Stuk grond Morsweg prima 1 geschikt voor Koets-o-theek' De la Mar lapt uitslag van onderzoek PSP aan ziin laars Winkelcentrum Stevenshof op 8 mei feestelijk geopend Burgemeester Goekoop tijdens vergadering: 'Superchannel moet betalen' Samenwerking WD pas in 1988 bekeken ^Politie gaat bezoekers arrestanten fouilleren Betere ontvangst van Duitse zenders kost kwartje per maand 'Ze komen me maar twee dagen halenbetalen doe ik nooit LEIDEN - Volgens burgemeester r nu d~ïoekoop is het terrein aan de C-wonMorsweg, waar enkele jaren gele ien 'de bom' werd geborgen, een uitstekende plek voor de Koets-o- gist^ee^- Goekoop zei dat gister en steavonc* °ori ,,orrraHorir"T Aa i vergadering i aanriommissie bestuurlijke aangele- iebedi^en^e<^en' deed een dringend 3_won£>eroep °P de raadsleden om er periovoor te zorSen dat er geld beschik- q h^>aar komt voor verplaatsing van en gel^eze discotheek die aan de Kruis- 00p vstraat voor veel overlast zorgt, tte v Het is niet de eerste maal dat de burgemeester er voor pleit geld vrij te maken voor de verhuizing van horecagelegenheden in de binnen stad die voor overlast zorgen. Vo rig jaar, bij de vorming van een nieuw college, schreef Goekoop een brief aan de eerste onderhan delaar van de PvdA met het drin gende verzoek hiervoor in het col legeprogramma geld uit te trek ken. Dat heeft echter geen effect gehad. De Koets-o-theek is niet de enige v LEIDEN - "Superchannel moet betalen voor de uitzendingen of an- iadsv4ers van de kabel verdwijnen". Dat kten fnenen enige leden van het alge- tafneen bestuur van de de gemeen gist^chappelijke regeling antenne- benergievoorziening Leiden en om- ogeving. Volgens de bestuursleden loor hbetaalt de satelliet-zender wel een Op hbijdrage aan de grote steden en CD.weigert Superchannel de Leidse een bijdrage te ver- betre Het algemeen bestuur vroeg :haanvoorzitter J. Fase gisteren nog- achtmaals om de onderhandelingstafel )at tete gaan zitten met vertegenwoordi- ziel gers van de zender. Fase zegde dit toe maar dacht niet dat de poging succes zou hebben. Volgens haar was het niet zeker dat Superchan nel aan de kabelregelingen in de grote steden betaalt. Het algemeen bestuur besloot gisteren bovendien geen 'matrix'- beeld op de kabel te zetten. Een matrix-beeld geeft op het televie- scherm in het klein wat er op de andere zenders is te zien. Het alge meen bestuur vond zo'n voorzie ning te kostbaar. Bovendien zou zo'n beeld met verschillende klei ne schermpjes nog een kanaal in beslag nemen. discotheek waarover de politie klachten ontvangt, maar wel een die zeer regelmatig dergelijke reac ties oproept. Nog onlangs ontving de gemeenteraad een brief van verontruste buurtbewoners hier over. In het verleden is de sugges tie gedaan de discotheek naar het Schuttersveld of naar de parkeer garage Sanders te verplaatsen, maar daar is nooit wat van terecht gekomen. Aandachtspunt Een van de oorzaken van de overlast van horecabedrijven in de binnenstad is volgens Goekoop dat alle gelegenheden vrijwel op het zelfde tijdstip massaal door de be zoekers worden verlaten. Goekoop zei gisteravond niet uit te sluiten dat de werkgroep 'kleine criminali teit' waaraan onder meer de ge meente en de politie deelnemen, voorstellen zal doen om het slui tingsuur van de cafés in Leiden vrij te geven om zo een spreiding van het aantal mensen dat de kroegen verlaat te bewerkstelligen. "Een dergelijk voorstel