Roomburg redt zich op valreep LSG kan nu lachen Geen landstitels MSV en Leiderdorp Gemini met lege handen Philidor loopt derde plaats mis Fraaie zege Karpov Scylla geen partij voor sterk Avanti Kecskemethy beslist over bod Foreholte MAANDAG 11 MEI 1987 Wageningen - Leiden 1-1. De overgangsklassetitel lijkt dit jaar aan de neus van LMHC voorbij te gaan. Gooische heeft met nog 2 duels te gaan 3 punten voorsprong op de ploeg van Cees Koppelaar, die volgend seizoen aan het werk gaat bij Hurley. Na een kwartier pakte LMHC na goed voordeel ge ven van de arbiter de openingstref fer met een fraai backhandschot van Harmen Jansen Schoonhoven. In de matige wedstrijd kwam Wa geningen aan de gelijkmaker uit een vrije slag in de tweede helft. Doelman Tom van der Meer en Hans-Willem Croll redden nog in hachelijke situaties. Lemond vooruit SACRAMENTO (AFP) - De ge zondheidstoestand van Greg Le mond gaat zo goed en snel vooruit, dat hij over twee weken weer op de racefiets stapt voor een eerste oe fentochtje. Dit heeft Kathy Le mond, de zuster van de Tour de France-winnaar aan het Franse persbureau AFP laten weten. Greg Lemond werd op tweede paasdag tijdens een jachtpartij getroffen door een schot hagel. Zoetermeer - Roomburg 2-4. Na 3 minuten sloeg Rutger van Schaik 0-1 in nadat de keiharde ge slagen bal van zijn broer Lukas van de Zoetermeerse legguards sprong. De thuisploeg antwoordde nog met 1-1. Lukas van Schaik ech ter onderschepte vlak voor de pau ze en soleerde tot in de cirkel en pushte 1-2 met omgekeerde stick. Ondanks de stormachtige hervat ting van Zoetermeer dat nog niet veilig was, onderstreepte Room burg met een derde treffer het ver schil. Hans van Ekdom tekende voor de strafbal die Lukas van Schaik verdiende. Cees Wendt scoorde met 1-4 zijn 25ste en Roomburgs 50ste treffer dit sei zoen, ditmaal uit een korte corner. Een Zoetermeerse strafbal leidde nog tot 2-4. VCL - Alecto 0-0. De thuisploeg had er nog alle be lang bij om minstens een punt te behalen om niet te degraderen. Alecto dat sterker was had veel mogelijkheden met strafcorners, maar had het hobbelige veld be paald niet mee. Zelfs een strafbal van specialist Hugo Kranenburg ging er niet. Dopie - Forescate 4-3. Een zeer voorspoedig begin van LEIDEN - Voor de vrouwen van Gemini/K is het volleybal sei zoen nog niet afgelopen. Het eer ste team moest naar Enkhuizen voor de bekerontmoeting tegen Madjoe. Aanvankelijk leek Ge- mini haar tegenstander goed bij te kunnen houden, althans tot 8- 8. Madjoe had voldoende in huis om de Gemini verdediging te overrompelen (15-8). De tweede set vertoonde eigenlijk hetzelfde patroon. Gemini kwam achter met 11-4 en 13-9 en leek geslagen. Een eindspurt bracht hen nog langszij (13-13), maar Madjoe scoorde twee laatste punten (15- 13). In de derde set kwam Gemi ni zelfs aan de positieve kant van de score na 5-1 en 11-7 met 12-13. Wederom was het eindschot voor Madjoe, dat drie maal op rij scoorde en Gemini met lege han den liet (15-13 en 3-0). Het tweede team moest in het kader van de z.g. opvul wedstrij den thuis aantreden tegen de nummer twee uit de promo tieklas Tornado. Gemini pakte een groot overwicht, dat gestalte kreeg in tweemaal setwinst op rij via 15-8 en 15-10. In plaats 1 rustig met deze opstelling verder te gaan, bracht de Gemini-coach enige wissels aan en dat werkte* averechts. Tornado voelde echter dat er meer in zat en greep de volgende set met 16-18. De vierde set was voor de Voorschotense vrouwen: 16-14 (3-1). LEIDEN - Voor de Leidse scha kers was de zaterdag gespeelde ne gende en laatste ronde in de lande lijke