Bekroning F voor best verzorgde boeken 86 Van Gogh mag nog niet weg Recordbedrag Rietveld-stoel Fraai tekenwerk Ton de Kroon Brandtheater gebruikt 'El Cid als speeltuin N KIJK UIT Exposities Concerten Leiden Den Haag Amsterdam Rotterdam PAGINA 26 KUNST VRIJDAG 22 MEI iUD AMSTERDAM (ANP) - De stich ting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) heeft op voordracht van een onaf hankelijke jury veertig boeken be kroond als Best Verzorgde Boeken Met deze bekroning, gedaan op het verzoek van het ministerie van WVC is een oude traditie in ere her steld. In 1970 werd deze bekroning toegekend. Er is geen prijs aan de bekroning verbonden. „Het gaat om de eer. Wel zullen alle Best Ver zorgde Boeken eind september worden tentoongesteld in het Ste delijk Museum in Amsterdam. Bij de opening zal de catalogus ver schijnen, waarin ook het juryrap port is opgenomen", aldus een CPNB-woordvoerder. In de categorie literatuur werden elf boeken bekroond, waaronder Zelfportret van Willem Kloos uit gegeven door de Arbeiderspers en grafisch verzorgd door J. Meijer, Laatste Brieven 1936-1938 van Osip Mandelstam van uitgeverij Gerards Schreurs, waarvan Piet Gerards de grafisch vormgever was, en De Glazen Brug van Marga Minco van uitgeverij Bert Bakker, grafisch verzorgd door Rick Ver meulen. In de categorie fotoboeken wer den drie werken bekroond waaron der New Dutch Landscapes van Ger Dekkers die ook zorgde voor de grafische vormgeving (uitgeve rij Waanders). In de catagorie boeken over kunst/catalogi werden twaalf werken bekroond. Daarbij waren twee catalogi van de hand van di recteur Wim Beeren van het Stede lijk Museum: Anselm Kiefer en Keith Haring, beide, door het mu seum zelf uitgegeven. Tien werken werden bekroond in de categorie educatieve uitga- ven/non-fiction algemeen. Daarbij behoren De dagboeken van Anne Frank van de Staatsuitgeverij. De typografie was in handen van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocu mentatie in samenwerking met Ka- rel f. Treebus. In de categorie bibliofiele uitga ven werden vier boeken bekroond waaronder Larrios van J. Slauer- hoff, uitgegeven door Stichting de Roos, waarvan de grafische vorm geving van Susanne Heyneman was. In de categorie kinderboeken viel geen bekroning. De jury be stond uit een uitgever, boekverko per, drukker, grafisch vormgever en typograaf. LONDEN - De beroemde Engelse acteur Sir Laurence Olivier viert van daag zijn tachtigste verjaardag. De jarige bleek bereid om met zijn vrouw Joan Plowright, zijn zoon Richard en zijn dochters Tamsin (links) en Julie-Kate rechts) te poseren in de tuin van Oliviers landhuis nabij Londen. (foto ap> LONDEN (DPA) - Het zonnebloemschilderij van Vincent van Gogh, dat eind maart in Londen voor 74 miljoen gulden van eigenaar verwisselde en in handen van een Japanse verzekeringsmaatschappij kwam, mag van het Britse kabinet nog niet uitgevoerd worden. De minister van cultuur, Richard Luce, heeft het verlenen van een vergunning nogmaals met zes maanden uitgesteld. Het schilderij kan in Groot-Brittannië blijven als in die periode een hogere prijs geboden wordt. De Britten h«dden hun hoop gesteld op de in Engeland-wonende, Amerikaanse maecenas