Grootgrutter trekt in'Markthof Felle kritiek over 'slepende discussie' rond kunstgrasveld Studie toeristen belasting komt er pl an voor meer CDA steunt kinderopvang in Voorschoten t Besluit aanleg en verhuur nu officieel rond PvdA Oegstgeest viert 1 mei en gaat naar wijken Oegstgeester winkelcentrum na tien jaar leegstand gevuld Jongen gewond bij aanrijding Brand richt voor ton schade aan Voor ontucht stiefdochters 21 maanden cel geëist w Expositie werken Harm Rijkmans in Warmond PAGINA 12 WOENSDAG 29 APRIL 1 WOE LEIPSCH tÊ2 DAGBLAD ZOETERWOUDE - De besluit vorming rond de aanleg van het kunstgrasveld voor de Zoe- terwoudse voetbalvereniging 'Meerburg' is veel te traag ge weest. Dat verweet raadslid Ooijendijk (Progressief Zoeter - woude) burgemeester en wet houders gisteravond tijdens de raadsvergadering. CDA-raadslid Roessen bestreed de felle aanval van Ooijendijk. Hij vond dat burgemeester en wethou ders nog zo traag niet waren ge weest. "In deze zaken moet je een groot aantal rondjes lopen, voordat je het voetbalveld mag betreden", sprak hij. Ook VVD-raadslid Van der Kooi stelde vast dat het besluit om een investering van ongeveer 800.000 gulden te doen binnen drie maan den tot stand was gekomen. Hij vond dat nogal voortvarend. Burgemeester Houdijk vroeg aanleg werk verricht. "Alle aspecten van de zaak zijn zeer grondig onder zocht. Maar door de korte voorbe reidingstijd was het niet mogelijk om een prachtig samenhangend pakket samen te stellen", aldus de burgemeester. Wel wilde Houdijk de fractie van PZ de eer geven dat, mede door de constant actieve opstelling van de ze partij, het kunstgrasveld er zal komen. Het is nu de bedoeling dat al over anderhalve week officiéél met de zich vervolgens af of de kritiek PZ wel terecht was. Naar zijn me ning is er in korte tijd door een kleine groep mensen zeer veel kunstgrasveld wordt begonnen. Op 11 juli 5 in gebruik kunnen worden geno men. Mits alle zomervakanties geen roet in het eten gooien. Een vergadering, waarin nu 'offi cieel' werd besloten om het kunst grasveld aan te leggen en met 'Meerburg' een huurovereenkomst af te sluiten. Waardoor de proble men met te modderige velden aan de Rijndijk naar men hoopt verle den tijd zijn. De discussie rond de komst van het kunstgras heeft maanden in be slag genomen. Veel te lang, oor deelde Ooijendijk gisteravond. Hij wierp op dat het hele Meer burg-bestuur eerst had moeten meepraten over een notitie van Progressief Zoeterwoude. Deze no titie omvatte een idee over een to taal nieuwe opzet van de exploita tie. Hij vond het niet elegant dat dit niet aan PZ was gemeld. Boven dien was deze notitie één variant OEGSTGEEST - Het staat voor 99,9 procent vast dat van de vele die hij zou kunnen be- denken, aldus Ooijendijk. Het OEGSTGEEST - De PvdA in Oegstgeest wil de dag van de arbeid -1 mei - groots vieren, "met een gevarieerd avondprogramma", gepresenteerd door de leden van de PvdA. Voor een ieder die zich door het begrip '1 mei' voelt aangesproken gaan vanaf 20.00 uur de poorten van kasteel Oud-Poelgeest open. Een kans om dit kasteel ook eens van binnen te bekijken, maakt de PvdA reclame voor de viering. Er zijn hapjes, drankjes en koffie. Het programma omvat dicht- en kleinkunst, samenzang, een quiz "en nog vele verrrassingen" De partij toont zich de