'Gezond drinkwater wordt in de toekomst onrustbarend probleem' Leidse hoogleraar toxicologie De Wolff: Toch nieuwe medewerker voor Fase NZH en Euro Sky komen met pendeldienst op Londen Werkloosheid in Leidse regio in maand april flink gedaald Commissie verwerpt meeste bezwaren tegen nieuwe Hema In de vorm waarop u doelt vind ik niet dat ik schuldig ben Inbraak Terrein aan Langebrug ernstig vervuild Bouvier terroriseert buurt DINSDAG 19 MEI 1987 LEIDEN - Er gaat bijna geen dag voorbij of de paniek over ons dage lijks voedsel slaat toe: geroosterd vlees zou kankerverwekkend zijn, t pindakaas kun je de 'gevrees- kanker voor. De Wolff: "Hoewel dit al jaren bekend is, wordt de plant nog steeds gegeten. Het is net als met roken. Je weet dat het long kanker kan veroorzaken, maar de ziekte' krijgen en ook zoetstof- toch blijf je het doen". fen kunnen ernstige ziekten oorzaken. Als je nu maar gezonde natuurprodukten gebruikt, dan is er niets aan de hand, is de tendens van de waarschuwing die daar dan meestal op volgt. door Annemiek Ruygrok Over hoe (on)veilig en giftig ons voedsel is, wordt een tweedaags congres gehouden in de Gorlaeus Laboratoria van de Leidse univer siteit. Het symposium, dat als the ma 'voedingstoxicologie' heeft meegekregen, is georganiseerd door de Nederlandse en Britse Ver eniging voor Toxicologie. Voorzit ter is de Leidse hoogleraar toxico logie prof.dr. F.A. de Wolff. Tijdens een vraaggesprek met deze beoefenaar van de 'leer der vergiften' blijkt al snel zijn erger nis over dat paniek zaaien: "Er wordt zo snel gezegd: dat is een na- tuurprodukt, dus is het goed. Ze ker in zijn algemeenheid is dat niet Het vergif zit niet alleen in toege voegde produkten, zoals kleur- en smaakstoffen, ook veel natuurlijke stoffen zijn giftig. Een aantal kool soorten bijvoorbeeld veroorzaakt reumatische aandoeningen. "Na tuurlijk kun je niet stellen dat je van het eten van rode kool of spruitjes een dergelijke aandoe ning krijgt. Maar uit onderzoek is wèl gebleken dat die stoffen dezelf de reactie teweeg brengen als auto- immuunziekten als reuma en der gelijke". Ook is gebleken dat de Konings varen, die vooral in Japan met smaak wordt genuttigd, slokdarm- kanker veroorzaakt. Dat verband tussen die varen en kanker is niet meteen gelegd. Uit proeven kwa men aanwijzingen dat de stoffen in deze plant schade aan cellen ver oorzaken. Een dergelijke eigen schap kan in principe kankerver wekkend zijn. Inderdaad komen in Japan veel gevallen van slokdarm- Er valt eigenlijk geen peil op te trekken wat wèl en wat beslist niet kan worden gegeten. De Wolff: "Ik kan ook niet zeggen: eet er maar op los. Variatie is zeker belangrijk. Vezelrijk voedsel, niet te zout, niet fruit". Andersom kunnen proeven ook v dierlijk vet en uitwijzen dat planten geen schade lijke stoffen hebben. En tevens kan DriükWcltGr worden bepaald dat twee slasoor ten, die elk afzonderlijk wèl scha delijke stoffen bezitten, na krui sing niet schadelijk zijn. De toxico logen werken dan ook met het ministerie va en visserij. Van het toxicologencongres zijn overigens geen voedingsadviezen te verwachten: "Dat is niet onze taak. Het is de bedoeling dat vak- Zonder voedsel gaat een mens dood, maar zonder water is het le ven al helemaal onmogelijk. Dage- samen Hjks drinkt een mens anderhalf tot landbouw twee liter water. En juist dat on misbare drinkwater baart de laat ste tijd veel zorgen. Ook hier waar schuwt prof. De Wolff