. Dat de gemeente momenteel komt met allerlei door de mid denstand felbestreden tariefsverhogingen heeft daar volgens wet houder Aukema niets mee te maken. MONTALCINO (ANP) - Moreno Argentin heeft Italië op de vijfde dag van de „Giro" doen juichen en huiveren. De wereldkampioen in de supermoderne regenboogtrui is op zoek naar erkenning in zijn vaderland. Die kreeg hij gisteren in het oude vestingsplaatsje Montalcino, bekend om de tientallen wijnsoorten die het produceert. Twee ritten van boven de tweehonderd kilometer betekenden net zoveel zeges voor de 26-jarige Argentin, voorheen een eendagsvlieg genoemd. De Italiaanse wereldkampioen Moreno Argentin kwam gisteren op nieuw als winnaar over de eindstreep na een moordende etappe in de Ronde van Italië iroto anp.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15