18 t/m 22 mei mededelingen gemeentebestuur GROTE VLOOIENMARKT INSCHRIJVING "de Grunerie" VRACHTWAGEN CHAUFFEUR LET OP! Commissie vergaderingen Commissie Ruimtelijke Ordening, Open bare Werken, Verkeer en Milieu Maandag 18 mei a.s. om 19.00 uur in ka mer 23/24 van Het Gulden Vlies, Bree- straat 125. Agenda: - Gesprek met leden van de Welstandscom missie. - Gesprek met leden van de Monumenten commissie. - Behandeling bezwaarschriften tegen bouwplan Leidsch Dagblad. - Behandeling bezwaarschriften tegen bouwplan Pieterskerkgracht/Lokhorst straat. - Behandeling bezwaarschriften tegen bouwplan Hema. - Voorstel inzake nemen voorbereidingsbe- sluit d'Oude Morsch. - Voorstel inzake nemen voorbereidingsbe- sluit Leeuwenhoek. - B en W-besluit inzake verdichting glas- en papierbakken. - Voorstel inzake aankoop Rijndijk nrs 188 en 190 en verkoop van een gedeelte hier van. - B en W-besluit inzake sloop/vervangende nieuwbouw Zonneveldstraat 99 t/m 105 (oneven nummers), verbetering en restau ratie Zonneveldstraat 18. - B en W-besluit inzake wijziging invoerings datum uitbreiding parkeerrestrictiegebied. - Voorstel inzake aankoop en sloop wonin gen Morsweg IV.* Dit punt wordt gezamenlijk met de commis sie Volkshuisvesting .en Sport behandeld. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agenda punten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie ruimtelijke ordening, openba re werken, verkeer en milieu, mw. E. Vls- ser-v.d. Vllst, telefoon 071-254236, ken baar te maken. Commissie voor Algemene en Bestuurlij ke Aangelegenheden Maandag 18 mei a.s. om 20.00 uur In ka mer 23/24 van het Guldenvlies, Breestraat 125. Agenda: Fondsennota 1987 Toelichting vreemdelingenwetgeving richtlijnen behandeling asielzoekers Evaluatie klachtenbehandeling gemeente- politie Leiden. Commissie Sociale Zaken en Maatschap pelijke Aangelegenheden Woensdag 20 mei a.s. om 20.00 uur In ka mer 23/24 van Het Gulden Vlies, Bree straat 125. Agenda: invoering welzijnswet lOAW-verordening gemeentelijk initiatief werkgelegenheid voor jongeren fondsennota Commissie voor Financiën Personeel en Organisatie Donderdag 21 mei a.s. om 20.00 uur In ka mer 23/24 van Het Gulden Vlies, Bree straat 125. Behalve de punten die reeds in andere com missies behandeld zijn komen aan de orde: Personeelsbeleid voor vrouwen; Notitie behandeling aanvragen om (be drijfsruimten; Notitie intern uitzendbureau; Evaluatie funktiewaarderingsproject en Nota Inschalingsrichtlijnen; Evaluatie Vervangingsregeling; Openstellen vacature systeembeheerder bij de direktie Politie. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht In het informatie centrum In de hal van het stadhuis. Overige vergaderingen Commissie Huisvesting Migranten Lei den Donderdag 21 mei a.s. om 9.15 uur in ka mer 236 van het Stadsbouwhuls, Lange- gracht 72. Agenda: Stand van zaken Beukenschans en Hooi gracht. Huurvaststelling per 1 juli 1987. Uitvoeren van onderhoudswerkzaamhe den w.o. vernieuwing van gordijnen en vi trages in het complex aan de Beuken schans. - Voor informatie kunt u bellen 254453. Raad van Advies voor Verkeers- en Ver- voersaangelegenheden Donderdag 21 mei a.s. om 16.00 uur In de kantine van het Stadsbouwhuls, Lange- gracht 72. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de z.g. hoorprocedure. Voor informatie kunt u bellen tel. 254801, mw. J. Bakker-Mostert. Voor Informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Diversen Kunst te koop in De Waag Onder de titel "Kunst te koop, zeven Leidse galeries tonen hun gezicht" vindt er van dins dag 14 t/m zondag 24 mei in De Waag een presentatie plaats van zeven bekende Leid- Op deze tentoonstelling kunt u een zeer ge varieerd en interessant aanbod van moderne kunst bekijken en eventueel ook kopen. Loopt u eens rustig De Waag binnen, dan kunt u uzelf ervan overtuigen dat kunst ko pen niet duur hoeft te zijn. Openingstijden dinsdag t/m zondag 12.00-17.00 uur donderdag 12.00-21.00 uur Gemeentelijke Sociale Dienst houdt Open Spreekuur voor cliënten huursubsidie De gemeentelijke Sociale Dienst houdt van dinsdag 19 mei tot donderdag 18 juni a.s. een open spreekuur huursubsidie. De spreekuren worden elke dinsdag- woens dag- en donderdagmiddag van 13.30-15.30 uur gehouden in het gebouw Langebrug 60. Voor wie? Het spreekuur is bestemd voor cliënten met een uitkering ingevolge de Algemene Bij standswet (ABW) en/of de Rijksgroepsrege ling Werkloze Werknemers (RWW). Uitkering - over 1986 slechts gedurende een paar maanden en sindsdien onafgebroken bij stand ontvangen - of, eerst vanaf 1 januari 1987 onafgebro ken bijstand ontvangen. De Gemeentelijke Sociale Dienst moet in de ze gevallen een verklaring op het huursubsi dieformulier ondertekenen. Meenemen huursubsidieformulier, jaaropgave 1986, laatste uitkeringsspecificatie. Informatie kunt u verkrijgen bij de Gemeentelijke Socia le Dienst, telefoon 251233 van 9.00-11.00 uur van maandag tot en met donderdag. Geen verklaring GSD nodig - cliënten die gedurende het kalenderjaar 1986 en tot juli 1987 onafgebroken bijstand ontvangen. Centrale informatie en aan melding kinderopvang Vanaf 18 mei start het centraal informatie- en' aanmeldingsbureau voor de kinderopvang. Bij dit bureau kunnen ouders informatie krij gen over de verschillende vormen van kin deropvang, zoals kinderdagverblijven en peuterspeelzalen. Ook kunnen zij hier hun kinderen aanmelden voor één of meerdere instellingen. Het bureau is gevestigd Koorn- brugsteeg 2 en het is iedere werkdag ge opend van 9.00 tot 12.00 uur. Telefoon: 254810 (M. Kouwenhoven en W. Konstapel). Wijziging vergadering Oude- renberaad M.b.t. de inspraak voor het Concept Raam plan Flankerend Ouderenbeleid voor de ge meente Leiden, werd in de gemeenteadver tentie van vrijdag 8 mei j.l. aangekondigd dat de vergadering Ouderenberaad op 20 mei a.s. wordt gehouden. Deze vergadering Is verzet naar donder dag 11 juni a.s., om 14.00 uur in de Raads zaal van het Stadhuis. Huursubsidie nieuwe periode 1987-1988 Op 1 juli a.s. gaat, zoals bekend, het nieuwe huursubsidietijdvak 1987-1988 in. Om voor huursubsidie in aanmerking te komen moet aan een aantal voorwaarden worden voldaan: - de aanvrager moet 18 jaar of ouder zijn; - huurder zijn van een zelfstandige woning of een wooneenheid. Zelfstandige woningen zijn eengezinswoningen, appartementen, flats en andere woonruimten met een zelfstandige toegang, waarvan woon- en/of slaapkamer(s), keu ken en toilet en eventuele badruimten onderling bereikbaar zijn buiten eventuele ge meenschappelijke ruimten om. Wooneenheden zijn woonruimten die geen zelfstandige woning vormen, maar deel uit maken van woongebouwen voor de huisvesting van alleenstaanden en/of tweeper soonshuishoudens. Aanwijzing van wooneenheden door de minister vindt over het al gemeen plaats, als