Zwarte dag hockeyers LMHC Puntendeling voor Scylla Polotitel vrouwen Zijl Leython in veiligheid Degradatie Katwijkse zwemploeg Kardolus weer sterk PAGINA 18 DO/ST SPORT MAANDAG 13 APRIL (AANDi LEIDEN - De hockeyers van LMHC beleefden gisteren een zwarte dag. De mannen (2-3 ver lies tegen HOD) verloren hun pas heroverde koppositie weer aan Gooische, terwijl de Leiden- vrouwenploeg de bovenste plaats verloor door het eerste- klasseduel in en tegen Breda met 2-0 te verliezen. De mannen van Roomburg bleven op het goede spoor en stevenen na de 5-0 winst op Pollux op de tweede- klassetitel af. HOD - Leiden 3-2 Het in degradatiegevaar verke rende HOD uit Valkenswaard is met een opmerkelijke opmars bezig. Verleden week versloeg het Gooische en gistermiddag pakte het Leiden de punten af Casper Klijn opende de score voor LMHC uit een rebound van een strafcorner. Het antwoord van HOD kwam snel daarna met een afgeronde aanval door het midden: 1-1. Klijn benutte na 8 minuten weer een kans (1-2) uit een voorzet van Jeroen Dubbeld. De thuisploeg liet zich voor de pauze nog twee keer gelden. De 2-2 werd gescoord uit ev een tip-in. Doelman Tom Meer moest vlak voor rust nog een keer buigen bij een strafcor ner. Leiden stak in het tweede deel nog zeer veel energie in de aanval, maar vond geen gat in de hechte Valkenwaardse defensie. Roomburg - Pollux 5-0 Met overtuigend aanvalsspel in de eerste helft kreeg de ploeg van Jaap Suyk het op de laatste plaats staande Pollux met vier treffers snel op de knieën. Marcel Maas opende na drie minuten uit een strafcorner, waarna Cees Wendt halverwege het eerste deel uitbouwde naar 2-0. Pollux had weinig in te brengen tegen het vlot combinerende Room burg. Hans van Ekdom bediende Oskar Snijders voor de 3-0 en Paul Lamping stond aan de basis van de vierde Leidse treffer die door Wendt tussen de legguards van Vlaardingse keeper werd ge pusht. Na de 5-0 in het vroege tweede part die op naam kwam van Wendt met een tip-in uit een vrije slag van Bas Koning, ge loofde Roomburg het verder wel. VCL - Forescate 2-2 De Voorschotense hockeyers zijn na de uitschakeling van verleden week door Roomburg wat uitgeblust. Zo kon het gister middag gebeuren dat de 2-0 voorsprong, waarvan beide doel punten op naam kwamen van Erik Kruysmulder, na de pauze teniet werd gedaan door de thuisploeg. Trainer/coach Taco Ooyevaar heeft al te kennen ge geven volgend seizoen te stop pen bij Forescate. Alecto - Dopie 2-3 Het Delftse Dopie kwam door een strafcornergoal aan de voor delige 0-1 ruststand. Een strafbal van Hugo Kranenburg en een velddoelpunt van Wout van der Meulen leidden er echter toe dat de Leiderdorpers de leiding over namen en op 2-1 kwamen. Alecto ging, ondanks het uitvallen van een Dopie-speler, in de laatste tien minuten in de defensieve fout en incasseerde met twee te gentreffers nog het verlies. Vrouwen Breda - Leiden 2-0 Een in het veld sterker LMHC kwam een kwartier voor tijd op achterstand door een strafcor nergoal waarbij de bal niet regle mentair had stilgelegen. De ploeg van Henk Visser gooide er in de laatste fase nog een aanval lend schepje bovenop, maar werd door een uitbraak verrast. Kiki Tesselaar zorgde met haar voet nog voor uitstel van execu tie; de strafbal die daarop volgde ging in de andere hoek dan doel- vrouwe Ineke Kasteleyens ver wachtte: 2-0. Noordwijk - Leonidas 1-0 Het middenmootduel in de eerste klasse werd na rust door Renate van der Bent met een strafbal beslist. De Noordwijk- speelsters Marianne Gnerrip en Nicole Brouwer hockeyden een goede wedstrijd die overigens weinig hoogtepunten kende. De Noordwijksen klommen door de 'winst op naar de vijfde plaats. Warande - Alecto 3-2 Net als de mannelijke clubge noten gaven ook de speelsters van Ruud