'Oranje moet prevaleren' 'Hoop voor de toekomst' Wallaart kiest Grasshoppers Piquet in ziekenhuis Rugby-coach Jansma bij afscheid: Interland met Spanje Succes voor Piket ZATERDAG 2 MEI 1987 PAGINA 19 AMSTERDAM (GPD) - Of Nederland straks nu wint dan wel verliest van Spanje, één ding staat vast: de rugbybond wordt hoe dan ook in een zeer lastige positie gemanoeu vreerd. Mocht Oranje de (overigens minieme) promotie kans pakken, dan wacht de uit nauwelijks zesduizend le den bestaande sportorganisatie bijna onoverkomelijke fi nanciële problemen. Met uitwedstrijden tegen in ieder ge val Frankrijk B, Italië, Roemenië en de Sovjet-Unie op het over twee jaar uitgesmeerde programma, is het huidige A-selectiebudget (een kleine ton per seizoen) minstens de helft te krap. Daartegenover staat dat promotie wellicht voor serieuze sponsors zorgt en de belangstelling van zo wel media als publiek toeneemt, waardoor het rugby een beetje uit de vergeethoek kan treden. De stoere-mannensport komt daar waarschijnlijk helemaal niet meer uit als de nationale ploeg op 10 mei verliest van de Spanjaarden. En dat zit er dik in. De Zuideuropea nen zijn zwaar favoriet, ook al om dat ze de laatste twee officiële in terlands tegen Nederland (in '83 en '84) op niet mis te verstane wijze wonnen: 3-32 en 32-6. Mocht een dergelijke afstraffing opnieuw plaatsvinden, dan is het volgens Jansma („Als we compleet Wereldkampioenschap i. Rosol 3-2, 48. Pasek 0 1112-4 Achtste etappe 1. Inaki Gaston (Spa) 219 km van Benasque naar Zaragoza in 5.43.04 39,302 km/u). 2. Alfonso Gutierrez (Ned) a 9. Henri (Den), 11. Miguel Angel Iglesias (Spa), johnny Weltz (Den) 13. Antonio Esparza (Spa), 14. Imanol Murga (Spa), 15. Joakim Hernandez (Spa), 16. Gert-Jan Theunisse (Ned), 17. Bernard Richard (Fra), 18. Rai- mund Dietzen (WD1), 19. Jose Luis Laguia (Spa), 20. Juan Thomas Martinez (Spa), 28. Moreno Argentin (Ita), 51. Erwin Nijboer (Ned). 52. René Beuker (Ned). 55. Marc van Orsouw (Ned). 57. Pedro Delgado (Spa), 84 Suykerbuyk (Ned), 113 Henk Boeve •d) allen dezelfde tijd als Gutierrez ;emeen klassement: 1. Raimund Diet zen (Wdl) 38.31.44, 2. Sean KeUy (Ier) op 2 sec., 3. Pedro Delgado (Spa) op 27 sec., 4 Luis Herrera (Col) op 49 sec., 5. Julian Go- rospe (Spa) op 1.07, 6. Oscar Vargas (Col) op 1.28, 7. Vicente Belda (Spa) op 2.00, 8 Martin Earley (Ier) op 2.05, 9. Martin Rami rez (Col) op 2.09. 10..Yvon Madiot (Fra) op 2.19 Rundum den Henninger Turm: 1. Dag Ot to Lauritzen (Noo) 252 km in 6.11.27 (gem. 40.705 km/u), 2. Peter Stevenhaagen (Ned), 3. Henk Lubberding (Ned), 4. Stephen Ro che (Ier), 5. Hennie Kuiper (Ned), 6. Bob Roll (VSt), 7. Ludwig Wijnants (Bel), 8. Jan Wynants (Bel) allen zelfde tijd als Laurit zen, 9. Phil Anderson (Aus) op 53 sec., 10. Stefan Mutter (Zwi), 11. Jef Lieckens (Bel), 12. Jan Koba (Tsj), 13. Ad Wijnands (Ned), 14. Matthieu Hermans (Ned), 15. Pascal Ri chard (Zwi), 16. Etienne de Wilde (Bel), 17. Giuseppe Petito (Ita), 18. Jean-Claude Le- clercq (Fra), 19. Gianni Bugno (Ita), 20. Flip van den Brande (Bel) allen zelfde tijd als Anderson. In totaal haalden 74 renners de eindstreep. Klassement Super Prestige- trofee: 1. Eric Vanderaerden (Bel) 320 pun ten, 2. Teun van Vliet (Ned) 300, 3. Claude Criquielion (Bel) 270, 4. Sean Kelly (Ier) 265, 5. Stephen Roche (Ier) 250, 6. Steven Rooks (Ned) 165, 7. Yvon Madiot (Fra) 155, 8. Marc Sergeant (Bel) 145,9. Giuseppe Cal- caterra (Ita) 130, 10. Jean-Claude Leclercq (Fra), Moreno Argentin (Ita) en Laurent Fignon (Fra) alien 125, 13. Rudy Dhaenens (Bel), Dag Otto Lauritzen (Noo) en Rolf Sb- rensen (Den) alien 120. Klassement we reldbeker merkenploegen: 1. Panasonic 72 punten. 