het gaat om woongebouwen die verhuurd worden door niet-winst- beogende instellingen, zoals woningcorporaties en stichting voor studentenhuisves ting. - Verder wordt gekeken naar de huurprijs van de woning waarvoor huursubsidie aan gevraagd wordt, en naar het inkomen. - De aanvrager(ster), en/of partner of huisgenoot mag voor het jaar 1986 niet in de ver mogensbelasting vallen. Niet in aanmerking voor individuele huursubsidie komen: - kamerbewoners; - bewoners van verzorgings- en verpleegtehuizen; - bewoners van woonruimte voor bij deze instellingen werkzaam personeel; - bewoners van recreatiewoningen en woonschepen. Inkomen is bepalend Het gezamenlijke inkomen van de aanvrager, partner en/of huisgenoten is bepalend voor de subsidie. Het inkomen van de partner wordt geheel meegeteld. Van het inko men van de huisgenoten - inwonende (klein)kinderen, pleegkinderen, aangetrouwde kinderen, broers, zusters en (groot)ouders van de aanvrager en/of partner - wordt maximaal 7.000,- per persoon niet meegeteld. Het inkomen van inwonende kinderen waarvoor kinderbijslag wordt ontvangen blijft geheel buiten beschouwing. De inko mens van huisgenoten moeten op een apart formulier worden ingevuld. Wijzigen tijdens het subsidietijdvak De situatie waarin de aanvrager, de partner en/of de huisgenoten zich bevinden op 1 juli 1987, geldt in principe voor het gehele subsidietijdvak. Hiervan kan alleen worden - als u verhuist: u kunt dan een nieuwe aanvraag indienen voor de nieuwe woning; - als de huur van de woning tussentijds met 50,- of meer per maand wordt verhoogd of verlaagd; - als voor uw woning door het ministerie een definitieve huurprijs wordt vastgesteld. Wanneer een woning op een andere datum na 1 juli 1987 wordt betrokken, geldt als peildatum bij het beoordelen van de aanvraag de datum, waarop de huur van de wo ning is ingegaan. Voor 1 januari 1988 aanvragen Als u op 1 juli 1987 huurder van de woning bent, moet u het formulier voor 1 januari 1988 bij de gemeente of, in geval van huurmatiging, bij de verhuurder inleveren. Als de huur na 1 juli 1987 is ingegaan, moet het formulier zijn ingediend binnen zes maanden na de datum, waarop huur van de woning is ingegaan. Waar formulieren verkrijgbaar en Inleveren? Huursubsidieformulieren zijn verkrijgbaar aan de informatiebalies van het Stadhuis en Stadsbouwhuis van 8.30 tot 16.45 uur. Indienen van het huursubsldleformulier bij de Gemeente kan uitsluitend door dit in te leveren In het stadsbouwhuis bij de Directie Volkshuisvesting (1e etage) ka mer 102. Daarbij wordt u een ontvangstbewijs verstrekt. Dagelijks is deze afdeling ge opend van 9.00 tot 12.00 uur. Telefonische informatie over huursubsidie in het algemeen kan verkregen worden tus sen 9.00 en 16.00 uur onder nummer 254618 en 254443. Voorts zijn de medewerkers van de afdeling bereid te helpen bij (verder) invullen van het subsidieformulier. De me dewerkers van genoemde dienst verzoekt indieners van subsidieformulieren zoveel Oude Varkenmarkt 26, renovatie woning Hogewoerd 189 tot 191, verbouw begane grond tot 3 tweekamerwoningen Akkerhoornbloem 40, bouw dakkapel Fuchsiadal 6, bouw dakkapel Klimroos 2, bouw tuinhuisje en tuinscher men Donkersteeg 13/15/17 Stille Mare, her bouw winkels met bovenwoningen Forsitiadal 4, wijziging achtergevel Forsitiadal 5, wijziging achtergevel Kooilaan 15/15A, verbouw winkel-woon huis Ververstraat 14, inwendige