Britse vervuiling bedreigt Noordzee Machtsstrijd centraal bij verkiezingen Indonesië Greenpeace eist maatregelen Stationering deel SDI in jaren '90 haalbaar 'Ook chantage van homofiele mariniers VS' Londen en Parijs praten over nieuwe kernraketten Poindexter beperkte immuniteit verleend Weer opstandje van Argentijnse soldaten -ï WOENSDAG 22 APRIL 1987 BUITENLAND PAGINA 5 LONDEN (AP) - De Noordzee dreigt de komende vijf jaar onherstelbare schade op te lopen als Groot-Brittannië niet tot scherpere maatregelen ter bestrijding van de zeewater vervuiling overgaat. Dit staat in een vandaag uitgebracht rapport van de milieubeweging Greenpeace. overgang van een situatie van nu cleaire afhankelijkheid naar meer nadruk op defensieve systemen", zegt het rapport in dat verband. Maar de directeur van de SDIO, generaal Abrahamson zei dat, hoe wel dus de huidige stand van re search vervroegde gefaseerde sta tionering mogelijk maakt, het nog te vroeg is om nu al een definitieve beslissing over stationering te ne men. De chemicaliën die momenteel in de Noordzee worden geloosd ver oorzaken ziekten onder verschil lende vissoorten die in deze zee voorkomen. Grote delen van de zee bevatten door toedoen van de gifti ge stoffen te weinig zuurstof, waar door het leven van zeezoogdieren zoals zeehonden, dolfijnen en bruinvissen wordt bedreigd, aldus het rapport. Het rapport, getiteld: „De Ver vuiling van de Noordzee: Het Tij Moet Keren", is gebaseerd op ver trouwelijke informatie van alle lan den die aan de Noordzee liggen. Greenpeace heeft de hand weten te leggen op deze rapporten, die verleden jaar werden opgesteld. „Terwijl andere landen aan de Noordzee voorzorgsmaatregelen nemen ten aanzien van de vervui- WASHINGTON (GPD) - De spe ciale Senaatscommissie die zich met de Iran-affaire bezighoudt heeft gisteren besloten de voorma lige nationaal veiligheidsadviseur John Poindexter tot praten te dwingen door hem beperkte on schendbaarheid te schenken. Ver wacht wordt dat de commissie van het Huis van Afgevaardigden die eveneens met de Iran-affaire bezig houdt dit besluit vandaag zal vol gen. Poindexter heeft tot dusver ge weigerd over zijn aandeel in de af faire te praten. Daarbij beriep hij zich steeds op een grondwetsarti kel waarin staat, dat niemand ge tuigenissen hoeft af te leggen waar van hij nadeel kan ondervinden. Door Poindexter beperkte on schendbaarheid te geven, vervalt voor hem de mogelijkheid zich op dat artikel te blijven beroepen. Als de ex-nationaal veiligheidsadvi seur nu nog zou weigeren te getui gen, zou hij tot gevangenisstraf kunnen worden veroordeeld. Beperkte onschendbaarheid wil zeggen, dat Poindexter niet kan worden vervolgd op grond van zijn eigen verklaringen. De mogelijk heid dat juridische actie tegen hem wordt ondernomen op grond van Buitenland kort Computers De Amerikaanse regering heeft toestemming gegeven voor de ver koop aan Iran van apparatuur waarin Amerikaanse computers zijn verwerkt. Minister Weinberger (defensie) was tegen de verkoop, maar diens bezwaren werden door de ministers Malcolm Baldridge (handel) en Shultz (buitenlandse zaken), weggewuifd omdat de computers niet voor militaire doel einden gebruikt kunnen worden. De afgelopen twee jaar is al voor 70 miljoen dollar aan Amerikaanse computers aan Iran verkocht. Jaruzelski De Poolse leider Jaruzelski heeft gisteren tijdens zijn bezoek aan Moskou gewezen op de 'verschil len' tussen Polen en de Sowjet- Unie in de „etappes en voorwaar den van de opbouw van het socia lisme". Volgens Jaruzelski zijn de door Gorbatsjov bepleite hervor mingen wel in „volledige overeen stemming met de Poolse politiek van socialistische renovatie". Het Poolse publiek heeft volgens hem met enthousiasme en welwillend heid kennis genomen van de diep gaande veranderingen in de Sow- jet-Unie. Koerden ling van deze zee, weigert de Britse regering zulks te doen", volgens Andrew Booth, leider van de Greenpeace Noordzee-campagne. Groot-Brittannië is het enige land dat nog steeds