2. Carrera 39, 3. Hitachi 36. 4. Su- perconfex 33, 5. PDM 30, 6. Systeme U WIELRENNEN - De Belg Herman Frison won gisteren in het Belgi sche Hoboken een wegwedstrijd voor profs over 193 kilometer voor zijn ploeggenoot Bruno Geuens en Eddy Planckaert uit de ploeg Post. De klasseringen van de Nederlan ders zijn: 13. Adri van Houwelin- gen op 20 sec., 21. Bert Ooster bosch op 40 sec., 28. Jos Alberts z.t., 30. Jac van der Poel z.t. IMOLA, 1 mei (AP) - Tijdens de trainingen voor de Grote Prijs van San Marino op het circuit van Imo- la is gisteren de Braziliaanse for mule-1 coureur Nelson Piquet bij een ongeluk gewond geraakt. Hij werd met een hersenschudding en een verwonding aan zijn linkervoet naar een ziekenhuis in Bologna overgebracht, waar een hersenscan werd gemaakt en waar hij een nacht ter observatie moest blijven. Leden van het team van Williams- Honda achtten het onwaarschijn lijk dat de tweevoudig wereldkam pioen aan de race van morgen zou kunnen deelnemen. De 34-jarige Braziliaan vloog met zijn wagen uit de Tamburello- bocht, kort nadat hij de snelste rondetijd had gemaakt. kunnen aantreden, zijn we niet echt kansloos; ik ga met kleine hoop naar Bordeaux") raadzaam een „vergadering van wijze man nen" te beleggen. De bondscoach zet grote vraagtekens achter de zin van weer twee jaar rugbyen op B- pouleniveau. In '84 werd (uit finan ciële overwegingen) door de inter nationale rugbyfederatie (FIRA) een Westeuropees onderonsje in het leven geroepen tussen West- Duitsland (later vervangen door Tsjechoslowakije), Zweden, België en Nederland, die elk jaar een hal ve competitie speelden or geheten Nordic Cup zonder directe promotie- of degradatieregeling. Initiatief Een welkom initiatief voor Oran je, dat de nogal monsterlijke beker prompt drie keer veroverde en daarom Spanje, de winnaar van de andere B-poule, mag uitdagen. „Omdat we nog niet rijp waren voor promotie, vond ik die Nordic- Cupcompetitie aanvankelijk pri ma. Maar nu we tegen A-pouleni- veau aan zitten en na drie jaar wachten ook eindelijk de stap om hoog kunnen maken, werkt het be stuur weer niet mee", constateert Jansma verbolgen. De 46-jarige Amsterdammer krijgt de indruk dat „lang niet ie dereen wil dat we naar de A-poule gaan. De medewerking is bepaald niet optimaal. Neem de plaats van het promotieduel. Bordeaux. Er gaat geen rechtstreekse vlucht, waardoor de bereikbaarheid nogal problematisch is. Parijs is door Spanje om wat voor reden ook van tafel geveegd. Waarom hebben wij ons dan laten lummelen en Bor deaux zomaar geaccepteerd? Nu komt er gegarandeerd niemand kijken". Kortom, de garagehouder ver wijt de Nederlandse Rugby Bond gebrek aan steun. Slechte public relations vanuit het buitenland i_ - Dick Jansma stopt als coach van het nationale rugbyteam. "De medewerking h (met name tijdens de laatste seven- stoernooien in Hongkong en Syd ney), chronisch geldgebrek („een shirtsponsor wil bij ons niet zeg gen gratis tenues, maar alleen kor ting daarop") en een demotiverend beleid versterken die indruk alleen maar. „Ik weet dat ééen bestuurs lid achter me staat, maar van de rest ben ik niet zeker. Dat zegt ge noeg over het onderlinge vertrou- „Ach, ik werk bij sommigen nu eenmaal als een rode lap op een stier. Al jaren loop ik tegen sche nen te schoppen". Jansma zegt graag misstanden aan de kaak te stellen, zonder daarbij te letten op sentimenten. „Neem damesrugby. Zolang de bond dat serieus neemt, blijft men verkeerd bezig. Ik ben echt geen 'male chauvinist', ik mag vrouwen graag zien, maar niet in een rugbyshirf', aldus de oefen- meester, die hoopt dat zijn opvol gers) - er gaan sterke geruchten over