Succes Vermey in Den Haag Het roemloze einde van een filmdiva München dicht bij titel Onderzoek naar bureau van Filippijns verzet in Utrecht —Glasbergen start met verlies EK atletiek in Den Haag Ceniiissers ^unneii vorm Stiet houden Tour naar Luxemburg Bouw- en Houtbond FNV overweegt invoering I verplichte vakopleiding Milieuprijs Eindhoven FNV wil cao-overleg met Shell hervatten Cyprus arresteert afpersers Erbarmelijke huisvesting psychiatrische patiënten Prijzen lokken bij triathlon in Noordwij k .TERDAG 16 MEI 1987 SPORT p a" EINDHOVEN Het zaalvoetbal team van Glasbergen heeft zijn —eerste wedstrijd om het Kam- 3n .pioenschap van Nederland gis- adv,teravond niet in winst kunnen vt>mzetten. Tegen de titelhouder ^'"QVan Zuid 1, Tongelreep, werd 07een 2-0 voorsprong al voor rust op een nogal knullige manier rweggegeven, waarna Tongelreep A/onnuiteindelijk met 4-2 won. Ge' Nadat Jan Hogewoning en !^®Hennie Koet voor de Rijnsbur- 871ïgers doeltreffend hadden uitge- haald, leek een grote zege niets tw(in de weg te staan. De ploeg van 3-k" coach Nico Glasbergen draaide als een trein, maar de Eindho- vense doelman hield met kunst en vliegwerk zijn doel schoon. In het laatste gedeelte van de eerste helft ging het toch mis. Eerst ver dween een vrije trap van Jos van der Laar via een Rijnsburgs li chaam achter doelman Gijs Guyt, en drie minuten later was het al gelijk: 2-2. Nu stuiterde een inzet van Harry van der Ven achter de onthutste goalie. De angst zat er bij Glasbergen duidelijk in. Thomas vander Dungen scoorde op slag van rust 3-2 en het publiek kroop op de banken. Glasbergen ging in het tweede spelpart fel ten aanval, maar de verdiende gelijkmaker kwam niet. Erger nog, Pieter Scheepens schoot voor Tongel reep de stand op 4-2. In de zuidelijke poule van het Neder lands Kampioenschap gaan de Eindhovenaren nu aan de leiding met drie punten uit twee wed strijden. Glasbergen speelt maandag in Katwijk zijn tweede wedstrijd tegen Keelkampers uit het Limburgse Nuth. SOFIA (ANP) - Het toernooi om de Europese atletiekkampioenschap- pen indoor van 1989 is toegewezen aan Den Haag. Dat heeft de Euro pese Atletiek Associatie (EAA) vrijdag in Sofia besloten. De titel strijd wordt op 18 en 19 februari in in de Houtrusthal gehouden. Den Haag was de enige kandidaat. Be gin dit jaar fungeerde de Houtrus thal tijdens de nationale titelstrijd al als indooraccommodatie voor at letiekwedstrijden. Het is de tweede keer dat het Europese indoortoer- nooi in Nederland wordt gehou den. In 1973 vond het toernooi in het sportpaleis Ahoy'te Rotterdam plaats. DEN HAAG - De vóórlaatste etappe van de Internationale Avondzesdaagse heeft gister avond een zege opgeleverd voor Marco Vermey. De Bollenstreker ontsnapte tijdens het criterium aan de Vlierboomstraat in Den Haag met Jan Hogervorst en Louis van Mook (beide Bahro- poort) uit een inmiddels uitge dund peloton. De voorsprong van de drie kwam nog wel even in gevaar toen Jan Hogervorst door zijn frame zakte. Een twee de groep van zes renners, waar onder Leidenaar Paul Kooyman, kwam net iets te kort om het tweetal te bedreigen. Verlost van een twee tegen één situatie won Marco Vermey met overmacht de eindsprint. Paul Kooyman werd zesde. Vandaag wordt in Leiden (Roomburgerweg) de laatste etappe verreden. De wed strijd, die over 80 km gaat, begint om 15.00 uur. Tijdens de driedaagse van het Molenheike, een internationale etappewedstrijd voor vrouwen, heeft de ploeg van Casba/De Wit onder leiding van oud-Leidenaar Henny van Gent in de ploegen tijdrit een leuk succes weten te* behalen. Uit een veld van twintig ploegen, waarvan tien buiten landse, werd beslag gelegd op de derde plaats. Els van Leeuwen. Petra de Bruin en