TOTO Reagan verscherpt paraatheid in Golf Britse Alliantie: een geforceerde pas - de - deux Einde aan kaping op Fiji Zeker 28 doden na aanval op fregat HF Celstraf artsen wegens euthanasie in nazi-tijd DINSDAG 19 MEI 1987 'l'hHÜWfrl WASHINGTON - Ten minste 28 man zijn omgekomen bij de raketaanval van een Iraakse straaljager op een Amerikaans fregat in de Perzische Golf. Dat heeft het ministerie van defensie in Washington dat gisteren bekendgemaakt. President Reagan reageerde ver ontwaardigd op de aanval. Hij zei dat de VS „op de krachtigste manier" bij Irak hebben geprotesteerd. Verder onderzoek moet uitwijzen of „verdere stappen" gerechtvaardigd zijn. De woordvoerder van Reagan ver klaarde later, dat als een eerste reactie op de aanval de paraatheid van de Amerikaanse vloot in de Exocet-raket: alom gevreesd, veel verkocht LONDEN (Rtr.) - De Exocet-raket, een produkt van de Franse wapen industrie, is door Frankrijk zelf nog nooit voor gevechtsdoeleinden gebruikt, maar in de handen van zijn klanten heeft het wapen een dodelijke reputatie gekregen. De raket werd voor het eerst wereld-, nieuws toen Argentijnse piloten in 1982 met hun in Frankrijk gebouw de Super Etendards aanvallen de den op schepen van de Britse vloot tijdens de oorlog om de Falkland- eilanden. De Exocets joegen de Britse jager Sheffield en het con tainerschip Atlantic Conveyor naar de oceaanbodem en brachten zwa re schade toe aan de jager Coven try. Op de drie schepen kwamen 53 Britten om het leven. De faam van de uiterst doeltref fende Exocets deed de orderporte feuille van Aerospatiale, het Fran se staatsbedrijf dat vliegtuigen en wapens maakt, snel groeien. Een woordvoerder van Aerospatiale verklaarde gisteren dat de onder neming sinds zij in 1972 met de produktie van Exocets begon al meer dan 2.500 van deze raketten heeft verkocht aan 26 verschillen de landen in zowel het Westen als in de Derde Wereld. De Exocet kent vier verschillen de versies, maar.de bekendste is de AM39, die vanuit de lucht voor doelen op zee is bestemd. Deze ra ket, lengte 4,63 meter, gewicht 650 kilogram, overbrugt met een snel heid van 800 kilometer per uur een afstand van 60 tot 70 kilometer. De bij alle weersomstandigheden bruikbare Exocet scheert op gerin ge hoogte over het water en valt moeilijk op radar op te sporen. 'Goedkoop' kan dit 340.000 gulden per stuk kostende oorlogstuig ook nog genoemd worden, tenminste wanneer men het vergelijkt met stukken duurdere concurrenten als de Amerikaanse Harpoon. Irak heeft voor zijn oorlog met Iran sinds 1983 ongeveer 500 AM39's gekocht. Iran heeft ze niet omdat het land niet over de ge schikte vliegtuigen beschikt. Zijn luchtmacht bestaat voornamelijk uit verouderde toestellen uit de tijd toen de sjah het nog voor het zeg gen had. Volgens het gezagheb bende jaarboek Jane's Weapon Systems hebben Iraakse Mirage- gevechtsvliegtuigen en Super Fre- lon helikopters, beide van Franse makelij, in de Perzische Golf royaal over de 100 Exocets ver bruikt tegen Iraanse oorlogssche pen en olie-installaties, alsmede te gen koopvaardijschepen van diver se nationaliteiten. Beslaglegging De Italiaanse justitie heeft giste ren tijdens een veiling in Venetië beslag laten leggen op een schilde rij, dat volgens enkele deskundi gen aan Michelangelo moet wor den toegeschreven. Het zou in 1983 door de toenmalige Filippijnse pre sident Marcos voor 3,5 miljoen dol lar zijn gekocht van de Italiaanse antiquairs Bellini. De Bellini's, die ervan worden beschuldigd met de verkoop de Italiaanse deviezenbe- palingen te hebben overtreden, verklaren al jaren niets van de transactie af te weten. Botsing In het stadje Akhisar aan de Egeïsche kust van Turkije zijn gis teren tien mensen om het leven ge komen toen een kleine truck op een overweg gegrepen werd door een personentrein. Het ongeluk