Eerste klap Ivoor Visentini 'Erg leuk is het niet geweest' Oranje wringt zich moeizaam langs DDR Gerets kijkt alweer uit naar komend seizoen Plaatsing EK bijna zeker RB in halve finale van bekerstrijd Spelers leveren in bij degradatie Eagles MEI IJDAG 22 MEI 1987 SPORT PAGINA 17 an/inst proloog Giro espo een wuen vuui oereicnng in zijn va derland was Anderson echter de mindere van zijn ploeggenoot Eric Breukink, die als beste Nederlan der twaalfde werd op zes seconden van Visentini. Katwijker Martin Schalkers, die een profcontract tekende bij De Wever, werd 81e met een achter stand van zeventien seconden op Visentini. „Het ging best", liet de 25-jarige Schalkers weten. „Ik zie niet tegen de Giro op. Op mijn leef tijd moet je zo'n ronde aan kun- ZWOLLE (ANP) - Bondsvoorzitter Jo van Marle praat vandaag namens de KNVB met technisch directeur Rinus Michels over de financiële consequenties van diens voorgenomen voortijdige ver trek. Van Marle heeft donderdag de cijfers op een rijtje gezet, na dat hij uit Griekenland had gehoord, wat de kosten van het ontbin den van het contract van kandidaat-opvolger Thijs Libregts zijn. Libregts dient zijn tweede contractjaar met PAOK Saloniki af te kopen en sluist de financiële inspanning daarvoor, volgens schat tingen 150.000 gulden, door naar de Nederlandse voetbalbond. „De eis van PAOK is één onderdeel van het kostenplaatje bij het voortijdig vertrek van Miohels. Dat kennen we nu", aldus Van Marle, die /ich niet wilde uitlaten over de exacte cijfers. „Verder gaat het om de verhuis- en inrichtingskosten van Libregts". EINDHOVEN (GPD) - Een gesprek met Eric Gerets over het naderend kampioenschap van PSV is grotendeels somber. Van toeters of bellen is amper sprake. Nu nog, terwijl de dagen voor het feest in Eindhoven afgeteld wor den, gebeurt er zoveel narigheid, dat Gerets over de aan staande gebeurtenis heen reikhalzend uitkijkt naar vol gend seizoen. Eric Gerets op het WK in duel met Maradon a "De publiciteit die Ajax krijgt is terecht". (Archieffoto) tie en als eerste er in slagend ook met het blok succesvol te zijn, haalde hij veel belangrijke punten binnen. Belangrijk Hij kreeg steun van twee van de weinige niet Martinus-spelers bin nen de selectie: Jan Posthuma en Edwin Benne. Posthuma nam de plaats in van Marco Brouwers en deed dat goed. Zijn inbreng be perkte zich niet alleen tot aanval len, ook in het blok was hij uiterst nuttig. Voor de Dynamo-speler Ed win Benne, na de winst van de tweede set in een moeilijke fase in de derde reeks ingebracht voor Leeuwerik, werd het treffen tegen de Oostduitsers bijkans een feest. Hij slaagde er in die twee reeksen in zijn voorganger te doen verge ten. Hij maakte als buiten-aanval ler veel minder fouten dan Leeu werik en scoorde in samenwerking met Buys menig punt aan het blok. Na een slechte beginfase in de derde set kwam Oranje pas bij 8-8 enigszins in het spel. Toen bleek ook duidelijk dat als het loopt bin nen het team Hongarije en Oost- Duitsland te min zijn voor Oranje. De derde reeks werd met 15-10 re delijk simpel afgemaakt, de vierde set was maar tot 7-7 een wedstrijd. Daarna waren de hard geslagen aanvallen van vooral Benne teveel voor de Oostduitsers. Comfortabel Door die winst bezet Oranje in Dunaujvaros in een uiterst comfor tabele positie. Nederland heeft de duels die het absoluut moest win nen om kans te maken op een plaats in de