Cruijff en Mühren tekenen AZ rekent pas bij winst af £an de yjLljn. Titel voor Sugar Ray Ajax benut vertraging op vliegveld voor afronden contracten Denen kiezen Jan Heintze Marco van Basten krijgt in mei antwoord Den Helder in finale DINSDAG 7 APRIL 1987 SPORT PAGINA 15 LAS VEGAS (DPA) - Sugar Ray Leonard veroverde gisteravond de wereldtitel boksen in het midden gewicht. Hij versloeg in Las Vegas titelverdediger Marvin Hagler op punten. Het was de eerste neder laag van Hagler in zeven jaar. Het gevecht ging over twaalf ronden. Twee van de drie juryleden wezen Leonard als winnaar aan. De overwinning van de 31-jarige Leonard betekende een grote ver rassing. Sugar Ray, eerder wereld kampioen in het weiter- en zwaar- weltergewicht, stond voor het laatst op 11 mei 1984 in de ring. Toen bokste hij tegen Kevin Ho ward. Twee jaar daarvoor werd hij geopereerd aan het netvlies van het linker oog. Voor 15.000 toeschouwers en naar schatting 350 miljoen televi siekijkers in 75 landen bleek Leo nard in Las Vegas nog niets van zijn agressiviteit verloren te heb ben. De winnaar verdiende 11 mil joen dollar. De verliezer overigens nog een miljoen meer. r onder. Tot ieders verbazing i ALKMAAR (GPD) - 'AZ en de om gekeerde kassa' werpt zijn schadu wen vooruit. Voorlopig lijkt de shirtsponsor de grote winnaar te worden met tv-reclame in Achter het Nieuws (gisteravond) en Stu dio Sport (komende zondag). AZ laat het publiek gratis kijken en wil pas na afloop afrekenen als er door de Alkmaarders van Go Ahead is gewonnen. „Het wordt een suc ces", weet bedenker Jan van Ingen Schenau heel zeker, „ik word van alle kanten gebeld met positieve reacties. Er komt zeker zesduizend man, er is zondag weer sfeer in De Hout". Voor AZ is het te hopen dat hij gelijk krijgt, want bij een deel van de vaste aanhang, de seizoen kaarthouders, wordt toch wat an ders tegen de zaak aangekeken. Net als iedereen zondagmiddag kunnen ook de seizoenkaarthou ders 'gratis' naar binnen. Uiter aard. Zij hebben al eerder dit sei zoen betaald en in feite de basis ge legd voor het voortbestaan van AZ. Voor een staanplaats honderd gul den, voor qen zitplaats achter het doel 185 (inclusief 35 gulden voor een vaste plaats) en voor de hoofd tribune nog wat meer. Ongeacht het resultaat kunnen zij zondag middag ongehinderd vertrekken. In het plan van de 'omgekeerde kassa' is bij AZ geen moment de gedachte opgekomen er ook de sei zoenkaarthouders bij te betrekken in de vorm van een financieel voor deeltje. Een rijksdaalder teruggaaf bij elk gescoord AZ-doelpunt met een maximum van l/17e deel van de prijs van de seizoenkaart zou tot de mogelijkheden kunnen behoren voor de allertrouwsten onder de AZ-aanhang. Niets van dit alles. Contract Van Ingen Schenau weer: „De seizoenkaarthouder heeft aan het begin van het seizoen een contract met AZ gesloten. Zondag krijgt hij voor die prijs een sfeervolle wed strijd, want dat is onze intentie, de sfeer terugbrengen in De Hout. Vallen er veel doelpunten, dan kijkt hij goedkoop en zijn buur man die gratis binnen is, moet na afloop meer betalen dan hij vo,or dezelfde plaats". De seizoenkaarthouders met een vaste zitplaats krijgen van AZ de garantie dat zij wel op hun eigen plaats kunnen zitten. Van Ingen Schenau weer: „Daar hebben we extra suppoosten voor. Tot een kwartier voor het begin houden we de vaste plaatsen beschikbaar voor de seizoenkaarthouders. Daarna kan iedereen in een vak gaan zitten waar hij wil". De bezoekers die gratis het sta dion betreden ontvangen een fol der met bijzonderheden. Daarin staat ook dat men zich bij betreden van het stadion onderwerpt aan de speciale regels voor deze wed strijd. Dat men dus verplicht is na afloop (eventueel) te