Pand wagenmaker wordt museum Heerma wil plan bestuderen voor Leids woonwagenkamp Raad vanToezicht Ons Doel wil bestuursleden ontslaan Gebouw van grond af opnieuw opgebouwd Deel van Galgewater afgesloten Meer samenwerking tussen universiteit en hogeschool Bromfietser licht gewond Wassenaar se politieman te paard bekeurt in Leiderdorp Man gewond Illegale pellerij garnalen 'Groenoord' tegen komst discount Piet Kerkhof In gezicht gespoten met gas Voor 12 mille ruiten vernield DINSDAG 26 MEI 1987 LEIDEN LEIDEN - De twee Leidse timmer lieden die de molen De Put aan het Galgewater hebben gebouwd, heb ben een nieuwe klus van de ge meente gekregen. Pas zijn de vak lieden begonnen aan de restauratie van het voormalige bedrijf van de Leidse wagenmaker De Groot aan de Oude Varkensmarkt. Dit ge bouw zal een museum worden met daarboven vier woningen. Timmerman J. Ravensberg (38) komt te zitten, zo gammel ziet de zit samen collega met S. van Eg- vloer eruit. Het houtwerk is nogal mond (28), die halverwege de bouw verwaarloosd. Het wordt dan ook van de molen met hem is gaan sa- grotendeels vervangen. Het achter- menwerken, in een vertrek van het wagenmakersgebouw. Het al eeu wen oude gebouw van de wagen makerij moet flink worden opge knapt. Zittend op de eerste verdie ping heb je het idee dat je zo met huis waaraan het tweetal nu werkt, is bijna tot op de bodem gesloopt. Slechts enkele palen en balken herinneren nog aan het oude ge bouw. Een huisje is daar niet in te herkennen. Toch moet dit achter- vanzelf een verdieping lager huis een kantoortje worden Het geheel moet in oktober klaar zijn. Volgens de tim mermannen is deze verbouwing zo moeilijk doordat sommige palen moeten blijven staan. Monumen tenzorg heeft daar orders voor ge geven. "Toch vinden we deze res tauratie echt een leuke klus, we zien het wel zitten. Het werken aan de molen was natuurlijk een hele eer voor ons omdat het echt am bachtelijk werk is, waartegen de meeste timmermannen opkijken. Maar ook op deze restauratie zul len veel timmerlieden jaloers zijn", vertelt Ravensberg. door Eveline van Vlijmen Vorig jaar mei is Ravensberg in dienst gekomen bij de gemeente. Hij was al enkele maanden werk- loos en omdat hij ervaring had op vertelt dat je zorgvuldig te werk Zij hebben een contract van een halfjaar met de gemeente en daar na wordt besloten of het contract wordt verlengd. Van Egmond heeft tevens een leerovereenkomst met de gemeente gesloten, 's Avonds volgt hij een timmeroplei- ding. Het aannemersbedrijf Burgy, dat door de gemeente in de arm is ge nomen, is al sinds april bezig met de verbouwing. Opmerkelijke vondsten zijn er door hen niet ge daan binnen dit oude gebouw. "Voordat wij hier met de bouw be gonnen, was de bodem al tot drie maal toe opengegraven door hob byisten. Of daarbij iets is gevon den, is niet bekend", aldus A. Wil- lemsen van het aannemersbedrijf. LEIDEN - Het Galgewater, vanaf het Kort Rapenburg tot nummer 15, is morgen de hele dag voor ver keer afgesloten. De gemeente houdt een trillingsproef als voorbe reiding op de damwand die in au gustus in het Galgewater wordt ge plaatst. Voordat de werkzaamheden aan de zuidelijke walmuur tussen de Bostelbrug en de- Rembrandtbrug kunnen beginnen, is het nodig om in het Galgewater een damwand te plaatsen. Er moet een soort bouw- kuip komen waarin het water wordt gepompt. Om schade aan omliggende huizen te voorkomen neemt de gemeente een proef waarbij vier planken de grond in moeten met behulp van een tril- blokje. Aan de gevels