Mooi zonder franje op Interieur RAI Vrolijke gezichten, voordelige Pasen. G3HZ3 21 DINSDAG 7 APRIL 1987 PAGINA 9 De Amsterdamse RAI ver schaft van 23 april tot en met 3 mei onderdak aan vier beur zen. Het oudste, en meeste be kende evenement is ongetwij feld de Huishoudbeurs. Een beurs die in de loop van de ja ren het gratis-proeven en typi sche vrouwelijk publiek is ont groeid en een beurs vol met ei gentijdse informatie is gewor den. Dat veranderde karkakter wordt volgens Rens Bakker, directeur Beurzen en Tentoon stellingen van de RAI, het aar digst weergeven door het aan tal mannen dat naar de Huis houdbeurs komt. Vorige jaar waren 120.000 van de 390.000 bezoekers mannen. Zo'n vijf jaar geleden vormden zij nog maar 5 procent van het bezoe kersaantal. Van 23 tot en met 26 april wordt tevens de beurs 55 PLUS gehou den terwijl moeder en kind cen traal staan van 29 april tot en 3 mei op de Negen Maanden Beurs. De Interieur RAI is de vierde tentoonstelling en deze loopt net als de Huishoudbeurs tot en met 3 De belangstelling voor modern wonen neemt de laatste jaren snel toe. Dat blijkt bijvoorbeeld uit de bezoekersaantallen. Van de 390.000 Huishoudbeursbezoekers pikte 70% ook de Interieur RAI eventjes mee, terwijl 20% zei speciaal voor deze tentoonstelling naar de RAI te zijn gekomen. En van die bezoe kers komt 80% met heel duidelijke koopplannen. Ruim eenvijfde Bank Tango. Van 23 april tot en met 3 mei vier beurzen onder een dak daarvan zette die plannen om in aankopen. Het omzet-aandeel van eigentijdse en high-tech en design meubels in het gehele meubelpak ket steeg sinds 1980 van 25 naar 50%, ten koste van de klassieke en rustieke meubels. Spannender "Het Nederlandse interieur is ge- middel gesproken spannender en moderner dan in de ons omringen de landen", zegt Gijs Bakker, in dustrieel ontwerper en vennoot BRS Premsela Vonk. "Als ik op een avond door bijvoorbeeld een stad als Amersfoort loop, zie ik dat vooral jonge mensen bezig zijn met hun interieur. De Nederlander heeft een individuele smaak, laat zich slecht dwingen door de con venties. In geen land is ook de spreiding van design-produkten zo gToot. Bijna elke kleine stad heeft een moderne interieur-zaak. Het aanbod is zeer divers en afkomstig uit alle windstreken". Op de vraag watje nu percies on der design moet verstaan, geeft Jan des Bouvrie het beste ant woord, al gebruikt hij het woord niet. Ik durf dingen weg te laten". En: "Er is altijd een groep creatie ve mensen die dingen maakt voor het nu. En we maken daarmee au tomatisch het antiek voor over een eeuw". Design is dus sober en heeft de kwaliteit om tijdloos te worden. Nederland beschikt over tal van jonge, heel creatieve ontwerpers die toch maar moeilijk een fabri kant kunnen vinden, die het aan durft hun ontwerpen in produktie te nemen. Velen zoeken daarom hun heil in het buitenland. Ande ren nemen zelf de produktie ter hand of zorgen, zoals bijvoorbeeld het Dutch Design Center, voor een gezamenlijke presentatie op beur zen in Milaan en Keulen. Internationaal Sinds twee jaar bundelt de stich- Bank en stoelen uit de collectie van een Engels talig blad over design om over de hele wereld te versprei den. Als je in het buitenland bent vragen ze daar vaak om. Je kunt dan niet meer doen dan wat losse foldertjes opsturen. Zo'n blad zou het Nederlandse produkt enorm goed doen, maar daarvoor heb je wel overheidssteun nodig". Wie straks op de Interieur RAI komt, heeft geen kleurig tijdschrift nodig. Daar is alles levensgroot aanwezig. Ruim 