Sandy Lutke Schipholt waren de gangmakers in de Haags/Leidse ploeg. De Ne derlandse nationale ploeg pakte met een geringe voorsprong op Duitsland de zege. rdia^ME (SID) - De tennissterren lo- 07^en steeds meer achter hun vorm an. Het bewijs is in Rome weer ens geleverd door de vroegtijdige iitschakeling van Noah, Mecir, ""■"-jendl, Leconte, Pernfors en San- hez. Slechts weinige dagen voor 4et begin van het Grand-Slam-tref- en in Parijs blijkt vormbehoud :en onbekend begrip, an t- 90n Joakim Nyström stuit in de hal- lnle finales op de Argentijn Martin faite. De Zweed plaatste zich giste- en voor de halve eindstrijd door :en moeizame overwinning op zijn andgenoot Kent Carlsson, die in le kwartfinales de nummer één /an de wereldranglijst Ivan Lendl 2 oitschakelde. Carlsson veroverde er 3e eerste set met 7-5. De daaropvol- - gende reeks ging met dezelfde cij- ^Hfers naar Nyström. De beslissende nset was een formaliteit voor Nys- ®tröm: 6-1. Jaite won van Paolo Ca- 0<he. Ook John McEnroe plaatste zich voor de halve finales. De Italiaanse lieveling Claudio Mezzadria hield Jde als zesde geplaatste Amerikaan drie sets op de baan. In de beslis- ""isende set ging de nummer 162 op de wereldranglijst met 3-6 ten on- ?i.der- Mats Wilander plaatste zich als vierde voor de halve eindstrijd. De endoor de organisatoren als tweede 'n:getipte Zweed versloeg in de ^kwartfinales Andres Gomez uit "^Ecuador in twee sets: 6-1 en 7-6. In de halve finale ontmoet Wilander de Amerikaan John McEnroe. Terwijl bestuursleden en spelers van het eerste elftal van MVKV voor een passend decor zorgen, krijgt aanvoer der Ton van Es een wedstrijdbal overhandigd van bestuurslid Karei Meeuwenberg van de afdeling Leiden van de KNVB. Een bal die volgens Meeuwenberg "alleen wil rollen in de vierde klasse van de KNVB", de afdeling die de Katwijkse zaterdagclub bereikte na het behalen van het afdelingskampioenschap, dat gisteravond met een druk bezochte receptie werd gevierd. (foto Picters van Diest) De uitslag van de 22e en laatste etappe van de Ronde van Spanje is: 1. Jaime Villamégo (Spa) 173 kilometer in 4 uur. 41 minuten en 10 seconden, 2. Manuel Jorge Dominguez (Spa) op 1 seconde, 3. Al fonso Gutierrez (Spa), 4. Miguel Angel Igle- sias, 5. Sören Lilholt (Den). 6. Guido van Calster (Bel), 7. Laurent Biondi (Fra), 8. i Fernandez (Spa), 9. Jesus Blanc< op 4.40, 7. Anselmo Fuerte (Spa) op 4.5 Madiot op 5.25, 9. Henri Cardem 7.08, 10. Omar Hernandez (Col) o Knol, Connie Meijer en Monica de Waal) 55 minuten en 58 seconden, 2. West-Duitsland.3. P.D.W. (Ned) (Linda van den Berg, Petra de Bruin, Els Kool loos, Cindy Lutke Schipholt, Sandy Lutke Schipholt en Petra van der Stel) 57.44 4. ë.5. Ploeg van 't Oever (Ned). 13. Joaquim Hernandes "aston (Spa), 15. Yvon Luis Laguia (Spa), 2 48. Luc Suykerbuyk (Ned), 54. Pedro Dei- gado (Spa), 66. Marc van Orsouw (Ned), al len in dezelfde tijd als Dominguez. Bergprijs: 1. Abadie 97. Herrer? 174, 2. Belda 105, 3. 1. Tjamolidin Abdoesjaparov (Sov), 148 ki- 0.07, 4. Arjan Jagt (Ned) op 0.10, 5. Remig Colombia (Col) op 3.20, 8. PDM (Ned) op 1.14.41. Omloop Molenheike: 1. Nederland A-selectie (Heieen Hage, Mie- i, 3. Laurent Fignon ke Havik, Moni que de Bruin, Monique DORTMUND (DPA/SID) - Blijd schap in Dortmund, tevredenheid in München. Zonder te spelen is Bayern München, finalist in het Europese bekertoernooi voor landskampioenen, gisteravond een stap dichter bij de prolongatie van de nationale titel gekomen. Borussia Dortmund won voor ei gen publiek met 4-3 van Hambur ger SV en beroofde het team van Ernst Happel van de aspiraties de ploeg uit München in de laatste weken van de competitie op te ja gen. Dortmund, het seizoen begon nen met de bescheiden