'Net zo mooi als de wereldtitel' PSV durft nog niet te juichen Geen clementie voor Headhunters KV Mechelen weer naast Anderlecht Feest barst los iii Napels Scores in profvoetbal Na Diego nu ook Hugo Michels mag zo komen Doek valt voor City Kaiserslautem derde Selectie Brazilië PAGINA 12 SPORT MAANDAG 11 MEI 1987 Bende van Chelsea voerde weer schrikbewind LONDEN (GPD) - Geweld op en rond de voetbalvelden kent ver schillende gradaties in het uitdra gen van haat en racisme en een ab soluut ziekelijke hang naar het toe brengen van lichamelijk letsel. De jonge supporter van Newcastle United. David Hall. kan er van meepraten. Voor het leven is hij ge tekend door het litteken van een messteek dat een lange rode baan trekt van z'n linkeroog tot ver on der z'n mond. Honderdtachtig hechtingen waren destijds nodig. Op het laatste moment wist Hall te ontsnappen aan zijn belagers, die intussen iedereen kent als de ..Chelsea Headhunters"; zes jaar lang verantwoordelijk voor almaar escalerende terreur op en rond de voetbalvelden. Telkens weer tot in de kleinste details opgezet en uit gevoerd als golden het militaire operaties. De vijf leiders van deze zoge noemde Chelsea-supporters zijn na een achttien weken durend en bij na zeven miljoen gulden kostend proces schuldig bevonden aan het meest weerzinwekkende wange drag uit de toch al niet geringe ge schiedenis van Engelands voetbal vandalisme. Vandaag horen de vijf in Londen hun vonnis, in de we tenschap dat zij niet op clementie hoeven te rekenen. De belangstelling richt zich voor al op de 24-jarige Terry Last, ogen schijnlijk een keurige, rustige en welbespraakte bediende op een ge renommeerd advocatenkantoor in de City, van wie z'n 18-jarige ver loofde Fiona tot op de dag van van daag volhoudt dat hij de allerliefste en meest goedaardige man is, waarbij geen greintje kwaad zit. Maar Last, die thuis teddyberen spaart en een brave schildpad als huisdier houdt, heeft een bloedig spoor getrokken niet alleen in En geland. maar ook in Europa en zelfs tot in Zuid-Amerika. Onder meer door een lucratieve handel in oude voetbalprogramma's en an dere bijverdiensten beschikt de goed schakende Terry Last over verschillende bankrekeningen, waaruit hij de bloedige operaties van de Chelsea Headhunters kon bekostigen. Compleet met de bij behorende chique visitekaartjes, die telkens bij hun slachtoffers werden achtergelaten en waarop dan te lezen stond dat zij de eer hadden gehad om door de Chelsea Headhunters te worden uitverko ren voor een behandeling. Die operaties werden tevoren op gezet in cafés rondom Stamford Bridge, het voetbalstadion van Chelsea in Zuidwest-Londen. Last en de zijnen waren heel in genieus in het ontlopen van de po litie. Zij reisden per voorkeur niet met de supporterstreinen, maar eerste klas in de gewone dienstre geling en het liefst een dag tevoren om vanuit een hotel de zaken nog eens goed door te nemen. Ook huurden zij wel een eigen kleine luxe bus met bar en televisie. Last was de generaal en zijn 31- jarige vriend Stephen Hickmott, de fanatieke toegewijde sergeant- majoor. Hun tactiek was er telkens op gericht om steeds weer hele groepen supporters op het juiste moment tegen elkaar op te zetten. En of de wedstrijd daar nu wel of geen aanleiding toegaf, zoveel mo gelijk geweld en schade te ontkete nen. Zo strak zat hun organisatie in elkaar, dat er een hele operatie van Scotland Yard voor nodig was om de bende op te rollen. Deze operatie kreeg de code naam „Open