rioolafval in de Noordzee stort en zal in 1990 het enige land zijn dat nog het dumpen van industrie-afval toestaat, aldus het rapport. Greenpeace wil een ontmoeting met de Britse minister van milieu zaken Nicholas Ridley. „Wij willen dat de regering haar houding ten aanzien van de vervuiling van de Noordzee wijzigt", zegt Sue Adams, een woordvoerster van Greenpeace in Londen. De andere landen aan de Noord zee - Nederland, België, Frankrijk, West-Duitsland en de Scandinavi- andere bevindingen, blijft dan wél bestaan. De belangrijkste vraag waarop Poindexter een antwoord zal moe ten geven, is: wist president Rea gan af van de doorsluizingen naar de Contra's, of handelden Poin dexter en North op eigen houtje? Reagan zelfheeft steeds ontkend daarvan af te weten, maar volgens de Washington Post heeft Poin dexter een verdediging opge bouwd rond het uitgangspunt dat hij de president vorig jaar zeker twee keer over de doorsluizingen vertelde. NEW YORK (Rtr.) - De KGB, de politieke politie van de Sowjet- Unie, heeft in de jaren vijftig twee homofiele Amerikaanse mariniers gechanteerd die de ambassade van de Verenigde Staten in Moskou bewaakten. Dit heeft een overloper van de KGB verteld in New York. Ilja Dzjirkvelov, zei tegen ver slaggevers dat de mariniers in het begin van de jaren vijftig aan chantage werden blootgesteld nadat de KGB hen in compro mitterende positie met een spion van de KGB had gefotografeerd. Hij zei „de schunnige foto's" te hebben gezien. Het Amerikaanse Korps Mariniers beweert bij hoog en laag dat er tot aan het recente seksschandaal aan de Amerikaanse ambassade in Mos kou, geen gevallen waren van met de Sowjets collaborerende mariniers. Dzjirkvelov werkte de KGB werkte tussen het einde van de Tweede Wereldoorlog en 1980, toen hij uitweek naar Zwitser land. Hij diende zowel in het Eer ste als in het Tweede Hoofddi rectoraat van de dienst. Het eer ste houdt zich bezig met spiona ge in het buitenland en het twee de met contraspionage tegen Sowjets en buitenlanders in Moskou. JAKARTA - De drie politieke par tijen in Indonesië, PDI, PPP en de Golkar hebben hun verkiezings campagnes vandaag afgesloten. Een voorlopige balans laat zien dat de Democratische Partij (PDI) tij dens de campagnes voor een nieuw Huis van Afgevaardigden, ook wel parlement genoemd, meer publiek heeft getrokken dan de re geringspartij Golkar. sche landen - staan op het stand punt dat de verontreiniging van het zeewater zo snel mogelijk moet worden beperkt omdat niet be kend is welk niveau van vervuiling echt (levens)gevaarlijk is. Alleen Groot-Brittannië gaat ervan uit dat de toekomst dit wel zal leren en dat vooralsnog geen maatregelen no dig zijn, aldus Adams. Volgens Greenpeace bevat de verontreiniging die afkomstig is van rivieren, schepen en booreilan den kwik, arsenicum en een aantal chemische verbindingen. Volgens experts veroorzaken deze stoffen ziekten onder de vissen en zijn zij tevens levensgevaarlijk voor zee zoogdieren. Leverkanker Van de acht soorten vis die het meest in de Noordzee gevangen worden, neemt alleen de schol in aantal toe. Voor wat de andere ze ven vissoorten betreft is er geen sprake van toename; deze soorten nemen veeleer af in aantal. De helft van het aantal scharren dat in 1984 in het zuidelijk deel van de Noordzee werd gevangen bleek ziek; 40 procent van de scharren en botten die in 1985 voor de kust van Nederland werden gevangen bleek leverkanker te hebben. Het aantal dolfijnen en bruinvis sen in het zuidelijk deel van de Noordzee neemt zienderogen af; de zeehonden in dit gebied verto nen de hoogste concentraties PCB's (polychloorbifenyl) ter we reld. In het rapport van Greenpeace wordt de daling van de visstand in de Noordzee voorts voor een deel geweten aan overbevissing; vooral haring en makreel lijken hiervan de dupe te worden. Dzjirkvelov, die in Engeland woont, ontmoette de Amerikaan se media op een persconferentie die was georganiseerd door het National Strategy Information Centre, een