TRffPEL NEDERLAND NEDERLAND TELEVISIE TOEGELICHT NGEN Lr' DINSDAG 7 APRIL 1987 RADIO-TV PAGINA 21 VanThiel Dat de Nacht van Schmelzer (1966) een trauma is geworden voor de Nederlandse politiek en vooral voor de samenwerking van de twee grootste politieke stromingen in ons land (christen democraten en socialisten), lag niet aan de toenmalige Kamer voorzitter Van Thiel maar aan het feit dat „de motie werd aan genomen". Deze eenvoudige en op zichzelf zeer ware verklaring legt mr. Frans Joseph Frits Marie 'van Thiel af in een aan hem ge wijd portret in de serie NOS-pro- gramma's onder de titel 'Mar kant' dat vanavond wordt uitge zonden. De ex-politicus van KVP-huize is inmiddels tachtig jaar en uit de film blijkt dat hij de gebeurtenis sen van toen met dezelfde scherpzinnigheid en dezelfde Brabantse radheid van tong voor de geest weet te halen. Er was geen sprake van „moord met voorbedachten rade" op het eni ge echte linkse kabinet dat Ne derland heeft gekend, verzekert hij over de roemruchte Nacht. Er zijn geen aanwijzigingen dat een uitgeslapen parlement anders zou hebben gehandeld. Hij onthult dat premier Cals zelf per briefje (dat getoond wordt in de film) kenbaar maak te dat de vergadering moest wor den voortgezet. De kattebel aan de Kamervoorzitter luidde: „Wat mij betreft: doorgaan. Wie flauw valle, hij valle flauw" (naar een gevleugeld woord van Gerbran- dy). De motie over het tekort op de begroting (Vondeling die Van Thiel later zou opvolgen, was toen minister van financiën) werd aangenomen en tegen half vijf 's nachts was het kabinet niet Aardig is dat ook Joop den Uyl achteraf bereid is uit te leggen dat het allemaal niet aan Van Thiel heeft gelegen. De westrijd was spannend en de voorzitter HOIÏZOI1 was een man die zoiets niet tus sentijds wilde affluiten. Voor aanstaand politiek commentator uit die jaren, Henri Faas, denkt er in de film iets genuanceerder over maar vindt toch ook dat Van Thiel in het algemeen geen partijdigheid kon worden verwe ten. In Horizon komen vanavond o.m. volgende onderwerpen aan bod: de Nederlandse bijdrage aan een nieuwe telescoop op Ha waii waarmee in totnogtoe onbe kende verten getuurd kan wor den; een manier om met behulp van stuifmeel de herkomst van antiek vast te stellen en twee manieren om, via tele foonlijnen, beelden over te bren gen. (Nederland 2, 20.20 uur). Kenmerk Mr. Frans van Thiel, zoals men hem zich als Kamervoorzitter herinnert. (foto Kippa) hand waarmee Van Thiel de Ka merdebatten leidde, zijn bour- gondische temperament en zijn diplomatieke maar tegelijkertijd doortastende optreden aan de or de. Zo suste hij in 1972 de woede die zich van een demonstrant te gen mogelijke vrijlating van de (toen nog) Drie van Breda mees ter had gemaakt door de verga dering resoluut af te hameren en met de man achter de publieke tribune in discussie te gaan. Nadat Dries van Agt, fijntjes glimlachend als altoos, Van Thiel een „supreme levenskunste naar" heeft genoemd en de ge portretteerde zelf opbiecht dat Gods woord uitstekend te com bineren valt met een goed glas wijn, komt het slot van de film vrijwel even resoluut als de uit spraak waarmee Van Thiel be sluit: „U weet genoeg van mij". (Nederland 2, 21.30 uur). In de IKON/RKK-actualiteiten- rubriek vanavond aandacht voor de volgende onderwerpen: het rapport van professor Frenken waarin hij verslag uitbrengt van een onderzoek naar de slachtof fers van incest en waaruit blijkt dat tien procent van de hulpzoe kers werd misbruikt door de hulpverleners. Verder een repor tage over de jeugdwerkloosheid. Helpen de plannen van de rege ring om de jeugdwerkloosheid terug te dringen? (Nederland 2, 19.37 uur). Jaap Molenaar (69) overleden SUAWOUDE (ANP) - De tekst schrijver en kleinkunstenaar Jaap Molenaar