Drogisterijen overspoelen dorp: winkeliers ongerust 'Zwembad moet behouden blijven voor Leiderdorp' SS? 00§§@§0I Opsporing van kolossale graafmachine verzocht Na Kruidvat nu ook Etos naar Voorschoten In september nieuwe voorstellen Eerste steen nieuwbouw raadhuis VRIJDAG 17 APRIL 1987 ==LEtPSCH DAGBLAD: LEIDERDORP - Spoorloos ver dwenen vanuit Leiderdorp: een kolossale graafmachine. Geen mens heeft gezien wie het ge vaarte heeft gestolen, laat staan hoe de metershoge, 200.000 gul den kostende machine is wegge haald. Een buurtonderzoek le verde niets op. Vandaar dat de maatschappij waarbij de gedu peerde aannemer is verzekerd, een hoge beloning heeft uitge loofd voor mensen die de opmer kelijke diefstal kunnen oplossen. De graafmachine, een zogehe ten laadschop, werd in het week einde van 3 en 4 april ontvreemd van het bouwterrein nabij de Bospolder en rijksweg A4, waar momenteel een rondweg wordt aangelegd. Tijdens de weekeinden wordt het bouwterrein uiteraard goed afgesloten. Toch slaagden dieven erin het te betreden, het toestel aan de praat te krijgen en ermee vandoor te gaan. Althans, een woordvoerder van de Leider- rWr%co nolitie denkt dat hier sprake is van een soort bestelling en dat de dieven heel goed wis ten hoe ze een dergelijk gevaarte moeten besturen. "Er in komen kan iedereen op een gegeven mo ment wel, maar zo'n ding aan de praat krijgen: dat is vers twee", aldus de woordvoerder, voor wie de diefstal ook geen dagelijkse kost is en die geen idee heeft in welke richting er moet worden gezocht naar de daders. De verzekeringsmaatschappij van het bouwbedrijf heeft wel zo haar vermoedens. De kans be staat dat het voertuig wordt ver kocht aan het buitenland, waar bij aan het Midden-Oosten wordt gedacht. De pas één jaar oude graafmachine zal in dat geval waarschijnlijk over zee zijn of worden verplaatst. Hetgeen moeilijk is na te gaan. Voor wie een poging wil doen de hoge beloning in de wacht te slepen: het gaat om een Volvo- laadschop 4400, kleur geel, chas sisnummer 6698-91166. VOORSCHOTEN - Onder Voorschotense midden standers is grote onrust ont staan nu het er naar uit ziet dat het dorp niet één maar twee grote drogisterij-ke tens erbij krijgt. Twee maanden nadat de Haagse makelaar Hofstad winkels, 't Kruidvat naar de School straat haalde, laat hij weten "zo goed als rond te zijn met Etos". Een woordvoerder van de keten vertelt "in ieder geval naar Voor schoten te komen". Is het niet in het pand van Stolk, dan is het wel in de winkel van Tai Koen of Van Beveren: stuk voor stuk panden rond het nieuwe Evenementen pleintje. "Wij zitten echt in het be- WASSENAAR - De Wassenaarse cultuurwethouder J.C.M. Greep heeft gistermiddag aan weerszijden van de slissende stadium", zegt de woord- Rijksstraatweg een kunstwerk onthuld. Het gaat om een voetganger die dankzij de voetgangerstunnel bij Kerke- voerder. Hij wil alles op alles zetten hout veilig de drukke weg heeft overgestoken. om tegelijk met 't Kruidvat, in sep- KunstenaarJ. Snoeck heeft dat visueel gemaakt door aan de ene kant een menshoogbeeld van een voetganger tember, de nieuwe zaak in Voor neer te zetten en aan de andere kant zijn gebeeldhouwde silhouet. Beide delen zijn beschilderd in fleurige schoten te openen. kleuren en zorgen voor wat afwisseling op de grauwe weg, waar dagelijks 50.000 auto's overheen razen. Na de onthulling was ér een gemeentelijk drankje in buurtcentrum Kerkehout. (toto Holvast) Van Wees, bestuurslid van de Centrumwinkeliers, heeft direct te lefonisch geprotesteerd bij Hof stad. Hy vreest voor de toekomst van de drie andere drogisterijen in de Schoolstraat: "Je moet goed be denken dat Voorschoten 20.000 terland. De