Hartman Kok in de laatste fase de winst uit handen. Na een 0-0 ruststand bracht Jet Kruidenier Alecto op 0-1. De eni ge Leiderdorpse strafcorner werd ook benut en leverde 0-2 op. In het laatste kwartier benut te de thuisploeg een strafcorner en een strafbal. Hoewel de scheidsrechter twee minuten aangaf, werden het er nog vier. In de laatste daarvan werd door Warande nog een korte corner gebruikt om de volledige winst te behalen. Rood Wit - Roomburg 2-0 De thuisploeg ontmoette een goed gemotiveerd Roomburg dat vlak voor de doelwisseling en snel daarna op achterstand werd gezet. Dat gebeurde eerst door een omstreden strafbal en door een velddoelpunt. Goed doelver- dedigen van Danielle van Leu ven voorkwam erger. Kraaien - Forescate 0-2 Yvonne Raap zorgde met haar twee doelpunten dat Forescate de winst mee naar huis kon ne men. Het middenveldgevecht werd een keer gewonnen door Vierde klasse Els de Buvry die de assist v"|l zorgde voor de eerste treffer. T IOC minuten voor tijd verzorgde Ei line Kimman de pass voor dei finitieve zege die Forescate opEIDEN derde plaats bracht. preser i/De >op Ri •uchten ogen p Tomas Steenmetser en Giassiek( bert Schreuder scoorden |g deL Leidse Studs naar 6-0 op eiglterdag veld tegen Alkemade. De vroruin dc wenploeg zegevierde over BP k°P kei Rodenrijs (2-1). Maijolein «ieuww Lunen scoorde twee keer. F* 3aar mannen van Catwijck tradj»n ES' verzwakt aan in Alphen en verioors® ren me 5-2. Henrik Houwaard ,'etra dc Dirk-Jan van Leeuwen scoorde me tegen. De Katwijkse vrouw£ren 11 verloren van De IJssel (4-1). flJdnt o salis speelde 2-2 tegen de Adeuten e borsten. Aijen Michels doelpun»ee**W( te uit een strafbal en Duncaonden Meeler uit het veld. De Lisses— vrouwen die op de tweede plaa^— staan speelden ook 2-2. De voor sprong door Helen van Laarhij f*" ven en Eefje Drayer werd teni( K gedaan door de vrijwel zekef X kampioen Abcoude. NIEK FAAj: -w LEIDEN - Het Leidse Scylla bleef het afgelopen weekeinde in een verrassende nek-aan-nek-race met het hoofd boven water tegen een gedevalueerd Valkenswaard (9-9). Oegstgeest zorgde voor een zelfde resultaat in de concurren tenslag tegen Middelburg Zuid. De vrouwen van Docos presteerden tegen Torenstad niet onverdienste lijk, maar moesten toch een 7-3 ver lies accepteren. De wedstrijd die Scylla afgelo pen zaterdag in Valkenswaard af werkte stond bol van blunders én hoogstandjes. Vóór de wedstrijd hadden de 'bookmakers' van Scyl la bedacht dat een gelijkspel de verhoudingen redelijk zou weerge ven: viermaal winst op Patricia de Groot én op zwakste man John Cardinaals, en een dubbel: dat leek de reële weg naar een 9-9 uitslag. Het werd inderdaad 9-9. Maar het verloop van de wedstrijd had zelfs een helderziende niet kunnen voorspellen. Tot 5-6 verliep alles zonder verrassingen. Meijer won van Patricia de Groot en verloor, weliswaar iets te simpel, van Ed win Angenent. Gerard Bakker won eveneens van Patricia de Groot en verloor, weliswaar met 23-21 in de derde game, van Angenent. Robert de Groot pakte zonder problemen Cardinaals, en verloor vervolgens kansloos tegen Huang Jiangho. De Vrind tenslotte won vlotjes van Cardinaals, en verloor zo mogelijk nog iets vlotter van de Chinese huurling. Maar toen werd alles wat vreemd: Robert de Groot speelde zichzelf, in een schitterende drie games, naar winst op de wild ogen de Angenent. Twee partijen later sneuvelde Gerard Bakker op onno dige wijze, tegen de inmiddels, als gevolg van een knieblessure, strompelende Cardinaals. De Vrind zorgde vervolgens voor sur prise nummer drie: tegen Ange nent toonde hij in twee games aan Successen van taekwondoka's ZOETERWOUDE - Voor taekwon- dovereniging Leiden waren er gis- teren zes eerste en drie derde plaat- sen weggelegd bij de