betalen. „Het is juridisch waterdicht", al dus opnieuw AZ-bestuurder Van Ingen Schenau, ,je moet het zien als iemand die bij AH binnenstapt, een karretje vol laadt met bood schappen en bij de kassa afre kent". Dat afrekenen zal volgens de AZ- betrokkenen wel meevallen, maar wat moet men doen met de (hoofd- tribune)-klant die bij 4-0 voor AZ driftig in zijn beurs zoekt naar twintig gulden en er maar twaalf tevoorschijn kan toveren. In zijn rug duwen andere vertrekkers want op tv is net de finale van Pa- rij s-Roubaix begonnen met pak weg Joop Zoetemelk in een hoofd rol. De suppoost krabt zich op het hoofd en zegt dan 'ah, loop maar door'. Dan is het hek van de dam. AZ-PSV Burgemeester Roozemond heeft, gisteren het klemmende verzoek van de KNVB gehonoreerd de veelbesproken risico wedstrijden AZ-PSV en AZ-Utrecht op dins dagavonden te laten verspelen. PSV komt nu in principe dinsdag 5 mei naar Alkmaar, Utrecht volgt een week later, op 12 mei. AZ noemt deze oplossing onaanvaard baar en heeft Hemelvaartsdag, 28 mei, voorgesteld. De beslissing valt vandaag. Aanvankelijk weigerde Rooze mond toestemming te geven beide duels op een andere dag dan een zondag te laten spelen. „Maar na overleg met politie en justitie heb ik een uitzondering willen maken. Volgend seizoen mogen deze wed strijden in Alkmaar alleen weer op zondag worden gespeeld". Roozemond zegt het duel tegen PSV als een 'test-case' te beschou wen. „Het is dan wel bevrijdings dag, maar de winkels zijn gewoon open. Ook de meeste PSV-suppor- ters zullen moeten werken. Moch ten er zich desondanks toch onre gelmatigheden voordoen, dan zal ik me opnieuw moeten beraden over de wedstrijd tegen Utrecht, een week later". „Wij hebben", zegt AZ-voorzitter Ligthart, „onoverkomelijke bezwa ren tegen 5 mei. Dat zou betekenen dat we in twee dagen twee toppers moeten afwerken, want zondag 3 mei spelen we tegen Ajax. Dat kan van semi-profs niet worden ver langd. Het is je reinste competitie- vervalsing. Deze oplossing kunnen we echt niet accepteren". Je hebt in de sport allerlei catego rieën bestuursleden. Gelukkig nog altijd de grootste wordt ge vormd door mensen die ver knocht zijn aan hun club en wier enig doel is het verenigingsleven zo goed mogelijk te laten verlo pen. Het zijn over het algemeen tamelijk geruisloze werkers. Vui le was houden zij discreet binnen de vier muren van de bestuurska mer. Amateurclubs gedijen heer lijk op dat soort figuren. Gouden Dan heb je de bestuurders die zeker over kwaliteiten beschik ken, ook veel werk verzetten, maar pas gelukkig zijn als de buitenwacht van hun ijver en ac tiviteiten is doordrongen. Een ze kere ijdelheid is hun niet vreemd. Geeft niet, hoor, prima lieden, als het allemaal maar binnen de per ken blijft Vervolgens kom je terecht bij bestuurders voor wie sport, grote re bekendheid en machtsuitoefe ning in elkaar vtbeien. Je kunt daarbij denken aan lieden als Stoop van FC Den Haag en Ei- brink van PEC. Ik bezie hen al tijd met enige huiver. Schweers En dan heb je nog de schare be stuurders voor wie je echt als de dood moet zijn. Voor hen gaat het louter om de eigen glorie. Ze wil len van geen wijken weten. Ze kunnen zich er absoluut niet bij neerleggen dat hun rol op zeker moment is uitgespeeld. Als het moet, zijn ze bereid tot de laatste steen af te breken wat ze zelf heb ben opgebouwd. Die categorie is - godlof- niet groot. Slechts eens in de zoveel tijd tref je een derge lijke egocentrische figuur aan. We hebben er nu weer eentje in ons midden: Freddie Schweers, de enige tijd terug na veel vijven en zessen afgezette ijshockey- voorzitter. Twintig jaar lang heeft hij in die sport de scepter gezwaaid. Grote verdiensten kunnen hem niet worden