particuliere 'think- tank' in Washington. Hij ging in op vragen over het huidige seks- spionageschandaal, waarin drie Amerikaanse mariniers worden beschuldigd van collaboratie met de Sowjets na door vrouwe lijke agenten van de KGB te zijn verleid. Het eerste van de twee chanta- gegevallen speelde zich tussen 1950 en 1951 en het tweede tus sen 1954 en 1955, aldus Dzjirkve lov. Hij wist niet wat voor inlich tingen de mannen hadden gege ven, maar dacht dat het niet zo ernstig was geweest als de nu aan het licht gekomen zaak, om dat men om toegang tot ambas sadestukken te krijgen, de mede- Bij de voorgaande verkiezingen behaalde de partij zonder veel moeite de meerderheid in het par lement, dank zij steun van de mili tairen en de zakenwereld. In 1983 behaalde Golkar 246 zetels, PDI 24 en PPP 94 zetels in het 500 zetels tellend parlement, waarvan overi gens honderd zetels voorbehouden zijn aan de strijdkrachten. De ver tegenwoordigers van het leger worden direct benoemd door pre sident Soeharto. Leger Maar de tijden zijn veranderd voor de Golkar. Sinds deze partij WASHINGTON - Bij het onder zoek in het kader van ruimteverde diging, beter bekend als SDI, is het afgelopen jaar zoveel vooruitgang geboekt dat onderdelen ervan bin nen tien jaar zouden kunnen wor den gestationeerd. Dat staat in het jaarrapport van de overkoepelende organisatie die de onderzoeken in het kader van SDI coördineert, de SDIO. Het rap port is gisteren aan het Congres ge presenteerd. In het rapport staat, dat wellicht al in de vroege jaren negentig de len van Reagans ruimteschild ope rationeel zouden kunnen zijn. Zo'n gefaseerde stationering van SDI wordt door de SDIO niet alleen haalbaar, maar ook wenselijk geacht. „Een effectief geheel van in de ruimte en op de grond gestatio neerde anti-raketsystemen kan een nuttig afschrikkend effect hebben, en zal de Sowjets mogelijk ertoe brengen mee te werken aan de deur over ontmoetingen met de Amerikaanse ambassadeur. „Wij drongen vele keren tot de Egyptische, Turkse, Iraanse en Syrische ambassades door. We beschikten over specialisten die brandkasten openmaakten".. Hij voegde er aan toe dat de belang rijkste ambassades in Moskou die van Frankrijk, West-Duits land en Amerika zijn, maar dat zij "moeilijk binnen te dringen" De 200 Sowjetburgers die werkzaam waren in de Ameri kaanse ambassade stonden vol gens Dzjirkvelov allen in verbin ding met de KGB; ook de werk sters, die de dienst de papieren gaven die in de prullenmanden waren gegooid. Hij zei dat de KGB bezorgd moet zijn geweest toen het Kremlin vorig jaar alle Sowjet- huispersoneel uit de Amerikaan' se ambassade terugtrok uit pro test tegen de uitwijzing van Sow- jetdiplomaten in de Verenigde Staten. wordt geleid door iuilenant-gene- raal Soedarmono is Golkar in de strijd om de macht, een concurrent geworden van het leger. Volgens politieke waarnemers gaat de ver kiezingsstrijd in feite tussen Soe darmono, die presidentiële ambi ties zou hebben, en de legertop on der leiding van generaal Bennie Moerdani. Deze invloedrijke leger leider redde de hopeloos verdeelde Democratische Partij van de on dergang. Tijdens de verkiezings campagnes beschuldigden de PDI- voormannen de Golkar van cor ruptie en ineffecient bestuur. Al in 1986 liet de legertop weten dat Golkar niet meer automatisch Tijdens een persconferentie in het Pentagon zei hij, dat mogelijk nog in de jaren tachtig zo'n beslis sing wél kan worden genomen, als het huidige tempo van onderzoek tenminste gehandhaafd blijft. De SDIO heeft zelfs al een voor zichtige berekening gemaakt van wat de stationering van een eerste MEXICO STAD - In Argentinië had gisteren opnieuw een rebellie plaats van militaire troepen. De op standige militairen hebben hun ac tie vannacht gestaakt op aanraden van hun directe superieuren. Nog geen twee dagen nadat bur gerpresident Raul Alfonsin de troepen onder leiding van kolonel Aldo Rico wist over te halen om hun wapens neer te leggen, waren het deze keer officieren in de