is gisteren in zijn woning in Suawoude op 69-jarige leeftijd plotseling overleden. Hij leverde veel bijdragen aan kinderprogram- Molenaar werd in Amsterdam geboren, studeerde antropologie en theologie, zat tijdens de oorlogs jaren in het verzet en begon na de bevrijding mee te werken aan ra dioprogramma's als Bonte trein, Negen heit de klok, Tierelantijnen en De wilde vaart. In de jaren zes tig ging hij meer en meer teksten schrijven ook voor televisie, met name voor kinderprogramma's, waaronder Koko en Knorrepot, Sprookjes uit oma's kabinet, en Het koerhuis van Papa Wirrewarre waarin hij tevens de hoofdrol van Gompie speelde. In latere jaren legde hij zich meer toe op het maken van documentai res, met name over het milieu. Daarvoor kreeg hij in 1973 de Mi- lieuprijs. Hij was tot het laatst aan het werk en schreef behalve tek sten voor kleinkunstprogramma's ook geregeld bijdragen in het Friesch Dagblad. ZONDER ONDERGOED - Tim- pa Foundations', een bedrijf uit Tholen dat gespecialiseerd is in zijden lingerie, staat op de grote Nederlandse handelsbeurs die gisteren in Moskou is begonnen, met niet meer dan het ondergoed dat zijn vertegenwoordiger P. Goyart in zijn koffertje bij zich had. De rest van de collectie is op het beursterrein gestolen. Gisteren ontdekte Goyart tot zijn ontzetting en verbazing ook nog dat de wervende foto's van dames in ondergoed uit zijn stand waren ontvreemd. In zijn kale optrekje op de beurs hoopt Goyart, die al vijftien jaar voor Timpa zaken doet in het Oost blok, dat hij uiterlijk morgen de in allerijl bestelde nieuwe collec- üe uit Tholen binnen heeft. OOGMAKE-UP MAG - In Te heran zijn steeds meer vrouwen te zien met make-up en oogscha duw, zij het lippestift nog steeds taboe is. Zij worden ook weer ge signaleerd in bars in het centrum van de stad. Tot voor kort kwam dit niet voor door het optreden van fana tieke fundamentalisten. Deze hielden strikt de hand aan het verbod op make-up en barbe- zoek door vrouwen, dat acht jaar geleden werd ingesteld door aya tollah Chomeini, tegelijk met nieuwe kledingvoorschriften sen die volgens de bewakers van de goede zeden 'onfatsoenlijk' gekleed gingen, werden afgeran seld of kregen zweepslagen. Sommige bewakers van de is lamitische moraal zijn echter zo overijverig tekeer gegaan tegen overtreders, dat de klachten de regering hebben bereikt. Cho meini heeft president Chamenei opdracht gegeven de 'hezbol- lahs' in het openbaar op te roe pen wat kalmer aan te doen. In een toespraak voor radio en tele visie verklaarde CHamenei, dat de 'moraal-eskaders' geïnfil treerd zijn door tegenstanders van het huidige bewind die 'fat soenlijke vrouwen op straat aan vallen om de goede naam van de revolutie te besmeuren'. LEEFKLIMAAT - Mozambi que heeft het slechtste leefkli maat ter wereld, terwijl Zwitser land wat dat betreft bovenaan staat. Onder landen met een slecht leefklimaat rangschikt de 'Human Suffering Index' van het Amerikaanse 'Population Crisis Committee' verder onder meer Angola, Afghanistan, Tsjaad. Ma li, Ghana, Somalië, Niger, Burki na Faso, de Centraalafrikaanse Republiek, Zaïre. Benin en Mala wi. Veel comfortabeler is het le ven volgens 'de index' in Zwit serland, West-Duitsland, Luxem burg, Nederland en de Verenig de Staten. Van de landen die er in het rap port het slechts afkomen liggen er 24 in Afrika en zes in Azië. Bij de beoordeling is rekening gehouden met inflatie, groei van beroepsbevolking, groei van stadsbevolking, kindersterfte, voeding, drinkwater, energiever bruik, alfabetisme en persoonlij ke vrijheid. NICO SCHEEPMAKER Mijn dochtertjes, Sara en Janna van Hen 8 jaar oud, zitten in ons dorp Broek in Waterland op de achtklassige basisschool 'de Ha venrakkers'. Op dit moment telt deze school 216 kinderen