een tweemanschap - zich „kei hard zullen opstellen tegenover het bondsbestuur. Ze moeten gewoon bepaalde eisen op tafel leggen". Zeker ook ten aanzien van de verenigingen die de internationals leveren. „Want alles moet onderge schikt zijn aan de A-selectie", vindt Jansma. „De enige manier om met een kleine bond uit het isolement te komen, interesse te kweken bij publiek en media, is door presta ties met je nationale team. Daar be hoort het hele beleid op afgestemd te worden. En dat gebeurt dus to taal niet. Hier prevaleren slechts de club- en competitiebelangen". „Het is bijvoorbeeld toch bela chelijk en bezopen dat de bekerfi nale voor 6 mei is gepland? Ik wou dat ik de macht had om dat te ver bieden. Maar de clubs maken de dienst uit, zij bepalen in feite wan neer er kan worden getraind. Daar om ben ik bang voor wat er de ko mende jaren met het Nederlandse rugby gaat gebeuren. Kijk, de Spanjaarden zijn al helemaal bezig met die promotiestrijd. Die gaan ter voorbereiding even twee weken naar Schotland, terwijl ze hier het belang van oefenwedstrijden en in vitaties absoluut niet onderken- Voeg daarbij het feit dat Dick Jansma zijn garagebedrijf meer voorrang wil geven („Ik steek nu twintig uur per week in rugby. Dat is wel duizend uur per jaar, eigen lijk onverantwoord") en zijn be sluit om afscheid te nemen is be grijpelijk. Hij hoeft zichzelf in elk geval geen verwijten te maken. Ne gen jaar lang werkte hij met alle mogelijke (jeugd)selecties. In '84 volgde de oud-NFC'er Denis Po wer op als bondscoach, na lange tijd diens assistent te zijn geweest. Ondanks het vaak moeten roeien tegen de stroom kan de Amster dammer toch nog tevreden terug blikken: op de verloren uitwed strijd tegen Tsjechoslowakije na (12 april), bleef hij driejaar lang on geslagen met Oranje in officiële (FIRA)interlands. „Rugbytech- msch gezien zijn er beslist betere coaches dan ik", beseft Jansma. „Ik heb zelf nooit in Oranje ge speeld en dat merk je toch. Maar kennis is niet alles. Ik heb me in de jongens verdiept en er is veel we derzijds respect. Ik heb van los hangend zand toch een hecht team weten te maken. Aan mijn opvol ger de taak om er een keiharde, snel spelende ploeg van te kne den", besluit Jansma, die overi gens wel als districtscoach actief blijft. Nederland verslaat Westduitse hockeyers: 2-1 BONN (GPD) - De pogingen van bondscoach Hans Jorritsma om het Nederlands mannen-hockey team nieuw internationaal aanzien te geven beginnen langzamerhand enig gestalte te krijgen. Hoewel de weg terug nog lang is, maakte de manier, waarop de nationale ploeg gisteren met een allesbehalve aan sprekend elftal in Bonn op het kunstgrasveld van de hockeyver- eniging Bonner THV de nummer drie van de wereld, West-Duitsland opzij zette (2-1) veel indruk. „Zo'n oefenwedstrijd zegt natuurlijk niet alles", zo bleef de technisch leider naderhand realistisch, „maar ik denk, dat deze overwinning voor de groep moreel enorm belangrijk is. Er is de laatste tijd keihard ge traind en dan is het prettig, dat die inzet wordt beloond". Dat de Nederlandse equipe met zoveel onervaren spelers voor het eerst sinds 28 april '84 (Berlijn: 3-2 winst) de winnaar van de Cham pions Trophy van vorig jaar te kijk kon zetten, was ver boven de be scheiden verwachtingen. Zeker ook, omdat de Westduitsers met nagenoeg zelfde formatie versche nen als tijdens het laatste WK in Londen, waar ze als derde finish ten. De nieuwkomers in de ploeg, Jack Brinkman en Robbert Delis- sen, pasten zich evenwel zo snel aan, dat er nauwelijks sprake was- van een onevenwichtige balans. Brinkman hield in zijn eerste inter land sterspeler Stefan Blöcher bui ten