'Waterschap vernietigt cultuur' 'Overheid zelf fout: vissers geen straf Unieke Molenviergang in Aarlanderveen dreigt functie te verliezen Nieuw initiatief: kunstwerken in directe leefomgeving tonen Advocaten van reders haken in op actualiteit Dakloos paar wil ook slapen ZATERDAG 11 APRIL 1987 -LE8DSCH gjft DAGBLAD" AARLANDERVEEN - Het doek lijkt definitief geval len. De Molenviergang in Aarlanderveen - vermoede lijk de enige nog dienst doende in de wereld dreigt te worden stilgelegd. Het waterschap De Aarlan- den heeft besloten, dat de eeuwenoude molens buiten werking moeten worden ge steld. Er voor in de plaats komt een modern gemaal, dat het water in de polders voortaan op peil moet hou den. Kosten 1,3 miljoen gul den. door Jan Westerlaken De Stichting Molenviergang Aar landerveen, die de molens beheert, pikt dat niet. Zij wil koste wat het kost de viergang in bedrijf houden. Om aan de eisen van het water schap tegemoet te komen heeft ze aangeboden om naast de molens twee hulpgemalen in te zetten. De Aarlanden wil daar niet van horen. Omdat de capaciteit van de molens en de hulpgemalen samen ook niet voldoende zou zijn om het water peil naar behoren te beheersen. De stichting heeft nu de landelij ke publiciteit gezocht. Op zoek naar steun bij het Nederlandse volk belegde het stichtingsbestuur in het bolwerk van de journalisten, perscentrum Nieuwspoort in Den Haag, een persconferentie. De stichting hoopt nog altijd dat het unieke uitwateringssysteem van de molens niet in verval raakt en de Molenviergang slechts als een toeristische attractie blijft voortbe staan. Kortom, de molens moeten blijven functioneren. De stichting blijt alert. Als de provincie de plannen van het wa terschap honoreert, stapt ze naar de Kroon en zal om vernietiging van het besluit vragen. Want er is de stichting alles aan gelegen om dit brokje cultuur in het polder landschap van Zuid-Holland in stand te houden. Gevolgen Die stap zal gevolgen hebben. De ervaring heeft de stichting geleerd, dat er jaren mee gemoeid gaan al vorens er een uitspraak van de Kroon kan worden verwacht. De ingelanden, de bewoners van de polder, zijn daarvan de dupe. De stichting voelt zich zeker van haar zaak. De Kroon deed al eens eerder uitspraak in een soortgelijk ge schil. Toen viel de beslissing in het voordeel van de molens uit. Het duurde wel meer dan vijf jaar voor die uitspraak er eenmaal was. Vijf jaar waarin helemaal niets mocht worden ondernomen. Daarom begrijpt secretaris J. Mul der van de Stichting Molenvier gang Aarlanderveen niet waarom het waterschap er niets voor voelt om eerst eens vijf jaar te kijken of de molens en de twee hulpgemalen aan de eis van de Aarlanden - een betere peilbeheersing - voldoen. De secretaris: "Het kost het water schap geen cent. Wij zullen alle kosten voor onze rekening nemen. Kijk, als na die vijf jaar blijkt, dat het spul niet optimaal functio neert, kan alsnog over een heel nieuw gemaal worden gedacht. Hoewel ik mijn twijfels over de noodzakelijkheid daarvan heb", zegt Mulder met enige nadruk. De gedachte aan het plaatsen van een hulpgemaal werd ingege ven toen de ingelanden het water schap om een betere beheersing van het waterpeil vroegen. Tegen de Molenviergang hadden zij niets maar molens zijn wel afhankelijk van wind. Een motorgemaal zou de oplossing zijn, was het voorstel. Met geen woord repten de ingelan den echter over opheffing van de viergang. Dus, dacht de stichting, ondersteuning van de molens is voldoende. Principebesluit Het waterschap nam echter half vorig jaar het principebesluit, dat er een automatisch gemaal in de plaats van de Molenviergang zou komen. Een besluit, dat deze week werd bekrachtigd. Secretaris Mul der: "Dit is fataal voor de molens. Door dè functie af te pakken kun nen de molens straks alleen nog