Leiden slaat hard terug Wim de Roo 'plaag'voor ARC Ter Leede verlaat de laatste plaats RB schiet weinig op met zege Jeugd UVS bij Telstar afgedroogd DEVJO verspeelt voorsprong DSVP kan nauwelijks tegenstand bieden Kleine RCL-spits aan de basis van 5-1 triomf Bijrol voor middenmoter Lisse Mecir wint toernooi van Dallas MAANDAG 13 APRIL 1987 pO'ST PAGINA 17 Na zege bij Die Haghe DEN HAAG - Tradities dienen in ere te worden gehouden. Met de ze lijfspreuk vecht Ter Leede al zo'n jaar of vijf tegen degradatie naar de vierde klasse van het zater dagvoetbal. En al meerdere seizoe nen kropen de Sassenheimers door het oog van de naald. Dit jaar leek slechts een wonder de ploeg van Dick Blijleven te kunnen redden, gezien de situatie op de ranglijst zeven wedstrijden voor het einde van de competitie. De achterstand van vijf punten, die de hekkeslui- ter op dat moment kende is inmid dels teruggebracht tot een accepta bel aantal van één punt. Tevens is de laatste plaats overgedragen aan Maasdijk, dat Katwijk op bezoek kreeg en kansloos tenonder ging met 1-2. Die Haghe - Ter Leede 1-2 De wedstrijd in het Haagse Oc- kenburg mocht met recht een sleu telduel worden genoemd. Winst voor Die Haghe betekende voor Ter Leede immers de definitieve nekslag. Beide ploegen begonnen voortvarend aan het 'duel van de waarheid', waarin vooral de harde wind voor onberekenbare situaties zorgde. Terwijl de thuisploeg in het eer ste half uur goede kansen liet lig gen, reageerde Ter Leede wel at tent op doelpuntrijke situaties. Eric Grosman tekende namens de bezoekers in de zeventiende mi nuut voor de eerste treffer. De fel spelende rechtervleugelspits rea geerde attent op een te zwakke te rugspeelbal van de Haagse verde diger Patrick Roos en liet keeper André Pronk vervolgens kansloos: 0-1. De Hagenaars bleken, na een se rie missers, negen minuten voor rust wel succesvol. Puntspeler Ri chard Walter, die eerder twee droomkansen om zeep had gehol pen, verschalkte met een kopbal doelman Bert Blankenspoor: 1-1. In een uiterste poging van Blan kenspoor om de bal alsnog uit zijn 'hok' te houden, blesseerde de jeugdige sluitpost zich evenwel dermate ernstig dat hij met een zware enkelblessure het veld ver liet. Het chronische tekort aan kee pers in Sassenheim dwong trainer Dick Blijleven om aanvaller Theo Pelgrim in het doel te posteren. Nadat de licht geblesseerde Robert van Enthoven als elfde man werd toegevoegd, kon na een spelonder- breking van dertien minuten de wedstrijd weer doorgang vinden. Het duurde tot in de tweede helft voordat Pelgrim, die in de zaal wel actief is als keeper, zijn kunsten kon vertonen. Nadat de 'inval kracht' eerst een inzet van ploegge noot Rob de Ruyter, bedoeld als een terugspeelbal, uit de hoek plukte, stopte hij enige tijd later een inzet van Roland van der Gies- sen van Die Haghe. Toen twee minuten na bovenge noemd voorval Eric Grosman met een afstandschot van 25 meter wel het net deed bollen was de Haagse opponent definitief bedwongen: 1- Maasdijk Katwijk 1-2 Nog steeds hoopt Katwijk in de derde klasse A op een volgende LEIDEN - In de A-afdeling van de Landelijke Jeugd werd slechts één wedstrijd verspeeld. Het elftal van UVS werd in IJmuiden door Tel star met 4-1 afgedroogd. He duel tussen Roodenburg en Lisse werd afgelast. De herhaalde waarschuwingen van de Leidse trainer Bert Jansen om tegen Telstar het koppie erbij te houden was niet aan de UVS- jeugd besteed. In de eerste helft liep het allemaal nog aardig on danks de gemiste kansen van Pa trick van der Weegen en Ostar Thoonen. In de 20ste minuut was het dan wel raak. Een scherpe voorzet van Robert Planjer werd door Van der Weegen ditmaal wel tot doelpunt verheven. Na de thee kwam de Leidenaars een gemak zuchtige houding duur te staan. Met een 4-1 nederlaag werd UVS naar huis gestuurd. Tweede GP-zege TURNEN - Susanne Beerepoot heeft zaterdag in Beverwijk