Kwaliteit orkesten wordt aangetast' Benjamin in het leger': hecht stuk van Guttmann KIJK UIT VRIJDAG 24 APRIL 1987 Raad van State behandelt conflict met minister DEN HAAG (ANP) - De tien grote orkesten van ons land zijn van mening dat de kwaliteit van de orkesten wordt aangetast door de bezuinigingen die minister Brinkman van cultuur heeft doorgevoerd. Dit bleek gisteren tijdens een zitting van de Raad van State waarin de orkesten hun eerder ingediende bezwaarschriften tegen de bezuinigin gen mondeling kwamen toelichten. AMSTERDAM (ANPI - Het Concertgebouw in Amsterdam heeft in een dag vrijwel alle kaarten verkocht voor het tweede optreden binnen een half jaar van Wladimir Horowitz. Vaandag was nog maar een enkele kaart te koop, aldus Concertgenouw-directeur M. Sanders. Horowitz (83) verzorgt op 24 mei in de grote zaal van het Concertge bouw opnieuw een recital. Het gaat om de première van een nieuwe, korte tournee langs enkele Europese steden. De pianist trad eind no vember, toen voor het eerst in lange tijd, ook al op in de Nederlandse hoofdstad. Gisteren om half tien 's morgens begon aan de kassa van het Concert gebouw de voorverkoop van het nieuwe optreden van Horowitz. De kaarten kosten, evenals vorige keer, 200 gulden per stuk. Sanders denkt dat er voor het Concertgebouw financieel sprake is van een record: „De grote zaal telt 2.200 plaatsen, dus we hebben op één dag voor zo'n vier ton aan kaartjes verkocht". Door de snelle invoering v£ hoge bezuinigingen heeft de r ter zich schuldig gemaakt De resterende drie miljoen zijn structurele bezuinigingen. Grote bezwaren hebben behoorlijk bestuur, aldus vertegen- orkesten tegen de zogenoemde woordigers van de orkesten. Zij willen dat de Raad van State het besluit van de minister vernietigt. Een woordvoerder van het mi nisterie van WVC verdedigde de bezuinigingen door te wijzen op het 'overaanbod' van symfoniemu- ziek en de snelle groei van het aan bod van de overige muziek. Vol gens hem moet de subsidie nodig herverdeeld worden. In totaal moeten de orkesten 12 miljoen gulden inleveren. Drie vierde deel daarvan komt ten goe de aan andere muziekvormen zoals bij voorbeeld jazz- en popmuziek. Derde concert Kamerkoor in kerk Noordwijk Het derde en tevens laatste van de cyclus concerten van het Neder lands Kamerkoor in de N.H. kerk in Noordwijk-binnen, heeft plaats op 29 april. Het porogramma van deze avond bestaat uit Duitse koormuziek van de laatste 100 jaar. Met werken van Brahms (Fest- und Gedenkspru- che), Reger, Pfitzner (Columbus, opus 16) en Nepomuk David. budgetfinanciering die de windsman in januari '84 heeft doorgevoerd. Voor die tijd konden de orkesten al hun kosten declare ren. Nu moeten zij met een jaar lijks tevoren vastgesteld bedrag rond zien te komen. Verscheidene woordvoerders van de orkesten zeiden niet langer in te kunnen staan voor de kwali teit van de muziek. Zij vinden dat het ministerie de bezuinigingen te laat heeft aangekondigd. De orkes ten hebben daardoor te weinig tijd gehad om de maatregelen finan cieel op te vangen. Ook hebben zij grote moeite met het ingevoerde systeem dat bepaal de musici in plaats van een volledi ge baan nu nog maar een deeltijd baan krijgen aangeboden. Alleen de werkelijk gespeelde uren wor den nog maar betaald. Reis- en ver- blijfuren komen voor eigen reke- MANAGUA (Rtr) - De Britse romanschrijver Graham Greene, die een luxcii iwiucji vuui ci en icivc- kort bezoek brengt aan Managua, heeft van de Sandinistische regering de nine"* VoleenïT'de*^woordvoerders hooQste Nicaraguaanse literaire onderscheiding gekregen. President Da- - - niel