voor paniek, al is de problematiek "onrustba rend". "Gelukkig zijn er in Neder- lieden van elkaar het een en ander land goede beveiligingsmaatrege- de nieuwste ontwikkelingen len. Helaas zijn we ook afhankelijk te horen krijgen. Er zijn veel advi seurs van de overheid aanwezig. Op den duur wordt, wat er uit het congres komt, vertaald in over heidsbeleid. In Nederland is er een goed contact tussen de overheid wat anderen laten binnenstro- Primair is het vervuilde water ïn milieuprobleem, dat uiteinde lijk gevaar voor de bevolking ople vert. Waterbedrijven kunnen tot op wetenschap. Den Haag holt zekere hoogte alle zware metalen LEIDEN - Het college van B en W heeft er geen problemen mee dat ondanks een naderende perso neelsstop er een nieuwe medewer ker wordt aangetrokken voor wet houder Fase (economische zaken). B en W wijzen het voorstel van het D66-raadslid Langenberg om de vervulling van deze vacature uit te stellen totdat de gemeenteraad een beslissing over de bezuinigingen heeft genomen, van de hand. Ook met de suggestie van Langenberg aantal ziekten kan worden terugge- dat de portefeuille van Fase het drongen". niet achter de feiten aan' Kleur- en smaakstoffen en con serveringsmiddelen worden ge bruikt in de voedingsindustrie. Die stoffen krijgen we dagelijks naar binnen. De Wolff: "Veiligheid op dit punt is niet te garanderen. Toe gelaten wordt wat op dat moment van zo'n stof bekend is. Dat is uit getest en wordt met een grote vei ligheidsmarge toegelaten. Maar niet alle effecten zijn te voorspel len. In de praktijk kan een stof die eerst als schadelijk werd be schouwd bij nader inzien toch on schadelijk blijken te zijn. Soms is een zoetstof op dieren uitgetest en schadelijk bevonden, maar voor de mens is diezelfde stof dan hele maal niet gevaarlijk. Wat voor proefdieren geldt, hoeft niet voor de mens te gelden. Maar de meest schadelijke effecten zijn via proef dieren op te sporen". Wanneer een stof toch schadelijk blijkt te zijn, zal die snel door de overheid uit de handel worden ge- norhen. De stof canthaxanthine is zo'n voorbeeld. Deze stof, gebruikt in bruinpillen, maar ook in dier- voedsel voor kippen om mooie oranje eierdooiers te krijgen, leek een onschuldig middel. Totdat een oogarts van het Academisch Zie kenhuis in Leiden bij sommige pa tiënten afwijkingen in het netvlies constateerde. Bruinpillen hadden zij nooit gebruikt. De Wolff: "Het kon niets anders zijn dan de toe voeging van die stof aan ons voed sel". Twee weken geleden is nu be sloten om de toelaatbare hoeveel heid van deze stof in voedingsmid delen drastisch te verlagen. De angst over ons dagelijks voedsel is volgens De Wolff niet te recht. "Mensen hebben sinds Adam en Eva gegeten. Ook giftige dingen. Zeker, er zijn mensen aan dood gegaan. Er gaan jaarlijks nog steeds mensen in het Oostblok en de zuidelijke Europese landen dood aan het eten van giftige pad destoelen. Het is de taak van de to xicoloog om te onderzoeken of i gif uit het (Rijn)water zuiveren, maar De Wolff vraagt zich af hoe het moet als er niet tegenop te bok sen valt, als de hoeveelheden zo groot worden dat de zuiveringsin stallaties het niet kunnen verwer ken. Is het gevaarlijk om water uit de kraan te drinken? "Het lijkt mij niet gevaarlijk, maar in dit stadium is het moeilijk te bevestigen of te ontkennen". In 1992 wordt het congres van Europese toxicologen door Neder land georganiseerd. Volgens De Wolff is het een goed idee