Randy Newman topper chansonweek in Leiden Zangeres zonder Naam opent theaterseizoen Schouwburg trekt sponsor aan Gave Mattheus Passie Ars-expositie bevestigt bestaand beeld Wisselend programma Herman van Veen KIJK UIT VRIJDAG 17 APRIL 1987 PAGINA 23 Zangeres zonder Naam. LEIDEN - De Leidse Schouwburg, die het theaterjaar 1986-'87 eind mei hoopt af te sluiten met de twee de Internationale Chansonweek, heeft de plannen voor het komende i vrijwel rond. Er staan in totaal ruim 150 voor stellingen geprogrammeerd, die varieren van een optreden van de Zangeres zonder Naam tot een voorstelling van Henny Orri, die met Willem Nijholt als tegenspeler de Memoires van Sarah Bernhardt op het podium brengt. Aan de Zan geres zonder Naam is zelfs de eer gegund om, op 7 september, het Leidse theaterseizoen te openen. Van de ruim 150 voorstellingen, waaronder 9 premières, zijn er 55 gewijd gewijd aan het toneel. Het jaarprogramma telt 28 voorstellin gen, die tot de categorie one-(wo- )man-shov)s gerekend kunnen wor den. Voorts worden er in het nieu we seizoen 13 musicals in de schouwburg gegeven. Zo komt bij voorbeeld. Jos Brink eind oktober drie avonden achtereen met de mu sical 'Max Havelaar' naar het theater aan de Oude Vest. Voorts staan er er twaalf dansvoorstellin gen in de schouwburgagenda geno teerd. Tot deze voorstellingen kun nen de optredens van het Ballet Contemporain de Bruxelles en de juniorengroep van het Nederlands Danstheater worden gerekend evenals die van groepen als Intror Dans, Reflex, Danskem, Werkcen trum Dans en Djazzex. Folkloristi sche voorstellingen zijn die welke gegeven zullen worden door groe pen uit o.m. Bali, Senegal, Spanje (Fiesta Gitana), Brazilië en Rus land. Tot de 11 muziektheateravon den behoort een optreden van de Spaanse meestergitarist Paco Pe- na. Ook worden voor het komende seizoen 12 kindervoorstellingen aangekondigd alsmede 8 familie voorstellingen. Cabaretvoorstellin gen ontbreken evenmin op het pro gramma. De Hoofdstad Operette zet ditmaal een aantal voorstellin gen van 'Wiener Blut' op de schouwburgplanken. Wat het toneel betreft, de Haagse Comedie geeft in totaal drie voor stellingen in Leiden en de pas ge formeerde Toneelgroep Amsterdam komt met één voorstelling van 'De twaalf gezworenen'. Voor volgend jaar mei staat een voorstelling van Othello door Globe met Lou Landré genoteerd. De schouwburgdirectie hoopt met deze programmering het bezoekers aantal van 60.000, dat men dit sei zoen hoopt te bereiken, volgend jaar nog te kunnen overtreffen. LEIDEN - Leiden krijgt zijn tweede Internationale Chan sonweek. Voor deze chansonweek die op 25 mei begint, heeft schouwburgdirecteur Frans Boelen een sponsor aan getrokken. "Als we hiertoe niet waren overgegaan, hadden toppers als Michel Legrand of Randy Newman hier nooit kunnen staan". De geldschieter is Menken Landbouw uit Wassenaar. Dit bedrijf heeft zich bij wijze van proef, zo liet commercieel manager Broers gisteren weten, voor de eer ste keer geworpen op een culturele manifestatie. Voor de donderdag is de grote Franse ster, Claude Nougaro, die in hètJOlympia' volle zalen trok, naar de Leidse Schouwburg gehaald. "Deze zanger heeft nog r Het programma voor de Chanson week, samengesteld door de schouwburgdirectie, begint op maandag 25 mei met een optreden van Mercedes