Paul Getty Jr., maar die hoop gaat klaarblijkelijk niet in vervulling. Getty, die al enkele belangrij ke kunstwerken voor Britse musea heeft verworven, liet meedelen: 'Te- mand die 74 miljoen gulden voor een schilderij betaalt is krankzinnig en is er in laatste instantie op uit internationaal aanzien te kopen". AMSTERDAM (ANP) - Op een veiling bij Christie's in Amsterdam is gisteren 197.200 gulden betaald voor een stoel van de Nederlandse archi tect/ontwerper Rietveld. Het ging om de zeer zeldzame 'Berlijn'-stoel, door Rietveld in 1923 ontworpen voor de 'Grosser Berliner Kunstausstel- lung'. De verkoop betekent volgens het Amsterdamse veilinghuis een record in dubbel opzicht: nooit eerder werd ergens ter wereld zoveel geld be taald voor een Nederlands meubelstuk uit de 20ste eeuw en een door Rietveld ontworpen meubelstuk bracht ook niet eerder een dergelijk be drag op. Het laatste record voor een Rietveldmeubel dateert van novem ber vorig jaar. Toen werd (ook bij Christie's) 186.600 gulden betaald voor een 'rood-blauwe' stoel. Tijdens de veiling in Amsterdam werden in totaal 36 Rietveld-meube len geveild. Ze brachten samen ruim één miljoen gulden op. Expositie met tekeningen van Ton de Kroon, t/m 30 mei. LAK-galerie, Cle- veringaplaats 1, Leiden. Geopend ma. t/m vr. van 10.00-17.00 uur. Wo. t/m za. van 20.00-23.00 uur. Zo. van 15.00- 17.00 uur. LEIDEN - Voor de expositie 'Kunst te koop', de presentatie van zeven Leidse galeries in het Waag-gebouw, heeft het LAK Ton de Kroon gekozen als één van de kunstenaars, die geza menlijk een beeld kunnen geven van het uitgestippelde tentoon- stellingsbeleid. Wie na de ken nismaking in de Waag behoefte heeft om meer werk van De Kroon te zien, kan tot eind van deze maand terecht bij de regu liere LAK-tentoonstelling, waar een groot aantal van zijn tekenin gen bijeengebracht is. Ton de Groot is een tekenaar bij uitstek, die een bijzondere vaardigheid aan de dag legt. In zijn tekenin- gen kan men niet alleen de tech nische beheersing bewonderen maar ook de wijze waarop hij zijn onderwerpen benadert en bij dit uit alles sterke impulsen en een doorwrochte werkwijze in ba lans weet te houden. De Kroon werkt afwisselend met zorgvul dig getekende partijen en spon tane, krachtig aangezette lijnen, die zich op het vlak als sporen van een sterke emotie gedragen. Een levendig beeld is het resul taat van een combinatie van een lineaire methode met verfijnde kleurpartijen. Een sterke thematiek beheerst het werk van Ton de Kroon. Het leven, verbeeld door de natuur. maar ook de dood (ondermeer in 'Vrouw in dood landschap') spe len in de tekeningen een rol, naast de liefde, die gepersoni fieerd wordt door vrouwelijke naaktfiguren. Het thema van lief de en dood is nadrukkelijk sa mengebracht in de tekening 'Er- os/Thanatos'. In sommige stukken is het landschap heel summier aange duid of is een figuur opgenomen in een wemeling van kleur. Ook al bezitten enkele tekeningen ab stracte kwaliteiten, de steeds te rugkerende beeldelementen, landschap, naakt en stilleven, vormen de kralen in het snoer dat De Kroon met zyn lekenif gen rijgt. Behalve de eenheid i thematiek, brengt deze tentoor stelling ook een andere