Ortega speldde de schrijver de'Ruben Dario'medaille op, genoemd naar de beroemste Nicaraguaanse dichter. Greene (82) werd geprezen voor de „transcendentale" kwaliteit van zijn werk en „zijn strijd tegen imperialistische overheersing". lopen hierdoor de beste weg. De voorzitter van de Raad State doet 11 juni uitspraak. KIMBAND - Op de aansluiting van wand en vloer doen zich in veel huizen (onzichtbare) kieren voor, die water doorlaten. Een handig produkt om dit euvel uit de wereld te helpen is "kimband" van Rigips. Dit concert staat onder leiding Het is vliesdun en zelfklevend ma- van de dirigent van het RIAS- teriaal. Vooral in vochtigè ruimten het i De in Frankrijk wonende schrijver, van wie de verhalen zich vaak af spelen in Latijnsamerikaanse landen, zei „diep getroffen" te zijn. „Ik ben mij er zeer goed van bewust dat Engeland en Frankrijk zeer weinig voor jullie hebben gedaan in jullie moeilijkheden, dus ik heb het gevoel dat ik het niet verdien", zo voegde hij er evenwel aan toe. Greenes betrokkendheid bij Midden-Amerika dateert uit 1976, toen hij bevriend raakte met de Panamese sterke man generaal Omar Tomjos. die het land 14 jaar regeerde tot aan zijn dood bij een vliegtuigongeluk, in 1981. Deze vriendschap was het onderwerp van zijn jongste boek Getting to know the general'. (foto afpi Schenking van Getty Trust voor het Princessehof in Leeuwarden LEEUWARDEN (GPD) - Het mu seum Het Princessehof in Leeu warden heeft een gift van 58.000 dollar, rond de 117.000, ontvan gen van de Paul Getty Foundation in Los Angeles. Het geld zal ge bruikt worden om een weten schappelijke catalogus van de Aziatische collecties van het mu seum te vervaardigen. Met dat werk zal de scheidende directrice van het museum, Barbara Harris- son, zich de komende twee jaar be lasten. Het gaat daarbij om stukken ke ramiek uit de vijftiende, zestiende en zeventiende eeuw. Ze zijn met name van belang omdat ze een ei gen licht werpen op de handel van de Portugezen en de Nederlanders in die periode. Aan de schenking zijn een aantal voorwaarden verbonden. Geld dat overblijft, moet worden teruggege ven aan de Getty Trust, de appara tuur die nodig is voor het project, onder meer een computer, wordt echter eigendom van het museum. Voor de administratie en de super visie van het werk zal Het Princes sehof per jaar 10.000 ontvangen. Voor Barbara Harrisson is aan het project gedurende twee jaar een sa laris van 40.000 per jaar verbon den. Voorstelling: Benjamin in het leger (Biloxi blues) van Neil Simon. Spe lers: Paul Röttger, Peter Broekaert, Klaas Hulst. Bart Romer, Huub Sta pel, John Leddy, Albert Ehrnrooth, Leontien Ceulemans. Diana Coolen. Decor: Huub van Gestel. Regie: Karl Guttmann. Gezien gisteren in de Leidse schouwburg. LEIDEN - Vijf jongemannen in een treincoupé, op weg naar hun legerplaats Biloxi en Gulfport, Mississippi. Amerika. Een tafe reel dat op zondagavond ook veelvuldig in onze treincoupés is waar te nemen. Knapen die met enige branie vertellen over 'het leven'. De vijf moeten eerst op training alvorens zij naar het front worden gestuurd. Het is 1943, de Tweede Wereld oorlog woedt. Eén recruut, Euge ne Morris Jerome, is in de trein begonnen aan zijn mémoires. Van dag tot dag houdt deze Ben jamin van het gezelschap, die ook schrijver wil worden, zijn ge dachten bij. Met deze naïeve joodse jongen die nog niet eens weet hoe de liefde moet worden bedreven, zet de toneelschrijver Neil Simon eigenlijk zichzelf neer. Een rol, een hoofdrol, die op het lijf is geschreven van Paul Röttger. Ondanks zijn kinderlij ke verwondering en onbedoeld