Soda, de zangeres uit Latijns -Amerika die vorig jaar Nederland" opgetreden aldus" de zo'n enorm succes had en toen be- schouwburgdirecteur. Een dag la- reid was om een extra concert te ter zal 'de stem van Portugal' geven. Dit keer staat ze weer met Amalia Rodrigues. op het podium r programma op de plan- staan. Hoewel zij enige tijd heeft gesukkeld met haar gezondheid De tweede avond zullen drie kon Boelen tot zijn grote vreugde meldden dat de fado-zangeres weer volledig bij stem is. De slotavond wordt verzorgd door niemand minder dan Michel rina de Jong sluit vervolgens de Legrand, componist, dirigent, van avond af. ieder drie kwartier zorgen. Martine Bijl begint, zij zal worden afgelost door de Belgische chansonnière Delia Bosiers. Jaspe- Veel geld De woensdag is volgens Boelen ^."^^Nefzöals vorig j de meest attractieve avond. "Voor ""jafijr" veel geld is Randy Newman uit de Verenigde Staten gehaald", vertel- geven de hij met enige trots. Newman zal On affir»ho daarvoor ruim anderhalf uur nieu- cliliciie i oude nummers ten gehore musicus van zowel pop- jazz- als klassieke muziek. De zon- voorlopig in reserve is ge- w kan zijn dat een zanger of zange- bereid is een extra concert te Verder verklaarde de schouw- brengen. In het voorprogramma burgdirecteur dat Menken Land- treedt Fay Lo.vski op, d\e in Leiden bouw geen inmenging in het pro- haar wortels heeft liggen. gramma heeft gehad. Slechts op het affiche komt de naam van dit bedrijf in de linkerbovenhoek voor. Verder zal ook de schouw burg af en toe van deze belangrijke sponsornaam worden voorzien. "Want dat we tevreden zijn mogen we best laten merken", aldus Boe len, die volgend jaar met een nog grootser en breder opgezet pro gramma wil komen. "We zijn druk bezig met de voorbereiding van een internationaal chansoncon- cour", zo verklapte hij. Het ligt in de bedoeling dat de AVRO-radio alle concerten ko mende zomer zal gaan uitzenden. De kaartverkoop voor de Interna tionale Leidse Chansonweek be gint direct na Pasen, en wel op dinsdag 21 april vanaf 11.00 uur. Matthüus Passion van J.S. Bach, uit gevoerd door het Bachkoor Holland, het Chr. Drachtster Jongenskoor en leden van het Residentie-orkest. So listische medewerking: Barbara Schlick, sopraan, Hilke Helling, alt, Kurt Equiluz, tenor (Evangelist), Pe ter Bartels (tenor), Hermann Chris tian Polster, bas (Christus en aria's), Zino Vinnikov en Sonya Balogh, viool, Godfried Hoogeveen, cello, Koos Verheul en Eline van Esch, fluit, Hans Roerade en Frank Minde- raa, hobo en oboe da caccia, Ab We genaar, fagot, Ben de Ligt, viola la gamba, Hans Broekman, orgel. Het geheel o.l.v. Charles de WolfT. Ge hoord in de Pieterskerk op 16 april, herhaling vandaag. LEIDEN - Onder de vele uitvoe ringen van Bachs Matthaus en Johannes Passion die in deze tijd in Leiden en omgeving te beluis teren zijn, neemt die van het Bachkoor Holland een speciale plaats in, al was het alleen al door de lange traditie die het koor door de jaren heeft opgebouwd. Noblesse oblige, hoge verwach tingen ten aanzien van niveau en stijl moeten elke keer opnieuw wéór gemaakt worden. Ook ditmaal werd wederom een bewonderenswaardig gave uitvoering tot stand gebracht waarin alle onderdelen, of zij nu uit de vocale of instrumentale hoek kwamen, tot een naadloos geheel werden