is in de werk groep nog niet aan de orde ge weest, maar het is wel een aan dachtspunt". aldus Goekoop. Hij zei zelf voorlopig geen voorstellen te willen doen om het sluitingsuur te verruimen of vrij te geven. In kringen van CDA en D66 heb ben raadsleden er zich over gebo gen of deze zaak opnieuw in de ge meenteraad aan de orde gesteld moet worden. Leiden kent sinds een jaar een aantal cafés dat op vrijdag en zaterdag tot drie uur 's nachts open mag blijven. In tegen stelling tot wat enkele politieke partijen hadden verwacht, heeft dit vrijwel geen klachten opgeleverd. D66-raadslid Langenberg vindt het echter nog te vroeg om deze oude discussie nu al nieuw leven in te blazen. "We hebben in de fractie af gesproken de zaak nog een jaar aan te zien. We willen in ieder geval dat er in deze raadsperiode nog een keer over gepraat wordt", aldus Langenberg. Overigens is het niet waarschijn lijk dat er in de gemeenteraad een meerderheid bestaat om de slui tingsuren te verruimen. De drie collegepartijen zijn overeengeko men niet te tornen aan de bestaan de regeling, hoewel de WD zich in het verleden wel voorstander van een soepeler regeling heeft ge toond. ieest< le viLEiDEN - Links Leiden-wethou- e Jatier Hans de la Mar is niet van plan op te stappen wanneer een onder zoekscommissie van de PSP tot de conclusie komt dat de partij ten CDonrechte aan een college met de at h<WD deelneemt. Deze commissie indestelde onlangs een definitief oor- t wodeel hierover uit tot volgend jaar lijmaart. e hel De commissie werd in het leven ïn iigeroepen onmiddellijk nadat de ikenpSP-afdelingsvergadering vorig besloot tot deelname aan het d« college. Volgens een uitspraak van een PSP-congres mag de partij al leen deelnemen aan progressieve colleges. De onderzoekscommissie bestond uit twee vertegenwoordi gers van het partijbestuur en twee vertegenwoordigers van het Leid se afdelingsbestuur. De commissie zou gaan onderzoeken of het colle geprogramma wel voldoende on derdelen van het verkiezingspro gramma van Links Leiden bevat. Deze opdracht werd gaandeweg uitgebreid met een onderzoek of LEIDEN - De politie wil bezoekers van arrestanten die in het politie bureau verblijven, gaan fouilleren op het bezit van wapens. Een meer derheid van de commissie bestuur lijke aangelegenheden verleende daar gisteravond goedkeuring aan. D66 en PPR stemden tegen omdat zij het fouilleren van bezoekers als een aantasting van hun integriteit beschouwen. Volgens burgemeester Goekoop moet een dergelijk onderzoek erd^>laats kunnen vinden wanneer het rdobm mensen gaat die een arrestant willen bezoeken die verdacht Gewordt van zware criminele activi- B ,eteiten. Goekoop voerde aan dat het ïsicin huizen van bewaring zeer ge- u "bruikelijk is om bezoekers te fouil- dn leren. Hij wees er op dat er in poli tiecellen soms arrestanten verblij ven 'die eigenlijk in zo'n huis van bewaring thuis horen'. Door mid del van dergelijke onderzoeken wil de politie de eigen mensen be schermen tegen vuurwapenbezit van arrestanten of hun bezoekers maar ook mogelijke uitbreekpo gingen voorkomen. Volgens woordvoerders van D66 en PPR kan volstaan worden met het fouilleren van de arrestant na afloop van het bezoekuur. Zij we zen er op dat gedurende het bezoek voortdurend een arrestantenbe waarder aanwezig is zodat de kans dat er wapens worden overhan digd niet erg groot is. het college voldoende progressieve