Wind waait uit verkeerde hoek 5 0 T Kasparov neemt leiding Weer verlies Foreholte-vrouwen ie TOP mist zes strafworpen Mecir laat McEnroe kansloos APRIL {AANDAG 13 APRIL 1987 SPORT PAGINA 19 ploeg Riethoven succesvol assist reffer. >rgde E< oor de< cate opSIDEN - Vrijwel onmiddellijk na presentatie van zijn nieuwe Cas- i/De Wit vrouwenploeg, heeft >op Riethoven daar de eerste •uchten van succes reeds mee, ogen proeven. In de Limburgse en Gjassieke Hel van het Mergelland rden ig de Leidse ploegleider/manager op eigiterdag zijn discipel Monique de De vroruin de spurt van een omvangrij ker Bg kopgroep winnen voor de olein v;ieuwkoopse Gonnie van Koert <eer. fit jaar uitkomend voor de ploeg i trad£n Egbert van 't Oever) en de en verl°orse kampioene Anita Valen. vaard ('etra de Bruin kwam als elfde over ;coord(e meet. De Nieuwkoopse was gis- /rouw£ren 'n Almere de beste in een 4-1). fljdrit over 15 kilometer (in 25 mi le Adeuten en seconden), met Els van 3elpun»eeuwen uit Lisse op twintig se- Duncaonc*en achterstand als tweede. T-'ggo' e plaa„ )e voo; Laarhf d teni( Het Haagse paradepaardje Cynthia Lutke Schipholt zegevierde giste ren in een koers in het Zeeuwse Graauw. De wedstrijden op de bult van Swift om de Casba trofee, open staand voor alle Zuidhollandse renners, kenden gisteren een te leurstellende opkomst. Onder de vaak barre omstandigheden waren het hoofdzakelijk de renners uit de Leidse regio die de toon aangaven. Leidenaar Richard Ippel zegevier de in de amateurkoers met band dikte voorsprong op clubgenoot Tom de Jong, terwijl René Guyt als derde over de meet kwam. Jan van der Drift uit Rotterdam betoonde zich de beste junior, voor zijn ster ke mede-vluchter Tjalco Janssen van Swift. LEIDEN - Foreholte had voor af al niet zo bar veel hoop op suc ces tegen Swift Arnhem in Arn hem. De Arnhemse vrouwen hebben met Esther Hageman en Monique Reuver een paar troe ven in handen die op hun eentje een wedstrijd kunnen beslissen. Foreholte miste gisteren Elly Spreeuw die de wedstrijd langs de kant moest volgen met een rugblessure terwijl de tweede troef bij Foreholte, Ellen War merdam, wel meespeelde maar met een gezwollen hand Ook Monique van Deelen was niet topfit en de bange gevoelens van de Voorhoutse ploeg waren dus begrijpelijk. Binnen 10 mi nuten leidde Swift-Arnhem in derdaad met 6-1. De Arnhemse coach Lamboo dacht toen waar schijnlijk de zaken verder te kunnen klaren met zijn wissel speelsters. Esther Hageman en Monique Reuver werden gewis seld en dat resulteerde in een 13- 9 ruststand. Zonder het gere nommeerde Arnhemse duo bleek het toch gehavende Fore holte best in staat tot weerwerk. En als Ellen Warmerdam en Mo nique van Deelen in hun norma le doen zouden zijn geweest zou Swift vermoedelijk gedwongen zijn zijn sterspeelsters eerder in de strijd terug te brengen. Nu ge beurde dat pas na de rust. Zelfs toen moest de Arnhemse aanhang nog wel even wachten voordat hun favorieten de wed strijd onder controle hadden. Het waren echter niet zozeer uit gespeelde aanvallen die Swift in staat stelde de marge in doelpun ten te vergroten maar de afspeel- fouten van de Voorhoutse speel sters. De breakouts bleken bij Swift een scherp geslepen wa pen. Van 13-9 werd het 26-15. Nel Geerlings: "Maar gelukkig heb ben we nu twee weken rust. Tijd voor de geblesseerden om te her stellen voor de wedstrijd tegen PSV. Want die moeten we thuis kunnen pakken'1. In de veldhandbalcompetitie speelden de mannen van Satur- nus in de landelijke eerste klasse gelijk tegen Rijnstreek (8-8). Dui delijk was dat beide ploegen el kaar van haver tot gort kennen