verbouwing Volgende week zijn aan de beurt: wijk 17 en 19 maandag 18 mei wijk 18,22 en 25 woensdag 20 mei wijk 21 en 23 donderdag 21 mei wijk 20 en 26 vrijdag 22 mei Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8 van de Woningwet: Pres. Steinstraat 5, plaatsen dakkapel Zegersteeg/hoek 5e Binnenvestgracht, bouw woningen Bakkersteeg/hoek Kaiserstraat, bouw wo ningen Salomonsteeg 3, verbouw pakhuis tot wo ning v.d. Blom Vijlbriefhof 10, bouw berging Van Hillepad 1realisering uitbouw aan de achterkant van een woonhuis Goeiestraat 59, uitbreiden woonkamer aan achterzijde Rijndijk 274, uitbreiden woonkamer aan achterzijde Vinkweg 5. bouw videotheek op eerste ver dieping boven showroom Stationsweg 23, wijzigingsplan verbouw tot woning met praktijkruimte Rijndijk 247, bouw erfafscheiding Ank v.d. Moerstraat 49, bouw berging Hannie Schaftstraat 29, bouw carport Sumatrastraat/Corantijnstraat, bouw 35 woningen Rijn- en Schiekade 60, plaatsen dakkapel Rapenburg 116, verbouw woonhuis Stille Rijn 2-4, wijzigingsplan voor het dak tot parkeerdek. Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: Munnikenstraat 75, verbouw woning Lijsterstraat/hoek Rijnsburgerweg, plaat sen kast t.b.v. PTT De Sitterlaan 111, bouw berging Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 18 mei 1987 gedurende veertien da gen ter inzage in kamer 241 van het Stads bouwhuis, Langegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegerv.de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wet houder ondanks de ingediende bezwaar schriften en de eventuele toelichting in de commissie voor ruimtelijke ordening, uitein delijk toch een bouwvergunning verlenen krijgen de indieners van bezwaarschriften hiervan bericht. Ruimtelijke ordening m Stadsvernieuwingsplan Zeeheldenbuurt Op 23 april 1987 besloten Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het stadsvernieu wingsplan Zeeheldenbuurt gedeeltelijk goed te keuren. Dit stadsvernieuwingsplan is op 20 oktober 1986 door de Gemeenteraad vastgesteld; het heeft betrekking op het ge bied dat wordt begrensd door (globaal) de Oude Rijn, de denkbeeldige verlenging van de Oosterslraat, de denkbeeldige verlenging van de Waardstraat, de Admiraal Ban- ckertweg, de Evertsenstraat, de Van Speykstraat, de Rijnkade en de Zijlsingel. Met ingang van 18 mei 1987 liggen voor noemd besluit en het gedeeltelijk goedge keurde plan gedurende één maand voor een ieder ter inzage in het Stadsbouwhuis, Lan gegracht 72, kamer 241. Huursubsidie via huurmatiging??? Indien de verhuurder daaraan meewerkt, kan men gebruik maken van de mogelijkheid om de huursubsidie direkt van de huur in mindering te laten brengen. Men betaalt dus maandelijks een lagere huur. De aanvraagformulieren moeten dan bij de verhuurder worden ingediend. Voor huurders van één van de Leidse woningbouwverenigingen gaat deze huurmati- gings-regeling via de (C.B.W.) Centrale Boekhouding voor Woningbouwcorporaties, Willem Barendszstraat 35, telefoon 213321De C.B.W. is dagelijks geopend van 9 tot 12 uur. De maanden mei en juni ook 's middags van 13.30 tot 16.00 uur uitgezonderd de vrijdagmiddag. Gemeente schiet ook huursubsidie voor!!! Indien de verhuurder niet wil of kan meedoen aan de regeling huurmatiging dan be staat de mogelijkheid dat de gemeente de subsidie voorschiet, links bovenaan op de voorzijde van het aanvraagformulier dient in blokletters