Bokstitel zonder glans Nog steeds kans op titel Glasbergen wint op valreep René van der Gijp bindt een beetje in InUpGo en Gemini 3 haken definitief af Jeugdtoernooi in Rijnsburg Van Raamsdonk overtuigt niet Hoe ouder, hoe beter Nieuwe mijnstaking op komst in Zuid-Afrika Fel verzet in Israël tegen discriminerende maatregel Weer graan uit VS naar Sowjet-Unie 'Dat kinderen tot deze wreedheden in staat zijn' PAGINA 16 SPORT DINSDAG 19 MEI 1987 1 KATWIJK - Het zaalvoetbalteam ste seconde schoot Wim Bouckaert van Glasbergen de Best heeft zich de winnende treffer achter de uit- gisteravond toch nog weten te blinkende doelman John Frauen- handhaven in de strijd om de Ne- rath. Teleurstelling werd omgezet derlandse titel. Pas in de allerlaat- in grote vreugde. EINDHOVEN (GPD) - Rene van der Gijp heeft gisteren zijn excu ses aangeboden voor de uitlatingen die hij zaterdagavond deed na afloop van de wedstrijd tegen Roda JC. De PSV'er haalde toen fel uit naar trainer Guus Hiddink, die hem voor de derde keer dit seizoen buiten de basisploeg had gelaten. 'Hiddink', zo bekriti seerde Van der Gijp het technische inzicht van Hiddink. 'heeft totaal geen kijk op voetbal. Zelfs in thuiswedstrijden durft hij het niet aan om met drie spitsen te spelen. En dat kost mij dus m'n plaats in het elftal'. Van der Gijp kondigde meteen zijn vertrek aan bij PSV. Deze maand nog zou hij naar Pisa afreizen voor het teke nen van een contract. De uitlatingen van de rechtsbuiten bleven gisteren niet zonder gevolg. Van der Gijp werd verbannen van de ochtendtraining bij PSV en moest op het matje komen bij manager Kees Ploegsma. 's Middags volgde nog een urenlang gesprek met Guus Hiddink zelf. „We hebben alles maar bijgelegd", aldus Van der Gijp. „Ik heb mijn excuses aan Hiddink aangeboden, ik ben fout geweest door zo uit te halen. Wat heeft het nu bovendien nog voor zin om hier ruzie te maken. Het seizoen is over drie weken afgelopen. Dus heb ik maar eieren voor mijn geld gekozen". LEIDEN - Als er mogelijk een ploeg wegvalt uit één van de pro motieklassen, wordt die plaats niet ingenomen door een vertegen woordiger van het rayon Leiden. Na vorige week in een goede RIJNSBURG - Op de velden van Rijnsburgse Boys wordt zaterdag een internationaal jeugdtoernooi afgewerkt met deelname van En gelse en Schotse ploegen. Bij de A-, B-, C-, en D- en E-junio- ren zijn IJsselmeervogels, Alphen- se Boys en Rijnsburgse Boys met een team vertegenwoordigd. Bij de C-junioren vormen de ploegen van St. Andrews (Huil) en Kingswood Junior (Corby) de Engelse inbreng. In de afdeling van de D-junioren zijn Summerston Boys Club (Schotland) en Kingswood Junior de tegenstanders van de drie Ne derlandse ploegen en in de E-afde- ling is Summerston Boys Club de vierde vertegenwoordiger. In de A- en B-klasse is het louter een natio nale aangelegenheid. De wedstrij den op sportpark De Middelmors beginnen om 10.00 uur. Rond 16.00 uur zijn de laatste wedstrijden af gelopen. wedstrijd PVU/Blokeer 2 met 3-2 verslagen te hebben kwamen de vrouwen van volleybalvereniging InUpGo in hun laatste opvullings wedstrijd tegen Be Fair 2 niet ver der dan een 3-2 nederlaag. De set standen van het in Waddinxveen gespeelde duel waren 13-15, 15-10, 11-15, 17-15 en 16-14. De ploeg uit Roelofarendsveen had alle kans het treffen winnend af te sluiten, maar kon op de beslissende mo menten niet doordrukken. Be Fair, dat als eerste in de extra competi tie eindigde, was in technisch op zicht de mindere van InUpGo. Het compenseerde dat met een grote dosis strijdlust en beschikte bo vendien over enkele goede aanval- sters. Het mannenteam