senioren- strijd om de open-Nederlandse kampioenschappen. Leiden scoor- i de derhalve met negen finalisten uit 14 deelnemers bijzonder goed. René Pet werd eerste in het zwaar gewicht (boven 83 kg), broer Theo werd eerste in de categorie tot 58 kg. Tom Paauw werd on danks beperkte trainingsmogelijk heden verrassend eerste in de klas se tot 83 kg, Oscar Betgen (tot 70 kg) en basketballer Erik-Paul van Weeren (tot 64 kg) reikten even eens tot de hoogste plaats. Derde plaatsen waren er voor de Leidenaars Edward van Haag (76 kg), Seth Spierenburg (70 kg) en Albert Lorieux 58 kg). De Leidse sportschool Hosinsul behaalde met Peter Janson (tot 83 kg) en Charles de Wit (76 kg lage banden) twee eerste plaatsen. De Leidse karateka Ino Alber- ga heeft vrijdagavond in Hilver sum bij de examens van de natio- nale gradencommissie met succes een proeve van bekwaamheid afge legd voor het behalen van de vier de dan~. De sportleraar van Jurojin werd getest op de onderdelen kara te techniek, wapens en zelfverdedi ging. Bij een thai boxing gala in Rot terdam won Ted van Rijn van Ju rojin door k.o. in de eerste.ronde. Bij de Westfriese karate kampioen schappen die gisteren in Groote broek werden gehouden behaal den Sunny Werners en André Ruigrok in hun gewichtsklasse res pectievelijk een tweede en derde plaats. Zege Vlietstra LEIDEN - Tijdens een sterk bezet bokstoernooi heeft Bartho Vliet stra van boksschool Leiden zater dag gewonnen van Stevens uit Hel mond. De Leidenaar boekte een puntenoverwinning. Erik Radema ker, kampioen van Zuid-Holland, versloeg Piet van Kollenburg via knock-out. Gisteren verloor junior Franklin Leget op punten van de Enschedeër Bakker. dat felheid zijn sterkste strijdmid del moet zijn. Tenslotte liet De Groot, al denkend aan een 8-10 overwinning, plotseling zijn wis selvalligheid weer zien door in drie games te verliezen van zijn bij vla gen schitterend spelende naamge note. Voor eigen publiek liet Oegst geest zien in ieder geval niet onder te doen voor kampioensconcurrent Middelburg Zuid. De punten wer den gelijkelijk verdeeld over beide teams: ieder negen. In een gelijk opgaande wedstrijd bleken Her man van der Broek en Frits Kante been de meeste mogelijkheden te bezitten. Slechts de kleine, ietwat buikende Bomhof bleek voor bei den een niet te nemen hindernis. Ook Friso Reitsma en Fjodor Ra demakers waren niet opgewassen tegen deze sterk spelende Zeeuw. De twee Oegstgeestse spelers stel den verder wat teleur c(por ieder slechts eenmaal te winnen: Reits ma pakte alleen Koen de Vries, en Rademakers won van de van Seine Meubelen overgekomen Wester hof. De 9-9 uitslag is zeker gunstig te noemen, maar tweede concur rent JCV zette een domper op de tevredenheid door met maar liefst 16-2 te winnen van Pelgrim Gaan- deren 2. Friso Reitsma hierover: "Dit is doorgestoken kaart. In de eerste ontmoeting won Gaanderen nog met 11-7. Nu staat er voor dit team niets meer op het spel. Als je dan weet dat Gaanderen en Oegst geest elkaar niet zo goed liggen lijkt de conclusie voor de hand te liggen". In de eredivisie gaven de vrou wen van Docos zich tegen Toren- stad niet zonder slag of stoot over. In Zutphen verzetten Bröcker, Van Olden en Van den Bos zich flink, waardoor ditmaal geen melding gemaakt kan worden van een klop partij. Er werd wel verloren, maar het 7-3 verlies had evengoed 6-4 kunnen zijn. Tessa Bröcker won tweemaal, en Angelique van den Bos zette één partij in winst om. De mannen van Docos speelden tegen de tweede keus van Oegst geest. De reserves van Oegstgeest knokken nog steeds voor handha ving, en in die strijd werd een aan trekkelijk hoofdstuk toegevoegd: in eigen hal stokte de puntentel ling bij 7-3. Schipaanboord won al zijn partijen. Jansen en Polak moesten alleen Ron