Valken'68 daalt af Voorschoten blijft in vierde klasse Jeugd Roodenburg uit de problemen Martin Schalkers sluit af in stijl Overwinning vrouwen Ter Leede MVKV ook succesvol in bekercompetitie Na nederlaag tegen De Sleutels Sunter sprint weer sneller Van Weerden op dreef Rugbyploeg loopt promotie mis PAGINA 14 DO MAANDAG 11 MEI 1987 LEIDEN- In de interregionale klasse van het vrouwenvoetbal behaalde Ter Leede zaterdag een overwinning op Zwart Wit'28: 3- 2. In de eerste klasse van de zon dagafdeling kwamen Foreholte en UDO een gelijkspel overeen: 0-0. Ter Leede en Zwart Wit'28 hielden elkaar in eerste instantie in evenwicht, maar de Sassen- heimse formatie nam al snel het heft in handen. De openingstref fer werd voor de gastvrouwen gescoord door Elly Risah. De Sassenheimse Gaby Knol ver grootte nog voor de pauze de voorsprong: 2-0. In het begin van de tweede helft viel de thuis ploeg veelvuldig aan, wat resul teerde in de treffer van Tineke Datema. Na dit doelpunt kreeg Zwart Wit'28 echter het betere van het spel en zakten de Sassen heimse vrouwen volledig in el kaar. De Rotterdamse Wilma van Rijswijk profiteerde hiervan en trof het doel. Vlak daarna werd zij nog onderuit gehaald in het strafschopgebied, maar kreeg geen penalty toegekend. Het Rotterdamse offensief duurde voort en Maija Diepstraten scoorde uit een vrije trap. De gas ten oefenden hierna nog grote druk uit op de Sassenheimse ver dediging, die echter stand hield. Ter Leede bezet door deze over winning de tweede plaats in de interregionale zaterdagklasse, achter het Ridderkerkse Rijs- oord. In de eerste klasse waren Fore holte en UDO goed aan elkaar gewaagd. Voor de rust hielp de Voorhoutse Ingrid Veenhof een mooie kans om zeep door naast het doel te schieten. Voor UDO verzuimden Ria Juffermans en Henny van der Kolk de bal in het doel te brengen. In de laatste tien minuten van de wedstrijd drong de Oegstgeestse ploeg nog sterk aan, maar de 0-0 bleef gehand haafd. LEIDEN - Het afgelopen week einde stond voor de Leidse Afde lingsclubs in het teken van de ge- zamelijke bekercompetitie met de Afdeling Gouda. Door het weg vallen van enige Goudse clubs en HVZ moesten in de eer ste serie enkele wedstrijden van het programma worden ge schrapt. Zaterdagkampioen MVKV krijgt nog een druk pro gramma. Niet alleen strijden de Katwijkers in juni voor het Ne derlands afdelingskampioen schap te Amsterdam, ook bereik te de club als eerste overwinnin gen op Abbenes (5-0) en Moerka- pelle (5-3), de kwartfinale van het Gouds/Leids bekertoernooi, poule 1 Lintschoten-VNL (za) 7-0 Sportief-ZLC (za) 3-1 Doelpunt ZLC: Koos Oevern Poule 2 Kagia-Oudewater 2-0 Doelpunten KAGIA: Richard TRompert (2) LSW'70-Gouda 7-2 Doelpunten LSW'70: Eric van Doeselaar (2),Arjan Wilting (2), Ronald Hoogendoorn (2) en Bert Pley. Poule 4 Woubrugge-Aarlanderveen 1-2 SJZ (za)-UNIO 2-6 Doelpunten SJZ: John van Weerlee (2) Poule 5 Rijnstreek-S VOW 3-4 Poule 6 LFC (za)-Siveo'60 0-9 Poule 7 Zwammerdam-Alphia 1-2 Perkouw-Meerburg (za) 2-4 Doelpunten Meerburg: Gerard l'Amie (2), John Steyn en Joep Duindam. Poule 8 DONK-Kickers'69 (za) 1-1 Poule 9 MVKV-Moerkapelle 5-3 Doelpunten MVKV: Leo Talsma (3), Henk Langemaat en Ron van der Kolk. Poule 10 SPV-SVLV (za) 2-8 Doelpunten SVLV: Jan Zoete melk (3), Henk Lelieveld (2). Theo Sounier, Pirn Happel ed Ed Hendriks. Poule 11 SJZ-Waddinxveen 1-4 Doelpunt SJZ: Michel Pieterse Poule 12 Gouderak-MMO 1-4 Doelpunten: Ruud van der Meer, Paul Disseldorp, WernerPilanen en Jan van Leeuwen. Poule 13 Kickers'69-Ammerstol 1-2 Leidsche Boys-Stolwijk 0-0 Poule 14 Nicolaas Boys-Stompwijkse Boys 4-3 Doelpunten Stompwijkse Boys: Edwin Develing (2) en Nico van der Zalm. RVC'33-Oranje Groen 2-4 Doelpunten Oranje Groen: Bert- jan de Ridder (3) en Robert Ab- Poule 15 VNL-Oudewater 0-2 Warmunda-Cabouw 0-0 Poule 16 Bernardus-VNA 3-2 Doelpunten: Jeroen van Dijk, Peter Oudshoorn en Peter de Groot (Bernardus) en John Era dus en Frans Redel (VNA). Doelman Jan Varkevisser van Valken'68 vecht met hulp van Hans Vijgeboom een luchtduel uit met De Sleutels- spits Leo Compeer. (foto René Pieterst LEIDEN - "We hebben er alles aan gedaan en dan houdt het op", ver zuchtte Valken'68-trainer Wil Henskens na afloop van het met 2- 0 verloren duel tegen De Sleutels. Het vierdeklasserschap is voor de Valkenburgers ten einde. Bij Hens kens was berusting troef want 'het zwaard van Damocles' hing al ge ruime tijd boven het hoofd van Valken. "We vechten al vier jaar te gen degradatie", stipte Henskens aan. "Met beperkt materiaal moe ten we proberen het hoofd boven water te houden". Dat ging ruim drie jaar goed want steeds op het nippertje wisten de Valkenburgers zich te redden. De sterkere poule indeling, het vertrek van topscorer Theo van Rijn en een dosis pech werden door de naar VTL vertrek kende oefenmeester als 'dwingen de' factoren aangedragen. Niettemin bleef hij opmerkelijk positief over de verrichtingen van zijn pupillen. Henskens: "Iedere jongen probeerde naar zijn eigen mogelijkheden resultaten te boe ken en daar neem ik mijn petje voor af'. Dat bleek ook in het duel tegen De Sleutels. Valken wilde wel, maar de druk van het heilige moeten was te groot voor de jonge ploeg. bovendien had de bezoeker in scheidsrechter Van den Berg ook een geduchte tegenstander, want tegen een geroutineerde ploeg als De Sleutels kreeg het technisch beperkte Valken van de man in 't zwart geen poot aan de grond. De nederlaag werd dan ook door Van den Berg ingeluid, die eerder als scherp- dan als scheidsrechter fungeerde. Na een matte eerste helft werd in de tweede rondgang wat trek- en duwwerk in het straf schopgebied tot iedjers verrassing Leidenaar Leo Compeer als 'lij dend voorwerp' aangewezen. 'Pe nalty', oordeelde de curieuze leids man en de thuisclub was in eerste instantie eerder verrast dan ver heugd. Jan van den Berg pakte het cadeautje van zijn naamgenoot daarna perfect uit (1-0). Ton Gruij- ters bracht vijf minuten later Val ken met een prachtige kopstoot nog langszij, maar nadat Piet Var- kevisser in de 82ste minuut we gens het slaan van Joop de Boer van de arbiter het veld moest rui men was het echt over. Jan van den Berg profiteerde van de Val- kenburgse chaos door met een solo de bezoekers uiteindelijk te von nissen (2-1). "De boog was met altijd gespan nen", oordeelde Valken-spits Hans Vijgeboom, die in grote mate ver antwoordelijk was voor de sterke maar net niet gelukte eindsprint van Valken. Die instelling heeft de ploeg van Henskens met name voor de winterstop de kop gekost. Met in het