Leiden krijgt pak slaag in Rotterdam Scyüa klimt op ranglijst Foreholte behaalt belangrijke remise Leython komt nog punt tekort De Zijl moet feest uitstellen PAGINA 16 00 /ST SPORT MAANDAG 6 APRIL 1987 Vlot scorend Lisse wint derby van MSV ROTTERDAM/LEIDERDORP - Luba Leiden is zaterdagavond van het veld geblazen door Ahoy'/RZ, dat de freewheelende Leidse basketballers tracteerde op een 86-68 neder laag. Het verlies kwam met name in het Leidse spelerskamp hard aan en hoewel niemand zijn mond opent durft te doen, wordt binnenskamers het hoofd geeist van coach Broek hof. Leiden-coach Frans Broekhof bedacht vrijdag een 'unieke' ma nier om tot een basis vijftal te ko men. Hij splitste zijn ploeg in twee groepen en bepaalde dat de win naar van een onderling partijtje een dag later mocht beginnen te gen Rotterdam-Zuid. Broekhof moet verwacht hebben dat het groepje met center Bert Kragtwijk en Erik-Paul van Weeren winnend uit de strijd tevoorschijn zou ko men. Er speelde echter ook een ju nior mee, zodat een wedstrijdje vrije worpen schieten moest uit maken wie de basis zou complete ren. Leiden startte tegen RZ daar door niet in de sterkste opstelling en nam de wedstrijd door de 'lolli ge' benadering ook niet erg se rieus. RZ, drie maal eerder verlie zer tegen Leiden en na een sterke seizoenstart de laatste maanden ver afgezakt, was wel attent en zet te de bezoekers bij rust al op een veelzeggende 45-25 achterstand. In de rust kregen de verbaasde Leide- naars van de boze Broekhof te ho ren dat dit toch geen pas gaf. Lei den scherpte na de hervatting de verdediging aan en wist het ver schil te verkleinen tot tien punten, maar kwam niet verder dan dat. RZ zegevierde uiteindelijk nog zeer ruim met 86-68. „RZ speelde de laatste tijd dan wel minder goed, maar je moet na tuurlijk wel serieus aan zo'n wed strijd beginnen. Nu werd het opge vat als een geintje, voor hetzelfde geld waren we begonnen met Bert en Erik op de bank. Het is hele maal vreemd dat Broekhof in de rust boos is omdat het zo slecht loopt", verwoordde de teleurge stelde spelmaker Ronald van der Geest de mening van zijn ploegge noten, „Dit is de grootste afgang van het seizoen, we hebben de wedstrijd vrijdagavond al verlo ren". Broekhof verdween na afloop van de wedstrijd vrijwel meteen naar huis en was ook gisteren niet voor commentaar bereikbaar. Na overleg met de spelers heeft het be stuur van Leiden onlangs besloten ook volgend jaar met de Lissenaar in zee te gaan. Broekhof is inmid dels druk aan de slag om verster king te vinden voor zijn ploeg. Een aantal spelers vond zaterdag echter dat de principe-afspraak ongedaan gemaakt moet worden. Morgen avond praat Leiden eerst met de sponsor en daarbij nog eens met de spelers. Leiderdorp herstelde zich zater dagavond tegen Midland met moeite van de recente nederlagen- reeks: 80-73. De Utrechtenaren hadden zeven minuten voor tijd nog een 62-65 voorsprong, maar kwamen in de beslissende fase toch kracht en klasse te kort om de titelhouder voor eigen publiek te Donar kansloos DEN BOSCH - Landskampioen Den Bosch heeft zich gisteravond ten koste van Donar geplaatst voor de finale van de play-offs om de na tionale basketbaltitel. Den Bosch, met opnieuw Beck en Hagens in een hoofdrol, denderde na een aar zelende start voor de derde keer langs de vermoeide Groningers: 101-83 (44-41). Den Bosch won za terdag de tweede ontmoet ng ook ruim. In de Evenementenhal zagen 3000 toeschouwers de thuisploeg met 68-89 (36-41) verliezen. Het is vrijwel zeker dat Den Helder de te genstander wordt van Den Bosch. De ploeg van Boot won zaterdag in Urk met enige moeite na een 36-39 ruststand via 61-54 toch met 66-74. Vanavond is de derde wedstrijd. kloppen. Marcel Sommeling en Boris Monkhorst (16 pnt, 19 reb) loodsten Leiderdorp via 70-65 naar de 80-73 zege. Grasshoppers kende een slechte