50 T Ajax blaast stoom af 'Hier word ik doodziek van' Spurs favoriet voor de beker Napoli van slag Huijbregts haalt opgelucht adem Veendam geen partij Cyprus bewijst Oranje dienst Scores in profvoetbal Hoeness bedreigd Bayern verstevigt koppositie Senor redt Zaragoza Anderlecht profiteert PAGINA 14 MAANDAG 13 APRIL 1987 DEN HAAG (GPD) - Met een zucht van verlichting haalde com petitieleider Jan Huijbregts gisteravond tijdens de loting voor de halve finales van het KNVB-bekertoernooi het kaartje met daarop de naam van FC Groningen als tegenstander van Ajax uit de ko ker. „Gelukkig geen FC Den Haag", zo liet Huijbregts zich ontval len, en wat hij daarmee bedoelde moge duidelijk zijn na de rellen van 1 maart, toen de competitiewedstrijd FC Den Haag-Ajax hal verwege moest worden gestaakt door scheidsrechter Van Etteko- ven. Bevreesd als ook hij was voor een herhaling van die incidenten was Jan Huijbregts aanvankelijk van plan geweest een 'geleide loting' door te voeren. In dat geval zouden Ajax en FC Den Haag niet tegen elkaar kunnen loten Bij nader inzien heeft Huijbregts dat idee laten varen, mede door protesten van de clubs. Huijbregts zag later ook in dat zijn plan een precedent zou scheppen voor lotingen in de toekomst. De loting werd gisteravond in de televisiestudio verricht door DS'79-aanvoerder Leen van der Weel. die als vierde ploeg FC Den Haag als tegenstander van de winnaar van de (tweede) ontmoeting tussen FC Den Bosch en DS'79 uit de koker liet komen. FC Den Haag moet bij een van beide clubs op bezoek. Ook FC Groningen wacht een uitwedstrijd tegen Ajax. Aanvankelijk zou woensdagavond worden geloot na de wed strijd tussen het Olympisch elftal en Tsjechoslowaije in Leeuwar den. Daarvan is echter afgezien op verzoek van de burgemeesters van de betrokken steden. De politiekorpsen zouden door een ver vroegde loting meer tijd hebben maatregelen te treffen indien een wedstrijd met zogenoemd verhoogd risico zou worden geloot. Mochten de halve-finalewedstrijden Ajax-FC Groningen en/of FC Den Bosch/DS'79-FC Den Haag op bevrijdingsdag in remise eindigen, dan zal de replay in principe een week later, op 12 mei, worden gespeeld. Ajax echter kan op die datum niet aantreden indien het doordringt tot de eindstrijd van de Europa-Cup II (13 mei). GDANSK (ANP/PAP) - Cyprus heeft het Nederlands elftal onge vraagd een dienst bewezen. Het kleine voetballand snoepte giste ren in Gdansk Polen onverwacht een punt af. Voor de ogen van de door de 25.000 toeschouwers hart stochtelijk toegejuichte Lech Wa lesa slaagde de Poolse ploeg er niet in de betonnen defensie van de Cy prioten te doorbreken. En werden de Polen bij vlagen toch gevaarlijk, dan was de uitblinkende doelman Andreas Charitou telkens op de plaats des onheils. Hij had een bij zonder groot aandeel in de verras sende 0-0. Het gelijke spel betekende na de 0-0 in Amsterdam het tweede ver- liespunt van Polen in groep 5. evenveel als Nederland dat even wel een wedstrijd meer speelde. Werd de remise in Amsterdam als een overwinning begroet, de de ling tegen Cyprus werd als een ne derlaag ervaren, die de vormen van een catastrofe kan aannemen. De thuiswedstrijden tegen Cyprus worden door de kanshebbers op een plaats in de eindronde be schouwd als de mogelijkheid om het doelsaldo op te vijzelen. Polen verloor niet alleen een kostbaar punt, maar bovendien qua doelge- middelde de slag met de concur renten Nederland en Griekenland. In Gdansk heerste voor de wed strijd een verwachtingsvolle stem ming. De 25.000 toeschouwers gin gen eens lekker zitten voor een doelpuntenfestival, scandeerden volop de naam van de verboden vakbeweging Solidarinosc en klap ten