KNSB-competitie er een met een lach en een traan. Een lach om dat LSG 1 in de tweede klasse B het kampioenschap binnenhaalde, terwijl de reserve-teams van Phili dor en LSG de degradatie ontlie pen. Een traan omdat het eerste tiental van Philidor door het 4-6 verlies tegen concurrent Gronin gen in de hoofdklasse naast de der de plaats en de daaraan verbonden amateurtitel greep. Volmac benadrukte nog eens de overmacht waarmee de ploeg dit seizoen de titel greëp door Amstel veen met 7 1/2-2 1/2 aan de kant te zetten. De Rotterdammers verza melden daarmee uit 8 duels een to taal van 60 bordpunten, hetgeen neerkomt op een fraaie gemiddel de score van 7 1/2 punt per wed strijd. De Leidse inbreng bestond ditmaal, bij afwezigheid van John van der Wiel, uit vlotte zeges van de broers Piket en Rinie Kuijf. De Bussummers 'van BSG drei gen naast het uit de competitie ge nomen Koningsclub het haasje te worden voor wat betreft de tweede degradatieplaats. BSG staat op een voorlopige 4-5 achterstand tegen SMB, waarbij in de afgebroken partij remise nauwelijks te vermij den lijkt. Komt de ploeg via een klein wonder bij het uitspelen als nog tot winst en daarmee een ge lijkspel, dan daalt DD af naar de eerste klasse. Aan Philidor-zijde deed zich za terdag het gemis van vaste krach ten Henk van Maren en Heieen de Greef danig gevoelen, ook al zag het daar in eerste instantie niet naar uit. Nadat Peter Gelpke en RAG de Graaff snelle remises voor hun rekening hadden genomen, hielpen Hans Kuijf en Coen Ste- houwer hun ploeg met overwin ningen tegen respectievelijk Hoek- sema en Van der Werf aan een ge rieflijke 3-1 voorsprong. Hans Kuijf werd met die winst tegelij kertijd de topscorer van het team. Hij verzamelde op het tweede bord een fraai totaal van 7 uit 9. Invallers Mark Kramer en Ton Kohlbeck leken de situatie er voor de thuisploeg nog florissanter op te maken. Kramer gaf echter een re mise-stelling tegen Houtman par does uit handen, terwijl Kohlbeck na een winnend stukoffer verzuim de tegenstander Prakken te plet ten. Piet Bakker wist vervolgens in de tijdnood van Zagema toe te slaan, een resultaat dat echter te niet werd gedaan door een regel matige nederlaag van Wim de Kok tegen Webbink: 4-4. Na de tegenvallers op de laagste borden en gelet op de mineur-stel ling van Leo Hofland, gooide Joop Piket er vanuit een remise-stelling tegen Brenninkmeyer een alles of niets poging tegenaan. Het leverde niets op. Daar ook Hofland tegen Bruin verlies niet kon vermijden, kon Groningen met de 4-6 winst huiswaarts keren. Philidor restte daarbij niet anders dan de vierde plaats in de eindrangschikking. LSG 1, dat het zonder een "ge blesseerde" Leids kampioen Leon Konings diende te stellen, werkte zich tegen Amstelveen nog danig in de nesten. De helpende hand van Vrouwe Fortuna wist de Lei- denaars in het Parlement uiteinde lijk nog met 4 1/5-3 1/5 winnend over de streep te trekken. Na een vlotte remise van invaller Theunis de Haas en een gedecideerde winstpartij van kersvers clubkam pioen Theun van de Vorm, kwam deze hulp als een geschenk uit de hemel. Zo mocht Wim Heemskerk in zijn handen knijpen toen zijn te genstander in goede positie remise aanbood. De bridgende-schaker bedacht zich geen moment en ac cepteerde het aanbod prompt. Jan Tolenaar haalde in mindere stel ling zijn trucendoos met succes te voorschijn, terwijl Charles Kuij- pers een onduidelijke openings keuze alsnog zonder kleerscheuren te boven kwam en eveneens een winstpunt boekte. Aan de winst van Kuijpers had LSG voldoende voor het bereiken van het eerste matchpunt en daarmee de titel. De