'ik weet waarover ik praat' 'Voetbaltechnisch is Ajax beter dan Bayern München' Dubbelslag voor solist Esparza Johan Cruijff, de voetbalgoeroe van Ajax PAGINA 16 SPORT ZATERDAG 9 MEI 1987 Na veertien jaar staat Ajax woensdagavond weer in de finale van een Europa Cup-toernooi, dat van de bekerwinnaars. De tegenstander in Athene is het Oostduitse Lokomotive Leipzig. Op weg naar de Griekse hoofdstad ontdeed de drievoudige winnaar van de Europa Cup voor landskampioenen (1971, '72 en '73) zich achtereenvolgens van het Turkse Bursaspor, Olympiakos Athene, Malmö FF uit Zweden en het Spaanse Real Zaragoza. In de gloriejaren van het Nederlandse clubvoetbal stond Johan Cruijff vie- keer met Ajax in de finale (1969, '71, '72 en '73), daarna voegde hij zich in Barcelona bij Rinus Michels. Op deze pagina een interview met Johan Cruijff, het meesterbrein achter de nieuwe succesformule van het nieuwe Ajax. Johan Cruijff: "Twijfels Nee, die heb ik nooit gehad". (fotoANPt AMSTERDAM (GPD) - Het is maandagmorgen, even na tien uur. De stilte in het spe lershome van Ajax wordt ineens verstoord door de bulderende stem van Daan Schalm. „Hier komen de spelers na afloop van de training en de wedstrijd bij elkaar. Die meneer daar hij sorteert de post. Elke speler heeft z'n eigen post vakje. Zullen we nu naar de prijzenkast gaan?". Bijna dagelijks, soms twee keer per dag, verzorgt de pers chef en al meer dan een hal ve eeuw lid van Ajax, een rondleiding door het heilige der heiligen in voetballand. Want Ajax is niet zo maar een voetbalclub, Ajax is een bedrijf en een instituut te gelijk. Met stijl en allure. De club is een begrip over de hele wereld, maar ook de belichaming van de Am sterdamse kapsones. „Het ruikt hier naar voetbal. Als je hier binnenkomt", schildert Spitz Kohn een uur eerder het typische Ajax-sfeertje, „wordt nergens an ders meer over gepraat. Toen ik nog bij Twente zat, hadden de spe lers het op de maandagmorgen over de discotheken waar ze op de zondagavond waren geweest. Hier is alles voetbal wat de klok slaat". Twee barkrukken verder doet Jo han Cruijff alsof hij niets hoort, er ontgaat hem echter niks. Bijna even onopgemerkt als hij is bin nengekomen, verdwijnt hij weer. De afspraak die we om half tien hadden lapt hij aan zijn laars. Na de training zijn we de eersten. Het is al ver na enen als de eerste spelers binnendruppelen en Schalm niet weet hoe snel hij de bar moet ontruimen voor de hoofd rolspelers in het gekkenhuis aan de Amsterdamse Middenweg. „Die drukte is wat mij betreft zoals het hoort", zal Cruijff later opmerken. Hij is net terug uit de kleedkamer, waar hij ruimschoots de tijd heeft genomen om de spelers de kast uit te vegen voor de wanvertoning van twee dagen eerder tegen AZ. „We moeten nu de prijzen halen. Daar om moetje de spelers op de een of andere manier scherp zien te hou den. Ja, ik ken het voorbeeld van Leeds United, dat in drie finales stond en overal naast greep. Dat mag hier niet gebeuren". De cameralieden van een Franse tv-ploeg hangen verveeld rond in de perskamer. In de ochtenduren hebben zij wat beelden geschoten van de training, die de verslagge ver wil 'aankleden' met een inter view Cruijff. Het zal er deze dag vermoedelijk niet meer van ko men. Overspoeld met aanvragen voor interviews vanuit de hele we reld, zegt de vleesgeworden stri pheld weliswaar zelden nee, maar- het vergt in deze overspannen we ken wel enig geduld