maar worden bediend door vrijwil lige molenaars. Nu zijn dat be roepsmolenaars. Mensen die de vrijwilligers nog eens les geven ook. Wat dreigt is, dat dc molens een toeristische attractie worden. Dat is natuurlijk onze doelstelling niet". Mulder is er duidelijk over. "Het besluit van het waterschap is in strijd met het algemeen belang. De Molenviergang is niet alleen van ons. Het is iets van heel Nederland. Er komen toeristen op af, omdat de vier in combinatie met elkaar Secretaris J. Mulder van de Stichting Molenviergang Aarlanderveen: "Wat dreigt is dat de molens een toeristische attractie worden. Dat is natuurlijk onze doelstelling niet". (foto Nanno Bioupoti werkende molens zo uniek zijn. Over zoiets kan het waterschap niet alleen een besluit nemen. We zullen dat in eerste instantie dc provincie duidelijk proberen te maken. Lukt dat niet, dan stappen we naar de Kroon. Het waterschap weet dat wij dit doen. We hebben daarom ook gezegd: 'Laat het zo ver niet komen'. De stichting heeft eeb alternatief in de vorm van die twee hulpgemalem aangeboden. Je kunt zoiets toch testen? Werkt het niet dan hebben we het toch geprobeerd. Wat nu gebeurt is pure cultuurroof". De Aarlanden voelt dus niets voor deze oplossing. Dijkgraaf D. Kemp zegt er dit over: "De vier gang kan het waterpeil niet naar behoren beheersen. Met gebruik van hulpgemalen lukt het ook niet. De toestand zal wat verbeteren, maar wordt niet echt goed. Je ver legt het probleem op die manier naar een andere polder. Dat willen we niet. Er blijft gewoon niets an ders over dan het plaatsen van een nieuw gemaal met voldoende capa citeit". Optimaal Optimale beheersing van het wa terpeil. Daar is, aldus de dijkgraaf, het streven op gericht. "En zoiets kun je met de hand nooit bereiken. Dat moet automatisch gebeuren. Zodra er een bui valt, waardoor het waterpeil een paar millimeter stijgt, moet het gemaal in werking treden. Je krijgt dan een constant peil". Volgens Kemp is dat voor de he le agrarische sector en de natuur van belang. De dijkgraaf: "Als het water te hoog staat gaat de oever vegetatie rotten. Met automatische bemaling kun je veel nauwkeuri ger werken en kun je uitwassen voorkomen". Maar er gaat toch wel een stukje cultuur verloren? Kemp is het met die gedachte niet eens. "Ik ben van mening dat je als waterschap niet meer om de natuur en het mileu heen kunt. De tijden zijn veran derd. Daar hebben wij net zo goed rekening mee te houden. Als de provincie ons voorstel goedkeurt gaan we eens rustig bekijken op welke manier we de molens in stand kunnen houden en hoe we ze toch nog kunnen laten draaien. Dan komt de toerist ook aan zijn trekken". De dijkgraaf ontkent met klem, dat het waterschap een té lichtvaardig besluit heeft geno men. Kemp: "Hieraan is een onder zoek van een jaar voorafgegaan. Op basis van dit onderzoek is het be sluit genomen. Een handtekenin genactie van de ingelanden heeft er ook toe bijgedragen, dat we voor een nieuw gemaal hebben geko- Origineel De functie van de viergang wordt opgeheven, maar de molens worden niet aangetast. Is dat ei genlijk niet hét belangrijkste voor de stichting? Mulder: "Wat in de polder bij Aarlanderveen staat is origineel. De molens werden gebouwd in de tijd dat er turf werd gestoken. De taak was om het overtollige water af te voeren. Zo is de polder ont staan. Schakel je de viergang uit, dan valt er wat unieks weg. Stil stand leidt tot achteruitgang en dat leidt weer tot verval. Voor de stich ting vallen straks, als de dienst van de viergang wordt opgezegd, in komsten weg. Zonder meer een strop. Om onderhoud te kunnen plegen zullen we dan moeten aan kloppen bij de overheid. Het is de vraag of zij bereid is voor dit doel geld uit te trekken. Want er zijn zo veel molens die alleen maar moe ten worden onderhouden en ver