ambitie niet te degraderen, kwam door de sensationele zege op de derde plaats en kreeg daarmee uitzicht op deelneming aan het UEFA-be- kertoernooi. Werder Bremen had evenmin als Hamburger SV een geslaagde avond. Uerdingen, dat in de voor afgaande vijf wedstrijden slechts LUXEMBURG (AFP) - De Ronde van Frankrijk start in 1988 in Lu xemburg. De proloog van de 75e Tour zal op 3 juli worden gehou den. Dit heeft Jacques Santer, pre mier van het Groot-Hertogdom, gister bekend gemaakt. De Tour-organisatie had al eer der een overeenkomst bereikt met de minister van sport en het be stuur van de stad Luxemburg over de start van de Ronde van Frank rijk in Luxemburg. De regering heeft gister formeel toestemming gegeven voor Uitvoering van de plannen. Dit jaar start de Tour de France op 1 juli in West-Berlijn. BINNENLAND BUITENLAND ECONOMIE DEN HAAG (ANP) - Wegens bij zondere inspanningen op het ge bied van de milieubescherming heeft de gemeente Eindhoven van het ministerie van milieubeheer de Milieuprijs 1987 gekregen. Konin gin Beatrix reikte de prijs, die dit jaar voor het eerst werd toegekend, gisteren in de Ridderzaal in Den Haag uit aan loco-burgemeester en milieuwethouder B. van Veelen. In de strijd om de milieuprijs Maar de jury had om meer rede- i het oog laten vallen op Eind- DEN BOSCH (ANP) - De Bouw- en houtbond FNV overweegt jonge ren die in de bouw- en houtnijver heid willen werken te verplichten eerst een vakopleiding te volgen. Als er meer opleidingsmogelijkhe den komen voor beroepen waar voor nu nog geen opleidingen zijn, kan de instroom van jongeren zon der vakopleiding geleidelijk wor den afgeremd, zo luidt de vandaag gepresenteerde visie van de bond op de "Toekomst van jongeren in de bouw en hout". Die toekomst ziet er volgens de jongeren zelf somber uit. "Het is geen prettig vooruitzicht te gaan werken in een sector waar jaarlijks 8.000 mensen de wao in gaan en waar ongeveer 20.000 kleinere en grote ongevallen plaatsvinden", zo stelt ook de Bouw- en houtbond FNV vast. Het gebrek aan vaklie den en een te lage instroom van jongeren zijn al langere tijd merk baar. Jaarlijks heeft de bouwnij verheid een instroom van zo'n 6.000 mensen nodig, van wie 3.500 leerlingen voor de primaire oplei ding. Vraag en aanbod op de arbeids markt moeten zodanig op elkaar worden afgestemd dat jongeren na een vakopleiding een goede kans op een baan hebben. De arbeids marktexperimenten in Friesland en Zuid-Holland, die in maart van start zijn gegaan, kunnen een voor beeld zijn. De overheid zou een deel van haar bouwproduktie moe ten afzonderen om de vakoplei ding te bevorderen. Uit een enquête onder leerlingen in de vakopleiding blijkt overigens dat ruim 90 procent redelijk tot goed te spreken is over de oplei ding. De begeleiding door leer meesters en de controle door con sulenten laat echter nogal wat te wensen over. Het Jongerenoverleg van de Bouw- en houtbond FNV pleit daarom voor het opleiden van meer leermeesters. De consulenten moeten meer tijd krijgen om de leerlingen te bezoeken en begelei den. Het opdoen van praktijkerva ring tijdens de opleiding komt bij de helft van de ondervraagden on voldoende aan bod, aldus de en quête. haalden drie gemeenten -- Eindho- hoven. De gemeentelijke ven, Smallingerland en Etten-Leur gingsdienst exploiteert al sinds - de hoogste score wegens hun 1975 in deze stad als eerste ge- vooruitstrevend milieubeleid. De meente in ons land vroeg stadium samen met om- tiecentrum waar met MANILA/DEN HAAG (Rtr/ANP) - Minister Van den Broek (buiten landse zaken) heeft de Filippijnse president, Corazon Aquino, be loofd een onderzoek in te stellen naar de activiteit van het interna tionale bureau van het Filippijnse