Argentin de lachende derde Schoorvoetend op weg naar EK monnen ^stoken Elkaar Brussel Criquielion en Roche slaan flater in Luik Magere winst Oranje in kwalificatieduel met Bulgaren Primeur in Veenendaal Russen geven visitekaartje af Jannes van der Wal: met dank aan de NS Bleekemolen wint Paasrace Winst Carlsson APRIlpAG 21 APRIL 1987 PAGINA 23 dam) 2.34 lerc, H. iin 6. 9 ik 5. 12. i??5SEL (GPD) - De achtste 2-o. van het SWIFT-tournooi te i en Ottéel bracht de grote 'kanonnen' 5. 6. Aiover elkaar. Wereldkampioen 'Chouten Kasparov nam als zwartspe- ;nt Larsen onder vuur met de ^^^_sch-verdediging, een opening ^Hnee de Rus een aantal jaren ^^^■en zoveel opzienbarende suc- tsiagen in behaalde. Aanvankelijk zag tc Was£ense stelling er niet zo slecht nen zijnnaar in het vierde speeluur m Buitqderde dat. Kasparov offerde 'otow^i°n om een a"Pi°n snel fe jpel 13.2 oprukken en het vervolg leer- at hij het goed had gezien. Bij Lass oferste tijdcontrole moest Lar- fe4 30*uen toren prijsgeven en dat be- io 34 20*de 'n de beslissing. Het vyn Bu.'de daarna nog maar kort. rio 253.1- l. Bron'' mendis Bouwmeester I 428.30 3 Buitci l Albeiubomir Ljubojevic, die in dit innendnooi in blakende vorm ver- 1 14.50^ houdt de wereldkampioen ite w (1 bij. In een oude Italiaanse ha Odifüng verwierf hij al spoedig het plaatsatief tegen Victor Kortsjnoi en 60. Nit^de dat uit tot een grandioze ffra V /alsPositie. Kortsjnoi moest jen, 3jeriaal geven, doch kon met plaatse lichte officieren tegen de da- 8 een soort vesting creëren. Deze Anther evenwel niet bestand tegen 3 0o"Sp witte geweld en zo haalde de 0 262.o»ge Joegoslaaf de wereldkam- puls P?n weer in. Samen staan zij aan 2. Ycgidirig met nog drie ronden te nend 1. 91 30 'in Timman deed het tegen Ana- 10 du Karpov in een vertrouwde zorgie-indiër voorzichtig aan. De 123 60^ij werd een duidelijke remi- telling afgebroken. De volgende 1 de Le ronden heeft de Nederlandse 2 Vcotmeester een betrekkelijk io^26^ Pr°gramma er» hij hoopt op i minst nog 2.5 punt te kunnen is Buiren. Zanzfigel Short boekte zijn eerste i ^„„"lstpunt en wel ten koste van de 'ie Richard Meulders, die het in toernooi wel ontzettend zwaar .ft HHohn van der Wiel had ook nog tn enkele overwinning geboekt, arom zette hij de partij tegen c Winants scherp op. Na een rijk wedstnbinatoir middenspel kwam hij rt (2(delijk beter te staan, maar bij ker G' a^bre^en bet er niet op, dat 9 oo uide zwarte verdediging zou kun- ax. i overrompelen. np vr£én van de beste positionele uurjagtaties tot dusver kwam op —Mm van Ljubojevic. De Joego- ,af was in de zesde ronde door ipzinnig manoeuvreren tegen rre duidelijk in het voordeel ge- men, maar na de tweede tijdcon- ile leek de winst toch nog een obleem. De huisanalyse bracht :komst; bij de hervatting toonde ubo de zekerheid van een slaap- indelaar! Wit: L. Ljubojevic Zwart: E. Spaans, Open Verdediging. I.e4e5 2. Pf3 Pc6 3. Lb5 a6 4. La4 15 5. 0-0 Pxe4 6. d4 b5 7. Lb3 d5 8. ce5 Le6 9. c3 Pc5 10. Lc2 Lg4 11. rjbd2 Le7 12. Tel Lh5 13. Pfl 0-0 14. 'eeg3 Lg6 15. Le3 Te8 16. Tel Lf8 17. Lxc2 18. Dxc2 Pe6 19. Tcdl Dd7 7 A Pe4 Pe7 21. h4 Dc6 22. Pc5 Pxc5 ^l. Lxc5 Pg6 24. h5 Pf4 25. Pg5 g6 i. hxg6 hxg6 27. Lxf8 Kxf8 28. Dd2 °e6 29. Pxe6+ Txe6 30. Dh6+ Ke7 .y^.. Dh4+ Ke8 32. Td3 Td8 33. Tedl J d7 34. Th3 c6 35. Df4 De7 36. Tel ld7 37. Th7 Tf8 38. Te3 Kd8 39. °d4 Dc7 40. a4 Tfe8 41. f4 Kc8 42. T6e7 43. Tg7 Dd7 44. Db6 De6'? 'olip- eers*e gezicht een merk waardige beslissing. Vrijwel elke a j leester in de zaal verwachtte 44. 