om dan de drinkwaterproblematiek aan de orde te stellen. "Maar het is een po litiek probleem, dat alleen interna tionaal is op te lossen". Overigens gelooft hij niet dat het drinkwater- probleem de voedingsproblema- tiek zal gaan overheersen. Via vast voedsel is de kans op vergiftiging volgens hem groter. "We weten nog lang niet de helft. Er ligt een enorm stuk onderzoek braak. Onze aandacht moet daarop de komende jaren worden gericht. Dagelijks eten en drinken kan ge vaarlijk zijn zonder dat we het we ten. Dat is een vervelend idee, maar we kunnen er niets aan doen. Als we ophouden met eten en drin ken gaan we tenslotte ook dood". LEIDEN - In samenwerking met Euro Sky Hop en Pendell Express organiseert de NZH een goedkope pendeldienst naar Londen. Reizi gers worden per bus naar Oosten de overgebracht, waarna zij per vliegtuig naar Zuid-Engeland gaan. Een bus brengt hen dan weer naar het centrum van London. De totale reisduur - vanaf Amsterdam - beslaat ongeveer acht uur. De pendeldienst gaat op 22 mei van start. De prijzen van een retour bedra gen 150 gulden voor volwassenen en 135 gulden voor personen tot 26 jaar. Een enkele reis kost respectie velijk 70 en 80 gulden. De NZH heeft voor dit project een nieuwe, 'gelede', bus aange schaft. Deze bus is extra lang en kan 70 personen vervoeren. Deze capaciteit is noodzakelijk omdat ook het vliegtuig 70 zitplaatsen heeft. De aanschafkosten van de bus bedragen ongeveer een half miljoen gulden. Volgens de NZH is de belang stelling voor de nieuwe pendel dienst groot. Vooral in Zuid- Ne derland zou de animo voor deze wijze van vervoer naar Engeland groot zijn. LEIDEN/REGIO - De werkloos heid in de Leidse regio is de afgelo pen maand met 340 personen ge daald. In de duin- en bollenstreek daarentegen steeg het aantal werk lozen met acht. Opmerkelijk is dat het aantal bij het arbeidsbureau aangemelde openstaande banen in vergelijking met april 1986 aanzienlijk is geste gen. Toen stonden er ongeveer 460 banen open, nu zijn dat er bijna 1000. Ook hier komt de toename, die zich in alle bedrijfstakken voor doet, voor een groot deel voor reke ning van de Leidse regio. Volgens directeur Tibbe van het Geweste lijk Arbeidsbureau is de toename te wijten aan zowel de aantrekken de economie als aan het feit dat meer bedrijven hun vacatures bij aantrekken van een full-time be- stuursmedewerker niet zou rechtvaardigen, zijn B en W het niet eens. "De grote hoeveelheid externe contacten van wethouder Fase en haar voorzitterschap van grote gemeenschappelijke regelin gen, rechtvaardigen het aantrek ken van een bestuursmedewer- ker", aldus het college. Ook de angst voor toevoegingen aan het voedsel zijn volgens prof. De Wolff niet altijd terecht. "Nog- maats: het is een misvatting dat stoppingen' iets wat natuurlijk is ook altijd goed is. Een stof die wordt toege voegd heeft een hele testbatterij doorlopen, terwijl natuurlijke voe dingsstoffen veel giftiger spul kun nen bevatten". LEIDEN - De raadscommissie voor ruimtelijke ordening heeft de bezwaren die waren ingediend te gen het nieuwbouwplan van de Hema grotendeels afgewezen. Die bezwaren waren ingediend door omwonenden en door een aantal winkeliers uit de Janvossensteeg. De omwonenden maken vooral bezwaar tegen het feit dat de be voorrading van de Hema plaats blijft hebben via de Van der Werf- straat. Ze vrezen dat ze daardoor last blijven houden van uitlaatgas sen van de af en aan rijdende