ontzegd, maar na al die jaren werd hij ten slotte meer een sta-in-de-weg dan inspirator. Een gewone bestuurder, hoe ij del ook, zet er dan op redelijke wijze een punt achter. Niet Schweers. Het leek wel of hij zich met zware metalen aan zijn stoel wilde vast klinken. Na veel geürm en gerom mel werd hij toch terzijde gescho ven. Zijn opvolger, Feenstra, merkte bij het doornemen van de stukken dat Schweers c.s. beden kelijk had gemanoevreerd met WK-gelden om gaten bij de ijs hockeybond te dichten. Feenstra wilde niet in een smoezelige sfeer aan zijn taak beginnen, trad. af en keerde pas terug toen de affai re in de openbaarheid was geko- Schweers was zo razend over die gang van zaken dat hij nu be reid blijkt alle oplichterijen (an ders kun je het nauwelijks noe men) die onder zijn leiding zijn gepleegd aan de grote klok te hangen om de ijshockeybond naar de afgrond te voeren. "Al maak ik mijzelf zwart en schaad ik het belang van de sport, ik zal alles in het werk stellen om het nieuwe bestuur te dwarsbomen". Hij heeft alvast één staal van zijn kunnen in dit opzicht afgele verd: subsidiegevers hebben ge- f durende zijii bestuursperiode ruim twee miljoen meer betaald aan materiaalkosten en reizen dan in werkelijkheid dooi de bond werd uitgegeven. Je vraagt je onwillekeurig af wat er nog allemaal in het vet zit. Moeten we nu medelijden heb ben met de ijshockeybond? Dat lijkt me wat overdreven.. Wie de kluit belazert, hoort zijn trekken thuis te krijgen, al blijft het be roerd voor het nieuwe bestuur. Wat mij fascineert, is de kingsi ze hufterigheid die Schweers aan de dag legt om iedereen en alles in zijn val mee te sleuren. Pas te vreden zijn als je bij de rokende resten van de puinhoop staat - dat moet je kunnen, hoor. Er is voor dat gedrag maar een woord te vinden: verachtelijk. De ijshockeybond kan niet veel anders doen dan de zaak uitzwe ten. Men heeft één zekerheid: beerputten kunnen afgrijselijk diep zijn - zij hébben aan het eind een bodem. Cochet Uit Frankrijk werd eind vorige week de dood gemeld van Henri Cochet, 86 jaar oud. Hij was al geruime tijd ziek. Cochet behoor de met Jean Borotra, René Lacos- te en Jacques Brugnon tot de vier legendarische tennismusketiers die in de jaren twintig hun land glorie op glorie bezorgden. Van 1927 tot en met 1932 wonnen de vier vrienden, want dat waren ze, de Davis Cup (in die tijd een door iedere topspeler nagejaagde prijs). Cochet behaalde verder twee Wimbledon en drie Franse titels en één Amerikaans kam pioenschap. Van de vier musketiers was Co chet zonder twijfel de meest veel zijdige. Klein van stuk had hij geen service van betekenis en ook zijn backhand was vaak niet om over naar huis te schrijven. De kracht van Cochet, in het gewone leven agent in wijnen, lag op an dere terreinen. Hij had een fan tastisch anticipatie- en reactie vermogen, was zo snel als de weerlicht en voelde zich vooral thuis op dat deel van het veld dat voor 99 procent van alle spelers een soort dodenvallei is: half- court. Niemand beheerste de half- volley zocds hij. Zijn vechtlust was ook enorm. Als een partij eenmaal aan de vijfde set toe was, verloor hij hem zelden. Hij dankte er zijn bij naam 'Five-sets-Cochet' aan. De manier waarop hij in 1927 Wim bledon won, was in dat opzicht tekenend. In de kwartfinale ver sloeg hij Hunter na met twee sets te hebben achtergestaan, in de halve finale stond hij tegen de grote Tilden twee sets en 5-1 ach ter om vervolgens zestien punten achtereen te maken met tennis dat volgens de oude kronieken van buiten het Melkwegstelsel leek te komen. Hij sleepte de par tij nog in de wacht met 7-5 in de vijfde set. In de finale versloeg hij Borotra na zeven match points teniet te hebben gedaan. Cochet