de tweede Grand Prix-wed strijd keur- turnen uit een serie van acht ge wonnen. De turnster van K. en V. uit Opmeer vergaarde in de Olym pische vierkamp 37.30 punten. Dat was een half punt meer dan de win nares van de eerste Grand Prix- wedstrijd van afgelopen weekein de in Cuyk, de nu afwezige Miran da van der Borst. Susanne Beere poot scoorde een regelmatige serie met 9.40 voor de paardsprong, 9.45 brug, 9.20 balk en 9.25 voor de vrije oefening. Tweede werd haar club genote Wendy Tol. misstap van koploper Zwaluwen Vlaardingen. De Katwijkers staan nog altijd twee punten achter op de titelkandidaat uit Vlaardingen. Na vijfenveertig minuten voetbal had de wedstrijd in Maasdijk in fei te al beslist moeten zijn. De Katwij kers waren heer en meester binnen de lijnen, maar wisten dit niet in doelpunten uit te drukken. Amerik van Duyvenvoorde nam met een kopbal het enige doelpunt voor zijn rekening en bepaalde de rust stand op 0-1. Scheidsrechter Van Hesik uit Ridderkerk eiste in het verdere verloop van het duel nadrukkelijk een hoofdrol op. Met zijn onduide lijke beslissingen leidde hij de ploegen in een woelig vaarwater. Jaap Schaap van Katwijk en Maas dijk-speler Ferry Mulder werden de 'dupe' en konden voortijdig ver trekken. De stand was op dat mo- ploegen op gelijke hoogte ge bracht, maar Jaap Guyt haalde voor Katwijk alsnog verdiend twee punten binnen. RENEE VAN DER HARST LEIDEN - Plaatste de Leidse trainer Hennie Beerenfen- ger voor het cruciale duel tegen het op derde plaats in de vierde klasse bivakkerende DEVJO nog vraagtekens bij de inzet van zijn ploeg ("ze moeten leren tot op de bodem te gaan"), na afloop daarvan kon hij zich verheugen. Na een 0-2 achterstand veerde Leiden als door een katapult afgeschoten op en diende de Voorburgers op ongedachte wijze van repliek, 3-2 winst derhalve. PIJNACKER - Hoewel Rijns burgse Boys in het Westland moeiteloos afrekende met DSVP was er van vreugde over de rui me 1-4 overwinning nauwelijks sprake. De ploeg van trainer Arie Kurver boekte namelijk geen en kele winst in de achtervolging op koploper NSW dat op eigen veld tegen Excelsior Maassluis met de schrik vrij kwam. Bovendien gaf ook het ver toonde spel in de slotfase geen aanleiding tot een Rijnsburgse vreugde-uitbarsting in de kleed kamer. Elftalbegeleider Bert Cla- van vergeleek het optreden van de RB-defensie in het laatste kwartier met "het gestuntel van Noordwijk" een week eerder. Toen konden de aangeslagen 'Boys' uit Rijnsburg in de streek- derby nog een 3-0 achterstand bijna ongedaan maken (3-2), maar DSVP was zaterdagmiddag niet tot een dergelijke inhaalrace in staat. Verder dan een benutte straf schop van Harry Garnaar kwam de inmiddels tegen een uitzicht loze 0-4 achterstand aankijkende thuisploeg niet. "Maar als wij nog een rol in de kampioensrace willen spelen of minimaal een periodetitel willen pakken, zul len de zaken achterin toch an ders moeten worden aangepakt", meent Clavan, "want in de slotfa se werd fout op fout gestapeld en tegen een behoorlijke tegenstan der kun je je dat niet permitte- Tegen DSVP wel, want de for matie van trainer Berry Janse is op dit moment niet opgewassen tegen ploegen uit de top van de zaterdag eersteklasse. Janse moet het nog steeds stellen zon der zijn centrumspits Floor Vijf huizen. Wel kon de voormalige oefenmeester van Quick Boys te gen Rijnsburgse Boys weer een beroep doen op zijn langdurig geblesseerde spelbepaler Dick van der Kooy. Maar die toonde zaterdagmiddag slechts zijn ge brek aan wedstrijdritme. Precies tien minuten hadden de gasten nodig om het slappe verzet van de thuisploeg te bre ken. Uit een hoekschop van lin ker middenvelder Arie van Dijk kopte Wim Driebergen bij de 'tweede paal' vallend de bal ach ter John Marrevee, die voor de rust nog een keer in het net moest grabbelen. Dat gebeurde nadat rechter vleugelverdediger Martin Toet, die met