'Wij hebben de beste papieren' 'Feestpaleis' bijna in mineur ARC straft fouten van Marken af: 4-1 Weer verlies RCL, 'maar we leven nog' Quick Boys heeft hoop na 5-0 zege niet verloren Feestje Compeer in Hazerswoude Dollend Noordwijk ziet RB bijna langszij komen MAANDAG 6 APRIL 1987 SPORT PAGINA 15 KATWIJK - Quick Boys weet voorlopig niet van ophouden. De teleurstelling in en tegen Noord- wijk was voor de zaterdageer steklasser geen reden om zich er een week later tegen DSVP met een Jantje van Leiden van af te ma ken. Met een alleszeggende 5-0 overwinning maakte Quick Boys duidelijk dat voor hen de kust- ploeg e competitie nog lang niet is beslist. Hoewel NSW zich in een riante uitgangspostitie heeft gema noeuvreerd, gelooft trainer Hans van der Zee nog heilig in een titel voor de blauwwitte formatie. "Ik denk dat wij de beste papieren hebben", heeft Van der Zee de strijd nog niet opgegeven. Zijn ploeg daarentegen gedroeg zich op de 'woestijn van Nieuw Zuid niet als een kampioenskandi daat, ondanks de ruim uitgevallen overwinning. Met name in de eer ste rondgang tegen de equipe uit Pijnacker trok Quick Boys de 'lijn Noordwijk' krampachtig door. Maar een bevlieging van Floor van Duyn en een door arbiter De Ruy- ter geschonken strafschop trokken het schutterende Quick Boys weer in het rechte spoor. Pas in de twee de helft maakte de thuisclub zijn faam enigszins waar en wat dat be tekende moest DSVP, getraind door Berry Janse, pijnlijk onder vinden. Ten opzichte van de verloren streekbotsing tegen Noordwijk had Van der Zee zijn formatie ge wijzigd. De trainer steunde zater dagmiddag weer op het vertrouw de middenrif. Met Arie van Duyn dus, de Katwijkse uitgave van Ajax-stofzuiger Jan Wouters. "Arie is misschien niet de beste voetbal ler", verklaarde Van, der Zee zijn beslissing, "maar hij laat anderen wel beter functioneren. Het is he laas niet zo dat je met de elf beste voetballers het sterkste elftal hebt samengesteld. Vorige week tegen Noordwijk was het evenwicht zoek. Van der Zee promoveerde Leen van der Plas zodoende weer tot frontsoldaat. Diens secondant was Frenk van der Kley, maar de rood harige spits moest vlak voor de confrontatie tegen DSVP wegens zweepslag afzeggen. Niet Mart van der Plas, maar André de Best schoof door naar de basiself. "Als ik van te voren had geweten dat Frenk niet zou kunnen spelen, dan had ik Mart van der Plas opge steld", verduidelijkte Van der Zee de keuze van De Best. Van der Plas speelde een paar uur eerder wel met de reserves van Quick Boys, die komende zaterdag de kampioensvlag reeds kunnen hijsen. Een opmerkelijke beslis sing van Van der Zee, want het had er alle schijn van dat Mart van der Plas zijn vorm weer had terugge vonden. "Het is niet zo dat ik Mart de schuld van de nederlaag tegen Noordwijk in de schoenen schuif', haastte Van der Zee zich te zeggen, "maar het team heeft als collectief gefaald. Daarom heb ik maatrege len genomen". Van der Plas vond de beslissing van de trainer "niet leuk, maar hij is nog niet van mij af. Ik vecht terug", klonk hij strijd lustig. Wel liet Van der Plas eerder deze week weten dat hij niet veel trek had in de reservebeurt tegen DSVP. De blonde Katwijker had niet kunnen bevroeden dat hij van wege een blessure van Van der Kley in het eerste had gespeeld. Wellicht was Quick Boys de eerste 45 minuten dan beter doorgeko men, want erg veel bakte de thuis ploeg er niet van. Nadat Floor van Duyn in de 28ste minuut een voor zet van Hans van der Plas tot doel punt promoveerde, gooide Quick Boys enige schroom van zich af. Toch had de kustploeg de hulp van scheidsréchter De Ruyter no dig bij de produktie van