van Veen feli citeren. Ook het dubbel liep uit op winst voor Docos. De Scylla-vrouwen kregen afge lopen zaterdag genadeloos klop. In de uitwedstrijd tegen Megacles werd met maar liefst 1-9 verloren. Heide de Haas werd vervangen door Monique Blom. Alleen Judith Lepelaar bleek in staat eenmaal te Het team van de Zijl/LGB dat het afgelopen weekeinde kampioen werd van de tweede klasse. (foto Loek Zulderduyn) Katwijk blijft in tweede klasse KATWIJK - Nadat vorige week e begin gemaakt is met de verdelii van de Kring-titels, kregen de kai LE pioenschappen van de Gouvyan Rijnstreek het afgelopen weekei, de een vervolg in het Katwijk*161" zwembad, waar de lange-afstaiVerc nummers op het programma stqdooi den. wel Twee uitschieters waren er aanschouwen in het 50-meter ba "V Fleur Bakker van LZ'1886 verb TOF terde haar eerder in dit seizoen g van zwommen 400 meter tijd ruirhad schoots en zwom een tijd vjde l 5.24.9. Deze prestatie zal haar zoi bep der enige twijfel een toppositie o| stra leveren op de seizoenranglijst va dw( de meisjes onder de tien jaar. kor onr Op de 800 meter bij de jonger ker onder de twaalf jaar flitste de Ka neg wijker Christiaan Fischer door h< ënï water. De tienjarige zwemmer va het organiserende Z en PC kwaï V uit op de snelste seizoentijd in zij en*i leeftijdscategorie: 10.40.3. In d re schaduw van Fischer kwam oo Ani LZ-zwemmer Dennis Schouten tc eer een persoonlijk record van 10.57.( sta: qu< Op de 1500 meter werden Lai ma rens van Kampen van De Zijl/LGl (j o/14), diens ploeggenoot Marei sn Blokpoel (j o/16) en de LZ-school w, slagspecialist Antoine van Weei pi den bij de heren tot kringkam ee pioen gehuldigd. g( wijkers keurig boven de rode streep. Kind van de rekening wer- Zijl/LGB viel er het afgelopen den datzelfde De Gouwe en WVZ. LEIDEN - Voor de Katwijk weekeinde nog iets te verdienen. De Katwijkers stelden middels e De ploeg van Aad de Keizer het Voor de vrouwen van De Zijl LGB kende het seizoen een vreug devol einde. De 7-2 overwinning op ZPB bracht het kampioenschap Nu de officiële uitslag van d< laatste ronde( twee weken geleder verzwommen) van de clubcompe titie bekend is gemaakt, is degra datie een feit voor Z en PC Kat wijk. Volgend jaar is de ploeg van trainer Robert van Zijp te aan schouwen in de D-afdeling. Hel tweede team van Noordwijkerhout is officieel gepromoveerd van de G- naar de F-afdeling. 10-6 overwinning het twee- duel tegen De Gouwe alleen in de de klasserschap veilig en bij de beginfase in gevaar. Tot in de twee- De Zijl/LGB kon de periode hield feest worden gevierd. De ploeg Theo Uittenhout bekroonde een wijk alle initiatief sterk seizoen met een 7-2 zege op ZPB waardoor de ploeg kampioen werd van de tweede klasse en pro moveert naar de eerste klasse. Katwijk stelde in de laatste wed strijd het vorig jaar verworven tweede klasserschap veilig. De 10- 6 zege op De Gouwe hield de Kat- degradatie beslissende van de tweede klasse. Voor het sei zoen zei coach Theo Uittenhout nog dat hij wel geloofde in een plaats bij de bovenste vier, maar niet aan een kampioenschap dacht. Naarmate het seizoen vorderde werd echter al snel duidelijk dat De Zijl/LGBN hoge ogen ging gooien. Een sterk gespeelde play off serie, die slechts één nederlaag De derde ronde van de duin streekcompetitie heeft een zege opgeleverd voor de ploeg i elkaar evenwicht (3-3). Hierna trok Kat- zich toe en geen twijfel over bestaan wie er in de tweede klasse thuis hoort. Via 6-3 en 9-4 kwam bij 10-6 het einde. Doelpunten: Martin Jonker 3x, Ronald Heemrood 2x, Eddie Hoek 2x, Arco Guyt lx, Hans Schaap lx en Albert van de Plas De Zijl/LGB boven aan de .rang lijst. De wedstrijd tegen ZPB lever de geen problemen meer op. Al na één periode was het kampioen schap binnen handbereik