en doorzet tingsvermogen voor je hem einde lijk aan de praat hebt. Mits je ten minste de goede snaar raakt. Prima De opening is daarom super voorzichtig. „Nee hoor, ik vind het prima wat er nu rond Ajax gebeurt. Het kan mij niet druk genoeg zijn, want het betekent dat Ajax weer leeft. De druk wordt zwaarder, maar dat hoort er allemaal bij. Nu hebben jullie ons nodig, misschien hebben wij volgend jaar jullie no dig. Zo werkt dat nu eenmaal in het leven. Een ander wordt er mis schien nerveus van of overwerkt, daar heb ik geen last van. Ik slaap er niet minder om. Het is voor mij ook niet de eerste keer, ik weet waarover ik praat. Als topvoetbal- Ier of als topcoach op de bank, daar zie ik geen verschil in. Voor een trainer komt er alleen een hoop ex tra werk bij, omdat je ook al met volgend seizoen bezig bent. Daar heeft een speler geen last van". Al bij z'n leven is Hendrik Johan nes Cruijff een legende. Het straat jochie uit Betondorp, die als een der weinige voetballers de encyclo pedie haalde, groeide in de jaren zeventig uit tot een der grootste voetballers aller tijden. Tot drie keer toe hielp hij Ajax aan een Eu ropa Cup, bijna louter aan hem dankte Rinus Michels de succes sen met Ajax en het Nederlands elftal tijdens het WK van 1974. Net toegetreden tot het leger der veerti gers verstond hij de kunst om an deren beter te laten voetballen, de voetbalgoeroe blijkt als coach over dezelfde, ongeëvenaarde kwalitei ten te beschikken. Ajax profiteert er volop van, maar stoort zich te zelfdertijd mateloos aan de eigen zinnigheid van J.C., de verlosser. In de Meer neemt hij alle techni sche beslissingen, van de jongste jeugd tot het eerste elftal. Iedereen danst naar zijn pijpen, tot in Zeist toe. Als er echter een is, die de kwali teiten bezit om het Nederlandse voetbal internationaal weer aan zien te geven, dan is het Cruijff wel. In dat opzicht lijkt hij uniek. „Ach, wat is uniekIk denk nu eenmaal anders, dat is het enige. Ik wijs de spelers op hun verantwoor delijkheden, van daaruit ga je steeds verder. Toen ik hier kwam, trof ik goede voetballers aan maar geen basis. In het veld kan ieder een gaan en staan waar hij wil, zo lang een ander het maar over neemt. Het gaat erom dat je van een bepaald concept uitgaat, welke concept dat is doet er niet toe. Maar wel met een taakinvulling. Ie dereen mag wat mij betreft fouten maken, als hij zich maar aan de op dracht houdt en het niet ten koste gaat van de discipline. Dat is niet uniek. Natuurlijk, ik beschik over een grote mate van onafhankelijk heid, dat is logisch. Als ik iets ver kondig en het aan- en verkoopbe leid is daar strijdig mee, dat kan natuurlijk niet. Ajax is inderdaad een heerlijke club wanneer je de leiding hebt, anders is hier niet te werken". Mijnenveld De voormalige nummer 14 kent het mijnenveld in de Meer beter dan wie ook. Het is vooral om die reden dat hij de touwtjes strak in handen houdt en er voor waakt dat hem niets ontgaat. „Als je een week niet bij Ajax bent geweest", liet Aad de Mos, de voorganger van Cruijff, zich ooit ontvallen, „loopje meteen een maand achter". Ajax is het eeuwige feuilleton van list en bedrog, maar met de komst van Cruijff heerst er in de Meer ineens een opmerkelijke rust. Het gevaar ligt echter elke dag op de loer, doch Crliijff is slim genoeg om dat te doorzien en tijdig zijn maatrege len te nemen. Want wie het waagt een spaak in zijn wiel te steken