Doel" en was het geesteskind van sergeant Brian Donegan, zelf een Chelsea-suppor ter, die met vijf jonge collega's de moed opbracht de agressieve ben de van de Chelsea Headhunters te infiltreren. Dat leidde tot een reeks van afschuwelijke ervaringen, waarbij zij noodgedwongen, om hun positie niet prijs te geven, moesten toezien hoe andere poli tiemannen in elkaar werden gesla gen en bewusteloos geschopt. Vijf maanden heeft deze operatie ge duurd. Toen ging Scotland Yard tot de aanval over en werden er ar restaties verricht. Niet alleen in Londen, maar ook elders in het land. Want ook daar bevonden zich ringleiders, die ieder voor zich soms groepen van honderden voet balvandalen controleerden, uitge rust met bijlen, kettingen, ploer tendoders. boksbeugels en een in drukwekkend assortiment mes- Internationale politiefoto's tonen hun wangedrag. Zoals in Turkije, waar zij met het Engelse elftal in Istanboel voor grote rotzooi zorg den. Foto's van de Turkse politie - gemaakt op verzoek van Scotland Yard - laten zien hoe de twee op de tribune bij het zingen van de volks liederen de nazi-groet brengen. In Brazilië zagen Last en Hick mott met twintig volgelingen zelfs kans in het vliegtuig te komen waarmee het Engelse elftal na een overwinning tegen Brazilië naar huis terugkeerde. In het toestel brachten zij de nazi-groet en be gonnen racistische liederen tegen de zwarte spelers van het nationale team te zingen. Zoals tegen John Barnes, een van de doelpuntenma kers. „Doelpunten van zwarten tel len niet", klonk het in koor. NAPELS (GPD) - Met vuurwerk op de Vesuvius, feestverlichting in de straten, optoch ten, openluchtmaaltijden en vooral met oorverdovend lawaai vierde Napels vannacht het landskampioenschap van de stedelijke voetbalclub. Met het gelijkspel (1-1) tegen Fioren- tina kwam Napoli op 41 punten, terwijl de naaste belager Inter met 1-0 verloor van Atalanta en op 37 punten bleef staan. Een achterstand dus van vier pun ten, die op de laatste competitie dag niet meer in te halen is. Ook Fiorentina kon trouwens opge lucht ademhalen, want met het ene behaalde punt kon het zich op het nippertje redden van de dreigende degradatie. Feestvreugde alom dus in het to taal uitverkochte San Paolo-sta- dion, waar de juichende, toeteren de en zingende menigte niettemin EREDIVISIE Haarlem - FC Den Haag 1-1 (0-1) 23 Morley 0-1, 66. Keur 1-1. Scheidsrechter Banett, toeschouwers: 2250. Gele kaart Purvis (FC Den Haag). FC Den Bosch - Veendam 1-3 (0-1) 36 Huistra 0-1, 58. Krüzen 1-1, 80. Van Buu i. Van Buuren 1-3 Scheidsrechter Den Bosch). Roda JC Excelsior 3-0 (1-0) 37. Jans 1-0, 63. Suvrijn 2-0, 89. Raymond Smeets 3-0. Scheidsrechter: Hobee, toeschouwers: 5500. FC Groningen - PSV 0-2 (0-0) 73. Thore- sen 0-1, 89. Gullit 0-2. Scheidsrechter: Verhoef, toeschouwers: 10.275. Gele kaart: Vanenburg (PSV). 2-1. Scheidrechter: Keizer. Toe schouwers: 17.000. Gele kaart: Bosman (Ajax). Fe.venoord Fortuna Sittard 1-1 (0-0) 60. Lens 0-1, 62. Hoekstra 1-1. Scheidsrech- 1-0, 26. Lipponen 2-0. 45. Eijer 2-1, 52. Lengkeek 2-2, 80. Wilson 3-2. Scheids rechter: Thomas, toeschouwers: 4000. VW - AZ 2-2 (0-2) 12. Patrick 0-1, 17. Vis ser 0-2, 81. Lammers 1-2, 89. Rutten 2-2. Scheidsrechter: Dolstra, toeschouwers: 5000. Gele kaarten: Libregts (VW), Van Scheidsrechter. Geurds. Toeschouwers: SW - NAC 0-0. Scheidsrechter: Houben Toeschouwers: 800. Gele kaart: Wilden berg (SW) en Bannon en Schweres Leeuwerik 0-1. 