resultaten boekt. Daar kwam de commissie echter niet uit. Volgens een woordvoerder van Links Lei den is de conclusie dat "dit college niet tot slechte dingen leidt, maar er werden ook geen structurele wijzigingen in Leiden ontdekt". Wat er met dat laatste bedoeld wordt, is ook De la Mar niet duide lijk. "Misschien hadden ze ver wacht dat de revolutie in Leiden zou uitbreken", aldus De la Mar. Toen het er om ging conclusies te trekken, bleek de commissie verdeeld. De vertegenwoordigers van het partijbestuur neigden er naar de deelname van Links Lei den aan het college te veroordelen, terwijl de plaatselijke vertegen woordigers geen reden zagen om goedkeuring er aan te onthouden. Daarop besloot de commissie de zaak nog een jaar aan te kijken. In september worden de voorwaar den opgesteld waarop het college in maart volgend jaar beoordeeld wordt. De la Mar doet het werk van de commissie af als 'infantiel'. "Ik ga hieraan geen consequenties ver binden. Je kan niet als je al twee jaar aan een college deelneemt, op principiële gronden besluiten er uit te stappen. Ik blijf dan ook ge woon zitten", aldus de wethouder. GELD GESTOLEN - Uit de kan toorruimte van sociëteit Minerva aan de Breestraat is afgelopen weekeinde een geldkistje met on geveer 1000 gulden gestolen. De dieven kwamen binnen door een ruit te vernielen. LEIDEN - Geboren: Mohamed, zv. M. Bagha en F. Ahannay; Silvana Antonia, dv. T.G. Erades; Simone Anna Margare- tha, dv. H. Loef en M.J.A. van der Slot; Hasnae, dv. M. Elwali en K. Badaoui; Anouk Nynke, dv. T.J. Tebeest en M.W. Swagten; Chantal, dv. C.J.E. Bosma; Ri chard, zv. G. Bijsterbosch en A.E. Hoek; Roderik Adriaan, zv. R.F. van Rossem en C.P. van der Post; Michél, zv. A.G. van der Meij en G.M. van Beelen; Dando Jacob Valentijn. zv. G.C. Hinne en L.E. Pluimgraaff; Jeffrey, zv. L.M. van der Leest en M.J.M. van der Poel; Arjan, zv. D. van Klaveren en T. Heemskerk; Anouk, dv. A.J.M. Schakenbos en I. Houwaart; Johanna Wilhelmina, dv. F.P. de la Rie en J. Hermsen; Johannes Marinus Petrus, zv. J.A.M. van Beek en P.A.M. Fijneman; Claire Leonie, dv. P.G. Rodenburg en M. Visser; Robbert- Jan Nicolaas, zv. N.W.J. van der Steen en M.G. den Dopper; Laurentia Gerda Elisabeth, dv. W.Th. Jacobs en Ph.C.Th.M. Weizen; Casper, zv. O.R. Rensen en X.H. Rotteveel; Jeroen, zv. O.R. Rensenen X.H. Rotteveel; Safia, dv. A. Boutahiri en N. Amine; Xander, zv. Ph.J. Landwaart en M.G. Nagtegaal; Robbert-Jan, zv. D.J. Lut en A.G. Enter; Arend, zv. A. van Dijk en G.D. van Duijn; Ronald, zv. D.L. de Bock en G. van Polanen; Erica Dominique, dv. R.P. van Manen en J.A. Heijstek; Sebastian Jeroen, zv. G.B.M. Arrachart en M.M. Tudorache; Willemijn, dv. F.M. van Dok en L.H. Kloosterman; Gerard Hendrik Ewout, zv. G. van Dijk en J. Versteeg; Dewi Valentine, dv. S.M.R. Fieker; San ne Marije, dv. C. Guijt en A.H. de Wit; Gaitrie, dv. G. Mahadew en J. Samlal; Martijn Yu-ren, zv. M.J.J. Gijbeis en S.Y. Fung; Bart Jan Pieter, zv. J.P.J. Hoogervorst en M. Eikelenboom; Koen, zv. R.H. van Haasteren en A.A. Bijnen; Jacky, zv. L. van Duijvenbode en C. van der Plas; Anneloes Petronella, dv. J. de Geest en J.C.M. Krul; Gino Vittorio An tonio, zv. G.V.A. Simon en S.P. Lobato; Philippus Cornelis, zv. J.P. Schouten en M.W. Jansen; Stacey Meghann, dv. S.M. Foen A Foe en A.E. van der Plas; Vin cent, zv. W. Hus en M. Kuisen; Daan, zv. F. Slager en J. Bonda; Melian, dv. M. Rietbergen