komt bedrogen uit. Tot de bonds coach toe. De rust en de kalmte die hij zo wel binnen als buiten het veld uit straalt is even opmerkelijk als be wonderenswaardig. Toch moeten er in de twee jaar dat hij nu bij Ajax i aan de slag is momenten van twij fels zijn geweest. Toegeven zal hij dat echter nooit. „Ik heb wel eens gedacht dat ik te hoog greep met deze ploeg, maar twijfels, nee, die heb ik nooit gehad". Ook niet na de nederlaag aan het begin van dit sei zoen tegen FC Den Haag? „Mis schien het bestuur, maar daar heb ik weinig bemoeienis mee. Ik heb me in die wedstrijd alleen geërgerd aan de instelling van de spelers. Je kunt alleen maar goed voetballen als er 100 procent inzet en concen tratie is. Dat liep toen de spuigaten uit, net als zaterdagavond tegen AZ. En daar kan ik niet tegen". Winst Dit seizoen heeft Ajax louter winst geboekt en snoerde Cruijff meteen de mond van de sceptici, die zijn vakmanschap als trainer- coach in twijfel trokken. Het steekt hem echter nog altijd dat hij toen werd afgeschilderd als naief. „Ik ben nooit anders gewend geweest dan prestatiegericht te werken. Die opmerking heb ik daarom nooit begrepen. De mensen die dat zei den, hadden er gewoon geen enkel idee van waar ik mee bezig was. Je hebt een leerproces en volwassen voetballen. Je moet echter wel eerst leren om volwassen te kun nen voetballen. Dat is misschien wel de reden dat er de laatste jaren in Nederland geen successen zijn behaald". Met Ajax lijkt het vaderlandse topvoetbal hard op weg die achter stand in te halen. Cruijff: „De grootste winst van dit seizoen is dat Ajax voor het eerst weer elf maanden voetbalt. Met alle druk en met alle toestanden er omheen. Er is dit seizoen natuurlijk ook veel duidelijk geworden. Met Winter, Witschge, Bergkamp, en noem ze maar op, zijn er veel spelers door gebroken. Wat dat betreft is het een schitterend seizoen geweest. Kom je echter niet zover in de Eu ropa Cup, dan heb je minder bles sures en hoef je dus ook minder een beroep te doen op jonge spe lers. Wat dat aangaat is het voor mij alleen maar prettig. Nee, Winter was niet echt toeval, Witschge wel. Als je aan de linkerkant begint met De Wit en Dick en op een gegeven moment staat Witschge daar, dat is een wereld van verschil". Van de jeugd die nu is doorge broken heeft Cruijff duidelijk een zwak voor Aaron Winter, in wie hij veel herkent van de voetballer die hij ooit zelf was. De maestro aar zelt, maar laat het camouflagenet vervolgens pardoes vallen. „Winter is een speler, die er bijna elke wed strijd staat. Hij valt zelden buiten de boot. Wat dat betreft is hij een stuk verder dan menige speler van het eerste. Natuurlijk moet hij nog veel leren, maar hij heeft veel kwa liteiten. Hij voetbalt nog vanuit z'n eigen ik. Het is een bezige bij, op de een of andere manier is hij altijd bezig. Als hij gaat kijken is het mis. Daarom zeg ik altijd tegen hem: speel vanuit je eigen intuitiè. Blijf bezig, doe iets". Ontspannen achterover leunend heeft Cruijff de smaak te pakken. De even aanwippende Van Basten stuurt hij met een kluitje in het riet om vervolgens de draad weer op te pakken. „Wedstrijden- zijn er niet om iets te leren, daar is de training voor. In de wedstrijd moetje alleen doen wat in je vermogen ligt. De trainingen zijn er voor om automa tismen aan te leren, die er dan in de wedstrijd automatisch uitkomen. Daarom zeg ik ook vaak: in de op leiding zijn de