komende dagen op nog meer fronten actief. Op 5 mei, als Oegstgeest zijn Jaarmarkt viert, worden de zogeheten huiska merbijeenkomsten, onder het motto: 'de PvdA komt naar u toe!' ingeluid. Er zijn vier van dergelijke bijeenkomsten belegd, eentje voor Haaswijk, eentje voor Buitenlust, eentje voor de Bloemenbuurt en een voor het oude dorp. Haaswijk is als eerste aan de beurt en wel op donderdag 7 mei aan de T. Koenenlaan 1-3. De PvdA is in Buitenlust op 8 mei. Plaats van samenkomst is de Rijnsburgerweg 27. De Bloemenbuurt dient zich maandag 11 mei naar de Ridderspoorlaan 107 te begeven; het oude dorp op dinsdag 12 mei naar het Wilhelminapark 26. Voor alle bijeenkomsten geldt dat ze om 20.00 uur beginnen. Elke avond zullen er bestuurs- en fractieleden van de partij zijn. In principe kan alles aan bod komen. De PvdA neemt zelf een voorschot op de discussies en stelt de volgende vragen: wanneer gaat de Haaswijklaan open, komt er een buurthuis in Buitenlust, hoe veilig is de Lange Voort, gaat het Drieluik nu dicht of niet, is een nieuw gemeentehuis echt zo nodig, enzovoorts. grootgrutter Albert Heijn aan de Oegstgeester Kempe- voK'hémzdft mogeUikdatd! naerstraat naar de Markhof van B. Proper zal verkassen, gemeente met nul gulden huur De gemeente Oegstgeest heeft voor vanmiddag laat een 6000 gulden persconferentie belegd die als thema 'invulling MarkthoF kent. Zowel de gemeentevoorlichtster als Proper zelf be vestigen dat voor het woord 'invulling' Albert Heijn dient toch een voordeel per jaar zou kunnen behalen. De behandeling van het uitein delijke voorstel in de commissie betitelde hij als "ruim onvoldoen- te worden gelezen de". Het was volgens Ooijendijk krakkemikkig voorbereid en de ge presenteerde rekensommetjes deugden niet. "Ik heb er een katte rig gevoel aan overgehouden", al dus het PZ-raadslid. "Dat terwijl ik veel liever zou hebben gezegd dat Zoeterwoude een trendsetter was geworden". Overigens prees Ooijendijk het bestuur van 'Meerburg', dat alert had gereageerd en zeer positief heeft meegewerkt aan de oplossing van alle gerezen problemen. Proper zelf reageert niet eens zo Groot was dan ook de ontstelte- enthousiast. Gefeliciteerd wil hij nis bij de winkeliers van de De (nog) niet worden. Toch is daar alle Kempenaerstraat - en niet in de reden voor. De geschiedenis van laatste plaats bij de toch al zo ge- de Markthof, die veel meer 'downs' plaagde Proper - toen het er even dan 'ups' telt, duurde tot vandaag naar uit zag dat kledinggigant Ma- open als bij wijze van spreken het zou nestelen. Gelukkig 1 lintje wordt doorgeknipt". Een op merkelijke maar vooral begrijpelij ke reactie van een zakenman die andere zakenlieden met be langen in de De Kempenaerstraat, ging Kamsteegs feestje niet door. het niet bepaald gemakkelijk heeft Maar hoe langer het allemaal duur- LEIDERDORP - Op de Mauritssin- gel in Leiderdorp is gistermiddag een 7-jarige jongen gewond ge raakt bij een aanrijding. De Leider- dorpse jongen kwam plotseling uit de bosjes en rende de Mauritssin- gel op. Een automobilist, een 46-ja- rige man uit Noordwijk, kon 'het kind niet meer ontwijken. De jon gen is met verwondingen aan zijn been naar het Academisch Zieken huis in Leiden gebracht. gehad Nogal wat kandidaten trokken voorbij aan het gebouw aan de De per. Ook Kempenaerstraat. Telkens