van Gemini/ Kangeroes 3, dat na overwinnin gen op Zovoc 2 en Tonegido SC 3 rechtstreeks op de eerste plaats leek af te stevenen, kon in de laat ste ontmoeting tegen IJsselvogels niet beschikken over Remco van Rijn, Dirk-Jan Zuilhof en Bernard van der Pols. John Kalmeijer moest daarom geblesseerd en wel worden ingezet. Dat was geen suc ces. IJsselvogels won in Moor drecht met 3-0 (15-12, 15-7 en 15- 10). Wat het einde betekende van de kansen van Gemini. Of IJsselvo gels of Tonegido 3 SC 3 wordt de de nacompetitie. Immers, Hennie Koet was na een domme overtreding tegenover de Limburgse doelman voor twee mi nuten naar de kant gestuurd. Een ieder vreesde het ergste, maar de Keelkampers speelden de man meer situatie niet erg slim uit. Wim Bouckaert kwam na Limburgs bal verlies oog in oog met Frauenrath en schoot de bal hoog in de tou wen. Het stil geworden publiek in sporthal Cleyn Duin klom op de banken want tijdwaarnemer Piet Labrujere liet niet meer aftrappen. De ongeveer 250 toeschouwers zagen geen goede wedstrijd. De angst om te verliezen bij beide par tijen was erg groot. In de beginfase had Glasbergen de beste kansen, maar Hennie Koet kon de Lim burgse goalie alleen in de vierde minuut passeren (1-0). De Keel kampers deden wel iets terug. Rik Kleintjens, Ben Hollander en Frank Visser vonden evenwel steeds doelman Gijs Guyt op hun weg. Visser scoorde voor rust nog wel voor de Limburgers, doch de bal passeerde de doellijn nadat het rustsignaal had geklonken. Het bleek uitstel van executie, want al in de tweede minuut van het tweede speelpart was dezelfde Frank Visser niet af te stoppen (1- 1). Visser, met 36 doelpunten tref zeker in de competitie, bleek ook nu waardevol want drie minuten later schoot hij uit een 'onmogelij ke' hoek wederom raak (1-2). Ge lukkig voor het Katwijkse publiek hield Glasbergen het hoofd er goed bij. Door een bevlieging van Jan Hogewoning kwam de ploeg van coach Nico Glasbergen weer in kansrijke positie (2-2). In de slotfa se had Glasbergen de wedstrijd kunnen beslissen, maar Jan Hoge woning en Wim Bouckaert vonden andermaal het uitblinkende Lim burgse sluitstuk op hun weg. Dat Wim Bouckaert toch nog voor 3-2 zorgde was meer een geschenk uit de hemel. In de competitie voor de beker van West 2 speelden FC Grovo en The Sands met 5-5 gelijk. Door de ze uitslag is Glasbergen uitgescha keld voor de landelijke bekercom petitie. Ook Menken/Landbouw blijft definitief hoofdklasser. Den Dam Siva won met 9-5 van Hogen- boom. Hierdoor is Siva gepromo veerd naar de interregionale klas se. The Sands en Hogenboom ko men eventueel in aanmerking voor de tweede promotieplaats. WIM VAN DUIVENBODE Groen Wit wint DEN HAAG - De Leidse turnver eniging Groen Wit behaalde zon dag twee eerste plaatsen bij de Zuidhollandse verenigingskam pioenschappen. In sporthal Over- bosch in Den Haag waren zowel de mannen als de jongens tot 13 jaar succesvol. Dank zij overwinningen op de onderdelen rek, brug en kastsprin- gen behaalden de jongens 117.00 punten. De mannen vergaarden 134.50 punten. In beide catego rieën werd Excelsior Alkemade vierde. AMSTERDAM (ANP) - Pedro van Raamsdonk is gisteravond in de Edenhal in Amsterdam Neder lands kampioen bij de profs in het half-zwaargewicht geworden. Het gevecht om de vacante titel heeft de Amsterdammer, die voor de eer ste keer als beroepsbokser in zijn woonplaats in actie kwam, echter bloed, zweet en tranen gekost. De Vlaardinger John Held, in vijf par tijen als prof ook ongeslagen, bleek een minder gemakkelijk tegen stander dan Van Raamsdonk ver wacht had. Van Raamsdonk, met een schit terende loopbaan