humoristische opmerkingen, laat hij zien hoe het leger er uit eindelijk toch in slaagt 'een man' van hem te maken. Simon, die meer dan 23 toneel stukken op zijn naam heeft staan, heeft zijn autobiografie ge dramatiseerd tot drie toneelstuk ken. Dit is het tweede. Het eerste is ook door Guttmann geregis seerd en ging over de jeugd van Benjamin in Brooklyn New York. Het laatste deel, waarmee Guttmann volgend jaar hoopt te komen, gaat over het begin van Simons schrijverschap. In het kamp aangekomen, wor den de recruten onmiddellijk ge confronteerd met de niets en nie mand ontziende kadaverdiscipli ne van Sergeant Toomey. Ieder een reageert daar op zijn eigen manier op. Tegenover Benjamin staat Arnold Epstein. Ook een jood. maar een die zich op geen enkele manier klein laat krijgen. Hij haat het leger en gelooft niet in de theorieén van zijn sergeant. Als enige gehoorzaamt hij niet. wat hem regelmatig komt te staan op het schoonmaken van de latrines. De andere drie zijn meer de echte branieschoppers. Met na me Wykowski, de Pool in het ge zelschap. Hij discrimineert en volgt alle opdrachten zonder na denken op. In de aantekeningen van Morris wordt hij omschre ven als de man die het eerst in aanmerking komt voor hoge mi litaire onderscheidingen. Een zesde, een halfbloed, die zich een paar dagen later bij de ploeg voegt, omdat hij strafcorvee heeft, houdt zich een beetje afzij dig. Hij wordt later gevangen ge zet wegens homoseksuele han delingen. De opzet van de Amerikaanse successchrijver Simon is duide lijk. Hij heeft zes personen met verschillende afkomsten bij el kaar gezet en maakt daarmee duidelijk hoe mensen zich gaan gedragen als ze in een groep moeten opereren. Benjamin had zich in de trein ten doel gesteld zijn 'maagdelijkheid' te verliezen en verliefd te worden. Dat is hem gelukt. Een mooie, haast ontroe rende scène is zijn bezoek aan Ook Huub Stapel, die Epstein speelt, valt op. De branie die hij in de film Flodder liet zien, is hier afwezig. Hij heeft de rol van de intellectueel, die zich niet laat vernederen en precies weet wat hij doet. Regisseur Karl Guttmann (70) die met dit stuk zijn gouden to neeljubileum viert, heeft in inter views verklaard dat hij de tek sten van schrijvers uiterst zorg vuldig behandelt. Geen eigen in terpretaties, maar gehoorzamen aan de aanwijzingen van de au teur. Dat blijkt een goede formu le te zijn geweest. Het stuk is er een hecht geheel door geworden, een eenheid. Het loopt allemaal heel precies. Elk detail, elke be weging is grondig ingestudeerd en heeft daardoor iets vanzelf sprekends gekregen. Zo moet het - krijg je de indruk - en niet anders. Een mooi stuk, met veel herkenbare en vertederende mo menten. 'Don't fence me in'. Ve len in de zaal zongen dit oorlogs liedje zachtjes mee toen de man nen naar het front verdwenen. SASKIA STOELINGA Exposities Kunst van Stof. Zo heet de tentoon stelling, die van 25 april tot 5 juli in het museum 'De Lakenhal' is te zien. De bedoeling van deze expositie is het traditionele beeld van textiel kunst te doorbreken door werk te to nen van bekende en minder bekende kunstenaars. Kunst van stof heeft in de afgelopen kwart eeuw een specta culaire ontwikkeling doorgemaakt: van wandkleed tot via textielreliëf tot ruimtelijk object. De formaten van de kunstwerken zijn groter geworden en naast de traditionele textielmateria len worden nu ook kunststoffen als plastic, nylon en pvc verwerkt. Deze expositie wil daar een indruk van ge- Ria Rettich exposeert tot 24 mei in de AZL-galerie. Openingstijden: dage lijks van 10.00 tot 17.00 uur Leiden Rijksmuseum Boerhaave - Steen straat, 'Balans van een eeuw', Neder landse natuurwetenschappen en ge neeskunde in de 19e eeuw, t/m mid den '87; di. t/m za. van 10-17 uur. zo. 1 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, Moderne Japanse kera miek van Keiko Hasegawa, tot 21/6; 'De jaargetijden van de mens.', tot 27/ De Lakenhal - Oude Singel; aanwin sten moderen kunst, t/m 26/4; di. t/m 10-17 uur. zo. 13-17 uur Rijksmuseum voor Geologie en Mine ralogie - Hooglandse Kerkgracht. 