eindronde van de Eu ropese titelstrijd ook inderdaad in zijn voordeel beslist. Het treffen te gen Oostenrijk, morgen, kan als een lichte training voor het mis schien beslissende treffen tegen de Bulgaren op zondag worden be schouwd. Maar de dubbele zege in de Hongaarse stad is misschien niet eens de duidelijkste winst voor Oranje. De mogelijkheden die coach Arie Selinger binnen zijn se lectie heeft om te kunnen wisselen, zijn opmerkelijk. Want na Ron Zwerver blijken ook Edwin Benne, die volgend jaar na enig aandrin gen van meerdere kanten ook bij Martimus actief zal zijn, Jan Pos thuma en de gisteren sterk spelen de Peter Blangé vaak zonder kwa liteitsverlies te kunnen worden in gepast. En zo'n brede selectie kan wel eens beslissend worden in het slotduel tegen de Bulgaren. Turntitel ploeggenoot Bontempi (vierde) volgden op ongeveer drie secon den. Na zijn zege in de Giro '86 won Visentini nog twee Italiaanse koersen. Dit jaar vertoefde hij na een valpartij in de Ronde van Sici- liëisvYanomimiteit. In de slottijd- rit van Tirreno-Adriatico werd hij derde. De Ronde van Apulië lever de hem de tweede plaats op achter Bontempi. Visentini richtte zijn vi zier op de Giro. Aangezien zijn ri vaal Giuseppe Saronni in de pro loog tiende werd op zes seconden, is Visentini voor de Italianen voor lopig de nummer 'e'en. De twee Nederlandse formaties behaalden in de proloog van de Bonde van Italië een bescheiden succes. De Zwitser Daniël Wyder (ploeg De Wever) werd negende op vijf seconden van winnaar Visenti ni. De Australiër Phil Anderson (ploeg Post-Planckaert), twee se conden langzamer dan Wyder, ein digde op de veertiende plaats. Na een week voorbereiding in zijn va derland was Anderson echter de mindere van zijn ploeggenoot Eric Breukink, die als beste Nederlan der twaalfde werd op zes seconden van Visentini. Katwijker Martin Schalkers, die een profcontract tekende bij De Wever, werd 81e met een achter stand van zeventien seconden op Visentini. „Het ging best", liet de 25-jarige Schalkers weten. „Ik zie niet tegen de Giro op. Op mijn leef tijd moet je zo'n ronde aan kun- DUNAUJVAROS (ANP) - De leden van de nationale mannen volleybalselectie blijken er in Hongarije een sport van te maken hun wedstrijden onnodig lang te rekken. Na de moeizame, onnodig veel tijd vergende overwinning op het gastland volgde gisteren tij dens het kwalificatie-toernooi voor de Europese titelstrijd in Dunaujvaros een even zwaar bevochten triomf op Oost-Duitsland. Roberto Visentini op weg naar de zege in de proloog van de Giro. (foto ap> Duurde het duel tegen de Honga ren door het labiele optreden van de Nederlandse spelers minstens een set te lang, in het duel tegen de tweede vertegenwoordiger uit het Oostblok was het weer mis. De eer ste reeks werd op een bijna bescha mende wijze uit handen gegeven (13-15). Dat het daarna via drie re delijk duidelijke sets alsnog 3-1 voor Oranje werd maakt duidelijk dat het set-verlies andermaal meer een prestatie was van de Neder landse manen dan van de tegen stander. In de eerste wedstrijd van de dag herstelde Hongarije zich van de hard aangekomen nederlaag tegen Nederland. Het gastland had net als een dag eerder Bulgarije niets te duchten van Oostenrijk dat in Dunaujvaros eigenlijk als een soort veredelde toerist aanwezig is. Na de zware wedstrijd tegen de Hongaren werd het duel tegen de Oostduitsers door de Nederlandse ploeg met enige angst tegemoet ge- Vraag was of de ploeg de spanningen die het spel te gen Hongarije nog beheersten, nu wel van zich af had kunnen schud den. Nevenkwesties waren of Bert Goedkoop zijn prestatie van een dag eerder zou kunnen herhalen en of hij dit keer wel steun zou krijgen van een deel van de ploeg. Wat de zenuwen betreft leek de ploeg in derdaad wat tot rust te zijn geko men. De brokken in de keel waren zo op het eerste oog verdwenen. Vervelend was echter dat die ont spanning in eerste instantie nau welijks tot beter spel leidde. Ge lukkig was het duidelijk dat de Oostduitsers of bevangen waren door de zenuwen of gewoon niet beter konden spelen. Een bijko mend voordeel was de minder ster ke opslag van de Oostduitsers. De Nederlandse ploeg kwam daardoor niet echt onder druk te staan en kreeg eigenlijk ruimschoots de ge legenheid in vorm te komen. Men slaagde daar echter niet in. Dat het Van Marle praat met Michels ZWOLLE (ANP) - Bondsvoorzitter Jo van Marle praat vandaag namens de KNVB met technisch directeur Rinus Michels over de financiële consequenties van diens voorgenomen voortijdige ver trek. Van Marle heeft donderdag de cijfers op een rijtje gezet, na dat hij uit Griekenland had gehoord, wat de kosten van het ontbin den van het contract van kandidaat-opvolger Thijs Libregts zijn. Libregts dient zijn tweede contractjaar met PAOK Saloniki af te kopen en sluist de financiële inspanning daarvoor, volgens schat tingen 150.000 gulden, door naar de Nederlandse voetbalbond. „De eis van PAOK is één onderdeel van het kostenplaatje bij het voortijdig vertrek van Miohels. Dat kennen we nu", aldus Van Marle, die .zich niet wilde uitlaten over de exacte cijfers. „Verder gaat het om de verhuis- en inrichtingskosten van Libregts". desondanks tot de 13-8 voorsprong kwam, gaf aan dat de tegenstander niet tot wereldschokkende presta ties in staat was. Misschien dat daarom de helpende hand werd toegestoken. Een reeks fouten aan Nederlandse kant gaf de Oostduit sers de gelegenheid langszij te ko men. Toen Oranje ook op 13-13 nog genegen bleek de tegenstanders bij te staan, was het volkomen onnodi ge verlies van de eerste reeks een feit. Op de andere vragen kwam er in die fase één antwoord. Bert Goed koop was lang niet zo dominant aanwezig als in het treffen tegen Hongarije. De bijna onverantwoor de roofbouw die een dag eerder op de aanvoerder was gepleegd, bleef niet zonder gevolgen. Hij speelde niet alleen een klasse minder, maar had weinig greep op de andere spe lers. Er was echter niet één speler, die zijn rol.als bepalende man over nam, er waren er een paar die geza menlijk het voortouw namen. Teun Buys bijvoorbeeld ontpopte zich voor de zoveelste keer als de stille kracht van het Nederlandse team. Veel dreigend in het cen trum, veel scorend ook op die posi tie en als eerste er in slagend ook met het blok succesvol te zijn, haalde hij veel belangrijke punten binnen. Belangrijk Hij kreeg steun van twee van de weinige niet Martinus-spelers bin nen de selectie: Jan Posthuma en Edwin Benne. Posthuma nam de plaats in van Marco Brouwers en deed dat goed. Zijn inbreng be perkte zich niet alleen tot aanval- 'b"a^NREMO (ANP) - Het psycholo- sch getinte secondenspel maakte in Roberto Visentini een tevre- >r ;n, maar geen onbezonnen man. raair a^wezigheid van zijn gewonde v mdgenoot Francesco Moser won ■t eoIta^aan gisteren