volgend seizoen jeugd trainer Arie Jonker aan het roer zal Valken het voorlopig weer een jaartje in de Leidse afdeling moe ten proberen. RUUD PATTIAPON LEIDEN Voorschoten heeft dankzij een 2-0 overwinning op Jo- dan Boys het vege lijf weten te red den. Inplaats daarvan moesten Ha- zerswoudse Boys (2-1 winst tegen Oegstgeest) en Valken'68 (2-1 ver lies tegen De Sleutels) naar de Leidse onderafdeling afdalen. Lei den speelde de competitie plicht matig uit. Koudekerk wist de kam pioen van de vierde klasse B op 0-0 te houden. Voorschoten - Jodan Boys 2-0. Trainer Pieter Donath: "Voorscho ten heeft gedomineerd. Ik heb ze nog niet zo goed zien spelen als vandaag en de wedstrijd is op ei gen kracht gewonnen". De Voor- schotense oefenmeester gaf daar mee aan dat Jodan Boys zich niet zomaar gewonnen gaf. "Ze waren in mijn ogen zelfs te fanatiek", be nadrukte Donath zijn woorden. De terugkeer van beroepsmilitair Hans Konings bleek van grote waarde voor de kwakkelende Voorschotense ploeg. Konings nam de eerste treffer voor zijn re kening nadat hij bij een scrimmage de bal in het Goudse doel had ge- werkd (1-0). De Voorschotense lucht klaarde helemaal op toen Hein de Graaff in het verboden ge bied tegen de grasmat werd ge werkt en hijzelf de penalty verzil verde (2-0). AUTOSPORT - De Nederlandse autocoureur Arie Luyendijk klas seerde zich via trainingswedstrij- den voor deelneming aan de 500- mijlsrace van Indianapolis. Met ne gen anderen slaagde hij erin de proefronde van tien mijl tot een- goed einde te brengen. Mario And- retti, voormalig wereldkampioen Formule 1, start van pole-position. Lammers tweede SILVERSTONE (SID) - Jan Lam mers is gisteren op het circuit van Silverstone met zijn Ierse partner John Watson als tweede geëindigd in de vierde race om het wereld kampioenschap voor prototypen. Het tweetal had na duizend kilo meter ruim zes minuten achter stand op hun stalgenoten Cheever en Boesel. Door de tweede plaats behielden Lammers en Watson de leiding in het klassement. De uit slag op Silverstone is: 1. Cheever (Vst)/Boesel (Bra) Jaguar, 2. Lam mers (Ned)AVatson (Ier) Jaguar op 6.13, 3. Stuck/Bell (Gbr) Porsche op 1.31.265, 4. Mass (Wdl)AVollek (Fra) Porsche. Hazerswoudse Boys - Oegst geest 2-1. Oegstgeest verstoorde het schijnbare evenwicht door in de 15de minuut via Frank Hogewo- ning roet in het Hazerswoudse eten te gooien (0-1). De gastheer wilde de minieme kansen op lijfsbehoud toch aangrijpen en op aangeven van Sjaak van Dorp schoot Jan Platteel de gelijkmaker binnen (1- 1). Vlak voor rust gaf Léon Laros Hazerswoudse Boys nog iets meer hoop (2-1). Bijna was de winst door de vingers van de thuisploeg geglipt toen Oegstgeest een penal ty mocht nemen. De 16-jarige Ro nald van Delft kreeg de eer toege wezen, maar hij schoot naast. De winst van Voorschoten dompelde de Hazerswoudse vertegenwoordi ger echter in diepe rouw. Leiden - Koudekerk 0-0. Leiden was iets beter in een redelijk aan trekkelijk doel, maar het hardwer kende Koudekerk hield defensie potdicht. De uitslag was daarom ook meer dan terecht. Erik Rademaker in de B-klasse LEIDEN - Erik Rademaker van boksvereniging Leiden heeft zater dagavond dankzij een zege op Rot terdammer Vergouwe de B-klasse bereikt. Een dag eerder bokste de Leidenaar, kampioen