van de pan den aan het Galgewater worden opnemers aangebracht, die de tril lingen meten van het trilblokje en van langsrijdend bouwverkeer. Ook komen er twee heipalen en zes stalen damplanken in het Galge water die alvast een onderdeel uit maken van de toekomstige dam. Op het Rapenburg is de gemeente al eerder op deze manier bezig ge weest. De paaltjes in de Weddesteeg bij het Noordeinde en by de Rem brandtbrug zijn die dag verwijderd zodat het Galgewater vanaf die kant bereikbaar blijft. De twee vaklieden S. van Egmond (links) e wagenmakerij aan de Oude Varkensmarkt. i J. Ravensberg restaureren de bijna tot aan de grond toe gesloopte timmergebied, nam de gemeente hem in dienst voor het bouwen van de molen. Een door velen fel be geerd werk. Van Egmond werkte al vanaf maart voor de gemeente en door het leveren van goede prestaties werd hij in september ook voor de molen gevraagd. Voor het bouwen van de molen was vak bekwaamheid vereist omdat het ambachtelijk werk is. "Er zijn materialen gebruikt die op de ouderwetse manier moeten worden toegespast. Het molenbe- drijf is een 'achtergebleven' ge bied. Het werk dat ze 100 jaar gele den deden, moet nu nog zo worden uitgevoerd. Het is heel precies werk. Pennen moeten precies in de gaten worden gestoken, iets waar we tegenwoordig al lang andere, modernere technieken voor heb ben. Tijdens een van die werk zaamheden hebben we een gulden in zo'n gat gestopt. Ooit wordt die teruggevonden", vertelt Ravens berg. De twee mannen werken i (foto j. Holvast) kader van het werklozenproject. DEN HAAG/LEIDEN - Staatsse cretaris Heerma van volkshuisves ting wijst de handhaving van het Leidse woonwagenkamp aan het Trekvaartplein niet bij voorbaat van de hand. Hij heeft dit vanmor gen laten weten tijdens een ge sprek met wethouder De la Mar van woonwagenzaken. Heerma heeft echter ook geen toezeggin gen willen doen over de handha ving van het kamp. De la Mar verklaarde na afloop van het gesprek 'niet pessimisti scher' te zijn geworden. De wet houder had verwacht dat de staats secretaris onverkort zou vasthou den aan het opheffen van het Leid se kamp. "Dat is dus niet het geval geweest". de provincie van standpunt is anderd. Tot vorig jaar wilde de pro- het woonwagenschap, omdat de Leidse woonwagenbewoners niet net als het rijk, dat het staan te trappelen om te verhuizen kamp aan het Trekvaartplein worden opgeheven. Inmiddels wil het provinciebestuur meewerken aan het handhaven van 41 stand plaatsen aan het Trekvaartplein, mits de gemeente Leiden twee nieuwe kampjes aanlegt. Heerma verkeerde vanmorgen nog in de veronderstelling dat de provincie het kamp wil laten verdwijnen. Wethouder De la Mar heeft Heer- naar de kleine kampjes in de regio. De la Mar wil de Leidse woonwa genbewoners de mogelijkheid bie den om in Leiden te blijven, maar dan moet er eerst zekerheid zijn of het kamp aan het Trekvaartplein kan blijven bestaan. De staatssecretaris toonde zich vanochtend ook bereid om te on derzoeken of gehandicapte woon- werkbe- wagenbewoners die voorzieningen LEIDEN - Een 16-jarige brom fietser uit Leiderdorp heeft gis terochtend bij een ongeval zijn linker middenhandsbeentje ge broken. Hij reed met zijn brom mer op het fietspad van de Ke telmeerlaan en schoot de Bos- rode op. De jongen klapte bo venop een auto die uit tegen overgestelde richting kwam. De 26-jarige bestuurder uit Lei den kon de bromfietser niet meer ontwijken. De jongeman is voor behandeling naar het AZL overgebracht. ma uitgenodigd zoek aan het