vrachtwagens. Bovendien zorgen de vrachtwagens voor verkeersop- de smalle Van der maakt. De aangevoerde spullen kunnen daardoor sneller worden weggebracht, waardoor de wacht tijden van de bevoorradingswa gens aanzienlijk zullen afnemen. De verkeersopstoppingen en de overlast van uitlaatgassen zullen hierdoor verminderen. De commissieleden konden gis twee woningen die in het niéuw- bouwplan zijn opgenomen. De winkeliers hebben daarvoor liever twee winkeltjes in de plaats. Dat verlevendigt volgens hen de Jan vossensteeg, hetgeen ook hun om zet ten goede komt. D66 en de WD voelen wel iets voor dit argu ment. De PvdA en Links Leiden wijzen de bouw van de winkeltjes teren geen afdoende oplossing be- echter af, vooral ook omdat jaren- altijd Werfstraat en de Janvossensteeg. De Hema meent dat de overlast met minstens 40 procent vermin dert doordat in het nieuwe gebouw een grotere goederenlift wordt ge denken om het probleem volledig uit de wereld te helpen. Wel dron gen ze er bij wethouder Peters van verkeer op aan nog eens te gaan praten met de Hema over eventue le verkeersmaatregelen. Die zou den de overlast in elk geval verder kunnen beperken. Peters beloofde dit te doen. De winkeliers in de Janvossen steeg maken bezwaar tegen de LEIDEN - Het laten loslopen van honden op gedeelten waar zo mers badgasten van de zon lig gen te genieten is verboden. Zo ook in Noordwijk. Op 11 juni 1986 sloeg een man uit Alkmaar dat verbod in de wind. Letterlijk, want er stond die dag een be hoorlijke wind. Hij maakte sa men met zijn hond een 30 kilo meter lange wandeling langs het strand en zijn viervoeter liep los op gedeelten waar dat niet was toegestaan. Dat bleef niet onge straft. door Meindert van der Kaaij De Alkmaarder liet het er niet bij zitten. Hoewel hij eerst heel erg verontwaardigd was, kreeg hij er later toch er wel aardigheid in. Hij had voorafgaande aan de zitting een brief aan de rechter had geschreven. Die roemde de 'bloemrijke brief. "Daar heeft u vast veel werk aan gehad. Het is teveel om helemaal voor te lezen, maar ik moet erkennen dat lite raire kwaliteiten u niet ontzegd kunnen worden", zei de rechter. "Maar erkent u dat u daar met uw hond gelopen hebt?" vroeg de rechter. Na enige stilte zei de man: "Niet in deze vorm". Ver bazing bij de rechtèr. "De wet zegt dat ik in overtreding ben als ik van 9.00 tot 18.00 uur met mijn hond op dat strand ben. Nou, ik ben daar een veel kortere tijd ge weest. Zoals ik de wet interpre teer, ben ik niet schuldig", legt de r i uit. De officier kon zo'n scherpzin nigheid wel waarderen. Maar, hoewel hij het wel een vermake lijke zienswijze vond, wees de of ficier erop dat de Alkmaarder misschien naar de letter wel ge lijk heeft, maar dat hij naar de geest van de wet toch in overtre ding is geweest. "Anderzijds vind ik de weersomstandighe den geen aanleiding geven om tot verbalisering over te gaan. Het was op die dag zogezegd hondeweer", zo leverde ook de officier zijn bijdrage tot de spits vondigheden. De officier eiste geen straf tegen de wandelaar. Daarin kon de rechter zich wel vinden. Taxi Een eigenaar van een taxibe drijf uit Leiden moest zich voor de rechter verantwoorden, om dat een werknemer van hem op 25 juni 1985 in een auto is aange houden zonder geldig keurings bewijs. "M'n chauffeur heeft niet goed gekeken. Het bewijs was wel degelijk in de auto aanwe zig", zei de baas. "Tja, dat is achteraf moeilijk hard te maken. Waarom heeft