uit 143 gezinnen. Groep 1 en 2 zijn wat we vroeger de kleuterklassen noemden, en groep 3,4,5,6,7 en 8 noemden we vroeger de klassen 1 tot en met 6. Zolang Sara op deze school zit, zijn er 2 6 klassen geweest. Zij zit met 31 kinderen in klas 6 alias groep 8. Janna zit met 20 kinderen in klas 3 alias groep 5. Volgend cursusjaar zul len er volgens de normen van mi nister Deetman (gemiddeld 32 kinderen per klas door 'kleuter maatregel') te weinig kinderen op school zijn, en zullen er daar om drie combinatieklassen ge vormd moeten worden: groep 1-13 kleuters, oplopend naar 36 groep 112-32 kleuters groep 3 - 25 leerlingen groep 4 - 27 leerlingen groep 516 - 32 leerlingen groep 617 - 34 leerlingen aroep 8 - 25 leerlingen Dit zijn geen dramatische ge tallen, vergeleken met andere scholen, of met vroeger: ik zat op de lagere school met 52 kinderen in de klas. Aan de andere kant: als dat er 32 waren geweest had ik nu misschien al hoofdredac teur kunnen zijn. Toch is er reden voor ongerustheid. De leerkrach ten hebben mijns inziens terecht besloten dat groep 3 (waarin de kinderen voor het eerst leren le zen en schrijven) en groep 8 (waarin ze klaargestoomd wor den voor het vervolgonderwijs) geen combinatieklassen moesten worden. Het meest voor de hand lag om met de huidige groep 5 met zijn 20 kinderen te gaan combineren, en op die manier die ene klas (en die ene leerkracht) volgens Deetmans normen te kunnen wegwerken. Janna zit in die klas. Dus komt ze volgend jaar met 9 andere kinderen van haar klas óf bij de oudere kinde ren die nu nog groep 6 (de 4de klas) vormen, óf met 9 andere klasgenootjes bij de jongere kin deren die nu nog groep 4 (de 2de klas) vormen. Ze raakt dus een jaar lang de helft van de kinderen kwijt met wie ze nu al vijfjaar op school zit, maar krijgt die dan een jaar later ('sadder of wiser?') weer te rug. Die tien van 5/6 gaan im mers over naar 6/7, die tien van 6/7 blijven daarin nog een jaar zitten. Wel zal haar onderwijzer, Emil Stoeve, die de penibele taak heeft te bepalen welke 10 kinde ren zo goed leren en/of zelfstan dig kunnen werken dat zij bij de 1 jaar oudere kinderen in een klas kunnen zitten, en welke 10 kinderen beter bij de 1 jaar jon gere kinderen geplaatst kunnen worden, zoveel mogelijk rekening houden met vriendjes en vrien dinnetjes. Janna speelt altijd of met Merel of met Renske, het zou toch wel sneu zijn als ze volgend jaar niet meer bij elkaar in de klas zaten... In feite worden die kinderen dubbel gepakt, want niet alleen raken ze de helft van hun eigen klas kwijt, ze komen nu ook op eens in een veel grotere klas: in- plaats van 20 (maar dat was weelde!), worden het er nu 32 of 34! Alle extra aandacht die de onderwijzer tot nu toe aan hen kon geven zal volgend jaar weg vallen, ook al ik benijd hem niet) omdat hij zijn leerstof zal moeten aanpassen, omdat een derde van de kinderen een jaar minder of een jaar meer onderwijs heeft ge noten dan de rest van de klas. Dat kan de kwaliteit van het on derwijs natuurlijk nooit ten goe de komen. Ik denk dat het voor de vorming van een kind beter is dat het een jaar lang door een meerderheid van oudere kinde ren mee omhoog getrokken wordt, maar is dat ook zo? Werkt het niet frustrerend, als de meeste kinderen in de klas meer weten dan jij? Ik zou het niet zo gauw weten. Je hebt er als ouder ook weinig over te zeggen, vrees ik, wantje kunt voor een groot deel) wel besluiten datje dochter na de zesde klas naar VWO-onderwijs gaat of naar MAVO, dus naar de moeilijkere of naar de minder moeilijke school, maar niet of ze naar de moeilijkere of naar de makkelijkere combinatieklas gaat... En dan nog zoiets. Er moet dus een leerkracht weg: Sylvia Pronk. Weliswaar heeft ze al 10 jaar voor de klas gestaan waar van 5 