lijn du delijk naar voren - de ontwikkt ling in de tekeningen uit vei schillende perioden; de afzor derlijke delen van de presentati benadrukt gemeenschappelijk aspecten in de grote werken ui de jaren 1983-1985 en 1986-198 en de fraaie serie kleine tekenin gen, die De Kroon maakte ii 1983 en 1984. De vele kanten ii het werk van deze opmerkelijki tekenaar maken de expositie bi het LAK een bezoek waard. t NANCY STOOP Brandtheater met 'El Cid' van Pier re Corneille. regie: Koos Terpstra; spel: Bert Apeldoorn, Jak Bakker, André Besseling, Raymonde de Kuy- per, Marian Mudder en Eric van Sauers. Gezien op 22 mei in het LAK- LEIDEN - Het eerste seizoen van het Brandtheater wordt in stijl afgesloten. Weer heeft men voor een onvoorspelbaar stuk geko zen: 'El Cid' van Corneille, dat ei genlijk alleen nog wordt ge speeld voor de weinige leerlin gen van middelbare scholen met Frans in hun eindexamenpak ket. Hoe verder het Brandtheater teruggaat in de tijd, hoe minder eerbied het heeft voor het origi neel. 'El Cid' wordt als speeltuin gebruikt, op een wijze die wel doet denken aan De Zaak, een ander - en iets meer gevorderd - collectief van beginnende regis seurs en acteurs. Het Brandtheater koestert geen ontzag voor de klassieken. Het keert ze binnenstebuiten, hapt er hele stukken uit en gaat er mee uit wandelen. Dat is pri ma. Tenminste, zolang al dat kneden iets anders oplevert. In het geval van 'El Cid' komt daar niets van terecht. Er wordt half slachtig met het stuk omge sprongen. Men klampt zich soms aan het origineel vast als aan een reddingsboei, drijft er dan weer de spot mee alsof het besmet is en geeft er vervolgens een he dendaagse draai aan. Zodoende is er geen touw aan vast te kno pen en blijft het raden naar wat het Brandtheater met deze keuze voorheeft. Corneille schreef zijn tragische komedie driehonderd jaar gele den. Het stuk is terug te brengen tot twee regels, die het dilemma van de hoofdpersoon samenvat ten: 'Als ik me wreek zal ze me' haten; als ik me niet wreek zal ze me verachten'. Die hoofdper soon is El Cid, een jonge edel man. Die 'ze' is Chimène, zijn ge liefde. Haar vader heeft de vader van El Cid een oorvijg toege diend. Na rijp beraad kiest El Cid voor zijn eer en die van zijn va der: hij doodt de vader van zijn geliefde. Chimène eist bij de ko ning dat haar vader recht wordt gedaan, waarop El Cid vlucht in de strijd tegen de Moren. Als hij terugkomt is hij met roem over laden. Ook dan blijft Chimène wraaklustig. Pas helemaal aan het slot geeft ze zich gewonnen voor de moed en de opofferings gezindheid van haar minnaar. Het klinkt banaal om Comeil- les vertelling van liefde en ge kwetste trots tot een zo plat ver haal te herleiden. Maar ook het Brandtheater brengt er amper meer bergen en dalen in aan. De tekst wordt te lijf gegaan als was men de theatërvariant op de Beastie Boys. Dat de kwatrijnen van Corneille tot rapsongs wor den omgebogen is een goede vondst. Maar de meeste andere aanpassingen van de tekst zijn minder geslaagd. Een lichtelijk Bert Apeldoorn, Ene van Sauers kromlopende man mompelt dat hij de sterkste arm van het ko ninkrijk is. Als Chimène haar smart uitspreekt, onderbreekt de Infante