hij dat toen niet meteen aan de agent laten zien?" aldus de rechter. "Meestal zit dat keuringsbe wijs in het mapje van het kente kenbewijs. Dat was nu toevallig niet het geval. Als hij beter had gezocht, had hij het wel in het dashboardkastje kunnen vinden. Dat is zo'n automatisch gegeven. Het keurings- en het kenteken bewijs verlaten nooit de auto's", aldus de Leidse ondernemer. Tot dan toe was het allemaal heel duidelijk. Maar volgens de rechter heeft de ondernemer tij dens een verhoor op 18 decem ber 1985 erkend dat de taxi zon der keuringsbewijs rondreed. De ondernemer zei zich van een be kentenis helemaal niets te herin neren. De officier plaatste daar bij wat vraagtekens: "Waarom zou uw geheugen tijdens het ver hoor beter zijn geweest dan nu? Het is vreemd dat u toen hebt er kend dat er geen keuringsbewijs aanwezig was en dat u nu plotse ling zeker weet dat dat niet het geval was". Daarom eist de offi cier een boete van 75 gulden. Maar het gebrekkig geheugen van de Leidenaar zat de rechter echter niet lekker. Hij stelde daarom nog een paar vragen over dat verhoor in december. En toen kwam de aap uit de mouw. Het bleek dat de broer van de on dernemer destijds alles heeft toe gegeven. Volgens de dagvaar ding had ook de broer moeten verschijnen. De rechter kon niets anders besluiten dan de zaak aan te houden in de hoop dat de vol gende keer de juiste persoon de gang naar het kantongerecht aan het Rapenburg maakt. Bij het verlaten van de zaal. zei de Leidenaar niet zonder gevoel voor de realiteit: "Nou, tot over twee jaar dan maar". Varkens "Mijn dierenarts had dat ik de vitamines voor mijn varkens beter op de veemarkt in de Groenoordhallen kon kopen. Volgens hem was dat veel goed koper. Daarom heb ik dat flesje daar gekocht", vertelde een vee houder uit Oud Ade. Na huiszoe king was de Algemene Inspectie Dienst gestoten op een flesje met chlorumfenicol. Dat is een ver boden soortanti-biotioca. De man beweerde kortom dat hij niet wist dat in plaats van on schuldige vitaminen het flesje een verboden stof bevatte. Het flesje had inderdaad geen etiket. De officier weigerde daar in te trappen en vond het verhaal on waarschijnlijk. "Het lijkt me sterk dat op een veemarkt anti biotica wordt verkocht als zijnde vitaminen. Ik ga er vanuit dat u wist wat er in het flesje zat. Maar zelfs als u dat niet wist, bent u strafbaar. Dan had u zich moeten vergewissen van wat u in huis hebt gehaald. In verband met het grote maatschappelijke belang dat aan de veehouderij is verbon den, moet met flesjes zonder eti ket bijzonder voorzichting wor den omgesprongen", zei de offi cier op strenge toon. Hij eiste een boete van 360 gulden en ver beurdverklaring van het flesje. De rechter hield rekening met de kleine hoeveelheid van de in beslag genomen anti-biotica. Hoewel hij de veehouder niet vrijsprak en hem schuldig acht te, legde hij hem geen boete op. het arbeidsbureau aanmelden. De afgelopen maand nam het aantal vacatures in de Leidse regio toe met 130 stuks. Opvallend was voor al de grote vraag naar nieuwe ar beidskrachten in de bouw en naar laag- en ongeschoolden. In de regio rond Lisse daalde het aantal vaca tures de afgelopen maand met 31, voornamelijk omdat er minder per soneel werd gevraagd in de horeca. Bij de arbeidsbureaus in Leiden en Lisse staan nu 6473 mannen en 3484 vrouwen als werkzoekend in geschreven. Vergeleken met april 1986 is de werkloosheid onder i gedaald met 697 en