en dat de defensies precies wis ten waar de afmaak zou gaan ge beuren. Dat neemt niet weg dat de kijkers, die de barre kou trot seerden, beslist niet ontevreden huiswaarts zullen zijn gegaan. Technisch waren hier twpe ploegen aan het werk die de combinatie stellen boven het in dividuele avontuur. Saturnus was wat lichtvoetiger maar Rijn streek kon vöoral aan de cirkel meer gewicht in de schaal leg gen. De Alphenaren met de oud Saturnus-spelers Martijn Brus- see en Erik Joustra in de gelede ren en Menno Bom op de bank als coach hadden tot enkele mi nuten voor tijd de beste papieren (8-6), maar Saturnus nivelleerde verdiend. De score bij de Leide- naars werd verdeeld over André van Es, Hans Blansjaar, Nico Mooren en Don Olsen terwijl Wim van Leeuwen in het cen trum vaardig de regie voerde. In de tweede klasse moest HVV'70 in Voorschoten het Rot terdamse Roda de winst laten (12-13). Bij de Voorschotenaren wil het vooral in de aanval niet zo best vlotten. Defensief zat de pot goed dicht en met de straf leiden de Els Duivenvoorde en Jacque line van Wetten van Northa kon Roda ook niet putten uit fysieke arsenaal om de winst veilig te stellen. Voor de inhaalrace (10- 13) had HVV'70 net te weinig tijd (12-13). Bij de vrouwen was Olym- pia'72 een maatje te groot voor de Meeuwen. Bij rust leidden de Wassenaarse vrouwen met 7-5, maar die marge gaf het krachts verschil eigenlijk magertjes aan. Olympia '72 had het beste van het spel en toonde zich niet al leen sterk op de breakout die door keepster Hermien Goekoop met afgemeten passes werd inge leid. De vrouwen van MMO had den tegen het geroutineerde Hol- landiaan geen kans (3-11). FRANK BONTE iekai LEIDEN - De weersomstandigheden drukten een zwaar stempel op de tiende ronde eeke!yan korfbalcompetitie. TOP zag zes strafworpen verwaaien en dat kostte de Sassen- twijidieimse Ploeê de zeêe in het duel tegen Dalto (4-6). Fides Pacta kwam eveneens niet afstaiverder dan vier goals, maar won wel (4-2) van HKC(Ha). In het district nam De Danaïden a stodoor een 8-9 overwinning op het Zuiden de eerste plaats over van Ready, maar heeft al wel twee duels meer gespeeld. sr ba "Vreselijk dat weer", mopperde verb TOP-coach Hans Oele na afloop >en g van het duel tegen Dalto. Daarmee ruir had de man uit Zoetermeer direkt d v'c de belangrijkste factor te pakken, ir zo) bepalend zelfs voor de afloop. Een tie o] strakke wind joeg de regenvlagen st va dwars over het veld en maakte korfbal van enig niveau volstrekt onmogelijk. Zelfs strafworpen ble- nger ken een te zware opgave en totaal Ka negen maal ging de bal vanaf twee- ar h( ënhalve meter nog naast de korf. ;r va cwaï Doordat er althans voor rust nog n zij enige veldgoals vielen, leek de sco- n d re zich normaal te ontwikkelen, i oo Anne van der Zaag werkte in de ?n t( eerste tien minuten een 0-2 achter- .57,( stand weg en na 2-3 was het Jac- quelien Winter, die voor de gelijk- Lai maker zorgde. kGl Nadat Dalto na de hervatting larci snej op 3.5 gekomen was, raakte de looi wedstrijd echter op dood spoor. De 'eei ploeg uit Driebergen begon al na cam een kwartier het tempo te vertra gen en hoewel TOP nog kansen kreeg, kwam de aansluiting niet a( meer tot stand. Zelfs topscorer An- 1 ne van der Zaag raakte van slag en lpe bleef vanaf de stip driemaal in ge- £ra breke. £at var Het inzetten van Karin van lan Nieuwkoop voor Monique Wiege- Hel rink in dit vergeefs stormlopende out tweede aanvalsvak haalde weinig d€ uit. De vierde goal van Ron van der Willik viel pas in de allerlaatste mi nuut en kwam veel te laat om de in- dure nederlaag nog af te wenden: ?ge 4-6 VZ [cne Achtervolgers én Door deze nederlaag is TOP naar re. de vierde plaats teruggezakt en ;r_ voelt nü de hete adem in de nek jd van een grote groep achtervolgers. ïn Waaronder ook Fides Pacta, dat in de vroege zaterdagavond (het duel begon om zes uur) de weergoden s- en HKC(Ha) trotseerde. e. De wijze waarop de Leidse ploeg e- acteerde was voor coach Frank Be- n rendes een prettige verrassing. "De 'r ploeg is bewonderenswaardig ge it motiveerd en als dat zo blijft halen s we misschien die vierde plaats nog ■t wel", prees hij zijn strijdlustig r twaalftal, dat HKC in het eerste kwartier op een 2-0 achterstand zette door goals van Mieke Selier en Nico Pikaar. Daarmee was in feite het duel al beslist, want al vielen er lange tijd geen goals, met de lang uitgespeel de aanvallen hield Fides HKC wel voortdurend onder druk. Met de wind tegen bouwde Fides na de hervatting de marge uit tot 3-0 (Ro nald van der Velden), waarna het gevaar geweken was. Janneke Hal vemaan scoorde Fides's laatste goal, waarna HKC de eindstand op 4-2 bepaalde. Achterom Ook al passeerde Pernix Kinder dijk op de ranglijst, voorzichtig aan moet toch eens achterom gekeken worden. Thor is op de zesde plek nog maar vier punten verwijderd van de Leidse ploeg en kan mis schien in de resterende vier duels nog een bedreiging gaan' vormen. Vooralsnog rekent coach Jasper Engel erop problemen te voorko men, ook na het duel tegen het laaggeplaatste Sportclub. "Je bent de betere ploeg, maar onder die omstandigheden is het natuurlijk heel moeilijk dat ook waar te maken", voerde hij het weer als excuus aan voor het gelij ke spel. Op het veld in Maklunga had alleen de wind vrij spel en moest Pernix optornen tegen een fysiek heel sterke Friese ploeg, die onder de korf veel lengtevoordeel had. Ook Pernix toonde evenwel een formidabele inzet en nam voor rust door Daan Vreeken en Carla van JEvert een verdiende 2-4 voor sprong. Na de hervatting moest de ze echter weer prijsgegeven wor den, doordat het bij Pernix danig schortte aan de afwerking van de kansen. Alleen André de Winter scoorde zijn tweede goal, maar daar moest Pernix een half uur op teren. Door een kansloze 10-5 neder laag tegen Oranje Wit is Fiks in IA in de gevarenzone terecht geko men. Na 4-0 leek de ploeg van coach Henny Piket nog terug te ko men. Nadat Sandra van Gelderen, Jaap Rietdijk, Diederik van Veen en invaller Jan Schoneveld de aan sluiting hadden hersteld (4-5), vie len echter drie Dordtse treffers op rij. Debutanten In IB lijkt Zuiderkwartier zich bij de vrijwel zekere degradatie te hebben neergelegd. Deels noodge dwongen kwam het tegen Vlaar- dingen met veel nieuwe mensen uit, die verdienstelijk speelden maar nog weinig initiatief durfden nemen. Oudgedienden Dirk Jan de Kreek (2), Carla Akse, Erik van Lunteren en Rens Henzen zorgden voor de goals, maar konden de ne derlaag niet afwenden: 5-13. Bovenin deze eerste klase kan De Danaïden wellicht nog een rol van betekenis gaan spelen. Na De Overkanters moest nu ook Het Zuiden het onderspit delven. On danks het windnadeel zorgden An- nemarie van Dijk. Cees Christiaan- se, Eric Kromhout en Frans Brand voor een 5-2 ruststand. In het laat ste kwartier kwam de thuisploeg nog dichtbij, maar door goals van invaller René de Louw en Eric Kromhout bleef De Danaïden aan de goede kant van de score: 8-9 De eerste aanval na de hervatting raakte tweedeklasser Fluks met 3-5 achter en tegenstander Hoogvliet was geroutineerd genoeg om dit verschil vast te houden. De af scheid nemende Aad van Dronge- len kwam voor de laatste maal tot Na een tweede nederlaag tegen KOAG zijn de