van Zuid- Holland in het zwaargewicht, in Al phen aan den Rijn onbeslist tegen de Delftse bokser Van Os. Rademaker was in het gezel schap van drie ploeggenoten afge reisd naar Vught. Henny Berk ver loor in zijn eerste partij van Van der Valk, terwijl Albert Onderwa ter in een aantrekkelijke partij op punten won van Van der Weert. Daarna was het de beurt aan Peter Mink, die zegevierde over Van Hout uit Amersfoort en daarmee voor de derde maal in acht dagen won. Vrijdag was Mink Utrechte naar Siscara, eveneens op punten de baas gebleven. Mink is hard op weg het voorbeeld van Rademaker te volgen. Rademaker boekte zijn achtste overwinning in een spectaculair gevecht, waarin Vergouwe al in de eerste ronde een openbare waar schuwing kreeg voor stoten met de binnenkant van' de handschoen. De 12 kilo zwaardere Rotterdam mer werd in de tweede ronde tegen de touwen gezet, waarna de scheidsrechter in het voordeel van Rademaker ingreep. LEIDEN - Roodenburg zag het verblijf in de eerste klasse A van de Landelijke Jeugd voor minstens één seizoen gewaarborgd. In het duel tegen DCO namen de Leide- naars het zekere voor het onzekere en rolden de reeds gedegradeerde Haarlemmers met 5-1 op. UVS zorgde ook voor een aangename verrassing door Ajax met 0-1 de baas te blijven en FC Lisse behield tegen Elinkwijk het evenwicht (3- 3). Quick Boys speelde in de B-af- deling een wedstrijd om niets. Feij- ROTTERDAM - Jeroen Sunter sprint elke week sneller. Tijdens de eerste competitiewedstrijd voor de AB-junioren in Rotterdam le verde de 16-jarige junior van AV Holland twee uitstekende presta ties. Sunter liep de 100 meter in een tijd van 10,9 en raffelde de 400 meter af in 50.7. hetgeen beide per soonlijke records betekenden. Hij stond daarmee aan de basis van de vierde plaats die de Holland-jon gens behaalden. De Holland-meis jes wonnen zelfs in hun poule. Het had nog beter kunnen aflo pen met Sunter en zijn mede-atle ten, maar op de 4x100 meter liep het mis. Als gevolg van puntenaf trek kwam Holland net tekort voor de derde plaats. Dat neemt niet weg dat de prestaties van Frank Posthumus en Cor Brandwijk die de 800 meter voltooiden in respec tievelijk 1.59.0 en 1.59,5 en de hoog ten die Ewin Paul en Vladimir Roedoe sprongen (1.85 om 1.80) van goed niveau waren. De jongens van De Spartaan ein digden op de zesde plaats. Erik Op- gelder sprong 6.35 ver. Richard Verhaar deed 16.4 over de 110 me ter horden en Erik Bakker legde de 3000 steeple af in 9.15,1. De meisjes van Holland presteer den boven verwachting door deze competitiewedsrijd winnend af te sluiten. Sandra Parlevliet deed van zich spreken door de 400 meter binnen de minuut af te leggen: 59.4. Dominique van Oosten liep de 800 meter in 2.27,0 en Stephany Keereweer wist zowel het discus werpen als het kogelstoten te win- De Spartaan eindigde als vijfde. Andrea van Velzen liep vooral de 100 meter horden snel: 16,2. Tessa Molenaar sprong 1.60 hoog en Cori- ne Oppelaar 4.84 ver. enoord werd in Rotterdam op 1-1 gehouden. Roodenburg - DCO 5-1. Een ster ke eindsprint hield de Leidenaars in de eerste klasse. Werd FC Lisse vorige week dinsdag al met 4-2 ver slagen, nu moest het arme DCO te gen de onketende Leidenaars er aan geloven. Yachya Farhane zette het sterkere Roodenburg