jaar op deze school, maar ze is er toch het kortst. Zij deed de jongste kleuterklas. Haar taak zal worden overgenomen door Piet Waterdrinker, 44 jaar, die nu voor de 4de klas staat. Je krijgt dus de bezopen situatie dat iemand die daar niet voor is op geleid (je werd immers of voor het kleuteronderwijs, of voor het lager onderwijs opgeleid) nu op eens kleuters van 4 en 5 jaar moet begeleiden naar de poppenhoek, de waterhoek en de bouwhoek, terwijl iemand die daar wel voor is opgeleid en het ook al 10 jaar gedaan heeft buitenspel wordt gezet! Het gaat werkelijk ziende rogen bergafwaarts met een land dat bezig is het onderwijs 'af te bouwen' in een tijd dat het steeds duidelijker wordt dat er in de toekomst alleen maar hogere ei sen zullen worden gesteld aan de kennis van de werkende bevol king! TELEAC 18.30 Structuur in Basic. Les 5 AVRO 19.00 Fabeltjeskrant, kinderprogramma. (T T.) 19.05 Wordt vervolgd, stripmagazine met Han Peekei 19.30 AVRO's Sportpanórama. Presentatie: Jack van der Voorn NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 In de Hoofdrol. Een programma waarin Mies Bouwman een bekende Nederlander confronteert met personen en mo menten uit zijn of haar leven 21.42 North and South, 12-delige Amerikaanse serie naar de roman van John Jakes. Afl.9. 1862: De zuidelijke overwinning lijkt nabij. Billy Hazard en Charles Main, eens boezemvrienden, komen tijdens een gevecht tegenover elkaar te staan... 23.15 Inpakken en...:'De gordel van smaragd', reportage waarin Ruud ter Weijden verschillende plaatseb op het Indonesische eiland Java bezoekt 23.55 Ontdek je plekje, filmimpressie van Nederland s mooiste plaatsen. Vandaag: Oirschot NOS 00.10 Journaal 00.15 Nieuws voor doven en slechthorenden WOENSDAG 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden RVU 14.00 Niets is wat het lijkt, tweedelige documentaire over het leven met een nierziekte. DI.1 VOO 14.30 Seabert, tekenfilmserie. AfIDe halsband 14.45 Kuifje, tekenfilmserie 14.55 (S) De grote meneer Kaktus show, kinderprogramma 15.20 (S) The Jetsons, tekenfilmserie. Afl.: Te gek, pa! 15.40 Rambo, tekenfilmserie. Afl.: Savage Eiland 16.05 Dynasty, Amerikaanse serie. Afl.: De stem. Blake is verant woordelijk gesteld voor de dood van zijn moeder. Caress en Blake komen lijnrecht tegenover Ben en Alexis te staan 16T50 Veronica Sport. Wielrennen: rechtstreekse reportage van de finish van de klassieker Gent-Wevelgem 17.13 De tik van... Annette van Trigt gaat op zoek naar de eige naardigheden van bekende en minder bekende landgenoten NOS 17.30 Journaal VOO 17.46 Veronica sport NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 Jeugdjournaal. (TT.) 19.00 Journaal IKON 19.12 Tachtigers, glimp van een generatie, serie over jongeren in de jaren tachtig. Deel 1(T.T.) IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, aktualiteiterirubriek NOS 20.00 Moordkuil, televisie ter discussie 20.20 Horizon, informatief wetenschappelijk magazine 21.00 Panoramiek, actualiteitenrubriek 21.30 Markant: Mr. F.J.F.M. van Thiel, filmportret van een Bour gondiër in de politiek. Interview: Willem Breedveld 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parlementair rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.05 Cursus Kinderboeken, voorlichtingsprogramma 23.20 Einde NOS/NOT 09.00 Boekenbuis, afl.33 09.30 De kust. Afl. 1-4 1 slechthorenden 10.00 Tik Tak. kinderprogramma. Afl. 151. (herh.) 18.05 Plons. Afl.: Plons en het fluit ketel. (herh.) 18.10 Jacobus en Corneel Afl Het schilderij, (herh.) 18.20 Mik. Mak Mon. Afl.: De val strik voor Mik en Mak Met: Dimi- tri en Gregori van Goethem. (herh.) 18.30 Tsjoek tsjoek (Tchou- Tchou), Canadese animatiefilm van Co Hoedeman 18.45 Zaterdag (Saturdee). tiende lige Australische serie van