middenvel der Jan Hogewoning een sterk duo vormde, centrumspits Hans Zwaan had bediend. De Rijns burgse topscorer kopte hard raak (0-2). Voor zover de voetballers uit Pijnacker nog enige hoop had den op een goed resultaat werd die tien minuten na de doelwis- seling de bodem ingeslagen door Arie van Dijk, die voor 0-3 zorgde nadat hij door Ron Carli was vrij- gespeeld. Van Dijk was inmid dels 'omgeschoold' tot verdedi gende middenvelder omdat Jack Manuputty teveel hinder onder vond van een spierblessure. Dat zelfde gold voor Hogewoning. Henk Merbis en Ron Gillissen kwam het duo vervangen. Het Rijnsburgse overwicht werd door de dubbele vervan ging geen geweld aangedaan. De ruime voorsprong werd zelfs nog verder uitgebreid toen Zwaan naar zijn tweede treffer soleerde. Een gemiste strafschop van Hen nie Koet (Zwaan was onderuit gehaald) betekende het keerpunt voor de Rijnsburgers die vervol gens in duel met zichzelf gingen en dat leverde slechts een tegen treffer, van Garnaar, op. Aan dat doelpuntenfestijn ging een waar foutenfestival vooraf, want beide ploegen stapelden de ene na de andere defensieve misser op elkaar. De harde wind zal daar bij een voorname rol hebben ge speeld, gezien het feit dat het aan spelen van een ploegmaat behoor lijk wat problemen opleverde. Lei den liet het in de positiedekking vooral in de eerste helft afweten. Enthousiast was de koploper in de zaterdagvierdeklasse B uit de start blokken gekomen en er werd snel een veldoverwicht verkregen. Dat bleek optisch bedrog, want hoewel de Leidse puntspeler Rob Bink als eerste wat kansjes kreeg, was het DEVJO dat de score opende. Op een hoekschop van Ben Blommenstein in de 7de minuut werd aan de opgekomen vleugel verdediger Peter Brummen totaal geen andacht geschonken. De Voorburger kopte de bal daarom zo vrij als een vogeltje in en sprong bijkans van vreugde een gat in de lucht (0-1). Dat temperde de aan- valsvreugde van de Leidenaars da nig en mocht daar nog sprake van zijn (Rob Bink) dan wisten de be zoekers daar wel raad mee. "DEV JO speelt puur intimidatievoet bal", concludeerde Beerenfenger. De jarige Haagse arbiter Wenneker (van duel geruild met collega Eb ben) had best wat strenger kunnen optreden. "Het is moeilijk een af weging te maken", verwees hij naar het spekgladde veld. "De overtredingen waren er niet naar om te gaan schrijven". De beteuterde Leidenaars had den op de stevige ingrepen niet meteen het antwoord klaar en DEVJO profiteerde een dik kwar- ALPHEN AAN DEN RIJN - ARC heeft kennis kunnen maken met Wim de Roo. De kleine linkerspits van RCL manifesteerde zich zaterdag in de boeiende streekconfron- tatie tussen de twee staartploegen als een behendige voet baller mèt overzicht. Aangezien De Roo's ploeggenoten de doelkansen, die de oud-speler van Bernardus creëerde, naar waarde taxeerden en de thuisclub erin slaagde de mooiste mogelijkheden om zeep te helpen, won RCL ver rassend met 1-5. De formatie van Laurens Mouter bewerkstelligde door de zege de aansluiting met RKAVIC, DSVP en ARC en kan wellicht in het ver dere verloop van de competitie (Mouter: "We krijgen nog vijf ploe gen die bij ons in de buurt staan en waarvan we dus punten zouden kunnen afsnoepen") de gevaarlij ke, voorlaatste plaats nog over doen aan een van de drie eerder ge noemde teams. Ook ARC moet dus weer gaan oppassen. Zeker, als de Alphenaren van plan zijn om te blijven spelen zoals zij dat tegen RCL deden. Achterin bood men de Leiderdorpers veel te veel ruimte en werd door libero Jelle Koolstra verzuimd voldoende rugdekking te geven en in aanvallend opzicht faalden de pupillen van Jan Kroese volledig in de afwerking. Het agressievere RCL, zonder de ge schorste Pierre van Gemerden, de geblesseerde Hans Braat en de vakantie vierende Marcel Valk en René de Vogel, deed het met name op het gebied van de afronding een stuk beter. Operatie ARC, zonder Riny