en P.J.J. Hamaker; Arman do Bastiaan Cornelis Frederik Jacob Maria zv. C. Jeekel; Houssine, zv. M. Amghar en M. Rahaui; Petronella Jaco- ba, dv. M. Prins en W. van Duijn; Ri chard Olivier Henri, zv. J.W.M. Loeff en A.L. Brown; Ronald, zv. R. Verplancke en J.I.M. Deijn; LEIDEN - De officiële opening van het winkelcentrum Stevens- bloem wordt op 8 mei door wet houder Fase verricht. Een dag later wordt het met een feestprogramma de Stevensbloem voor het publiek geopend. Op vrijdag zullen ver schillende mensen toespraken houden, onder wie de wethouder, en de vertegenwoordigers van Noorlander Beheer Nederland BV en Philips Pensioenfondsen. Een dag later zal onder anderen Gerard Joling met een optreden de ope ning opluisteren. Het nieuwe winkel- annex woon- LEIDEN - Een betere ontvangst van Duitse televisie- en radiozen ders zal de kabelabonnee tussen de 20 en 25 cent per maand gaan kos ten. Het dagelijks bestuur van de ontvangstmast in Oegstgeest ver wacht dat de betere ontvangst van de zenders in april 1988 een feit zal zijn. Daartoe worden speciale aan- voerverbindingen per straalzender tot stand gebracht, evenals vorig jaar met de Engelse zenders ge beurde. Het totstandbrengen van die verbindingen gaat echter alleen door, wanneer het kabelnet in Den Haag vanavond voor het aanleggen van straalverbindingen besluit. De aanvoerlijnen zijn te kostbaar om voor een regionaal kabelnet aan te leggen. De ontvangst van Duitse zenders is in deze regio bij bepaalde weers omstandigheden slecht. De ver wachting is dat de kwaliteit van de ontvangst bij de komst van Neder land 3 nog verder terug loopt. Vooral de ontvangst van Duitsland 2 zal aanmerkelijk in kwaliteit ver minderen. Bij de berekening van de kost prijs is rekening gehouden met het zogenaamde BBC-effect. Toen de aanvoerverbinding voor BBC 1 en 2 eenmaal een feit was, nam het aantal deelnemende kabelnetten sprongsgewijs toe en daalden de kosten voor alle deelnemers. De PTT onderzoekt momenteel ook voor de Belgische zenders BRT 1 en RTB 1 een straalverbin ding tot stand kan komen. Of deze aanvoer financieel haalbaar is, is afhankelijk van de deelname van kabelnetten in Noord-Holland. Het is nog niet bekend of en wanneer de aanvoerverbinding voor Belgi sche zenders gerealiseerd zal zijn. centrum in de Stevenspolder is een samenwerkingsproject van de ge meente Leiden, Noorlander Be heer Nederland BV en belegger Philips Pensioenfondsen. In het centrum zijn 96 woningen en 26 winkels opgenomen. De twee kan- toorlagen beslaan totaal 430 vier kante meter. Met de bouw van de Stevensbloem is een bedrag van 19,2 miljoen gulden gemoeid ge weest. De architect ir. A. Ganev heeft een luifelconstructie in hoefijzer- vorm ontworpen. In het het win- kel-wooncentrum overheersen ronde vormen. Volgens Ganev ver zachten de ronde vormen en ver sterkt het de relatie met de omge ving. De architect heeft ook ge bruik gemaakt van het park dat vlak bij het centrum ligt. Dat park loopt nu tussen de twee onderde len van de Stevenbloem. De luifelconstructie die is aange bracht heeft een aantal functies. De bezoekers lopen buiten en toch droog en omdat de luifels door zichtig zijn, worden de etalages van de winkeliers niet te donker. Bovendien verbergen de luifels de dakterrassen van een aantal wo ningen. LEIDEN - "Ze komen me maar twee dagen halen, betalen doe ik nooit". Een man van stavast, die Noord wij