John Gauci met Dominic McDonald en Troy Gauci met Dominic McDo nald en Troy Sussman naar de gelijknamige roman van Norman Lindsay. Afl. 10. (slot) 19.10 Andiamo, Italiaans voor be ginners. Les 1 19.40 Lotto-winnaars, mededelin- maatschappi) zou bevorderen. Presentatie: Mie Billet en Bea 21.45 Uitzending door derden: Programma van de Vlaams-Na tionale Omroepstichting 22.20 Nieuws met aansl.: Coda: Ach die Nachtigall, opus 46 r van Brahms, i Poron,zang e WOENSDAG 11.55 Toespraak van Koning Bou- dewijn tot het Europarlement, rechtstreekse reportage van de ze toespraak in het Europees parlement te Straatsburg gen en prog 19.45 Nieuws 20.10 Kunst-zaken 20.2010 kwis met denk- en weetvragen, gepresenteerd door Herman van Molle. Kandidaten Jan Scheffers en Tie Schelle- kens spelen tegen Patrick Ste vens en Dirk Gijzeis 20.55 Ommekaar. Vandaag: Autis me. De aanpak van het TEACHH-center in North Caroli na (VS) bewijst dat men met au tisten meer bereikt dan men zou denken. De Vlaamse vereniging voor autisme werkt hard aan de uitbouw van een optimaal onder wijssysteem, dat eveneens de integratie van autisten in de 16.05 Nils Holgersson. Duitse te kenfilmserie naar het boek van Selma Lagerloff 16.30 Vrouwtje Theelepel (Mrs Pepperpot), Japanse tekenfilm- r het boek van Alf Proy- 19.23 Intermezzo: Obsession, uit de sonate, opus 27/2, van E. Isaye, uitgevoerd door E. Volc- kaert. viool. Herh. 19.25 Osh.n, Japanse serie van Yukiko Okamoto en Sugako Hashida Afl. 87. Met: Ayako Ko- bayashi en Shiro Ito 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Nieuws 20.10 Kwidam. videospelletje r Marteen Gordts 20.20 Argus, programma waarin Jan van Rompaey de media doorlicht. Gastvrouw: Jessie de Caluwé 21.35 Dempsey and Makepeace. Engelse serie met Michael Bran don. Glynnis Barber en Ray Smith. Afl.:2. De prijsvechter (The prizefighter). Demsey en Makepeace vinden op straat een gewonde man zonder identiteits papieren. Aan zijn handen te zien is de man een prijsvechter. Spikings denkt dat deze man hen op het spoor kan zetten van een netwerk van illegale boks wedstrijden met de blote vuist 22.25 Einde WOENSDAG 19.00 Zonen en dochters. (Sons and Daughters), Australische se rie. Afl. 291. Met: Rowena Walla ce, Pat McDonald. Peter Phelps, e.a De slepende ziekte van haar kindje eist zijn to1 van Lynn. Wayne bekent Jill z'n liefde DINSDAG Radio 1 na 18 uur NOS: leder heel uur nieuws. VPRO: 19.02 Boeken EO: 21.02 Samen zingen met Arie Pronk. 21.35 Een luchtmacht op papier, hoorspel. 22.02 Metterdaad hulp verlening. 22.06 Hemelsbreed. NOS: 23.05 Met het oog op mor gei). VARA: 0 02 De nacht klinkt Radio 2 na 18 uur NOS: leder heel uur. nieuws. VPRO: 18.03 Pluche en Plastic 19.00-07.00 Zie Radio I Radio 3 na 18 uur NOS: leder heel uur nws. 18.03 De Avondspits. VARA: 19.02 Dubbel- lisjes. (Met om: 19.02 Het Vooroor deel 19.10 Wie doet het met wie? 19.25 Oom Bens radiocauserie. 19.31 Het Thema. 19.47 Het on verwachte) 20.02 Popkrant 21.02 VARA'S Vuurwerk 22.02 VARAs Poppodium. 23.02 Tracks Radio 4 na 18 uur NCRV: 18.00 Nws. 18.02 Lied van de week 18.15 Leger des Heils- kwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Klassieke pianomuziek. 20.00 Nws. 20.02 NCRV Klassiek: Radio Filharmonisch Orkest. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek Radio 5 na 18 uur NCRV: 18.10 Literama-Poëzie. P.P.: 18.20 Uitzending van het CDA NOS: 18 30 Homonos. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. TELEAC: 20.30 Per sonal Computer II. 21.00 Statistiek. 21.30 Andiamo. 