in Sanremo de ome°'oog van zeventigste Ronde I m Italië. Visentini, vorig jaar [n jvndwinnaar van de „Giro", ver- via coeg z^n voonaamste concurrent lt jbor het algemeen klassement, zijn 1 v|ïrse ploeggenoot Stephen Roche, 3 )et ruim vijf seconden. Op de bou- ëivard, waar start en aankomst van e vier kilometer lange openingsrit ygen, ontstond onder de blauwe emel onmiddellijk een tumult an jewelste: Visentini deelt Roche en klap uit. De Italiaanse miljo- airszoon bleef nuchter tussen de sexponderden supporters die hem i Vcmringden. is v Als geen ander wist Visentini, sn ilat zijn positie lang niet veilig is. ^ulc osie o Kelly is nog ilc)niet hersteld sto.GOES (GPD) - Sean Kelly moet gazijn rentree in het internationale ns profpeloton nog enige tijd uitstel- oilen. De Ier die, na zijn opgave in de Ronde van Spanje anderhalve week geleden, morgen (zaterdag) ZZzijn heroptreden wilde maken in de Ronde van Midden-Zeeland, heeft de organisatoren laten weten nog niet hersteld te zijn van de zit vlakblessure. Om die reden moet hij ook de Franse rittenwedstrijd Dauphiné Libéré, die maandag in Grenoble start, laten schieten. I Trekpleister van de Ronde van Midden-Zeeland is nu de Franse ex-Tour de France winnaar Lau rent Fignon, die de Nederlandse ploegen van Jan Raas (met Joop Zoetemelk en Jean Paul van Pop- pel), Peter Post (met Teun van K Vliet en Eric Vanderaerden) en Gisbers (Steven Rooks, Wim Ar ras) als belangrijkste tegenkandi daten heeft. De Ronde van Mid den-Zeeland start en eindigt in Goes en gaat over 223,5 kilometer. 1 RIJNSBURG - Rijnsburgse Boys heeft zijn zinnen gezet op de dis trictsbeker. Gisteravond bereikte de zaterdageersteklasser dankzij een 4-1 zege op SFC de halve fina le, die volgende week zaterdag wordt afgewerkt. Voorts zijn VCS, Excelsior 2 en Zwart Wit '28 door gedrongen tot de halve eindstrijd. De Rijnsburgers zijn ook nog actief in het toernooi om de LD-Cup. Rijnsburgse Boys kwam op sportpark Middelmors volledig binnen de lijnen. Dus met Huug Aandewiel die na zijn tegen ARC opgelopen kaakbeenblessure weer als laatste man fungeerde. Aande wiel speelde een uitstekende wed strijd. Dat voorbeeld werd door zijn ploeggenoten evenwel niet ge volgd. Met name de voorwaartsen lieten het handjevol publiek danig in de steek. De eerste helft had moeite loos met een nulletje of negen afge sloten kunnen worden, maar Rob Gillissen en Ron Carli faalden aan het front. Nu ging Rijnsburgse Boys rusten met een 1-0 stand. Aan dat doelpunt had de Schiedamse doelman Van Eijsen overigens schuld, want het onschuldige kop balletje van Hennie Koet leek houdbaar, maar de poortwachter liet de bal door de handen glippen. Het inbrengen van Hans Zwaan in de tweede helft bleek een goede greep van oefenmeester Kurver. De langse puntspeler schoot Rijns burgse Boys met twee treffers in veilige haven. Bleeksloot voor SFC en Toet voor RB zorgden vervol gens voor de eindstand. DEVENTER (ANP) - Zodra er sprake is van degradatie naar de eerste divisie, wil het be stuur van de eredivisieclub Go Aahead Eagles met de spelers groep praten over een aanpas sing van de contractvoorwaar den. Volgens voorzitter Nieuw- dorp zullen de inkomsten bij de gradatie drastisch dalen en zul len de salarissen dienovereen komstig aangepast moeten wor den. Go Ahead, al 24 jaar uitko mend in de eredivisie, wil dat in goed overleg doen. „Volgens de letter der wet