64. Baltus 1-1, 80. Schoe naker 2-1, 87. Baltus 3-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 1300. Gele kaart Voets (RBC). Emmen - RKC 1-2 (0-1) 30. Brands 0-1. 75. Gouda 0-2, 83. Brunstring 1-2. Scheidsrechter: Reygwart, toeschou wers: 1800. Cambuur - Wageningen 4-3 (2-3) 13. Lou- patty 0-1, 23. Van der Ark 1-1, 24. Brieh- 4-3. Scheidsrechter: Van der Niet, schouwers: 7500. Eindhoven - Heerenveen 6-1 (4-0) 7. Vroomans 1-0, 15. Vroomans 2-0, 17. Maas 3-0, 35. Corbijn 4-0, 60. Tobing 5-0, 65. Schulting 5-1, 74. Wijnen 6-1. Scheidsrechter: Luinge, toeschouwers: 1500. Rode kaart: Elzinga (Heerenveen, twee keer geel), gele kaarten: Anema, De Jong en Bosman (Heerenveen). Helmond Sport - Heracles 2-1 (1-0) 32. Van Tilburg 1-0, 63. Van Tilburg 2-0, 69. Verbeek 2-1. Scheidsrechter: Kempers, toeschouwers: 1500. Willem 2 NEC 0-0. Scheidsrechter Mulder, toeschouwers: 6000. Gele kaar- Peters en Hendriks (NEC). de zelfbeheersing opbracht (niet een eigenschap waar Napolitanen om bekend staan) om na afloop niet het veld op te stormen, maar vanachter de dranghekken de spe lers te blijven toejuichen, die er niet genoeg van kregen langs de tribunes te rennen en elkaar te om helzen. Maradona, de grondlegger van het winnende doelpunt (door Carnevale) en daarmee van het kampioenschap, sloeg het ene kruis na het andere. Hij werd ten slotte op de schouders genomen en in triomf het veld rondgedragen. De kleine Argentijn, die in juli 1984 voor een slordige 22 miljoen gulden door Napoli werd ingelijfd, vergeleek het kampioenschap met het behalen van de wereldtitel. „Ik VOETBAL - De Griekse voetbal competitie is gisteren lam gelegd door een staking van de scheids rechters. De arbiters weigerden in actie te komen uit protest tegen de plannen de bond van scheidrech- ters minder bevoegdheden te ge ven. Deze bond schrijft voor welke arbiter naar een bepaalde wed strijd gaat. De voetbalbond zou zich hiermee in de toekomst moe ten belasten. ben blij dat wij het volk van Napels deze titel kunnen schenken". Het is de eerste keer in het 61- jarig bestaan van Napoli dat het kampioenschap van Italië wordt behaald. Twee keer eindigde de club als tweede en zeven keer werd beslag gelegd op de derde plaats. Vooraf had de angst voor het bo ze oog de Napolitanen er niet van weerhouden om de hele stad licht blauw te verven en te behangen, het standbeeld van Dante een rood-wit-groen schild in de hand te geven en in alle wijken geldinza melingen te houden voor de ko mende feestelijkheden. De ijver was zo groot, dat de gebruikelijke diefstallen en straatroverijen een dramatische daling vertoonden. Tijdens de wedstrijd kon men een kanon door de straten afschieten zonder schade aan te richten, maar na het doelpunt, in de 29ste minuut van de tweede helft, en vooral na het bericht, even later, dat Inter verloren had, begon het feest. Een uur later was er in de hele stad geen doorkomen meer aan. Naar mag worden aangenomen wordt er in Napels de hele komen de week niet gewerkt, alleen maar gezongen, gegeten, gedronken en gedanst. Optimaal gemotiveerd en geconcentreerd sprint Diego Maradona weg van zijn tegenstander. Met de Argentijn greep Napoli voor het eerst in de historie de landstitel. (fotoAP). BUENOS AIRES (Rtr) - Hugo Maradona, de 17-jarige broer van wereld- voetballer nummer één Diego Armando, gaat voor 600.000 dollar (1,2 miljoen gulden) naar Napels. Dat heeft zijn huidige Argentijnse werk gever Argentinos Juniors zaterdag bekend gemaakt. Argentinos kwam tot overeenstemming met de