al voor rust op veilige 2-0 voorsprong en Jos van Kempen breidde die na rust naar 3-0 uit. Toen kwam er even de klad in en kwam de Haar lemse ploeg via een penalty terug naar 3-1. Glenn Helder en Jeffrey van As (kopbal) maakten echter aan alle onzekerheid (zo die er mocht zijn) een einde. Ajax A2 - UVS 0-1. "Afgaande op de Ajax-achtergrond geven ze niets cadeau", ontzenuwde UVS-trainer Bert Jansen de gedachte aan een verminderde inzet bij de Amster dammers. De hoofdstedelijke ploeg heeft immers, evenals UVS, nergens meer enig belang bij. Toch werd er, vooral aan Leidse kant, een aantrekkelijke partij voetbal op de mat getoverd. Er waren wat kansjes voor de Leidenaars Marco Kuiken en Patrick van der Weegen in een periode dat Ajax zeker vijf entwintig minuten de boventoon voerde. Doelman Mark Désar hield UVS echter in de wedstrijd. Daar na was de thuisploeg niet echt ge vaarlijk meer, ondanks meer bal bezit. De counters van UVS daar entegen waren levensgevaarlijk en Ostar Toonen wees met een steek pas Patrick van der Weegen de weg naar het Amsterdamse doel. Van der Weegen faalde niet en UVS hield op gedisciplineerde wijze de voorsprong vast. FC Lisse - Elinkwijk 3-3. De thuisploeg begon slecht en had in de beginfase de grootste moeite met het sluiten van de verdediging. Elinkwijk nam dan ook snel een 0- 1 voorsprong, die enkele minuten later door Edward van de Putten, na een een tuimeling van Jan Broekhuizen, via een strafschop ongedaan werd gemaakt (1-1). Elinkwijk zou nog tweemaal een voorsprong nemen maar Mark Ens en weer Van de Putten (strafschop) gaven de bezoekers geen duim breed toe (3-3). Feyenoord - Quick Boys 1-1. In deze leuke partij stond er niet veel meer op het spel. Feyenoord nam de leiding nadat Katwijker Martin Rog een paar kansen had verprutst (0-1). Gert Aandewiel zorgde er met een penalty voor dat deze wed strijd terecht geen winnaar kreeg. Stompwijkse Boys hield vrijdagavond een druk bezochte kampioensre ceptie. Tussen alle felicitaties door kreeg de vereniging een aantal presen tjes aangeboden. Aanvoerder Wim Luiten toont een foto van het elftal dat na een overwinning op Leidsche Boys de titel in de eerste klasse van de Afdeling Leiden binnenhaalde. Die zege bracht de Stompwijkers voor het eerste in het veertig-jarig bestaan in de KNVB. (foto van Boven* LEIDEN - Martin Schalkers heeft zijn loopbaan als amateurwielren ner op passende wijze afgesloten, door in het afgelopen weekeinde de tweedaagse omloop van Zeeuws Vlaanderen op zijn naam te brengen. De Katwijker, die sinds vandaag in dienst is van de profes sionele Transvemij-formatie, won gisteren de laatste zware etappe met start en finish in Oostburg en overvleugelde op die wijze zijn naaste concurrenten in het alge meen klassement. Tijdens de eerste etappe van za terdag liet Schalkers als kopman BORDEAUX (ANP) - De Neder landse rugbyploeg heeft gisteren in Bordeaux het promotieduel te gen Spanje verloren (10-28) en zal derhalve de komende twee seizoe nen weer uitkomen in de B-poule van de FIRA-competitie. Ondanks de nederlaag heeft de Jansma-brigade een aantrekkelij ke wedstrijd gespeeld. Ondanks de handicap van de absentie van Mi chel van der Loos en Andre Marc- ker (blessures) en Mats Marcker (ziek) was Oranje in het veld