ploeg kon namelijk niet meer door concurrent Weenink worden ach terhaald. Eerdere tegenvallers de den dan ook geen kwaad meer. Omdat de perspectieven aanvan kelijk weinig gunstig waren, had namelijk Dirk Sikkel eerder al een remise-aanbod afgeslagen, hetgeen hij met verlies diende te bekopen. Verlies was er ook voor kopman Henk van Putten, die door Teeu- wen geruisloos van het bord werd geschoven. Adriaan Clemens sleepte na hard zwoegen het laatste halfje binnen, waardoor het eerste LSG-achttal nog tot een 41/2-3 1/2 winst kwam. RUUD DOBBELAAR AMSTERDAM (ANP) - Jan Timman heeft in het afgelopen week einde als lijstaanvoerder van de Euwe-vierkamp in Amsterdam gezelschap gekregen van Anatoli Karpov. Beide spelers hebben in de eerste helft van het toernooi twee punten verzameld. De oud wereldkampioen kwam naast Timman door een fraaie zege op John van der Wiel, die er in de partij niet aan te pas kwam en bij de analyse nog eens bijles kreeg van Karpov. Timman speelde een marathonpartij tegen Viktor Kortsjnoi. Met een toren en een loper tegen een toren berustte hij gisteren pas na honderd zetten in de theoretische remise. Vandaag beginnen de 'revanches' met de par tijen Van der Wiel - Timman en Karpov - Kortsjnoi. Van der Wiel maakte na zijn duel met Karpov een gedeprimeer de indruk. Bij de analyses kreeg hij van de oud-wereldkampioen allerlei winstvarianten op het bord getoverd. Nu had de Leidenaar het Karpov ook wel erg gemakkelijk gemaakt door een variant van het Dame-Indisch te kiezen, die uitvoerig in de tweekampen tus sen Karpov en Kasparov aan de orde was geweest. Al spoedig bleek Van der Wiel zich op uitermate glad ijs te bevinden. Na de 18e zet van Karpov (Pb3) was er voor Van der Wiel al geen redden meer aan. Zo vroeg wilde Van der Wiel nog niet opgeven en hij ging - zoals wel vaker bij dit soort gelegenheden - over tot zijn schaakspecialiteit: zwendelen. Karpov, die van tijd tot tijd een wat medelijdend glimlachje liet zien, liet zich niet beetnemen en na 39 zetten, met de vlag van de Nederlander op vallen, was zijn eerste overwinning in deze vierkamp een feit. MELICK/GELEEN - Jan Kecske methy, de coach van het Neder lands vrouwenhandbalteam, be slist vandaag over een aanbieding van de Voorhoutse eredivisieclub Foreholte. De Tsjechoslo waakse handbalprofessor, die ook in de be langstelling staat van Deense en Oostenrijkse clubs, heeft gister avond al een éénjarig contract ge tekend met het Nederlands hand bal Verbond. In zijn contract heeft hij de mogelijkheid naast zijn werk voor Oarnje ook een vereniging te trainen opengelaten. Bond en club hebben dezelfde sponsor, Data- team. „Als ze mijn voorstellen ge bied accepteren teken ik een drie jarig contract bij Foreholte naast een éénjarige overeenkomst met het NHV", aldus de in Limburg wonende oefenmeester. Titelkandidate V en L heeft gis teren overigens weinig heel gela ten van de hanribalsters van Fore holte, die met een 34-6 nederlaag afgedroogd, ingepakt en en retour afzender gestuurd werden. Alleen de start van de Voorhoutse ploeg was hoopgevend (0-1). Dat was pre cies de prikkel die de Geleense for matie van Jo Maas nodig had, want halverwege leidde V en L met 14-3. De tweede helft was voor de Voor houtse speelsters een nachtmerrie. De Geleense speelsters, stuk voor stuk, beter in de persoonlijke duels, negeerden de Voorhoutse defensie en omdat Foreholte aan de andere kant van het veld niet in staat was de aanval vorm te geven en fout op fout stapelde kreeg het thuispubliek een 'show' voorge schoteld: 34-6. In de veldcompetitie pakte Oase de titel in de landelijke