start tegen het met eerste teamspe lers Ernst Mostert en Hans van Goor opgekomen Gunco 2. De Rot terdammers namen een 2-10 en 6- 18 voorsprong, maar zagen de fel spelende Katwijkers bij 24-24 langszij komen. Na de rust (47-45) was het Ben de Jong (32 pnt) die de thuisploeg definitief afstand deed nemen (54-45), al werd het vlak voor tijd dankzij een succesvolle press van Gunco toch nog span nend (85-83). Grasshoppers her vond net op tijd het evenwicht: 95- MSV kreeg pas laat in de eerste helft vat op het onbevangen spe lende Blitz. Mark Barendse (21 pnt) kreeg met name onder de bor den volop ruimte om aan te leggen en maakte daar dankbaar gebruik van. MSV wist de 20-24 achter stand nog voor rust ongedaan te maken en na de pauze was het ver zet van de degradant snel gebro ken. Via 47-36 en 85-54 werd het uiteindelijk 107-66. Driessen (29 pnt, 17 reb), Steenvoorden (22, 68%) en Van Solinge (16,4x3,10 as sists) Waren de Noordwijkse top- De Urker basketballers Martin Esajas en U Pipkin duelleren om de bal met Den Hélder-speler Ronald Schilp in de tweede wedstrijd uit de play-offs. Den Helder won met 66-74. (foto anpj gens slecht zicht' moest opgeven, voor de bezetting van de derde MSV, met een sterke Christa van plaats. De Katwijksen leidden bij Schie, had geen verweer op het rust al met 28-38 en hadden in Anja goede schutterswerk van de thuis- Aandewiel hun topscoorster (22 ploeg. Rivale Grasshoppers, dat pnt). Marja van Duin (17 pnt) was zaterdag afrekende met Sea Devils opvallend produktief. (60-77), heeft nu de beste papieren HANS JACOBS VOORHOUT - Foreholte heeft gisteren voor een laaiend enthousiast thuispulbliek een belangrijk punt gehaald in de strijd tegen degradatie uit de eredivisie zaalhandbal. De door interne problemen geplaagde Voorhoutse ploeg kwam na een 12-11 ruststand remise overeen met SEW uit Nibbixwoud: 18—18. De wedstrijd werd vooraf gegaan door een nieuw incident in het con flict rond trainer Wim Geerlings. Voor het duel smeet de aan de kant gezette trainer zijn trainingspak demonstratief in het gezicht van de voor zitter van de technische commissie, Hennie Terheide. „Jammer dat hij zich zo laat gaan", vond Terheide. Speelster Nel Geerlings had een ver klaring voor het gedrag van haar man: „Wim is erg emotioneel, al lijkt dat niet zo. Ik wil het niet goed praten, maar wie kan hem dat nu echt kwalijk nemen na alles wat er is gebeurd. Hjj is geen robot". Geerlings verscheen in burgerpak op de spelersbank en zag daar dat zijn ploeg misschien wel tot de beste prestatie van dit seizoen kwam. Foreholte ging tot op de bodem en SEW 'moest mee in de zinderende slijtageslag, waarin treffers direct dienden te worden beantwoord op straffe van verlies van de aansluiting. Beide teams hadden ontzag voor eikaars schutterskwaliteiten. SEW, dat met de grote 4-2 defensie minder greep had op het Voorhoutse spel dan Foreholte met de verkleinde uit voering van dezelfde verdediging op de aanval van de tegenstander, kon maar niet loskomen. Foreholte had bij 12-9 zelfs de beste kansen op een grote marge bij rust, maar SEW wist de schade tot 12-11 te beperken. Na de hervatting bleven beide ploegen elkaar in evenwicht houden en dat bezorgde met name de Voorhoutse aanhang hartkloppingen. De vraag was hoe lang de lager geklasseerde thuisploeg de strijd zou kunnen volhouden. Hoe lang ook zou de eenzame wachter in het Voorhoutse doel, Annelies van Nieuwpoort, zich zo bekwaam te weer blijven stellen tegen het schuttersgeweld van de geroutineerde bezoeksters. Heel lang, zo bleek. Van Nieuwpoort stopte in de heksenketel waarop de slotfase uitdraaide bij een 17-16 stand in het voordeel van Foreholte twee straf- worpen. Toch werd het nog gelijk (17-17). Elly Spreeuw miste daarna een strafworp, om Foreholte kort daarna weer aan de leiding te brengen. Op de valreep wist SEW alsnog