kerhouter. Mochten de officier en de rechter geloven dat hij vorig jaar februari door het rode licht van de spoorwegover gang bij de Herenstraat in Voor hout was gereden; prima, ze de den maar. Maar fout zaten ze. door Simone van Driel De verdachte had, toen hij na de vermeende overtreding door de politie was gehoord, gezegd dat hij de zaak wilde laten voor komen. "Ik ben namelijk niet door het rode licht gereden", ver klaarde hij gisteren voor het kan tongerecht. Zijn verhaal: "Ik ben gestopt voor de witte streep, ach ter een auto die zowat tegen de spoorboom stond te wachten. Nadat het licht gedoofd en de spoorboom omhoog was, ben ik gaan rijden. Maar het gekke was: ik reed net op de spoorbaan en het was weer 'tingelïngelinge- ling'. Ik kon niet anders dan doorrijden, anders had ik een slagboom op m'n dak gekregen". "Dat zou nog het minste zijn", verbeterde de rechter, die waar schijnlijk een aandenderende trein op het oog had. Enfin, de verdachte was het er dus niet mee eens. Hij had de desbetreffende verbaliserende agent na veel moeite weten te be reiken en hem de zaak uiteenge zet. "Hij zei dat hij zich het een en ander niet meer wist te herin neren", deed de man verslag van dat gesprek. "Nou, als ze zo ge makkelijk met andermans geld omspringen...". De rechter vroeg of de spoor wegovergang was voorzien van het bord met de waarschuwing dat auto's moeten wachten tot de rode lichten zijn gedoofd omdat er nog een trein kan aankomen. "Jazeker wel. Ik kom daar al tien jaar langs, ik sta het elke dag te lezen". "Oh, om te kijken of er nog wat aan is veranderd", dacht de rechter leuk te zijn. Maar de man was niet in de stemming voor grapjes. Hij was niet door het rode licht gereden, punt uit. Groot was dan ook zijn veront waardiging toen de officier een boete van 80 gulden eiste. Vrije dag opgenomen, al die moeite voor niks. En hij had hier boven dien niet eens meer gestaén als hij door rood was gereden, zei hij. De opmerking van de rechter dat agenten de instructie krijgen alleen een bekeuring uit te schrijven als ze absoluut zeker van hun zaak zijn, "om discus sies over wel of niet rood te ver mijden", vond geen gehoor. De verdachte bleef twijfelen aan de waarneming van de agent. Ook al omdat die man in het procesver baal had geschreven dat een en ander zich op de Jacoba van Beierenweg had afgespeeld, in plaats van op de Herenstraat. En omdat hij zijn auto, "die harstik- ke bruin is", voor oranje had ver sleten. "Het uitspreken van een von nis is doorgaans een monoloog", wees de rechter de verdachter fijntjes terecht die hem almaar in de rede viel. Hij legde een boete van 75 gulden op, die de man, verklaarde hij wederom, niet zou betalen. Hij koos voor de twee dagen zitten. De rechter advi seerde hem daarover nog maar eens na te denken. "Twee dagen zitten klinkt namelijk aardiger dan het is. Kost u ook weer vrije dagen en zo". Record De Voorschotenaar bleek een wel heel bijzonder record op zijn naam te hebben staan: 29 bekeu ringen in acht maanden tijd voor steeds dezelfde overtreding: par keren waar het niet mag, althans waar hij het niet mag. Plaats van handeling is de Hooglandsekerk- gracht. Alleen de bezitters van een gemeentelijke ontheffing mogen daar hun voertuig stallen. En de Voorschotenaar heeft die, ondanks vele pogingen er één te bemachtigen, niet. Gisteren kwam de eerste van die 29 zaken voor. De man had op advies van