om het hardst bij de binnen- komst van Lech Walesa. In het Poolse elftal was Boniek niet van de partij. Hij gaf de voorkeur aan het competitieduel van AS Roma in Turijn tegen Juventus. Maar wie maalde om de absentie van de ve dette? Ook zonder zijn inbreng werd de voetbaldwerg Cyprus zon der twijfel opgerold. Zeker nu Okonski van Hambur ger SV na vier jaar weer eens van de partij was. Hij zou met zijn crea tieve oprispingen de Cypriotische verdediging tot wanhoop brengen. Als hij al assistentie nodig had. was er altijd nog de solist Smolarek van Eintracht Frankfurt, of Dzieka nowski. het grote talent in eigen land. Het drietal werd compleet verrast door de verbetenheid en volharding waarmee Cyprus de nul verdedigde. De Poolse coach Lazarek bracht een offensieve formatie binnen de lijnen. Met zijn 3-3-4 opstelling gaf hij aan dat hij een grote overwin ning op het oog had. Cyprus liet evenmin iets aan het toeval over. Het stuurde één echte aanvaller de grasmat op en grendelde met vijf middenvelders en vier mandek kers de eigen zone hermetisch af. De Polen schiepen zich verschil lende goede kansen, maar vooral Furtok en Dziekanowski. beiden vervangen door Lazarek. faalden in de afwerking. Na afloop was de Cypriotische coach Iacovou opgetogen. „Dit is ons eerste punt in een Europees landentoernooi in een uitwed strijd. Ik heb geen moment reke ning gehouden met dit resultaat. Mijn ploeg speelde op de top van zijn mogelijkheden." Lazarek was nauwelijks aanspreekbaar. „Mijn spelers hebben de Cyprioten zwaar onderschat. Ze dachten er veel te gemakkelijk over. Dit is een kost baar punt. Onze-opgave wordt nu veel moeilijker. Wij zullen dit ver lies in uitwedstrijden moeten recht trekken." AMSTERDAM (GPD) - Ajax gaat tot de return tegen Real Zaragoza dagelijks trainen in het Olympisch Stadion in plaats van op de eigen oefenaccommodatie in De Meer. Volgens Johan Cruijff is de grasmat van de kille arena, waar zijn elftal volgende week woensdag de Spanjaarden treft, te 'zacht' en te 'los' om van een tapijtje te spreken. VW - Fortuna S. 1-1 <0-0). 67. Luhukay 1-0, 76. Lens 1-1. Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 8700. Gele kaart Koe vermans (Fortuna). Scheidsrechter: Dolstra. Toeschouwers: 1800. Gele kaart: Doesburg (Excelsior). PEC Zwolle - FC Den Haag 1-1 (1-0). 30. Van Buuren 1-0, 56. Van Alphen 1-1. Scheidsrechter: Bannet. Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Boere (Den Haag). 73. De Koek 1-3, 75. Meyer 1-4. Scheids rechter: Geurds. Toeschouwers: 7.077. Gele kaart: Blattler (Roda JC). Feyenoord - PSV 1-1 (0-0). 78. Gullit 0-1, 89. Molenaar 1-1. Scheidsrechter: Thomas, toeschouwers: 25.531 Gele kaart: Nielsen (PSV). Ajax - Veendam 4-0 (2-0). 36. Wouters 1-0. 44. Wouters 2-0. 48. Van Basten (strafschop) 3-0, 62. Van Basten 4-0. Loen 3-0. Scheidsrechter: Van Swieten Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Fraser (FC Utrecht). AZ - Go Ahead Eagles 1-0 (1-0). 27. Tol 1-0. Scheidsrechter: Bakker. Toe schouwers: 4.000. Rode kaart: Loggie (AZ). Gele kaart: Dilling (Eagles) en Goulooze (AZ). Cambuur - RBC 4-2 (2-1). 16. Erkelens 1-0, 26. Van der Ark 2-0, 30. Bastiaansen 2-1. 74. Van der Ark 3-1. 87. Hollander 4-1, 90. Van der Steene 4-2. Scheidsrech ter: Reigwart. Toeschouwers: 5000. Helmond Sport - DS '79 2-2 (2-1). 32. Koudstaal 0-1, 41. Van Tilburg 1-1, 43. Stokmans 2-1, 54. Koudstaal 2-2. Scheidsrechter: Slikkerveer. Toeschou wers: 1000. Gele kaart: Van Tongeren (Helmond Sport). Van de Net en Kuis- dom (DS). Willem 2 - De Graafschap 0-1 (0-0). 