27 april t/m 1 mei '87 Zaterdag 25 april Leiden "tuft" naar de Luifelbaan mededelingen gemeentebestuur DE LUIFELBAAN Volop gratis parkeren. DE LUIFELBAAN Commissie vergadering Commissie voor Algemene en Bestuurlij ke Aangelegenheden Maandag 27 april a.s. om 20.00 uur in ka mer 23/24 van het Guldenviies, Bree- straat 125. Agenda: Jaarverslag 1986 Directie Brandweer. Evaluatie arrestantenbewaking. Evaluatie klachtenbehandeling gemeen tepolitie Leiden. Regionale samenwerking politiekorpsen in Zuid-Holland midden. Benoeming ambtenaar burgerlijke stand de heer De la Mar. Bovenstaande vergadering is open baar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daar voor terecht in het informatiecen trum in de hal van het Stadhuis. Diversen Stadswerk nr. 18 is uit M.i.v. heden is Stadswerk nr. 18 verkrijg baar. U kunt gratis een exemplaar afhalen bij de bekende punten, balie Stadhuis en balie Stadsbouwhuis. In dit nummer kunt u alles lezen over: -De proef met autovrije Breestraat: het waarom, de inrichting, de omleiding, het leven na de proef. - En wat er aan vooraf ging: De Breestraat- story. - Plannen voor nieuw NS-station en projec ten op en onder Stationsplein. - Kerkbrug in restauratie. - Herbouw molen De Put gereed. Heempark-rondleiding Zondag 26 april a.s. om 14.00 uur is er weer een rondleiding in het Leidse Heempark. Op de maandelijkse rondleidingen komen aan de orde wetenswaardigheden over inheem se planten en de landschapstypes waar ze thuishoren, het beheer van het park en folk lore en gebruik van wilde planten. Deze maand vragen vooral voorjaarsbloeiers zo als de sleutelbloemen en uitlopende knop pen de aandacht. De wandelingen staan o.l.v. natuurgidsen van het IVN-afd. Leiden (Instituut voor Na tuurbeschermingseducatie). De wandeling duurt 5 kwartier. Na afloop kunt u ook een kijkje nemen in de Bijenstal. Het Heempark is gelegen aan de Oegstgeesterweg. Ope ningstijden van mei t/m september: maan dag t/m vrijdag 08.30-17.30 uur, zon- en feestdagen 14.00-17.00 uur. Wijzigingen ophalen huis- en grofvuil i.v.m. Koninginnedag en Bevrijdingsdag Op donderdag 30 april (Koninginnedag) en dinsdag 5 mei (Bevrijdingsdag) wordt geen huis- en grofvuil opgehaald. U wordt dringend verzocht huisvuil op deze feest dagen niet buiten te zetten, maar op de eerstvolgende ophaaldag aan de reini gingsdienst aan te bieden. Ophalen grofvuil volgens schema: Konin ginnedag (30 april) wordt verschoven naar dinsdag 28 april (wijk 33). Grofvuil op afroep voor gebruikers van mini- en wijkcontainers, wordt woensdag 29 april opgehaald. Op vrijdag 1 mei wordt door de reini gingsdienst normaal gewerkt!! De mini-containerwijk van dinsdag 5 mei (Bevrijdingsdag) wordt op donderdag 7 mei opgehaald. Er kan alleen maar feest zijn, als de stad "bevrijd" is van zijn vuil!!! Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 27 - maaandag 27 apr. Wijk 33 - dinsdag 28 apr. Wijk 24,28 en 32 woensdag 29 apr. Wijk 30 en 31 - vrijdag 1 mei. Het huisvuil van Koninginnedag 30 april wordt 28 april opgehaald. Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8 van de Woningwet: Hoge Morsweg, vernieuwen Diamant- brug. Einsteinweg, bouw bedrijfsgebouw. Zijlsingel 39, verbouw woning. Kortenaerstraat 102, verbouw woning. Beppy Nooijstraat 9.12,13,14,15.47,55 en 57, plaatsen erfafscheiding. else Mauhstraat 13, plaatsen erfafschei ding. Ank v.d. Moerstraat 72. plaatsen erfaf scheiding. Margo Antinkstraat 21, plaatsen erfaf scheiding. Fien de la Marstraat 6,12 en 26, plaatsen erfafscheiding. Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: Ververstraatplein 2, slopen garage en op trekken muur. Openstelling gemeentelijke diensten en instellingen rond de komende feestdagen Op Koninginnedag (30 april) en Be vrijdingsdag (5 mei) wordt er bij de gemeente niet gewerkt. 1 mei (de dag na Koninginnedag) valt op vrijdag en 4 mei (de dag voor Bevrijdings dag) op maandag: deze 2 dagen wor den brugdagen genoemd, omdat ze tussen 2 perioden inliggen waarin niet gewerkt wordt, nl. een feestdag en het weekend. De meeste publieksgerichte instellin gen zullen op die zgn. brugdagen een minimale bezetting hebben, wat wil zeggen dat er wél gewerkt wordt, maar de kans bestaat dat de wachttij den iets langer zijn. Welke Instellingen/afdelingen of directies zijn gesloten? In de periode van 30 april t/m 5 mei zijn gesloten: - Instituut Burgerraadslieden. - Directie Culturele Zaken. - Directie Economische Zaken. Wanneer deze directie gesloten is kunt u uw boodschap inspreken op een telefoonbeantwoorder. - Directie Verkeer en Vervoer. Aanvragen en informatie over par- keervergunningen en invalidenpar- keerkaarten kunnen in de periode van 30 april t/m 5 mei niet in be handeling worden genomen. Voor informatie kunt u vóór 1 mei bel len naar telefoonnummer 254501 Breestraat vanaf 4 mei op proef autovrij Vanaf maandagochtend 4 mei wordt de Breestraat tussen Papengracht én Gan getje op proef voor autoverkeer afgeslo ten. Ook voor bromfietsen is de Bree straat verboden terrein. Bussen, taxi's en fietsen hebben wel toegang tot de Bree straat, in twee richtingen. De bussen en taxi's mogen echter niet harder rijden dan 15 km/uur. De proef heeft tot doel: een betere door stroming van de bus en een aangenamer (winkel)-klimaat voor voetgangers. De proef duurt in principe vijf maanden als zich geen ongewenste ontwikkelingen voordoen. Een begeleidingskommissie houdt de effekten (ook elders in de bin nenstad, bijvoorbeeld op de omleidings routes en in de Pieterswijk) permanent in de gaten. Tussentijds kunnen maatrege len worden getroffen om gerezen proble men op te lossen. Afhankelijk van de evaluatie van de proef aan de hand van gehouden onderzoeken op verkeers- en ekonomisch gebied, zal het gemeentebestuur besluiten de Bree straat al of niet definitief voor autoverkeer af te sluiten. Semi-promenade De Breestraat krijgt voorlopig een nieuwe indeling, die in de week van 4 mei wordt gerealiseerd. Tussen Papengracht en Koornbrugsteeg worden de parkeer- en bushavens bij het trottoir getrokken. Tus sen Koornbrugsteeg en Gangetje be schikken bus, taxi en fiets slechts over één rijspoor. De rest van de straat, afge bakend met verflijnen, is voor de voet gangers. Medio juli wordt (op proef) ook de fiets uit het gedeelte tussen Koornbrugsteeg en Gangetje geweerd, waardoor nog meer ruimte voor de voetganger ontstaat. Boombakken, uitstallingen en een terras je geven de semi-promonade verder vorm. Bedienend verkeer kan terecht in de Breestraat - alleen vanaf het Kort Rapen burg - tussen 06.00 en 12.00 uur en (met de ontheffing) tijdens één uur na winkel sluiting. Omleidingsroutes Het kaartje laat de omleidingsroutes voor autoverkeer zien. Borden zullen de auto mobilist tijdig waarschuwen en de weg wijzen. - Vanaf het Levendaal en de Lammen- schansweg: over de Hooigracht. - Vanaf het station en molen De Valk: over de Langegracht. - Vanaf de Haag weg: over