de parkeerpolitie de zaak laten voorkomen, omdat het op deze manier wel een erg uitzichtloze situatie werd. En wat de rechter en de officier na tuurlijk dolgraag wilden weten: wat bracht de man er toe zo hard nekkig het parkeerverbod te ne geren? De Voorschotenaar vertelde werkzaam te zijn bij een nabijge legen bedrijf. Soms moet hij met geld over straat. "Het is veel te gevaarlijk om de auto dan een eind weg te hebben staan", legde hij uit. "En ook op andere mo menten is het veel te lastig als ik hem niet op de Hooglandsekerk- gracht zet. De Kaasmarkt bij voorbeeld, daar heb ik ook niets aan. Daar mag je maar twee uur staan en da's voor mij veel te kort. En het nare is dat ik maar geen ontheffing krijg". Wat dat geld betreft: waarom kan hij als hij geld moet vervoe ren, niet eerst zijn auto halen en dan even voor de deur van het bedrijf zetten, het geld halen en wegrijden, vroeg de rechter. Maar dat vond de man ook geen oplossing. "Dan kan ik ook een tik op m'n hoofd krijgen". Ah, dat was het: meneer wilde eigen lijk helemaal niet met geld over straat. Nou, daar zijn tegenwoor dig heel wat oplossingen voor. Wat te denken van een kluisje? Trouwens, wat wilde de beste man nu eigenlijk van de rechter? "Stel dat u om wat voor reden dan ook wordt vrijgesproken, wat wilt u daar dan mee? Denkt u dat dat een ontheffing voor de toekomst is?" Tja, de verdachte wist het eigenlijk zelf ook niet zo goed. Hij begreep wel dat de rechter hem die ontheffing niet kan geven, maar ja, die bekeurin gen. Hij had toch wel argumen ten, het was voor het bedrijf toch een gigantische toestand. Er was al gesuggereerd dat het dan maar uit Leiden weg moest gaan. "Als 500 mensen een parkeerovertre- ding begaan, hebben ze alle 500 argumenten", gaf de rechter aan dat argumenten helemaal geen waarborg voor vrijspraak zijn. De officier eiste 60 gulden boe te voor de 'grossier in bekeurin gen', zoals hij hem noemde. De rechter legde hem dat ook op. Een snel rekensommetje leert dat dit geintje de Voorschote naar met nog 28 veroordelingen in het verschiet wel erg duur komt staan. Maar wel eigen schuld; de rechter begreep niet waarom de man tot eindeloze herhaling van de overtreding was overgegaan. Hij had na een paar bekeuringen zijn auto, in af wachting van het verkrijgen van een ontheffing, beter toch maar ergens anders kunnen neerzet ten. Overigens, de suggestie om uit Leiden vertrekken moest het bedrijf zich maar niet aantrek ken, troostte de officier. "Zolang de burgemeester dat niet zegt, is er niks aan de hand". Duiven Postduivenhoudersvereniging De Zwaluw vloog vanuit St. Gishlain. De uitslag: 1,6,9 K. Jan sen; 2,3,5,10 Brouwer-de Best; 4,8 W. van Ommen7 M. van Klave ren. De Vriendenclub hield een wedstrijd vanuit Aalst met 780 duiven. De uitslag: 1,2,3,8 combi natie Kooy/Werkhoven; 4,7 W. Sierajr.; 5 A. Bink; 6 F. Ladan; 9. combinatie BodyrüVinkesteijn; 10 F.J. Compier. Ook de P.V. Leiderdorp vloog vanuit Aalst. Uitslag: 1 F. van Heusden; 2,9 D. van Seggelen; 3 E. Brong; 4 combinatie B.G.; 5 P. Sloos; 6 W. de Roode; 7/10 G. Hen- drikse; 8 J. Knijnenburg. De Reisduif vanuit Aalst. Uit slag: 1,2,3,6 P. Kooy man; 4 W. van der Hooft; 6 W. Tolboom; 7 M. de Groot en zn. 9 W. Kop; 10 W. Fokker. De Blauwkras vloog eveneens vanuit AalstDe uitslag: 1,2 com binatie Nieuwendijk; 3 J. Fran ken; 4,5,10 A. Houweling6 P. Landensbergen; 7 N. Nievaart; 8 F. van de Wetering; 