71 Leeuwerik 0-1. Scheidsrechter: Ver hoef. Toeschouwers: 5500. Gele kaart: Weggelaar (Willem 2), Pieneman en Hid- dink (De Graafschap) 1-1, 56. Jansen 2-1, 70. Kist 2-2. Scheids rechter: Arnouts. Toeschöuwers: 500 Gele kaart: De Graaf en Panhuis (Tel star). NAC - Heracles 0-2 (0-2). 6. Goble 0-1. 30. Goble 0-2. Scheidsrechter: Van Mier- lo. Toeschouwers: 2780. SW - Wageningen 2-0 (0-0). 71. Tre- ling 1-0, 73. Loovens 2-0. Scheidsrech ter: Blom. Toeschouwers: 800 Gele kaart: Mannen (Wageningen). Eindhoven - RKC 1-0 (0-0). 90. Van Aerts 1-0. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Bogers (RKC) Volendam - Emmen 1-1 (1-0). 20. Vij- ent 1-0, 67. Metz 1-1. Scheidsrechter: Kok. Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Vonk en Bos (Emmen), „Een veld waar maanden niet op wordt gespeeld is in slechte condi tie", meent Cruijff. „Om te berei ken dat de mat er voor volgende week woensdag goed bij ligt, heb ik voorgesteld om er onze trainin gen op te houden. We vangen met deze oplossing trouwens twee vliegen in één klap. want ons trai ningsveld ligt er momenteel belab berd bij". Het had er gisteren de schijn van dat Ajax op het hoofdveld van De Meer zijn laatste training afwerkte. Tegenstander Veendam. dat in competitieverband voor het eerst in de profhistorie een visite aflegde in het hol van de leeuw, was te zwak om van een serieuze kracht job hebben. Voeg je die factoren bij de kwalitatieve achterstand die je toch al op Ajax hebt, dan valt me die 4-0 nog mee". Cruijff hield voor rust Bosman en Witschge op de bank en gunde in het tweede speldeel Rijkaard en f, t j i veteraan Mühren rust. Blind, die "«I f Bosman tegen Zaragoz, punten van Jan Wouters voor rust en twee van de bij vlagen weerga loze Marco van Basten (waarvan k'cncf' ön^de^nla-üs één uit een strafschop) na de her- Spelbos speelde Aron Winter vatting, bleef de schade voor de h* jt er £k j d t de kleine Oost-Groningers nog binnen de it LeIystad dat vooriopig nog straf zal moeten toekijken, bleef negentig minuten aan' de Ronald x belangrijk aandeel had in de 4-0 overwinning van Ajax, zoekt Veendam- Geduld van Jacobs is op perken: 4-0. „De omstandigheden noorden van het land yjn deze ken'7eri'Östv, i zal moeten volhouden. Spelbos wordt pas over twee we- het gips om zijn rechterbeen en het zal volgens de gevelde reus een hele toer worden m de eventuele EC 2-eindstrijd in Athene te halen. „Het revalideren begint pas echt als je uit het gips s op 13 mei, ik zou Sldim,.».d.C..«..cu,a^c- dan maar een we(?k Qf lwee len van midweekse wedstrijden. rlrip> Dat vergt enorm veel kracht jongens, die overdag ook nog winter erbarmelijk geweest" innerde Veendam-trainer Henk Nienhuis zijn gehoor eraan. „We hadden twee maanden niet buiten getraind toen we zo maar de com- petitie inrolden. Nu moeten we on- ^nt'. De finale i ze achterstand inhalen met het spe- drie hebben om weer de ouwe te worden. Eerlijk gezegd heb ik daar een hard hoofd in". GRONINGEN (GPD) - Het geduld van Rob Jacobs is op. Wekenlang hield hij zijn elftal de hand boven het hoofd, na de opdoffer van Roda JC (1-4), overlaadde de Rotterdam se trainer FC Groningen met onge zouten kritiek. „Als je naar de kwa liteiten van dit elftal kijkt is het een regelrechte schande dat er zo slechts wordt gepresteerd. Ik had duidelijk een andere voorspelling van dit FC Groningen en had niet MONCHENGLADBACH (SID) - Uli Hoeness, de mana ger van Bayern München, ver scheen zaterdag onder politie begeleiding bij de Bundesliga- topwedstrijd tussen Borussia Mönchengladbach en Bayern München. Hoeness kreeg spe ciale bescherming van twee agenten in burger, nadat hij in de dagen voor het duel op de Bökelberg verscheidene keren met de dood was bedreigd. Als achtergrond van de dreigemen ten denkt dcrpolitie aan