de Witte Sin- Bereikbaarheid marktenroute en Pieterswijk Door het afsluiten van de Breestraat is de marktenroute moeilijker bereikbaar. Tus sen 06.00 en 12.00 uur en (met een ont heffing) een uur na winkelsluiting kan het bedienend verkeer vanaf het Kort Ra penburg via de Breestraat en de Koorn brugsteeg op de Vis- en Botermarkt ko men. Voor personenauto's is de mark tenroute en de Nieuwe Rijn tussen Burg- steeg en Hartesteeg de gehele dag be reikbaar via de route Nieuwstraat - Burg- De Pieterswijk blijft voor autoverkeer be reikbaar vanaf het Noordeinde/Kort Ra penburg via de Breestraat en de Papen gracht. De afsluiting van de Breestraat gaat pas in voorbij de Papengracht. Parkeren Op het kaartje staan de plekken aange geven waar geparkeerd kan worden in de binnenstad. Het dichtst bij de Bree straat liggen: -parkeergarage Levendaal (350 plaat sen) - Garenmarkt (115 plaatsen) - Steenschuur/Langebrug (75 plaatsen) - Boommarkt/Apothekersdijk (100 plaat sen) - Papengracht (60 plaatsen) - Beestenmarkt (70 plaatsen) - Op donderdagavond en zaterdag: ter rein Hoogheemraadschap Rijnland aan de Boommarkt (40 plaatsen). De algemene Invaliden-parkeerplaat sen aan de Breestraat komen te ven/al len, de plaatsen op de Vismarkt worden gehandhaafd. Ter kompensatie komen er enkele plaatsen aan de Langebrug en de Steenschuur. Informatie Wilt u meer weten over de Breestraat- proef en wat daar mee samenhangt of wilt u een probleem aankaarten, richt u zich dan tot de volgende personen: - De heren M. Kuzee of C.N. van Groe ningen van de direktie Verkeer en Ver voer van de gemeente Leiden, Stads bouwhuis, Langegracht 72, Telefoon 254500 Of 254478. - De heren C.L.M. van Cleef, Breestraat 171, telefoon 131728, H.J. Kramers, Korevaarstraat 9, telefoon 130175, of mevrouw T. Gijbeis, Breestraat 147, te lefoon 134994, allen van de winkeliers vereniging Breestraat e.o. BronforeM, bouw berging. Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 27 april 1987 gedurende veertien da gen ter inzage in kamer 241 van het Stads bouwhuis, Langegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wet houders ondanks de ingediende bezwaar schriften en de eventuele toelichting in de commissie voor ruimtelijke ordening, uitein delijk toch een bouwvergunning verlenen krijgen de indieners van bezwaarschriften hiervan bericht. Welstands commissie Maandag 27 april a.s. om 20.30 uur In ka mer 12 van het "Gulden Vlies", Bree straat 125. Agenda: Else Mauhsstraat 12, plaatsen van een erfafscheiding. Ank v.d. Moerstraat 72, plaatsen van een erfafscheiding. Margo Antinkstraat 21plaatsen van een Beppy Nooijstraat 9,12,13,14,15,47,55 en 57, plaatsen van een erfafscheiding. Fien de la Marstraat 6,12 en 26, plaatsen van een erfafscheiding. Forsitiadal 5, wijzigen achtergevel. Admiraal Banckertweg 8 t/m 12, uitbrei den loods. Louis Elsevierstraat 8 en 10, plaatsen dakkapel voorgeveldakvlak en dakraam in achtergeveldakvlak. Dorus Rijkersweg 15-17, uitbreiden showroom, Hoge Rijndijk 180, vernieuwen schuur. Van Slingelandtlaan 1verbouwing. Doelengrabht 4-4a, verbouwen en uitbrei den woningen (monster bouwmaterialen). Rijnsburgerweg 10, uitbreiden gebouw 35 (wijzigingstekening). Rapenburg 35/Doelengracht, wijzigen van de bestaande garage aan de Doelen gracht. Lingestraat 11plaatsen dakkapel achter geveldakvlak. Bloemistenlaan 20, verbouwing (wijzi gingstekening). De Goejestraat 47, maken dakopbouw achtergevel. Schubertlaan, bouw club-accommodatie t.b.v. de ten-vereniging (wijzigingsteke ning). Herenstraat 71, verbouwing. Paulus Buysstraat, bouw 5 woningen (monsters bouwmaterialen). Koddesteeg 20, verbouwing (maken extra verdieping). Breestraat 131-133 hoek Ketelboeter- steeg 1verbouwing (wijzigen van de win kelpui). Burggravenlaan (tegenover de Meyerska- de), vervangen peuterspeelzaal. 