11 w'b7- Het eindspel na 45. Dxb7 b7 46. Th3 Td7 47. Thh7 Tee7 48. tf2 staat evenwel zeer gunstig oor wit. Zwart mag de witte ko- .ingsmars niet toelaten en na een ventuele ruil op d4 hebben de wit- pionnen op de damevleugel lan- e benen. Torre geeft nu een be- ingrijke pion, maar hij hoopt de Vitte koningin van het strijdperk toe f te snijden. ;er- 45. Dxa6+ Tb7 46. Tg3! Kc7 a"" Of 46. Tee7 47. Da8+ Tb8 48. rzTg8+ Te8 49. Txe8+ Dxe8 50. Da7 or"ïn de witte dame komt vrij. >aii 47 T3xg6 Dxg6 48.Txg6 fxg6 49. dsKf2 g5 50. g3 gxf4 51. gxf4 Th8 52. fteKe3 Tf8 53. Kf3 Te8 54. Kg4 Tg8+ 55. Kf5 Tf8+ 56. Ke6 Txf4 57. Da8 Tb8 58. Da7+ Tb7 59. Dc5 Tc4 60 Dd6+ Kc8 DIAGRAM: Wit: Ke6, Dd6, pi.: a5, b4, c3, e5. Zwart: Kc8, Tb7, Tc4, pi.: b5, c6, d5. ls_ Hier moest de witspeler zijn zet Jn onder couvert afgeven en zaterdag orzijn vrije dag offeren om het kar- e wei af te maken. la 61. DJ8+ Kc7 62. Ke7! n Dreigt mat. d.' 62. Tb8 63. Dfl'll je Deze zet brult van de stilte, zoals je wijlen Evert Straat in zulke geval len placht op te merken. Er dreigt mat in twee en 63.Tb7 64. De8! is Iuit. 63. Kb7 64. Kd6+ Ka8 65. e6 Txc3 66. e7 Te3 67. Kxc6 d4 68. Kd6 Tel 69. Dd5+ Ka7 70. Dxd4+ Ka6 71. Dd5 Zwart geeft het op; na 71. Ka7 172. Kd7 Tb7+ 73.Dxb7+ wint wit het pionneneindspel. Vandaag spelen Kasparov en Ljubojevic tegen elkaar. Kortsjnoi ontmoet zijn oude rivaal Karpov en Timman heeft met Tal te doen. De i spanning stijgt nog steeds. LUIK (GPD) - De wielrenners Claude Criquielion en Stephen Ro che staan op de nominatie voor de Knudde-trofee '87. Ze stelden paaszondag hun kandidatuur op Boulevard de la Sauvenière in Luik, gewoontegetrouw eindpunt van de klassieker Luik-Bastena ken-Luik. Het Belgisch-Ierse duo voerde een perfecte tragikomedie op, waarin het spreekwoord 'zich de kaas van het brood laten eten' treffend in beeld werd gebracht. Al had de onoplettende tv-regisseur het zelf niet eens in de gaten. De lachende derde heette Moreno Ar gentin, die na afloop stomverbaasd opmerkte nog nooit zo'n cadeau te hebben gekregen. De Italiaanse wereldkampioen nam het geschenk, dat een bijzon dere waarde had, dankbaar in ont vangst. Als tweede renner in de lange historie van Luik-Bastena ken-Luik (anno 1894) scoorde hij namelijk een onvervalste hattrick, drie zeges op rij dus. Een serie waarop alleen de illustere Eddy Merckx ('71,'72 en '73) zich tot zon dag kon beroemen. Hoe kon het zover komen nadat Argentin, met nog minder dan een uur koers voor de wielen, toch leek afgeserveerd als potentiële win naar. Heel simpel, omdat de heren Criquielion en Roche in de laatste kilometers niet goed bij de les wa ren. Omdat er meer gepraat (met de ploegleiders), gefreewheeld en geklungeld dan gefietst werd. On begrijpelijk trouwens dat twee van zulke ervaren profs de zaak zo fali- kant verkeerd in kunnen schatten. Daar ben je haast wel geneigd er wat achter te zoeken. Eendracht Nog vers in het geheugen liggen de ontwikkelingen in de Waalse Pijl van afgelopen woensdag. Ook toen waren er voor Criquielion en Roche hoofdrollen. Waarbij opviel dat ze elkaar flink dwars zaten. De Fransman Leclercq profiteerde dankbaar en won. In 'La Doyenne', zoals Luik-Bastenaken-Luik ook wel wordt genoemd, vonden ze el kaar lange tijd wél. Criquielion: „We hebben het nog wel even over de Waalse Pijl gehad, maar er was bij geen van ons tweeën ook maar enige rancune. Anders waren we natuurlijk niet samen gaan werken". Met het finishdoek in zicht, toen de ploegleiders zich met het spel gingen bemoeien, was het plotse ling gedaan met hun eendracht die meer dan een minuut winst had opgeleverd op de eerste achtervol gers, het trio Argentin-Millar-Ma- diot (Yvon). De twee koplopers sloegen toen aan het rekenen. Ro che meende in een sprint met Cri quielion alleen kans te hebben als hij zich in de laatste kilometers zou sparen. Criquielion, op