9 combinatie De Mooy. De Snelvlieger vanuit Aalst. Uitslag: 1,2, J. Groenedijk; 3 F. Jansen; 4 B. Vlekke; 5,6 combina tie J/.N7,8 P. van der Tuin; 9 L. van der Tuin; 10 Pen en zn. Het Oosten vloog vanuit Aalst. Uitslag: 1,5,7,9 R. van den Nieu wendijk; 2,8 P. Juffermans; 3 10 J. Smit; 4 combinatie Putten- Weezen. De Rijnklievers hield op 18 april een wedstrijd vanuit Duf fel. Uitslag: 1 A. Houders; 2,7,8 C. Kop; 3,6 Van der Velde; 4 J. van der Wal; 5 J. Koster; 9 T. Kraan; 10 B. van Mil. Op 24 april vloog De Rijnklie vers vanuit Aalst. Uitslag: 1,3,4,5,10 J. Kok; 2 A. Honders; 8 C Kop; 9 J van der Wal. Praatshow De Leidse Werkgroep Homose- xualiteit houdt zondag 3 mei in het zondagmiddag café een praatshow. Gasten zijn de hoog leraar gynaecologie E. van Hall, de Leidse huisarts K. Fogelberg en de medicus K. de Bruyn, hoofd van de spermabank en coördina tor van het KI-team en de afde ling seksuologie. Aanvang 15.00 uur aan de Langegracht 65. Kaarten en sjoelen Muziekvereniging De Burcht houdt zondag 3 mei een kaart- en sjoelmiddag in de Burchtvesting aan de Aalmarkt 9. Aanvang 14.00 uur. Collectanten Het Chili Front Leiden zoekt nog vrijwilligers voor de huis- aan-huis- en straatcollecte die in de week van 4 tot en met 9 mei wordt gehouden. De opbrengst van deze bevrijdingscollecte is bestemd voor het Chileense volks verzet tegen de Chileense dicta tuur. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij het Chili Front Leiden, Herensteeg 5, 2311 SG Leiden. Viswedstrijd Hengelsportvereniging SOVPTT viste op 26 april een wedstrijd in de Weespervaart bij Diemen. Uitslag: 1. J. Spies; 2 p. van der Voort; 3. N. Ravensber- gen; 4. P. van den Bogaard; 5. W. van Klaveren; 6. B. Oudshoorn; 7. N. Massaar; 8. K. La Lau; 9. T. van den Bogaard. Concordia De christelijke muziekvereni ging Concordia speelt woensdag in de Rotterdamse Kuip voor en tijdens de rust van de interland voetbalwedstrijd Nederland- Hongarije. Conditie De IJssportvereniging Leiden houdt dit seizoen droogtrainin- gen in het recreatiepark De Bult aan de Roomburgerweg. Deze staan onder leiding van KNSB geschoolde schaatstrainers. De trainingen starten op dinsdag om 19.30 uur tot 20.30 uur en woensdag 29 april om 18.30 uur tot 19.30 en 19.30 uur tot 20.30 uur. Daarna elke dinsdag en woensdag tot en met 29 en 30 sep tember, uitgezonderd de maand juli. Vrijwilligers De Stichting Praktisch Peda gogische Thuishulp zoekt vrijwil ligers die oppas willen zijn bij geestelijk gehandicapte kinderen en gezinnen die zo nu en dan een kind willen opvangen. De stich ting biedt hulp aan gezinnen met een thuiswonend geestelijk en/of lichamelijk gehandicapt kind of en kind met een ontwikkelings achterstand. Vrijwilligers die zich opgeven krijgen een intro- duktiecursus. Reacties naar Maus Bruinsma, Lokhorststraat 16. Telefoon 142910. Ars Het LeidLs Schilder- en Tekenge nootschap Ars Aemula Naturae houdt zaterdag en zondag open huis in het Ars-gebouw aan de Pieterskerkgracht 9. Op deze twee dagen kan tussen 12.00 uur en 16.00 uur kennis worden ge maakt met de cursussen die Ars te bieden heeft. Ruilbeurs Ruilclub Koningskerk houdt vrijdag een ruilavond voor ver zamelaars van postzegels, mun ten, prentbreifkaarten, lucifer- merken, sigarenbandjes, in de Dr. van Voorthuysenschool, Mar- nixstraat 104. Openingstijd is tussen 19.00 uur en 22.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15