der geen enkele functie hebben". Secretaris Mulder beseft terdege wat de stichting teweegbrengt door het besluit van het De Aarlan den aan te vechten. "Ik val de taak van het waterschap niet aan", ver duidelijkt hij. "Er zijn nu eenmaal waarden die niet van één orgaan zijn. Waarden die net zo goed ande re mensen raken. Over zoiets kun je niet even een rigoureuze beslis sing nemen. De stichting zegt heus niet tegen het waterschap wat het wel of niet moet doen. We hebben alleen gewezen op de feiten waar het schap mee bezig is. Voor ons betekent dat cultuurvernietiging". Patstelling De belangen van de stichting (handhaven wat er is) botsen met die van het waterschap (optimale beheersing van het waterpeil). Tus sen die twee belangen zitten de in gelanden. Zij zullen de komende jaren merken, dat er niets aan het waterpeil verbetert. Het standpunt van de stichting: het waterschap had eieren voor zijn geld moeten kiezen. Het water schap beschuldigt de stichting er van, dat zij het hem - door in be roep te gaan - onmogelijk maakt zijn taak uit te oefenen. Een pat stelling. De standpunten liggen vast. Ruimte om er nog eens te praten, lijkt er niet. Over een jaar of vijf spreekt de Kroon. Dan we ten de stichting en het waterschap waar ze aan toe zijn. Clazien Immink (olie, gouache, aquarel, potlood, acryl). Te zien bij Houweling Woonsfeer, Hooftstraat 187, Alphen. Tot 19 april, tevens ge opend op Tweede Paasdag. ALPHEN AAN DEN RIJN - Kunst in Wonen is een initiatief van de Alphense ondernemer Houweling. Aan het initiatief werken zes meubelzaken mee die het moderne genre vertegen woordigen. De bedoeling is kunst in de directe leefomgeving te tonen. Naast grafieken en schilderijen passeren in komen de exposities ook andere kunst vormen de revue, zoals bij voor beeld plastiek. Het is de bedoeling vijf tot zes keer per jaar een expositie te houden die rouleert onder de deelnemende bedrijven. De col lecties worden steeds samenge steld door kunstkenner D. de Kok van Studio Cannelure uit Veenendaal. Weer een om kunst dichter bij de i te brengen. Een goed initiatief, wat mij betreft, hoewel over in richtingsaspecten als belichting, het ophangen en spreiding van het werk nog wel wat op te mer ken valt. "Maar merkt fiouweiing op, "we zijn nog maar net gestart en dat is te leren. Bovendien willen we alles ook niet zo perfect als in een galerie. Bij de mensen thuis is dat vaak ook niet het geval". Het tentoongestelde werk is af komstig van Paul van der Hey- den uit Liempde en Clazien Im mink uit Geldrop. Van der Hey- den streeft ernaar door middel van mooie beelden een stukje fi losofie kenbaar te maken, zoals de tegenstelling mens en natuur en menselijke zwakheden als machtswellust en geweld. Zijn ruimtecomposities hou den het midden tussen abstract en figuratief. Steeds terugkerend zijn de grote ronde bollen die misschien niet de zon, maar dan toch wel licht en kracht uitdruk ken. Door deze elementen doet het geheel inderdaad kosmisch Van der Heyden maakt ge bruik van heldere kleurvlakken. De composities zijn prettig om naar te kijken, hoewel de vlak verdeling niet altijd evenwichtig is en de schilderijen ondanks de kosmische vormen weinig krachtig zijn. Aan dat laatste is vooral de duidelijke scheiding tussen de kleurvlakken debet. Naast de ruimtecomposities toont Van der Heyden modelstu dies in aquarel en een aantal li nosneden. De sepiakleurige stu dies van naaktmodellen zijn ge raffineerd losjes geschilderd. De voorstellingen zijn beweeglijk en warm omdat de verf speels in in elkaar overvloeiende lichte en donkere tinten is aangebracht. Even trefzeker zijn de meerkleurige aquarellen. Door een vrij en soepel kleurgebruik zijn deze nog levendiger. Minder gecharmeerd ben ik van de li no's, allen getiteld Het dorp. De dorpen lijken een beetje