haar om te vragen of ze een dropje wil. Als El Cid de va der van zijn geliefde heeft ge dood, raakt hij in een ordinaire ruzie met de Infante verzeild. Door dat soort flauwe toevoegin gen wordt het verhaal van Cor neille op zoveel punten gerelati veerd, dat het niet duidelijk is waarom ooit aan het stuk is be gonnen. Ook wat de prestaties van de acteurs betreft is dit de minste première van het Brandtheater in zijn eerste wen houden zich nog redelijk a' staande, maar de mannen heb- h ben soms al moeite om hun tekst w vast te houden. Alleen Raymon- zi de de Kuyper als de Infante n snijdt als een mes door de boter b en geeft er elk moment dat zij in E beeld is blijk van te beseffen g waar ze het over heeft. n Ook het decor geeft nog enige r richting aan het stuk. Een blau- we, diagonaal geplaatste achter wand geeft het LAK een heel an- der aanzien. Het paard uit de_ gymzaal en de rode kast x daarmee heldere contrasten. Er| spreekt .een stijlvastheid die in de regie niet is terug te vinden. ARIEJAN KORTEWEG In de Burcht-galerie wordt tot en met 30 mei een expositie gehouden van Japanse prenten. Het gaat om een dubbel-expositie, die is opgezet ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de prentenhandel Hotei. Aan de ene kant van de expositie-ruimte wor den veertig surimono uit privé-bezit tentoongesteld. Surimono zijn pren ten, die in opdracht, in zeer beperkte oplage met niet-commerciele bedoe lingen, werden gemaakt Ze worden beschouwd - het genre floreerde met name in de eerste drie decennia van de negentiende eeuw - als de meest verfijnde vorm van de Japanse prent kunst. Het andere deel van de expositie, waaruit gekocht kan worden, geeft een overzicht van de Japanse prent kunst van 1760 tot de dag van van daag. De tentoonstelling wordt verleven digd door een collectie Japans meubi lair uit de vorige eeuw. Men kan in de Burcht-galerie terecht van woensdag t/m zondag van 12.00-17.00 uur. Rijksmuseum Boerhaave - Steen- straat, 'Balans van een eeuw', Neder landse wetenschappen en geneeskunde Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, Moderne Japanse Kera miek van Keiko Hasegawa, tot 21/6; 'De jaargetijden van de mens', tot 27/ 9; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. De Lakenhal - Oude Singel, tentoon stelling 'De stand van zaken', t/m 8/6; 'Kunst van stof, t/m 5/7; di. t/m za. 10- 17 uur, zon- en feestdagen van 13-17 Antiquariaat Van Paddenburgh - Diefsteeg, Riet Schultheiss exposeert grafiek naar eijkele korte verhalen van Frans Kafka en Nikolai Gogol, t m 31/5; woe. t/m vr. 13-18 uur, do. 19- 21 uur, za. 12-17 uur. Lakgalerie - Cleveringaplaats, Ton de Kroon, tekeningen, tot 30/5; ma. t/m vr. 10-17 uur, woe. t/m za. 20-23 uur, zo. 15-17 uur. Hooglandse kerk - expositie tekenin gen, aquarellen, olieverfschilderijen, beeldhouwwerk van leden van Ars, t m 30/5; ma. 13-15.30 uur, di. t/m za. 11-15.30 uur. AZL-galerie - expostie van Ria Ret tich, tot 24/5; van 26/5 tot 28/6, werk van Dora Dolz; dag. 10-17 uur. Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg, Wim Koreman, schilderijen, Hans Blank, beelden, t/m 21/6; vr., za., zo. van 13.30-17.30 uur. De Trommelaar - Apothekersdijk 22, werk van de etser Jan Montyn, tot 15/ 6; dag. beh. zo. van 17.30-20.30 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, perma nente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Piggelmee - Jan Vossensteeg 59, Jo- han Elzenga, foto's van landschappen en figuurstudies, t/m 29/5; ma. t/m vr. 9-18 uur, do. tot 21 uur, za. tot 17 uur. Galerie-Atelier Treetje Lager - Oude Rijn/hoek Pelikaanstraat, tekeningen en grafiek o.a. Jan Kroon, Angela Tul- fer, Henny Hartevelt, Marjan; kera miek van Anna Los, Stephan Sluyter, t/m juni; woe., do., vt. 13.30-18 uur, za. 12.30-17 uur, do. ook 19-21 uur. De Bange Duivel - Rijndijkstraat, 'Kleur in de grafiek', litho's, houtsne- des en etsen van Coos Dieters, Nicole Montagne en Dodog Soeseno, tot 16/ 6: do., za. en zo. van 14-18 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, 'werkkamer in het groen', mei; di. 19- 21 uur, woe. 10-12 en 14-16 uur, do., za. en zo. 14-16 uur. Alphen Rhijnkade elf - Rijnkade 11, bodem vondsten uit Alphen en Aarlander- veen, t/m sept.; di. t/m za. 10-17.30 uur, vr. van 10-21 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, 'Rijnsburgers laten Rijns burg zien' en de vaste collectie 'De Andere Middeleeuwen', tot 5/9; vr. 19- 21 uur, za. 10-16 uur. Voorschoten Voorschotense Kunstkring - Voor straat 12, tentoonstelling leden V.K.K., tot 24/5; woe. t/m zo. 14-17 Noorden De Watergeus - Simon van Capelweg 10, etsen, aquarellen en olieverven Noordwijkerhout Leeuwenhorst congrescentrum - Lan- gelaan 3, werk van grafisch genoot schap drukkerstroost, tot 15/6; dag. 9- 21 uur. Nieuwveen De Veenhoeve - Oude Nieuwveense- weg, etsen van Reinder Homan, t/m 4/6; ma. t/m za. 10-17.30 uur; vr. tot 21 Rijnsaterwoude Galerie De Barg - Woudsewijk, teke ningen en schilderijen van Peter Flo- rian Bogner, t/m 24/5; vr., za. en zo. 14-17 uur. Klassiek De Streekmuziekschool Leiden e.o. houdt morgen in de Stadsgehoorzaal een slotmanifestatie, die in het teken staat van Latijns-Amerika. Er is een dagprogramma (van 10.00 tot 17.00 uur) met optredens van professionele muziek- en dansgroepen tijdens een Latijnsamerikaanse markt en een avondprogramma (20.15 tot 22.00 uur) met een slotconcert en gelegenheid tot dansen op muziek van een big band o.l.v. Joop v.d. Louw. Het Leids Studentenkoor en -orkest 'Collegium Musicum' geeft zondag middag een voorjaarsconcert in de Stadsgehoorzaal. Het programma vermeldt de namen van Rachmani noff (Trois Chansons Russes, uitge voerd door het koor en orkest o.l.v. Jules van Hessen), Tsjaikowsky (vier koorliederen, voor koor capella, o.l.v. Jos Vermunt), Kodaly (Héry-Ja- nossuite, uitgevoerd door het orkest o.l.v. Jules van Hessen), Szymanows- ki (Stabat Mater, voor koor, orkest en solisten, o.l.v. Jos Vermunt). Het con cert wordt besloten met liederen van Bartok, Krenek en Strawinsky. Aan vang 14.30 uur. Het Leids Studentenkamerorkest (Lesko) geeft zijn voorjaarsconcert op woensdagavond 27 mei in het LAK- theater. De avond is gewijd aan Ne derlandse muziek in de twintigste eeuw. Op het programma staan de volgende werken: Willem Pijper (Fê- tes Galantes nero), Leo Smit (Concertino voor vio loncello en orkest met als solist Wou ter Mijnders), Ton de