de tweede treffer. De leidsman, vorig jaar door de NCRV uitgeroepen tot ar biter van het jaar, legde na een nor maal duel tussen Van Rooyen en Burcksen de bal ineens op de stip. "Dank je wel", zei Arie van Duyn en verzilverde het presentje fout- loos.Met Quick Boys kon er na dat moment weinig meer fout gaan. "Mijn ploeg", bekritiseerde Berry Janse de leiding, "was door die strafschop volledig kapot. We heb ben daarna alle hoeken van het veld gezien". Lijdzaam moest de oud-trainer van Quick Boys toe zien hoe zijn voormalige pupillen naar 5-0 snelden. Leen van der Plas, na voorbereidend werk van Kees van Rooyen, die zelf de 4-0 verzorgde vanaf de stip en Floor van Duyn maakten de bedoelingen van Quick Boys duidelijk. Een kwartier voor tijd bracht Van der Zee junior Gert Aandewiel nog in ten koste van Kees van Rooyen. De getalenteerde midden velder, die nog een buitenspelgoal produceerde, is komend seizoen nog junior, maar het heeft er alle schijn van dat de broer van de naar RB uitgeweken Huug Aandewiel de volgende voetbaljaargang in de A-selectie wordt ingedeeld. Het zoveelste talent dus uit de Katwijk- se voetbalschool. Wat dat betreft weet Quick Boys ook niet van op houden. Maar een titel heeft het sinds 1962 niet meer opgelever- ROB ONDERWATER LEIDEN - In de vierde klasse B (zaterdag) zijn twee wedstrij den verspeeld. Het duel tussen de degradatiekandidaten Jodan Boys en Voorschoten eindigde onbeslist (1-1) en de op het laat ste moment ingelaste wedstrijd tussen Hazerswoudse Boys en De Sleutels eindigde in een 0-5 overwinning voor de Leidenaars. Jodan Boys - Voorschoten 1-1. De Katwijkse arbiter Varkevis- ser drukte zijn stempel op de wedstrijd. De spelleider was slecht op dreef en floot regelma tig het degradatieduel dood. Bo vendien trok hij liefst vijfmaal het bonboekje. Viermaal voor de Voorschotenaren Paul Martqps, Marcel Rosier, Rob Snel en Ger- rit Verrips en éénmaal voor de Goudse speler Ard Keus. Via de eerdergenoemde Snel kwam Voorschoten reeds in de 3de mi nuut op voorsprong toen het een penalty werd toegewezen. Dat vonden de bezoekers blijkbaar voorlopig voldoende want direct betrok het de verdedigende stel lingen om van daaruit op een kansje te loeren. Jodan Boys was echter 'niet van plan daarop te wachten maar vond in het offen sief steeds weer doelman Her man Keyzer op hun weg. Zo ran selde de Voorschotense goalie schoten van Peter Knegt en Hans van Kersbergen uit zijn heiligdom. Hetzelfde spelbeeld ontrolde zich in de tweede helft en eindelijk had de Goudse ploeg succes. Na een vrije trap van Bart van Maaren bracht Ro bert Siteur de bal voor het doel waar Hans van Kersbergen de bal keihard inschoot (1-1). Voor- schoten-invaller Frits Breek- veldt kreeg nog een aardig kans je, maar kon de mogelijkheid niet uitbuiten. Hazerswoudse Boys - De Sleutels 0-5. Dit was de wed strijd van Leidenaar Leo Com peer. De rappe Leidse spits die lange tijd in een diep dal heeft vertoeft maar de laatste weken duidelijk de opgaande lijn te pakken heeft, was de man die de hekkesluiter de das omdeed. In de 10de minuut knalde Compeer 'op de paal waarna Paul de Vos in de rebound de bal binnenliep (0- 1). De Leidse spits was daarna succesvol toen hij een dieptepass losliet waarop de Hazerswoudse defensie zich volledig verkeek en waardoor de bal rechtstreeks in het doel belandde (0-2). Daarop zette Compeer De Sleutels op 0-3 en mocht Ronald Guldemond het feestje van zijn ploegmaat even onderbreken door in een scrimmage voor 0-4 te zorgen. Na rust wist Hazerswoudse Boys ook al geen potten te breken en kon de Leidse trainer Jan van Bemmelen de geblesseerde Leo Wetselaar vervangen