tweede klasse door winst op UVG: 15-11 (8-6). De Schiedamse ploeg, die nog niet veilig was voor degrada tie, verscheen versterkt in Oud Ade. UVG nam vlot een 1-4 voor sprong alvorens Lydia van der Poel Oase weer wat rust bezorgde (6-5). UVG kv/am na rust nog één keer gevaarlijk dichtbij (11-10), maar nadat Monique van der Meer op dat kritieke moment een straf- worp stopte waren de zege en het kampioenschap een feit (15-11). By de mannen klopte Saturnus tegen stander Treffers met 21-17. Janny Dinkgreve van OSC wordt in de bekerfinale hardhandig afge stopt door Hellas-verdedigster In- grid Wagner (r). OSC won voor het tweede achtereenvolgende jaar de handbalcup door Hellas met 15-9 (4-5) te verslaan. Georgina van Ier- sel, geprikkeld door de geruchten over de vervanging van haar va der/coach Frans van Iersel door Jan Kecskemethy, was met negen treffers de uitblinkster bij OSC. (foto ANP) LEIDERDORP/DEN HELDER - Voorburg heeft gisteren in sport zaal 'Op Dreef het basketbaltoer- nooi van BV Leiderdorp gewon nen. Het team van Humphrey van Haver bleef Gunco op grond van het onderling resultaat (69-59) voor. Leiderdorp bezette in het slecht georganiseerde toernooi de laatste twee posities. Afgelopen maandag pas werd Luba Leiden als vierde ploeg uit genodigd voor het reeds in decem ber aangekondigde eendaagse tref fen. De Leidenaars konden evenals BVO Alphen, Holland Lions en een dozijn andere, op het laatste nippertje gevraagde ploegen, geen team op de been brengen. Leider dorp-coach Peter Paulides 'redde' daarop het toernooi door zijn spe lersgroep op te delen. Die nood greep pakte achteraf, ondanks blessures van Roelof Oudhaarlem en Erik Huybens, nog voordelig uit. Paulides immers kon nu zijn ruime selectie volop aan het werk zien. Bemoedigend was het spel van kadet Jeroen van Veen, die in het gezelschap van eerste- en promo tiedivisiespelers snel zijn draai wist te vinden. Voorburg toonde aan volgend seizoen veel profijt te kunnen hebben van Bart Driessen, die al in de openingswedstrijd vier keer hard dunkte en talrijke re bounds plukte. Gunco, slechts met zes spelers aanwezig, kon Voor burg niet afstoppen (15-33, 59-69), maar had geen kind aan de twee Leiderdorpse teams. Morgenavond (21 uur) zet Leiderdorp het drukke programma voort tegen Holland Lions. Geen titel De titelkansen van de regionale jeugd van Leiderdorp (jongens! en MSV (meisjes) bij de nationale kampioenschappen waren zater dagochtend aan de Helderse Sport- laan al snel verkeken. Direktbank Den Helder klopte Leiderdorp op de openingsdag met maar liefst 95- 38 en liet daarna ook niets heel van So What uit het rayon Oost (120-54). Leiderdorp herstelde zich door met 68-64 te winnen van OBC Oss. De Helderse meisjes onder lei ding van vrouwenbondscoach Meindert van Veen rekenden eerst af met MSV (60-37) en vervolgens met Jolly Jumpers (63-57). MSV verloor ook de tweede partij, Gro ningen was met 65-95 duidelijk de sterkste. De jongens van Den Helder be schikken over Alphenaar Ray mond Lagrand, twee jaar geleden uitkomend voor BVO en dit sei zoen als junior vaak al basisspeler in het eredivisieteam van Ton Boot. Lagrand is door bondscoach Ruud Harrewijn zelfs geselecteerd voor de nationale mannenploeg. „Er viel tegen Den Helder geen eer te behalen", aldus coach Rein Pau lides, die het zaterdag met Leider dorp bij het vervolg van de titel strijd in Raalte nog moeilijk krijgt. De rayon kadettenkampioen- schappen, waaraan Leiderdorp met drie teams deelneemt en waar voor de juniorenploeg drie spelers (Van Veen, Van Kommer en Hof stede) moet afstaan, zijn met wei nig