moeten we de spelers ontslaan en ze vervolgens een verlaagd contract aanbieden, maar dan had die procedure bij het ar beidsbureau al in maart moeten Er komen nog genoeg obstakels in de bijna vierduizend kilometer lan ge wielerkoers. Te beginnen met vandaag. Eerst fietst het peloton bergop naar San Romolo. Dat ritje duurt slechts 31 kilometer. Maar 's middags staat de acht kilometer lange afdaling van de Poggio, de berg uit de voorjaarsklassieker Mi- laan-Sanremo, op het programma. Een individuele tijdrit, die het klassement flink door elkaar kan schudden. Van de vermeende riva liteit tussen hem en Roche, a la Hi- nault-LeMond in de Tour de Fran ce van 1986, wilde Visentini niets weten: „Wij hebben een vrienden- ploeg. Als er iemand van ons wint, winnen we allemaal". Ook Roche hield zich op de vlakte. De Ier, die dit seizoen eindelijk uit de scha duw van Sean Kelly wil geraken, was wel zwaar teleurgesteld over zijn mislukte proloog. Bij de start raakte het riempje van het linker pedaal los, zodat zijn voet voortdu rend uit de touclip schoot. „Ik snap niet hoe dat kon gebeuren. Ik heb er bij de training geen last van ge had". De verhouding tussen Visentini en Roche zal ten minste drie dagen goed blijven. Zij hebben elkaar no dig in de ploegentijdrit van zondag over 43 kilometer van Lerici naar Camaiore Lido. Maar vooralsnog heeft Visentini licht mentaal voor deel ten opzichte van Roche. Ze ker, als hij na de afdaling van de Poggio nog steeds in de roze lei derstrui rijdt. In de proloog, verre den in ellipsvorm parallel aan de spoorbaan, imponeerde Visentini door veel risico te nemen. Het licht hellende parkoers telde na de start bij de jachthaven enkele lastige bochten, waarvan de laatste erg scherp was. Bovendien belette een stevige tegenwind, dat de eerste ki lometer in de grootste versnelling kon worden afgelegd. Met een eindtijd van vier minuten en 57 se conden lag Visentini's gemiddelde snelheid op 48,484 kilometer. Hij was eentiende van een seconde sneller dan de Canadees Steve Bauer De Polen Lang (derde) en Piasecki (vijfde) en Visentini's Het jaar van de rehabilitatie. Uit zien naar een nieuw begin met een schone lei. Met een fikse lading gerstenat maakt de 33-jarige bin nen afzienbare tijd, tijdens Het Feest, schoon schip. Geen hoogte punt van, maar een dikke punt achter het seizoen. „Toch is het een bekroning", houdt Eric Gerets vol. „Het is wel een hoogtepunt, zeker nadat je een seizoen lang dag in dag uit keihard hebt gewerkt. En geloof me dat ik blij ben dat we dit kampioenschap pakken. Als je tweede wordt, met alle rotzooi en misere die er is ge weest, vliegen ze elkaar misschien in de haren bij PSV. Dus dat geluk hebben nog gehad. Maar erg leuk is het allemaal niet geweest". Het zit de Belg niet lekker. De vroege uitschakeling uit de Europa Cup, het ontslag van Hans Kraay en daaraan voorafgaand de kritiek die Ruud Gullit spuide en nu, afge lopen weekeinde, de genadeloze manier waarop Rene van der Gijp trainer Guus Hiddink onderuit haalde. „Ik hou van gemoedelijk heid en sfeer. Ik wil dingen organi seren binnen de groep als het leuk is, maar als sommigen niet mee werken of zelfs tegenwerken, ver lies je die zin. Daarom ook hoop ik volgend seizoen te starten in een selectie waarin iedereen een beetje op dezelfde golflengte zit. Zoals ik hoor, zit dat er meer dan dik in". Eric Gerets ergerde zich soms rot, met