door de 15- jarige Simon van der Linden. Het was tenslotte wederom Com peer die een solo-actie knap af rondde en daarmee was de 0-5 nederlaag voor Hazerswoudse Boys een feit. LEIDERDORP - RCL mag zich gelukkig prijzen dat Oostkapelle er dit seizoen helemaal niet in slaagt een bal te raken. Was dit wel het geval dan was de ploeg van Lau rens Mouter, die een jaartje stopt, op dit moment reeds reddeloos verloren. Na de nederlaag tegen Heeijansdam (0-4) en de winstpar tijen van ARC en RKAVIC lijkt na- competitie tussen de nummers voorlaatst van de drie eerste klas sen evenals de voorgaande twee seizoenen de enig overgebleven mogelijkheid voor de Leiderdor pers om aan de degradatie te ont snappen. Misschien zou de tweede klasse na jaren knokken in de onderste regionen niet eens zo'n slechte zaak zijn voor de Racing. Pierre van Gemerden, zaterdag niet aan wezig binnen de lijnen vanwege een schorsing: "Ik ben het niet met die stelling eens. Geloof je dat we het in de tweede klasse zo goed NOORDWIJK - Omdat Noordwijk zich in de tweede helft van de confrontatie met Rijnsburgse Boys (3-2) in de show van Ep Oorklep waande, werd het terrein van de thuisclub na de pauze omgedoopt in Het Feestpaleis. Net als in het humoristische programma van André van Duin stond de derby tussen de beide toppers in de eerste klasse A toen vol van de onverwachte gebeurtenissen, verrassen de wendingen en kolderieke acties. Nadat Ivan Hermans de 2-0 rust- spoging stopte) voorkwamen de 3- stand zes minuten na de pauze had 2, die twee minuten later toch het uitgebreid naar 3-0 leek niets een licht zag. Met een op het oog houd- Noordwijkse monsteroverwinning baar afstandschot verloeg Carli in de weg te staan. De ploeg van Dick Dortmundt (3-2), die daarna trainer John Eelman kon zich im- nog enkele hachelijk momenten mers beperken tot het opvangen beleefde. Maar de tijd bleek daarna van de RB-aanvallen en toeslaan te kort om de verrassing compleet wanneer daar de mogelijkheid toe te maken waardoor Noordwijk met was. Van een wedstrijd was geen de schrik vrij kwam. metwmlke cijfers RB^ na^SVV^en Opmerkelijk mak Quick Boys de derde tegenstander Tegenover dat matige tweede uit het 'supertrio', zou worden ver- Part stelde de thuisclub onder ty- slagen. pisch^Noordwijkse' weersomstan- In plaats daarvan echter kreeg dighe'den een uitstekende eerste niet alleen de 'countermachine' helft, waarin het aanvankelijk op- met ernstige gebreken te maken, merkelijk mak acterende RB van maar raakte ook de Noordwijkse het kastje naar de muur werd ge- afweer in grote problemen tegen stuurd. Dat had niet alleen met de het met man en macht aanvallende kracht van het team van John Eel- Rijnsburgse Boys, dat te laat besef- nian te maken, maar was ook i te dat een overwinning in deze fase gevolg van het zwakke spel van de van de competitie noodzakelijks Rijnsburgers, die als excuus kon- was. De gasten kregen daardoor in den aanvoeren dat Jack Manuput- het laatste kwartier van de vooral ty. Martin Toet en Fred Arroyo we- in die periode onderhoudende gens blessures ontbraken en dat streekontmoeting talloze kansen Huug Aandewiel en Jan Hogewo- om de marge te verkleinen en op ning niet honderd procent fit die manier de spanning terug te de wedstrijd begonnen, brengen. Door de afwezigheid van het Maar Rijnsburg bewaarde het voornoemde drietal kwam RB in lekkerste zaterdag tot het laatst, de problemen met betrekking tot want pas vijf minuten voor het de dekking van Klaas Vink, die za- slotsignaal van scheidsrechter terdag werd geconfronteerd met Reedijk profiteerde Ron Carli van de bewaking van Nico Zwaan. De de haperende wisselwerking