gevoegd. De losse elementen, recitatieven, koralen en aria's kregen een duidelijk verband waardoor de structuur van het werk werd blootgelegd. Door het vermijden van nadruk kelijke afsluitingen of vertragin gen, en onnodige pauzes tussen de onderdelen, en door een tem po dat hoog lag zonder overigens ooit gejaagd te zijn, werd het mo gelijk dat het verhaal zich zeer natuurlijk ontrolde. Het Bachkoor zong met een bewonderenswaardige lichte toets en grote intensiteit. Kurt Equiluz was een zeer levendige Evangelist die zijn betrokken heid bij het gebeuren duidelijk toonde. Hermann Christian Pol ster was niet alleen een waardige Christus, maar nam wegens plot selinge ziekte van Berthold Poss- meyer ook de aria's voor zijn re kening en deed dat voortreffe lijk. Barbara Schlick en Hilke Helling deden in niets voorel- kaar onder: prachtige stemmen en grote expressiviteit zonder overmatig dramatisch te worden. Hun afzonderlijke aria's en hun duet in het eerste deel waren evenzovele hoogtepunten. Ook Peter Bartels voegde zich moei teloos in dit geheel en zong zijn aria's met grote bewogenheid. De begeleiding en de solistische bijdragen waren bij de leden van het Residentie-Orkest in ver trouwde en uitstekende handen. In de rij van traditionele uitvoe ringen mag deze zonder meer memorabel genoemd worden. MIES ALBARDA. Expositie met werk van Ars-leden, t/m 26 april. Ars Aemula Naturae, Pieterskerkgracht 9, Leiden. Ope ningstijden: dagelijks van 13.00- 16.00 uur. LEIDEN - De jaarlijkse leden tentoonstelling van Ars omvat deze maal ruim vijftig werken, die, zoals gebruikelijk, over vier ruimten op de begane grond ver deeld zijn. Een kleine rekensom leert dat elke exposant met ge middeld twee werkstukken aan de tentoonstelling deelneemt. Dit geringe aantal is vaak een na deel van dergelijke groepsten toonstellingen maar het bevor dert een grotere verscheiden heid. Gebrek aan afwisseling kan deze expositie dan ook niet ont zegd worden. Een scala aan tech nieken, variërend van reliëfs met textiel tot grafiek, is hier bijeen gebracht, terwijl ook de genres en uitdrukkingswijzen grote ver schillen laten zien. De presentatie biedt, zoals men gewend is bij Ars aan te tref fen, gedegen werk van leden, die bij voorgaande gelegenheden blijk hebben gegeven van hun Vioolspelend jongetje van Ma- rike Bok op de Ars-expositie (foto Holvast) kunnen, bijvoorbeeld Erli Esse- link, Lucia Steinbach, Victor Bouter en Gerard de Wit. Behal ve een vaste kern van (docentOle- den onderscheiden zich, temid den van in meer of mindere mate geslaagd werk (erg behoudend of erg precies uitgewerkt), de por tretten van Marike Bok. Haar twee tekeningen getuigen van vaardigheid en vermogen om verfijnde detaillering in het ge zicht goed samen te laten gaan met een summier uitgewerkte aanduiding van het lichaam. Aandacht voor het detail en een nauwkeurige stofuitdrukking valt op in het knap geschilderde stilleven van Marri Oosterholt, dat de tegenpool vormt van de stillevens in een ruwe toets van Maarten Bergman. De ver vloeiende kleuren verlenen aan een ander werk van Marri Oos terholt in gemengde techniek meer spanning. By het zien van dit sterke contrast ging mijn voorkeur uit naar het laatste stuk. De expositie bevestigt het beeld, dat Ars tot nog toe te zien heeft gegeven. Veel van de deel