'Dieren, vroeger en nu', t/m 26/4; ma t/m vr. 10-17 uur, zo. 14-17 uur. Stadhuis - tentoonstelling over de Open School, tot eind april; ma. t/m 8.30-16.30 uur. Sylvius laboratorium - Wassenaarse- weg 72, Lous Stuijfzand, samenge stelde landschappen, tot 1/5; tijdens werkdagen. Galerie-Atelier Treetje Lager - hoek Oude Rijn/Pelikaanstraat, tekeningen grafiek van Saskia Splinter en Nienke Raven; t/m 25/4; woe. en vr. 13.30-18 uur, za. 12.30-17 uur, do. 13.30-18 uur en 19-21 uur. De drie haringen - Middelstegracht etsen en gouaches van Marijke Manners, tot 15/5. Kunstuitleen Leiden - Lammermarkt, W. Stevens, recente fotowerken, t/m woe. t/m za. 14-17 uur, do. avond 19-21 uur. Ars Aemula Natuare - Pieterskerk- gracht 9, werken van leden, t/m 26/4; dag. 13-16 uur uur (ma. 13/4) gesloten Piggelmee - Janvossensteeg 59, Feng, tekeningen met als thema maskers, Griekse mythologie, drama en thea ter, t/m 30/4. Hooglandse kerk - werk van kunste- rs die tevens christen zijn, t/m 30/ na. 13-15.30 uur, di.-vr. 11-15.30 za. 10-16.30 uur LAK-galerie - Cleveringaplaats, Ton de Kroon, tekeningen, tot 30/5; ma. V n vr. 10-17 uur, woe. t/m za. 20-23 uur. :o. 15-17 uur. t Huys Benee - Nieuwe Rijn 3 - per manente tentoonstelling van werk Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. zo. van 12-16 uur Openbare bibliotheek - Nieuwstraat. Caeciliastraat 18 - Tika Kauffman, zeefdrukken, Alice Kunfman, portret ten, Eve Pourquié, etsen en aquarel len, Marianne Zwollo, gouaches, teke ningen in kleur pastels en acryl op pa pier, tot 22/5; ma. en di. van 13-17 uur. Leiderdorp Elisabeth ziekenhuis - Simon Smit- weg, gouaches van Huysman, t/m 26/ 4; dag 8-17.45 uur, za. en zo. van 8-15 Alphen Rhijnkade elf - Rijnkade 11, Aquarel len van Sonja Dwinger, t/m 30/4; di. t/m za. 10-17.30 uur, vr. van 10-21 uur. Galerie Alba - Kortsteekterweg, Al fonso Ramón Torcal, schilderijen en grafiek; Pieter van Heerden, klein- plastiek in brons, t/m 10/5; vr., za., zo. van 1040 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnburg - Oude Vlietweg 6, 'Rijnsburgers laten Rijns burg zien' en de vaste collectie 'De Andere Middeleeuwen', tot 5/9; vt. 19- 21 uur, za. 10-16 uur. Katwijk Galerie De Witte Duif - Koninginne weg, Peter Cox en J.C. v.d. Heijden, olieverven; za. 11-13 en 14-17 uur. Wassenaar Hotel Wassenaar - schilderijen van Leny van Horssen en Rineke Waas dorp, t/m 30/4. Hillegom Galerie Catharina - Meerstraatprom., Anton Buytendijk, olieverven en aquarellen, tot 11/5; di. t/m vr. 10-18 uur, za. 10-17 uur. Noorden De Watergeus - Simon van Capelweg 10, etsen, aquarellen en olieverven van José Calsina, t/m 24/5; di. t/m zo. vanaf 12 uur. Lisse Galerij De Nachtegaal - Heereweg 10, schilderijen van W.H. Dirven, maand april; dag. 9-23 uur. Noordwijkerhout Leeuwenhorst congrescentrum - Lan- gelaan 3, werk van grafisch genoot schap drukkerstroost, tot 15/6; dag. 9- 21 uur. Nieuwveen De Veenhoeve - Oude Nieuwveense- weg, etsen van Reinder Homan, t/m 4/6; ma. t/m za. 10-17.30 uur. vr. tot 21 Kijnsaterwoude Galerie De Barg - Woudsewijk, teke ningen en schilderijen van Peter Flo- rian Bogner, 3/5 t/m 