noordoostelijke steden Tucuman en Salta die aan het muiten sloe gen. In de eerste plaats zeiden zij het niet eens te zijn met de benoe ming van generaal Jose Caridi als de nieuwe stafchef van het leger. Volgens de rebellen in Salta en Tucuman zou Alfonsin tijdens zijn onderhandelingen met kolonel Al- do Rico aan hem toezeggingen hebben gedaan over de nieuwe commandant. Maar die versie werd hoefde te rekenen op de steun van de strijdkrachten. Oud-officieren werden aangemoedigd om op an dere partijen te stemmen. In de praktijk komt dat er op neer dat de steun naar de PDI gaat, de partij van nationalisten en van christe nen, wier oprichter, president Soe- karno, intussen is gerehabiliteerd. Stemmen op de Islamitische PPP wordt beschouwd als 'verraad'. Generaal Bennie Moerdani, be velhebber van de strijdkrachten, verklaarde onlangs nog, dat hij het meer dan voldoende zou vinden wanneer Golkar zestig procent van de stemmen wint. Dat is tien pro cent minder dan de voorspelling van partijbaas Soedarmono. Uit de opmerking van Moerdani maken Indonesische politici op, dat de le- gerchef wil voorkomen dat de re geringspartij een overgrote meer derheid zal behalen. Een klinkende overwinning voor Golkar zou niet alleen de verkie zingen tot een, wat Indonesische politici zelf zeggen, democratische schijnvertoning maken, maar zal de positie van Soedarmono veel te sterk maken. Hij zou even machtig worden als Gaja Mada, de krachti ge rijksbestuurder van het Javaan se rijk Modjopahit, onder koning Hajam Wuruk (1350-1389). Staatshoofd Het zou voor Soedarmono in theorie kunnen betekenen, dat hij in het Volkscongres - de hoogste autoriteit in Indonesië - over een tweederde meerderheid zou kun nen beschikken om zich tot presi dent te laten kiezen. Het 1000 zetels tellend Volkscongres, waar de 500 fase van SDI zou kosten. Het gaat om een bedrag tussen 40 en 60 mil jard dollar (80 tot 120 miljard gul den), aldus het rapport. Zo'n eerste stuk van het ruimte schild zou vooral bestaan uit in de ruimte gestationeerde wapens die vijandige raketten vernietigen door middel van kinetisch energie (dat wil zeggen: door deze raketten met zich op hoge snelheid voortbe wegende projectielen te bestoken). De kinetische wapens zouden ra ketten moeten aanvallen vlak na dat ze worden afgeschoten (de zo genaamde ,,boost"-fase). Raketten die niet worden vernietigd, zouden vervolgens door op land gestatio neerde anti-raket-raketten moeten worden aangevallen, aldus de plan nen voor de eerste fase van statio nering. via radio en televisie door Alfonsin ontkend, terwijl opnieuw vele Ar gentijnen de straten optrokken om de democratie te kunnen verdedi gen. De Argentijnse president be weerde dat hij op geen enkel mo ment met kolonel Rico in onder handelingen was getreden en stel de dat er tijdens het gesprek in het Campo de Mayo-complex geen en kel document was ondertekend. „Het zou dom zijn geweest als ik met de opstandelingen had gepraat over wie de nieuwe bevelhebber zou worden", zo probeerde Alfon sin alle geruchten in die zin te ont- Volgens de president hadden Ri co en zijn manschappen besloten om hun protest op te heffen nadat hij duidelijk had gemaakt dat de Argentijnse procureur-generaal al enige tijd bezig is om een definitie op te stellen van de zogenoemde 'verplichte gehoorzaamheid'. Sinds de verkiezingen van 1982 is Alfonsin van mening geweest dat de militairen die tijdens de 'vuile oorlog' bevelen opvolgde een spe ciale behandeling moeten krijgen. leden van het parlement en de 500 rechtstreeks door president Soe-, harto benoemde vertegenwoordi gers van het leger, gouverneurs en provinciale autoriteiten deel van uitmaken, kiest het staathoofd en de vice-president. De verwachting is dat de PDI 15 procent van de stemmen zal verzamelen, vooral in de gebie den Midden en Oost-Java, Celebes en in Jakarta; de PPP rond 25 pro cent en de Golkar 60 procent, zoals is voorspeld. De Islamitische Ver enigde Ontwikkelingspartij is vooral sterk op Sumatra. De Gol