haakten ze op het laatste moment af. Of om dat er naar de zin van de gemeente rond het bescheiden overdekte winkelcentrum te weinig parkeer plaatsen waren, of omdat de over eenkomst die Proper en een kandi daat hadden getroffen op het punt de, hoe meer de Winkelhof blok aan het been werd van Pro- kringen van gemeente politici groeide het ongeduld. Voorbij aan de Markthof trokken onder meer Van den Broeks Di- gros en de Profimarkt van de Her- mansgroep. Vooral de naam Van den Broek krijgt Proper nauwe lijks zijn strot uit. Niet omdat hij de pest aan hem heeft maar juist om- de winkelvloeroppervlakte dat het hem niet lukte hem zijn niet aan de voorwaarden voldeed. Al die barricades ten spijt schreeuwden allerlei betrokken in stellingen om het hardst dat de De Kempenaerstraat een trekker van allure moest zien te krijgen. En de Winkelhof diende die trekker on derdak te bieden. Een schizofrene situatie om als zakenman gek van te worden. WASSENAAR - Burgemeester en wethouders van Wassenaar zijn graag bereid de voors- en tegens van de invoering van toeristenbe lasting te onderzoeken. Via deze nieuwe heffing kan worden bereikt dat de gebruiker betaalt voor 'zijn' voorzieningen. Volgens WD-wet- CDA en WD bezitten namelijk 17 van de 21 raadszetels. Hoe de vier andere raadsleden over de plannen denken is op dit moment niet helemaal duidelijk. D66 hield zich stil tijdens de raadsvergade ring en de PvdA wil, evenals B en W, pas later naar de inkomstenkant houder C.P.M. Barning (financiën) kijken. Principieel vindt ze dat de moet de gemeente namelijk miljoe nen opzij leggen voor aanpassin gen van de routes naar de grote at tracties. Of de belasting er ook echt komt, gemeente voorzichtig moet zijn met lastverhogingen voor de bur gers. Kan Wassenaar zomaar de Zoetermeerse flatbewoner straffen Duinrell campeert? Barning s onzeker - twee dagen nadat WD zegt niet direct nee. "De r CDA om een onderzoek gen. B en W willen eerst op een rij tje hebben wat de gemeente de ko mende jaren moet doen, hoe ze dat uitvoert en hoeveel geld daarvoor nodig is. Daarna moet de raad pas naar de inkomsten kijken en be slissen of bepaalde belastingen verhoogd kunnen worden en nieu we inkomstenbronnen nodig zijn. Ze vinden het te gemakkelijk om zomaar naar hartelust belastingen te verhogen en nieuwe heffingen in te stellen. Ondoelmatigheden kun nen dan onopgemerkt blijven i heeft Hoeveel een invoering kan ople veren, hangt volgens hem hele maal af van het systeem en de hoogte van de afzonderlijke heffin gen. B en W houden zich voorals nog verre van baten-lasten verhou dingen en de vraag of de invoering een verantwoorde zaak is - ook ge zien de concurrentiepositie van de bedrijven. Op voorhand sluit Bar ning echter niet uit dat een invoe ring een kwart miljoen oplevert, het gemeentelijke beleid. Zoals het zoals zijn partijgenot C.B. Aptroot uitziet moet Wassenaar heeft geschat. tot 1990 1,5 miljoen structureel be zuinigen om het bestaande beleid te kunnen voortzetten en ideeën uit het beleidsplan in praktijk te brengen. Hiervan moet in 1988 al 1,2 tot 1,3 miljoen 'binnen zijn'. Dit zal niet genoeg zijn om de kosten te dekken van alle voorzie ningen die mede voor toeristen worden aangelegd. Volgens de ge meentebestuurder is dat ook niet de bedoeling: "Het moet geen doel