te worden vermeld Voorschot. Voor meer informatie hierover, kan men terecht in het Stadsbouwhuis, kamer 102 (1e etage) op werkdagen van 9 tot 12 uur. Waarop nog meer gelet moet worden!!! Let er vooral op, voordat het formulier ingeleverd wordt, dat alle handtekeningen (ook van de partner) op pagina 6 van het formulier zijn gezet. Vergeet geen kopie van aangifte Inkomstenbelasting over 1986 mee te nemen. Wanneer geen aangifte Inkomstenbelasting behoefde te worden gedaan, moet de Jaaropgave van de werkgever of uitkerende Instantie worden overlegd. Als het huursubsidieformulier bij de gemeente ingeleverd gaat worden, moet op pagina 7 van het formulier een verklaring van de verhuurder ingevuld en ondertekend zijn. Op de voorkant van het formulier moet de aanvrager z'n giro- of bankrekeningnummer in vullen. Verklaring van de sociale dienst. Invulling van vraag 13 is niet van belang voor: aanvragers die gedurende het gehele kalenderjaar 1986 en tot 1 juli 1987 onafgebro ken bijstand ontvangen. Het vragen van GSD-verklaring (vraag 14) is in dat geval niet nodig. Invulling van vraag 13 is wel van belang voor: 1. aanvragers die eerst vanaf 1 januari 1987 onafgebroken bijstand ontvangen; 2. aanvragers die over het jaar 1986 slechts gedurende een paar maanden en sinds dien onafgebroken bijstand ontvangen; 3. aanvragers, bij wie een deel van het (bijstands-)inkomen 1985 fiscaal tot het inko men 1986 is gerekend, waardoor het inkomen'1986 hoger is komen te liggen dan het inkomen op bijstandsniveau. Voor deze aanvragers Is een GSD-verklaring (vraag 14 In het aanvraagformulier) nodig. Deze is verkrijgbaar vanaf 19 mei in het gebouw aan de Langebrug 60. Vanaf 27 juni is dit alleen mogelijk na telefonische afspraak (tel. 251233). Als u aan één van de drie hierboven genoemde punten voldoet, en het inkomen over 1987 wijkt niet met meer dan 25% af van het inkomen 1986, kan het invullen van de vragen over het inkomen achterwege blijven. Voor alleenstaanden jonger dan 23 jaar die een A.B.W.-uitkering krijgen geldt echter dat zij naast het invullen van het inkomen 1986 verplicht zijn een geschat inkomen 1987 op te geven. Wanneer uitbetaling?? Huursubsidie wordt iedere drie maanden overgemaakt via giro- of bankrekening. Voor schot huursubsidie wordt iedere maand overgemaakt via giro- of bankrekening. Aanvragen pas indienen als de nieuwe huur bekend is. Het Besluit van Gedeputeerde Staten tot goedkeuring is onherroepelijk ten aanzien van die gedeelten van het stadsvernieu wingsplan, waartegen bij hen geen bezwa ren zijn ingediend en waarop bij hen inge diende bezwaren niet mede betrekking heb ben. Zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten hebben gewend en zij die zich tijdig tot Gede puteerde Staten hebben gewend ingeval van wijzigingen welke bij de vaststelling van het stadsvernieuwingsplan in het ontwerp zijn aangebracht, kunnen gedurende de boven genoemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Eventuele beroepschriften dienen in twee voud te worden gericht aan H.M. de Koningin en moeten worden ingediend bij de afdeling voor Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. Voorbereidingsbesluiten voor Academiewijk en Schuttersveld De burgemeester van Leiden maakt ter vol doening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van de gemeente Leiden in zijn ver gadering var> 11 mei 1987 (no. 97 en no. 100), heeft