een punt te redden (18-18). „Dat zag ik niet meer zitten", bekende SEW-trainer Martin Köhlen Foreholte was blij met punt. Begrijpelijk na al het tumult rond keepster Olga Almekinders. Het bericht dat de Groningse mede-degradatiekandi daat V en K in de Martinistad landskampioen OSC met 17-13 aftroefde, kon de pret niet drukken. Foreholte wist na gisteren dat het de moed nog niet hoeft'op te geven. FRANK BONTE Leiderdorp 2 kon Veenland niet van de titel in de rayon tweede klasse afhouden: 74-79 (36-43). Vrouwen Lisse won gisteren de bijzonder spannende streekderby tegen MSV met 77-73. In tegenstelling tot het treffen in Noordwijk enkele weken geleden wisten beide ploegen de weg naar de basket wel goed te vin den, in tegenstelling tot één van de scheidsrechters, die na het breken van zijn brilleglazen de strijd 'we- LEIDEN - Het waterpolosei- zoen nadert zijn einde. Voor de hoofd- en eerste klassers zit het er al op. Alleen LZ'86 speelde nog de wedstrijd tegen Het Y uit. De nieuwe hoofdklasser moest voor vier minuten naar Amster dam, waar met een 9-7 achter stand werd begonnen en met een 12-7 nederlaag werd afgesloten. In de tweede klasse lijkt Kat wijk een stevige stap te hebben gezet op weg naa lijfsbehoud. De zeekanters bedwongen het al vei lige DSZ met 9-6. Na één periode stond de zege in feite als vast (4- 0) en toen na de tweede periode zelfs 7-1 op het scorebord stond was coach Aad de Keizer zeker van de overwinning. In de derde en vierde periode kon het al wel veilige DSZ nog wel iets dichter bij komen maar de Katwijkse overwinning kwam niet meer in gevaar. Katwijk heeft nu 14 pun ten, twee meer dan De Gouwe en één meer dan WVZ. In de laatste wedstrijd volgende week tegen De Gouwe kunnen de Katwij kers het tweede klassersschap veilig stellen. Doelpunten: Eddi Hoek 2x, Martin Jonker 2x, Arco Guyt 2x, Ronald Heemrood lx, Dirk v. Leeuwen lx en Albert v.d. Plas. Voor de vrouwen van De Zijl/ LGB moet de champagne nog één week in de ijskast. De enig overgebleven concurrent DONK 2 voor de ploeg van Theo Uitten- hout bracht de Zijl/LGB een dui delijke 4-0 nederlaag toe. De Leidsen hebben echter nog één punt voorsprong op de Waddinx- veensen zodat volgende week te gen ZPB alles nog goed kan ko men. Als De Zijl/LGB in de be ginfase wat nauwkeuriger met de kansen had omgesprongen had men de champagne zaterdag al kunnen ontkurken. Geduren de de gehele eerste periode was men op de helft van DONK te vinden. Ondanks enkele goede mogelijkheden werd er niet ge scoord. Toen DONK bij de eerste nummerrieke meerderheid wel direct een gat in de Leidse defen sie vond was het met de Zijl/ LGB gedaan. DONK rook de kansen en liep weg naar de uit eindelijke 4-0. Voor de overige ploegen uit de regio stond er niets meer op het spel. Vivax blijft het de titelkan didaten lastig maken. Werd vori ge week de Dolfijn gevloerd dit maal moest Raket in Delft een 5- 5 gelijkspel toestaan. De Oegst- geestenaren zelf lijken beslag te gaan leggen op de derde plaats. In de derde klasse twee nederla gen. DKD verloor met 6-5 van AVZV. Chris Waasdorp moest na twee en een half part zonder ver vanging naar de kant en Sassen- heim verloor met 6-8 van Aqua- rijn. De reeds naar de tweede klasse gedegradeerde vrouwen van LZ'86 wonnen hun laatste thuiswedstrijd met 6-4 van Plu- DIRK KLOOS LEIDEN - In de volleybalcom petitie wegen de laatste loodjes voor een aantal teams erg zwaar. Bij de mannen had Leython nog een punt nodig om zich definitief veilig te stellen. Tegenstander Van Santen/H bleek echt in een top vorm te verkeren (1-3). Gemini verraste door thuis Expalvo 2 met 3-0 te verslaan. NOVO startte goed in en tegen Zevenhuizen, maar verloor toch (3-1). By de vrouwen verspeelde Gemini een punt aan het reeds ge degradeerde Zevenhuizen (2-3). Leython liet niets aan het toeval over en bracht Intermezzo