ge beurde om 6 uur plaatselijke tijd. De vrachtwagen, die landarbeid- sters naar hun werk bracht, werd na de botsing door de trein van Iz mir naar Soma ongeveer 600 meter meegesleurd. Demonstratie Ruim drieduizend Turkse vrou wen hebben in de Aziatische voor stad van Istanboel Kadikoy een grote demonstratie en een mars ge houden tegen het slaag, dat zij van hun echtgenoten oplopen. Er zijn in deze stad van zes miljoen inwo ners nog geen blijf-van-mijn-lijf- huizen. Volgens een oude Turkse zegswijze - die trouwens door de Grieken is overgenomen - is slaag afkomstig uit het paradijs. Er lie pen ook driehonderd Perzische Golf is verhoogd. Dit be tekent, aldus woordvoerder Marlin Fitzwater, dat op Iraakse en Iraan se vliegtuigen die de indruk maken vijandelijkheden op het oog te heb ben, zal worden geschoten, tenzij zij van tevoren hun bedoelingen duidelijk maken. Zowel Iran als Irak zijn hiervan op de hoogte ge bracht. Ondanks deze dreigende woor den waren de eerste reacties in Amerika op de aanval van zondag over het algemeen terughoudend. Zowel het Pentagon als het Ameri kaanse ministerie van buitenland se zaken zeiden gisteren te vermoe den, dat de aanval op een vergis sing heeft berust. door Henk Dam De Amerikaanse vice-admiraal Henry Mustin zei gisteren, dat de Iraakse piloten mogelijk hebben gedacht, dat zij met een al eerder kreupellam geschoten tanker te maken hadden. „Wij hebben geen aanwijzingen dat zij wisten met een Amerikaans schip te maken te hebben", zo zei hij. En woordvoer der Robert Sims van het Pentagon zei: „De Irakezen hebben ons of onze schepen nooit bedreigd. Wij weten echt niet waarom dit is ge beurd. De logische veronderstel ling is, dat zij dachten op een Iraans schip te schieten". De Iraak se ambassadeur in Washington, Ni- zar_ Hamdoon, heeft gisteren de condoleances van zijn regering overgebracht. De meest volledige weergave tot nu toe van wat er bij de aanval van zondag is gebeurd, werd gisteren gegeven door woordvoerders van het Pentagon. Volgens dit ministe rie van defensie vond die aanval even na tien uur 's avonds lokale ADVERTENTIE Algelopen zondag had H H niemand 12 goed in de Toto. Daarom pakt de Toto deze week twee keer uit. Met 'n beetje geluk wint u de hoofd prijs incl. de jackpot van circa f 65.000,-. -rfs-rC) Dus als u 'ns echt uw slag wilt slaan.. \JPTv~-' FRANKFURT (AP) - Een recht- bank in Frankfurt heeft gisteren twee Duitse artsen tot elk vier jaar gevangenisstraf veroordeeld we gens medeplichtigheid aan moord op ongeneeslijk zieken in de nazi- tijd. In 1940 en 1941 kwamen onder hun leiding ruim 15.000 geestelijk en lichamelijk gehandicapte men sen aan hun eind in het kader van het door de nazi's ingestelde „eu- thanasie-programma". De 73-jarige vrouwenarts Aqui- lin Ullrich uit Stuttgart werd ver oordeeld wegens medeplichtig heid aan moord op zeker 4500 li chamelijk en geestelijk gehandi capten. De 72-jarige dokter Hein- rich Bunke uit Celle werd schuldig bevonden aan de dood van zeker 11.000 mensen. Beiden hadden in 1940-41 meegewerkt aan de zoge naamde „Aktion T-4", waarbij de nationaal-socialisten vele tiendui zenden ongeneeslijk zieken, meest zwakzinnigen, om het leven brach ten. Aktion T-4 werd doorgevoerd op last van Hitier persoonlijk. Hij wilde dat iets werd ondernomen tegen het grote aantal „nutteloze eters" in verpleeg- en verzorgings tehuizen. In totaal zijn ruim 70.000 gehandicapten om het leven ge bracht. Rechtbankvoorzitster Johanna Dierks stelde in haar vonnis dat beide verdachten aan het euthana sieprogramma waren blijven mee werken, ook nadat zij het misdadi ge karakter daarvan hadden onder kend. In dit geval was volgens Dierks echter zeer moeilijk om vast te stellen in hoeverre de beide verdachten schuldig waren, omdat zij onder normale omstandigheden niet tot dergelijk misdadig