besloten te verklaren, dat, a. voor een tweetal locaties in het bestem mingsplan Academiewijk een herziening van het genoemde bestemmingsplan wordt voorbereid, zoals op de bij het raadsbesluit behorende en als zodanig gewaarmerkte situatietekening no. 11 ST 9475 is aangegeven; b. een gedeeltelijke herziening van het be stemmingsplan Schuttersveld wordt voor bereid zoals aangegeven op de tekening no. 11 ST 9302. De voorbereidingsbesluiten treden in wer king op 18 mei 1987 en liggen met ingang van die datum voor een ieder ter inzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 241 Voorbereidingsbesluit lokatie Hooigracht 79 in Pancras-Oost Hierbij wordt bekend gemaakt, dat de ge meenteraad op 11 mei 1987, raadsvoorstel no 98, heeft verklaard, dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan Pancras-Oost, voor wat betreft de lokatie Hooigracht 79, zoals aangegeven op de te kening nr. 12 ST 9444 binnen de sterretjes- lijn.Het voorbereidingsbesluit heeft behou dens de goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een geldingsduur tot 5 april 1989. Het voorbereidingsbesluit beoogt o.a. reali sering van een extra restaurant mogelijk te maken aan de Hooigracht in afwijking van het geldende bestemmingsplan Pancras- Oost met toepassing van het bepaalde in ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning. Het voorbereidingsbesluit treedt met ingang van 18 mei 1987 in werking. Vanaf genoem de datum liggen het besluit en de tekening voor een ieder in kamer 241 van het Stads bouwhuis, Langegracht 72 ter inzage. m Milieu Vrijstelling Methylbromide Aan W.P.S. de Groot, Besjeslaan 2 te Lei den, is een verklaring van geen bezwaar af gegeven, als bedoeld in de beschikking Vrij stelling methylbromide. De directeur Land bouw en Voedselvoorziening in de provincie Zuid-Holland heeft deze verklaring afgege ven t.b.v. de bestrijding van aaltjes en schim mels in verband met de teelt van tulpen op een perceel grond aan de Besjeslaan 2. Vanaf heden tot 23 juli 1987 ligt voor ieder genoemde verklaring ter inzage in kamer 012 van het Stadsbouwhuis (Directie Milieu). Voor informatie kunt u bellen 071-254437 of de Directeur Landbouw en Voedselvoorzie ning in de provincie Zuid-Holland, tel. 01820- 14755. LUISTERRIJK AUTORIJDEN EN OPTIMALE VENTILATIE! Groots geluid voor "n spotprijsje bij aankoop van eei Philips autoradio/cassetterecorder in onze Boutique, speakersets vanj^l 16,- of f 242,-, voor f 79,- resp. f 199, Blije vrijheid, autorijden puur S voor je plezier met zo'n perfect zonnedak, spiegelglas, snel op afspraak gemonteerd, vanaf f 375.all in* Tot 1 augustus kunt u tegen inlevering van extra zomervoordeel-cheques' terecht bij uw eigen Peugeot Talbot dealer AUTO LEITHON IPEUGEOT TALBOTS- ELKE ZATERDAG van 8.30 tot 16.00 uur IN DE IJSHAL Vondellaan 41 te Leiden LET OP! ook op 16 Mei GRATIS KRAAM HUUR Inlichtingen en reserveringen Tel.02520-20640 of01714-3331 golf-driving range open v.a. 12 juni aan de Van Houdringenlaan te Oegstgeest Tel. 071-174875 t.n.v. de Goeij Gevraagd: ervaren Binnenlands distributie vervoer Normale arb.uren P. v.d. Meer transport BV Produktieweg 34 Zoeterwoude 071-690094. Wij bestaan 15 jaar Daar laten wij u in meefeesten. Onze beken de haring kost zaterdag1per stuk Vishandel "De Haringkoning" Op de Hoogstraat t.o. Zeeman. Tel. 120626.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 10