name het geintje dat Van starten. In die tijd gingen we echter nog niet uit van de moge lijkheid van degradatie. Dat is nu pas duidelijk geworden, al is het natuurlijk nog niet zover. We moeten straks, in de eerste divisie, echter bezuinigen, want de entreeprijzen moeten om laag, de publiekstrekkers PSV, Ajax en Feyenoord komen niet meer op bezoek en de sponsors betalen minder. We hebben de laatste jaren al overal op bezui nigd. Nu zijn de salarissen aan de beurt", aldus Eagles-voorzit- ter Nieuwdorp, die in het geval van een mislukte bespreking met de contractspelers naar de arbitragecommissie van de KNVB zal stappen. der Gijp flikte ten opzichte van Guus Hiddink is hem in het ver keerde keelgat geschoten. Welis waar spreekt de huidige PSV-aan- voerder de naam Van der Gijp niet uit, maar de vingerwijzing is duide lijk genoeg. „Er bestaat geen res pect meer voor elkaar. Ze weten dat ze binnen enkele weken hier weg zijn en denken dan de zaak nog eens te kunnen besodemiete ren. Maar het is niet alleen die ene gebeurtenis". „Het duurt al maanden, allemaal kleine zeikpunten waar ik kotsmis selijk van word. Het liefst was ik met de betrokkenen in de clinch gegaan, maar in samenspraak met trainer en manager is besloten deze weken nog vol te maken. Dan wor den er beslissingen genomen dat zoiets in de toekomst niet meer kan gebeuren". En dat terwijl alles zo Brabants rustig en vredig begon. „Inder daad. In het begin kon het niet stuk. Je zag wel dat er sommige dingen haperden en dat ook Hans Kraay fouten maakte, maar er was respect voor elkaar. Dan opeens komen er een paar interviews en iedereen gaat dingen roepen. Op dat moment was niks meer goed. Daar is het mee begonnen en er komt geen einde aan. Er is nog geen twee weken rust in de tent of het volgende incident is alweer ge boren". Baten Thuiskomen en balen als een stier. Een gevoel dat aan het einde van deze PSV-rit latent was. „Ik ben in het veld een schreeuwlelijk. Dit seizoen ben ik stiller geworden, meer in mezelf gekropen. Door de frustraties ging ik minder tekeer, dan normaal. Het werd helemaal niet geaccepteerd of geapprecieerd als je iets zei. Ik baalde vaak als een stier en ik vroeg me af of ze het wel waard waren dat ik met kromme zin thuiskwam. Vaak trok ik dan mijn trainingspak aan en maakte een bosloop van een uur, totdat ik total loss was. Dan, na de douche, nam ik twee, drie pilsjes en ging een uurtje kaarten of scrabbelen. Dan was ik vijftig procent rusti ger". PSV heeft lering getrokken uit de afgelopen periode. Werd in het verleden door de verantwoordelij ken gekeken naar individuele voet balkwaliteit van een aan te trekken speler; het criterium is na de on verkwikkelijkheden aanmerkelijk bijgesteld. Gerets: „Met Koeman, Thoresen, Hiddink, Ploegsma en een paar bestuursleden is er een beeld geschetst van het toekomsti ge PSV. Er wordt niet alleen geke ken naar de technische kwaliteiten van nieuwe spelers maar ook naar mentaliteit en karakter. Daarbij komt dat met Michels iemand bin nen is gehaald die respect af dwingt; waarvoor iedereen een beetje meer schrik heeft. Dat is heel voornaam voor deze groep. Nu lopen er spelers bij die tijdens de training doen wat ze willen. Het is altijd zo als je van tweede eerste trainer wordt, dat je door sommi gen niet voor vol wordt aangezien. Mijn respect voor Hiddink is net zo groot als dat voor Kraay of Happel. Ik kan