onder i met 378 personen. In per centages uitgedrukt daalde de werkloosheid onder mannen in de Leidse regio met 8,7 procent, in de duin- en bollenstreek met 14,4 pro cent. In de stad Leiden nam het aantal mannelijke werkzoekenden af met 9,2 procent. Onder vrouwen daalde de werkloosheid met 8 pro cent. Minder schoolverlaters dan vorig jaar april stonden er afgelo pen maand ingeschreven: 208 man- i tegenover 295 441 Tibbe verwacht dat de daling zich verder zal doorzetten. "Waar dat mislukt, is dat te wijten aan de op leidingen van de schoolverlaters die niet op het aanbod zijn afge stemd". De verschillende beroepsgroe pen in beschouwing nemend, daal de de werkloosheid onder vrou- Werkloosheidsontwikkeling in de verschillende gemeenten, die tot het gebied van het Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden behoren: wen in de kantoorsector betrekke lijk weinig. Het arbeidsbureau wijt dit aan het overschot aan vrouwe lijke arbeidskrachten in deze sec tor. Ook in het onderwijs en de ver pleging gaat het slecht. In de (de- taifihandel en in de verzorging is de afname van het aantal werkzoe kenden veel groter. Het arbeidsbureau gaat proberen de werkloosheid in de bouwsector gerichter aan te pakken. Met alle timmermannen apart bijvoorbeeld wordt bekeken of zij al dan niet kunnen worden bijgeschoold of een ander beroep leren. Blijkt een timmerman alleen als zodanig in geschreven te willen of kunnen staan, dan wordt hij bij voorrang aangenomen. Het betreft hier een proef in onder meer de provincies Zuid-Holland en Friesland die bij welslagen mogelijk wordt uitge breid naar de rest van het land. Van de proef wordt verwacht dat het aantal werklozen in de bouw sector daalt en dat meer werkzoe kenden aan de huidige in de bouw wereld gestelde eisen voldoen. Het aantal werkzoekenden in de metaalindustrie is vorige maand ten opzichte van april vorig jaar met slechts 33 gedaald. Dit terwijl de metaalbedrijven er volgens Tib be juist over klagen dat ze geen goede mensen kunnen vinden. Dat is te wijten aan het feit dat de meeste werkloze metaalarbeiders een opleiding hebben die niet aan sluit bij de modernisering in deze tak van industrie. De winkeliers vrezen dat deze maart 1987 april 1987 maart 1987 april 1987 lang is gestreden om enkele wonin gen in het bouwplan van de Hema op te nemen. Peters is het daarmee eens. "Het zou de gemeente in een heel merkwaardige positie bren gen wanneer plannen zo snel wor den gewijzigd. Zeker wat betreft onderhandelingen over toekomsti ge bouwplannen". LEIDEN - De vervuiling van een terreintje aan de Langebrug, waar de gemeente een aantal woningen wil bouwen, blijkt ernstiger te zijn dan aanvankelijk was verwacht. De gemeente had al een vermoe den dat de grond was verontrei nigd met olie. Uit onderzoek is ge bleken dat er meer olie in de grond terecht is gekomeh dan eerder was gedacht. Volgens een woordvoerder van de directie milieu van de gemeente is de vervuiling vermoedelijk af komstig van een lekkende benzine en een lekkende dieselolietank van het oude politiebureau. De gemeente heeft het terreintje aangemeld bij de provincie voor sanering en hoort dat die op korte termijn geld beschikbaar stelt voor het schoonmaken van de grond. Lukt dat niet, dan hoopt de ge meente dat de provincie de moge lijkheid biedt de sanering voor te financieren. Volgens wethouder Peters van milieu kost het schoon maken van de grond ongeveer een half miljoen gulden. Alkemade