heffing worden. Het is gewoon één van de belastingen, een van de in komstenbronnen voor de gemeen te. En, net als bij de wegenbelas ting, moet die ook voor andere za ken kunnen worden gebruikt". Op dit moment is het in Wasse naar zo dat, anders dan in veel an dere gemeenten, de ondernemers in de toeristische branche hetzelf de worden behandeld als onderne mers in andere branches. Z6 beta len gewoon onroerend-goedbelas- ting over de economische waarde van hun attractie en hebben geen __o_ afwijkend elektriciteitstarief. Be- En: "Als college kun je verder gaan lasting-technisch gezien merkt de je, zoals nu, weet dat een gemeente niet of er veel of weinig Niet-onwelkom Deze sombere wolken kunnen, samen met de miljoeneninveste ringen langs de routes, twee goede redenen vormen om toeristenbe lasting in te voeren. Volgens Bar ning is het echter niet zo dat deze belasting als perfecte inkomsten bron wordt gezien en andere moge lijkheden amper worden bekeken. Aan de andere kant staat 'toeris tenbelasting' ook niet als allerlaat ste op het lijstje mogelijkheden. "We beschouwen het als een niet- onwelkome suggestie", zegt hij Markthof in te krijgen en het er op een ander moment naar uit zag dat Van den Broek juist (alweer) Kam steegs garage zou intrekken. Proper wilde vanochtend nog niet veel zeggen. Hij zal vanmiddag tijdens de persconferentie des te meer te vertellen hebben. Hij ver telt nu alvast dat de onderhande lingen met Albert Heijn zo'n half jaar hebben gevergd en dat de be trekkingen met de gemeente gedu rende die periode zijn verbeterd. Proper verwacht "dat op zijn vroegst met de kerst", het lint waarover hij het zojuist had, kan worden doorgeknipt. "Eerst duren dit soort dingen altijd vreselijk lang, maar als de kogel eenmaal door de kerk is, gaat alles heel snel". De bouwvergunning moet nog op tafel komen, meldt hij. De gemeente is echter al die tijd goed op de hoogte gehouden en zal nu niet ineens dwars gaan liggen. "Alsjeblieft niet", zegt een ver moeide Proper, "ik heb er nu schoon genoeg van". GEWOND - Bij een aanrijding op de Hoofdweg-Westzijde in Nieuw- Vennep is gisteravond een 23-jari- ge vrouw uit Leiden gewond ge raakt. Ze zat als passagiere in een auto die werd bestuurd door een Leidse van eveneens 23 jaar. De eerste werd met onbekend letsel overgebracht naar het Diacones- senhuis in haar woonplaats. De aanrijding ontstond toen de automobiliste vanaf de Zuiderdreef de Hoofdweg opreed. Ze verleende daarbij geen voor rang aan een 24-jarige automobilist uit Kaagdorp. Beide auto's werden zwaar beschadigd. VOORSCHOTEN - Op de Dobbe- weg in Voorschoten heeft gister avond door onbekende oorzaak een uitslaande brand in een be drijfspand gewoed. De schade be draagt volgens de brandweer 100.000 gulden. De brand werd gis teravond tegen 19.00 uur ontdekt. De brandweer, die snel ter plaatse was, ontdekte dat een loods op het achterterrein omgeven was door zwarte rookwolken. In het pand bleek een apart kunststoffen kan toortje flink in de brand te staan waarbij veel rook en roet vrij kwam. In de loods, die diende als opslagplaats van auto's en cara vans, bevonden zich ook enkele gasflessen. Al snel breidde het vuur zich uit naar het dak. De brandweer kon vrij snel de brand bedwingen. De omliggende pan den en de auto's en caravans in de loods