papier de iets rappere man. ging vervolgens ook 'op reserve' verder. Hij wilde in zijn streven eindelijk eens Luik- Bastenaken-Luik te winnen mets en niemand onderschatten. In de euforie die zich al van de Waal („Ik was ervan overtuigd Ro che te verslaan") had meester ge maakt. zag hij evenwel een belang rijk ding bij het fietsen over het hoofd; je moet wel blijven door trappen als je wilt winnen. En als taxateurs moeten Criquielion en Roche ook niet hoog worden aan geslagen, want afstanden inschat ten blijkt voor hen een groot pro bleem. Met als gevolg dat het trio Argen tin op het parcours van aankomst aansluiting kreeg. Argentin: „Zo'n overwinning heb ik nog nooit be haald. Ongelooflijk gewoon". En wat zeiden de grote verliezers? Cri quielion: „We zijn volkomen ver rast. Op het moment dat ik ze zag komen, was Argentin al aan het sprinten. Terwijl wij drie kilometer voor de streep nog doorkregen dat we ruim veertig seconden voor la gen. Ik mag deze wedstrijd blijk baar niet winnen". Mankeert er dan iets aan het ge zichtsvermogen van het tweetal? Dat leek immers voortdurend achterom tijdens de laatste kilome ters. Roche: „Nee hoor, ze kwamen ineens achter de volgwagens van daan. We hadden ze eerder niet op gemerkt. Goh wat jammer nou. dit VEENENDAAL (GPD) - Het Nederlandse waterpolo heeft zich zaterdagavond in Vee'nendaal schoorvoetend begeven op het pad, dat het team van de nieuwe bonds coach Rob Schouten naar de Europese top moet lood sen. Oranje kon in het kwa lificatieduel voor het EK met Bulgarije geen ruimere marge bewerkstelligen dan twee doelpunten. De 8-6 overwinning is derhalve een matige uitgangspositie voor de uitbeurt van ko mende zaterdag in Sofia. Toch was Rob Schouten optimis tisch gestemd na de eerste wed strijd van Oranje. „We hebben 75 procent kans", had Schouten het geloof in zijn jonge formatie niet verloren. De Bulgaarse teammana ger Tomov sprak duidelijker taal. „Er is geen twijfel mogelijk. Bulga rije speelt straks op de Europese kampioenschappen in de A-pou- le". Die prijs staat er komende zater dag in Sofia op het spel. Niet ieder een binnen de waterpolowereld hecht grote waarde aan een verblijf van Oranje in de hoogste categorie. Eerst het jonge team laten rijpen in de B-poule, om daarna pas door te stoten naar de absolute top, is een veelgehoorde mening. Die visie wordt niet gedeeld door Rob Schouten. „Want in de B-poule zijn er maar twee gelijkwaardige tegen standers, de rest heeft een veel Het Valleibad in Veenendaal beleefde zaterdag de primeur van een aantal gewijzigde waterpolospelregels. Met ingang van heden duurt de straftijd van een weggestuurde speler geen 45, maar 35 seconden. Komt de ploeg, die een man minder heeft, tijdens de straftijd in balbezit, dan mag de weggestuurde speler onmiddelijk het water weer in. Voorts is de regel, dat een speler bij herhaling van overtredingen het water moet verlaten afgeschaft. Bij een zware overtreding volgt onmiddellijk uitsluiting. Een en ander heeft tot gevolg dat er vaker man-meer sitaties ontstaan. Oranje verkreeg zaterdag tegen Bulgarije zeven overtal situaties. Slechts drie mogelijkheden werden benut. De Bulgaren scoorden twee uit minder niveau. Dan kies ik toch liever voor een betere oppositie in de A-categorie". Zaterdagavond werd niet duide lijk of de selectie het eens is met de zienswijze van de Zoeterwoude- naar. Moeizaam werd het nauwe lijks imponerende Bulgarije terzij de geschoven. Het duel, dat de Eu ropese primeur had van een serie gewijzigde spelregels, leerde dat de formatie van Rob Schouten nog een lange weg heeft te gaan, alvo rens de top weer is bereikt. Hoogstandjes De bondscoach wil dat doel be