als amateur ach ter zich, waarin hij een zilveren me daille op de Europese titelstrijd en brons bij de wereldkampioen schappen veroverde, stond negen ronden gehandicapt in de ring. Al in de eerste drie minuten versloeg hij zijn rechterhand. De massieve Held, die vrijwel zonder dekking in de ring stond, leek desondanks een gemakkelijk doelwit. De Vlaardinger beschikt dan weliswaar niet over grote capaci teiten, maar met zijn conditie en wilskracht blijft hij voor elke te genstander gevaarlijk. Van Raams donk ondervond dat ook. Vooral in de slotfase van het matige duel zet te Held alles op alles. Zijn gevaar lijke linkse hoek, zijn enige wapen kwam tpen verschillende malen goed door en Van Raamsdonk had het in die fase niet gemakkelijk. Hij kwam die moeilijke periode echter te boven en mocht zich drie ronden later Nederlands kampioen noemen. De jury gaf met 99-96, 99- 94 en 100-93 de partij, overigens te recht, aan Van Raamsdonk. Zoetemelk wint in Woerden WOERDEN (ANP) - De afscheids- tournee van Joop Zoetemelk is met een nieuwe overwinning opge luisterd. Gisteravond won hij, met voorsprong, het criterium van Woerden over 90 kilometer. De winnaar van de Gold Race ont snapte in de slotfase uit een kop- groepje van vier man en voorkwam daarmee een eindsprint met Peter Pieters, Phil Anderson en Steven Rooks. De uitslag van de profronde van Woerden is: 1. Joop Zoetemelk (Germigny l'Evêque) 90 km in 2 uur 5 minuten en 10 seconden, 2. Peter Pieters (Zwanenburg) op 10 seconden, 3.. Phil Aftderson (Aus), Uitslag Lotto 20 le prijs: 1 winnaar, die bruto f352.347,00 ontvangt; 2e prijs: 10 winnaars, die elk bruto f 15.000,00 ontvangen; 3e prijs: 376 winnaars, die elk f357,20 ontvangen; 4e prijs: 8.884 winnaars, die elk f 15,10 ont vangen; 5e prijs: 95.146 winnaars, die elk f5,00 ontvangen. Cijferspel Het winnend nummer was van cyferspel 20 is: 80 78 40. 6 cijfers goed: geen winnaar; 5 cijfers goed. 3 winnaars, die elk bruto f 10.000,- ontvan gen: 4 cijfers goed: 32 winnaars, die elk f 1.000,- ontvangen: 3 cijfers goed: 232 win naars, die elk f100,- ontvangen; 2 cijfers goed: 2.287 winnaars, die elk f 10,- ontvan- Toto le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 6 winnaars, die elk bruto f2.523,90 ontvangen; 3e prijs: 66 winnaars, die elk f573,60 ontvangen. De jackpot voor toto nr. 21 is: f 44.021.96. Voor de bijna 500 winnaars van toto-gelijk 20 was er f7.694,05 aan prijzen. 1 en 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 21 win naars, die elk f 100,70 ontvangen; 4e prijs: ALKMAAR EERSTE KOERS: 2040 meter: 1. Angeli- que (G.Hulleman) 2.53,4 - 1.25,0, 2. Bonny Marco, 3. Betty Albo. Niet gestart: Björn Tulpenburg. Toto: winnend 1,60, plaats 1,50, 2,00, 3,10, koppel 5,50, trio 98,50. TWEEDE KOERS: 2040 meter: 1. Ascot (J Meertens) 2.52,4 - 1.24,5, 2. Zonnebloem, 3. Zany Robel. Toto: winnend 25,90, plaats 12,50, 2,20, 4,30, koppel 39,00, trio 1447,70. DERDE KOERS: 2040 meter: 1. Anquetil (T.Kooyman) 2.53,0 - 1.24,8, 2. Zarnelle Eden, 3. Zion Vredenburch. Toto: winnend 14,70, plaats 4,00, 6,20, 6,90, koppel 155,40, trio 3154,60. VIERDE KOERS: 2040 meter: 1. Amigo de Queen (P. de Bruyn) 2.51,3 - 1.24,0, 2. Willi Oostende, 3. Zegneur. Niet gestart: Vamp Hariover. Toto: winnend 5,70, plaats 1,40, 2,40, 2,70, koppel 42,40, trio 567,80. VIJFDE KOERS: 2380 meter: 1. Amazone Capello (R.Pools) 3.23,36 - 1.25,5, 2. Ares Wogmeer, 3. Arie S. Toto: winnend 1,40, plaats 1,00, 1,70, 1,60, koppel 8,30, trio 135,10. ZESDE KOERS: 1700 meter: 1. Beautv Pitt (P. Zandt) 2.21,1 - 1.23,0, 2. Yust Attack, 3. Yarn Spinner. Toto: winnend 4,70, plaats 4. Steven Rooks (Castricum) zeilde tijd als Pieters, 5. Jos Lammertink (Wierden) op 0.35, 6. Adri van der Poel (Hoogerheide), 7. René Beu ker (Bussum), 8. Peter Stevenhaa- gen (Haarlem), 9. Jean-Paul van Poppel (Bilthoven), 10. Leon Boel- houwers (Meerssen) zelfde tijd als Lammertink. Altior-UVS VOETBAL - De wedstrijd Altior- UVS om de LD-Cup wordt in te genstelling tot eerdere berichten vanavond gespeeld. De aanvang is 19.00 uur. winnend 2,50, plaats 1,20, 2,60, 1,60, koppel 10,40/3,60, trio 100,20/64,30. ACHTSTE KOERS. 