een gaat de ander ka potmaken". Ook damesmode-man tVaï,h^ Vosmeer zou het zo gauw niet Wn M weten, maar stamelt dat daar toch Een blik vanaf het Voorschotense Evenementenpleintje op de Schoolstraat-winkels waar Blokker en Etos hun heeft en geen ach- oog op hebben laten vallen: rechtsvoor is het witte pand van Stolk en linksachter, naast de tuinstoelen, is nog net kJant^ Die zaken eten elkaar op", dehoorn LEIDERDORP - De beslissing om het Leiderdorps zwembad 'De Does' al dan niet te ver(nieuw)bou- wen wordt over het komend zo merseizoen heengetild. Leiderdor pers kunnen gedurende de zomer maanden nog naar hartelust zwem men in het bad aan de Hoogmade- seweg. In september moeten bur gemeester en wethouders met nieuwe voorstellen richting raad komen, zo is met het bestuur van het zwembad afgesproken. Intus sen worden nu al wel de allernood zakelijkste technische reparaties aan het zwembad uitgevoerd. Het geen de gemeente 40.000 gulden kost. Maar volgens wethouder Hui gen is daar geen ontkomen aan: "Het zwembad moet uiteraard vei lig zijn voor personeel en bezoe kers. Dat kost geld, ja". De beslissing om nu pas in sep tember met nieuwe voorstellen te komen, is er één van 'rijp beraad'. Toen de gemeenteraad eind vorig jaar met één stem verschil de plan nen voor een ingrijpende, tonnen kostende, renovatie afwees was de impasse groot. Het zwembadbe- stuur liet vervolgens weten de boel voor gezien te houden omdat een 'aanvaardbare exploitatie van De Does niet meer haalbaar zou zijn'. Het bood het beheer van het bad aan de gemeente aan. Zou deze dit vooijaar niet met een bevredigend antwoord komen, dan zou het zwembadbestuur de liquidatie van het bad inzetten. De soep wordt natuurlijk niet zo heet gegeten en dus heeft het zwembadbestuur nu laten weten het bad in elk geval tot september draaiende te houden. Maar dan moet er wel een aanvaardbaar plan op tafel liggen van burgemeester en wethouders. Gebeurt dat niet, dan worden de 'dreigementen' als nog uitgevoerd. Bad blijft Zo ver zal het wat wethouder Huigen betreft niet komen. Zij en haar mede-collegegenoten hebben de afgelopen maanden diep nage dacht en zijn vervolgens tot de con clusie gekomen dat het zwembad hoe dan ook moet blijven. Een con clusie die mede tot stand is geko men door de vele (verontruste) reacties vanuit de bevolking. Hui gen: "Erg veel mensen lieten ons weten dat ze zich zorgen maakten. Dat het zwembad zo'n belangrijke plaats in Leiderdorp inneemt, is voor ons dan ook een belangrijk gegeven". "Daarnaast is belangrijk dat we nu een ontheffing bij de provincie stelt zich zeer be grijpend op. Hij vindt de situatie Gezeten in zijn kantoortje begint Sügteden"Hetïa^dedi h»j_zgn telefonade dan ook hard. principe-afspraken en er is nog u oatH tu tl io iiug antwoordt "-etS .defmi.tief te zeggen- Boven dien loopt het Hij bedoelt kantoor- of winkelruimte verga- makelaar Schwencke van Hofstad 3aanW tVHat' hS derzalen die je in particulier be- laconiek. "Maar u moet de plaats in v^CTe^dShêtnaWretïS een heer geeft, een massage-instituut, ogenschouw nemen", reageert de dat soort dingen. Waarbij wij ais middenstander. "Die twee zaken ïïS'e£a zlt, Blokker in Stolk of college de meeste voorkeur heb- kunnen hier toch niet tegelijkertijd M 1 e ben voor het in huis halen van komen?". "Hoe wilt u dat dan te- Vosmeer lijkt tevreden en vertelt commerciële aktiviteiten die iets genhouden?", laat de makelaar dat hij jarenlang heeft geprobeerd met sport te maken hebben poeslief weten. dit soort zaken tegen te houden: (foto Holvast) "Maar op een gegeven moment En evenals zijn collega's wijst hij zoek je een goede huurder. Nou, op de eigen identiteit. Verdoorn is