105 exposanten hebben dit jaar een plaatsje gekre gen. Daaronder Bossis Grindarchi- tectuur, die de grindvloer nu ook verhuisbaar heeft gemaakt en daarmee een stuk handiger. De nieuw collectie zitmeubels van Jan des Bouvrie is er te bewonderen en ook de keuken die mode-ontwer per Jacques van Gils voor de Keu ken Combinatie Oisterwijk BV op papier zette. Voor het eerst in Ne derland is de meubelcollectie van Miles Cater en Peik Suyling en Wil lem Veder presenteren hun Veder 2, een flexibele vouwstoel. Naast meubels ook veel aandacht voor een vaak onderschat onderdeel van het interieur: de lampen. Zo toont Dijkstra de spots Altero en Regalo met verwisselbare koud- lichtspiegel en een levensduur van 15.000 uur en komt Scanlight BV met bijvoorbeeld een lamp waar van een deel onbeperkt kantelbaar Fauteuil David, een ontwerp van Yves Halard. en draaibaar is, een ontwerp van J. Hoogerdijk. Verder aandacht voor bloemen in het moderne huis en het 'kantoor' thuis. Op de Interieur RAI ook een stukje historie: 'Ontwikkeling in de Keuken'. Hier krijgt de bezoe ker de keukengeschiedenis van 1880 tot nu voorgeschoteld. Openingstijden van 23 april tot en met 3 mei dagelijks van 10.00- 18.00 uur za. en zo. van 10.00-17.00 uur en 27 en 28 april van 10.00- 22.00. Toegangsprijs: elf gulden. ting ioN in Rotterdam de design- activeiten. De stiching organiseert lezingen en tentoonstellingen en verstrekt informatie aan bedrijven. Ook internationaal trekt het Ne derlandse design de aandacht, ge zien de artikelen in het Amerikaan se blad 'Interiors' het Italiaans 'Abitare' en het Duitse 'Schoner Wohnen'. Allemaal positieve ont wikkelingen vindt Bakker, die met enige trots meldt dat het Interna tionale Design Congres 1987 in de Amsterdamse RAI zal worden ge houden. Naast het congres organi seren musea in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht en Arn hem tentoonstellingen, die alle fa cetten van het design in Nederland zullen belichten. Het Nederlands design, en dat hoeft wat Bakker betreft niet be perkt te blijven tot meubels, heeft volgens hem recht op wat meer aandacht van de overheid. "Om maar eens een voorbeeld te noe men. We hebben in Nederland niet Huzrlnuvl I r'i; - Koffieboontjes van mokka chocolade. Doosje a 150 gram 3.95 - Het is deze week een vrolijke beestenboel bij de Hema. Want de paashaas is er met een heleboel vriendjes. i In alle soorten en maten. Gemaakt van de verrukkelijkste chocola. Natuurlijk ontbreken ook de eitjes niet. Wit, melk of puur. Ei, ei, wat een voordeel! Paaseitjes in zakje 4.25, in hazelnoot of likeur 4.50. Paaseieren, los en netje v.a. 1.- tot 3.50. Paasfiguren o.a. hazen, eenden, lammetjes, kuikentjes v.a. 1.- tot 7.25. Luxe gevulde eieren 6.75 tot 14.75. Luxe bonbon ei in leuke paastas 12.75. Leuke paaspresentjes v.a. 2.50 tot 3.95. vers uit eigen banketbakkerij. Appel carrées. 4 voor 6- Gekruide varkensrollade. 100 gram 2.15^CWP 185>-. NU4 VOOR 4. Jonge Goudse kaas 1 kg. 48+. 9.90 Q50 M NU O. r Cashewnoten, gezou- sTfessr ten of ongezouten. 100 gram 2.95 y|95 NU 200 GRAM 100 gram 3.25 PaaSstöl met krenten, rozijnen én spijs. igggggl^ S°m 450 2» NU Advokaat, op ambachtelijke wijze bereid. Ifih. 0 75 Kr 8 50 JJÜ2, Roomboter koeken. Van zandgebak ofbla derdeeg 2.-^ Belgische schilfertruf- fels. Doosje a 200 gram 6.95 pQc| NÜ O. Slagroom/mokkataart. Gegarneerd met slagroom, mokka, vruchten, hazel- Pg noten en O50 chocolade 9 75 NÜÖ» JÜ Echt Waar VoorJe Geld J

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 9