gedrag zouden zijn vervallen. Volgens de presidente moet de druk, die in die jaren op elke Duitser uitging van de nazi-ideologie en een opvoeding tot blinde gehoorzaamheid en plichtsbetrachting, niet worden onderschat. Bunke fungeerde als „Totung- sartz" in de kampen Brandenburg en Bernburg, waar onder zijn lei ding 11.000 mensen met uiteenlo- tijd plaats. Met een Iraakse straal jager werden toen twee Exocet-ra- ketten afgeschoten die, laag over het water scherend, het Ameri kaanse fregat Stark, een onderzee bootjager, midscheeps raakten. De Stark maakte deel uit van een kleine Amerikaanse vloot die in de Perzische Golf patrouilleert als symbool van de Amerikaanse garantie dat de oorlog tussen Irak en Iran nooit tot afsluiting van de Golf zal mogen leiden. Een Awacs radarvliegtuig had de Iraakse straaljager opgemerkt ruim voor dat deze de aanval inzette, aldus het Pentagon. De bemanning van de Stark had ook nog geprobeerd met de straaljager te communice ren, maar het vliegtuig reageerde niet, en schoot zijn raketten af. Dodelijk Volgens Amerikaanse functiona rissen moet de Stark ten minste één minuut de tijd hebben gehad, om op'de Exocets - de Franse ra ketten die bekend werden door de dodelijke precisie waarmee Argen tinië ze in de Falklandoorlog ge bruikte - te reageren. De Stark had wapens aan boord, waarmee de aanval zou kunnen v/orden gepa reerd, maar, aldus de Amerikaanse functionarissen, dat werd niet ge daan. „De mannen aan boord na men waarschijnlijk aan, dat de Iraakse straaljager geen vijandige bedoelingen had", aldus een van hen. De Exocet-raketten, aldus de le zing van het Pentagon, sloegen een gat met een diameter van ten min ste vier meter aan de linkerzijde van het fregat. Direct na de inslag brak aan boord van de Stark brand uit, die gisteravond nog niet hele maal was bedwongen. Naast de ze ker 28 doden waren er zeker ook zeven gewonden, aldus het Ameri kaanse ministerie van defensie. SEOUL - Een Koreaanse vrouw zit huilend bij het graf van een van haar familieleden. Hij was een van de 200 mensen die tijdens de opstand in 1980 omkwamen. In de Zuidkoreaanse stad Kwangju kwam het gisteravond tot ernstige ongeregeldheden in verband met de herdenking van de volksopstand in die stad zeven jaar geleden. De paramilitaire politie gebruikte traangas tegen de demonstranten, 's Middags had de politie vrouwen gear resteerd die na een bezoek aan het kerkhof, waar een deel van de slachtoffers is begraven, naar het centrum van de stad wilden optrekken. Een groep katholieke priesters die tijdens de demonstratie „de val van de dictatuur" eiste, werd uiteengejaagd. (f0t0 ap> pende middelen om het leven wer den gebracht. Ullrich was even eens werkzaam in Brandenburg. Hij liet 4500 zieken en gehandicap ten vergassen met koolmonoxide. Beide artsen hadden in de jaren zestig ook al terecht gestaan, maar werden toen vrijgesproken. De rechtbank was toen van oordeel dat het euthanasieprogramma ob jectief als moord valt aan te mer ken, maar dat beide artsen ander zijds niet in staat waren geweest om het misdadige karakter van hun handelen in te zien. Die uit spraak werd later door het Bundes- gerichtshof vernietigd, omdat deze het oneens was met de redenering. De nieuwe rechtszaak heeft onge veer 15 maanden geduurd en stond bekend als het Frankfurter eutha- nasieproces. Het is waarschijnlijk een van de allerlaatste nazi-proces sen die in de Bondsrepubliek zijn gevoerd. Alliantie met groots manifest verkiezingen in LONDEN - (GPD) De Alliantie van Britse Sociaaldemocraten en Libe ralen zal in het geval van een ver kiezingsoverwinning in Groot Brit- tannië de verreikendste politieke, economische en sociale hervor mingen sinds veertig jaar doorvoe ren. Dat blijkt uit een ambitieus hervormingsmanifest dat gisteren gepresenteerd werd Tot verkiezingsbeloften van