kampioenskansen van Velocitas vrijwel verkeken. Ruud Visscher (2) en René Corts zorgden voor een 3-1 voorsprong, maar na rust scoorde alleen inval ler Jan Scheffers nog: 4-5. Na rust (5-7) was KNS volledig kansloos tegen Quick, vrijwel ze ker de kampioen van 3A. Alleen Maarten Tideman scoorde nog voor de Oegstgeester ploeg: 6-11 Gespannen volgt de hoog opspringende Henk van der Waals de bal in het duel van Fides Pacta tegen HKC(Ha). Fides bleek de sterkste in deze onder miserabele omstandigheden verspeelde wedstrijd: 4-2. (foto Van BovenI Tot halverwege de tweede helft kon Ons Eiland Ventura Sport bij benen. Verder dan goals van Jolan- da de Boer (2) en Wim Nijenhuis reikte de scotvaardigheid niet, het geen de Brahmslaanbewoners op een 3-6 nederlaag kwam te staan. Koploper Crescendo leed tegen GKV(Hg) de eerste nederlaag. "Crescendo was de betere ploeg. maar kreeg de bal niet door de korf', vatte coach Ruud Niesing, die drie strafworpen verloren zag gaan, het duel samen: 4-5. BRAM VAN GENT Fritschy laat zich verrassen LEIDEN - De strijd om het Leids schaakkampioenschap kende za terdag een ontknoping, die eigen lijk niemand meer voor mogelijk had gehouden. Tot de slotronden van zaterdag leek Frits Fritschy met een maximale score van 4 uit 4 rechtstreeks op de titel af te steve nen. Twee partijen later was het echter alsnog de oude favoriet Leon Konings die in de Alphense speellokatie de kampioensbokaal kreeg uitgereikt. Na verlies in de onderlinge con frontatie met Fritschy uit de twee de ronde Leek Konings al vrijwel uitgeschakeld. Zijn onaangetaste geloof in enerzijds eigen kunnen en anderzijds falen van de concur rentie werd echter beloond. De Léidenaar had het daarbij aan clubgenoot Ruud Mieremet te dan ken dat hij terug in de race kon ko men. Een met zwart spelende Mie remet schotelde Fritschy tijdens de vijfde ronde een variant voor, waar de Voorschotenaar zich totaal geen raad mee wist. Al bedenktijd opslurpend ging Fritschy dan ook tegen een ontspannen onderuit leunende en bijna a-tempo spelen de Mieremet kansloos ten onder. Konings rolde ondertussen niet ge heel zonder moeite, maar toch vrij regelmatig Aad van Moorsel op. Het gedecideerde optreden van Mieremet was overigens bepaald niet zonder eigen belang. De LSG- er nam met die zege immers zelf de leiding met een score van 4l/z uit 5 in handen. Daar kon Konings zich echter nauwelijks druk om maken. Anders dan bij een leidende Frit schy, bood de slotronde hem nu nog immers alle gelegenheid om de schade in een onderling treffen met Mieremet ongedaan te maken. Dat geschiedde dan ook. In een boeiend duel doorstond Konings na een gedwongen pionoffer welis waar enkele licht benauwde mo menten, maar het was tenslotte toch Mieremet die een gedecideerd mat om de oren kreeg. Aan Fritschy was daarna nog de kans om zich naast Konings te nestelen en daarmee een beslis singsmatch af te dwingen. De eerst zo fiere koploper maakte echter te gen Philidor-speler Van der Kloet een aangeslagen indruk en kon tenslotte verlies niet vermijden. De eindstand: 1 Konings 5 uit 6; 2 Mieremet 4V2; 3-5 Fritschy, Van Moorsel en Van der Vorm 4; 6 Van der Kloet 3!/2; 7-9 R.Hak, Geertsma en L. de Jong allen 3. DALLAS (ANP/Reuter) - Voor Mi- loslav Mecir lijkt er dit jaar nog uitdaging over te blijven: het de Groot-Slem toernooien. De andere belangrijke tennisevenementen heeft de timide Tsjechoslowaak dit seizoen al op zijn naam geschre ven. Na zijn triomf bij het spelers- toernooi in Key Biscayne, begin maart in Florida, volgde gisteren in Dallas zijn tweede grote triomf in het nog nauwelijks begonnen ten- nisjaar: de WCT-finale. In de eind strijd versloeg de nummer vijf van de wereld de Amerikaan John McEnroe met weinig aan duidelijk heid te wensen overlatende cijfers: 6-0. 