werkstelligen met een verjongd Oranje, maar een aantal 'jonkies' kon in het Veenendaalse Valleibad niet het feit weerleggen, dat zij (vooralsnog) tekortkomen voor de internationale top. Wico de Vries, Ron van der Blaak en John Scher- renburg (allen Polar Bears) alsme de Robert Havekotte (Branden burg) reikten zaterdagavond niet tot het peil, waaraan een interna tional redelijkerwijs moet voldoen. Van het kwartet dubutanten mag voorlopig echter niet te veel wor den verwacht, wel van Eric Noor- degraaf en Stan van Belkum Met goalie Ruud Misdorp vormt dat duo noodgedwongen vanwege een serie afzeggingen de rugge- graat van het Nederlands waterpo- loteam. AZC'er Misdorp viel niet uit de toon (Schouten: „Hij heeft De Weslduitser Helmut Steiger (links) kruist de 'degens' met zijn Finse opponent Arto Ruotanen waar door Gerd Truntschka een spectaculaire buiteling maakt in de door de Westduitsers met 3-1 gewonnen ijshockey-interland. «foto ap> WENEN (AFP/SID) - Het toer nooi om het wereldkampioen schap ijshockey in de A-groep duurt nog twee weken, maar de waarschijnlijke winnaar heeft zich al nadrukkelijk gemeld. Op de ruime zege in de openings wedstrijd tegen Zwitserland (13- 5) liet de Sowjetunie in het Paas weekeinde twee grote overwin ningen volgen. De titelverdedi ger versloeg zaterdag West- Duitsland met 7-0, gisteren werd de Verenigde Staten volledig overtroefd (11-2). De derde achtereenvolgende overwinning was voor de Sow jetunie de meest waardevolle. Sinds de Olympische Spelen van 1980 in Lake Placid, waar de Ver enigde Staten de favoriet in de finale versloeg met 4-3, zijn de ijshockeyers van de Sovjetunie voor de wedstrijden tegen het Amerikaanse team extra gemoti veerd. De record-kampioen speelde ijzingwekkend snel en effectief. De aanvalslinies werk ten bijna perfect, maar in verde digend opzicht maakten de Rus sen enkele grove fouten. Zweden leed in de laatste wed strijd van het paasprogramma de eerste nederlaag. Tsjechoslowa- kije won met 3-2. Door doelpun ten van Horava, Cajka en Dolana namen de Tsjechoslowaken een geruststellende voorsprong van 3-0. Omdat de inspratie daarna verminderde, konden de Zwe den nog iets terug doen. Eerst scoorde Gustaffson tegen en in de laatste minuut volgde Eklund dat voorbeeld. Door deze over winning bleef Tsjechoslowakije ongeslagen. De Oosteuropeanen delen in de algemene rangschik king de tweede plaats met Cana da. Beide landen hebben vijf punten, één minder dan de Sow jetunie. me gered"), maar Noordegraaf en Van Belkum vervulden in het bas sin beslist geen hoofdrol. Schouten echter weigerde Van Belkum, de 'witte tornado' die bij aanvang van het seizoen van De Zijl/LGB naar AZC overstapte, te bekritiseren. „Stan vervult de rol van spelverde ler. Hij moet dit jonge team sturen, moet op de juiste momenten rust pauzes inlassen". Schouten eist dus van zijn beste speler geen technische hoogstand jes. Dat verwacht de bondscoach eigenlijk van niemand, want Oran je moet zich naar de zinnen van de nieuwe kapitein als collectief pre senteren. John Jansen had zater dagavond echter maling aan de re gels. De Brabander in Alphense dienst scoorde vijf treffers en werd daarmee de absolute uitblinker in de verder matige confrontatie. Sleutelen Alleen in het tweede partje steeg Oranje naar een aanvaardbaar ni veau. Dankzij vlot combinatiespel werd een in de eerste periode opge lopen 1-2 achterstand via treffers van de Leidenaars Mark van Bel kum en Hans Nieuwenburg en John Jansen omgebogen in een 4-2 voorsprong. Het leek er even op dat Nederland in de derde periode definitief zou afrekenen met de sta tisch spelende Bulgaren. John Jan sen wees zijn team wederom de weg (5-2), maar