tus- 35-jarige routinier was uit het twee- sen linkerverdediger Jos Smits de elftal overgeheveld met de op hoor de grieperige Kees Nulkes) dracht zich niet met het spel, maar en linkermiddenvelder Albert Bos- louter met de Noordwijkse topsco- ma, die in de eerste helft foutloos rer te bemoeien. Dat ging goed tot speelde, maar nadien net al de de 21ste minuut van de tot dan toe meeste van zijn ploeggenoten zijn weinig enerverende derby. Op aan- hoofd kwijt raakte. geven van Timo Gerlof belandde Hans Zwaan maakte handig ge- de bal toen over de vertwijfeld bruik van het goede voorbereiden- springende Nico Zwaan op het de werk van Carli (3-1). De lange hoofd van Vink, die in eerste ïn- aanvaller had precies een minuut stantie tegen de paal kopte, maar later bijna nog -een treffer op zijn in de rebound de als versteend toe naam gebracht, maar in eerste in- kijkende Jan Blankespoor ver stande de paal en in de rebound sloeg (1-0). Dick Dortmundt (die het schot van De tweede treffer kwam, Klaas Vink loopt juichend weg na het eerste doelpunt. Nico Zwaan en doelman Blankespoor overdenken hun zonden. (foto Loek Zuyderduin) Rob Gillissen met i Wat is dat ventje sneU NOORDWIJK - Nico Zwaan had zich zijn rentree in het eer ste elftal van Rijnsburgse Boys heel anders voorgesteld. De 35- jarige voetballer, die drie jaar geleden voor het laatst in de hoofdmacht uitkwam, was bij afwezigheid van erkende man- dekkers door trainer Kurver 'ingehuurd' om het gevaar- Klaas Vink te beteugelen. Dat pakte verkeerd uit. "Ik had de opdracht hem overal te schaduwen, maar dat ging al snel mis", aldus Zwaan. "En dan baal je natuurlijk flink. Vooral omdat het eerste doel punt mijn schuld was. Wat mij betreft was het éénmalig. Op dit moment' was er gewoon geen andere speler. Het ging me heel moeilijk af, maar die Vink is natuurlijk een heel goe de voetballer. Wat is dat ventje vreseljk snel". wanhoop- kwartier later, op bijna identieke wijze tot stand. Ook dit keer was de voorarbeid van Gerlof, die Vink dank zij onnodig uitlppen van Blankespoor voor de tweede maal zag scoren. Met die 2-0 achterstand mocht Rijnsburgse Boys. zelfs blij zijn, want Vink, die ook nog een treffer wegens buitenspel zag wor den afgekeurd, stuitte drie minten na het tweede doelpunt op de dit keer wel alert reagerende Blankes poor. Het handsgeval van Nico Zwaan, die de bal in het straf schopgebied juist voor Vink weg tikte, is daarbij nog buiten be schouwing gelaten. En Rijnsburgse Boys? Dat kon de bedoelingen voor de pauze niet duidelijk maken. Met Henk Merbis in een volstrekt onduidelijke rol als 'spits' verliep de aanvalsop bouw traag en zonder fantasie. Verder dan enkele schoten van Hennie Koet, een hele kans voor Merbis en en een halve mog'elijk van Hans Zwaan kwam de ploeg niet. Daar kwam in de tweede helft verandering in. Na de 3-0 van Hermans (51ste mi nuut) wierp Rijnsburgse Boys delijk alle schroom Rob Gillissen voor later Jan Dirk van de Gugten reet naar het front, waar een be langrijke rol was weggelegd voor Hans Zwaan. Omdat Bosma en Smits zich op links in de rol van meneer Lucassen hulden, kwam het Rijnsburgse gevaar vooral van die kant. Het lag voor de hand dat Sjaak Sluys op dat moment zou worden ingezet, maar de verdedi ger kwam pas in het veld (voor Ron Carli, Hans Zwaan en Huug Bosma) toen de stand 3-2 Jan Hogewoning speelde de bal in de 63ste minuut op maat naar Gillissen, maar die toonde geheel Dortmundt aan weinig Aandewiel waren hierna dicht bij ^■i doelpunt, zoals Klaas Vink dat de andere kant twee keer was. Het Noordwijkse raspaardje ver loor op de beslissende momenten chaamsgewicht, maar wel veel evenwel