frustra tie van Gladbach-fans, die eer der Hoeness middenvelder Matthaeus zagen kopen, terwijl hij nu een verbintenis heeft ge regeld met trainer Jupp Heync- kes. Hoeness, zelfs op de bank bewaakt, nam het geval niet al te érnstig: „Dit is een pure voorzorgsmaatregel. Dit is werk van een paar gekken." DUSSELDORP (SID) - Lijstaan- van 1-0 in de thuiswedstrijd tegen voerder Bayern München heeft Waldhof. zich zaterdag het sterkst getoond in het duel van de Westduitse over blijvers in het Europese voetbal. Bayern versterkte zijn koppositie stige blessures kwijt. Die pijnlijke overwinning met 1-0 bij zekerheid, die zich misschien tot Mönchen-Gladbach. nog de tweede wedstrijd tegen Real Madrid kan uitstrekken, werd tien minuten voor rust door Dieter door Boruss steeds een middenmoter. Hambur ger SV bleef overeind als concur- rent van de titelhouder door een Hoeness verdrongen. De rijzige weinig sprekende overwinning spits scoorde, met het hoofd uiter- tegen Winkhold. aard, een treffer, die de Borussen Lienen, Borowka en doelman Kamps zich mogen aanrekenen. Voor Borussia miste Criens een paar doelrijpe kansen tegenover de opnieuw uitstekende doelman Pfaff, maar de mooiste gelegen heid liet Frontzeck ongebruikt. Hij schoot twaalf minuten na rust van de strafschopstip over na een klei- overtreding van invaller Lunde durven dromen dat dit kon gebeu ren. Voor elke wedstrijd houd ik steeds hetzelfde verhaal. De ploeg moet voetballen naar zijn moge lijkheden en dat gebeurt niet. Daar word ik doodziek van". Dat Henny Meijer met vier doel punten voor de Limburgers een heldenrol vertolkte, wreef Jacobs verdediger Verkuyl in de schoe nen. „De linksback van het Olym pisch elftal, dus van Nederland 2. die tot drie keer toe een zelfde duel verliest, dat is onbegrijpelijk". Voor FC Groningen dreigt het seizoen rampzalig te eindigen. Dé ploeg, die de top-drie wilde aanval len, moet nu zelfs met enige zorg naar de opstomende degradatie-ge gadigden kijken. En het uitzicht op een aanlokkelijke prijs via het be kertoernooi is vertroebeld door de koppeling aan Ajax in de halve eindstrijd. Degradatiekandidaat Excel sior, de oude club van Jacobs, haal de bij FC Den Bosch een punt weg. Schapendonk gaf de Rotterdam1 mers kort voor rust de leiding. Via Gillhaus kwam de thuisclub in de 68e minuut op gelijke hoogte FC Utrecht had met Sparta weinig moeite. De Rotterdammers zijn wat van slag en dat bleek in Utrecht opnieuw. Een doelpunt van Kruys en twee treffers van Van Loen bezegelden het lot van Spar ta. In de Limburgse derby deelden VW en Fortuna in Venlo de pun ten. Via Luhukay kwam VW op 1-0 maar kort daarna trok Lens de score weer recht. Hoewel FC Twente voor het eerst sedert 23 no vember op eigen terrein weer een doelpunt maakte, het waren er zelfs twee van Nijenhuis en Wilson, veroverde Haarlem in het Diek- man toch de punten door goals van Keur (2) en Verkaik. Volendam heeft zondag een mooie gelegenheid voorbij laten gaan een ruime voorsprong te ne men op de concurrentie in de eer ste divisie. De Volendammers kwamen op eigen veld niet verder dan een teleurstellend gelijk spel tegen Emmen (1-1). Niet alleen in Volendam was men teleurgesteld over de uitslag. In Tilburg was zelfs sprake van diepe berusting. De ploeg van Piet de Visser ging in eigen huis volkomen onverwacht onderuit tegen De Graafschap. Voor 5500 toeschouwers zorgde Leeuwerik twintig minuten voor het einde voor de belangrijke tref fer. LONDEN (Reuter) - Tottenham Hotspur heeft zich opgeworpen als de voornaamste kanshebber op de verovering van de Engelse voetbalbeker. De Spurs bereikten de finale door zaterdag op het terrein van Aston Villa in Birmingham