trainingen vaak veel belangrijker dan de wedstrijden. ters en Van 't Schip) \andt Cruijff vooralsnog van ondergeschikt be lang. Belangrijker voor hem is de balans in de ploeg. „We hebben nu een redelijk evenwichtig elftal. Dat evenwicht proberen we vanzelf sprekend te handhaven. Het hangt er alleen vanaf wie er gaat en wie er komt. Want je wilt natuurlijk ver der omhoog. Het gaat niet alleen om Van Basten, maar hoe kunnen we het totaal verbeteren. Het is ook zinloos om een kopie Van Basten te gaan zoeken, want die is er niet. En als die er zou zijn, is hij voor Ajax niet te betalen". Ajax moet echter oppassen dat het niet de plantage van Europa wordt. Toch heeft Cruijff daar min der moeite mee: „Als technisch di recteur van Ajax moet je daarmee leren leven. Als er goed voor een speler betaald wordt, is het ook niet zinloos. Het gaat er niet om ie mand de schuld te geven, maar het aÉérn 4 is zonde dat Van Basten nu voor een gering bedrag wordt verkocht. Dat is een beleidsfout. Als dat wat anders gedaan zou zijn, waren de mogelijkheden om iets te doen nu aanmerkelijk vergroot. Want Ajax moet in staat zijn het tempo van de verkopen van een type Van Basten steeds te compenseren. Dat moet kunnen. We hoeven maar één grote te verkopen, en de kas zit weer vol". Cruijff weigert vooralsnog hard nekkig krachtsverhoudingen te re lateren aan uitslagen. „Heel sim pel, omdat we nog steeds in een op bouwfase zitten. Het moet langza merhand natuurlijk wel steeds be ter worden, anders zou het een praathuis blijven. En dat is zeker niet de bedoeling. Maar je kunt van deze jongens geen dingen ver wachten waarvoor ze niet zijn op geleid. Daarom maken ze nog steeds fouten. Pas nu zijn we aan de details toe, zodat de fouten steeds minder worden. En dat kun je net zo ver doorvoeren tot het re delijk is. Want foutloos voetbal be staat niet". Voetbaltechnisch schat Cruijff de ploeg Europees nu al erg hoog in. Zelfs hoger dan Bayern Mün chen. „De vraag is echter", voegt Cruijff daar meteen aan toe, „ko men ze tegen die Duitsers aan voet ballen toe? Dat is een weer een an der verhaal. Vandaar dat ik ook niet weet hoever we Europees gevorderd zijn. Ten opzichte van Bayern komen we vooral leeftijd tekort, en dus automatisch erva ring en hardheid. Dat hebben we kunnen zien in die wedstrijd tegen Madrid. Dan moet Bayern over de schreef gaan en dan gaat die ploeg ook over de schreef. We moeten zulke tegenstanders daarom eerst tegenkomen, pas dan weet je hoe ver we in dat opzicht zijn". „In 1969 kwamen we daar ook pas achter in de finale, die we toen met 4-1 verloren. Toen is de bezem door de ploeg gegaan. We haalden de finale en toch moesten er vier man (Van Duivenbode, Daniels- son, Pronk, Groot) uit. Dat kwam toen vrij raar over. Michels zag toen waarschijnlijk dat die vier aan hun top zaten en dat had hij goed gezien. Nadien zijn de prestaties al leen maar omhoog gegaan. Zo ri goureus zal het nu niet gaan, daar is de ploeg nog te jong voor. Maar ik sluit niet uit dat die situatie zich een keer voor kan doen. Ik ben ook razendbenieuwd hoe ze woensdag spelen. Spelen ze die finale ner veus of zijn ze gespannen. Als ze gespannen zijn en van hun eigen spel uit kunnen gaan, dan is de kans op winst heel groot. Maar als de nervositeit de overhand heeft, hangt de toekomst af van de pres tatie. Die twee dingen liggen heel dicht bij elkaar". Johan Cruijff is deeerste ongedi plomeerde