zaakwaarnemer van Diego Maradona, Guillermo Coppola, om jeugdinternational Hugo naar Napoli te trans fereren. Hugo, die in september achttien wordt, zal het komend seizoen nog niet met zijn 26-jarige broer in het eerste van Napoli spelen. Voor de positie van de tweede Napolitaanse buitenlander werd de afgelopen week de Braziliaanse sterspeler Careca aangetrokken. Hugo Maradona wordt uitgeleend aan een club in de lagere Italiaanse series. GRONINGEN (GPD) - Is de strijd om het kampioenschap in de eredi visie gisteren beslist, nu PSV met 2-0 van FC Groningen heeft ge wonnen en Ajax een 2-1-nederlaag tegen FC Utrecht heeft geleden? Gezien de lauwe stemming waarin PSV na afloop naar de kleedka mers van het in de steigers staande Oosterparkstadion sjokte, zijn de wankelmoedige heertjes uit Eind hoven daar nog niet zo zeker van. Al bedraagt de voorsprong op de 'vijand' uit Amsterdam dan twee punten en is bovendien het doel saldo aanzienlijk beter dan dat van Ajax, 67 om 59. PSV-trainer Guus Hiddink ver klaarde de gemoedstoestand van zijn pupillen door te herinneren aan een eerdere situatie dit sei zoen, toen PSV zelfs vier verlies- punten minder had dan Ajax, maar deze marge in rap tempo ook weer verkwanselde. „In jubelstemming ben je pas als je de buit binnen haalt", oordeelde Hiddink. En, zo vond hij ook, „wij moeten het be sef houden dat we niet op reputatie alleen naar het kampioenschap kunnen wandelen. We moeten de titel blijven najagen, anders sluipt er gemakzucht in de ploeg en zit je, voordatje het weet, weer in de pro blemen". Maar Hiddink stelde eveneens, dat „als je dit nog weer uit handen geeft, mag je er hele grote dikke vraagtekens bij zetten". Het reste rende programma ziet er voor PSV als volgt uit: uitwedstrijden tegen Excelsior en Haarlem en thuiswed strijden tegen FC Den Haag en Ro da JC. Terwijl Ajax nog op bezoek moet bij FC Den Bosch en FC Twente en in eigen huis nog Feye- noord en PEC Zwolle treft, al wordt de derby tegen Feyenoord dan in het Olympisch stadion afge werkt. Enig verschil in moeilijkheids graad valt in dit restant nauwelijks te ontdekken, maar gezien de twee punten voorsprong en gezien ook het betere doelsaldo, zal PSV de ti tel wel prolongeren. Als een over tuigende kampioen zal de multina tional uit de Lichtstad staks echter onmogelijk aangemerkt kunnen worden. Daarvoor zijn de in het oog springende prestaties dit sei zoen te gering van aantal en is het spel vaak te matig van gehalte ge weest. Ook gisteren tegen FC Gronin gen presteerden de twijfelaars uit Eindhoven weer ondermaats. Al bleken zij zelfs in die vorm nog te sterk voor de 'trots' van voorzitter De Vries en trainer Jacobs, die er niet in slaagde ook maar één vlek keloze combinatie op de mat te leg gen. Alleen McDonald drong kans rijk in de buurt van Van Breukelen door. nadat hij een sprintduel met Ivan Nielsen in zijn voordeel had beslist, maar de hevig falende huurling (nog eigendom van PSV) schoot slapjes voorlangs. Aanvankelijk speelde Jacobs ook met de gedachte McDonald, die al weken lang de indruk wekt pas sinds kort tegen een bal te trap pen, op de bank te zetten. Maar, waarschijnlijk tegen beter weten in, hoopte hij dat McDonald juist GRONINGEN (ANP) - Rinus Mi- chels. voorlopig door de KNVB nog niet ontheven van zijn ver plichtingen, kan zo bij PSV bin nenstappen. Manager Ploegsma maakte daarvan geen geheim. „Maar", voegde hij er aan toe, „on ze belangstelling is niet de directe oorzaak dat Michels uit Zeist weg