Watford met 4-1 te ver slaan. Tegenstander op 16 mei in het Wembley-stadion wordt Co ventry City. De eerste divisieclub versloeg gisteren in Sheffield Leeds United uit de tweede divisie met 3-2 na verlenging. Tottenham Hotspur haalde de eindstrijd voor de achtste keer in het 105-jarig bestaan. Het vestigde daarin de traditie met de enor me beker onder de arm van de grasmat in het Wembley-stadion te stappen. De overwinning op Watford betekende een enorme op luchting voor de Spurs. En een persoonlijke nachtmerrie voor Watford-doelman Gary Plumley. Bar-cigenaar Plumley (31) werd opgeroepen omdat de vaste keuze Coton en reserve Sherwood door blessures aan de kant moesten blijven. Semi-prof Plumley stond in Birmingham stijf van de zenuwen en had schuld aan de eerste drie doelpunten van de Spurs. In de elfde minuut verwerkte hij een schot van Clive Allen onhandig, waarna Steve Hodge in de rebound 1-0 intikte. Zestig seconden later trapte hij in een onschuldige schijnbeweging van Clive Allen, die laconiek inschoot (2-0). Het was het 45e doelpunt van Allen, de speler van het jaar in Engeland, waarmee hij het clubrecord van Jimmy Greaves (44) verbeterde. De vroege voorsprong gaf Tottenham Hotspur vleugels. Het gaf de gevreesde aanval van Watford nauwelijks kansen gevaarlijk te worden. De derde blunder van Plumley, elf minuten voor de rust, bezegelde het lot van Watford. Na de pauze verhoogde de Argen tijn Ardiles de marge tot vier doelpunten, voordat Steve Terry in de 75e minuut de tegentreffer (4-1) voor zijn rekening nam. In Sheffield vochten Coventry City en Leeds United een dag later een messcherp duel uit. Leeds United verweerde zich in het uitverkochte Hillsborough (51.372 toeschouwers) verbeten en nam door een kopbal van Rennie in dc 13e minuut verrassend de lei ding. Pas diep in de tweede helft slaagde Coventry er in de achter stand weg te werken. Invaller Gynn, voor Cyrille Regis, verzilver de een voorzet van Bennett. Tien minuten later bracht Houchen Coventry op voorsprong. Zes minuten voor tijd was het de beurt aan Leeds-invaller Edwards, die koppend voor 2-2 zorgde. In de verlenging besliste Bennett in de 98e minuut de wedstrijd. Bennett, die in 1981 op Wembley in de finale stond en met zijn toenmalige club Manchester City verloor van Tottenham Hot spur, liep in op een vrije trap van Gynn en schoot van dichtbij raak. Het doelpunt brak de weerstand van Leeds United, dat in de resterende tijd geen vuist kon maken voor een slotoffensief ZARAGOZA (GPD) - Zara goza, de tegenstander van Aja> in het EC-2-toernooi, sleepU gisteren in de eerste wedstrijc van de play-offs voor hel Spaans kampioenschap tegen Mallorca nog net een puntje ir de wacht. International Juan Senor was opnieuw de grote man door in de blessuretijd Za ragoza via een vrije trap nog nel naast Mallorca te schieten: 2-2. Mallorca bewees, dat de mon sternederlaag van vorige week. 7-1 tegen Real Sociedad, niet meer dan een incidentele mis stap was geweest. Tegen Zara goza domineerden de eilandbe woners vrijwel de hele- wed strijd. Het overwicht kwam met een treffer van de opgeruk te verdediger Luis Garcia slechts mager tot uitdrukking. Nog voor rust bracht Guerri Zaragoza echter weer op gelij ke hoogte. Via een penalty, be nut door Pepe Bonet, leek Mal lorca definitief afstand te ne men van het vermoeide Zara goza. Maar in de 92e minuut knalde Senor de bal verrassend door de Mallorca-muur, (2-2). De meeste aandacht op de openingsdag van de nacompe- titie ging uit naar het topduel tussen Real Madrid en Barcelo na. Maar de grootmachten van het Spaanse voetbal stelden voor 100.000 toeschouwers in Madrid bitter teleur. Ondanks de matige