speelde sterk tegen de sterken, tegen zwakke spelers ontbrak hem vaak de inspiratie, wat er nogal eens toe leidde dat hij er in de eerste ronde van een toernooi werd uitgeknikkerd. Hij bleef heel lang van grote klasse. In 1945 stond hij nog tweede op de Franse ranglijst! Na Brugnon heeft nu ook Co chet, de kleine tovenaar, de vlag gestreken, maar zijn daden leven voort in de tennishistorie. De vier tennismusketiers zullen, gelijk Alexander Dumas' geesteskinde ren, nooit echt sterven. RUUD PAAUW ZARAGOZA (GPD) - Het urenlange oponthoud op de luchthaven Schiphol leidde uitein delijk tot het gladstrijken van de laatste plooien met betrekking tot de relatie Cruijff- Ajax. Niet zonder trots deelde Ajax-voorzitter Ton Harmsen in Zaragoza mee dat zowel Johan Cruijff als Arnold Muhren hun verbintenis met een jaar hebben verlengd. „We hebben de vertraging op Schiphol uitstekend benut", liet commercieel-directeur Arie van Eijden weten. „Over de grote lijnen bestonden geen twijfels, maar er moest nog wel het een en ander gebeuren alvorens de zaak definitief beklonken kon worden". Schorsing Hongaarse bondscoach BOEDAPEST (SID) - Josef Verebes, coach van het Hon gaarse voetbalelftal en trainer van MTK Boedapest, is giste ren door de nationale bond ge schorst. Hij mag zijn club, die bovenaan staat in de Hongaar se competitie, drie wedstrijden niet begeleiden. Verebes had op 21 maart na afloop van het competitieduel tussen MTK en Cheb (2-2) de scheidsrechter fel bekritiseerd. „Wat hij zich veroorloofde, was weerzinwekkend", zei de trai ner na afloop van de wedstrijd. De schorsing heeft geen in vloed op de werkzaamheden van Verebes bij het nationale team. Hongarije is in de voor ronden van het toernooi om het Europees kampioènschap inge deeld bij onder meer Neder land en heeft daarin tot dusver twee keer verloren. EINDHOVEN (ANP) - Jan Heintze is voor het eerst geselecteerd voor het Deense nationale elftal. De lin kervleugel-verdediger van PSV werd gisteren opgeroepen voor een vriendschappelijke duel van Dene marken tegen Liverpool. De wedstrijd wordt dinsdag 14 april gespeeld in de Britse haven stad. Naast de 23-jarige Heintze heeft coach Sepp Pjontek de PSV- ers Frank Arnesen en Ivan Nielsen geselecteerd. Dit tweetal speelde al ettelijke malen voor het Deense elftal. Voorzitter Ton Harmsen kende wat Arnold Muhren betreft waar schijnlijk de kortste contractbe spreking van zijn leven. „Precies één minuut heeft het geduurd, toen was de zaak beklonken. Met Johan Cruijff was het een lang zaam groeiproces dat op Schiphol in de Vip-room werd afgerond. Cruijff stelde geen voorwaarden, want hij weet dat hij beslist over eventuele spelersaankopen". Arnold Muhren had de zekerheid van zijn contractverlenging reeds verleden week op zak. „In een on derhoud met Johan werd duidelijk dat ik nog een jaar bij Ajax zou blij ven. Cruijff zei toen al tegen me dat ik me nergens druk over hoefde te maken. Bij Ajax eindig ik mijn voetbalcarrière, want ik zie me ha dit jaar niet nog opdraven bij een eerste divisieclub". Met de geïmproviseerde bekend making in de aankomsthal van het vliegveld van Zaragoza trachtte het bestuur iets van dè druk weg te ne men die momenteel voelbaar is binnen de selectie. Real Zaragoza boezemt ontzag in, want de Span jaarden zullen geen middelen schuwen om Ajax in de eerste ont moeting van de halve finale in het Europa Cup Il-toernooi al de gena deklap toe te dienen. Arnold Muhren beziet de komen de krachtmeting wat afstandelij ker. „Je weet dat die Spanjaarden van alles zullen flikken om ons door de knieën te krijgen. Wij moe ten gewoon ons spel spelen en ons niet laten intimideren". De 36-jari- ge routinier voorziet geen grote moeilijkheden, al