trainer die in de finale van een Europees bekertoernooi staat. Ook dat kunnen ze hem niet meer afnemen. „Ik zal niet durven beweren dat zo'n cursus nutteloos is. Er zal best iets bij zitten waar ik iets aan gehad zou hebben. Alleen bepaalde dingen die ik nu op intui tiè dóe, zou ik. dan gaan beredene ren. Ik denk niet, dat dat goed zou zijn. Als je vijf jaar op zo'n cursus hebt gezeten, lijkt het me erg moei lijk om je eigen ik te behouden". Vanuit die automatismen ziet Win ter erg veel, vandaar dat hij erg veel kwaliteiten heeft. Wat dat is, kan ik moeilijk omschrijven. Maar hij ziet iets, hij voelt iets aan en hij is onderweg naar iets. En het blijkt altijd nuttig te zijn wat hij doet. Maar hoe hij dat nou ziet en hoe hij dat nou aanvoeltik zou het niet weten". Leider Het gemis aan een echte leider in de ploeg („die staat vanzelf wel op, dat zie je nu al een beetje aan Wou- VIGO (ANP) - Op één dag werd de Spaanse beroepsrenner Antonio Esparza twee overwinningen rij ker. Esparza won gisteren na een solo van honderd kilometer de vijf tiende etappe van de Ronde van Spanje, van La Coruna naar Vigo. Dezelfde dag kreeg hij van de jury te horen, dat zijn tweede plaats in de negende rit is omgezet in de eer ste plaats. De winnaar van die etap pe, de Spanjaard Felipe Yanez, werd vrijdag officieel gediskwalifi ceerd na een positieve dopingcon trole. Esparza kreeg de ruimte van het overwegend Spaanse peloton om de belangen van een van de kleine re wielerploegen te dienen. Op 101 kilometer van de meet ging hij weg. Onmiddellijk zakte het gor dijn achter hem en zijn voorsprong liep op tot ruim zestien minuten. In de slotfase, toen de grote groep echt begon te fietsen, liep de marge terug naar drie minuten en 45 se conden. In de finale lieten van de favorie ten de actieve Fignon en Gisbers' kopman Delgado hun gezicht zien. De bult van de vierde categorie, op tien kilometer van de meet, bracht echter geen afscheiding. Wel wa ren even vijftien renners weg, on der wie Fignon en Beuker, maar gele-truidrager Herrera zag dat de reactie van onder andere Kelly de boel weer bij elkaar bracht. In de beginfase van de zoveelste flauwe etappe vielen ook enkele schermutselingen waar te nemen, waarbij van het kleine Nederland se contingent Mare van Orsouw be trokken was. Henri Manders ten slotte verdedigde, met de "keuri ge" 104e plaats, zijn positie als ro de-lantaarndrager. In de strijd van de omgekeerde volgorde heeft hij ruim drie kwartier voorsprong op zijn naaste belager. Wereldkampioen Moreno Argen- tin besloot niet te starten voor de vijftiende etappe van de Ronde van Spanje. De Italiaan had last van een opspelende maag. Argentin stond als 56e genoteerd in de algemene rangschikking op meer dan een half uur van de Co lombiaanse leider Luis Herrera. De drievoudige winnaar van Luik- Veranderingen bij Den Bosch DEN BOSCH (ANP) - Interna tional Ronald Schilp zal in het nieuwe basketbalseizoen uitko men voor landskampioen Den Bosch. De speler van Den Hel der tekende een overeenkomst voor twee seizoenen. Den Bosch krijgt ook Roy Bottse te rug, die na een jaar bij St. Paul's College in de Verenigde Staten weer in Brabant gaat spelen. Emil Hagens verlaat de club. De Utrechtse fysiothera peut koos vorig jaar op het la'at- ste moment voor de kam- pioensploeg, nadat zijn over eenkomst met Canadians vrij wel rond was. De guard gaat nu toch in Amsterdam spelen, bij Canadians. Esparza. (foto