nemende leden volgen conse quent de door hen gekozen lijn. Een uitzondering vormt het werk van Nel Pot, die zich in re cente schilderijen heeft toege legd op de weergave van het landschap in tamelijk gestileerde vorm. Het geheel overziend zijn bestendigheid en verscheiden heid kenmerken van deze Ars-le- dententoonstelling. NANCY STOOP Harlekijn Holland Produktie met Herman van Veen; muzikanten: Erik van der Wurff, Nard Reijnders, Chris looker, Cees van der Laarse; licht: Rob Munnik, Ronald Sickens de Wal; geluid Hans van der Linden, Frank van der Weij, toneel: Elske Lück. Gezien: gisteravond in de Leidse schouwburg; nog te zien van avond en morgen. LEIDEN - In het buitenland kan Herman van Veen geen kwaad doen. De ene recensie is nog lo- vender dan de andere: veelzijdig, clown zonder masker, gevoelig en briljant. In Nederland lijkt er een soort Van Veen-moeheid te hebben toegeslagen. Ik heb daar geën last van. Als de cabaretier het tenminste houdt bij zingen, springen en dansen. Vooral met zijn zang weet hij nog steeds de gevoelige snaar te raken. Hij heeft een stemgeluid waarmee maar weinigen hier zijn geze gend. Als hij echter met confe rences begint, wordt het verve lend. Zijn dialogen missen span kracht, zijn niet puntig genoeg. En daarbij komt nog eens de cli chématige aanpak van thema's als liefde en dood. Wat die dood betreft: in de show van gister avond kwam er weer een lijkkist ten tonele, waarin Van Veen ging liggen. Over de rand van die kist heen werd er door hem poppen kast gespeeld. En wie was daar weer bij? Juist - de dood van pierlala. Zoiets is niet erg intelli gent. Een van de leukste nummers van de avond was 'Lonely Koj- boj', een blues die door Van Veen en zijn orkestleden - die reusachtige Reaganhoeden op hadden - met meesterschap werd gebracht. Hij is in dit opzicht een erg onnederlands zanger. De eer ste paar maten van zo'n lied en je bevindt in een of andere rokerige nachtkit. Dat alles heeft te ma ken met het grote inlevingsver mogen van de cabaretier. Als hij Chinees praat krijg je bij wijze van spreken trek in Fu Yong Hai. Natuurlijk waren er ook weer teksten met 'unverfroren' maat schappijkritiek. Op de wijze van Nu zijt wellekome zong Van Veen: 'Uit uw kruis is munt ge slagen, Jezu lieve Heer, sla de paus de kerk uit als de wisselaars weleer'. Uitgebouwd worden zo'n nummer bij de cabaretier echter niet. Het blijft bij losse op merkingen. De geëngageerdheid krijgt zo weinig fundament. Wat ik wel aardig vond, was het gedeelte waarin hij door een negerportier bij een disco werd geweigerd. Waarom? Omdat hij te kaal was voor die gelegenheid. Van Veens verweer: bij clowns groeien de haren naar binnen. Kijk, zoiets tilt de anekdote bo ven het platte realisme uit. Dat blijf je je herinneren. De muziek was af en toe te hard. Echt genuanceerde solo's ontbraken. Kortom: een pro gramma van wisselende kwali teit. Misschien stak Van Veen de hand wel in eigen boezem toen hij bij een zekere passage de kanttekening plaatste: 'Heb ik dat geschreven? Daar moet ik thuis toch nog eens over naden ken'. SASKIA STOELINGA Exposities Ars-leden exposeren hun werk in het gebouw van 'Ars Aemula Naturae' aan de Pieterskerkgracht. Openings tijden: dagelijks van 13.00 tot 16.00 Nieuwe schilderijen van Bert Kienjet zijn tot 26 april te zien in