beeld, terwijl Robbert Delissen de gereputeerde Westduitse afweer onophoudelijk in verlegenheid bracht. De HGC-aanvaller, die bij zijn club met 19 treffers veruit de produktiefste spelers is, bekroon de zijn eerse cap zelfs met een bij zonder fraai doelpunt. „Van zo'n debuut", merkte hij later op, „kan je natuurlijk alleen maar dromen. Op zo'n moment kan een wedstrijd niet meer stuk. Aanpassingspro blemen heb ik niet gehad. Het ging eigenlijk allemaal heel gemakke lijk. Ik ben in vorm en dat geeft het nodige zelfvertrouwen". Die zelfverzekerheid straalde ook af van zijn broer Mare. Sinds hij door Jorritsma tot hoofdspel verdeler is gebombardeerd, maakt de HGC-er een opmerkelijke ont wikkeling door. „Onze grote kracht ligt momenteel op het mid denveld", zo oordeelde de bonds coach later. „Delissen is de belang rijkste spelmaker, maar we be schikken in Theo Doyer en Tom van 't Hek ook over jongens, die daartoe in staat zijn. Dat maakt ons in die linie sterker. Tijdens het WK heb ik me op een man gericht, maar dat is me slecht bevallen. We hebben nu meer mogelijkheden Bovendien is er nu een sfeer ge creëerd, waarin iedereen even be- langjk is. Het individu is onderge schikt aan de eenheid. Er moet col lectief geknokt worden voor een goed resultaat. De tijd, dat we het alleen van technisch hockey moe ten hebben, is definitief voorbij". Gisteren leverde dat direct ren dement op, zij het dat de opbrengst nog groter had kunnen zijn, wan neer de strafcorner niet zo slecht had gefunctioneerd. In die zin was de afwezigheid van specialist Flo- ns Jan Bovelander nadrukkelijk merkbaar. Zijn vervanger Patrick Faber kreeg zes maal de gelegen heid zich op dat onderdeel te on derscheiden, maar maakte zijn Amsterdamse faam niet waar. „Ook in de laatste lijn werden nog te veel fouten gemaakt", zo bleef Jorritsma na afloop kritisch. „Maar dat had alles te maken met de vele mutaties in de verdedi ging". De Westduitsers kwamen her haaldelijk goed door, maar ze mis ten de precisie in hun acties. Op zich was dat niet zo onbegrijpelijk, omdat komende zondag de veld- hockeycompetitie in dat land pas begint. „Dat neemt echter niet weg", stelde de teruggekeerde 160- Heiner Dopp zet de Westduitse hockeyploeg op voorsprong door Oranje- doelman Frank Leistra te passeren: 1 -0. (foto anp» voudige international Theo Doyer later vast dat dit hoop geeft voor de toekomst. Karakteristiek; 45. 1-0 Dopp, 51. 1-1 Robbert Delissen, 65. 1-2 Parle- vliet. LEIDENAVEESP - Han Wallaart wordt de nieuwe trainer-coach van de vrouwenploeg van Gras- shoppers. Frans Broekhof is de opvolger van het duo Van der Vlugt/Gefken bij de basketbal lers van Lisse en Luba Leiden beraadt zich vandaag over te ne men stappen nu Wallaart als kan didaat is afgevallen. Leiden heeft in de persoon van Zoebas-coach Martin Bakhuyzen een alterna tief achter de hand, maar een de finitieve beslissing moet nog ge nomen worden. Grasshoppers neemt vanmiddag al afscheid van Ed Zaal, die de ploeg vanuit het niets naar het voorportaal van de eredivsie heeft geloodst. De Katwijksen spelen thuis te gen Zeemacht hun laatste com petitiewedstrijd, tenzij de bas- ketballbond besluit de ongeldig verklaarde wedstrijd tegen Gro ningen alsnog te laten spelen Miniware/Weert heeft voor de tweede maal deze week stevig in de buidel getast en opnieuw een topspeler aangetrokken. Na de komst van Chris van Dinten, Bert Kragtwijk en Hans Heijde- man kondigde de Limburgse eredivisionist gisteren aan dat Jelle Esveldt (26) na zeven jaar landskampioen Nashua Den Bosch inruilt voor Weert. Veel vuldig international Esveldt heeft een tweejarig contract gete kend en zal in tegenstelling