5D T 'Machtsstrijd' duurt voort Penalty pept Feyenoord op Arsenal verovert de League-beker Inter M. loopt in De Mos en Haan geven elkaar geen duimbreed toe Scores in profvoetbal Arnesen moet blijven Hoeness: '100' vol Zaragoza plaats zich MAANDAG 6 APRIL 1987 DEN HAAG (ANP) - Feyenoord nestelde zich vaster op de derde plaats door bij Excelsior met 6-1 te winnen. Degradatie-kandidaat Ex celsior moest in de tweede Rotter damse derby in vier dagen tijd door blessures, een schorsing en disciplinaire maatregelen zeven basisspelers missen. Dat Excel- sior-2 hield voor rust het lamlendig spelende Feyenoord gemakkelijk in bedwang. De armeluisclub van Woudenstein nam vier minuten na de hervatting zelfs de leiding, toen Schapendonk een strafschop be nutte. De Feyenoorders Been, Mo lenaar en Wijnstekers protesteer den zo hard, dat zij alle drie een ge le kaart kregen. Al voetballend re- habilteerden zij zich echter. De achterhoede van Excelsior be zweek volledig onder de schoten van Elstrup, Roos, Tahamata, Been, opnieuw Tahamata en Mon- kou. FC Den Bosch haalde uit de uit wedstrijd tegen FC Den Haag niet meer dan een gelijkspel (2-2). Met het sluiten van de Midden-Noord tribune heeft de FC Den Haag veel van zijn aggressiviteit verloren. Maar de individuele bevliegingen van Otto en Boere waren goed ge noeg om het effect van de door goed samenspel tot stand gekomen doelpunten van Gillhaus en Krü- zen te neutraliseren. Al met al blijft het dringen in de degradatiezone nu er dankzij een rechterlijke uit spraak drie clubs uitgaan. Excel sior lijkt rijp voor een stapje terug, maar de acht clubs erboven wer den allemaal een punt rijker. Veen- dam en Fortuna speelden zaterdag gelijk (2-2), waarbij de Veendam- mers tweemaal een achterstand wegwerkten; de laatste keer twee minuten voor tijd door Nijgh. Go Ahead weerde zich verdien stelijk tegen Ajax, AZ hield aan het zomeravondvoetbal tegen Sparta op Spangen eveneens een puntje over (1-1) en Haarlem deelde de punten met PEC Zwolle (1-1). Die wedstrijd werd door scheidsrech ter Mulder acht minuten onderbro ken, nadat zijn grensrechter Van der Zee aan het dijbeen was getrof fen door een steen. De neiging tot klantenbinding werd het minst geetaleerd bij FC Groningen - FC VW: een bloedeloze 0-0 en bij Ro- da JC - FC Twente (1-1). Bij dit laat ste treffen werd de score min of meer verzorgd door scheidsrechter Van Vliet, die aan beide zijden een strafschop uitdeelde. De eerste waarmee Wildschut Roda na 25 mi nuten op 1-0 zette, was het minst omstreden. De tweede - in de 79ste minuut door Koopman - daarente gen werd door iedereen als een ca deautje gezien. Eerste divisie Willem II heeft zijn kansen op een plaats in de eredivisie van het volgend seizoen vergroot door een overwinning bij DS 79. Door de treffer van oud-Feyenoorder John Feskens zes minuten voor rust kwamen de Tilburgers wat punten betreft op gelijke hoogte met Vo- lendam, dat een weekeinde vrij had. Volendam heeft nóg wel een wedstrijd tegoed. Feskens zorgde voor het enige doelpunt in de door 3000 kijkers bezochte semi-topper. Evenals DS 79 dreigt Cambuur af te haken in de race om de eerste plaats. Bij MW beslisten twee doelpunten binnen tien minuten van Vandenbroeck het duel in het nadeel van de formatie uit Leeu warden. BRUSSEL (GPD) - Beiden keken ze tevreden vooruit naar het Belgische landskampioenschap. Aad de Mos en Arie Haan. Haan, omdat hij ondanks het 1-1 gelijke spel van Anderlecht tegen KV Mechelen nog sterker de over tuiging heeft de titel te heroveren; De Mos omdat hij met zijn ploeg frank en vrij aan de laatste reeks van acht wed strijden kan beginnen. Zijn doel is al bereikt met een Euro- pa-Cupplaats. Alles wat daar bovenop komt, is pure winst. Kaiser (FC Den Bosch). Mulder, toeschouwers: 2000. Gele kaar ten: Verkaik, Atteveld, Moniz, en Balm Keur en Peeper. Veendam - Fortuna S. 2-2 (1-0). 15. Wie bing 1-0,53. Boessen 1-1,65. Lens 1-2,88. Nijgh 2-2. Scheidsrechter: Blankenstein. Excelsior - Feyenoord 1-6 (0-0) 49. Scha pendonk 1-0 (strafschop), 59. Elstrup 1-1, 70. Roos 1-2, 80. Tahamata 1-3, 83. Been Tahamata 1-5, 89. Monkou 1- wijk (beiden PEC). Roda JC - FC Twente 1-1 (1-0). 25. Wild- schut (strafschop) 1-0, 79. Koopman (strafschop) 1-1. Scheidsrechter: Van 3-0, 77. Thoresen 4-0, 84. Amesen 5-0. Scheidsrechter: Verhoef. Toeschou wers: 19.500. Go Ahead Eagles - Ajax 1-1 (1-1). 