galerie Stel- ling.Openingstijden. woensdag t/m zaterdag, van 12.00 tot 17.00 uur Volkenkunde. De expositie Keiko Hasegawa, die in Engeland werkt op basis van eigen ontwerpen (een mengeling van traditionele volkskunst en experimentele gla- zuurtechnieken), omvat een selectie van haar zestig mooiste vazen, thee kommen, waterpotten en borden. Olieverven van Peter Cox en J.C. v.d. Heijden hangen aan de muur van ga lerie 'De Witte Duif in Katwiik aan Zee (Koninginneweg 12A). Te bezich tigen elke zaterdag van 11.00 tot 13.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Conny Hess(Delft) zijn in de pe riode van 21 april tot en met 25 mei te zien in de Heineken-galerij in Amster- dam(Ferdinand Bolstraat, hoek Quel- lijnstraat). Lidy v.d. Spek maakt in haar werk gebruik van allerlei mate rialen zoals zijde, fluweel, katoen, maar ook plastic, verf, kralen en ste nen. De expositie is 24 uur per dag te bezichtigen. Leiden Rijksmuseum Boerhaave - Steen straat, 'Balans van een eeuw', Neder landse natuurwetenschappen en ge neeskunde in de 19e eeuw, t/m mid den '87; di. t/m za. van 10-17 uur. zo. van 13-17 uur. De Lakenhal - Oude Singel; aanwin sten moderen kunst, t/m 26/4; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. ralogie - Hooglandse Kerkgracht, 'Dieren, vroeger en nu', t/m 26/4; ma. t/m vr. 10-17 uur, zo. 14-17 uur. Stadhuis - tentoonstelling over de Open School, tot eind april; ma. t/m vr. 8.30-16.30 uur. Sylvius laboratorium - Wassenaarse- w(?g 72, Loiis Stuijfzand, samenge stelde landschappen, tot 1/5; tijdens werkdagen. Galerie-Atelier Treetje Lager - hoek Oude Rijn/Pelikaanstraat, tekeningen en grafiek van Saskia Splinter en Nienke Raven; t/m 25/4; woe. ën vr. 13.30-18 uur, za. 12.30-17 uur, do. 13.30-18 uur en 19-21 uur. Manners, tot 15/5. Kunstuitleen Leiden - Lammermarkt, W. Stevens, recente fotowerken, 15/4 t/m 18/5; woe. t/m za. 14-17 uur, do. Ars Aemula Natuare - Pieterskerk gracht 9, werken van leden, U/4 t/m 26/4; dag. 13-16 uur uur (ma. 13/4) ge- Piggelmee - Janvossensteeg 59, Feng, tekeningen met als thema maskers, Griekse mythologie, drama en thea ter, t/m 30/4. Hooglandse Kerk - werk van kunste naars die tevens christen zijn, t/m 30/ 4; ma. 13-15.30 uur, di.-vr. 11-15.30 uur, za. 10-16.30 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3 - per manente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. Openbare bibliotheek - Nieuwstraat. schilderijententoonstelling van Ruth Kübler, t/m 27/4. Caeciliastraat 18 - Tika Kauffman, zeefdrukken, Alice Kunfman, portret ten, Eve Pourquié, etsen en aquarel len, Marianne Zwollo, gouaches, teke ningen in kleur pastels en acryl op pa pier. tot 22/5; ma. en di. van 13-17 uur. Leiderdorp Elisabeth ziekenhuis - Simon Smit- weg, gouaches van Huysman, t/m 26/ 4; dag. 8-17.45 uur, za. en zo. van 8-15 Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, 'werkkamer in het groen', april en mei; di. 19-21 uur, woe. 10-12 en 14-16 uur, do., za. en zo. 14-16 uur. Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat, Het Alphen Rhijnkade elf - Rijnkade 11, Aquarel len van Sonja Dwinger, t/m 30/4; di. t/m za. 10-17.30 uur, vr. van 10-21 uur. Galerie Alba - Kortsteekterweg, Al fonso Ramón Torcal, schilderijen en grafiek; Pieter van Heerden, klein- plastiek in brons, t/m 10/5; vr., za., zo. van 10-20 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnburg - Oude Vlietweg 6, 'Rijnsburgers laten Rijns burg zien' en de vaste collectie 'De Andere Middeleeuwen', tot 5/9; vr. 19- 21 uur, za. 10-16 uur Wassenaar Hotel Wassenaar - schilderijen van Leny van Horssen en Rineke Waas dorp, t/m 30/4. Noorden De Watergeus - Simon van Capelweg 10, etsen, aquarellen en olieverven van José Calsina, t/m 24/5; di. t/m zo. vanaf 12 uur. Lisse Galerie De Nachtegaal - Heereweg 10, schilderijen van W.H. Dirven, maand april; dag. 9-23 uur. Noordwijkerhout Leeuwenhorst congrescentrum - Lan- gelaan 3, werk van grafisch genoot schap drukkerstroost, tot 15/6; dag. 9- Concerten woensdagavond in de Kapelzaal K&O worden uitgevoerd door de mezzo-sopraan Meta Bourgonjon. Aan dit programma werken mee de pianist Thom Bollen en de gitarist Mare Lezwijn. De actrice Maria Stie- gelis levert eveneens een aandeel in dit bijzondere programma. Er zal mu ziek worden uitgevoerd van o.a. Mor- ley, Haydn, Sibelius, Schumann, Te- desco en P ij per. Deze vocale avond wordt gegeven in samenwerking met de Vrienden van het Lied. Aanvang 20.15 uur grote vanzelfsprekendheid gebracht, dat het onderscheid tussen de stijlen weg lijkt te vallen, aldus Hot House. Aanvang 21.30 uur. Aalmarkt 21, Lei- Lezing Woensdag 22 april zal Kees van Koo- ten een literaire avond verzorgen in Tripodia in katwijk. Behalve uit zijn eigen boeken, leest hij ook het een en ander voor uit andermans werk. Dat de avond in het teken zal staan van humor staat wel vast. Aanvang 20.15 uur, Tripodia in Katwijk. Leiden John Leddy (links) en 'zijn' soldaten in 'Benjamin in het leger', donderdagavond in de Leidse Schouwburg. (f0to Kippa) Het wekelijkse lunchconcert in de Kapelzaal wordt donderdagmiddag verzorgd door de pianiste Ingrid Ranftl. Ze zal composities vertolken van Van Beethoven, Schumann e.a. Aanvang 12.45 uur. Het Watteau Kwartet concerteert vol gende week vrijdagavond (24 april) in de Kapelzaal. Er zullen op deze avond werken worden gespeeld van Mozart, Bartok en Brahms. Het kwartet be staat uit Alexander Tal (viool), Mary Rees (tweede viool), Jonas Konrad (altviool) en Lodewijk Spanjaard (cel lo). Aanvang 20.15 uur. Pop De jeugdsociëteit 'De Stek' organi seert vanavond een concert van de Engelse hardrock-formatie Uriah Heep. Dit evenement heeft om 21.00 uur plaats in de Avantihal in Hazers- woude. Uriah Heep genoot vooral in de jaren '70 bekendheid met de hits 'Easy Livin' en 'Return to Fantasy'. In het voorprogramma is de Schotse new-wave formatie Plaque of Fools te zien. De zaal is open vanaf 20.30 uur. In het zoldercafé van het LVC speelt vanavond de Rotterdamse driemans formatie The Coming Man. Strakke drumpartijen, onnavolgbare gitaar- vlechtsels en ontregelde synthesizers zijn de kenmerken van deze band, al dus de organisatoren. Aanvang 23.30 uur; Breestraat 66, Leiden. heette 'Perfect Punishment'. Begin dit jaar is de groep wederom de stu dio ingegaan om hun nieuwste plaat uit te brengen, getiteld: 'Villa'. Aan vang 22.00 uur, Breestraat 66, Leiden. In Den Haag, in het Paard, is van avond de Belgische band Front 242 te bewonderen. De muziek van dit Bel- gisohe trio valt te omschrijven met de termen 'hardcore disco', 'techno-pop', en 'hip-hop'. Hun meest recent elpee is 'Official Version'. Aanvang 