Leidse kamp. De in hun wagen hebben, zoals staatssecretaris voelt daar wel wat aangepaste douche en een toilet, voor. Definitieve afspraken zijn hierover nog niet gemaakt. Heer- heeft ook nog niet duidelijk ge De staatssecretaris wil, voordat maakt wanneer de gemeente een hij een beslissing neemt toekomst van het Trekvaartplein, eerst praten met de provincie. Dat is noodzakelijk omdat Heerma door zijn ambtenaren niet op de eventuele beslissing over het kamp tegemoet kan zien. Handhaving van het woonwa gencentrum is belangrijk voor de gemeente Leiden en de andere ge- hoogte bleek te zijn gebracht dat meenten die zijn aangesloten bij toch op een kamp kunnen blijven waar dergelijke voorzieningen cen traal - dus buiten de wagens - aan wezig zijn. Volgens de huidige richtlijnen moeten deze mensen verhuizen naar kampen waar deze voorzieningen niet centraal aanwe zig zijn. De la Mar vindt dat deze mensen op zo'n manier 'dubbel zijn gedupeerd'. LEIDEN - De officier van justi tie wond er beslist geen doekjes om: hij acht het beleid van de ge meente Leiden wat betreft de in richting van straten soms bezo pen. Een zaak die gisteren speel de voor de kantonrechter ontlok te hem deze uitspraak. Een man stond voor twee overtredingen voor het hekje. Twee dezelfde overtredingen: hij had zijn auto geparkeerd in de Steenstraat. En dat mag niet. Bovendien was het niet de eerste keer dat hij voor dit dubbele vergrijp was opge trommeld. door Annemiek Ruygrok Met dramatische gebaren zette de man zijn verweer kracht bij: "Ik werk daar voor twee zaken. En dan moet ik kilo's groenten uitladen. Champignons, papri ka's...". Hij wilde het hele menu wel opnoemen, maar daar had kantonrechter Rigters niet zo veel trek in. "Hebt u wel eens met de gemeente over de situatie gepraat?" Dat had hij, al honder den keren. Maar het had niet veel geholpen. De man probeerde de rechter ervan te overtuigen dat hij de enige was die steeds werd gepakt, terwijl "honderden ande ren daar ook parkeren en nooit werden gepakt". Dat nu vond de officier een kul-argument. Maar dat de ge meente niet zorgt voor een goede laad- en losplek daar en vervol gens justitie als een soort vuilnis vat gebruikt, dat achtte hij bezo pen. Hij eiste dan ook voor beide vergrijpen een schuldig zonder straf. De rechter kon zich daarin vinden en beklaagde ook, getui ge het niets te raden overlatende Zwaaien De dame had slechts een pos tadres in Leiden. Want ze was zonder vaste woon- of verblijf plaats. Niettemin schijnt de poli tie haar goed te kennen, want volgens haar hebben agenten zo de gewoonte om te zwaaien, wanneer ze haar zien. Dat was ook op die bewuste dag gebeurd, althans dat dacht ze. Mevrouw reed op haar brom fiets op het trottoir, droeg geen helm en gaf bovendien geen reactie toen een agent haar een teken gaf dat ze moest stoppen. Drie overtredingen dus. Maar volgens beklaagde twee, omdat ze dacht dat de agent haar vrien delijk toewuifde. "Tot drie maal toe gaf hij u een stopteken", al dus de kantonrechter. Maar dat achtte mevrouw niet juist: "De tweede keer reed hij me klem". De rechter hield staande dat er drie keer een stopteken was ge geven: "De derde keer riepen ze luid en duidelijk", want er was inmiddels een collega bijgeko men om de bromfietster tot stil stand te dwingen. En dan was er nog de kwestie van de helm. Waarom had ze die eigenlijk niet opgehad? "Omdat ik effe naar de overkant zou gaan". De rechter vroeg zich af waarom ze voor zo'n kort stukje dan in hemelsnaam de bromfiets moest