de Alliantie behoren gratis telefoon en veiligheidssloten voor de oud jes. Maar onder de titel: „Groot- Brittannie verenigd, de tijd is ge komen", beloven zij ook meer dan drie miljard gulden extra uit te trekken voor de nationale gezond heidszorg. Daarnaast zeggen zij toe dat niemand langer dan een half jaar hoeft te wachten op een opera tie. Verder moet er zo'n slordige zes miljard gulden extra voor on derwijs beschikbaar komen. De werkloosheid moet over een perio de van drie jaar met op zijn minst e e n miljoen dalen. Voor de Alliantie wel een nucleaire verdediging als afschrikking, maar niet de kostba re Tridents, die de Tories willen aanschaffen ter vervanging van de verouderde Polaris. Het manifest biedt geen duide lijkheid over wat de combinatie van Liberalen en Sociaal-Demo craten op het gevoelige punt van de nucleaire afschrikking dan wel willen. En weinig duidelijkheid over hoe zij hun kostbare program ma denken te betalen. Zoon van burgemeester Kaapstad gearresteerd JOHANNESBURG (AP) - De burgemeester van Kaapstad heeft zondag pas te horen ge kregen dat zijn zoon afgelopen vrijdag krachtens de onder de noodtoestand geldende wetten door de politie in hechtenis is genomen. Dit werd door de burgemeester Leon Markovitz meegedeeld. Een reden voor de detentie werd hem niet gege ven. Hij kwam er gisteren pas ach ter waar zijn zoon wordt vastge houden toen hij de politie in Grahamstown, waar Markovitz junior aan de Rhodes Universi teit studeert, aan de telefoon wist te krijgen. „Ik verafschuw detentie zonder proces en dit bezorgt mij persoonlijk inzicht in het lijden van duizenden ge zinnen in Zuid-Afrika", aldus de burgemeester. SUVA (DPA) - Leden van de be manning van een Nieuwzeelandse Boeing-747 op de luchthaven van Suva op de Fiji-eilanden, hebben vanmorgen een man met een klap op zijn hoofd met een whiskeyfles overmeesterd. De man had acht pakjes springstof om zijn middel gebonden en dreigde er de machi ne mee op te blazen. Hij had de on middellijke invrijheidstelling geëist van premier Timoci Bavadra en de 27 ministers die door het nieuwe militaire bewind sinds de staatsgreep van een week geleden gevangen gehouden worden. De man, die van Indische af komst was en op het vliegveld werkte, had het toestel kort voor vertrek naar Auckland op Nieuw- Zeeland gekaapt. Hij stond even wel de 130 passagiers, overwegend Japanse toeristen, en het grootste deel van de bemanningsleden toe, de Jumbo te verlaten. Hij hield de gezagvoerder, de tweede piloot en een boordwerktuigkundige vast. Inmiddels heeft de gouverneur- generaal van de Fiji-eilanden, Ratu Sir Penaia Ganilau, laten weten coupleider luitenant-kolonel Siti- veni Rabuka niet te hebben beëe- digd als hoofd van een interim-re gering. Hij weigerde dat omdat de militaire regering onwettig is. De gouverneur-generaal zei volgens een bericht van de Fijische radio dat hij nu de touwtjes in handen heeft en dat Rabuka daarmee ak koord is gegaan. Ganilau zei verder dat het parle ment wordt ontbonden om nieuwe verkiezingen mogelijk te maken, aldus de radio. Zij die bij de staats greep van afgelopen donderdag be trokken waren, krijgen gratie. Ga nilau, vertegenwoordiger van de Britse koningin Elizabeth (Fiji is lid van het Britse Gemenebest), wil adviseurs aanwijzen om het land tot de verkiezingen te regeren. De ze adviseurs zullen zich buigen over de grondwet van 1970 en waar nodig wijzigingen voorstellen overeenkomstig de wensen van het volk, meldde de radio. Politie-staking Peru opgelost beëindigd is ondertekend door 13 vakbondsleiders. LIMA (AP) - In Peru heeft de poli tie van de hoofdstad Lima vandaag een einde aan de staking gemaakt. De regering heeft toegezegd dat de onderhandelingen over de eisen tot salarisverhoging en andere ver beteringen zullen worden voortge zet. President Alan Garcia