wil. Hij stond natuurlijk op ons lijstje van kandidaten voor de open post, maar wij hebben hem pas be naderd nadat bekend was gewor den dat hij zijn contract met de KNVB niet wilde voltooien". PSV wil de vacature, het liefst door Michels, zo snel mogelijk la ten vervullen. „Omdat", lichtte Ploegsma toe, „het nieuwe seizoen feitelijk al is begonnen. Met een aantal spelers zullen de contracten moeten worden verlengd". Valke bijvoorbeeld staat aan het eind van zijn dienstverband en voor een mo gelijke transfer is een prijskaartje van 750.000 gulden aan hem gehan gen, 22 Valke's dus voor één Gullit. „Normaal zouden wij met de nieuwe contracten nu klaar zijn, of in ieder geval bezig zijn", vertelde Ploegsma. „Maar wij willen en moeten natuurlijk ook rekening houden met de wensen van de Daarop vooruitlopend contrac teerde PSV alvast maar Den Bosch-aanvaller Hans Gillhaus voor een bedrag van acht ton. Met diens komst is de positie van Jurri Koolhof wankel geworden. Ook Roda zat achter de Bossche goal- tjesdief aan. Uwe Rahn mag dan inmiddels persoonlijk volledig rond zijn met PSV, tussen de vraagprijs van Bo- russia Mönchengladbach en het bod van PSV gaapt nog een on overbrugbaar gat. PSV wil Borus- sia vier miljoen gulden betalen als afkoopsom voor de twee seizoenen die Rahn nog in Mönchengladbach moet spelen. De Westduitse club verlang elf miljoen. „Dat is buiten alle proporties", stelde manager Kees Ploegsma. „Wij hebben een bedrag in onze ge dachten, maar zullen geen gekke dingen doen omdat wij nu toeval lig zo veel geld voor Gullit zullen ontvangen". tegen PSV wel uit zijn slof zou schieten. Het bleek niet het geval. De Brit sukkelde rustig voort, en met hem heel FC Groningen. Maar omdat PSV zonder overtui ging te werk ging, bleef de saaie 0-0 tot de 72-ste minuut gehandhaafd. De Brabanders hadden een vrije trap nodig om op voorsprong te ko men. Vanenburg tikte de bal breed op Valke, wiens inzet door Storm voor de voeten van de instormende Thoresen werd gebokst en die kon de bal simpel intikken, 0-1. De Noor was vlak daarvoor in het veld gekomen voor René van der Gijp, waarvoor Hiddink een hele origi nele verklaring gaf. „Als René een uur flink te keer gaat, heeft-ie de pap op". Rob Jacobs had voor rust al twee spelers met blessures moeten in wisselen: de kleine Jos Roossien met een spierverrekking in het bo venbeen en Edwin Olde Riekerink met een lichte hersenschudding en mogelijk een gebroken neus, na een botsing met Koot. Hoe armoe dig het niveau ook was, de tweede treffer was bijzonder fraai, zowel qua opzet (aangesneden voorzet Valke) als afronding (duikkopbal Gullit). De Groninger doelman Storm, voor wie interesse bestaat van Werder Bremen was volmaakt kansloos. Maar op dat ene moment moesten de ruim 10.000 toeschou wers wel 89 minuten wachten. TENNIS - John McEnroe is weer geblesseerd. Aan de vooravond van de in Rome beginnende open Italiaanse kampioenschappen trok de Amerikaan zich in Nimes tij dens de finale van een demonstra- tietoernooi tegen Henri Leconte te rug wegens een heupblessure. De drievoudige Wimbledonkampioen had de eerste twee sets gewonnen met 6-4, 6-4 en de volgende twee afgegeven met 1-6, 2-6. BRUSSEL (ANP) - Drie speel dagen voor het einde van de Bel gische competitie hielden An derlecht en KV Mechelen elkaar volkomen in evenwicht. Beide kampioenskandidaten hebben 22 wedstrijden gewonnen, zeven gelijk gespeeld en twee verloren. Verantwoordelijk voor deze gang van zaken was Cerkel Brug