1 Haagweg 9, vervangen berging. Stationsplein 212 t/m 218, wijzigen van de onderpui. Spiegelkarper 9, verbouwing. 1 Haarlemmerstraat 95-97, verbouwing en herindeling winkelpand met 2 woningen (wijzigingstekening). Dagvlinder 11plaatsen dakvenster voor- Primuladuin 26, bouw schoorsteen. Roemer Visscherstraat 33, bouw berging. Gerard Brandtstraat 2, verbouwen keu ken en toilet. Haarlemmerstraat 5, 7 en 9, aanbrengen van reclame. Stationsplein 22, verbouwing (wijzigings tekening). Stevenshofjespolder (nabij winkelcen trum de "Stevensbloem", bouw welzijns- centrum. Beekforel 55, plaatsen dakraam achter geveldakvlak. Kortenaerstraat 102, wijzigen achterge vel. Hoge Morsweg (nabij no. 100), vernieu wen Diamantbrug. Vrouwenkerkkoorstraat 15, verbouwing. Oude Rijn 104, vervangen kozijnen door kunststofkozijnen. Zijlsingel 39, uitbreiden woonhuis. Waardstraat 17, optrekken voorgevel. Ververstraatplein 2/achter Oude Heren gracht 14, afbreken garage en optrekken nieuwe muur. Plesmanlaan (tegenover het GAK), bouw kantoorgebouw met bedrijfshal (wijzi gingstekening). Einsteinweg (Leeuwenhoek), bouw kan toor/bedrijfsgebouw. Bronforel 1bouw berging. Bovengenoemde bouwplannen liggen maandag a.s. tussen 10.00 en 12.00 uur ter inzage bij de secretaris van de welstands commissie, kamer 116-A van het Stads bouwhuis, Langegracht 72. Voor telefonische inlichtingen en aanmeldin gen spreekrecht kunt u bellen met telefoon nummer 254543, b.g.g. 254559. Milieu Hinderwet Verleende vergunningen Op 24 april 1987 is vergunning verleend voor de volgende inrichtingen: 1. St. Jacobsgracht 10, 12, 16 en 18, her stelinrichting voor motorvoertqigen als mede verkoop van benzine en dieselolie (Auto Home Leiden b.v.). 2. Vondellaan, regulateurskast (Energiebe drijf Rijnland). De vergunningen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage tot 24 mei 1987 in: a. kamer 012 van het Stadsbouwhuis, Lan gegracht 72, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 b. het Informatiecentrum van de Directie Voorlichting in de hal van het Stadshuis elke werkdag van 08.30 uur tot 16.45 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Tegen het verlenen van deze vergunningen kan tot 24 mei 1987 beroep bij de Kroon worden ingesteld door: - de aanvra(a)g(st)er van de vergunning - de betrokken adviseurs - iedereen die schriftelijk of mondeling bezwaren heeft ingediend tegen het ver zoek en/of ontwerp-vergunning - iedereen die aantoont dat hij/zij redelijker wijs niet in staat is geweest schriftelijk of mondeling bezwaren in te dienen tegen het verzoek en/of ontwerp-vergunning. De vergunningen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ge zonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De ver gunning wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis, ka mer 012, tel. 254437. WINKELCENTRUM occasionshow m.m.v. Ford Rijnland-v.d. Velde Citroen-Verberg Toyota-Binckhorst Skoda. Reuzenrad van avontuur. Elk uur leuke prijzen. WINKELCENTRUM VIJFMEIPLEIN BEVRIJDINGSPLEIN VIJFMEIPLEIN BEVRIJDINGSPLEIN

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12