nemen. "Omdat ik een gipsbeen had". Ja, dat was lastig. "Maar waarom reed u dan op de stoep?" wilde de kantonrechter nog weten. "Dat moest wel, an ders kwam ik niet bij de voor deur uit". Maar de kantonrechter had uit het proces-verbaal de in druk gekregen dat mevrouw al een hele tijd op de stoep reed en zeker geen klein stukje. En dan die bedreiging die ze tegen de agenten had geuit: "Je hebt nu je uniform aan, maar als ik je in burger tegenkomt rijg ik je aan het mes met die typhus-kop van je", zou mevrouw de agenten hebben toegevoegd. "Ze kunnen wel zoveel zeg gen", was het weerwoord van de dame. De rechter legde geduldig uit, dat agenten in een proces verbaal zulke dingen doorgaans niet uit hun duim zuigen. En over dat vriendelijk toegezwaaid worden, daarover had de rechter nu ook zijn twijfel. Bovendien had het citaat de publieke tribu ne danig in beroering gebracht. Er was zelfs enige hilariteit ont staan en dat gaf geen pas, aldus de rechter. "Door haar gedrag spot deze beklaagde met het ge zag. Dat vind ik niet om te la chen". Ook de officier van justitie vond de geschiedenis weinig lachwekkend: "Ik vind u niet zo aardig", sprak hij boos. "En ik denk wel dat de politie het met me eens is". Hij eiste voor het to taal aantal vergrijpen een boete van 360 gulden. Mevrouw had recht op een weerwoord: "Ik wil m'n brommer terug, want die is in beslag genomen". Daarvan was de officier niets bekend. "En bovendien staan we hier niet op de markt. U moet niet denken dat u in ruil voor die boete uw brommer kunt terugkrijgen. Maar goed, ik wil voor u nakij ken of uw brommer inderdaad in beslag is genomen. Maar dan moet u mij daarover eerst een briefje schrijven". De rechter oordeelde conform de eis: 360 gulden boete. Te paard De Wassenaarse politie had het die dag kennelijk niet zo druk ge had. Te paard reed een Wasse naarse agent door Leiderdorp. Wat hij daar te zoeken had, ver meldt het proces-verbaal niet. Maar op zijn rijtoer had hy een overtreding ontdekt: een gepar keerde auto had geen geldig ken tekenbewijs deel III op de voor ruit. De eigenaresse moest zich voor dat vergrijp gisteren bij de kantonrechter verantwoorden. "Het was verschoven, omdat de kinderen de auto hadden gewas sen". Maar het zat toch gewoon in een plastic mapje op de voor ruit? Inderdaad, maar daarin zat ook het deel III van het jaar daar voor en dat was vóór het nieuwe kenteken geschoven. De auto mobiliste was naar de politie in Leiderdorp gestapt, zodra zij het gele briefje onder haar voorruit had gevonden. Maar daar kon men haar niet helpen, want het was door de Wassenaarse politie uitgeschreven. Of zij zo vriende lijk wilde zijn naar Wassenaar te gaan. Dat deed zij, maar daar wil de men van geen wijken weten. De uitleg dat zij wel degelijk in het bezit was van een geldig ken tekenbewijs vond daar geen ge hoor. Sterker nog: haar werd toe gevoegd wat zij zich eigenlijk wel verbeeldde. De officier van justitie wilde in zijn eis rekening houden met het feit dat mevrouw zoveel moeite had gedaan. Maar meer nog viel hij over het feit dat zij door de Wassenaarse politie was afge bekt. Dat gaf toch geen pas. Daarom eiste hij schuldig zonder straf. De rechter was het met hem eens. moet gaan omdat oud materiaal wordt herbruikt. Daarbij komt de speciale sfeer waarin de werklie den bezig zijn. Er ontstaat een be paalde band met de omwonenden, vanwege de grote belangstelling van mensen uit de binnenstad voor dit oude stukje Leiden. Uit het gebouw van de MEAO aan de Lammenschanspark is