geeft de Volen- dammer toe dat het ontbreken van de brute kracht en de routine van Ronald Spelbos moeilijk te com penseren zal zijn. „Cruijff zal er wel een oplossing voor hebben. Vraag me niet welke, want aan dat soort voorspelling waag ik me niet meer. Hij komt vaak met de vreemdste oplossingen, maar er zit altijd een bedoeling achter. Hij kiest voor voetbal en dat zullen we hier in Za ragoza ook moéten doen". Arnold Muhren hangt er dus nog een jaartje aan vast. Een imposante carrière in de voetsporen van oude re broer Gerrie. „Hij is altijd mijn voorbeeld geweest. Gerrie speelde bij Volendam, dus wilde ik dat ook. Ik volgde hem naar Ajax en later ook naar het Nederlands elf tal". Oranje heeft altijd een belang rijke rol in het voetballeven van Muhren gespeeld. Hij vierde er triomfen en kreeg er zijn grootste teleurstelling te verwerken toen hij in 1978 hoorde dat op inspraak van Ruud Krol, Dick Schoenaker in zijn plaats naar Argentinië mocht afreizen. 'Oranje is echter ook me de verantwoordelijk dat ik nu mijn contract bij de club kan verlen gen". De grootste successen vierde de Volendammer echter in het buiten land, bij Ipswich Town en Man chester United. Een FA-Cupfinal en twee Europacupfinales neemt de frele linkermiddenvelder in zijn bagage mee naar de aanstaande ontmoeting in Zaragoza. „Ik ben altijd bijzonder zuinig op mijn li chaam geweest", verklaart Muhren zijn prestatievermogen op dit ni veau en vooral op zijn leeftijd. Nooit later dan half elf naar bed en na woensdag geen visites meer, maar toeleven naar de wedstrijd in het weekeinde. „Het klinkt mis schien saai, maar ik heb voor een voetballoopbaan gekozen en mijn gezin staat wat dat betreft hele maal achter me. Was ik indertijd net als mijn vroegere maten uit het jeugdteam in Volendam de dijk op gegaan, dan had ik het niet langer dan tot mijn dertigste volgehou den". Het spelletje staat de middenvel der vandaag de dag nog steeds niet tegen. „Ik zou ook niet weten wat ik in de toekomst zonder voetbal zou moeten doen. Daar heb ik me eigenlijk nog niet zo druk over ge maakt. Ik speel en train vooral met plezier en heb steeds het voordeel gehad dat alle clubs waar ik mijn brood verdiende steeds tot de bes te drie behoorden. Natuurlijk blijf je er dan langer plezier in houden dan dat je voortdurend in de on derste regionen krabbelt". De zeventien jaar lange full-prof- status heeft Muhren uiteraard geen windeieren gelegd, zodat hij zich met recht niet al te zeer zorgen maakt om de toekomst. „Toch is het niet zo dat mijn bankrekening een astronomisch bedrag kent, maar inderdaad, over de balk heb ik het geld niet gesmeten. Ik zou gek zijn als ik er niet nog een jaar Ajax aan vast zou plakken en dat is geen puur financiële overweging. Ik denk er vaak aan als ik 's mor gens naar de training ga en zie die volgepakte busjes met bouwvak kers langs rijden en weet dat - - Bij Johan Cruijff en Arnold Mühren kon er gisteren op Schiphol wel een later met verkleumde handen glimlach vanaf ondanks het lange oponthoud dat de Ajaxieden op wea r>=„ mg .1, Zaragoza hadden. Cruijff houdt bij Ajax de troeven in handen en iiw contract. Marco van Basten (foto ANP) steiger staan. Dan weet ik 9M w dat ik op mijn negentiende toen, ook Mühren (midden) tekende een juiste keuze heb gemaakt". (links) moet nog wachten ZARAGOZA (ANP) - Ajax wil eind mei de besprekingen met Marco van Basten afronden. De volgens Italiaanse bronnen al lang door AC Milan gekochte topscorer, krijgt pas na de even tuele Europa-Cupfinale in Athe ne uitsluitsel over zijn in januari gedeponeerde eisenpakket. De reis van Ajax naar Zaragoza startte weinig voortvarend. Het vertrek werd drie uur uitgesteld nadat een vrachtwagen