Oosterlee die a.s. woensdag door kniespecialist dr. Hermans in Hilversum aan de kruisbanden geopereerd wordt, kreeg voor rust legio mogelijkhe den om de score te openen, maar Niek Oosterlee, Martin Krommert, Paul Kluivers, Wilco van Leeuwen en Ruud van Es wisten het net niet te vinden. RCL wél. Nadat de sterk acterende Ben Heemskerk in de vijftiende minuut de Kroese-briga- de al een waarschuwing had gege ven - zijn inzet keerde via de on derkant van de lat terug in het Veld - drukten de Leiderdorpers de Al- phense equipe in de laatste vijf mi nuten van de eerste rondgang met de neus op de feiten. Eerst pegelde Peter Siera een vrije trap, toege kend wegens een overtreding van de geboekte Jelle Koolstra op Wim de Roo, achter de voor Cor Prook (knieblessure) in het veld gekomen Emiel Borst en even later legde Wim de Roo het leder panklaar voor Leo van der Wetering, die koeltjes 0-2 liet aantekenen. Met Bert Groenland als vervan ger van de aan de enkel gekwetste Peter Borst en met Jacques Keij als derde aanvaller, trachtte de Al- phense Racing na de thee iets aan de achterstand te doen. Dat lukte al snel. In de achtenveertigste mi nuut schoot René Lammers een vrije trap op de dwarsligger, waar na het leder voor de voeten van Bert Groenland belandde, die knap raak schoot: 1-2. Abrupt Een opsteker voor ARC dus, maar de Leiderdorpers, bij wie de uit het derde team teruggehaalde karaktervoetballer David Brandt een boeking incasseerde van de correct leidende Storm, maakten nog geen vier minuten later een abrupt einde aan de Alphense hoop. Wim de Roo ontfutselde Groenland de bal, omspeelde ver volgens Lammers en legde vanaf de doellijn secuur terug op Leo van der Wetering, die zich een prima kansenbenutter toonde: 1-3. Ruimte ARC bleef het na Van der Wete- rings elfde seizoengoal proberen, doch het gebrek aan koelbloedig heid (Oosterlee, Van Leeuwen en Boer) brak de Alphenaren op. Met Bert van Klaveren als invaller voor de leeggespeelde Aad van Tonge ren en met Van der Wetering op het middenveld (Mouter: "Johan Boer werd me te gevaarlijk en Leo kan goed een mannetje uitschake len".) kreeg RCL steeds meer ruimte van de va banque spelende Alphenaren. Tweemaal profiteer den de bezoekers. Ben Heemskerk en Peter Siera scoorden beheerst, nadat Wim de Roo hen daartoe in staat had gesteld (1-5). De plaag op de achtergrond toekijkt. de Alphense defensie kreeg zoekers waren de meeste Alphena- twee minuten voor tijd datgene, waarop hij recht had: een publiek- swissel. Van de achthonderd be toen echter al weg. Zij konden het "drama", zoals Kroese het noemde, niet langer aanzien. Wim LISSE - Voor tweedeklasser FC Lisse staan er deze competi tie geen belangen meer op het spel. De bovenste plaatsen zijn onbereikbaar voor de ploeg van Wim Eilander, en de voorsprong op de degradatiezone bedraagt zes punten. De confrontatie met Oranje Wit leverde een punten- dcling op: 1-1. Toch kunnen de Ter Specke- bewoners nog een belangrijk stempel op het verdere competi tieverloop in de tweede klasse B drukken. De duels tegen koplo per Vitesse Delft en het als twee de geklasseerde, op twee punten achterstand staande Duno, staan Lisse namelijk nog te wachten. "En dat is natuurlijk wel even kicken", merkte oefenmeester Wim Eilander strijdlustig op. De toeschouwers moesten af gelopen zaterdag tot tien minu ten voor tijd op de openingstref fer wachten. Een individuele ac tie van Leo van Kampen, werd middels een afstandschot door de Lissenaar zelf bekroond: 1-0. De enige organisatie-fout in de Lisser-defensie, gedurende de gehele wedstrijd, kreeg vijf mi nuten later een vervelende af loop. Een aan Oranje Wit toege kende inworp verraste de verde digers van de thuisploeg, die na een opgezette buitenspelval een vrije trap dachten te krijgen. Een moment van onachtzaamheid bracht Wim Brandts in de gele genheid aan de rechterkant door te breken. Diens