3-6, 6-2, 6-2. Vooraf wees alles op een echte finale. Maar de 15.000 toeschou wers in Dallas kwamen zeer bedro gen uit. Want Mecir was van de eer ste tot de laatste bal de sterkste. In de eerste reeks was de vernedering van McEnroe opzienbarend. Hij slaagde er op zijn opslag, eens be schouwd als de een van de sterkste ter wereld, in slechts vier punten te Mecir daarentegen had met zijn meer geplaatste dan hard geslagen service wel succes. In de tweede reeks kwam McEnroe wat beter in zijn ritme. Hij slaagde er dit keer wel in zijn opslag-games te verove ren en legde daardoor de basis voor de setwinst. Mecir liet in die tweede reeks de nodige kansen om zijn opslag te behouden liggen. De stoicijnse Tsjechoslowaak liet zich door het optreden van zijn oppo nent te veel uit zijn evenwicht brengen. Het gemekker van de Amerikaan bereikte in de derdë ga me van de tweede set een 'hoogte punt'. Na een in zijn ogen twijfel achtige beslissing van een lijnrech ter, verzocht hij umpire Armstrong het punt over te laten spelen. De man op de stoel, getergd door een eerdere ruzie met de Amerikaan, liet zich dit keer niet meer voor van alles uitmaken. Hij handhaafde tot Miloslav Mecir sloeg zich moeiteloos langs McEnroe grote tevredenheid van Mecir en alles wat scheids- of lijnrechter was, de reglementen. Het kostte McEnroe het punt en 500 dollar Niet de Amerikaan maar Mecir werd door het incident uit zijn rit me gehaald en verloor de set met 3-6. De wraak van de Tsjechoslo waak was zoet. Hij nam het initia tief weer in handen. Dat bestond voornamelijk in geslaagde pogin gen de Amerikaan zo veel mogelijk van het net weg te houden. Want de beste mogelijkheden voor Mecir tegen McEnroe liggen in een duel aan de achterlijn. Wat de Ameri kaan ook probeerde, hij bleef door zijn opponent vastgepind aan de base-line. De enige mogelijkheid om onder die druk uit te komen, lag voor McEnroe in het geforceerd opzoeken van de aanval. Onont beerlijk daarvoor is echter een goed lopende opslag. Daaraan on brak het de Amerikaan gisteren volledig. BRUSSEL (GPD) - Wereld kampioen Gary Kasparov heeft na drie ronden van het SWIFT- schaaktoernooi in Brussel over tuigend de leiding genomen. Hij moet overigens de onverwoest bare Victor Kortsjnoi naast zich dulden. Op zichzelf is dat weinig verrassend, maar de stijl waarin zij hun punten bijeen speelden, maakte toch wel grote indruk. Aan de derde ronde gingen span nende momenten vooraf, want even leek het gehele toernooi in gevaar. Robert Hübner moest zich op medisch advies terug trekken. Toevallig was Mischa Tal, de wereldkampioen van 1980, als verslaggever aanwezig en hij ver klaarde zich onmiddellijk bereid de open gevallen plaats in te ne men. Dat betekent wel, dat hij twee partijen moet inhalen, één tegen Ljubojevic en één tegen Karpov. Deze laatste partij zou pas na de zevende ronde, op een vrije dag, kunnen worden ge speeld en daartegen maakte Kas parov bezwaar. „Ik beschouw Karpov als mijn grootste concur rent in dit toernooi", zo zei hij, „en een partij tegen Tal eerst na zeven ronden spelen, is in zijn voordeel". Karpov weigerde de partij eer der af te wikkelen en alle facto ren voor een conflict tussen de twee beste spelers van de wereld waren aanwezig. Gelukkig is ar biter Geurt Gijsen een redelijk en tactvol mens en het gelukte hem zowaar om Kasparov te overreden. Tot grote vreugde van iedereen kan het toernooi worden voortgezet en nog wel met