Guus begrijpen dat hij er nu niet in vliegt, want dat heeft geen zin meer met nog drie weken te gaan. We staan voor het kampioen schap en misschien heeft hij gelijk als hij een oog dichtknijpt". Het is natuurlijk niet zo dat PSV helemaal fout zit. „Anders werden we zeker niet kampioen. Met ne gen van de tien spelers heb ik een uitstekende relatie", aldus de Bel gische international. „Ook met de mensen die weggaan. Met Michel Valke, mijn kamergenoot bijvoor beeld, heb ik een vriendschappelij ke band. Bij bepaalde spelers zit het fout, maar dat wil niet zeggen dat het collectief fout zit". Aan de collectiviteit wordt ech ter naarstig gewerkt. Met inspraak van Gerets, Koeman en Thoresen. „We hebben gesproken over welk soort spelers bij de groep moet ko men. We staan voor honderd pro cent achter twee spelers: Uwe Rahn en Soren Lerby. Uwe Rahn blijkt een onhaalbare kaart en ook Lerby wordt een probleem. Dat is geen onwil van PSV. Men getroost zich enorm veel moeite om die spe lers binnen te halen en in dat stre ven is men zelfs veel verder gegaan dan men aanvankelijk wilde. Gi gantische bedragen was PSV be reid te betalen voor een speler die nog geen drager is in het Westduit- se elftal. Als dat niet gaat, moet men uitkijken naar anderen die misschien iets minder sterk zijn, maar wel over de juiste mentaliteit beschikken. Spelers als Ton Lok- hoff of Wilbert Suvrijn. En in het verlengde van dat streven zal PSV ook weten met wie niet verder wordt gegaan. Ik heb er nog niet met de manager over gepraat, want die weet op het ogenblik waar schijnlijk ook niet waar zijn hoofd staat". Zeker lijkt- voor Eric Gerets dat PSV volgend seizoen sterker zal zijn. Ondanks het feit dat er op de transfermarkt tot op heden slechts zaken met Hans Gillhaus (FC Den Bosch) zijn gedaan. „PSV zal an ders gaan voetballen, omdat de mentaliteit zal veranderen. Dit jaar waren er veel spelers met indivi duele kwaliteit, komend seizoen zal het collectief van doorslagge vende aard zijn. En waarschijnlijk zal het competitiebeeld weer be paald worden door PSV en Ajax. Ik heb daar aanmerkelijk minder problemen mee dan anderen hier in Eindhoven. Ik gun Ajax de pu bliciteit die het nu krijgt. Tenslotte verdien je het als je een Europacup binnen haalt". In Eindhoven en ver daarbuiten wordt Eric Gerets vaak geprojec teerd als ideaal beeld van een voet balprof. „Voor mij het mooiste compliment", zegt de persoon in kwestie". voor Silivas MOSKOU (ANP) - Daniela Silivas onttroonde in Moskou regerend Europees kampioene turnen Elena Sjoesjoenova voor eigen publiek. De Roemeense turnster haalde op de vierkamp het onaantastbare to taal van 39,775 punten. Ze kreeg bovendien de enige tien van de dag voor de perfecte vrije oefening. Sjoesjoenova, die de afsprong van de brug zag mislukken, moest zelfs haar landgenote Alevtina Pijatsji- na voor zich en de Bulgaarse Diana Doedeva naast zich dulden. Het Nederlandse verhaal in Mos kou eindigde voor Suzanne Beere- poot nog voor de eerste zin. De 15- jarige Noordhollandse, die het Ne derlandse ploegje had moeten aan voeren, viel al bij het warmdraaien af. Ze blesseerde een enkel en werd naar het ziekenhuis gebracht in plaats van naar het springpaard in de Olympische turnarena. Mi randa van der Borst werd daardoor de beste Nederlandse met de 36ste plaats, juist voor Simone Veldman.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17