zei in een reactie dat de kwestie „onderweg naar een oplossing" is. De verkla ring waarin de staking wordt President Garcia bevestigde dat er bij de stakingsgactie, die vier da gen heeft geduurd, zeker één per soon om het leven is gekomen. Dit was een busschauffeur die per on geluk werd geraakt toen politie mensen die probeerden zijn bus in beslag te nemen in de lucht scho ten. LONDEN - Ze zijn nu uit de start blokken: de twee Davids als lei ders "van de Alliantie, de derde po litieke macht in de frontlinie van de Britse politiek. Nadat zij zich maandenlang gepresenteerd heb ben als de tweehoofdige leiding van het samenspel tussen liberalen en sociaal-democraten, is nu het uur van de waarheid aangebroken en de grote aanval begonnen op 's lands traditionele kiesstelsel, waar in alles voor de winnaar is. Noch de conservatieven, noch de Labour- partij willen daarin verandering brengen. Maar David Steel en dr. David Owen hopen erop dat straks geen van beide politieke reuzen de absolute meerderheid behaalt en een van hen wel gedwongen is met de Alliantie zaken te doen. De prijs daarvoor zou kunnen oplopen tot evenredige vertegenwoordiging en een in deze zin verandering van het kiesstelsel. door Haye Thomas De -twee Davids hebben hun campagne goed voorbereid. Nau welijks had premier Margaret Thatcher tegen koningin Elizabeth het verlossende woord gesproken en daarmee het sein voor de ver kiezingscampagne gegeven, of ze kwamen met stijl en allure in actie. In pagina's grote advertenties ver schenen er uiterst verzorgd por tretten als 'lokkertjes' voor de tekst, waarin er met grote nadruk aan herinnerd werd dat de Allian tie in 1983 bijna 8 miljoen stemmen verzamelde en daarmee het zwaar verliezende Labour pal op de hie len zat. „Als we op elke honderd, vijf stemmen krijgen, veroveren we 70 zetels in het Lagerhuis en zo goed als zeker de balans van de macht". Of „Als slechts 12 van elke honderd kiezers op ons stemmen, zijn we in één klap regeringspar tij". In dit stadium kent de grote droom geen grenzen. Ook niet het enthousiasme waar mee de twee Davids dadelijks in een kleine, maar uiterst comforta bele zakenjet stappen voor een blitz-toer door de natie. Twee op- >en-top keurige Engelse heertjes, het liefst in donkere streepjespak ken, zich er telkens van bewust om elkaar - omwille van de Alliantie - vooral niet voor de voeten te lopen, elkaar niet aan te vallen, maar hoogstens aan te vullen en voort durend eropuit naar buiten een spontaan gesloten front uit te dra gen. Enerzijds, het dient gezegd, gaat ze dat aardig af. Beiden praten vlot en gemakkelijk. En lang ge noeg om de indruk te wekken dat ze het uitstekend met elkaar me- Hun publiciteitsagenten doen ook hun uiterste best om dat beeld zo mogelijk te verzorgen. Het beeld van gelijk geaarde, bekwame en plezierige mannen, die hun weini ge vrije uren bij voorkeur door brengen in een visbootje met hun zoon en een grote liefde koesteren voor het landschappelijk schoon van Groot-Brittannië en de zee rondom. Anderzijds kan men zich toch niet aan de indruk onttrekken dat de verhouding tussen de twee wel degelijk aan spanningen onderhe vig is. En dat alleen de vurige wil om de Alliantie op een hoger plan te brengen de twee leiders drijft naar een pas-de-deux die hen ei genlijk helemaal niet ligt. De waar Dr. David Owen, links, leider van de Britse Sociaal Democratische Par tij (SDP) en David. Steel, leider van de Liberale Partij. -een onnatuurlijk gezamenlijk optreden- (Foto ap) heid is namelijk dat David Steel en David Owen elkaar misschien wel respecteren, maar zeker niet écht mogen. Dat beiden ook heel anders geaard zijn en dat met behulp van presentatie-adviseurs zo goed mo gelijk trachten te camoufleren. Dat geeft aan hun gezamenlijke rond reizen en optredens wel degelijk iets onnatuurlijks, iets