ap> Bastenaken-Luik reed de Vuelta als voorbereiding op de Giro d'Ita- lia, die op 21 mei in Sanremo be gint. Twee andere Italianen, Ema- nuele Bombini en Dario Mariuzzo, besloten eveneens niet te starten. Hierdoor kwam het aantal uitval lers op 71. Er bleven 106 renners in de strijd. Joop rijdt door DEN HAAG (ANP) - Van Joop Zoetemelks voornemen het in zijn laatste seizoen wat kalmer aan te doen, komt niet veel terecht. De 40- jarige winnaar van de Am stel Gol- drace start volgende week in de Ronde van de Oise, een driedaagse etappewedstrijd niet ver van Pa rijs. Na een heroptreden in Neder land met de Ronde van Midden- Zeeland op 23 mei vertrekt hij naar twee grote etappewedstrijden. Eerst de Dauphiné Libéré in de Franse Alpen van 26 mei tot 1 juni, vervolgens de 'open' Ronde van Zweden tussen 10 en 16 juni. AFDELING LEIDEN Zaterdag 2A: Kagia 2-Oegstgeest 4 6-2; Koudekerk 3-FC Lisse 6 0-3; GWS 3-Valken 3 5-2; TAW 2-Qulck Boys 8 2-1 2B: RCL 4-KRV 3 1-1; Ter Leede 3-Voor- schoten 3 1-0; TAW 3-Noordwijk 5 2-1; Quick Boys 7-Rijnsb. Boys 4 1-1; FC Lisse 5-Woubrugge 2 2-2; Oegstgeest 3-Valken 2 3-0 3A: RCL 6-Unitas 2-4; Voorschoten 5-De Sleutels 3 5-2; Rijnsb. Boys 8-MVKV 3 2-3; ARC 5-Quick Boys 10 4-6 3B: Kickers 2-WSB 6-0; Quick Boys 9- Rijnsb. Boys 6 0-2; RCL 5-KRV 7 4-5; ARC 7-Ter Leede 5 1-2; Katwijk 6-SVOW 2 3-3 3C: JAG-Noordwijk 8 0-4 3D: KRV 6-WSB 2 3-2; Abbenes 2-ARC 8 7-2; Rijnsb. Boys 5-Valken 5 7-0; Ter Leede 4-Voorschoten 4 1-2 4A: KRV 8-Alphia 3 1-1; Voorschoten 6-FC Lisse 8 2-0; Oegstgeest 5-RCL 7 2-1 4B: Rijnsb. Boys 9-Leiden 5 1-2; Hazersw. Boys 4-SVLV 2 2-3; GWS 4-Katwijk 7 0-2; Ter Leede 6-Oegstgeest 6 7-0; RCL 8-De Sleutels 4 6-2 4C: RCL 9-JAG 2 1-1; Hazersw. Boys 5- Rijnsb. Boys 10 4-1; Quick Boys 14-KRV 9 5-2 4D: Leiden 6-Katwijk 8 1-2; Voorschoten 7- Leidsche Boys 1-7; Kagia 4-RCL 10 0-4; ARC 11-FC Lisse 11 4-2 4E: Valken 6-LSW 3 7-2; Foreholte- Noordwijk 13 4-2; FC Lisse 12-RCL 11 0-5; ARC 12-Hazersw. Boys 6 2-2; Leiden 7- Woubrugge 3 6-0 4F: Kagia 5-Rijnsb. Boys 11 4-2; GWS 5- Noordwijk 14 0-1; FC Lisse 13-Unitas 2 1-5 4G: TAW 4-Hazerw. Boys 7 0-5; Katwijk 9-Voorschoten 8 3-2; Rijnsb. Boys 12-LFC 2 3-1; SJZ 2-FC Lisse 14 0-0 5A: Quick Boys 15-Oegstgeest 8 3-3; HVZ 2-Valken 7 4-1; De Sleutels 5-Rijnsb. Boys 13 0-4 5B: SJZ 3-LSW 4 2-4; Koudekerk 6-Meer- burg 2 4-2; Voorschoten 9-Hazerw. Boys 8 1-3; ARC 15-Noordwijk 16 0-4; Oegstgeest 9-Alphia 5 5-3 5C: GWS-Ter Leede 10 0-0, Leiden 11- Quick Boys 16 4-1; KRV 11-Abbenes 3 0-3 5D: Bernardus-Alphia 6 2-3; Hazersw. Boys 9-Oegstgeest 11 2-2; Noordwijk 17- Stompw. Boys 2-3; Rijnsb. Boys 15-Meer- burg 3 2-1; ARC 16-TAW 5 3-2 5E: RCL 14-Leiden 12 0-3; Kagia 6-JAG 3 3-3; GWS 7-Voorschoten 10 1-1 5F: Koudekerk 8-Voorschoten 11 2-6; SVOW 4-Hazersw. Boys 10 3-2; FC Lisse 17- ARC 17 5-1; Woubrugge 4-Rynsb. Boys 16 3-4 5G: WSB 4-Ter Leede 12 7-3; Voorschoten 12-SVOW 5 0-2; Quick Boys 18-Leiden 13 4-2: MVKV 4-De Sleutels 7 6-4 Zondag 2B: Foreholte 2-Alkmania 2 2-1; Bernardus 3-ASC 2 3-0 3A: Foreholte 4-Alphen 3 1-1; Stompw. Boys 3-Kickers 3 0-2; Teylingen 3-VNL 2 1-4; Roodenburg 5;Altior 4 0-2 3C: DOSR 4-Meerburg 3 4-2 4A: Alkmania 4-KRV 7-0; FC Lisse 6-ASC 4 0-4; Docos 5-WSB 5 3-2; Stompw. Boys 5- UVS 7 1-1 4B: SVLV 6-VNA 2 f0-0; Docos 6-Meer- burg 4 4-2; MMO 4-SJC 7 5-3 4C: VNL 3-WSB 6 5-2; SJC 8-Teylingen 6 3-0; Alphen 4-Roodenburg 7 2-1 4D: Teylingen 7-Altior 6 1-2; Meerburg 