op plaatjes: huisjes, boompjes, stra ten. Heel landelijk, maar vooral lievig nostalgisch. Zoals de af beeldingen in sprookjesboeken Met name voor de overzichte lijkheid is het ontbreken van een onderlinge samenhang een ge mis. Diversiteit, vooral in kwali teit, is ook waar te nemen in het werk van Clazien Immink. Cen trale thema's bij deze kunstena res zijn: circus, kermis, muziek, maar vooral kinderen. In al haar technieken werkt zij met zachte pastelkleuren. Het gebruik van een fijne techniek en zachte kleuren maken haar schilderijen gelukkig niet zeurderig precies. Daarnaast neigt zij wel naar een 'zoete' voorstelling. In sommige portretstudies slaat Immink de plank echt mis, portretten die al leen maar vlak en waterig zijn. Immink ziet de kleurën in een kleur en dat weet ze weer te ge ven. Een gelaat bij voorbeeld is nooit puur blank-roze. In huidskleuren komen ook tinten als groen, blauw en paars voor. Deze nuances worden nu en dan treffend weergegeven. NELLIE VAN BEUSEKOM DEN HAAG/KATWIJK - Nu uit recente verklaringen is gebleken dat het ministe rie van landbouw en visserij de Nederlandse vissers min of meer heeft gestimuleerd tot het opgeven van onjuis te vangsthoeveelheden, zouden de vissers die zich hieraan hebben schuldig gemaakt niet moeten wor den vervolgd. Het openbaar ministerie moet in deze ge vallen dan ook niet-ontvan- kelijk worden verklaard. Dat betoogden de advocaten mr. H.J. Bronkhorst en mr. O.P.G. Vos gistermorgen tijdens een zitting van het Haagse gerechtshof na mens vijf grote trawlerrederijen uit Katwijk en Scheveningen. De be drijven vochten in hoger beroep de hoge boetes aan die de rechtbank hen in een eerder stadium had op gelegd. Voor het opgeven van veel kleinere hoeveelheden makreel dan hun schepen in 1984 hadden gevangen, waren de reders tot boe tes van 120.000 tot 175.000 gulden veroordeeld. Volgens de advocaten van de vijf bedrijven heeft het ministerie van landbouw en visserij de Neder landse vissers in de afgelopen ja ren de indruk gegeven dat ze geen problemen zouden krijgen, zolang de aanvoercijfers op papier maar in orde waren. Bronkhorst leidde dat af uit verklaringen die de afgelo pen weken door vertegenwoordi gers van het ministerie zijn afge legd voor een onderzoekscommis sie van de Tweede Kamer. "Onder deze omstandigheden kan de procureur-generaal niet tot vervolging overgaan", aldus Bronkhorst. "Hij is tenslotte net zo goed een onderdeel van de Staat als de ambtenaren van het ministe rie van landbouw en visserij". De rederijen die gistermorgen in hogere beroep de eerdere uit spraak van de rechtbank aanvoch ten, behoren tot de grootste visse rijbedrijven in ons land. Ze maken deel uit van The Group, een sa menwerkingsverband van trawler- rederijen dat in 1984 besloot slechts een derde van de werkelijk gevangen hoeveelheden makreel in de officiële vangstgegevens od te geven. "Voor ons was dat de eni ge mogelijkheid om ons bedrijf te kunnen voortzetten", zo verdedig de directeur N. Noordenbos van de Katwijkse rederij Kennemerland zich. Voor de grote reders was 1984 het jaar waarin voor het eerst strak de hand werd gehouden aan de vangstquota. De omvang van hun moderne trawlervloot was echter veel te groot om met de door de EG vastgestelde hoeveelheden uit de voeten te kunnen. Meer vangen dan officieel was toegestaan, was dan ook noodzakelijk om te overle ven, aldus de reders. Hun advocaat mr. Vos betoogde gistermorgen dat de rechtbank zich er bij de eerdere veroordeling van de vijf rederijen, waaronder behalve Kennermerland ook De Samenwerking (Parlevliet Van der Plas) uit Katwijk en drie grote Scheveningse bedrijven, wel erg makkelijk vanaf heeft gemaakt. "Juist omdat de rederijen zulke ho ge boetes zijn opgelegd, had aan de veroordeling een diepgaande moti vatie ten grondslag