kar rekent op de miljoenen ambte naren, die verplicht lid zijn van de ze partij. Er wordt ook rekening mee gehouden dat veel studenten en de de zogenaamde Petitie 50 groep, voormalige generaals en mi nisters en hun supporters die tegen het bewind zijn, hun stem niet zul len uitbrengen, omdat zij vinden dat de verkiezingen in werkelijk heid geen verandering brengen in het politieke klimaat. Vergeleken met 1982 zijn de ver kiezingscampagnes deze keer be trekkelijk rustig verlopen. Hier en daar op Java zijn wel ongeregeld heden gemeld, zoals in Jogja waar maandag Golkar-aanhangers mos- keëen met stenen zouden hebben bekogeld. In Klaten, eveneens op Midden-Java, zouden drie mensen bij een schermutseling zijn dood geschoten. In 1982 vielen er tijdens de cam pagnes tenminste 50 doden. Om herhaling te voorkomen heeft de regering dit keer de duur van cam pagne teruggebracht van 45 tot 25 dagen. Indonesische journalisten Voorwaarde voor het in het rap port genoemde tijdsschema is on der meer, dat het Congres moet stoppen met het steeds maar schrappen in de fondsen die de re gering aan SDI wil besteden, zo zei Abrahamson gisteren. De regenng-Reagan wil dit jaar 4,8 miljard dollar aan SDI uitge ven, maar mag van het Congres maar 3,2 miljard besteden. In de begroting van 1988 staat 5,2 miljard dollar genoteerd, maar een com missie van het Huis van Afgevaar digden heeft al laten weten, dat dat niet meer dan 3,3 miljard zal mo gen worden. Abrahamson zei dat dit soort be zuinigingen „grote stukken uit ons research-programma haalt" Bo vendien leiden de bezuinigingen volgens de SDIO-directeur tot minder interesse van het bedrijfs leven om aan het programma mee te doen. Tenslotte, aldus Abrahamson. nemen de technische risico's toe naarmate we minder geld kunnen besteden. De generaal zei in dat verband nog, dat het nu nog te vroeg is om al te kunnen zeggen, of een volledig ruimteschild 100 pro cent effectief zal zijn. LONDEN (Rtr) - Groot-Brittannië en Frankrijk onderhandelen al eni ge tijd over de gezamenlijke ont wikkeling van kruisraketten die zouden worden gedragen door Britse bommenwerpers. De Britse krant The Independent schreef gis teren dat de ministers van defensie André Giraud van Frankrijk en zijn Britse ambtgenoot George Younger vorige maand 'uiterst nut tige' gesprekken gevoerd hebben over dit onderwerp. Een woordvoerder van het Britse ministerie van defensie zei dat de twee landen regelmatig met elkaar praten over defensiezaken, ook over kernwapens, maar wilde niet zeggen of daarbij wordt gesproken over gezamenlijke produktie. De twee landen werden aangezet tot dialoog door de Sowjet-Ameri- kaanse top in Reykjavik, afgelopen oktober, toen voorstellen zijn ge daan tot aanzienlijke vermindering of gehele vernietiging van de Ame rikaanse en Sovjet-kernwapens, volgens The Independent. Voor het nieuwe wapen zou gebruik worden gemaakt van de Franse kennis op het gebied van raketten- technologie en van Britse kernkop pen, aldus het bericht. Het nieuwe wapen zou geen al ternatief zijn voor het Amerikaan se Trident-systeem, dat de Polaris moet vervangen voor de Britse on afhankelijke afschrikkingmacht in de jaren '90, maar zou in de plaats komen van kernbommen die door Britse Tornado-bommenwerpers worden gedragen. Deze toestellen zouden wanneer zij het nieuwe wa pen afschieten zelf op afstand kun nen blijven van het doel. Nu moe ten de Tornado's over hun doel heen vliegen of zo dicht in de buurt komen dat zij zelf zeer kwestbaar zijn voor vijandig geschut. Volgens de krant is de Britse kernbom 20 jaar oud en dringend aan vervan ging toe en moet er snel een beslis sing worden genomen. HERALD - Op het strand van Knokke is gisteren het lijk van een vrouwelijke opvarende van de veerboot Herald of Free Enterprise aangespoeld. Hiermee kwam het totale aantal geborgen stoffelijke overschotten op 176. In het schip moeten zich nu nog 20 tot 30 lijken van passagiers of bemanningsle den bevinden. Dit heeft het bureau van de gouverneur