in het af gelopen weekeind op onbekende wijze een personal computer met toebehoren ontvreemd. Het geheel had een waarde van 4.000 gulden. Onbekend is hoe de daders zijn binnengekomen. LEIDEN - De Leidse universiteit en de Leidse Hogeschool voor Be- roepsondewijs gaan nauw samen werken op het gebied van onder wijs en voorzieningen voor studen ten. Daartoe is vanmiddag een in tentieverklaring door beide instel lingen getekend. Studenten van de medische fa culteit van de Leidse universiteit en de Academie voor gezondheids zorg Vronestein, een onderdeel van de Leidse Hogeschool voor Be roepsonderwijs, kunnen door de samenwerkingsovereenkomst ge bruik maken van eikaars program ma-onderdelen met name op het gebied van anatomie, neurologie, keel-, neus- en oorheelkunde, fy siologie, revalidatie, farmacologie en vernleegkunde. De medische fa culteit en Vronestein zijn dicht bij elkaar gehuisvest in de Leeuwen hoek tussen Plesmanlaan en Was senaarse weg. Vronestein verzorgt hbo-opleidingen voor verpleeg kundigen, fysiotherapeuten en lo gopedisten. De Leidse Hogeschool voor Be roepsonderwijs bestaat behalve uit Vronestein ook uit Mater Dei (met een hbo-opleiding voor bejaarden- en jeugdwelzijnswerk) en de Labo- ratoriumschool Rijnland in Leider dorp met de hbo-opleiding voor la boranten. Mater Dei, nu nog geves tigd in Den Haag, en de Laborato- riumschool Rijnland zullen binnen enkele jaren in Leiden worden ge huisvest op het terrein van Vrone stein. LEIDEN - Een 60-jarige Leidenaar heeft gistermiddag rugletsel opge lopen bij een ongeval op de Oegst- geesterweg. Een 23-jarige bestuur der uit Leiden wilde met zijn auto vanuit een uitrit de Oegstgeester- weg oprijden. Voor het oversteken van het fietspad had hij nog wel ge stopt om fietsverkeer te laten pas seren. De fietser uit Leiden had hij echter over het hoofd gezien. De auto raakte het voorwiel van de fiets waardoor de 60-jarige man kwam te vallen. Hij is voor behan deling naar het AZL overgebracht. LEIDEN - De raad van toezicht van de woningbouwvereniging Ons Doel heeft de leden voorge steld de drie geschorste leden van het dagelijks bestuur te ontslaan. De leden van de vereniging nemen daar 4 juni een beslissing over. Di recte aanleiding van de schorsing was het feit dat het dagelijks be stuur zonder de raad van toezicht in te lichten, nieuwe sloten had la ten zetten op de deur van het be- stuurshuis. Op de achtergrond speelde echter ook wrijvingen mee tussen beide instanties over de op zet van de woningbouwvereniging. C. Streefland, secretaris van de raad van toezicht, zegt dat de raad aftreedt wanneer de leden niet ak koord gaan met de ontslagen. De geschorste penningmeester - en tot eind maart beoogd voorzitter - W. Meuwese verklaarde eerder er geen bezwaar tegen te hebben als de raad van toezicht zou aanblijven in het geval de leden niet akkoord zouden gaan met het ontslag. "Maar wij vinden dat we dan onze consequenties moeten trekken". Gaan de leden wel akkoord met het ontslag, dan zullen mogelijk drie van de vijf leden van de raad van toezicht deel gaan uitmaken van het bestuur van de vereniging. Voorgesteld wordt namelijk om W.Th. Koteris, A.J.M. Bergers en Streefland zelf de opengevallen be- stuursplaatsen te laten innemen. De huidige voorzitter W. de Bock zou de leiding van de vereniging moeten blijven houden. Steunen de leden de raad van toezicht, dan onstaan er in het bestuur vier vaca tures, niet alleen door het vertrek van de drie dagelijkse bestuurders, maar ook door het definitief