in eigen huis een 2-3 nederlaag toe. Voor Gemini 2 viel na één jaar het doek in de derde divisie door een 3-0 ne derlaag tegen Kalinko, terwijl NO VO na het afgelopen weekeinde ook gezakt is naar een degradatie plaats (0-3 verlies tegen Polisport). Leython en Van Santen vochten een ontzettend spannende en boeiende strijd uit in 'Op Dreef. Oase 'voert' De Meeuwen In de veldhandbalcompetitie lieten de vrouwen van Oase gis teren in Rotterdam geen steek vallen. De Meeuwen kon tot de rust aardig bijblijven, 3-3, maar na de hervatting vierden de vrou wen uit Oud Ade een breakout- feest. Liefst zevenmaal moesten beide Rotterdamse keepsters in het stof bijten voor de knalharde schoten van Jannie Jansen en Anita van der Poel. Van 3-3 werd het 9-4. De sterke Oase keepster Monique van der Meer wenste na de hervatting nog maar eenmaal te capituleren en zelfs dat ging niet van harte want de bal be landde via haar voet en de paal in het Oase-doel. Promotie naar de landelijke eerste klasse zit er dus in. De concurrentie van Oase, Olympia '72 uit Wassenaar, maakte geen fout tegen Hermes, 15-9, en bij MMO-HW '70 kwa men de arbiters niet opdagen. Bij de mannen verloor Satur- nus in de landelijke eerste klasse met 14-15 van EDH in een wed strijd met weinig hoogtepunten. De mannen van HW '70 uit Voorschoten konden het in de landelijke tweede klasse niet bol werken tegen het Haagse Kwiek Sport, rust 5-10, eindstand 15-18. Leython pakte de ouverture en bouwde een 8-2 voorsprong op, die door servefouten even zo snel weer te niet gedaan werd. In een sterke slotfase ging de setzege naar Van Santen (13-15). Aanvankelijk kon Leython zich hierna nog niet los maken, maar op 9-9 werd de stug ge Van Santen verdediging keer op keer opengebroken (15-10). De derde periode was de mooiste. Vol komen gelijkopgaand kwam Ley thon op 14-13 op setpoint. Het luk te niet. Op 16-16 was een arbitrale blunder de oorzaak van het Ley- thonverlies van 17-19. Tot op dat moment hadden met name Wim Schouten en Paul de Winter uitste kend staan aan te vallen. Na het verlies van die derde set was bij de meesten de fut er uit en kon Van Santen met 7-15 de volle winst grijpen. Gemini was nog niet veilig voor het aan de ontmoeting met Expal vo 2 begon. Het stak deze middag echter in een uitstekende vorm en liet er geen enkele twijfel over be staan, dat het zijn derde divisie schap graag verlengde, want met een grote inzet en bij vlagen leuke combinaties werd Ekspalvo 2 op een 3-0 nederlaag getrakteerd. NOVO leek een stuntje tegen Ze venhuizen te willen uithalen (13— 15). Toen de thuisploeg echter op volle toeren ging draaien, toonde men aan duidelijk kampioenwaar dig te zijn (15-5. 15-4). NOVO gaf zich niet zo maar gewonnen en toonde zich in de vierde set ten minste gelijkwaardig. Maar het kon niet verhinderen, dat Zeven huizen na veel spanning via 16-14 het kampioenschap kon gaan vie ren. In de promotieklas kwam Do nar erg goed voor de dag tegen Ra dius 3 dat pal onder de Leidse ploeg stond. Het blok functioneer de prima en de aanval (vooral Joost van der Zwet) was moeilijk af te stoppen. Ontspannen kon Donar in precies een uur Radius met een 3-0 nederlaag (15-7, 15-7 en 15-13) naar huis sturen. Bij Leython 2 speelde iedereen ver onder de maat en het misplaat ste gevoel van overschatting en ar rogantie deed er het zijne toe om de wedstrijd tegen het povere GSC te verliezen (1-3; 19-21, 15-9, 6-15 en 9-15). Alleen in de tweede set kon Leython een vuist maken, voornamelijk door toedoen van in valler Ronald Kamphues. NOVO 2 hield het tegen het reeds gedegra deerde DOS voor gezien. In een matig duel verloor het met 3-2 en veroverde zo slechts een punt. UTRECHT - Bij zaterdag in Utrecht gehouden nationale bokswedstrijden heeft BV Lei den's voornaamste troef, Erik Rademaker, een zwaar bevoch ten overwinning behaald in het