middels een 3-0 voorsprong. Deze voor sprong werd niet meer uit handen gegeven en na de 7-2 eindstand kon het feest beginnen. Goals: Ma- llt_, Rijsbergen 2, sonja Alink 2, seerde laatsgenoemdeformatie, de koploper na drie ronden, Noordwijkerhout, tot op 28 punten is genaderd. Met nog twee afleve ringen van dit Bollenstreektoer- nooi voor de boeg, splitst de strijd zich toe tussen Noordwijk en Noordwijkerhout. In het eigen Kokkerbad Het tweede team van Scylla, vo rige week nog gekroond tot kam pioen van de vierde divisie, deed deze titel het afgelopen weekeinde geen eer aan door gelijk te spelen tegen Bartok. De 5-5 uitslag kwam tot stand door tweemaal winst van Rico van Veen, en eenmaal winst van Wittebrood en Van Gurp. Ook het dubbel werd door Scylla in een punt omgezet. WOUTER LANGEVELD ZEIST (ANP) - De familie Kardolus was het afgelopen weekeinde ui terst succesvol tijdens schermwedstrijden op het KNVB-centrum in Zeist. De nationale sabeltitel kwam voor de derde achtereenvolgende maal terecht bij Oscar Kardolus. Hij kreeg in de finale te maken met zijn vader en leermeester Kasper Kardolus, die als 50-jarige ondanks een hin derlijke armblessure nog over voldoende techniek beschikte om zover te komen. In die eindstrijd zegevierde Kardolus junior met 10-6. Olaf Kardo lus werd zesde. In de equipewedstrijd kwam de nationale titel haast als vanzelfspre kend terecht bij Zaal Kardolus uit Zoetermeer. De ploeg bestond uit Oscar en Olaf Kardolus, Jan Dijksman en Rob de Best. Andere uitslagen: Vivax-De Ham 6-6, Aquarijn-DKD 9-10, Sassenheim-AVZV 12-6. De vrou-' wen van LZ '86 verloren met 11-3 het Ravijn. evenals in de tweede ronde, een r derlaag tegen Noordwijk, dat van de zestien programma's er vier won. Noordwijkerhout kwam uit op drie eerste plaatsen. Middels vijf afstand-overwinningen heeft Sassenheim zich opgewerkt naar een derde plaats in het tussenklas- sement. RIO DE JANEIRO (SID) - We reldkampioen Alain Prost heeft gisteren de eerste Grand Prix van het formule 1-seizoen ge wonnen. De Fransman won met zijn McLaren de Grote Prijs van Brazilië, de eerste van een serie van zestien wedstrijden. Voor Prost was het 26e GP-overwin- ning in zijn loopbaan. Daarmee is hij het record van de Schot Jackie Stewart, die in zijn loop baan 27 GP's won, dicht gena derd. De Brazilaan Nelson Pi quet finishte als tweede, de Zweed Stefan Johansson maakte het succes van McLaren com pleet door de derde plaats op te eisen. Voor Prost was het zijn vierde overwinning in Brazilië. De 32- jarige Fransman mocht de cham pagne ook al in '82, '84 en '85 ont kurken. De overwinning leverde Prost niet alleen negen punten voor het WK-klassement op, maar kostte hem tevens gejd. De coureurs moeten voor elk punt 350 gulden aan de FISA betalen. Prost slaat toe in GP van Brazilië De overwinning kostte Prost dus 3150 gulden. De hitte in Rio de Janeiro, waar de Nederlander Huub Ro- thengatter werkloos aan de kant bleef, maakte de eerste Grand Prix tot een ware bandenstrijd. Al na 30 van de in totaal 61 ron den (met een totale lengte van 306 kilometer) hadden de meeste coureurs twee keer de pits aan gedaan om de banden te wisse len. Piquet, die de beste start had, was na zeven ronden de eer ste coureur, die daarvoor een tus senstop maakte. De Braziliaan moest uiteindelijk nog drie keer de pits in voor dezelfde hande ling. Voor bandenleverancier Goodyear betekenen de proble men niet zo'n beste binnenko mer. Voor het eerst in de geschie denis van de formule 1-strijd zijn alle_wagen dit jaar met dezelfde banden uitgerust. Bij een tempe ratuur van 45 graden voldeed het produkt dus niet. Voor Piquet was zijn tweede plaats een flinke teleurstelling. Begeleid door spreekkoren van de 100.000 toeschouwers langs de vijf kilometer