moeten liggen. Die ontbreekt echter". Volgens Vos had de rechtbank veel meer moeten kijken naar de bedrijfseconomische achtergron den van het gepleegde delict. "Het is beslist niet zo dat we hier te ma ken hebben met op 'buitbeluste re ders' die in 1984 door deze vang stoverschrijdingen flinke winsten hebben gemaakt. De aanvoer van vis heeft voor deze bedrijven in dat jaar juist nog een verlies van 4 mil joen gulden opgeleverd. Argument De advocaat zette zich dan ook af tegen de 'onbegrijpelijk' hoge boe tes die de rechtbank de reders in een eerder stadium heeft opgelegd. "Deze 'buitgerichte' straffen zijn met de natte vinger vastgesteld", meende Vos. "Een reder die 1000 ton teveel heeft aangevoerd krijgt 15U.UUU gulden boete en een reder die drie keer zoveel heeft gevangen krijgt 175.000 gulden. Daar zit toch geen enkele logica achter?" De advocaat werd in die mening gesteund door de president van het Hof, mr. Heikens, terwijl ook pro cureur-generaal mr. De Hoog op dit punt geen duidelijkheid kon verschaffen. Desondanks vroeg de procureur-generaal van het ge rechtshof een bevestiging van de eerder door de rechtbank opgeleg de boetes. "Hoe je het ook keert of wendt, door de vijf bedrijven is in 1985 valsheid in geschrifte ge pleegd". Over het argument van advocaat Bronkhorst dat de aanklacht niet ontvankelijk zou mogen worden verklaard omdat het ministerie van landbouw en visserij op alle fron ten een oogje had toegeknepen, zei De Hoog: "Mij is er in ieder geval niets van bekend dat het ministerie het besluit van de reders zou heb ben goedgekeurd om in 1984 slechts een derde van de aanvoer officieel te verantwoorden". In het geval dat het gerechtshof de procureur-generaal wel ontvan kelijk zal verklaren, vroegen de beide advocaten van de reders slechts om een symbolische straf voor hun cliënten. "De reders heb ben de afgelopen jaren hun goede wil getoond. Vanaf 1984 hebben de bedrijven met voortvarendheid ge werkt aan de afbouw van de traw lervloot, zodat de schepen zouden toekunnen met de door de EG vastgestelde quota. Dat heeft ertoe geleid dat meer dan de helft van de trawlers uit de vaart is genomen en 44 procent van de werkgelegen heid in deze sector verloren is ge gaan. Met de huidige vlootsamen- stelling kunnen de rederijen het hele jaar door vissen zonder dat de vangstquota worden overschre den". Het Hof doet op 24 april uit spraak in deze zaak. HILLEGOM - Twee dakloze Hille- gommers hebben gistermorgen met een spandoek gepost voor de woning van burgemeester Her mans. 'Burgervader, u slaapt in een mooi huis. Wij willen ook wonen en slapen', zo luidde de tekst van het spandoek dat het echtpaar Jim en Birgit Bond hadden gefabri ceerd. Sinds afgelopen dinsdag heeft het echtpaar geen woning meer. De Droblemen ontstonden eind vo rig jaar, toen hun huisbaas het huurcontract niet wilde verlengen. In januari liet de verhuurder het water afsluiten. Omdat het echt paar niet wilde vertrekken en een kort geding verloor, was de uitzet ting niet meer te voorkomen. Gemeentesecretaris L.A. Maas dam is op de hoogte van de proble men van het echtpaar. "De kwestie ligt erg moeilijk, want er zijn nog meer urgente woningzoekenden in Hillegom. Maar er wordt naar een oplossing gezocht". Lak-theater, Cleveringaplaats - Voor stelling Grifttheater. 'Caoutchouc'. 