kwaliteit kreeg Bar celona toch nog de beste kan sen, maar Archibald en Caldere misten in kansrijke posities. De enige keer dat er nog van enige kwaliteit te genieten viel was bij een magistrale actie van de Brit Lineker, die maar net mis te, waardoor de eindstand 0-0 bleef. Migueli en Sanchis liepen te gen een gele kaart op wegens hard spel. Hoe bedroevend het niveau van het treffen tussen de nummers 1 en 2 van de rang lijst wel was, liet de Bayern München-trainer Udo Lattek (in Madrid aanwezig in verband met de EC-return tegen Real volgende week woensdag in Madrid) na afloop wel blijken: „Het was goed dat ik door het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter gewekt werd, want de hele wedstrijd heb ik zitten slapen van verveling". ROME (SID/AFP) - Vier we ken voor het einde ligt de strijd om het Italiaanse voetbalkam pioenschap weer geheel open. Koploper Napoli 'verspeelde, gis teren beide punten door in en te gen Verona met 3-0 te verliezen. Inter Milan kroop tot op twee punten door de zwaarbevochten overwinning bij Avellino (0-1). In de onderste regionen werd Udi- nese na de 0-0 tegen Como vrij wel zeker van degradatie. Napoli heeft in twee wedstrij den zijn riante positie zwaar aan getast. De favoriet uit het zuiden verspeelde in twee weekeinden drie punten en zag Inter Milan, met Juventus de representant van het rijke noorden, tot op twee punten naderen. Met nog vier wedstrijden te spelen staat het kampioenschap van Napoli, dat drie weken geleden na de thuiszege op Juventus (2-1) zo vast als een huis stond, op de tocht. Of de vermoeiende midweekse trip van Maradona naar Buenos Aires debet was aan de forse ne derlaag in Verona, zal altijd een vraag blijven. Feit was wel, dat de Argentijn slechts matig in vorm was en zijn elftal nauwe lijks kon inspireren. Dc koploper werd in de eerste helft volledig overklast. Voor 42.000 toeschou wers legden de gastheren de overwinning in de eerste rond gang vast. Facione kopte na 22 minuten 1-0 in, tien minuten la ter gevolgd door een treffer in ei gen doel van Sela. Nog voor de rust benutte de Deen Elkjaer- Larsen een strafschop, nadat hij zelf binnen de lijnen was gehaakt (3-0). In de tweede helft probeer de Napoli nog wat aan de achter stand te doen. Verder dan een strafschop, drie minuten voor tijd gemist door Maradona, kwa men de Napolitanen niet. Inter Milan, met de na een schorsing weer teruggekeerde Passarella, dankte de overwin ning aan Altobelli. De aanvoer der had de laatste zeven wedstrij den niet gescoord. In Avellino werd hij matchwinnaar in de 65e minuut. WAREGEM (ANP) - Ander lecht heeft zaterdagavond ge wonnen en verloren. Door de ze ge van 2-1 in het Regenboog-sta dion van Waregem en het punt verlies van KV Mechelen (0-0 te gen Beveren) kwam de ploeg van trainer Arie Haan alleen aan kop van de eerste voetbalklasse van België. Maar Anderlecht verloor zijn belangrijke middenvelder Juan Lozano, die in de twintigste minuut een open dubbele been breuk opliep. Het op de derde plaats staande Club Brugge pro fiteerde niet van de puntende- ling van Mechelen. Het speelde 1-1 tegen KV Kortriik. Anderlecht zal zijn titel verder moeten verdedigen zonder de in breng van Lozano. Volgens de artsen vergt zijn herstel zes tot acht maanden.Hij werd in de nacht van zaterdag op zondag ge opereerd, nadat hij in botsing was gekomen met Desloover. Deze Waregem-speler kwam met gestrekt been in. Aanvankelijk floot arbiter Laenens louter vooi een vrije trap voor Anderlecht Maar toen woedende Ander lecht-spelers hem wezen op d< ernst van Lozano's kwetsuur, gal Laenens Desloover de rode kaart.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14