tot het eerder aangetrokken trio niet in dienst treden bij de sponsor. Weert gaat nu nog op zoek naar twee Amerikanen, die de selectie moeten completeren. Oranje Emill Hagens heeft (opnieuw) bedankt voor de selectie van de nationale basketbalploeg, die gisteren in Weesp de voorberei ding is gestart voor de Europese titelstrijd, begin juni in Athene. De 32-jarige spelverdeler van Den Bosch en tot dit jaar uitko mend voor Leiden, kan zijn in- terlandcarriëre niet langer ver enigen met zijn werk. Hagens, die 93 interlands achter zijn naam heeft, is niet de enige af schrijver. Van de voorlopige se lectie van 19 spelers bedankten er nog voor de eerste training vijf. Naast Hagens zijn Hans Heijdeman, Tico Cooper, René Ebeltjes en Albert van der Ark niet beschikbaar. Heijdeman liet bondscoach Harrewijn gistermorgen telefo nisch weten, dat hij om privé-re- denen afhaakte. Ebeltjes, stude rend aan en spelend voor de Fresno State University in de Verenigde Staten, was pas be schikbaar op 20 mei en eiste een basisplaats, hetgeen Harrewijn niet wilde toezeggen. Appie van der Ark, een debutant, moet exa mens doen en Cooper, Arubaan van geboorte en woonachtig in Pittsburgh, was blij met de be langstelling van Nederlandse clubs en nationale ploeg, maar wenste niet zomaar zonder aan trekkelijke vergoeding de over steek maken. Eerste acht Met dertien spelers, Rik Smits komt op 10 mei over uit de Sta tes, begon Harrewijn in Weesp aan de eerste van elf trainingen. De ploeg zal deze maand evenzo- vele oefenwedstrijden spelen. Die serie begint op 12 mei in Den Helder met het duel tegen Grie kenland. Op 13 en 14 mei funge ren de Grieken opnieuw als te genstander. In Arnhem is op 21 mei Israël de tegenstander De Israëlische ploeg is ook een van de deelnemers aan het vier-lan- dentoemooi in de Apollohal in Amsterdam op 22, 23 en 24 mei. De andere twee zijn Frankrijk en Roemenië. Na die driedaagse oe fent de Roemeense ploeg op maandag 25 mei in Emmeloord tegen Nederland; de stage wordt afgesloten met de dubbelinter- land tegen Belgie op 28 en 29 Twee dagen later vertrekt de ploeg van twaalf naar Athene. Daar zal het team een plaats bij de eerste acht moeten veroveren. In het andere geval zal het tussen 1 en 15 september alweer in actie moeten komen. In die periode worden vier voorrondes (België, Bulgarije, Zwitserland, Turkije) gespeeld voor de eindronde van het Europese kampioenschap 1989. In die voorrondes plaatsen zich acht landen voor de halve fi nales, die met de nummers 1 tot en met 8 van Athene in vier pou les van vier worden ingedeeld. Via uit- en thuiswedstrijden moeten de acht landen zich kwa lificeren voor de titelstrijd in De datum 10 mei is ongetwijfeld van cruciaal belang voor rug byend Nederland. Dan gaat het nationale vijftiental in het Franse Bordeaux met Spanje uitvechten wie naar de A-poule van de FIRA-competitie promo veert, zeg maar de Europa-Cup I voor landenteams. Een mooi moment dus om terug en voor uit te blikken met bondscoach Dick Jansma, te meer daar hij zijn functie na 10 mei ongeacht het resultaat zal neerleggen. „Met zowel een wrang als op gelucht gevoel', aldus Jansma. die een en ander in bijgaand verhaal nader verklaart. Aan dacht voor een bevlogen rugby- liefhebber, allesbehalve op han den gedragen door het bondsbe stuur, maar goed opschietend èn succesvol met zijn spelers. Hij benijdt zijn opvolger(s) straks niet. „Want ik ben een beetje bang voor de toekomst van ons rugby". LEIDEN - De keus van begin dit jaar voor een bestaan als professio neel schaker, heeft Jeroen Piket tot nog toe geen windeieren ge legd. Na het behalen van een twee de plaats bij de Europese jeugd