de legendarische Letlander als deelnemer. De schakers hou den van Tal Hij is met zijn vijftig jaar nog altijd een meester van grote allure, al heeft hij het soms moeilijk met zijn gezondheid. Terug naar Kasparov. De we reldkampioen heeft hard voor zijn punten moeten zwoegen, want zijn Belgische tegenstan ders hebben hem niets cadeau gedaan. Anders dan Van der Wiel, die juist in de tweede ronde minder goed op dreef was. Deze ronde werd gekenmerkt door vijf mooie overwinningen met de witte stukken, waaronder die van Jan Timman op Nigel Short. De aardigste partij uit de tweede ronde volgt hieronder. Wit: Gary Kasparov Zwart: John van der Wiel Tweede ronde Meraner verdediging I. d4 d5: 2. c4 c6; 3. Pc3 Pf64. e3. Van Kasparov zou men eerder het scherpe 4. Pf3 verwachten, om na 4. e6 de gambietzet 5. Lg5 te spelen. Het Aangenomen Slavisch 4. dxc4 hoort niet tot het program van de zwartspeler en dat weet Kasparov uiteraard zeer goed. 4.e6; 5. Pf3 Pbd76. Ld3 Lb4. De hoofdvariant gaat verder met 6. dxc4; 7. Lxc4 b5. De lo perontwikkeling was vroeger een geducht wapen van de Ne derlandse meester Van Scheltin- ga. Euwe deed er in 1948 evenwel slechte ervaringen mee op tegen Botwinnik en Reshevsky. 7. a3 La5; 8. 0-0 0-09. Dc2 dxc4; 10. Lxc4 Lc7. Een bekende positie. Zwart stuurt aan op de bevrijdingszet e6 - e5. II. La2' Deze methode is vermoedelijk door Kasparov in de studeerka mer voorbereid. Wit schakelt de tempowinst Pd7 - b6 bij voorbaat uit. Gebruikelijk was tot dusver 11. e4 e5 met ongeveer gelijke kansen. 11. e5 12. h3 h6. Prophylaxe aan twee kanten. Het is voor beide partijen van be lang penningen op g4 en g5 te vermijden; als wit Le3 wil gaan spelen, moet de reactie Pg4 worden uitgeschakeld. 13. e4. Tal demonstreert in de perska mer met grote virtuositeit zijn fantastische varianten. Hij sug gereerde hier 13. Ph4 exd4; 14. exd4 Pb6; 15. Lxh6 gxh6?; 16. Dg6+! Sterker is echter 15. Pfd5! 13. Te8. Beter was direct 13. Ph5 14. Le3 PhS> Toen deze zet werd uitgevoerd door Hans Bouwmeester keken wij allen zuinig! Mag men onder deze omstandigheden zijn stukken ongestraft decentralise ren? Kasparov geeft weldra een duidelijk antwoord op de vraag. Sterker was 14. De7, al moet zwart wel met de manoeuvre Pc3 - b5 rekening houden; dit is ook een aspect van 11. La2! 15. Tadl exd4. Op 15. Df6 volgt sterk 16. Pd5! 16. Lxd4 De7; 17. e5 PJ8? John voerde deze zet veel te haastig uit; beter was 17. Pf4, waarna wit met 18. Tfel groot voordeel behoudt. Nu komt de wereldkampioen in zijn element. 18. Pb5.' Prachtig! Het paard kan niet worden genomen wegens 19. Lc5 en de zwarte koningin is ingeslo ten. 18. Pe6; 19. Lxe6! Eenvoudig en doeltreffend. Helaas gaat 19. Lxe6 niet we gens 20. Lc5. Ook 19.cxb5; 20. La2 is zeer gunstig voor wit; toch had Van der Wiel deze verdedi ging moeten kiezen. 19. fxe620. Pxc7 Dxc7; 21. Dg6 Df722. Dx/7+ Kxf7. 23. Le3 Tf8. Om op 24. g4 nog 24 Kg8 te kunnen doen. De zwarte positie is hopeloos; de damevleugel is onontwikkeld en Ph5 staat ge heel buiten spel. 24. Td4 Kg8; 25. Tfdl b6; 26. Th4 Tf5; 27. Pd4! Een fraaie slotzet. Na 27. Txe5; 28. Pxc6 Tb5; 29. a4 moet de toren het paard loslaten. Zwart geeft het op. Vandaag speelt Karpov zijn af gebroken partij tegen Meulders en Tal zijn inhaalpartij met Lju bojevic. De verwachting is, dat dit laatste duel wel snel op remi se zal uitlopen. Karpov heeft dui delijke winstkansen. Diagram: Wit: Kgl, Dc2, Tdl, Tfl, La2, Ld4, Pc3, Pf3, pi. a3, b2. e5, f2. g2. h3. Zwart: Kg8, De7, Ta8, Te8, Lc7. Lc8, P«, Ph5, pi. a7, b7, c6, f7, g7, h6.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19