vooruitziende blik op dezelfde dag gepland. MSV moest het in Den Helder stellen zonder de geblesseerde An- nelies Schaap, de kurk waarop de ploeg van interim-coach Rick Driessen het hele seizoen voor een belangrijk deel heeft gedreven. Zonder haar inbreng had MSV weinig in te brengen tegen Den Helder. De toch al smalle Noord- wijkse basis kreeg daarna nog een knauw toen Gonny Jansen in de partij tegen Groningen gebles seerd uitviel, al toonde Sandra van Zuilen zich een goede vervangster. „Het deelnemen aan de NK is al een hele prestatie, we wisten dat we geen kampioen konden wor den", concludeerde Driessen. LEIDEN - In de return tegen Dex- tro-Avanti werd het tafeltennis- team van Scylla wederom gecon fronteerd met de suprematie van de Hazerswoudse vereniging. Een 18-0 pak ransel was het resultaat van de "broederontmoeting". Een dag ervoor dèed Scylla het beter, door met 8-10 te zegevieren op het Wageningse Shot. In eenthuiswedstrijd tegen landskampioen-in-de-maak Avanti bleek het tot nu toe goed preste rende Scylla vele maten te klein. Waar in de eerste ontmoeting nog twee puntert werden gepakt (De Vrind en Bakker wonnen beiden van Vriesekoop) was er gisteren geen eer te behalen voor de Leidse vereniging. Avanti liet duidelijk merken gebrand te zijn op het be halen van de titel. Naast de Euro pacup van de vrouwen zou de be ker voor de landstitel bij de man nen tenslotte zeker niet misstaan. Onder het motto "elk punt telt" rukte het Hazerswoudse team het zwaarste geschut uit de munitie- kast. En hoewel er zo hier en daar wel een game verloren ging zorgde het sterke team ervoor geen punt te laten liggen. De 18-0 overwin ning was geen echte verrassing, maar is door Avanti wel uitstekend te gebruiken bij de eindsprint op weg naar de landstitel. Afgelopen zaterdag bleek heel wat produktiever voor Scylla. Het Wageningse Shot werd met een be zoek vereerd en de visite werd af gesloten met een 8-10 overwinning op de mogelijkerwijs degraderen de tegenstander. Vooral Geert Ver- haagh bleek een taaie opponent, blijkens de drie overwinningen die hij liet noteren. Slechts Robert de Groot bleek in staat de Verhaaghse orkaan te doorstaan. In negatieve zin viel aan de overzijde van de ta fel de met dispensatie spelende Gerdie Keen op. Zij vergat te win nen. Bij Scylla bleken Sjoerd Meij er en Peter Paul de Vrind in goede doen. Beiden wonnen drie potten maar beiden verloren van Geert Verhaagh. Gerard Bakker daaren tegen was niet helemaal bij de les. Hij kon slechts één punt aan het totaal toevoegen door zijn winst op Gerdie Keen. Wel pakte hij samen met De Vrind het dubbel. Robert de Groot scoorde tweemaal, en wel tegen Gerdie Keen en Geert Ver haagh. WOUTER LANGEVELD RUGBY - Frankrijk is gisteren in Moskou opnieuw Europees kam pioen rugby geworden. De titelpro- longatie werd zeker door een zege .met 50-6 op Portugal in de A-groep, "waarvan de wedstrijden in Moskou werden gespeeld. LEIDEN - De vrouwen van hockeyclub Roomburg hebben zich gistermiddag gehand haafd in de tweede klasse. Dat gebeurde op de laatste speeldag door het Amsterdamse FIT met 0-2 te verslaan. Scheijbeeck bleef op 0-0 tegen Rood Wit en degradeerde. Forescate dat vlot wegliep naar 0-3. Erik Kruysmulder, Jelmer Sierse- ma en Hans Riemens verzorgden de Voorschotense doelpunten. Fo rescate incasseerde zijn eerste te gentreffer nadat het appelleerde, terwijl de leidsman door liet spe len. De Delftenaren putten er moed uit en trokken de volle winst nog naar zich toe met een vierde treffer uit een uitval. Alkmaar - Noordwijk 1-1. De al enkele weken kampioen zijnde thuisploeg ontmoette