ge, dat zondag Anderlecht op 2-2 hield. De avond ervoor had KV Mechelen moeizaam Seraing met 2-1 verslagen. Anderlecht speelde in Brugge een zwakke eerste helft. Toch liep de titelverdediger kort na de rust uit naar 0-2. Voor 7000 toe schouwers schoof Carly de bal in eigen doel en verdubbelde Pier Janssen in de 55e minuut de voorsprong met een betwist doelpunt (0-2). Drie minuten la ter profiteerde Kooiman van een blunder van Adri van Tiggelen (1-2). Een kwartier voor tijd maakte de Zambiaan Kalusha gelijk (2-2). Cerkel leek nog aan spraak op de overwinning te ma ken, maar Georges Grün redde voor Anderlecht het gelijke spel. KV Mechelen overtuigde zater dagavond niet tegen Seraing. Benfeld gaf de thuisclub na een half uur de leiding uit een straf-, schop, toegekend voor het vloe ren van De Mesmaeker. Piet den Boer bracht Mechelen in de 65e minuut met een kopbal op 2-0. Toch kwam de thuisclub nog in de problemen. Seraing, vechtend voor behoud, bracht de spanning terug toen libero Clijsters de bal knullig verspeelde en Bettango 1-2 maakte. In het laatste kwar tier moest doelman Preud'hom- me al zijn talenten aanspreken om de overwinning in de knip te houden. Het programma voor beide clubs in de resterende wedstrij den is ongeveer gelijk. Beide clubs hebben nog twee uitwed strijden en een thuiswedstrijd. KV Mechelen, dat ook nog in het bekertoernooi speelt, gaat op be zoek bij RWDM, speelt thuis te gen Charleroi en gaat op de slot dag naar Club Brugge. Ander lecht gaat naar SK Beveren, ont vangt AA Gent en sluit af bij Ber- chem Sport. In de subtop verloren alle drie clubs met Europese ambities. Club Brugge ging met 1-0 ten on der bij Standard Luik door een strafschop van Aussems. De toe komst van Standard ziet er som ber uit na de misluke fusie-be sprekingen met FC Luik en Se raing. Een Waalse krant publi ceerde zaterdag, dat Standard na dit seizoen opgeheven zal wor den. SK Beveren verloor bij FC Luik en Lokeren op eigen veld met dezelfde cijfers van RWDM (1»2). Onderaan werd Berchem Sport zo goed als zeker van de gradatie door de nederlaag bij Waregem (1-0). Seraing wordt waarschijnlijk de tweede. AA Gent bracht zich in veiligheid door winst bij FC Antwerp (0-1) door het doelpunt van Roger Ra- LONDEN (Rtr/AFP) - Twee voormalige Europacuphouders moe ten de Engelse eerste divisie verlaten. Het lot van Aston Villa, dat in 1982 de beker voor landskampioenen won door Bayern Mün- chen te verslaan, stond al eerder vast. Zaterdag kwam ook het afscheid van Manchester City, in 1970 succesvol in de finale van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. De laatste competitiewedstrijd in de hoogste divisie in het sei zoen 1986-1987 ging voor City met 0-2 verloren bij West Ham Uni ted. Een overwinning had trouwens niet geholpen. De derde de gradant werd Leicester City, dat niet verder kwam dan 0-0 tegen Oxford. Uit de tweede divisie maken Derby County en Portsmouth de overstap naar het Engelse voetbal walhalla. In een extra halve competitie spelen Charlton (19de in de eerste divisie), Oldham, Leeds en Ipswich (de nummers drie, vier en vijf van de tweede divisie) om één plaats in de eerste divisie. Volgend seizoen spelen daar derhalve nog 21 clubs in plaats van 22 in, een jaar later volgt een verdere reductie tot twintig verenigingen. Ondanks een gelijkspel van 3-3 tegen Chelsea werd Liverpool zeker van de tweede plaats in de eindrangschikking achter lands kampioen Everton (winst met 3-1 tegen Luton Town). Topscorer