gelijk waardig aan de Spanjaarden. In valler full-back Paul Hengeveld faalde echter bij het nemen van drie vrije schoppen en een conver sie, waardoor Nederland elf pun ten miste. In de laatste tien minu ten van het duel trok Spanje de ze ge definitief naar zich toe door tries van Torres Salvador en aanvoerder Gabriel Rivera, die door Luis Nu nez werden geconverteerd. van de districtsploeg van de Cen trale al een sterke indruk achter. De Katwijker zag zich toen nog in het zicht van de meet met drie me de-vluchters door een achtervol gende groep achterhaald en diende met een elfde plaats genoegen te nemen. Veel minder verging het Schalkers gisterochtend in de tijd rit over 12 kilometer, waarin hij met ruim een minuut achterstand op winnaar Eddy Schurer op een 25e plaats uitkwam. Tijdens de daaropvolgende af sluitende rit over 130 kilometer was de Bollenstreker de dikke be- Nederland startte hoopvol. Paul Hengeveld benutte reeds na drie minuten een strafkick (3-0). Spanje bleek niet geintimideerd, want vier minuten later rolde de driekwart lijn over de Nederlandse defensie en scoorde Torres Salvador zijn eerste try, die met een conversie van Luis Nunez de stand op 3-6 bracht. Paul Hengeveld kreeg daarna een fraaie kans de stand ge lijk te trekken, maar hij faalde bij het nemen van een strafschop, waarna Nunez even later demon streerde hoe het moest en Oranje tegen een 3-9 achterstand aankeek. Het was Edwin Jansma, die via een schitterende try oranje leek terug te brengen (7-9), maar ditmaal faal de Hengeveld met de conversie. Een overtreding van Andre van den Hoogenband stelde Nunez in staat de marge weer te verbreden nen van 's ochtends echter ruim schoots kwijt. In wat veel weg had van een afvalrace schudde Schal kers uit een kopgroep van twaalf allereerst enkele favorieten, onder wie Schurer, van zich af. De groep dunde verder uit waarop de Kat wijker uiteindelijk nog met drie man overbleef. Schalkers diende toen alleen nog met Theo Akker- mans als direkte concurrent voor de eindzege af te Tekenen. Ook daar slaagde de aankomende be roepsrenner wonderwel in. De de marrage van Schalkers bleek de beslissende, waarna diens voor tot 7-12. Paul Hengeveld mocht daarna opnieuw proberen de ach terstand te verkleinen, miste voor de derde maal in successie, maar had bij zijn vierde poging eindelijk de goede richting te pakken (10- 12). Nog voor rust was het Luis Diaz die Spanje praktisch buiten bereik van Oranje bracht door met een try de score naar 10-16 te tillen. In de tweede helft oefende Span je weliswaar lichte druk uit, maar door sterk verdedigen van Sep van Kampen, aanvoerder Mare Visser en Marcel Emans, de grote uitblin kers bij Nederland, bleef de score voorlopig ongewijzigd. Op het mo ment echter dat Nederland zich leek te gaan ontworstelen aan de Spaanse omarming, sloegen de Spanjaarden onverwacht toe en voerden de stand op naar 10-28, waarmee de poort naar de A-poule voor hen wijd openzwaaide. sprong en de verdiende bonifica tieseconden voldoende waren voor het behalen van de eindoverwin ning. Hanneke Lieverse verschalkte zaterdag als eenling de landelijke vrouwenploegen in de klassieke Flevotoer. De Hillegomse ontsnap te in de rit over 68 kilometer aan de grip van het peloton, om daarna niet meer