ont slag van een algemeen bestuurslid. Die had zichzelf aanvankelijk ge schorst uit solidariteit met het da gelijks bestuur. Omdat bestuursle den zichzelf echter niet kunnen schorsen, heeft hij nu ontslag inge diend. Gaan de leden akkoord met de verkiezing van de drie leden van de raad in het bestuur, dan treden deze uit de raad van toezicht. Streefland wil vooralsnog geen commentaar geven op de proble men bij Ons Doel. "De leden zijn degenen die als eerste moeten wor- Fietsen Voor jongens en meisjes van 10 tot en met 14 jaar wordt tussen 26 juli en 5 augustus de Tour de Frats gehouden. De tourkara vaan trekt dit jaar door Neder land en een klein deel van België. De start is in Zaltbommel en de finish is op 5 augustus in Hilver sum. Op een tweewieler, dat kan zowel een race-, sport- of gewone fiets zijn, wordt elke dag tussen de 60 en 80 kilometer afgelegd. Kinderen die zich voor deze 10- daagse jeugdwielerronde willen opgeven, kunnen contact opne men met Joop Vervoorn, Van Ho- gendorpstraat 36a, telefoon 218182. Hengelsport TOP viste in het Amsterdam- Rijnkanaal. De uitslag: l C. Hop- penbrouwer 45 stuks, 1193 cm; 2 H. Schouten 25 stuks, 831 cm; 3 J. Moenen 25 stuks, 818 cm; 4 C. Schouten 26 stuks, 656 cm; 5 W. van Berkel 27 stuks, 592 cm; 6 D. Schouten 21 stuks, 542 cm; 7 B. Heemskerk 16 stuks, 519 cm; 8 J. van Rijn 19 stuks, 490 cm; 9 T. Hoppenbrouwer 16 stuks, 432 stuks; 10 S. Tennissen 11 stuks, 315 cm. SUST hield eveneens een wed strijd: (eredivisie) 1 H. Wolvers 2225 gram; 2 H. Kruyff 1825 gram; 3 R. Dorrepaal 1575 gram; 4 D. Smit 1300 gram; 5 K. Kwaak 1000 gram; 6 P. van Houten 675 gram. Uitslag eerste divisie: 1 J. Turenhout-1775 gram; 2 H. Bo- drij 1425 gram; 3 D. Aalbersberg 350 gram. De uitslag van een viswed strijd van de nieuwe visvereni ging TIP: 1 H. Moenen 39500 gram; 2 H. Rijsbergen 22000 gram; R. IJzerman 20000 gram; 4 P. Smit 16000 gram; 5 W. Moenen 12000 gram; 6 H. van der Laan 4000 gram. VOP viste eveneens in het Am sterdam-Rijnkanaal: 1 H.J. Plug 12 stuks, 8140 gram; 2 F.W. Kee- reweer 12 stuks, 6380 gram; 3 G.J. Kokkedee 10 stuks, 10140 gram; 4 J. Heijmans 7 stuks, 4840 gram; 5 P. Aben 6 stuks, 3540 gram; 6 D. van Rossen 5 stuks, 2540 gram; 7 C. Meijer 4 stuks, 2640 gram; 8 J. Boot 6 stuks, 900 gram; 9 A. Se- gijn 5 stuks, 1040; 10 H. van Ton geren 3 stuks, 2200 gram. LEIDEN - De politie heeft bewo ners van een pand in de Bernhard- straat aangehouden die ervan wor den verdacht in hun woning ille gaal garnalen te hebben gepeld. Na een controle van de Keurings dienst van Waren bleek dat de be woners geen vergunning hadden voor het pellen van garnalen. Deze dienst voerde de controle uit op verzoek van de Leidse politie, die meldingen daarover had binnenge kregen. Een garnalenpellerij moet in verband met de volksgezond heid voldoen aan een aantal eisen. Zo moet er een koelcel en een apar te peltafel aanwezig zijn. Ook moet de temperatuur van de ruimte waarin gepeld wordt juist zijn. Aan geen van die voorwaarden bleek de pellerij te voldoen. Burgerlijke Stand LEIDEN - Geboren: Martinus Cornelis zv. C. van der Plas en J.G. Heemskerk, Donanda Machelina Hendrika dv. R.D.J. Letteboer en R. den Haan, Shad- dy zv. M. El Sherif en E.M. Mentzy, Aaf- je Grietje Barbara dv. C.J. van Dijk en M.H. Bloemendaal, Gerrit Anne zv. G.A. Ravensbergen en M.A. van Velzen, Chantal dv. B. van Ederen en C.M.S.J. Jacobs, Lisa dv. I.M. van der Velden en C.M. Deurloo, Wouter zv. R. van Nood en H.K.A. Kistemaker, Rianne Carola dv. L.M. Berger en A. van As, Judith dv. F. van Rijswijk en M.L.H. van Rijn, Lisa Maria dv. R.J.G. Aenmey en P. Daniels, Samantha dv. J.T.M. de Jong, Joke An neke dv. J.T.M. de Jong, Celine Hendri- ca Jacoba dv. A. Kuijt en W.C. Hogewo- ning, Sander zv. W.A.M. de Haas en J.H. Tjeerd zv. R.A.A.J. Luijendijk Sleeboom, Tanna Marie dv. E. 