22.00 Leiding ge ven. 22.30 Ca va? (herh) VPRO 15.30 Batman, jeugdserie. Afl.: Zelda de grote 15.55 (S) De zingende dokter, muziekprogramma. Afl.: Sportieve klanken 16.05 Nieuwe maatjes, Nederlandse kinderen die in het buiten land wonen, vertellen hoe ze dat vinden. Vandaag: Marlo en Vogeltje in Hong Kong 16.25 (ZW) Laurel Hardy, slapstick uit 1934. Afl.: Them thar hills 16.45 Achterwerk in de kast, kinderen zeggen wat ze denken vanuit een reizend meubelstuk 17.00 De Charlie Brown Snoopy show, tekenfilmserie. Vanmid dag: Ik heet Re-run, hoe heet jij? 17.10 De mus met de lange poten, kinderserie. Afl.: Twee vogel verschrikkers 17.25 De babysitter, jeugdserie. Afl.: Het struisvogel-ei 17.30 Einde FEDUCO 17.40 Meer culturen in één land, 8-delige serie over de gevolgen van migratie voor onze samenleving. Afl.2: De grote stap België/Frans 1 Coude coude, informatieve ru briek. 18.33 Micro-défi, spelpro- gramma.) 19.00 Journaal 19.03 Ce soir, regionaal magazine 19.25 Lotto en joker-uitslagen 19.27 Quick et Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 Minute Papillon, consumen- tentips. Vandaag: Le coüt de la x se cachent pour mourir (The thornbirds), Ameri kaanse serie naar de roman van Colleen McCullogh. Met: Ri chard Chamberlain. Barbara Stanwyck, Jean Simmons e.a. Afl.:1 20.55 Planète des hommes, docu mentaire serie. Afl.: Les chevaux des dieux. filmdocumentaire over voodoo-praktijken op Hawaï 21.45 Laatste nieuws 22.15 Ciné-Club de Minuit: Cinéma grec: Les années de Pierre, Griekse speelfilm uit 1985 van Pantelis Voulgans. met o.a. Thermis Bazaka, Dimitri Katali- fos en Mana Martika Grieken land 1954. Een jongen en een meisje worden verliefd op elkaar. Het sprookje kan helaas niet lang duren: beiden zijn lid van de verboden communistische partij. De jongen wordt opgepakt en het meisje vlucht naar Athene 00.25 Einde WOENSDAG 12.00 Journal télévisé special 12.30 Einde 14.30 Teletekst 15.00 Ecran des vacances, vakan tieprogramma met om: 15.05 Tao-Tao 15.30 Snuggles II 15.35 Muppet Babies 16.00 Six contes et des pois 17.00 Nouba nouba. gevaneerd kinderprogramma Aansl Noubana-News 18.25 Yes Minister, serie Afl.: Le- bensqualitat 19.00 Auf Achse serie Afl Agen- tenbluff.) 19.57 Programma-overzicht 20.00 Tagesschau. (Teletekst on dertiteling) 20.15 Frankobella. sketches met Frank Zander en Isabell Varell. Gasten: Hans Erbert en Tommy Deininger 21.00 Früherkennung lohnt sich, tips ter voorkoming van kanker Vandaag: Prostaatkanker 21.01 Kontraste 21.45 Miami Vice. Amerikaanse politieserie met Don Johnson. Michael Talbott. Philip Michael Thomas, e.a. Afl.: Der Pate. Al- bert Lombard is rijk geworden van de drugshandel. Nu moet hij getuigen tegen Librizzi, een be ruchte gangsterbaas. Aan Croc kett en Tubbs de taak om hem te beschermen, want Librizzi heeft het op Lombard gemunt 22.30 Tagesthemen 23.00 lm siebten Jahr des Exils, gesprek met Lew Kopelew, Rus sische schrijver in ballingschap 23.30 ARD-Sport extra: WK bok- sen-middelgewicht te Las Ve gas: Marvin Hagler - Sugar Ray Leonard 00.00 Tagesschau 00.05 Nachtgedanken, beschou wingen door Hans Joachim Ku- lenkampff WOENSDAG 09.10 Sesamstraat 09.40 Einde 09.45 ARD-Ratgeber. tennis-tips 10.35 Früher Frost, (herh 12.10 Kontraste 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 (S) Teletekstoverzicht 13.30 Einde 15.30 (S) Teletekst-overzicht 15.50 Tagesschau 16.00 Schaufenster der Welt. re portage van de Industrie 87- beurs te Hannover 16.45 Luzie. der Schrecken der Strasse. moderne sprookjesse- 17.45 Hier und Heute. actualiteiten 18.20 Wartesaal zum kleinen Gluck, serie met Grit Boettcher. Gerd Baltus, Rijk de Gooyer e.a. OMROEP RIJNLAND 19.00-20.00 Voorschoten Lokaal 20.00-21.00 Popwetenswaardig heden RADIO WEST 17.30-18.00 Actualiteiten 18.00-19.00 Leiden politiek 7.15- 8.00 Ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weer berichten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nwsoverz., progr.