door de concurrentie te worden teruggezien. Gonny van koert won de spurt van de grote groep voor Casba-De Wit renster Sandy Lutke Schipholt. Na het wegvallen van de inmiddels weer op de fiets gestapte Monique de Bruin diende ploegleider Joop Riethoven een nieuwe tegenvaller te incasseren. Dit nu Cyntha Lutke Schipholt tijdens de internationale tour de l'Aude zwaar ten val kwam en op haar beurt voor geruime tijd is uitgeschakeld. VOETBAL - PSV werd in het weekeinde kampioen in de hoofd klasse B van de landelijke voetbal- jeugd en speelt op 22. mei thuis en op 28 mei uit tegen Ajax, de kam pioen van de hoofdklasse A, om de nationale titel. ROTTERDAM - Antoine van Weer den van LZ'1886 heeft op zijn favo riete slag prima gepresteerd tij dens het 14-kringentoernooi, dat zich afspeelde in zwembad West in Rotterdam. Op de 200 meter schoolslag behaalde Van Weerden een tweede plaats achter de grote favoriet Ron Dekker, de Neder lands recordhouder op de 100 me ter schoolslag. Het verschil tussen beide zwemmers bedroeg slechts 92/100 van een seconde. Verras send was dat Van Weerden hier mee onder meer de nationale top per Onno Joustra van de Zeeschui mers voorbleef. Het 14-kringen-toernooi werd bezocht door 12-kringen, wat in hield dat op elk nummer vieren twintig deelnemers of deelneem sters startten. De kringen Utrecht en Gelderland waren afwezig. Ook de Noordwijkerhoutse af vaardiging beleefde een bijzonder succesvol weekeinde. De rugslag- zwémmers behaalden in het Rot terdamse 50-meter bad maar liefst drie limieten voor de Nederlandse Zomerkampioenschappen. De op vallendste prestatie leverde Leo nard Kroon, die uitkomend in de jaargang 1972 de NZK-limiet met vier seconden de baas bleef: 1.05.00 tegen 1.09.00. Armin Kruithof (jaar- Derde ronde in LD-strijd LEIDEN - Na de loting morgen avond in het clubgebouw van Quick Boys voor dé kwartfinale (vierde ronde) en halve finale (vijf de ronde) van de Leidsch Dagblad Cup, is bekend welke afdelings clubs nog overeind zijn gebleven. Een van die clubs is TAW, dat een vooruit gespeelde wedstrijd van ZLC (za) met 2-0 won. Na de ont moeting Warmunda-Alphia zal eveneens een afdelingsclub, de eindwinnaar doet mee aan het gro te KNVBtoernooi, overblijven. Op de wedstrijden Roodenburg- Voocschoten (14 mei) en FC Lisse- Rijnsburgse Boys (19 mei) na wor den de volgende wedstrijden dins dag om 19.00 uur gespeeld: LSW'70-Ter Leede Oranje Groen-UDO Altior-UVS Quick Boys-GWS Ook deze week heeft competitie- leider Van Steyn concurentie ge kregen van de wedstrijden om de districts-KNVB beker. Dinsdag avond staat de wedstrijd Rooden- burg-Rijnsburgse Boys gepland, terwijl het nu al zeker is dat de win naar op donderdagavond alweer binnen de lijnen moet uitkomen. gang 1974) en Leonard Kroon (jaar gang 1973) zwommen de overige twee limieten bij elkaar in respec tievelijk 1.12.87 en 1.10.92. Andere hoge klasseringen uit de Gouwe-Rijnstreek kring kwamen op naam van Niels Ouwerkerk van De Zijl/LGB, die de zesde plaats bemachtigde op de 100 meter vlin derslag (jongens o/16 jaar) in 1.04.54 en Paulien Stastra van de Leidse Zwemclub. Stastra zwom een 200 meter rugslag bij de vrou wen in 2.33.53, wat eveneens goed was voor een zesde plaats.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14