liepen allemaal forse roet- schade op. Er deden zich geen per soonlijke ongevallen voor. i halve-dagverblijf Het CDA VOORSCHOTEN - Het Voorschotense CDA-bestuur wil de plaatselijke halve-dagopvang plannen financieel steu nen. Wanneer kinderen van 6 weken tot 4 jaar dagelijks van acht tot een uur onder dak zijn, 'wordt aan een groeiende behoefte tegemoet gekomen'. Daarnaast moe ten burgers beter weten welke opvangmogelijkheden er in Voorschoten zijn, dienen die instellingen hun aanbod op elkaar af te stemmen en zou een centraal informatie- of bemiddelingspunt uitkomst kunnen bieden. Dit schrijft het bestuur in de rapportage 'Kinderopvang Voorschoten'. L)e nota verschijnt een week later dan het werkstuk van de Stichting Kinderopvang Voorschoten, waar in zo ongeveer aangekondigd werd dat dit najaar een halve-dagopvang start voor 12 kinderen in de vrijko mende Kleuterhof aan de Van der Waalslaan. Het zou om een proef gaan, die ook zonder gemeentelij ke subsidie kan beginnen. Het CDA vindt dat niet nodig en wenst de 15.000 gulden te subsidië ren die nodig zou zijn om een peu terspeelzaal om te vormen tot hal ve-dagverblijf. Om met dit beperk te bedrag rond te komen, is het wel noodzakelijk dat sommige begelei ders via werkgelegenheidsverrui- mende maatregelen worden aange stelde In het rapport schrijft de partij dat landelijk de behoefte aan kin deropvang groeit omdat steeds meer vrouwen willen (blijven) werken of studeren. Dat heeft weer te maken met de betere scholing tussen de 2,5 en 4 jaar kunnen tweemaal per week drie uur naar de zes peuterspeelzalen van de Stichting Kinderopvang of de an troposofische Rudolf Steiner speelzaal. Voor kinderen van 0 tot 4 jaar is er het niet-gesubsidieerde kinderopvanghuis Bibelebon aan de Leidseweg. Daarnaast bemid delt de Stichting Kringgang tussen gastouders en vraagouders, organi seert de UW opvang aan huis, re gelen bedrijven het een en ander en bieden scholen overblijfmoge- lijkheden. Geconcludeerd zou dus kunnen worden 'dat veel van de verlangde opvang al in de particuliere sfeer wordt geregeld'. Het CDA vindt dat niet helemaal opgaan. 'In de ge meente moet een bepaald pakket aan minimum-voorzieningen aan wezig zijn, aangezien niet iedereen de (financiële) mogelijkheden heeft om dit in de particuliere sfeer te regelen!', staat in de rapportage. DEN HAAG/V OORSCHOTEN - Tegen een 46-jarige ex-inwo ner van Voorschoten is 21 maanden gevangenisstral lei; geëist, waarvan een half jaar omi voorwaardelijk, voor het ple- ^ele' gen van ontucht met zijn 7- en naa] 9-jarige stiefdochters. Met zijn spe] oudste stiefdochter had hij ook Rijr gemeenschap gehad. was De voormalige Voorschote- tjjd naar, die nadat hij uit voorar- -Qag rest werd ontslagen in Zutphen woont, was gistermiddag niet aanwezig bij de behandeling H van zijn zaak voor de Haagse g*01 rechtbank. Officier van justitie av0 mr. Klopper-Gerretsen betreur- veri de dat: "We weten nu niet of hij W01 tot inkeer is gekomen en beseft bes wat hij heeft aangericht". had Zij eiste een lange gevange- nisstraf tegen de man in ver- band met de jonge leeftijd van de kinderen. Bovendien nam Vü zij het de man kwalijk dat hij zijn vrouw, een Thaise die hij in een massagesalon in Thailand had ontmoet, en zijn stiefdoch- O ters had bedreigd. "Hij had het gezin in zijn