24/5; vr., za. en zo. 14-17 uur Concerten Het Watteau Kwartet treedt van avond in de Kapelzaal van K&O op. Het programma vermeldt werken van Mozart, Bartok en Brahms. Het kwar tet bestat uit Alexander Tal (viool), Mary Rees (tweede viool), Jonas Kon rad (altviool) en Lodewijk Spanjaard (cello). Aanvang 20.15 uur. De Stichting Orgelstad Leiden houdt morgen voor de vijfde maal de Orgel dag. Aan deze Orgeldag, die is georga niseerd met de bedoeling gelden bij een te brengen voor de restauratie van het Pieterskerkorgel, werken tal van mannenkoren mee De organis- Fey. Joop Brons, Jan Schmitz i 9.45 i t op de beiaard van het stadhuis door Co Groenewoud. De slotmanifestatie is 's avonds in de Pieterskerk, waar or ganisten en mannenkoren zullen op treden. De concerten worden gege ven in de Marekerk. de Hartebrug- kerk en de Hooglandse Kerk, 's mor gens van 10.30 uur tot 12.15 uur en 's - middags van 15.00 tot 16.45 uur. Anneke Jansen-Kot en Rijk Jansen geven zondagavond een concert op het orgel van de Dorpskerk van Was senaar. Ze voeren werken uit voor handen van o.a. Mozart, Van Beetho ven en Merkel. Aanvang 19.00 uur. De pianiste Lanny Kho geeft maan dagavond in de Kapelzaal het laatste recital uit de serie Franse pianomu- Het Schonberg Kwartet, altviolist Henk Guittart deze week werd verrast met de 3M-muziekprijs ter waarde van f 100.000,-, speelt dins dagavond bij Stichting Burcht mu ziek uit deze eeuw. Van het kwartet maken behalve Henk Guittart deel uit Janneke van der Meer (viool), Wim de Jong (viool) en Hans Woudenberg (violoncello). Het Schonberg Kwartet is ontstaan uit het veertien musici tel lende Schonberg Ensemble, dat in de jaren zeventig is opgericht door leer lingen en oud-leerlingen van het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag. Evenals bij de programmering van het Schonberg Ensemble vormen de werken van de drie belangrijkste componisten van de Tweede Weense School, t.w. Arnold Schonberg, An ton Webern en Alban Berg, het hoofd bestanddeel van het repertoire. Voorts bestaat het repertoire uit com posities van o.a. Darius Milhaud. George Antheil. Charles Ives, Luigi Nono, Léos Janécek en Matthijs Ver- Black Ballet Jazz USA, maandagavond in de Leidse Schouwburg. (foto pr) ze mee te nemen op een uitgebreide toer. Volgens het programma zorgen de goed geoliede ritmesecties, smaak volle toetsenpartijen. messcherpe gi taarriedels, twee achtergrondzange ressen en een melancholieke sax voor een echte reggaesound. Aanvang 22.00 uur; Breestraat 66, Leiden Op Koninginnedag is er in het har drock centrum Scum in Katwijk een festival waar 's middag en 's avonds Een internationaal ensemble onder leiding van Siebe Henstra. bestaande uit blokfluiten, clavecymbel, cornetto en viola da gamba, geeft woensdag avond in de serie oude muziek een concert in de Taffehzaal van het Rijk museum van Oudheden. Het ensem ble, dat wordt gevormd door Pia Els- dörfer, Jean Tubéry, Susanne Brau- mann en Siebe Henstra, brengt een programma bestaande uit vroege Ita liaanse en Spaanse Barokmuziek. Pop Stichting Jongenrencentrum Nieuw Nijevelt organiseert vandaag in de Wassenaarse Tent een concert van de hardrock band: Thanatos. Aanvang 23.00 uur; de zaal is aan de Van Zuy- len Van Nijeveltstraat 204 (achterom), Wassenaar. In het LVC treedt zaterdag de Britse reggaeformatie Reality, een van de populairste groepen in dit circuit. De muziek komt dicht in de buurt van het geluid van UB40 en het was dan ook deze groep die Reality grote be kendheid in Engeland bezorgde door terd. Op 30 april speelt bij de Stichting Burcht het trio Conjunto Chiquinha. Dit trio speelt Braziliaanse muziek met een melacholieke klankkleur. Aanvang 21.30 uur. Aanvang 21.30 uur; Burgsteeg 14, Leiden. Leiden Hans Cornelissen in 'Helder als glas', za 25, 20.15 uur, Litteris Sacrum: 'Angst en hoop'. zo 26,14.30 uur, Jubileumvoorstelling Stichting Folkloristisch Dansensem ble Achalay. ma 27, 20.15 uur. Black Ballet Jazz USA woe 29. 