Vervolgcursus sexuele voorlichting. Vrij veitjg, stop Aids. Er is de laatste tijd veel te doen over Aids. En terecht. Het is misschien wel de ergste ziekte die ons bedreigt. Want Aids is niet te genezen. En voorlopig blijft dat ook zo. Maar Aids is wel te voor komen. Eigenlijk is 't helemaal niet zo n besmettelijke ziekte. Er zijn maar twee manieren waarop je Aids kunt krijgen: via bloed-bloedcontact of via sex. Besmetting via bloed komt praktisch niet meer voor, nu we bloed donoren controleren. Alleen mensen die drugs spuiten, 'lopen nog gevaar. Maar besmetting via sex kunnen we alleen voorkomen, als we allemaal oppassen. U dus ook. Door veilig te vrijen. Veilig vrijen is onder alle om standigheden een condoom gebruiken als u regelmatig een nieuwe relatie begint. Of als u losse sexuele contacten hebt. Of als dit geldt voor uw partner. Zo'n condoom is voor veel mensen even wennen. En toegegeven: leuk is anders. Maar besef wel dat het veel erger is om voortdurend bang te moeten zijn voor besmetting. En besef vooral dat het niet alleen om uw eigen leven gaat, maar ook om het leven van uw partner. Zorg dat Aids in Nederland geen kans krijgt. Vrij veilig. Gebruik een condoom. Wilt u meer weten'over het voorkomen van Aids, haal dan de gratis brochure 'Aids" bij bibliotheek, postkantoor of drogist. Mocht u daarna nog vragen hebben, dan kunt u bellen met de Aids Infolijn: 06-3212120 (op werk dagen van 14.00 uur tot 22.00 uur). Hebt u vragen die uw eigen gezondheid betreffen, ga dan naar uw huisarts.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 10