dan kies je voor een veilige onder- da-drogist en heeft via die inkoop kant, een maatschappij of keten krijgen om het bad nog een seizoen te laten draaien. Dat moet, omdat De Does niet aan de wettelijke ei sen voldoet. Maar daar hoeft nie mand zich nu zorgen over te ma ken: het wemelt van de zwemba den die niet aan die vrij recent op gestelde eisen voldoen. Er kan vei lig worden gezwommen in De Does". Eisen Inmiddels hebben de raadsfrac ties aangegeven hoe zij de toe komst van het Leiderdorps zwem bad op dit moment zien. Uit de wensen- en opmerkingenlijstjes zijn volgens Huigen vijf conclusies gerold: - Leiderdorp moet in elk geval een zwembad hebben voor instruc tie, sport en recreatie; - er moet wel degelijk een 'bui- tengebeuren' bij, in welke vorm dan ook; - de noodzaak van de bouw van een sporthal is onderschreven. De raadsleden laten nog in het midden of die hal bij het zwembad moet staan, dan wel elders in Leider dorp; - Een goed management is van groot belang; - De randvoorwaarde die destijds is gesteld - het tekort moet binnen het half miljoen per jaar blijven - staan nog overeind. Dat tekort dreigde voor die ge ruchtmakende afwijzing van de re novatie in november ook al te wor den overschreden. Toch heeft Hui gen hoop dat men "in een andere opzet" wel binnen dat tekort van 500.000 gulden kan blijven. Volgens haar kan het college nu vier kanten op. 1. Een verantwoor de renovatie. 2. van het zwembad een basisvoorziening maken met wat commerciële kantjes. 3. totale nieuwbouw, maar dan in een hele compacte vorm en 4. kiezen voor een puur commerciële opzet. In de periode mei tot en met juli zal het college zich over de vier alternatie ven buigen. Vervolgens hoopt men - r.r in augustus met een presentatie te VOORSCHOTEN - Burgemeester P. Cannegieter heeft gisteren de eerste steen onthuld van de nieuwbouw van komen, waarna de raad in septem- het Voorschotense gemeentehuis. Iets later werd ook het bereiken van het hoogste punt gevierd om aan te geven ber dit jar kan kiezen. Medio no- hoe voorzichtig de gemeente is met feestjes. Toch zal de opening dit najaar groots worden, vertelde de burgemees- vember/december moet dan de de- ter. finitieve besluitvorming worden In zijn speech liet hij duidelijk merken blij te zijn met de nieuwbouw rond het plein en achter de afdeling afgerond opdat in januari een be- bestuurszaken. Alle ambtenaren en bestuurders zitten straks bij elkaar, zijn modern en comfortabel onderge- gin met de werkzaamheden kan bracht en de contacten met de burgers kunnen adequaat worden geregeld. "Gelukkig hoeft de gemeente hiervoor worden gemaakt. geen zware, voelbare pijn te lijden", aldus de eerste burger, die zeer tevreden is over de inpassing van de Vooruitlopend daarop zegt wet- nieuwbouw: "Ik prijs de dag dat wij deze architect in de arm hebben genomen". houder Huigen te willen onderzoe- tNa afsteken van de toespraak en het opzijschuiven van het gordijntje voor de steen, bezichtigden toeke ken in hoeverre de commercie het stroomde raadsleden en gewone burgers het gebouw. Ze waren het er allemaal over eens dat de parkzijde noodlijdende bad een handje kan Prachtig wordt, maar een raadslid als mevrouw van der Kloes (WD) sprak haar bezorgdheid uit over de helpen. "Misschien dat we een aan- somberheid rond kleine binnenplaatsjes: "Ik denk toch dat we wat dat betreft te zuinig zijn geweest". die goed gezond is". Voor de lieve vrede onder de ondernemers, had hij liever Blokker gehad, 't Werd de super-drogist en Vosmeer wilde de deal zolang mogelijk buiten de pu bliciteit houden: "Je wilt niet dat anderen schade leiden. Ik heb ook klanten onder die mensen". Bo vendien was er al genoeg