communistische verzet (NDF) in Utrecht. Van den Broek, die momenteel op bezoek is op de Filippijnen, zei gisteren op een persconferentie in Manila dat president Aquino hem hierom had gevraagd omdat zij "bezorgd is over bepaalde acties buiten de Filippijnen ter onder steuning van de opstandelingen". Het internationale bureau terie van buitenlandse zaken in Den Haag deelde mee dat het on derzoek zich onder meer zal rich ten op de persoon van Jalandoni, die zegt de gewapende strijd van de communisten tegen de rege- ring-Aquino te steunen. Of het werven van fondsen illegaal is, kon de woordvoerder niet zeggen. Dat die de mensenrechten hoog in het hangt af van de besteding. Op het ogenblik zijn er geen aanwijzingen onwettige activiteit De tweede man van het NDF- kantoor in Utrecht, Byron Bocar, ROTTERDAM (ANP) - De Indus triebond FNV houdt vast aan het eisenpakket voor het afsluiten van een nieuwe cao voor de werkne mers van de raffinaderij van Shell Nederland in Pernis en van Shell Nederland Chemie in Pernis en Moerdijk. Nadat de besprekingen tussen de bond en Shell' in april zonder resultaat werden opge schort, is de Industriebond zijn le den gaan raadplegen over de onsta- ne situatie. Uit die ledenraadple gingen is gebleken dat de opstel ling van de onderhandelingsdele gatie van de bond unaniem wordt gesteund, aldus bestuurder P. Jan sen van de Industriebond FNV gis teren. De problemen spitsen zich voooral toe op het feit dat de Shell- directie niets wil weten van ver dere arbeidstijdverkorting. De NICOSIA - De politie van Cyprus heeft drie mannen en twee vrouwen bond eist de invoering van een 36- aangehouden die worden verdacht van een samenzwering om de rege- urige werkweek voor werknemers ring van Cyprus 15 miljoen dollar afhandig te maken. De groep had ge in de dagdienst en een vijfploegen- dreigd een dodelijk gigfgas op het eiland te verspreiden. Dit heeft politie dienst met een werkweek van 33,6 commandant Frixous Yiangou gisteren bekendgemaakt, uur voor de continu-dienst. Verder De politiechef zei tijdens een persconferentie in Nicosia dat het eerste wil de Industriebond FNV een dreigement om het uiterst giftige dioxine op Cyprus los te laten was geuit loonsverhoging van 1,5 procent per in een brief die op 23 maart uit Londen aan president Spyros Kyprianou jaar. De bond is tenslotte een abso- was gestuurd. luut tegenstander van de zogehe ten "prestatietoeslag" die Shell aan een beperkt aantal werknemers wil het Filippijnse Nationaal Demo toekennen. cratisch Front (NDF) in Utrecht Shell wil een tweejarige cao af- staat onder leiding van Luis Jalan- sluiten als vervolg op de oude cao doni, een voormalige katholieke die op 1 april afliep. Der Industrie- priester. Het bureau houdt zich on- bond is wel bereid daar in mee te der meer bezig met voorlichtings gaan, maar dan zal er op een be- activiteiten en het werven van hoorlijke wijze tegemoet gekomen fondsen voor het verzet, moeten worden aan het eisenpak- Minister Van den Broek beklem- ket. De bond zal de Shell-directie toonde evenwel dat het NDF onge- voorstellen de besprekingen over de cao, die betrekking heeft op on- stoord in Nederland zijn gang kan geveer 3.500 werknemers, te her- gaan, tenzij het de wet overtreedt, vatten. Een woordvoerder van het minis- ROTTERDAM (ANP) - De patiën ten van het algemeen psychia trisch Deltaziekenhuis in Rotter dam zijn erbarmelijk gehuisvest. Dat constateert de Nationale Zie kenhuisraad (NZR) in een rapport, dat door de ziekenhuisdirectie en de gemeente Rotterdam in grote lijnen wordt onderschreven. De NZR stelt in het rapport dat het beslist noodzakelijk is om bin nen afzienbare tijd (noodvoorzie ningen te treffen voor die patiën ten die volstrekt