-aank., service- rubr., weerber., verkeersinf., land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de dag WOENSDAG 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Der Sieg kennt keine Toten, reportage over het leven in Irak tijdesn de golfoorlog 20.15 Anno Domini-Kampf der Martyrer, vijfdelige Amerikaanse tv-film van Stuart Cooper met Ja mes Mason, John Houseman. Ian McShane e.a. Afl.2. Eindelijk besluit Tiberius Capri te verlaten, maar hij zal Rome niet levend bereiken. Petrus moet voor de Hoge Raad verschijnen: hij wordt beschuldigd van godslas tering. Saul begint in naam van de Hoge Raad de christenen te vervolgen 21.42 Mach mit - der Umwelt zulie- be 22.20 (S) Mit meinem heissen Tra nen. driedelige tv-film van Fritz Lehner over de laatste levensja- Componist Franz Schu- AII.1Der wanderer - Sommer 1923. In een Weens ziekenhuis ligt de 26-jarige componist Frank Schubert. Een patiënt zegt hem dat ze allemaal dezelfde onge- neeselljke ziekte hebben. Schu bert besluit naar zijn ouders te gaan. Zijn vader heeft nauwelijks meer respect voor hemen reali seert zich dat zijn zoon alleen de muziek nog heeft 23.55 Serpico, Amerikaanse poli tieserie. Met: David Bimey, Tom Atkins, Dan O'Herlihy, e.a. Afl.: der verrater. De politie wil einde lijk het grote brein achter een ille gale loterij oppakken. Het staat vast dat men de loten en het geld opslaat in een asiel voor daklo zen. Als zelfs drie grote razzia's nergens in resulteren ontstaat het vermoeden dat er onder de agenten een tipgever zit 00.40 heute WOENSDAG 09.45 Zie Duitsland 1 13.15 (S) Teletekst-overzicht 13.30 Einde 15.40 (S) Teletekst-overzicht 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Rappelkiste, kinderserie. Af- 1:1. Lisa und die Riesen. (1- herh) Aansl.: Heute-Schlagzei- len 16.35 Kuschelbaren, poppenserie naar het boek van Margaret Thiele. Afl.: Die kleine Schlange 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lën- 17.45 Der Landartz. NOS: 12.56 Mededelingen voor land- en tuinbouw. TROS: 13.07 TROS Aktua. 13.20 Het Journalis tenforum. 14.05 TROS Klantenser vice. EO: 16.05 Tijdsein Radio 2 voor 18 uur NOS: leder heel uur nieuws. VOO: 7.03 Ook Goeiemorgen. 9.03 Mu ziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziek land. NCRV: 17.03 Rozegeur en prikkeldraad Radio 3 voor 18 uur NOS: leder heel uur nieuws. EO: 7.03 Ronduit Music-Time. 9.03 Mu ziek motief. 9.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospel sound. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. VPRO: 13.03 Toga Party 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon met Jacques Plafond Radio 4 voor 18 uur NCRV: 8.00 Nws 8.02 Het levende Woord 8.10 Preludium. 8.45 Te Deum Laudamus. 9.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuz. uit de Barok. 10.30 Markus Passion, C P E. Bach. 13 00 Nws EO: 13.02 Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise 14.30 Solisten AVRO 15.00 In de kaart gespeeld. 17.00 't Is een wonder Radio 5 voor 18 uur NOS: 9.00 Nieuws. 9.02 NOS- Sportief. 9.25 Waterstanden RVU: 9.30 Taairevue. TROS: 10.00 De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. IKON: 12.00 Nieuws. 12.05 Het oog van de naald. NOS: 13.00 Nws. 13.10 NOS Midweekmagazine. TROS: 16.00 TROS Schlagerlestival 17.00 TROS Huiswerklijn 17.41 Basicode 3. OVERHEIDSVOOR LICHTING: 17.46 Franco huis NOS: 17.56 Mededelingen en Nws 19.00 Aktuelle Stunde. regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tagesschau met weerbe richt Californi'e 20.45 Ruckblende: Vor 35 Jahren Hoffnung alle Frauen - nie wie der Laufmaschen. reportage over het al dat niet bestaan van laddervrije kousen 21.00 Formel Eins. de ARD-hitpa- rade gepresenteerd door Stefa- nie Tucking 21.45 Menschen in NRW. Und dann begannen die Wande zu sprechen. documentaire over de oude binnenstad van