macht. Zijn vrouw mocht bijna niet het huis uit. j Toen zij een zelfmoordpoging had gedaan, mocht ze niet naar het ziekenhuis omdat hij bang was dat zijn daar iemand zou vertellen over de incest", aldus de officier. Uiteindelijk vluchtte de vrouw met haar kinderen naar een opvanghuis en deed ze aan gifte van de incest. Daar bleek pas ook goed hoe bang de kin deren waren voor hun stiefva der. "Ze waren als de dood voor hem. Hij is nog vaak in de buurt geweest. De kinderen werden steeds panisch", aldus mr. Klopper-Gerretsen, die me de omdat de man volledig toe rekeningsvatbaar was 21 maan den cel, waarvan zes maanden voorwaardelijk eiste. Volgens de advocate van de verdachte, mr. Basten, was psy chiatrische behandeling en be geleiding door de reclassering wel degelijk gewenst. "Mijn cliënt is danig onder de indruk geraakt van de gebeurtenis sen", zei ze. De raadsvrouw meende dat de geëiste gevange nisstraf te lang was. Ze pleitte voor een meer voorwaardelijke straf waarbij haar cliënt tevens de verplichting krijgt om zich te laten behandelen. De uitspraak volgt over twee weken. kinderen op en geeft de gemeente jaarlijks een subsidie van 60.000 gulden. Bovendien is hier een van de peuterspeelzalen omgevormd tot halve-dagopvang. In Leid- schendam gaan 30 kinderen naar het kinderdagverblijf, dat door het ministerie van wvc wordt gesubsi dieerd. Het kost de gemeente jaar lijks 30.000 gulden. Omdat de be hoefte groot bleef heeft de gemeen te besloten een tweede dagverblijf op te richten voor 30 kinderen. Dat kost 190.000 gulden, aldus de nota. Daarnaast leggen de regioge meenten tienduizenden guldens opzij voor peuterspeelzalen. In Voorschoten gaat het om 156.000 gulden voor de zes speelzalen, waar ruim tachtig kinderen ge bruik van maken en die bijna alle maal een wachtlijst hebben. Af hankelijk van de hoogte van hun inkomen, betalen de ouders maan delijks tussen de 43 en 72 gulden voor twee of drie ochtenden peu terspeelzaal per week. Bibelebon vangt zo'n 55 kinde ren per week op en vraagt, afhan kelijk van het ouderlijk inkomen, tussen de 1,12 en 540 gulden per uur (exclusief BTW). 'Hiernaast worden nog drie verschillende schalen gehanteerd, gekoppeld aan het aantal gebruiksuren', aldus het CDA. De wachtlijsten variëren hier van drie maanden tot ander half jaar. de onzekerheid of Zo rekent de Kringgang 175 gul- ook in de toekomst nog banen voorhanden zijn en de opkomst van volwassenonderwijs. Ook is er een groot aantal een-oudergezin nen door echtscheidingen en onbe wust ongehuwd gebleven moe ders. Daarnaast is het uiteraard in een aantal gezinnen noodzaak dat man en vrouw werken. Omdat het vaak om part-time werk en part-ti me scholing gaat is er vooral vraag naar een opvang voor minstens vier uur per dag, zo heeft de partij begrepen. Kwaliteit In Voorschoten ligt de situatie misschien nog wel scherper dan landelijk. De gemeente telt volgens het CDA 'relatief veel gezinnen waarvan man en vrouw (willen blij ven) werken en er zijn veel een-ou dergezinnen'. Op dit moment zin er voor de jongste gezinsgenoten ver schillende opvangcentra: kinderen den voor een weekje opvang, heb ben de christen-democraten onder zocht. Bovendien moet ook naar de kwaliteit worden gekeken. Bij par ticuliere speelzalen als Bibelebon is volgens de partij 'geen enkel zicht op