't Hooft en M.J.J. Vink, Nick zv. P.C. Ooms en A.E.M. van Mook, Eleonore Margaretha dv. G.R.J. de Groot en A.L.N.M. Span- jersberg, Bram Arie zv. B.J. van der Kooy en M.W. van der Plas, Sanne dv. J.G.A.H. van der Ham en C.M.E. Vis sers, Isabel Jacoba Theresia dv. J. Latu- nij en A.L. van den Berg, Victor Ewoud zv. F. Segers en L.M. Ruygrok, Jorijn Jacob Hubert zv. H.H.A. Smit en A. Fi scher, Amy Joanna dv. R. Groenendijk en G. Goossen, Job Alexis zv. A.J.M. Wallaart en M.B.R.L.M. Nieuwenhuij- sen, Silvia Krihsanah dv. B. Gardini en K. Meichle, Maaike dv. A.A.J. Korte- kaas en G. Dekker, Eric Nicolaas Arie zv. A. Duindam en M.J.G. Sluys, Natha lie Cathenna dv. J.W. Visch en A.M. van Egmond, Dennis zv. W.F. Crama en H.J. Verver. den geïnformeerd. De raad van toe zicht heeft geen zin om deze inter ne zaak via de krant uit te vech ten". Overigens heeft de raad van toezicht in een brief aan de leden laten weten het te betreuren dat de geschorste bestuursleden voor de ledenvergadering in het openbaar mededelingen hebben gedaan. LEIDEN - Het buurtcomité Groenoord is tegen de vestiging van de kleding- en schoenendis count Piet Kerkhof in het voorma lige pand van de Codi aan de Haar lemmerweg. Het comité schrijft dit in een brief aan burgemeester en wethouders. 'Groenoord' wijst er op erop dat volgens het bestem mingsplan hier alleen wijkwinkels mogen komen en geen discount die in principe pubhek trekt uit de hele stad. Bovendien zijn de goede ren die Kerkhof verkoopt, ook in de directe nabijheid van de Haar lemmerweg al verkrijgbaar. Het comité schrijft in zijn brief voorts dat door de vestiging van de kledingdiscount de parkeerover last in de buurt aanzienlijk zal toe nemen. Groenoord is volgens het comité wat dit betreft toch al een geteisterde wijk. 'Groenoord' wijst het college er op dat het bestemmingsplan voor de wijk de mogelijkheid openlaat om op een terrein, dat was be stemd voor winkels, woningen te bouwen. De buurtorganisatie wil dat de gemeente van deze moge lijkheid gebruik maakt. Daardoor zal niet alleen parkeeroverlast wor den voorkomen en de wijk veiliger worden voor spelende kinderen, maar ook het (economische) draag vlak voor de buurtwinkels en voor zieningen als een buurthuis beter worden. LEIDEN - Een 17-jarige Leidenaar is met een onbekend gas in zijn ge zicht gespoten en heeft hierdoor licht letsel aan zijn linkeroog opge lopen. Samen met twee vrienden hep de Leidenaar gisternacht in de Donkersteeg richting Haarlem merstraat. Uit tegenovergestelde richting kwam drie jongens van ongeveer achttien jaar, van wie er een tijdens het passeren met een spuitbus de Leidenaar in het ge zicht spoot. Het onbekende gas be moeilijkte het ademhalen. De da der en zijn kornuiten gingen er na het spuiten snel vandoor. De joiv gen is voor behandeling naar het AZL gebracht. LEIDEN - Op een bouwplaats in vlek 15 van de Stevenshof zijn in het afgelopen weekend ruiten ver nield met een totale waarde van 12.000 gulden. Door onbekenden zijn 16 isolatieruiten, een aantal spiegeldraadglasruiten en schuif ramen ingegooid. Getuigen heb ben een paar jonge knapen op het bouwterrein gezien.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13