Leeuw (Plutos Suite) en Rudolf Escher (Sinfonia per dieci instrumenti). Aanvang 20.30 De tenor Nico van der Meel geeft woensdagavond een liederenrecital in de Kapelzaal van het K&O-ge- bouw. Aan de vleugel begeleid door Ineke Drabbe zal hij liederen van Haydn, Schlegel, Hindemith, Pou- lenc, Liszt en Wolf ten gehore bren gen. Aanvang 20.15 i Oude muziek valt, woensdagavond, te beluisteren in de Taffehzaal. Het programma, dat is ge wijd aan de opera seria van de acht tiende eeuw, vermeldt de namen van o.a. Vivaldi, Pergolesi, Scarlatti en Handel. De uitvoerenden zijn Marian ne Hund (zang) en Siebe Henstra (viool). Aanvang 20.15 uur. De Amerikaanse violiste Mary Rees geeft vrijdagavond 29 mei een recital in de Kapelzaal van K&O. Ze zal werk vertolken van Mozart (Sonate in F gr. KV 376), Prokovjev (Sonate nr. 1, opus 80) en C. Franck (Sonate in A gr.t.). Aanvang 20.15 uur. De organist Ben Fey geeft volgende week vrijdagavond onder auspiciën van K&O een concert in de Marekerk. Hij zal composities van o.a. Buxtehude, Bach en Mendelssohn spelen. Aanvang 20.15 uur. De Haagse organist Wim v.d. Vange verzorgt zaterdagmiddag a.s. het we kelijkse wandelconcert in de Harte- brugkerk. Aanvang 15.00 uur. Het lunchpauzeconcert op woensdag middag 27 mei in de Hooglandse Kerk wordt verzorgd door Petra Veenswijk, leerlinge van het Rotter dams Conservatorium. Aanvang 12.30 De Belgische band Poésic Noire speelt zaterdagavond in het LVC. (foto pr) Pop In het zoldercafé van* het LVC treedt vanavond de Haagse band PQRSTUVW op. De bezetting be staande uit twee heren, Rolf en Jan genaamd, spelen op bas en gitaar. De drums staan op tape en zijn afkomstig van een door henzelf geprogram meerde drumcomputer. Aanvang 23.30 uur, Breestraat 66, Leiden. De Belgische band Poésie Noire speelt zaterdagavond in het LVC. In '85 is de groep begonnen, bracht een lp uit en werd beschouwd als de beste nieuwkomer van dat jaar. Dit jaar richt Poésie Noire zich op de top. Be gin februari verscheen een single en de lp Tales of Doom. Volgens het pro gramma heeft de band wel 'neefjes' in de muziekwereld zitten (Front 242, Exucutive Slacks en Alien sex Fiend), maar is hun sound toch origi neel, emotioneel en krachtig. Of zoals ze zelf zeggen "electronical body mu sic". Aanvang 22.00 uur, Breestraat 66, Leiden. Allerlei Zondag wordt er een grote 'sing-in' gehouden in de Hooglandse kerk in Leiden. Eén van Nederlands beste go spelbands en zeer bekende zanggroep The Groove Relation treedt op. Aanvang 19.30 uur. In 'Le Bambou' treedt zondagmiddag het saxofoonkwartet 'La Strada' op. Dit kwartet is voortgekomen uit het Ulysses saxofoonkwartet en is nauw verbonden met het Haags Koninklijk Conservatorium. Naast het klassieke repertoire zullen ook meer heden daagse werken ten gehore worden ge bracht. Het kwartet bestaat uit Mia Suensson (sopraan sax), Rolf Delfos (alt sax), Frarik Timpe (tenor sax), Mi- chiel van Dijk (bariton sax). Aanvang 13.00 uur. Herenstraat 1, Leiden. Het Belgisch Festival van Theater Ter Weer in Wassenaar loopt ten einde. Zaterdag komt als afsluiting 't Krisis- cabaret uit België met de voorstelling 't Krisiscabaret Twee. Aanvang 20.15 uur, Deylerweg/hoek