ontoereikend zijn gehuisvest". Algemeen-directeur E.H. Schuij- er is het daar van harte mee eens. "In onze veertien oude paviljoens is de situatie dramatisch. Op grond van de huidige normen zouden die ruim 20.000 vierkante meter moe ten beslaan, maar het is in totaal ruim 12.000 vierkante meter. Die een punt had behaald, knokte voor eigen publiek - slechts zesduizend personen - naar een gelijkspel (1-1). Bleef de fysieke inzet van de thuis ploeg binnen de perken, het knok ken werd door Bremen letterlijk genomen. Scheidsrechter Bruch trok zeven gele kaarten: voor Kirchhof (Uerdingen) en Otten, Sauer, Pezzey, Ordenewitz, Voller en Schaaf (allen van Bremen). Borussia Mönchengladbach, op jacht naar een plaats die recht geeft op Europees voetbal, behaalde de vijfde achtereenvolgende overwin ning. De ploeg van Rahn, mogelijk volgend jaar te zien in Eindhoven, versloeg VfB Stuttgart met 4-2. De ploeg van Heynckes maakte ge bruik van zijn favoriete spelletje: counteren. Rahn scoorde twee keer. Zijn eerste doelpunt was de achthonderdste treffer van dit sei zoen in de Bundesliga. KV Mechelen heeft gisteren voor de hoogste afdeling van het Belgische voetbal de uitwedstrijd tegen RWDM met 2-1 gewonnen. Alle doelpunten werden na rust ge maakt Aan de kop van de Franse voet balcompetitie blijft het stuivertje wisselen tussen Bordeaux en Mar seille. Op de 35e speeldag verspeel de Marseille door een nederlaag in de uitwedstrijd tegen middenmo ter Nice (1-2) de koppositie aan Bordeaux. De winnende treffer van Nice kwam van de voet van de Uruguees Cabrera. De Girondijnen versloegen in ei gen stadion Auxerre met 2-0 door doelpunten van Fargeon en de Joe goslaaf Vujovic. Bordeaux heeft met nog drie duels te spelen één punt voorsprong op Marseille. Sö ren Lerby is met Monaco nog steeds in de race voor een plaats in het Europese bekervoetbal. De Monegasken lieten in de uitwed strijd tegen het laag geklasseerde Nancy een punt liggen (1-1). Howard Kendall van Everton is in Engeland uitgeroepen tot ma nager van het jaar. Het is de tweede keer in drie seizoenen dat Kendall die eer te beurt valt. Ondanks een groot aantal geblesseerde spelers leidde Kendall Everton naar de landstitel. De manager ontving een cheque van 3000 pond sterling (16.000 gulden) tijdens de door een Schotse whiskyfirma gesponsorde bijeenkomst. Het was de elfde keer in vijftien jaar dat een manager van een van de teams aan Mersey-side (Liverpool en Everton) de hoog ge waardeerde onderscheiding kreeg. NOORDWIJK - Bij de derde ES- TEC-triathlon lokt een goedgevul de prijzenpot nationale toppers naar Noordwijk. Morgen komen onder andere Henry Kiens uit Gro ningen, Michel de Maat, de Vlaar- dingse marathonloper die de Mid wintermarathon dit jaar won en Pim van de Bosch naar Noordwijk. Van de 240 deelnemers aan de wedstrijd moet Noordwijker Hans Wesseling in staat worden geacht om hoge ogen te gooien bij het zwemmen (één kilometer), fietsen (45 kilometer) en lopen (10,5 kilo meter). Bij de vrouwen is tweevou dig Nederlands kampioene Carla van der Does de topfavoriete. Carla Beurskens en Elly van Hulst nemen op 30 mei in New York deel aan een wegwedstrijd over tien kilometer. Beurskens en collega-marathonloper Gerard Nij- boer beleggen een kort trainings kamp in de Verenigde Staten. jeugd wordt voorgelicht over aller lei facetten van het milieubeleid. Opmerkelijk is volgens de jury in Eindhoven de actie "drie in één". Op warme zomerse dagen waar schuwt de milieudienst via de plaatselijke media de bevolking als er kans is op de vorming van smog. De milieuprijs, die voortaan elk jaar zal worden uitgereikt aan die gemeente die het best met de mi lieuproblematiek omgaat en uit voering geeft aan de