zwaargewicht. Radernaker ver sloeg in de finale de uit Almelo afkomstige pugilist De Vries. Ra demaker, Zuidhollands kam pioen, kreeg de punten (een una- Rademaker te sterk nieme beslissing van de jury) niet cadeau van de Oostneder landse titelhouder. Ploeggenoot Peter Mink was in het licht wel- tergewicht in de C-klasse sneller klaar met zijn eveneens uit Twente afkomstige opponent Bakker. De Leidenaar won door knock-out. Minder succes had nieuweling Bartho Vlietstra. Van Dongen uit Enschede bleek te sterk voor de debutant, die de strijd in de .eerste ronde moest opgeven. ruggezonden naar zijn geboorte land. Hierdoor is het team plotse ling weer een gelijkwaardige te genstander geworden. ,de vrouwen van Docos worden door de eredivisie-tegenstanders steeds vaker als sparring-partner gebruikt. De debutant in de hoog ste divisie komt er in de meeste wedstrijden helemaal niet aan te pas. Ook zaterdag kon de tegen stander, Hotak '68, freewheelend haar wedstrijden afwerken. Slechts Maryn Olden bleek in staat eenmalig haar gram te halen. Haar verdienstelijke winst op José Bon- gers zorgde daarmee voor het en kele tegenpunt in het 9-1 verlies. Voor de vrouwen van Scylla lijken geen belangen meer op het spel te staan: promotie is niet meer haal baar, en degradatie is redelijker wijs niet meej mogelijk. Zaterdag werd met 5-5 gelijkgespeeld tegen Huizen. De tegenstander had de jo ker ingezet in de vorm van ex-ere- divisiespeelster Winnie de Waal. De joker scoorde echter slechts eenmaal. Corine de Jong werd het slachtoffer van deze uit de kluiten gewassen dame. Heidi de Haas en Judith Lepelaar lieten zich niet door de proporties van deze stand- in van de wijs brengen, maar verlo ren ieder wel van een andere Hui zen-speelster. De Jong won een maal, en het dubbel ging verloren. In de tweede divisie liepen Avan- ti en Oegstgeest elkaar tegen het lijf. De uit de eerste divisie gede gradeerde Avanti-mannen sloegen wild om zich heen, en bezorgde de tweede keus uit Oegstgeest een 9-1 nederlaag. Oegstgeest is hiermee direct in de gevarenzone beland, en moet in de nog vier te spelen wedstrijden alle zeilen bij zetten om zich alsnog te handhaven. Voor het in dezelfde divisie spelende Docos helpen zeilen al niet meer. Degradatie is inmiddels onont koombaar. Zaterdag werd de te- rechtheid hiervan nog eens bewe zen tegen Tempo Team 2. De 1-9 uitslag verraadt direct het klasse- verschil. Alleen Ron van Veen pak te één punt. Walter Englebert en invaller Kees van Grieken konden bij elkaar uithuilen, want beiden wonnen niet. Misschien ontmoet Docos vol gend jaar in de derde divisie stad genoot Scylla 2. Het afgelopen weekeinde promoveerde het jeug dige team uit de vierde divisie. Te gen SKF werd met 7-3 gewonnen, waardoor Scylla in een paar maan den tijd het in december verloren gegane terrein weer heeft terugge- WOUTER LANGEVELD. Moeizaam Bij de vrouwen behaalde Gemini op het reeds gedegradeerde Zeven huizen een moeizame 2-3 overwin ning: 15-10, 5-15,15-8, 7-15 en 13- 15. Met de 0-3 nederlaag van NO VO tegen Polisport valt zo goed als zeker het doek over het divisie schap van NOVO. Slechts een zege had de vrouwen uitzicht op hand having gegeven, gezien het spel te- LEIDEN - De zeven punten die Scylla het afgelopen weekeinde overhield aan de ontmoeting met het Apeldoornse De Blaeuwe We- relt bleken voldoende om de ploeg in <le ranglijst naar een prettige vijfde positie te tillen. Het kleine broertje van de Scylla-hoofdmacht kroonde zich zaterdag tot kam pioen in de vierde divisie door met 7-3 te winnen van SKF. De vrou wen van Docos werden opnieuw als speelbal gebruikt met als eind resultaat een 1-9 verlies tegen het herfstkampioen Hotak '68. Ook al pakte Scylla zeven pun ten tegen het altijd lastige Apel doorn, toch heerste er na de wed strijd een teleurgesteld gevoel. En niet helemaal