lange baan fi nishte de Braziliaan ruim veertig seconden na Prost, die een uitge kiende race reed. De tweevoudig wereldkampioen, die na zeven ronden de koppositie van Piquet overnam, stelde zijn bezoek aan de pits uit tot hij een voorsprong van ruim dertig seconden had opgebouwd. De bandenwissel nam negen seconden in beslag. Eenmaal terug in de wedstrijd bleek Prost de juiste keuze te hebben gemaakt. Terwijl zijn voornaamste concurrenten (Pi quet, Senna en Johansson) regel matig naar de kant moesten, bouwde Prost het verschil steeds verder uit. LEIDEN - Een beslissingswed strijd was niet eens nodig. Doordat concurrent PVC/Blokkeer punten liet liggen zijn de volleyballers van Leython, ondanks de 3-1 neder laag tegen kampioen Radius, zeker van handhaving in de tweede divi sie. De vrouwen van NOVO moe ten wel een stapje terug, ze verlo ren met 3-1 van Dinto en acteren volgend seizoen in de promo tieklasse. Begin oktober had Leython de Hagenaars nog een punt afhandig kunnen maken, maar zaterdag was de volle winst voor kampioen Ra dius. Leython won het tweede part en had in de derde set kansen op tenminste een punt, maar verloor ondanks een 10—13 voorsprong. Naast Rens van Veen werd Wim Schouten, die zonder afbericht wegbleef, node gemist (3-1). Met 3-1 won NOVO in de laagste versnelling voorwaarts van het reeds gedégradeerde RIVA/VSC. De Rijswijkse ploeg had van top pers als Ekspalvo en Molenwiek gewonnen, maar leek tegen NOVO opgebrand.Noordwijker Rik Dob- binga was dat zeker niet: zowel aanvallend als verdedigend pres teerde hij goed. Bij Gemini/Kange- roes ontbrak tegen PVC/Blokkeer 2 de wil om te winnen. Al zeker van handhaving in de derde divisie, speelden de Voorschotenaren een bitter slechte wedstrijd. Binnen het uur kon de thuisreis niet een 3-2 nederlaag aanvaard worden. In de promotieklasse speelde Donar tegen Inter Amicos in de eerste twee sets de sterren van de hemel. Traditiegetrouw werd de derde set verloren, maar onder aanvoering van een sterk aanval lende Joost van der Zwet wonnen de Leidenaars met 1-3. Ook LUSV verloor slechts een set. De sprong- service van Marien Koorevaar bleek voor Ariston onoverkome lijk: 1-2. Leython 2 besliste de streekderby tegen NOVO 2 met 2-3 in zijn voordeel. Het Leiderdorpse gelegenheidsteam keek in de be slissende set tegen een 8-2 achter stand aan, maar kwam langszij en ging voorbij: 2-3. Vrouwen Met de 3-2 winst op RIVI/VSC kwam het saldo van Gemini/Kan- geroes op elf verloren en elf ge wonnen wedstrijden. Alleen in de tweede set hadden de Voorscho tense dames het moeilijk, maar een scherpe service haalde in de laatste set het gevaar uit de Rijswijkse aanval. Gemini/Kangeroes 2 had, daar degradatie vorige week al ze ker was, niets meer te verliezen, maar ook absoluut niets meer te winnen. Thornax 2 had weinig moeite met de ploeg van Angenis van der Clooster: 3-0. Leython kon Utrecht 3 alleen in het eerste part tegenstand van be tekenis bieden: die set werd met 13-15, de andere twee met 9-15 verloren. Een slechte passing en een zwakke service waren de be langrijkste oorzaken voor de ne derlaag. De vrouwen van NOVO degraderen, in de wetenschap dat ze Dinto nog een set afhandig kon den maken, met opgeheven hoofd. De kampioen van de derde divisie had anderhalf uur nodig om van de Noordwijkse degradant te winnen: 3-1. LUSV speelde slechts een jaartje in de promotieklasse. Hoewel de Leidse studentes een van de beste wedstrijden van het seizoen speel den, werd met 2-3 van Skania ver loren. Over het al dan niet degrade ren van Leython 2 wordt over twee weken beslist, door de 3-0 winst op Van Santen 3 mogen de Leider dorpse volleybalsters een beslis singswedstrijd tegen Netwerk spe len.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18