voorzet werd verzilverd door Harry van Wes ten: 1-1. ARC'er Ruud van Es (midden) probeert Ruud Boendemaker (RCL) af te stoppen terwijl Daaf Brandt (RCL) (foto Nanno Boupot) de Roo ("Het ging wel aardig van daag".) kon daar evenwel niet mee zitten. NICK VERWOERD tier later van de grote verwarring. Doordat de Leidse verdediger Koos Siera na een aanvullend avontuur nog niet op zijn stekkie was teruggekeerd en de overname van zijn positie niet adequaat ge schiedde kon Voorburger Ed Ha ring zomaar een prachtpass afge ven. Dat was een kolfje naar de hand van Paolo Sobral die de wan hopig meesprintende Rik Bink het nakijken gaf en even later ook doelman Peter Selier (0-2). Dat leek de nekslag voor Leiden te worden want de Voorburgse defensie had de zaken onder leiding van Peter Bastinck aardig onder controle. opleveing Ger Hoogstraten zag het toen al niet zo somber in. "We hebben ons niet gek laten maken", aldus de Leidse aanvoerder. "In de rust wa ren we vol vertrouwen dat we zou den scoren". Dat bleek. Met een viermansvoorhoede probeerde Leiden DEVJO onder druk te zet ten en werd de bewaking achterin aangescherpt. Nadat Henk Land- waart, Ruud Boot en Hassan Cartal in de tweede helft de bal aan alle kanten langs het Voorburgse doel hadden zien vliegen, bracht Rob Bink de Leidse supporters in exta se. Na een hoekschop van Fred Kanbier kopte hij de bal in de bo venhoek (1-2). De veelscorende spits was daarna nog enkele malen knap lastig voor zijn directe tegen stander René Oudshoorn. Toch is Beerenfenger voorzichtig optimis tisch omtrent de vorm van de meest aanvallend ingestelde van de twee Leidse 'Binken'. "Hij kan nog niet kort genoeg draaien", be kritiseerde hij een 'zwak' punt van de dienstplichtig militair. "Die jon gens die in militaire dienst gaan, missen altijd wat. Dan ga je gauw achteruit en verlies je de scherpte in de duels". Leiden kwam door een blunder van doelman Arie Jager op gelijke hoogte. Een ziedend schot van de in tweede helft opgeleefde Kanbier trachtte de Voorburger op een fun damenteel verkeerde wijze te stop pen, waardoor de houdbare schui ver tot ieders verbazing in het doel verdween (2-2). Het Leidse feest werd helemaal compleet toen Car tal in de 82ste minuut een vrije trap kreeg te nemen en de bal op het hoofd van Landwaart legde. Deze behoefde slechts 'ja' te knikken om de bal tegen de Voorburgse tou wen te werken (3-2). DEVJO-trai- ner Co de Visser berustte in de ne derlaag. "Van de bovenste drie is Leiden gewoon de sterkste", sprak hij, waarmee hij aangaf dat de zege bij de juiste ploeg was terechtgeko men. RUUD PATTIAPON DALLAS (ANP) - Miloslav Mecir heeft gisteren het WCT-tennistoer- nooi in Dallas gewonnen. De Tsjech versloeg in de finale de Amerikaan John McEnroe in vier sets (6-0, 3-6, 6-2, 6-2) en verdiende daarmee 200.000 dollar, ruim 400.000 gulden. Het was de eerste overwinning van Mecir in de derde onderlinge confrontatie met McEnroe, die de finale had bereikt door de als eer ste geplaatste Stefan Edberg te verslaan. Mecir, die in de halve fi nale had afgerekend met André Gomez, boekte daarmee zijn twee de grote toernooizege van het jaar. Begin maart zegevierde hij ook al in het spelerstoernooi in Key Bis- cayne. McEnroe is dit jaar voortdurend tweede. Dat werd hij in Philadel phia, Rotterdam en Brussel en gis teren ook in Dallas. Wel kreeg hij een boete van 500 dollar, wegens het uiten van obsceniteiten aan het adres van de scheidsrechter. Steffi Graf won gisteren het vrouwentoernooi van Hilton Head. In de eindstrijd klopte de West- duitse nummer twee van de wereld de Bulgaarse Manuela Maleeva met 6-2,4-6,6-3. Maleeva had voor dien voor de grootste verrasssing van het toernooi gezorgd door in de halve finales Chris Evert-Lloyd te verslaan. Steffi Graf had zich op weg naar de hoofdprijs ontdaan van Gabriela Sabatini.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17