2040 meter: 1. Wal kover (S. Hartman) 2.48.4 - 1.22,5,2. Worthy Dillon, 3. Uncle Tom. Niet gestart: Woer den. Toto: winnend 8,90, plaats 3,00, 4,30, Cartouche (C. Hetteling) 3.20,1 - 1.24,1, Zeno Ostland, 3. Yonker Star. Niet gestart: Wacky Women. Toto: winnend 2,30, plaats I,20, 2,40, 1,70, koppel 8,40, trio 125,10. TIENDE KOERS, 2040 meter: 1. Worthy HoUandia (H. Hylkema) 2.47,0 - 1.21,9, 2. Wish of ThUssen. 3. Wanda Volo. Toto: win nend 11,00, plaats 1,60, 1,20, 1,50, koppel II,80, trio 216,50. ELFDE KOERS, 2040 meter: 1. Ysidoor Odilia (J. Oorthuysen) 2.47,4 - 1.22,1, 2. Wil liam Weber, 3. Yke Bakker. Toto: winnend 8,80, plaats 1,80,4,20,1,30, koppel 54,50, trio 291,90. De totale omzet van de totalisator was 232.017,- gulden. NK-PROFS Middengewicht: Gilbert Hallie (Amster dam) - Kid Taylor (Rotterdam) 3-0 Halfzwaargwicht: Pedro van Raamsdonk (Amsterdam) - John Held (Vlaardingen 3-0 Zwaarwelter: Romeo Kensmill (Amster dam) wint door interventie van John van Elteren (Landgraaf) Zwaargewicht: John Emmen (Tilburg) wint door interventie van Ramon Voom BINNENLAND BUITENLAND ECONOMIE Kankeronderzoek blijkt effectief NIJMEGEN (GPD) - Sterfte aan baarmoederhals- en borst kanker kan in Nederland aan zienlijk worden teruggedron gen. Het aantal overlijdingen aan baarmoederhalskanker kan nagenoeg worden voorko men, terwijl de sterfte aan borstkanker kan worden gehal veerd. Dat kan als vanaf vol gend jaar regelmatige vroeg- diagnostische onderzoeken hiernaar landelijk worden inge voerd. Bij borstonderzoek geldt dit voor vrouwen vanaf 40 jaar en voor de baarmoederhals vanaf 35 jaar. In Nijmegen, dat al twaalf jaar als proefgebied dienst doet, is wetenschappelijk aan getoond dat regelmatig onder zoek naar deze twee kankervor- men, honderden vrouwenle vens per jaar kan redden. WATERLAND-FESTIVAL schap verklaarde de 'oorlog' aan de Israëlischë regering en kondigde aan in het vervolg het extra studie geld van de inkomstenbelasting af te trekken. De regeringsbeslissing is het ge volg van ingrijpende bezuinigin gen op het universitair onderwijs. Aanvankelijk hadden de studenten met stakingen en demonstraties de geopperde verhoging van het colle gegeld tot 1050 dollar fel aange vochten. Maar nu gaat het volgens algemeen, studentenleider David Berman om de waarde van Israëls democratie waarin geen plaats is voor „apartheid'. In die term drukten ook de Knes- set-leden van de Arbeiderspartij zich uit. Prof. Weiss en Oezi Baram - hij is partijsecretaris van de Ar beiderspartij - vergeleken Israël met Zuid-Afrika. "Dit is een door de overheid gesanctioneerd racis me ten voeten uit', aldus prof. Weiss. Inmiddels hebben de uni versiteiten van Haifa en Jeruzalem aangekondigd het extra college geld niet te zullen innen. dubbele verdienen van hun zwarte collega's, kunnen al in staking gaan. „Het enige wat ons nu nog te doen staat, is het vaststellen van een datum voor die staking", aldus woordvoerder Arrie Paulus van de blanke mijnwerkers-vakbond, die 25.000 leden telt. De blanke mijn werkers eisen twintig procent, ter wijl de mijnwerkgevers niet verder