12.45 uur. Lunchtheater To neelgroep Centrum met 'Bij mij thuis' nie: 'Concierto Movemiento'. LAK-theater vr 24, 20.30 uur, Pauline Daniels: 'Geen plek, nergens'. za 25, 20.30 uur, Michele Anne de Mey: 'Face a Face'. zo 26, 15 uur. De Blauwe Zebra: 'De Blauwe Zebra', voor kinderen vanaf 7 jaar. di 28. 13.15 uur, lunchconcert door Studenten Kon. Conservatorium. Waaggebouw vr 24, za 25, 20.30 uur. voorronden Leids Cabaret Festival 1987. Den Haag uur. zo 26, 14 uur, Haagse Comedie met Charing Cross Road 84. zo 26, 20.15 uur. Haagse Comedie speelt 'Wilde Honing'. do 30. 20.15 uur. Toneelgroep Theater 'Angelo en Rosanna'. Appeltheater vr 24. za 25, 20.15 uur, 'Het Verjaar dagsfeest' door Theatergroep De Ap- Circustheater vr 24, za 25, zo 26, 20.15 uur, Herman van Veen met zyn nieuwe one-man- woe 29. 20.15 uur, Kathak-dansen van Noord-India. do 30, 20.15 uur, Nederlands Dans Theater: 'The Unsung' en 'L'Histoire Diligentia zo 26, 14.30 uur, Ruud v.d. Meer, bari ton en Rudolf Jansen, piano, di 28, 12.45-13.30 uur, Lunchvoorstel- ling Kees van Kooten. woe 29, 20.15 uur, Stuffed Puppet Theatre, poppentheater voor volwas- Pepijn vr 24, 20.30 uur, Paóla Tuin zingt American Songs en Unknown Kurt do 30. 20.15 uur, KCOV Amsterdam, Amsterdams Promenade Orkest o.l.v. Martin Kammmga. Cultureel Centrum Amstelveen vt 24. za 25. 20.15 uur, Tineke Schou ten met 'Tien in topvorm', di 28, 20.15 uur, Joop Doderer. Nelle- ke Burg, Diane Dobbelman e.a. 'Drie is teveel'. woe 29, 20.15 uur, Jan Blaaser in 'Wie do 30, 20.15 uur, Thérèse Steinmetz 'Nacht van de Balkan 2'. Muziektheater vr 24, za 25. di 28. do 30,20.15 uur. Het Nationale Ballet met 'Assepoester'. Stadsschouwburg vr 24, za 25, do 30, 20.15 uur, Het Fu- bliekstheater speelt 'Het wijde land', ma 27, di 28, woe 29, 20.15 uur, Haagse Comedie. 'Wilde Honing'. Rotterdam Amsterdam Carré vr 24. za 25. 20.15 uur, Milva en Astor Piazzolla 'El Tango' Concertgebouw bert, viool, Hélène Versloot, i za 25, di 28. 20.15 uur. Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Antoni Ros-Marba, m.m.v. Edith Mathis, so- zo 26, 14.15 uur, Concertgebouwor kest o.l.v. Ivan Fischer, m.m.v. Maria- Joao Pires, piano, i 26, 20.15 uur, Symphonie Orkest De reggaeformatie Reality treedt zaterdag op in het LVC Philharmonisch Orkest o.l.v. Mariss Jansons. zo 26. gr. zaal, 14.30 uur, K.O.V. Sym- phonia o.l.v. Henk Bner. ma 27. gr. zaal. 20.15 uur, Het Neder lands Philharmonisch Orkest o.l.v. Antoni Ros-Marba, m.m.v. Edith Ma this, sopraan. di 28, grote zaal, 20.15 uur, coracu door Anita Meyer 'Now and Forever', do 30, gr. zaai, 14.30 uur. Feestelijk Oranjeconcert: Rotterdams Opera- koor o.l.v. Piet Struuk. m m.v. Elzbie- ta Smytka, sopraan, Henk Kreukniet, tenor, Aad van den Hoeven, orgel, do 30. gr. zaal, 20.15 uur, Feestelijk concert op Koninginnedag: Arie Keij- zer, orgel, m.m.v. Het Nederlands Ko per Kwintet. Theater Zuidplein za 25, gr. zaal, 20.15 uur. dans door Ro salind Newman i.k.v. 'Dancing Ame- Luxor-theater vr 23. za 24. 20.15 uur. 'Het kan vreemd gaan', met Pleuni Touw Hugo Metsers. ma 27, woe 29. do 30. 20.15 uur, 'Een bijzonder prettig vergezicht' met ry Dresselhuys, Petra Laseur en Leen Jongewaard.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 25