milieuwetge ving, werd ingesteld ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de inspectie milieuhygiëne van het staatstoezicht op de volksgezond heid. verklaarde gisteren dat "het Natio naal Democratisch Front, ook als het buiten de Filippijnen actief is, zich houdt aan de wetten van het land en het internationaal recht". Volgens Bocar mag een regering vaandel voert nooit het uitdragen van een overtuiging beknotten. Hij wees verder op het recht van de NDF in Nederland, aldus het mi- NDF "de Europese volkeren uit te nisterie. leggen dat de strijd van de Filip pijnse bevolking voor nationale onafhankelijkheid en ware demo cratie, een juiste is". situatie is bij het rijk bekend, maar alle plannen voor verbetering, blij ven in de bureaucratie hangen", al dus Schuijer. De nood is volgens hem hoog. "In sommige paviljoens moeten twintig patiënten één douche de len. Patiënten hebben bovendien volstrekt geen privacy, terwijl sommigen hier wonen, soms meer dan 25 jaar. De situatie is ook dra matisch voor wat betreft de brand veiligheid. Die is meer dan onvol doende. Sommige paviljoens staan op afkeuren door de brandweer", aldus Schuijer. Voor de noodzakelijkste verbete ringen in het Deltaziekenhuis, dat met elfhonderd personeelsleden en ruim negenhonderd patiënten plaatsen in grootte het derde psy chiatrisch ziekenhuis is in ons land, is volgens Schuijer ongeveer vijftien miljoen gulden nodig. GRONINGEN (GPD) - De Ame rikaanse actrice Rita Hayworth, ooit de stralende pin-up girl in menige soldatenbarak is gisteren op 69-jarige leeftijd overleden. Eigenlijk heette Rita Margarita Carmen Cansino, toen ze op 17 oktober 1918 in New York werd geboren. Haar vader was een fla menco-danser, terwijl haar moe der in revues optrad, de beroem de Ziegfeld Follies. door Eric Bos Zo imposant als haar filmcar. rière in de jaren veertig en vijftig was, zo onbeduidend eindigde deze, met discutabele rollen in derderangs griezel- en groezel- producties. Onder haar eigen naam debu teerde Margarita in 1935 in 'Un der the Pampas Moon', een low budget western. Haar ster begon te rijzen toen ze haar artiesten naam adopteerde, op aandringen van haar eerste echtgenoot, de oliehandelaar Ed Judson met wie ze op 17-jarige leeftijd trouw de. Haar eerste rol van enige bete kenis was 'Only Angels Have Wings' van Howard Hawks uit 1939. Maar toen was er ook geen houden meer aan. Door die film werd het beeld van een 'naughty lady' (een ondeugende dame)" gecreëerd. Hayworth werd één van die ty pische 'film noir'-persoonlijkhe- den: de magnetische, verwarren de en gevaarlijke vrouw. Dat ty pe vertolkte ze met veel verve in een van haar beste films: 'Gilda' van Charles Vidor uit 1946. Niet gewoon In haar toptijd deed Hayworth Rxta Hayworth er alles aan om geen gewoon mens te lijken. Ze trouwde in to taal vijf echtgenoten. Onder die mannen treffen we niet de ge ringste aan: de in 1949 tijdens een ongeluk omgekomen play boy en moslemprins Aly Khan en de beroemde acteurregisseur Orson Welles (met wie zij in 1943 trouwde). Ze hield van luxe en feesten, was centrum van de jet set van Hollywood en hoefde dan ook niet op een cent te kijken, want ze was een van de best be taalde actrices van Hollywood met een 'loon' van 20.000 dollar per week. Na haar op de klippen gelopen huwelijk met filmproducent Ja mes Hill (in 1961) werd het stil rond Rita Hayworth. De boule vardpers kreeg pas weer belang stelling toen de 'naughty lady' (inmiddels bijna zestig) door al cohol verteerd werd. Uit dat drankmisbruik werd ook haar vreemde gedrag verklaard. Later bleek dat ze aan de ziekte van Alzheimer leed. Vermoedelijk is ze daaraan ook overleden.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17