Ian Rush droeg in zijn afscheid s wed strijd, hij speelt volgend sei zoen bij Juventus, met een treffer zijn laatste steentje bij voor zijn werkgevers om nog eens te benadrukken hoe zeer hij in Liverpool gemist zal worden. Hij scoorde dit seizoen 39 keer. MUNCHEN (SID/DPA) - De ver deling van de plaatsen in het UE- FA-toernooi blijft de meeste aan dacht vragen in West-Duitsland, waar de strijd om het landskam pioenschap nog slechts ander halve kandidaat kent. Koploper en titelverdediger Bayern Mün- chen won voor 31.000 kijkers, die voor de eenheidsprijs van 5 D- mark naar binnen mochten, met 2-0 van hekkesluiter Blau Weiss '90 Berlin. De Beiers behielden door die in de tweede-helft be haalde winst hun voorsprong op Hamburger SV, dat vrijdag avond al met 4-0 van Schalke had gewonnen. De ploeg van Happel heeft vijf verliespunten meer. De nummer drie op de ranglijst, Kai serslautem, zelfs elf meer. Kaiserslautem is, Bayern even niet meegerekend, één van de acht kandidaten voor de vier Westduitse plaatsbewijzen in het UEFA-bekertoernooi. Uerdin- gen en Nümberg haakten zater dag af na nederlagen tegen res pectievelijk Mönchengladbach (0-2) en Dortmund (1-2). Kaisers lautem deed goede zaken door Stuttgart met 3-0 terug te wijzen. Door dat resultaat schoof Kai serslautem de Franken voorbij. Hartmanri zorgde voor 1-0 in de eerste helft. In de laatste twintig minuten waren het Kohr (straf schop) en Wuttke, die voor de eindstand zorgden. Andere 'hete' kandidaten voor de belangrijkste subtopposities zijn Werder Bremen, vrijdag met 6-0 te sterk voor Homburg, Bo- russia Dortmund, Stuttgart, Le- verkusen en' Köln. Werder heeft evenveel (33) punten als Kaisers lautem. De andere ploegen vol gen met 32 punten uit 28 wed strijden. RIO DE JANEIRO (Rtr) - Bondscoach Carlos Alberto Silva riep zes spelers van de vorige eindronde van het wereldkam pioenschap op voor de trip, die het Braziliaanse voetbalelftal la ter deze maand naar Europa en Israel maakt. De toemee begint op 19 mei met een wedstrijd te gen Engeland, gevolgd door ont moetingen tegen Ierland in Du blin (23 mei), Schotland in Glas gow (26 mei), Finland in Helsinki (28 mei) en Israel in Tel-Aviv (1 juni). De geselecteerde wereldbeker- veteranen zijn aanvaller Careca, die tevens aanvoerder is, doel man Carlos, verdediger Josimar, middenvelders Silas en Valdo en aanvaller Muller. In de slectie zijn geen Brazilia nen opgenomen, die onder con tract staan van een Europese club. Silva verklaarde, dat hij wil zien hoe enkele nieuwe spelers het er vanaf brengen. Volgens de Braziliaanse bondscoach is het denkbaar dat hij met dezelfde se lectie zal deelnemen aan het Zuidamerikaans kampioen schap, dat van 27 juni tot 12 juli in Argentinië wordt gehouden. „Tenminste, als ik dan nog in functie ben. In Brazilië moet een bondscoach altijd winnen. Daar om kun je stellen, dat mijn baan tje afhangt van de resultaten van de komende trip", aldus Silva. De selectie: Doel: Carlos (Corinthians) en Ze Carlos (Flamengo). Achter: Josimar (Botafogo uit Rio), Jorginho (Flamengo), Ge- raldao (Cruzeiro), Batista (Atleti- co Mineiro), Ricardo I (Guarani), Ricardo II (Fluminense) en Nel- sinho (Sao Paulo). Midden: Douglas (Cruzeiro), Edu I (Portuguesa), Edu II (Pal- meiras), Valdo (Gremio), Silas (Sao Paulo) en Dunga (Vasco da Gama). Aanval: Muller (Sao Paulo), Careca (Sao Paulo), Bebeto (Fla mengo), Mirandinha (Palmeiras) en Joao Paulo (Guarini).

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12