kampioenschappen en een eerste grootmeesterresultaat tijdens het open toernooi van Lugano, schreef Piket onlangs met een score van 8 uit 9 het open toernooi van het Franse Dinard op zijn naam. Het toernooi in de Bretonse plaats kende weliswaar lang niet de bezetting van het evenement in Lugano, maar herbergde toch een tiental sterke internationale mees ters onder de deelnemers. Bij het ingaan van de laatste ronde diende Jerroen Piket de eerste plaats nog met een score van 7 uit 8 te delen met broer Marcel en de Franse in ternational Haik. De slotronde bracht vervolgens Marcel Piket en Haik tegenover elkaar. Het werd een duel dat, na een verbeten strijd van bijna acht uur lang, alsnog in remise eindigde. Jeroen Piket re kende zelf af met de Duitse mees ter Werner en verzekerde zich op deze wijze van de ongedeelde eer ste plaats. Marcel Piket eindigde met 7V2 punt tesamen met Haik en de Britten Hebden en Kosten op de gedeelde tweede plaats. Nog amper terug in Nederland diende Jeroen Piket alweer voor zijn Rotterdamse ploeg aan te tre den in de achtste finales in de strijd om de landelijke schaakbeker. Niet anders dan het viertal van Philidor/Leiden was daarbij de te genstander. De Leidenaars waren optimaal geladen om het hun Leids/Rotterdamse opponenten zo lastig mogelijk te maken, maar trokken uiteindelijk toch met 2xk l'/2 aan het kortste eind, hetgeen het einde van het Leidse bekera vontuur betekende. Toch was Philidor dichtbij een stunt. Na een snelle remise tussen Bruno Carlier en RAG de Graaff le ken Winants en Stehouwer even eens op remise te staan, terwijl een betere positie van Rinie Kuijf te gen Peter Gelpke werd gecompen seerd door een verrassende plus stelling van Hans Kuijf tegen Je roen Piket. Gelet op de andere po sities zou winst van Hans Kuijf de uitschakeling van Volmac hebben betekend. Dat alles pakte echter geheel anders uit. De zojuist in het toptoernooi van Brussel geharde Winants ging stug door en zag deze actie tenslotte nog beloond. In lich te tijdnood gaf Stehouwer name lijk een vol stuk weg en kon prompt opgeven. Genoegdoening voor deze tegen valler kreeg echter Peter Gelpke, die Rinie Kuijf in tijdnood op zijn beurt een stuk zag wegblunderen IV2-IV2. De spanning was voor even terug, vooral omdat inmid dels ook Jeroen Piket en Hans Kuijf in vliegende tijdnood waren gekomen. De Philidor-hoop bleek daarbij echter van korte duur. Het was namelijk Kuijf, die het slechte voorbeeld van zijn broer en Ste houwer volgde door eveneens een stuk cadeau te doen. Het daaruit voortvloeiende verlies van Hans Kuijf bracht Volmac alsnog de de 21/2-l1/2 overwinning. Tweede zege volleyballers BOTTROP (ANP) - De nationale volleybalploeg heeft in het zeven- landentoernooi in Bottrop zijn tweede overwinning behaald. Gis teren werd in een wedstrijd voor poule A Joegoslavië met 3-1 versla gen. De setstanden waren: 13-15, 15-9, 19-17 en 15-9. In dezelfde groep won West-Duitsland met 3-0 van de Zuidkoreaanse jeugdploeg. Door die resultaten strijden de buurlanden vandaag om de poule zege. Coach Selinger bracht tegen het sterke Joegoslavië dezelfde forma tie in het veld als een dag eerder tegen Zuid-Korea. De basketbalselectie bestaat uit: Raymond Bottse (Saint Pe ters College), Chns van Dinten (Monmouth College), John Ema- nuels (Haaksbergen), Jelle Es veldt, Jos Kuipers, Henk Pieter- se (Den Bosch), Ronald Schilp, Peter van Noord, Marco de Waard, Raymond Lagrand, Cees van Rootselaar (Den Helder), Toon van Helfieren (DAS), Rik Smits (Marist College), Martin de Vries (Donar). Haii Wallaart, coach van Grasshoppers. (archlrfTotoi

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19