van de treffer ging vreemd genoeg een verlammende werking uit. Op het moment dat Oranje een door Rob Schouten verlangde mar ge („We moeten met drie treffers verschil winnen") in bezit had, draaide het team de kraan dicht. Dit tot verbazing en ergernis van Schouten. „Er zaten in die periode al jongens stuk. Dat had ik nooit verwacht. Conditioneel kwamen we gewoon tekort. Daar moet ik snel nog wat aan sleutelen", sprak de coach na afloop. Schouten was opgelucht dat zijn team in de slotfase het verschil op twee treffers had kunnen brengen. Dit met dank aan John Jansen, die met een uiterste inspanning een Bulgaarse aanval onderschepte en Mark van Belkum met een fraaie pass wegstuurde. De Leidenaar Nederland-Bulgarije 8-6 (1-2, 3-0. 2-1, 2- 2). Scores Nederland: John Jansen 5, Mark van Belkum, Hans Nieuwenburg en Gijs- bert van der Leden. Bulgarije: Nanov, Tochev, Dagarov, Bori- werd onreglementair gestuit, waar na een strafworp volgde. Jansen zelf klaarde, één seconde voor tijd, het karwei. Voor Rob Schouten reden om de overlevingskansen direct hoger in te schatten. De Bulgaren waren door de tegenvaller nauwelijks van hun stuk gebracht. „Wij gaan naar Straatsburg", lieten de heren zich blufferig ontvallen. Uitspraak: komende zaterdag. ROB ONDERWATER NIJVERDAL (ANP) - Jannes van der Wal is zaterdag in de vijfde ronde van het nationaal damkampioenschap maar ternauwernood ontsnapt aan een reglementaire nederlaag. De oud-wereldkampioen had zich na een zware simultaanavond in Groningen 's ochtends verslapen en miste daar door de sneltrein die hem op tijd van Groningen in Zwolle had moetea brengen. Daardoor zou hij de een keer per uur rijdende trein naar Nijver- dal missen en dus te laat komen voor zijn partij tegen Scholma. De koplo per in de nationale titelstrijd, die vorig jaar opzien baarde door zich in de laatste ronde te verslapen voor de partij tegen Van den Borst, was wakker genoeg om de conducteur te waarschuwen en hem zijn probleem voor te leggen. Deze NS-medewerker waarschuwde de verkeersleider in Zwolle, die de stoptrein naar Nijverdal twee minuten liet wachten, zodat Van der Wal toch op tijd in het Nqverdalse gemeentehuis kon verschijnen. „Ik ben die conducteur en de NS zeer dankbaar voor deze service", aldus Van der Wal. zijn partij tegen Scholma leverde vervolgens een boeiend schouwspel, waarin Van der Wal niet verder kwam dan een puntendeling. Ook in het treffen met Hans Jansen kwam Van der Wal niet verder niet verder dan remise. Maar omdat ook zijn naaste concurrenten niet verder kwamen dan twee remises behield koploper Van der Wal zijn voorsprong van twee punten op Gerard Jansen en Hendrik van der Zee. In de strijd dm de vijftiende nationale damtitel voor vrouwen is het trio koploopsters dit paasweekeinde niet ongeschonden doorgekomen. Titel verdedigster Karen van Lith moest Barbara Graas een punt toestaan, terwijl Otten en Polman elkaar in evenwicht hielden. In de vijfde ronde zetten de drie lijstaanvoerdsters hun zegereeks weer voort, waardoor Ot ten en Polman dichter bjj de kwalificatie voor het wereldkampioenschap kwamen. Alleen de Friezin Ipie Poepjes liet twee keer winst aantekenen en omdat zij een lichter programma heeft af te werken, kan zij zich mis schien nog gaan mengen in de titelstrijd. Achtervolging Niet alleen een bal kan raar rol len, een fietswiel ook. Zeker bij het professionele wielrennen. Dat de beste lang niet altijd wint, is een gegeven. Maar dat Argentin vanuit een zo verloren positie als zondag in Luik-Bastenaken-Luik nog opti maal kon terugkomen, is toch wel heel uniek. De wereldkampioen raakte in problemen toen Criquie lion versnelde om een dreigende hergroepering na de