5- Roodenburg 8 1-3; SVLV 7-Docos 7 8-2 4E: DOSR 7-Leidsche Boys 4 3-0 4F: UVS 9-Roodenburg 9 2-0; SJC 10-Do- cos 9 0-0 4G: Oranje Groen 3-LDWS 3 0-2;« Altior 8- DOSR 8 1-3; UVS 10-Alkmania 5 0-3; LFC 4-UDO 5 2-2 5A: Leidsche Boys 5-SVLV 9 4-3; Stompw Boys 6-Alphen 6 4-3; Altior 9-FC Lisse 8 3-7 5B: VNA 3-Oranje Groen 4 2-6; Docos 11- SJC 11 0-2; WSB 8-Randstad Sport 6 9-0; Kickers 6-Stompw. Boys 7 3-2 5C: Lugdunum 8-Teylingen 9 3-0, Bernar dus 8-ROAC 9 1-5; Foreholte 7-Alkmania 6 1-6; Stompw. Boys 8-Docos 12 1-8 5D: SJC 12-MMO 6 4-4; Unitas 5-Alphense Boys 11 4-1; Altior 10-Stompw. Boys 9 1-4; LFC 5-WSB 9 1-1 5E: Foreholte 8-Meerburg 7 3-5; VNL 5- UDO 7 gestaakt bij 2-0; Docos 14-Alkmania 7 3-3; DOSR 10-SJC 13 0-4; ASC 7-FC Lisse 10 2-3 5F: Randstad Sport 5-Bemardus 10 3-2; Lugdunum 9-LDWS 4 7-2; LFC 6-Kickers 8 2-1; Altior 11-WSB 10 7-1; VNA 4-SVLV 11 2-0 5G: Alkmania 8-JAG 0-0; SJC 14-DOSR 11 0-4; ASC 8-Stompw. Boys 10 4-0; Leidsche Boys 7-FC Lisse 11 4-2; UVS 13-Docos 15 2-1 5H: MMO 7-Warmunda 5 2-1; Altior 12-Lug- dunum 10 5-1; Stompw. Boys 11-DOSR 12 0-1; Foreholte 9-WSB 11 3-2; SJC 15-SJZ 7 5-4 TENNIS Tennistoernooi in Ede Monnenenkelspel, derde ronde: Ivan Lendl (Tsj) - Jean Fleurian (Fra) 6-4, 7-5, Jan Gunnarson (Zwe) - David Pate (Vst) 6-2, 6-3, Paolo Cane (Ita) - Anders JSrryd (Zwe) 6-2, 6-0, Mikael Pemfors (Zwe) - Ke vin Curren (VSt) 3-6, 6-3, 7-6 (7-2). Toernooi ^an München Kwart-finales: Mell Purcell (VSt) - Carl- Uwe Steeb (WD1) 6-3, 7-6; Guillermo Perez- Roldan (Arg) - Sergio Casal (Ita) 6-7, 7-5, 6-1; Joakim Nyström (Zwe) - Carl Limber- ger (Aus) 7-6, 6-3; Marian V^jda (Tsj) - Jo han Kriek (VSt) 6-2, 7-5. Toernooi van Rome Kwart-finale: Gabriela Sabatini (Arg) Aranxta Sanchez (Spa) 6-0,6-0; Martina Na- vratilova (VSt) - Claudia .Kohde-Kilseh (WD1) 6-2,6-3; Helena Sukova (Tsj) - Judith Polzl (Oos) 6-2, 6-2. Kam pi oenen toernooi New York Kwartfinales, mannenenkelspel: Yanninck Noah (Fra)-Aaron Kriekstein (Vst) 6-2, 6-2, Andres Gomez (Ecu) - Martin Jaite (Arg) 6-4,3-6, 6-4, Slodan Zivojinovic (Joe) —Paul Annacone (Vst) 5-7, 7-5, 6-4. WIELRENNEN Derde etappe: 1. Stefan Joho (Zwi), 163 km in 3 uur 57 minuten en 25 seconden, met tijdsvergoeding 3.57.15, gemiddelde snel heid 41,294 km/u, 2/Steven Rooks (Ned) 3.57.25, met tijdsvergoeding 3.57.20, 3. Henk Lubberding (Ned) 3.57.25, met tijds vergoeding 3.57.23, 4. Ronan Pensee (Fra) 3.57.25, 5. Jerome Simon (Fra). Algemeen klassement: 1. Niki Rüttimann (Zwi) 15 uur 15 minuten en 59 seconden, 2. Stephen Roche (Ier) op 2 seconden, 3. Ro nan Pensee (Fra) op 0.06, 4. Dag-Erik Pe- dersen (Noo) op 0.12, 5. Jean-Claude Le- clercq (Fra) op 0.15. Ronde van Spanje Vijftiende etappe, van La Coruna naar Vi go over 185 kilometer, is: 1. Antonio Es parza (Spa) 4 uur 57 minuten en 31 secon den, 2. Alfonso Gutierrez (Spa) op 3.44, 3 Sean Kelly (Ier), 4. Miguel Angel Iglesias (Spa). 5. Roberto Pagnin (Ita), 6. José-Luis Laguia (Spa), 7. Laurent Biondi (FYa), 8. Sö- ren Lilholt (Den), 9. Federico Echave (Spa), 10. Johnny Weltz (Den), 11. René Beuker (Ned), 62. Luc Suykerbuyk (Ned) allen de zelfde tijd als Gutierrez, 96. Henk Boeve (Ned) op 5.52, 97. Erwin Njjboer (Ned), 98. Marc van Orsouw (Ned), 104. Henri Man ders (Ned) allen dezelfde tijd als Boeve. Algemeen klassement: 1. Herrera 73.22.06, 2. Kelly op 39 seconden, 3. Raimund Diet- zen (Wdl) op 0.50, 4. Oscar Vargas (Col) op 2.07, 5. Vicente Belda (Spa) op 