Katwijk Leiden Leiderdorp Oegstgeest Rijnsburg Valkenburg Voorschoten Warmond Zoeterwoude Overige Rayon Leiden Hillegom Lisse Noordwijk Noordwijkerhout Sassenheim Voorhout Overige Rayon Lisse Totaal Gewest LEIDEN - Bewoners van het Anna van Buurenhof hebben gisteren de hulp van de politie ingeroepen om dat zij hun huis niet meer uitdurf den. Een bouvier die in de straat rondliep was de oorzaak van het onvrijwillige huisarrest. De hond werd door de eigenaar binnenge haald, maar later in de middag was het weer raak toen een vrouw door de loslopende bouvier werd aange vallen. Zij slaagde er in het beest van het lijf te houden door zich met een paraplu te verdedigen. De pa raplu werd door de bouvier aan flarden gebeten. Omdat omwonen den al vaker hun beklag hebben gedaan zal de politie voor deze hond een muilkorfgebod uitvaardi gen. LEIDEN - Bij een inbraak in het muziekcentrum van de Stichting Onderwijswinkel aan de Bernhard- kade is het afgelopen weekeinde voor zo'n 5500 gulden aan muziek instrumenten buitgemaakt. Ver dwenen zijn een soundmixer, een basgitaar, een gitaarversterker, een dwarsfluit, een elektrische gitaar, en een keyboard. De inbrekers zijn het gebouw binnengekomen door met grof geweld een toegangsdeur open te breken. AbvaKabo De AbvaKabo, afdeling het Academisch ziekenhuis en de Rijksuniversiteit Leiden, houdt NLvLSÏCOlI vanavond vanaf 20.00 uur een personeelsbijeenkomst. Bondsbe- stuurder Bartels zal de bezuini gingen en het wegvallen van ar beidsplaatsen toelichten. De avond wordt in de kerkzaal van gebouw 50 op het terrein van het AZL gehouden. de Anna Borstvoeding De borstvoedingsgroep Leiden houdt morgenavond een bijeen komst voor alle belangstellenden. Aanvang is om 20.00 in Ixiadal Bingo In Speeltuin Zuiderkwartier aan de Anjelierstraat wordt van avond vanaf20.00 uur een bingo avond gehouden. Vergadering De Leidse afdeling van de Dia- beten Vereniging Nederland (DVN) houdt vanavond haar jaarlijkse ledenvergadering in de aida van gebouw 50 van het Academisch ziekenhuis. De be stuursverkiezing, de infostand AZL en het 40-jarige jubileum van de DVN komen aan de orde. In de pauze wordt een loterij ge houden. Aanvang 19.00 uur. Cao-overleg Leden van de Leidse grafische industrie FNV kunnen vanavond vanaf 20.30 uur zich uitspreken over een nieuwe cao. De vergade ring wordt gehouden in het club huis van Speeltuinvereniging Clubhuis Matilo houdt in sa menwerking met de Stichting Dienstencentrum woensdagmid dag een theatervoorstelling. De musical 'Trik trak', die door de groep Pommodoro wordt opge voerd,is speciaal bedoeld voor 55- plussers. Aanvang is om 14.00 uur in het clubhuis Matilo aan de Zaanstraat. Telefonisch kaarten- verkoop: 412515. Duivensport Uitslag van de wedvlucht van pv Leiderdorp vanuit Pont St. Maxence: 1,10 R. Kappentein; 2 D. van Seggelen; 3 comb. B en G.; 4,6,9 E. Broug; 5,7,8 P. Sloos. Wedvlucht van pv De Blauw- kras vanuit Pont St. Maxence: 1,3 A. Houweling; 2,7,9 N. Nie- vaart; 4,5,6,8 comb. Nieuwen- dijk; 10 F. v.d. Wetering. Uitslag van de wedvlucht van LPC: 1,4,6,10 P. de Haas; 2,3,5,7,9 J. Staffelen; 8 J. Siera. Wedvlucht van De Rijnklie- vers: 1,4,10 J. Kok; 2.9 C. Kop; 3,8 A. Honders5 B. Mil; 6 A. de Vries7 J. v.d. Wal. Postduivenvereniging De Zwa luw vloog vanuit Compiegne: 1,2,5,7 H. v.d. Kooij; 3,4,6 J. v.d. Kooij; 8 Brouwer-de Best; 9 P. Verhoork10 P. van Wissen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13