in aanra king was gekomen met het vlieg tuig dat de Amsterdamse delega tie naar Spanje zou brengen. In Zaragoza bleek de ontvangst in de te kleine aankomst hal tot chaotische taferelen te leiden, waarbij de faam van Cruijff en diens voortreffelijke beheersing van de landstaal veel redde. De geïmproviseerde persconfe rentie leverde niet veel nieuws op over het duel van morgen. Coach Cruijff geeft nooit een op stelling vrij voor de wedstrijd. Hij wilde dit keer bovendien nog video's zien, uitgebreid praten met zijn vaste spion Ton Bruins Slot en hield zijn betoog derhal ve in algemeenheden. „Zaragoza is net iets sterker dan de andere ploegen in de halve finales en de teams die we tot nu toe hebben ontmoet. We moeten wel respect voor ze hebben, maar kansloos zijn we zeker niet. De omstandig heden hier in Spanje ken ik. Za ragoza is ook een typisch Spaan se ploeg. Die laat zich opzwepen, kan zelfs bij het gemene afzijn." Over de invulling van het „gat van Amsterdam", door de bles sure van stopper Spelbos in het centrum van de Ajax-defensie achtergelaten, wilde Cruijff zijn gedachten niet kwijt. „De oplos sing hangt van details af. Aan Ajax-zijde en aan Zaragoza-zij- de", aldus de technisch direc teur, die het experiment met Desmond Gemert, tegen Eagles centrale verdediger, niet direct zal herhalen. De lange, kopsterke John Bosman heet een alterna tief, waarbij Frank Rijkaard mo gelijk als laatste man, in ieder ge val als vrije man, moet gaan voet ballen. In dat geheel is het van belang of Aaron Winter, centraal op het middenveld, zijn fysieke ongemakken van de laatste we ken in Amsterdam heeft achter gelaten. DEN HELDER (ANP) - Den Hel der heeft zich gisteravond ge plaatst voor de finale van de strijd om het landskampioenschap bas ketbal. De ploeg van de vertrek kende coach Ton Boot won voor de derde achtereenvolgende keer van Orca's uit Urk: 119-68. Den Bosch, dat zich zondag plaatste voor de eindstrijd, ontvangt Den Helder za terdag voor de eerste finalepartij van de reeks over drie gewonnen ontmoetingen. Beide ploegen be reikten ook vorig jaar de eindstrijd. Daarin bleek Den Bosch na vijf duels de sterkste. Den Helder, dat volgend seizoen wordt geleid door de huidige Bos sche coach Ruud Harrewijn, won de derde wedstrijd tegen Orca's met gemak. Tot de negende mi nuut hielden de Urkers de gasthe ren nog enigszins bij: 20-18. Daarna was er nauwelijks meer sprake van een wedstrijd. Bij rust was de voor sprong van de Noordhollanders al opgelopen tot 60-33. Na de pauze ging Den Helder gestaag door. In de 33ste minuut maakte junior Kamps het honderste punt. Voor Den Helder waren de Ameri kanen Waitman en Corwit met der tig punten het succesvolst. By Or ca's was Ridderhof topscorer met 26 punten. Noordkop won de voor afgaande duels met 105-87 en 74-66. Den Helder - Urk 119-68 (60-33). Topscorers: Den Helder - Waitman en Corwit 30, Van Noord 19. De Waard 16; Urk - Ridderhof 26. Jones 14. W aterpoloteam tegen Spandau UTRECHT (ANP) - De Nederland se waterpoloploeg gaat deze week drie dagen in Berlijn oefenen voor de kwalificatiewedstrijden A-pou le tegen Bulgarije. De club Span dau '04, met veel Westduitse inter nationals, fungeert als sparring- partner. Na afloop van het trai ningskamp maakt bondscoach Schouten de nationale ploeg be kend. De selectie bestaat uit: Mis- dorp, Stan van Belkum, Marc van Belkum, Noordergraaf, Jansen, Scherrenburg, Hardeman, Te Kul- ve, Nieuwenburg, Havekotte, Van de Leden, De Vries, Willemsen, Blaak en Helmsing. Afgevallen voor de nationale selec tie zyn: Landeweerd, Pielstroom, Heiden, Wagenaar en Butz. Tot de gegadigden behoren ook Groen en Leidenaar Redegeld.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15