willen gaan dan 13,5 procent. De onderhandelingen tussen de twee partijen werden reeds vorige week afgebroken. De dreiging- van een staking in de Zuidafrikaanse mijnindustrie heeft al gevolgen gehad op de in ternationale goudmarkt. Gisteren ging de goudprijs aanzienlijk om hoog. De mijnwerkgevers hebben ove rigens gedreigd om in het geval van een staking, zelfs als deze le gaal is, tot massa-ontslag te zullen overgaan. Dat gebeurde ook in 1985. In dat jaar werden zelfs 26.000 mijnwerkers tegelijk op straat gezet. Mocht het tot een langdurige en algemene staking in de Zuidafrikaanse mijnen komen, dan zal dat consequenties hebben voor de economie. Zuid-Afrika ver dient elk jaar zo'n twaalf biljard dollar aan zijn mijnindustrie. JOHANNESBURG (GPD) - De grootste vakbond in Zuid-Afrika, de Nationale Unie van Mijnwer kers (NUM), heeft gisteren zijn on derhandelingen met de mijnwerk- gevers afgebroken. De NUM, met meer dan 400.000 aangesloten le den, eist een salarisverhoging van veertig tot 55 procent. De mijn- werkgevers willen echter niet ver der gaan dan 12,5 tot 18 procent. De NUM heeft nu bemiddelings verzoek gericht tot het ministerie van werkgelegenheid. Mocht dit falen, dan is de NUM gerechtigd een staking uit te roepen. De blanke, over het algemeen conservatieve mijnwerkers, die het WASHINGTON (ANP) - De Sow jet-Unie heeft nog eens 450.000 ton Amerikaanse tarwe gekocht tegen een fors gesubsidieerde prijs, zo blijkt uit mededelingen van het Amerikaanse ministerie van land- bouwgisteren. Op 8 mei kocht de Sowjet-Unie al 950.000 ton. De transacties vloeien voort uit een eind april gemaakte afspraak voor in totaal vier miljoen ton tarwe. De Sowjet-Unie is volgens de langlopende graanovereenkomst met de Verenigde Staten verplicht jaarlijks onder meer vier miljoen ton tarwe te kopen. Sinds oktober 1985 heeft het land echter geen Amerikaanse tarwe meer gekocht omdat de prijzen niet concurre rend werden geacht. De gemiddelde subsidie bij de jongste tarwetransactie bedraagt 44,40 dollar per ton, 0,26 dollar meer dan bij de verkoop van 8 mei. De Sowjet-Unie betaalt per ton tachtig dollar en voor de gehele hoeveelheid van 450.000 ton dus 36 miljoen.dollar. Aan subsidie is de Amerikaanse regering twintig mil joen dollar kwijt. Massale afslachting eendekuikens schokt inwoners Rijssen RIJSSEN (GPD) - Vlak voor het weekeinde werd de bevolking van het Twentse Rijssen opgeschrikt door het bericht dat een groot aan tal eendekuikens in de vijver bij bejaardencentrum Maranatha op bestiale wijze was afgeslacht. Buurtbewoners hadden gezien dat enkele dagen lang groepen basis- scholieren bij de vijver bezig wa ren geweest. Het onderzoek van de politie richtle zich in eerste instan tie op een aantal scholen in de on-, middellijke omgeving van de vij- Kinderen werd verhoord; beken tenissen werden gedaan en later weer ingetrokken. De politie be schikt op dit moment over een aan tal namen van vermoedelijke da ders en gaat nu met de desbetref fende kinderen en hun ouders pra ten. Volgens een politiewoordvoer der kan bij aanhouding van de da ders niet worden gesproken van een echte straf. Men hoopt in sa menspraak met de betreffende ou ders en de dierenbescherming te komen tot straffen met een op voedkundig karakter. "Wat daar bij de vijver gebeurde is onbeschrijflijk. Daar zijn wreed heden uitgehaald, waarvan je je nauwelijks kunt voorstellen dat kinderen in leeftijden van tien tot en met twaalf jaar hiertoe in staat zijn. Ik ben met de politie van me ning dat hier slechts opvoedkundi ge straffen kunnen worden opge legd, zoals het verzorgen van die ren in de