geforceerds ook. Machteloze kabouter Dat is op zich al een intrigerend element. Zeker als het gaat om de vraag: „Wie oh wie is nummer één als de Alliantie de regeringspartij mocht worden?". Het stereotype Alliantie-antwoord op deze vraag luidt: „Als de liberalen de meeste zetels behalen wordt het David Steel, is het de SDP dan dr. David Owen". Maar iedereen beseft dat daarmee de kous niet af is. Dr. Owen, dat staat wel vast, voelt er niets voor om ten opzichte van Da vid Steel de tweedè viool te spelen. Hij is eigenlijk heel gelukkig met de bekende karikatuur van de twee leiders uit de televisiesatire 'Spit ting Image', waarin je ziet hoe Da vid Steel als een machteloze ka bouter uit het jaszakje van dr. Da vid Owen bengelt. Een karikatuur die de leider van de liberalen wel degelijk als de meest schadelijke uit zijn loopbaan beschouwt. Ook al omdat David Steel er in het Lagerhuis voortdu rend mee wordt gepest als hij het woord krijgt en hem vanaf de ach terbanken van de Tories of Labour wordt toegeroepen, of hij wel tevo ren toestemming heeft gevraagd aan dr. Owen... Een pesterij die te kort doet aan David Steels eigen reputatie van slagvaardig politicus, die in het Lagerhuis heel goed zijn mannetje staat sinds hij in 1967 als jong parlementariër grote indruk maakte met zijn aanvaarde wets voorstel voor gelegaliseerde abor tus. Het verschil is alleen dat de 49- jarige Steel veel jonger lijkt dan zijn één jaar oudere partner en in de praktijk niet alleen aardiger overkomt, maar dat ook in werkelijkheid is. Dr. David Owen geldt als bazig, ongeduldig, arrogant en mateloos ambitieus. Maar tegelijk ook als ra zend knap, met een groot analy tisch vermogen en een bijna foto grafisch geheugen voor politieke details. En veel 'meer dan David Steel heeft hij grondige bezwaren tegen de huidige koers van de La- bourpartij, die hij aan het begin van de jaren '80 de rug toekeerde. In zijn opvattingen over de sociale markteconomie passen duidelijk enthousiasme voor privatisering, bedenking tegen inkomenspolitiek en een voorkeur voor meer herdis tributie en concurrentie. In deze opstelling lijkt dr. Owen sterk op een Thatcher-bewonde- raar. Hij heeft bovendien de con servatieve leidster al verschillende keren duidelijk gesteund. Niet al leen in de oorlog om de Falkland- Eilanden, maar ook in haar grim mige strijd tegen de mijnwerkers. Boze tongen beweren dat in ieder geval dr. Owen bereid is orff even tueel met mevrouw Thatcher een overeenkomst te sluiten als de ver kiezingsuitslag daartoe aanleiding zou geven. Dat ligt natuurlijk anders voor zijn politieke partner David Steel, die herhaaldelijk heeft laten blij ken een diep ingewortelde afkeer te hebben van de harde rechtlijnig heid in Margaret Thatchers con sumptiemaatschappij. Tegenstel lingen als deze zijn in de make-up van de gezamenlijke presentatie handig weggewerkt. Dat geldt ook voor de verschil lende gedachten die er binnen de liberalen en de sociaal-democraten leven over defensie. Onder libera len bestaat veel sympathie voor Labours opstelling van een atoom- vrije defensie. Bij de SDP beslist niet. Het compromis is nu: wèl voorstander van een nucleaire af schrikking, maar niet op basis van de peperdure Trident-raketten die mevrouw Thatcher wil aanschaf fen. Wat dan wel? Daarover laten de twee Davids zich onduidelijk uit. Zoals zij in hun wat krampachtige pas-de-deux zoveel onduidelijk en soms zelfs onbesproken laten. Dat is gezien hun verschillende opvat tingen niet alleen begrijpelijk, maar ook uiterst riskant. De Allian tie moet straks écht een slag slaan, op zijn minst het gezamenlijke ze telaantal drastisch uitbreiden. An ders eindigt dit hele avontuur bij zonder zielig. En misschien wel tot de 'dood' van deze twee politieke handelsreizigers.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 5