het overzicht, scherpte te hebben verloren. Jan Dat gold in een later stadium niet Hogewoning, Wim Driebergen, voor Zwaan en Carli. die Rijns burgse Boys in de enerverende slotfase terug in de race brachten. De gelijkmaker hing daarna zelfs in de lucht, maar dat 'feest' ging niet door. Het zou vermoedelijk een 'paleis revolutie' teweeg hebben gebracht. FRED SEGAAR .zouden doen? Bovendien verliezen we dan de aantrekkingskracht op de jeugd. De goede voetballertjes vertrekken nu al naar UVS. Nee, laten we nu proberen in de eerste klasse te blijven. Voorlopig leven we nog". Dat het leven van RCL echter aan een zijden draadje hangt, werd iedereen, die het nog niet wist; za terdag duidelijk. Tegen Heeijans- dam had de ploeg van Mouter geen schijn van kans, al gebiedt de eer lijkheid te zeggen dat de eigenaars van de tweede periodetitel pas echt begonnen te voetballen toen de score niet zonder fortuin was opge lopen tot 0-2. RCL miste niet alleen Van Ge merden, maar kon wegens blessu res ook niet beschikken over Peter Siera en Hans Braat. Met Hanno van Breugel en René de Vogel als onzekere backs, Marcel Brasker als voorstopper en Dirk van der Bijl als laatste man hield de thuisclub Heeijansdam 35 minuten van goals Slechts van doelpogingen van Leen Rijnenberg en Ernst-Jan Neeskens was enige dreiging uit gegaan, totdat doelman Bert Siera geheel werd verrast door een in- swingende corner van Martin Beuk. Via de haren van de op de doellijn staande Van Breugel ver dween de bal in het doel. Even la ter leidde een foutieve terugspeel bal van de op alle fronten falende Wim de Roo bijna tot de tweede goal van Heeijansdam. Rijnenberg kon Siera vanuit een moeilijke hoek echter niet passeren. Illustre rend voor de onmacht aan Leider- dorpse kant was het feit dat Heer- jansdam-doelman Bogdan Kopa- nicki pas kort voor rust het eerste schot te verwerken kreeg. Het was afkomstig van Ben Heemskerk en was bovendien ongevaarlijk. Voldoende Na rust leek het er even op dat RCL zijn leven zou beteren. De Roo scoorde zelfs in buitenspel po sitie en Kopanicki moest zich strekken om een inzet van Marcel Valk, overigens de enige RCL-spe- ler die een ruime voldoende haal de, te keren. Een fraaie pass van Steef Buys luidde in de 54ste mi nuut de ondergang van de thuis club in. De Vogel beging een onno dige overtreding tegen Rijnenberg, die scheidsrechter Van Ingen be strafte met een penalty. Beuk be nutte die onberispelijk en beslistte daarmee in feite de wedstrijd. Heerjansdam ging steeds beter voetballen. De ploeg liet de bal het werk doen en dolde de wanhopig achter het leder aanhollende Lei derdorpers aan alle kanten. Was de aanvalsopbouw bij RCL in de eer ste helft al aan de matige kant om dat alleen Van de Bijl en Valk eni ge fantasie toonden, na de pauze was het wat dat betreft helemaal huilen met de pet op. Meer dan enkele verre uittrap pen van Siera in de richting van de volledig geisoleerd staande Leo van de Weteringh wist de ploeg niet te verzinnen. Met inmiddels Paul Dijkman als derde spits voor Heemskerk kregen de roodwitten nog twee goals om hun oren. Leen Koster en Martin Beuk drukten RCL met de neus op de feiten. CHRIS HARTMAN .ALPHEN AAN DEN RIJN - In het dage lijks leven ervaart men het als een deugd, wanneer men de ander iets gunt. Op het voetbalveld gelden echter andere normen. Marken was dat zaterdag blijkbaar verge ten. De voormalige eilandbewoners of freerden het de laatste weken tobbende ARC een aantal riante scoringsmogelijk- heden en de Alphenaren wisten daar dit maal wel raad mee. Het redelijk gelijkop- gaande duel eindigde daardoor in 4-1. "We zijn natuurlijk nog niet