Keulen 22.15 Deutscher Alltag. Es hal sich was bewegt, twee vrouwen tus sen hun broep en de vakbond 114 11.55 Five to eleven 12.00Journaal en weerbericht 12.05 Holiday 87. gevarieerd toe ristisch magazine van Frank Bough, (herh 12.35 Open Air. kijkers kunnen te lefonisch reageren op BBC tv- programmma's. Met om: 13.00 Nieuwsoverzicht en weerbe richt 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus. regionaal nieuwsmagazine 20.00 Holiday '87. gevarieerd tou- ristisch magazine van Frank chard, Susan Tully, 21.00 Brushstrokes 21.30 Late expectations, comedy serie met Keith Barron en Nanet te Newman 22.00 Journaal 22.24 Regionaal nieuws en weer bericht 22.30 Tutti frutti. comedy-serie rond een Schotse rockband Met: Robbie Coltrane. Maurice Roëves. Emma Thompson, e.a 23.40 Film 87 01.10 Two nations? 00.35 Weerbericht WOENSDAG 07.00 Teletekst 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time 09.40 Watchdog, consumenten magazine 09.55 Regionaal nieuws en weer bericht 10.00 Journaal en weerbericht 10.05 Day to day. actueel discus sieprogramma gepresenteerd door Robert Kilroy-Silk 10.45 Advice Shop. informatief programma 11.00 Journaal (met overzicht voor doven en slechthorenden) en weerbericht 11.05 Neighbours, serie 11.25 Children's BBC 14.00 Journaal 14.24 Weerbericht voor de land bouw 14.25 Neighbours, serie Met Francis Bell, Dasha Blahova. David Clencie e a 14.50 Pie in the sky 15.05 The Clothes Show, mode- magazine 15.35 The Britisch comedy 16.50 Children's BBC 16.55 Caterpillar trial, tekenfilm 17.10 Ulysses 31, tekenfilmserie Afl.: Vegeance of the Gods 17.35 Take Two 18.05 My music 18.30 Tomorrow's world, nieuws uit de wereld van wetenschap en technologie 19.00 Onbekend 19.45 Top Crown Pairs Bowls 20.30 Hooked! International Heat 1 Britain and Ireland v Belgium 21.00 Top gear, auto- en motor sportmagazine 21.30 Mediterranean cookery Spanje 22.00 Happy endings. Amerikaan se speelfilm uit 1983 van Noel Black. Met: John Schneider. Ca therine Hicks, Ana Alica e.a. 23.45 Newsnight. actualiteiten 0085 Sonates van Beethoven Vanavond nr.30 01.00 Open University 07.55 Open Universiteit 08.20 E.nde 10.00 Teletekst 13.30 15.00 Nieuwsoverzicht en w 17.00 The world of the 30 s 17.30 Pamela Armstrong, amuse mentsprogramma 19.30 Matt Helm 20.25 A Country Practice, See Ya 21.15 Chuck Connors. Great Wes tern Theatre 22.10 Opel TDK Dutch Football 23.10 US College Football 00.10 The Business programme 00.55 Closedown 07.30 The DJ Kat Show 08.30 Sky Trax Popmuziek 13.00 I dream 0» Jeannie. What s New. Poodledog 13.30 Hazel A Four Bit Word to Chew On 14.00 Hollywood Close-up 14.30 Three's Company 15.00 Tales of Wells Fargo. Sam Bass luziek Sky Channel 18.00 Batman 18.30 The Ghost and Mrs. Muir 19.00 Three's Company 17.00 The DJ Kat Show Superchannel 18.00 Tea 18.30 Doctor Who 19.00 Game Show 19.30 David Attenborough Pre- 21.00 Lime Street 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 02.25 Nino Firetto 03.00 Martin Buchanan 04.00 Music Box live with Simon Potter 05.00 Countdown with Adam Curry 06.00 The Face 07.00 Hippo 08.00 Amanda Redington 09.00 Sons and Daughters 09.30 Ken Horn's Chinese Cooke- 10.30 Emmerdale Farm 11.00 Girls on top 11.30 Nino Firetto 12.30 Martin Buchanan 13.30 Tomorrow's World 14.00 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Ghostbusters 16.00 Music Box live with Simon Potter 17.00 Countdown with Adam Curry 18.00 Récréation 18.40 Des chiffres et des lettres 19.00 Les Vacances de Monsieur Léon 19.15 Cocoricocoboy 19.30 Le jardinier réclcitrant. Film 21.00 Sports a la une 22.00 Journal Télévisé 22.30 Meurtre a Montmartre 16.05 Temps present 17.00 De Harlem a Caux 17.35 Les Aiguillages du Réve

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 21