tramme lant in het bestuur van de Cen trumwinkeliers. Zo raakte drogist De Paauw bui ten zinnen toen voorzitter De Ru zich zeer positief uitliet over 't Kruidvat ("Zelfs mijn klanten zei den: hoe kan hij dat nou zeggen"). En nu zouden er maar liefst twee grote drogisterijen komen: "Ik vind dat wel erg veel", zegt De Pauw. "Een ramp zou ik het niet willen noemen, maar ik denk wel dat de drogisten de eerste tijd een flinke omzetdaling te verwerken krijgen". Zijn collega van Panacee is wat positiever: "Hoe meer zielen, hoe meer vreugd", zegt hij vrolijk. "Meer trekkers betekent meer volk". Al geeft hij toe dat "wat zij verkopen, ik niet meer kan verko pen". De derde drogist, Verdoorn, laat weten dat hii zal doorknokken: "We zullen wel' zien wat er ge beurt", oppert hij strijdbaar. "Ik heb wel meer Etossen zien ver dwijnen. In Leidschenhage bij voorbeeld, daar waren ze na een jaar weg". Inbrekers weer actief LEIDERDORP - Inbrekers heb ben vannacht op diverse plekken in Leiderdorp hun slag geslagen. Zo werd een autoradio ontvreemd uit een auto, die geparkeerd stond in de Grotiuslaan. De auto kon worden geopend door de sponning uit de ruit te snijden. Uit een drogisterij aan de Sant horst werd een groot aantal flesjes after-shave meegenomen. Overi gens moet de dief gewond zijn, want hij kwam binnen door een stuk ruit uit de toegangsdeur te snijden en liet na zijn vertrek bloedsporen achter. In een opslagloods bij Velopa aan de Achthovenerweg ten slotte gingen inbrekers flink tekeer. Ze reden wat rondjes met een vork heftruck en beschadigden daarbij het nodige. organisatie "aanbiedingen die nie mand anders heeft". De Pauw is gespecialiseerd in kruiden, homeo- patische middelen en reform-arti kelen, terwijl Panacee naast de ge wone artikelen vooral veel luxe biedt. Ook Etos en 't Kruidvat onder scheiden zich van elkaar, 't Kruid vat richt zich meer op de populaire markt en Etos "is wat hoger gaan mikken met de beautycase-formu le". Ook in plaatsen van vergelijk bare grootte als Voorschoten kon den de twee het samen goed vin den: "Wq zullen ons dan ook niet terugtrekken, al kun je je afvragen of de makelaar netjes heeft gehan deld", zegt een woordvoerder van 't Kruidvat. De districtsleider van Etos laat weten dat iedereen een goede boterham zal verdienen, al krijgen de bestaande drogisten er "ongetwijfeld last van". Wethouder L.L. Marselis van economische aangelegenheden wil zich niet uitlaten over de laatste ontwikkelingen in zijn centrum. Hij geeft aan dat de gemeente geen bemoeienis heeft met mogelijke vestigingen, maar wel regelmatig overlegt met de leden van de mid denstandscommissie. Fancy fair Zaterdag, 14 april, wordt er van elf tot drie uur een fancy fair ge houden op de Kimshoeve aan de Lord Baden Powellweg in Voor schoten. Er is een rommelmarkt, er worden poffertjes verkocht en een Walt-Disney-film gedraaid. De op brengst van de fancy-fair is be stemd voor de Mauritsgroep, een scoutinggroep voor lichamelijk ge handicapten. De Mauritsgroep wil het clubgebouw aanpassen. Ook wordt eraan gedacht om een tent voor het zomerkamp aan te schaf fen. Eieren zoeken Leiderdorpse kinderen kunnen morgen eieren zoeken in park 'De Houtkamp'. De kleineren tot 9 jaar) dienen zich te vervoegen bij de kinderboerderij. Kinderen van 9 tot en met 12 jaar kunnen in de schooltuinen en op de grote weide van de kinderboerderij terecht. Er worden drie prijzen uitgeloofd. De eieren met een cijfer erop moeten worden ingeleverd bij één van de aanwezige medewerkers. Voor alle kinderen geldt: verzamelen bij het hoofdhek van de kinderboerderij (bij het restaurant) om drie uur.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15