in Noordwijk een gelijkwaardige te genstander. Alkmaar opende wel iswaar met 1-0 uit het veld vlak voor rust. De tweede helft domi neerde Noordwijk en kwam nog gelijk door de benutte strafbal van Peter-Jan Rubingh. Vrouwen Leiden - Kieviten 1-1. Het eerste kwartier was voor Kieviten dat veel strafcorners on benut liet. De gasten kwamen uit het veld toch op voorsprong: 0-1. Leiden dat de kleine kans op de eerste-klassetitel (bij falen van Til burg) niet wilde verspelen kwam sterk terug en domineerde de ge hele tweede helft. Nog voor rust kwam de 1-1 op het bord na een mooie aanval die door Aleid Viets werd afgerond. De paal en lijnver- dedigsters hielden LMHC van meer treffers af. Ineke Kasteleyns stopte een Wassenaarse strafbal. Alecto - Dordrecht 10-1. Trainer/coach Ruud Hartman Kok gaf de Leiderdorpsen op dracht veel te combineren en oogstte al 5-0 met rust. Maijolein Blans, Corine Vliegenthart (2) en Mirande van Veen (2). Het al gede gradeerde Dordrecht werd in het tweede part verder afgedroogd met mooi kunstgrashockey. Van Veen, Eugenie Westerduin (strafbal), An- net Vasbinder, Karin Postma (strafbal) en invalster Carolien Vink completteerden de tien. Noordwijk - Breda 0-2. Volgens Noordwijk-coach Luc Klinkhamer was zijn ploeg 60% van het duel met Breda sterker. Hij had een krachtig middenveld, maar ontbeerde schotvaardige spitsen. Veel kansen derhalve door goed werk van Alexandra van Kan die niet werden afgemaakt. Breda LEIDEN - Het spel ontgaat deze goed beschermde mini-doelman even. Het was zaterdagmiddag een drukte van belang met 85 miniteams op de slotdag die door de LHC Roomburg werd georganiseerd. Met zestallenhockey en vaardigheidsproeven werden de jongste hockey(st)ers de hele dag bezig gehouden. Bij de meisjes werd Ommoord winnaar met Voome en De Waele op een gedeelde tweede plaats. AMHC'65 werd eerste bij de jongens, HDM tweede en Roomburg derde. (foto Lock Zuyderduin) had succes met een uitval en een gevarieerde strafcorner. FIT - Roomburg 0-2. De volle winst behalen was de opdracht, want dan zouden de Leidse hockeysters veilig zijn ten koste van Scheybeeck dat een veel negatiever doelsaldo had. Room burg was door zijn grote inzet meer aan de bal en buitte dat een keer uit. Saskia van der Lugt doelpunt te 0-1 met een backhandschot. Na rust moest Roomburg tol betalen voor het harde werken, maar hield stand. Katja Verhulst en Joske Kij- ne stonden aan de basis van de 0-2 die door Inge Oudkerk Pool 5 mi nuten voor tijd als verlossing kwam. Forescate - Hermes 1-0. In een duel waar niets meer op het spel stond en ook een gelijk waardig karakter had, trok de thuisploeg aan het langste eind. De combinatie met Eveline Kimman werd door Sabine Linn afgerond naar de winnende 1-0. Vierde klasse De Leidse Studs wonnen met 3-0 in en tegen Waddinxveen. Tomas Steenmetser scoorde een echte hattrick in de tweede helft. De vrouwelijke clubgenoten zijn niet meer op dreef en verloren in Spij- kenisse met 4-1. Marjolein van Lu- nen scoorde de tegentreffer. Cat- wijck verloor met 4-3 van De IJs- sel. Henrik Houwaard, Dirk-Jan van Leeuwen en Hanne Houwaard zorgden voor de Katwijkse doel punten. De Katwijkse vrouwen hadden goede kansen op een ge lijkspel, maar verloren met 1-0 van Dopie. Hisalis en Abcoude kwa men 1-1 overeen. De meisjes A van Hisalis hebben zich voortreffelijk geweerd door de op toernooi zijnde vrouwenploeg te vervangen en met 3-1 van Magnus te winnen. Daar mee werd de tweede plaats behou den. Annoesjka Levendig (2) en Sandra Vink hadden succes. NIEK FAAS

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16