beklimming van de Cote de la Redoute te voor komen. Als enige kon Roche bij de Belg aanpikken. Argentin kwam met de Schot Robert Millar en de Franse kam pioen Yvon Madiot in het tweede gelid terecht. Waarin hij, op min der dan dertig kilometer voor de aankomst, een zwakke indruk maakte. Argentin: „Ik had last van kramp en mezelf al afgeschreven. Later herstelde ik weer en toen ik tien kilometer voor de finish kreeg te horen dat we inliepen op die twee, ben ik niet meer van kop af geweest". Over de rol die Argentin in de achtervolging speelde, had Madiot een heel andere verklaring „Hij heeft maar weinig gedaan. Op een gegeven moment zei hij tegen Mil lar en mij dat hij niet met ons zou meesprinten voor de derde plaats. Dat was hij bij de aankomst zeker vergeten? Argentin koeltjes: „Ja, dat klopt... voor de derde plaats zou ik niet sprinten, maar het ging nu even om de eerste plaats. Dat is toch heel wat anders" Onlusten tijdens Safari-rally Autosport - Naar schatting dertig personen zijn zaterdag ernstig ge wond geraakt bij onlusten voor de start voor het vierde gedeelte van de Safari-rally aan de oever van het Victona-meer in Kenia. Enkele honderden toeschouwers gooiden stenen naar passerende rally-au to's. Twintig wagens liepen hierbij schade op. De politie dreef de me nigte uiteen met traangas en ver richtte 85 arrestaties. Aanleiding voor het gewelddadi ge incident in Kisumi was het feit dat de toeschouwers niet in de buurt van de omheinde rally-kara vaan mochten komen. Enkele per sonen probeerden over het hek te klimmen, maar werden gestuit door de politie. Hierop begonnen de omstanders stenen te gooien in de richting van de rally-wagens. Vooral ruiten werden vernield. Al le rijders verschenen echter aan de start. De Fin Mikkola won de rally. Autosport - Het hoofdnummer van de kletsnatte Paasraces op Zand- voort bleek uiteindelijk een zacht eitje voor Michel Bleekemolen. De geroutineerde autocoureur uit Santpoort, in 1978 nog achter het stuur van een formule-l-bolide. kreeg in de totaal verregende toer- wagenrace over veertig ronden niet de verwachte tegenstand. Het duo Huub Vermeulen/Arthur van Dedem verspeelde bij de verplich te tankstop in de semi lange-af standsrace te veel tijd om nog een rol van betekenis te spelen voor de bezetting van de hoogste trede van het erepodium. Slechts een tiental verkleumde toeschouwers bleef tenslotte op de hoofdtribune ach ter om Bleekemolen zijn verdiende applaus te geven. Graf onstuitbaar Tennis - Steffi Graf zette haar op mars in het damestennis onverdro ten voort. De 17-jarige speelster uit het pretparkdorp Brühl bij Keulen behaalde haar vierde opeenvolgen de toernooizege. Zondag versloeg ze in de finale van het 300.000 dol lar toernooi in Amelia Island in 74 minuten de gevierde Hana Mandli kova met 6-3 6-4. Tennis - De Zweed Kent Carlsson. 19 jaar en vijftiende op de wereld ranglijst, bracht voor de eerste keer het 105.000 dollar grand prix toernooi in Nice op zijn naam. Hij versloeg in de eindstrijd de Span jaard Emilio Sanchez in twee sets 7-6,6-3. Tennis - Michiel Schapers bereikte gisteren de tweede ronde van het tenniskampioenschap van Zuid- Korea. In Seoel versloeg de Rotter dammer de onbekende Amerikaan Peter Wright in twee sets: 6-4, 6-2. Voor de eerste verrassing zorgde de Amerikaan Kelly Jones die de Indiër Ramesh Krishnan uitscha kelde: 7-6, 6-1 Tennis - Met zijn vierde toei nooize- ge in dit jaar schroefde Stefan Ed- berg zijn maandinkomen op tot pa kwe 100.000 dollar. De 21-jarige Zweed sloeg 68.000 dollar bijeen door in Tokio in de finale de Ame rikaan David Pate te verslaan met 7-6 6-4.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 23