ten onrechte, wan neer bedacht wordt dat Scylla vier punten scoorde tegen invaller Van Steenwijk, en twee punten via de dubbels. Alleen Peter Paul de Vrind toonde zich capabel door naast winst op een invaller, ook nog Jaap van Spanje'te overmees teren. "Er had meer ingezeten", was het commentaar van de mees te spelers. Bijvoorbeeld in de partij Gerard Bakker jr. tegen Dave Wells. Pas aan het eind van de derde game wist de gedrongen Engelsman de genadeslag toe te brengen aan dé veel langere Bakker. Of de wed strijd Robert de Groot tegen Jaap van Spanje: zoals hem wel vaker' overkwam verloor De Groot ook nu weer met 21-19 in de derde ga- Deze week hoopt Scylla 'Vrouwe Fortuna' iets vaker aan haar zijde te vinden. De te kloppen tegen stander heet dan Valkenswaard. De Brabantse vereniging onder ging deze week een stevige aderla ting: als gevolg van tegenvallende prestaties, heimwee en wagenziek te is de tweede Chinees van Val kenswaard, de pas gecontracteerde Tang Cheng, per kerende post te- Keihard smasht Leython de bal c treffen met 1-3. Gemini 2 en Acco/DOS vochten een lang en vermoeiend duel uit, dat na twee en een half uur door de ploeg met de langste adem (Acco/ DOS) werd beslist met 2-3. Op be paalde momenten leek Gemini 2 de betere ploeg en nam ook ver diend een voorsprong om die ver volgens even gemakkelijk te ver spelen door onoplettendheid. Al leen in de vijfde set bleek de thuis ploeg haar kruit verschoten te heb ben en legde het vooral conditio neel het loodje (12-15, 15-9, 14-16, 15-13 en 5-15). LUSV verloor met 1-3 van SOS, maar diende een pro test in omdat coach John Groen zonder eerst een gele kaart ontvan gen te hebben uit het veld ge stuurd werd. r het net in de wedstrijd tegen Van Santen. De Hagenaars wonnen het gen het inmiddels gedegradeerde Polisport uit Schagen zat een posi tief resultaat er niet in (4-15, 3-15 en 13-15). Gemini 2 had voldoende speel sters meegenomen naar Kalinko, maar redde het toch niet. Het ser veerde teveel fout, terwijl Kalinko elke bal wist terug te brengen. Daar waar Gemini 2 wat mat ak- teerde, legde Kalinko meer en thousiasme en felheid in haar spel. De eerste twee sets kenden veel lange rally's en waren erg span nend. Beide gingen naar Kalinko (15-12, 15=rl3). In de derde set was de strijd gestreden (15-8) en het noodlot over Gemini 2 een feit. De vervelendste uitwedstrijd is voor Leython die in Middelharnis. Behalve Intermezzo is ook de har de vloer en onduidelijke belijning een tegenstander. Toch werd de eeste set nog gewonnen, doordat Leython Intermezzo goed onder druk hield (12-15). In de volgende twee sets ging Intermezzo over op prikballen en het spelpeil daalde aanzienlijk (15-6, 15-11). Gelukkig hervond Leython zich en vocht voor elk punt (11-15). In de beslis sende vijfde set bleek Leython mentaal de sterkste met 14-16. In de promotieklas heeft de uit wedstrijd van de Leidse studentes tegen DOS een broodnodig punt opgeleverd. De eerste ging welis waar met 15-9 verloren maar de krachtsverschillen lagen niet ver uit elkaar. De volgende sets waren wel voor LUSV (11-15, 15-17). Bij de stand 10-11 in de vierde set mocht LUSV even aan volle winst denken, maar niet meer dan dat: 15-12. In de vijfde set had LUSV geen kracht meer over: 15-5 en 3-2. WW en RW onderbraken beide een nederlagen reeks en proefden het zoet der overwinning weer eens. RW rekende af met de no. voorlaatst Oikos (3-1) en WW ver sloeg Bergdiensten met 3-0. GER RENES. Gering succes ZOLDER/BRANDS HATCH (ANP) - Op het Belgische circuit van Zolder is Gerald van Uitert zondag in de eerste race om het Eu ropese kampioenschap in de for mule Ford 2000 als vijfde geëin digd. De overwinning ging naar de Brit Paul Warwick, die de twaalf ronden aflegde met de gemiddelde snelheid van ruim 146 kilometer

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16