Polderpad, Wassenaar. Internationale Chansonweek: ma 25, 20.15 uur, Mercedes Sosa uit Argentinië. di 26, 20.15 uur, Drie Vrouwen: Marti- ne Bijl, Delia Bosiers en Jasperina de Jong. woe 27, 20.15 uur. Randy Newman, do 28, 20.15 uur, Claude Nougaro uit Frankrijk. vr 29, 20.15 uur, Amalia Rodriques uit Portugal. LAK-theater vr 22, za 23, 20.30 uur, Brandtheater: 'De Cid'. di 26, 13.15 uur, lunchconcert door Studenten Kin. Conservatorium, woe 27, 20.30 uur, LESKO: concert tie: 'Elektra'. Microtheater vr 22, za 23, 20.30 uur, Imperium speelt 'The Family'. Koninklijke Schouwburg vr 22, 20.15 uur, Haagse Comedie speelt 'Wilde Honing', za 23, 20.15 uur, zo 24.14 uur, Publiek- stheater met '."'et wijde land'. Appeltheater t/m za 30, beh. zo, ma, di, 20.15 uur, Theatergroep De Appel speelt 'Het verjaardagsfeest'. 'II Bar.biere di Siviglia' van Rossini, m.m.v. Het Nederlands Philharmo- nisch Orkest en extra koor van De Nederlandse Opera o.l.v. Stephen Barlow. do 28, vr 29, za 30, 20.15 uur, Neder lands Dans Theater, Holland Festival Programma: 'Synapha!' en wereld première van 'Bolero', m.m.v. Neder lands Ballet Orkest o.l.v. David Por- Nederlands Congresgebouw vr 22, za 23, 20.15 uur, uitvoering Resi dentie-Orkest o.l.v. Alain Lombard, m.m.v. Mare Laforèt, piano. Diligentia za 23. 20.15 uur, optreden Mathilde Santing Ensemble, zo 24, 11 tot 17 uur, Cora Canne-Meij- er, zang; Thom Bollen, piano. Theater Aan Dp Haven za 23, 20.30 uur, De Voorziening c speelt 'Nachtslacht' van Jean-Paul19- Wenzel. NO Concertgebouw vr 22, 20.15 uur, Nederlands Philhar- 1 monisch Kamerorkest, o.l.v. Wilfried Boettcher, m.m.v. Rudolf Buchbin- der, piano. vr 22,24 uur, concert Lionel Hampton and His All Stars. I ma 25, di 26, wo 27, 20.15 uur Neder- lands Philharmonisch Symfonie-or- kest, o.l.v. Hartmut Haenchen, m.m.v. James Galway, fluit, Han de Vries, hobo. Muziektheater vr 22, do 28, 20 uur, zo 24, 13.30 uur. De Nederlandse Opera, 'Madama Butterfly' van Puccini. Nieuwe De La Mar Theater vr 22, za 23, 20.15 uur, Martine Bijl, het leger' Stadsschouwburg vr 22, za 23, 20.15 uur. De Jungle, 'Na than de Wijze' met Bernhard Droog, Ellen Vogel e.a. zo 24, 20.15 uur, Introdans met 'Refle xion', 'Cellen' en 'Trazom'. di 26, woe 27, do 28,20.15 uur. Studen ten van de Akademie voor Klein kunst met 'De ongelofelijke avontu ren van Pieter Jelles'. De Kleine Komedie yr 22 t/m za 30, beh. ma, 20.15 uur, 'Tunnel zonder vluchtstrook', Youp van 't Hek en Onno Molenkamp. De Doelen za 23, gr. zaal, 20.15 uur, zo 24, 14.15 uur, Promenadeconcert Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v Rogier t door Arie Keijzer. vr 29, gr. zaal, 20.15 uur, Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. James Conlon, m.m.v. Alexis Weissenbert, Theater Zuidplein za 23, gr. zaal, 20.15 uur, Russisch-Oe- krains zang- en dansensemble 'Kalin- ka', met Russisch-Folkloristische avond. Luxortheater do 28, 20.15 uur, cabaretvoorstelling door Voorheen Don Qui-Shocking VDQS. Ahoy'Complex woe 27, 20 uur, concert door Neil Young. Hofpleintheater vr 22, za 23, 20.15 uur, Toneelgroep De Maasstadspelers met 'De Revisor' van Nikol^j Gogol.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 26