23.00 uur, Prinsegracht 12-14, Den Haag. Een dag later, zaterdag dus, speelt de Amerikaanse muzikant Blaine Reini ger op het podim van het Paard. Rei niger debuteerde met de lepee 'Bro ken Fingers'. Vanaf zijn elfde speelde hij onafgebroken in groepen en tus sen de bedrijven door studeerde hij- copositie en filosofie. Jazz De Amerikaans-Nederlandse groep Available Jelly treedt zaterdagavond op in het Waaggebouw voor een Hot House-concert. De groep bestaat uit Eric Boeren (trompettist), Michael Moore (altsaxofoon, klarinet, piano, fluiten), Gregg Moore (tuba, trombo ne, en basgitaar) en Michael Vatcher (drums, percussie, viool en stem). De muziek van de groep is moeilijk on der één noemer te vangen, aangezien niet wordt nagelaten uit verschillen de tradities te putten, zoals oude en nieuwe jazz, popmuziek en volksmu ziek. De diverse stukken worden met Schouwburg vr 17. za 18. 20.15 uur. Herman van Veen met 'De terugkeer van een ve dette'. ma 20, 20.15 uur, concert Astor Piaz- zola. wo 22, 14.30 uur, kindervoorstelling: Sanders co met 'Ben je helemaal bekofferd!'. do 23, 20.15 uur, 'Benjamin bij het le ger' (regie Karl Guttman). vr 24, 20.15 uur, Dorijn Curvers en Hans Cornelissen in: 'Helder als glas'. Lak-theater vr 17, za 18, 20.30 uur. Onafhankelijk Toneel met 'Pesetsky'. wo 22, 20.30 uur, Barbara Duyfjes/Li- sa Marcus: 'The perfect portrait', do 23, 20.30 uur, Truus Bronkhorst danst Bronkhorst. vr 24, 20.30 uur, Pauline Daniels: 'Geen plek. Nergens'. vr 17,do 23, 20.15 uur, Haagse Come die met 'Charing Cross Road 84'. za 18. zo 19, 20.15 uur, Haagse Come die met 'Wilde Honing', ma 20. di 21, wo 22, 20.15 uur, Pu- bliekstheater met 'Het Wijde Land', vr 17 t/m do 23,20.15 uur, Studio in de Loods (achter Kon. Schouwburg) Haagse Comedie met 'Eline' Amsterdam Bellevue t/m 9 mei (beh. zo,ma) 20.30 uur, Cen trum met 'Lang ben ik vroeg gaan sla- met 'Buren' Kleine Comedie vr 17, za 18, 20.15 uur, Jenny Arean, 'En voort gaat ie weer', di 21 t/m za 25, 20.15 uur, Brigitte Kaandorp, 'Laat mij maar even'. Muziektheater vr 17 t/m zo 19.20.15 uur. Nat. Ballet, 'Assepoester' di 21 t/m do 23, 20.15 uur, Nederlands Dans Theater, 'The Unsung en L'His- toire du Soldat'. Nieuwe de la Mar t/m zo 19,20.15 uur, zo 14 uur, Johnny Kraaykamp jr. ea 'De babysitter' wo 22. do 23, 20.15 uur. Martine Bijl, 'Bijl'. Stadsschouwburg vr 17, do 18,20.15 uur. Orkater, 'Onder het Melkwoud'. za 19, zo 20, 20.15 uur, Rosas 'Bartók/ Aantekeningen'. ma 21, di 22,20.15 uur, Globe met 'Die Fledermaus' (operette). Den Haag Appeltheater vr 17, za 18, 20.15 uur.'Het verjaar dagsfeest' van Pinter. Circustheater vr 17, za 18, 20.15 uur, Nederlands Dans Theater: 'The Unsung en L'His- toire du Soldat. di 21, 20.15 uur, Kon. Ballet van Vlaanderen; 'Assepoester', wo 22 t/m zo 26, 20.15 uur. Herman van Veen, one-man-show. Diligentia i 18, 20,15 uur, Cabaretvoorstelling Rotterdam De Doelen vr 17, 19.30 uur.gr. zaal, 'Matthaeus Passion' door Rotterdams Philhar- monisch Orkest Luxor Theater vr 17, za 18,20.15 uur. Market Theatre uit Johannesburg Theater Zuidplein vr 17, gr. zaal, 20.15 uur, Muziekthea ter Bouffon met 'Orpheus in de On- wo 22, gr. zaal, 20.15 uur, Nederlands Danstheater Junioren, Twee sonates- ','Bodyline', Scaffold'.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 23