veilig, maar dit is toch wel een flinke stap in die rich ting", verkondigde ARC-trainer Jan Kroese na afloop dan ook terecht. De pupillen van Kroese vergrootten door hun zege de voor sprong op het op de gevaarlijke voorlaatste plaats bivakkerende RCL tot vijf punten en kunnen derhalve de ontmoeting met de zich af. Met Leiderdorpers, volgende week in Alphen, Henk Merbis en met vertrouwen tegemoet zien. Marken de Gugten voor hielp aan deze gunstige uitgangspositie de ongelukkige Nico Zwaan, ver- voor de Alphenaren een aardig handje mee. stuurden de gasten alle ballen di- In het veld hielden de beide teams elkaar aardig in evenwicht, maar het aantal kan sen dat de thuisclub kreeg was aanzienlijk groter dan dat van de bezoekers. Het knulli ge optreden van de Markense defensie was de oorzaak hiervan. Al in de tiende minuut, nadat Cor Prook knap had gered bij een kopbal van ex-Volendamspeler Wim Tol, gaven de voetballers van de Amsterdamse oefenmeester Dick Alberts een sublieme demonstratie van hoe je niet moet verdedi gen. Een corner van Niek Oosterlee dwar relde door de wind in de richting van de eerste paal, waar Ruud van Es zonder al te veel problemen de bal kon doorkoppen naar de volledig vrijgelaten Martin Krom- mert, die met de hak 1-0 kon intikken. Marken stond erbij en keek ernaar. Het ant woord van de op de zesde plaats van de ranglijst huizende zwart-witten kwam vlot. Nadat ARC-libero Jelle Koolstra het leder tegen het hoofd van Marken-speler Martin Boes had aangeschoten, belandde het lede ren voorwerp in het hart van de Alphense verdediging voor de voeten van Jan-Corne- lis Boes. die zwaar gehinderd door Koolstra de bal knap achter Prook wist te prikken: 1-1. Riny Oosterlee hield het na de gelijk maker onmiddellijk voor gezien. Onder het toeziend oog van toekomstig SW-trainer Sandor Popovics ("Ik ben me in het westen aan het oriënteren".) kon de middenvelder niet verder spelen, aangezien zyn oude knieblessure hem opnieuw problemen op leverde. Paul Kluivers verving hem. Na een periode met veel matig middenveldspel, viel er een kwartier voor rust weer wat te beleven. Een pegel van Niek Oosterlee kon maar ternauwernood door Jan Peereboom worden gekeerd. Zeven minuten later was het wel raak, toen een vrije trap van René Lammers door Marken-captain Henk Zee man panklaar voor de voeten van Wilco van Leeuwen werd gelegd, die niet aarzelde: 2- Eén minuut na de thee kon Marken de titelkansen volledig vergeten. Verdediger Dick Kaars ging in een poging een acrobaat te imiteren op de bal staan en toonde ver volgens aan niet voor het circus geschikt te zijn» Kaars viel van het ronde speeltuig af, waarna Niek Oosterlee een vrij veld voor zich had. Met een schitterend schot getuig de hij van zijn dankbaarheid: 3-1. Zonder de met een liesblessure uitgevallen Wim Tol - Orpheus Dorland nam zijn plaats in - poogde Marken iets aan die stand te doen. Veel overtuiging zat er evenwel niet in het spel van de Alberts-ploeg. Verder dan een door Prook uit de bovenhoek getikte vrije trap van Thijs Schipper en een loeiharde inzet van dezelfde speler, die ook al ten prooi aan Prook viel, kwam men niet. ARC's tegenstoten waren niet van gevaar ontbloot, maar er was toch weer een Mar kense fout voor nodig om aan scoren toe te komen. Slordig balverlies leidde tot een twee-tegen-één situatie, die door Paul Klui vers en Martin Krommert bekwaam werd uitgebuit. Krommert doelpuntte (4-1). Dick Alberts baalde van zóveel altruïsme: "Wat een puinhoop, je geeft zomaar vier goals weg. Onbegrijpelijk!" ARC kon Markens royale bui wèl waarderen NICK VERWOERD

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15