2.37, 6. Del gado op 2.49, 7. Laudelino Cubino (Spa) op 3.37,8. Anselmo Fuerte (Spa) op 3.57,9. Ma- diot op 4.27, 10. Fignon op 4.48, 11. Angel Arroyo (Spa) op 5.10,12. Gaston op 5.29,13. Martin Earley (Ier) op 5.34, 14. Julian Go- rospe (Spa) op 5.35, 15. Blanco Villar op 5.36, 17. Laguia op 7.25, 68. Nyboer op 43.14, 69. Suykerbuyk op 44.47, 98. Boeve op 1.08.19, 105 en laatste Manders opVier- daagse van Duinkerken Derde etappe: 1. Teun van Vliet (Ned), 91 km van Armentières naar Cassel in 2 uur 16 minuten en 35 seconden, met tijdsvergoe ding 2.16.29, 2. Jan Nevens (Bel) 2.16.35, met tijdsvergoeding 2.16.32, 3. Charly Mot- tet (Fra) 2.16.35, met tijdsvergoeding 2.16.34, 4. Eric Vanderaerden (Bel) 2.16.48, 5. Martial Gayant (Fra). Vierde etappe: 1. Jef Lickens(Bel), 108 km van Lillers naar Denain in 2 uur 39 minuten en 23 seconden, met tijdsvergoeding 2.39.15, 2. Eddy Planckaert (Bel) 2.39.23. met tijdsvergoeding 2.39.19, 3. Peter Pie- ters (Ned) 2.39.23, met tijdsvergoeding 2.39.21, 4. Eric Vanderaerden (Bel) 2.39.23, 5. Herman Frison (Bel). Algemeen klassement: 1. Herman Frison (Bel) 14 uur 27 minuten en 15 seconden, 2. Patrice Esnault (Fra) op 1 seconden. 3. Chariy Mottet (Fra) op 5 minuten en 12 se conden, 4. Eric Vanderaerden (Bel) op 5.16, 5. Bruno Wojtinek (Fra) op 5.17, 6. Mare Sergeant (Bel) op 5.28, 7. Jean-Marie Wam- pers (Bel) op 5.31, 8. Jef Lieckens (Bel) op 5.32, 9. Joop Zoetemelk (Ned) op 5.38, 10. Ruay Dhaenens (Bel) op 5.41. Ronde van de Aude Zesde etappe, met start en finish in Axat: 1. Jeannie Longo (Fra) 81 km in 2 uur 16 minuten en 13 seconden, 2. Maria Canins (Ita) z.t., 3. Tamara Poljakova (Sov) op 2 se conden, 4. Dominique Damiani (Fra) op 0.10, 5. Monique Knol (Ned), 6. Susan Elias (Vst), 12 Heieen Hage (Ned), 13. Rita Tim- pers (Ned) zelfde tijd als Damiani, 21. Mie- ke Havik (Ned) op 0.25, 22. Connie Meijer (Ned) z.t. Uitgevallen: Cynthia Lutke Schipholt (Ned). Algemeen klassement: 1. Canins 11.56.57, 2. Poljakova op 1.15, 3. Longo op 6.54, 4 Irina Zakarova (Sov) op 7.07, 5. Hage op 7.24,6. Imelda Chiappa (Ita) op 7.25,8. Knol op 7.51, 13. Timpers op 8.10, 18. Havik op 8.17, 19. Meijer op 8.18. EK judo in Parijs Vrouwen, tot 52 kg: Alessandra Giungi (Ita) verslaat Veronique Akkermans (Ned), shido. Indeling halve finales: Joanna Maj- dan (Pol) - Edith Hrovat (Oos); Dominique Brun (Fra) - Alessandra Giungi (Ita). Tot 48 kg: Martine Lepont (Fra) verslaat Anita van der Pas (Ned), yuko. Indeling halve finales: Martine Dupont (Fra) - Anna Chodakowska (Pol); Karen Briggs (GBr) Tatjana Koevtjinova (Sov). Tot 56 kg: Indeüng halve finales: Ann Hug hes (GBr) - Riitta Rithamo (Fin); Catherine Amaud (Fra) - Regina Phulips (WD1). Geen Nederlandse deelneemster in deze klasse. Heren, tot 71 kg: Anders Dahlin (Zwe) ver slaat Anthony Wurth (Ned), shido. Indeüng halve finales: Richard Mellilo (Fra) - Sven Loll (OD1); Steffen Stranz (WD1) - Wieslaw Blach (Pol). Tot 65 kg: Jo Gevers (Ned) verslaat Gheorghi Yordanon (Bul), yuko; Tamas Bujko (Hon) verslaat Gevers, ippon. Inde ling halve finales: Jean-Pierre Hansen (Fra), - Tamas Bqjko (Hon); Dragomir Be- canovic (Joe) - Janusz Powlowski (Pol). Tot 60 kg: Helmut Dietz (WD1) verslaat Jean-Pierre van Deursen (Ned), chui. Inde ling halve finales: Chazret Tietseri (Sov) Helmut Dietz (WD1); Athanasse Ghert- schev (Bul) - Patrick Roux (Fra).

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16