20.30 uur. Gebouw Niels Bohrweg - Informatieve bijeenkomst over studieprogramma en computerfaciliteiten subfaculteit wis kunde en informatica, 13 uur. Schouwburg, Oude Vest 45 - Henk El- sink met try-out 'Blij zijn', 20.15 uur Stadsgehoorzaal, Breestraat - Optreden clowns Bassie en Adriaan, 14-17 uur. Ijshal, Vondellaan - Rommelmarkt, tot 17 uur. Pieterskerk - Rommelmarkt, tot 17 uur. Gebouw Concordia, Langegracht 61 - Filmmiddag muziek- en showband Con cordia voor kinderen 7-14 jaar, 14 uur Voorschoten Kasteel Duivenvoorde, Veurseweg - Rondleidingen om 14 en 15.30 uur. Cultureel Centrum, Marijkelaan 4, twee dehands kunstmarkt particulieren, hele dag. Het Wapen van Voorschoten. Voor straat - Talentenjacht (voorronde), hele Ambachtshuis, Voorstraat 12 - Opening tentoonstelling werk uit gemeentelijk bezit, 16 uur. Leiderdorp Muzenhof, Gordijnsingel 3 - Jeugdthea ter met 'De held en zijn bruid' voor kin deren vanaf 4 jaar, 14.30 uur. Wassenaar Theater Ter Weer, Deijlerweg 153 - Voordracht Ton Wester, 20.15 uur. ZONDAG Clubgebouw postduivenveremng, Anna Pauwlownastraat tegenover nr. 1 - Ver koping jonge duiven LPV 'De Vrien denclub', bezichtiging 12.30 uur, ver koop 14.30 uur. Gebouw Concordia, Langegracht 61 - Koffieconcert muziek- en showband Concordia, 12 uur. LVC, Breestraat 66 - Volksdansinstuif 'Tarantella', 19 uur. Petruskerk, Lammenschansweg - Mid dag Ned. Instituut voor Volksontwikke ling en Natuurvriendenwerk, 15 uur. Lak-theater, Cleveringaplaats - Ella Snoep speelt kindervoorstelling 'Een staart voor oma', 15 uur. Burchtvesting, Aalmarkt 9 - Kaart - en sjoelmiddag muziekvereniging De Burcht, 14 uur. Muziekcentrum, Schenkelweg - Koffie concert met St. Jan's Fanfare en drum fanfare VIOS, 12.15 uur. Westender, bij sporthal Klaverhal, Hondsdrafweg, start 'Poldercross' loop, 11 uur. Leiderdorp Muzenhof, Gordijnsingel 3 - Koffiecon cert docenten streekmuziekschool Rijn akkoord, 12.30 uur. Oegstgeest Groene Kerkje, Haarlemmerstraatweg 3 - Concert Marieke Blankestjjn en Bernd Brackman, 20.15 uur. LEIDEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen. Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- neveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld, Brikkenwal 19, tel. 218661, spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: H. Janssen, tel. 121641, spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus. Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: R. Taytelbaum, tel. 120266, spreekuur Hogewoerd 138. zo 8 uur tot 24 uur: J. Rus, Middelste gracht 129, tel. 132500. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Pleiter, Fruin- laan 11, tel. 131337. zo 8 uur tot 24 uur: H. Jurgens, Heren gracht 116, tel. 125820, spreekuur Burg- gravenlaan 102. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit. Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: B. Roos, Zocher- straat 1, tel. 766123. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Reinders, G. Brandtstraat 29, tel. 760947. zo 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, Noord- eindeplein 4a, tel. 123752. Leiderdorp J. v.d. Leden en J. v.d. Bqek, tel. 894539. za en zo spreekuur van 12.30 13 uur op Hoofdstraat 8. Voorschoten za E. Schotanus, Leidseweg 305, te). 766462; zo L. Prescott, Bachlaan 1, tel. 2356. Warmond A. de Gijzel, Dorpsstraat 35, Warmond, tel. 01711-10834. Wassenaar Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst v apotheek Zuid-West, Brahmslaan 18-20, tel. 763134 en door apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel 173330. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten R. Koster, Narcisstraat 47, tel. 01717- 3836; C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 071-768616; J. Freneken, J. Röntgenlaan 14, Leidschendam, tel. 070-271110. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp. Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: H.A.J.M. Middelweerd. Herenweg 77, Warmond, tel. 01711-11738. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haaswyk. Simon Vestdijklaan 28. Oegstgeest, is tandarts van Mierlo tele fonisch bereikbaar onder nummer 071- 155375; tevens spreekuur van 11-12 en 17-18 uur. W. Kuiters. Hoge Rijndijk 38, Leiden, tel. 125215 doet dienst in eigen praktijk

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13