hertekamp of bij de kin derboerderij", zegt Gerrit Nijland, secretaris van de afdeling Rijssen van de dierenbescherming. "Ik werd kotsmisselijk toen ik de dode eendekuikens zag. Hun kop jes waren afgerukt, pootjes en vleugels uitgetrokken. Sommige waren doorboord met spijkers; an dere helemaal kaalgeplukt of doodgeslagen. Er waren er ook bij die vishaken door de snavels had den. Verschrikkelijk gewoon", zegt Nijland. In de vijver bij Maranatha aan de rand van een nieuwbouwwijk we melt het elk jaar van de eenden. Dat is niet zo verwonderlijk, want die dieren hebben het goed. In naam zijn het wilde eenden, maar ze gedragen zich als tamme. Veel ouderen voeren de eenden, maar ook wijkbewoners met hun kinde ren brengen vaak een bezoek aan de vijver om naar de eendjes te kij ken. Nijland: "Er vanuit gaande dat een eendenpaar gemiddeld zo'n tien jongen heeft en het feit dat ik er de afgelopen, dagen nog maar een handvol kuikens heb gezien, kom ik tot de conclusie dat meer dan 100 van de jonge diertjes het slachtoffer is geworden van die slachtpartij. De daders hebben de twee weken oude kuikens met be hulp van een stok uit het water ge veegd en ze toen op een wrede ma nier afgemaakt". Een van de buurtbewoners, die de dode kuikens het eerste ontdek te, vertelt dat hij de afgelopen da gen volwassen eenden in de tuin heeft gehad die luid kwaakten. "Die waren op zoek naar hun kroost", zegt hij. De buurtbewoner had wel gezien dat er kinderen bij de vijver bezig waren, maar daar in eerste instantie verder geen acht opgeslagen. "Ach, je ziet daar altijd kinderen spelen. Ik heb er niets achter ge zocht. Donderdag zag ik echter dat een aantal jongens met stokken be zig waren in het water. Ik ben later gaan kijken en vond toen de dode kuikens op de oever en tussen de bosjes. Ik heb de kuikens in zak ken gestopt en ben er mee naar de directeuren van enkele basisscho len gegaan. Zo is de zaak aan het rollen gekomen", aldus de buurt bewoner. EDAM (ANP) - De toeristische competitie tussen Marken en Volendam is genoegzaam bekend. Op muzikaal gebied hield deze 'strijd' echter afgelopen zondag op. Tijdens het Waterland-muziek-festival voor muziek-korp- sen volgde tot grote verrassing van het talrijke publiek een gezamenlijk optreden van de Volendamse Drumfan fare en de Christelijke Drum- en Lira Fanfare 'Juliana' uit Marken. De in klederdracht gestoken dames en heren musiceerden er lustig op los. «foto anp> TEL AVIV (GPD) - In Israël is een politieke rel uitgebroken over een naar veler oordeel 'racistisch' kabi netsbesluit dat zondag werd geno men. Alle Israëlische studenten die niet in het leger hebben gediend moeten in het vervolg duizend gul den extra collegegeld betalen. Hierdoor worden vooral Israëli sche arabieren getroffen, omdat zij van dienstplicht zijn uitgesloten. Studenten, joden en arabieren, gingen gisteren massaal de straat op om tegen de maatregel te de monstreren. Leiders uit de 750.000 zielen tellende Arabische gemeen- MOBIELE VERGRUIZER (GPD) - Het Centraal Bureau voor Keu ringen in Den Haag brengt in okto ber een mobiele niersteenvergrui zer op de weg, die langs een aantal ziekenhuizen in het land gaat rond rijden. Een daarvan is het Acade misch Ziekenhuis in Utrecht, waar gisteravond de plannen werden be kendgemaakt. Volgens directeur Donner van het bureau is de medi sche mobiele dienstverlening door het CBVK volstrekt uniek in Euro pa. Elk van de ziekenhuizen zal ge middeld ongeveer dertig dagen per jaar over de vergruizer beschikken. «Tl-fc (mm IQ SUMfifUfT (archiefTo Joop Zoetemelk

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16