de kwaliteit van het gebo den aanbod'. Bij peuterspeelzalen en kinderdagverblijven is dat zicht er wel. In de zalen krijgt het kind 'zo ruim mogelijke ontplooiings kansen als aanvullende opvoeding buiten het gezinsmilieu. In de ver blijven worden daarnaast maaltij den bereid en is er slaapgelegen heid. Regio Regio-gemeenten als Leiderdorp en Leidschendam hebben al derge lijke voorzieningen, stippen de christen-democraten aan. In Lei derdorp vangt het dagverblijf 15 Burgerlijke Stand jaar; W.C.M. de Ruijter wv Mechelse. oud 80 jaar; A.C.M. Westenbroek, oud 72 jaar; M. de Vries, oud 56 jaar; A. Brink man wv De Graaf, oud 81 jaar; J.A. van Egmond wv Van der Kooij, oud 88 jaar, J. van Leeuwen, oud 66 jaar; M.M. Har- telt, oud 69 jaar; C.J. Persoon wv Gom- pel, oud 81 jaar. Gehuwd; C.W. Perquin met A.L. Min- ke; E. Segaar met N.H. van Rees; K.J.A. Scheltens en P. Vogelzang. Ondertrouwd: 1 apr. B.C. Moggré met K. L'angereis. Ondertrouwd: 7 apr. R.A. van Brussel met L. Fajardo, 7 apr. L. Ouwehand met O.M. Debets, 7 apr. P.P. Grasmeijer met R. Bronsema. Overleden: 29 mrt. B.M.M. Berg, oud 9 jaar, 8 apr. C. Zwaan w.v. van der Luit. oud 80 jaar, 8 apr. A.J. van Wijk, oud 87 jaar, 9 apr. A.G. Broers w.v. de Jong, oud 86 jaar. LEIDEN - Geboren: Joram Martijn zv. L. Melissant en S. Robbers, Dominique dv. F. Opdam en B.E.S. van Leeuwen, Geertje Marianne dv. T. van der Mark en G. Souverfjn, Dorinda Esmeralda Ca- therina dv. C.G. Haneveld en S. Grave- maker, Maria Cornelia dv. W.J. de Win ter en J.J- van Delft, Youssef zv. L. Ait Blal en K. Ait Blal, Rosamarie dv. C. van der Plas en A. D'Apice, Jacobus Lam- bertus zv. I.M. Schumacher en G.M.P. Kaptijn, Jeanette Johanna dv. B.W Drinkwaard en M.L. Ravensbergen. WARMOND - Geboren: '2 mrt. Anja, dv Zwaan, Jacob en De Winter, Helena J.H.M.; 10 mrt. Philip Henn, zv Wave rijn, Cornells en Dalman, Gerda P.; 21 mrt. Charlotte Francisca, dv Van Win- sen, Mattheus J.P.M. en Van Delden, Theresia H.; 26 mrt. Mariska. dv Van Tongeren, Franciscus T.M. en Cuvelier. Adriaantje Overleden: 1 mrt. Van Alkmaar wv Harteveld, Johanna 15 okt.00; 2 mrt. Blankers, Jacoba M.. 2 mei96; 12 mrt Boom, Jacobus H. 20 mrt.96; 18 mrt. Willemse, Henrica M.A. 5 jun99; 26 mrt. Hovener wv Niesten, Sophia M. 8 mei89. Geboren te Leiden: 22 mrt. Chantal Jeannette, dv Houweling, Gijsbertus en Van der Eist, Francisca A. WARMOND - De schilderwerken van Harm Rijkmans zijn vanaf heden tot 21 mei 1987 in het Oude Raadhuis aan de Dorpsstraat in Warmond, te bezichtigen. Zijn werk bestaat voornamelijk uit het weergeven van water, bos en wei; gecombineerd met bewogen luchten. Vooral de sfeer van avonden en vroege ochtenden leggen de nadruk binnen Rijkmans schilderkunst. Waarschijnlijk doordat hij al op jonge leeftijd werd aangetrokken door het prachtige natuurgebied rondom Steenwijkerwold, waar de man in 1930 werd geboren. Zonder dat de kunstenaar ooit een leermeester had, hield hij op 15- jarige leeftijd al een kleine expositie die voornamelijk uit potlood-werken bestond. Na enkele jaren is hij met warme kleuren gaan werken die zijn aquarellën erg levendig maken en aan de Haagse School doet denken. De openingstijden zijn woensdag, donderdag en zondag van 14.00 tot 16.00 en zaterdag van 11.00 tot 16.00.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12