van West- Vlaanderen meegedeeld. Van 174 slachtoffers is inmiddels vastge steld dat het Britse onderdanen en hun buitenlandse collega's die de verkiezingen willen verslaan, moeten zich aan strikte regels on derwerpen. Speciale pasjes en aan bevelingsbrieven van het ministe rie van voorlichting zijn nodig om in de provincies te kunnen rondrei- Politici die tijdens de campagnes de mensen willen toespreken, moesten tevoren hun toespraken aan bevoegde autoriteiten ter goedkeuring voorleggen. En de In donesische bladen mogen geen verkiezingsresultaten in hun ko lommen opnemen, voordat de offi ciële uitslag bekend door een spe ciaal benoemde commissie is be kend gemaakt. Lachende derde Overigens zou president Soehar to wel eens als lachende derde uit de bus kunnen komen, nu de schijnwerpers zijn gericht op de strijd tussen enerzijds de groep van Soedarmono en anderzijds de top van het leger onder leiding van generaal Moerdani. Bij de vorige verkiezingen in 1982 deed zich on geveer eenzelfde situatie voor. De strijd om de macht ging toen tus sen de minister van defensie en te gelijkertijd legerbevelhebber gene raal Jusuf en de minister van voor lichting Ali Moertopo. Soeharto wist zich van beiden te ontdoen door ze tegen elkaar uit te spelen. Jusuf werd uiteindelijk directeur van de Rekenkamer en Moertopo werd benoemd in het college van staatsadviseurs, een functie die hem ineens uit het machtscentrum zette. Bij vuurgevechten tussen het Turkse leger en Koerdische guer rillastrijders zijn gisteren zeven Koerden om het leven gekomen. In het dorp Gelinpertek in de oostelij ke provincie Bingol werden vijf mensen omsingeld en gedood door veiligheidstroepen in een vuurge vecht, dat twee uur duurde. In het dorp Akoren in de provincie Tun- celi werden een man en een yrouw gedood. De Koerdische strijders streven een onafhankelijke staat na in het oosten van Turkije. Rendieren De concentratie radioactiviteit in het vlees van 5.000 Zweedse ren dieren is de afgelopen maanden ge daald van 12.000 naar 1.500 becque- rel per kilogram. Het gaat om die ren uit het gebied dat het meest werd aangetast na de ramp in de kerncentrale van Tsjernobyl een jaar geleden. De rendierenfokkers hopen dat het vlees in de hersft 1987 weer kan worden verkocht. De norm ligt in Zweden op 300 becquerel per kilo. Na de ramp in Tsjernobyl moesten tierlduizenden rendieren wegens radioactieve be smetting worden afgemaakt. door Bob Mantiri In Jogja en Semarang, op Mid den Java, trok de Democratische Partij onder aanvoering van Soe- karno's dochter Megawati ruim 600.000 mensen. Zelfs in de hoofd stad Jakarta leek de PDI de mach tige Golkar de baas te zijn. Twee miljoen mensen woonden de bij eenkomsten van deze partij bij, waarvan de kern gevormd wordt door de door Soekarno opgerichte Nationalistische Partij (PNI). Gol kar trok slechts 150.000 belangstel lenden en de Islamitische Verenig de Ontwikkelingspartij 400.000 Als deze trend zich morgen, de dag van de verkiezingen, zou door zetten dan zou de PDI wel eens voor een grote verrassing kunnen zorgen. Maar politieke waarnemers sluiten een nederlaag van de Gol kar bij voorbaat uit. Deze met rege ringssteun in het leven geroepen organisatie heeft sinds haar oprich ting in 1971 het politieke beeld be paald. Kinderen in Jakarta in de weer voor de PPP, de tweede partij in Indo nesië. De verkiezingscampagne verliep dit keer zonder veel ongeregeldhe den. (foto API V1TORIA - Spaanse gevangenen steken hun bebloede armen door de open raampjes van een bus die hen naar een ziekenhuis in Vitoria zal brengen. Uit protest tegen de plannen om de regels in de gevangenis te veranderen sneden zij gisteren hun polsen door. <Foto AP> werking van twee gelijk nodig heeft. Dzjirkvelov zei dat hij zelf werd ingezet tegen ambassades van landen in het Midden- en Verre Oosten in Moskou en op zeker ogenblik dagboeknotities vond van de Turkse ambassa- door Henk Dam door Rob Sprenkels

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 5