3. Ru kaard 0-1 44. Small 1-1. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 9000. Gele kaart: Witschge (Ajax). FC Groningen - VW 0-0. Scheidsrech- ter: Bulthuis. Toeschouwers: 7851 EERSTE DIVISIE RKC - Helmond Sport 4-1 (1-0). 29. De Kok 1-0, 70. Bosz 2-0, 71. en 77. Brands 3-0 en 4-0. 90. Van Tilburg 4-1. Scheids rechter: Kempers. Toeschouwers: 1500. Emmen - Vitesse 1-1 (0-0). 47. Spaans 1-0, 57, Schoenaker 1-1. Scheidsrechter: Eg- bertzen. Toeschouwers: 2300. Gele kaart: Bos (Vitesse). NAC - Heerenveen 2-0 (1-0). 16 Elsinga (eigen doel) 1-0, 69. Landsbergen 2-0. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: Gele kaart: Baardemans (NAC) en Swagers (Heerenveen). Wageningen - Telstar 4-2 (1-1). 23. Van der Pol 1-0, 45. Janssen 1-1, 69. Ooster huis 2-1, 72. Van Zanten (strafschop) 3-1, 81. Van de Brink 4-1, 90. Van Oostrum 4-2. Scheidsrechter: Hubers, toeschou- 800. Gele kaarten: Tollenaar en Brehler (Wageningen). De Graafschap SW 3-0 (1-0). 8. Come- lisSen 1-0, 47. Cooke 2-0, 65. Leeuwerik DS'79 - Willem 2 0-1 (0-1). 39. Feskes 0-1 RBC Eindhoven 0-2 (0-0) 50. Vroomans MW - Cambuur 2-0 (0-0). 52. Vanden broeck 1-0, 62. Vandenbroeck 2-0. Scheidsrechter: Uilenberg, toeschou wers: 1750. Heracles - NEC 1-1 (0-0). 51. Arts 0-1. 88. Berends 1-1. Scheidsrechter: De Mun- nik, toeschouwers: 1200. De Mos is nu reeds de grote win naar van de Belgische competitie en Haan zou wel eens de verliezer van het seizoen kunnen worden, als de titel aan zijn neus voorbij gaat. Immers, met de Europa-Cup- stryd en de nationale, beker heeft Anderlecht niets meer van doen en Voorzitter Constant Vandenstock zal het Haan bijzonder kwalijk ne men als de Nederlander het plezier van de bierbrouwer in diens An derlecht niet oppoetst met een tro fee. „Je hebt zelf kunnen zien wie kampioen gaat worden", probeer de Arie Haan zaterdagavond de twijfel te ruimen bij de verzamelde Nederlandse pers. „Het mag ge woon niet gebeuren dat Mechelen de titel pakt. We hebben ze hele maal uit elkaar gespeeld; er zat voor hen niets anders op dan steeds verder achteruit te gaan". Desondanks reikte het machtsver toon van het gelouterde Ander lecht niet verder dan die magere puntendeling waar Frank Vercau- teren (1-0) en Joachim Benfeld (1-1) verantwoordelijk voor waren. Met andere woorden, Anderlecht en KV Mechelen hebben in de onder linge confrontatie geen optie op het kampioenschap kunnen ne men. Vandaar ook dat Aad de Mos zich in feite de morele winnaar van het treffen voelde. „In Mechelen heeft Anderlecht de punten gestolen, hier hebben wij er eentje terugverdiend, zij het met wat mazzel en een gelukstref fer. Als Anderlecht met de rust met 3-0 voor staat, heb ik niets te mek keren", erkende Aad de Mos. Met betrekking tot de vraag omtrent het kampioenschap liet de KV Me- chelen-trainer al evenmin onduide lijkheid bestaan. „Als ik van An- derlecht-Mechelen uitga, moet ik erkennen dat de thuisploeg favo riet voor de titel is. Bekijk ik de zaak echter over vierendertig wed strijden, hebben wij er het meeste recht on" Kracht Om dat recht nog wat kracht bij te zetten rekende De Mos hardop: „In de laatste zes wedstrijden voor de winterstop hebben we twaalf punten verzameld. Die tegenstan ders staan ons nu ook in de komen de fase te wachten. Anderlecht daarentegen heeft nog vijf zware uitwedstrijden voor de boeg en moet in Brussel Standard ontvan gen. Een wedstrijd, die je kunt ver gelijken met Feyenoord-Ajax in Nederland". Erwin Koeman weigerde al te zeer koffiedik te kijken. „Bij KV Mechelen leeft die kampioensge dachte nog veel te weinig. Verle den jaar waren we bij wijze van spreken nog een veredeld amateur- clubje. Onze doelstelling voor dit seizoen was een vierde of vijfde plaats in de competitie in de hoop dan voor de UEFA-Cup te kunnen spelen. Nu zijn we opeens een top- ploeg. Welke vereniging kan dat binnen een jaar realiseren?" Een topploeg overigens die in het Constant Vandenstockstadion van Anderlecht dat predikaat nim mer waarmaakte. Erwin Koeman had zijn handen meer dan vol aan balkunstenaar Enzo Scifo. Regel matig holde hij achter de jeugdige voetbalmiljonair aan. Scifo: „Het is niet eenvoudig voor een speler als Koeman om verdedigend te voet ballen. De offensieve drang krijgt soms de overhand en op die mo menten heb ik de ruimte om iets te ondernemen". Niet alleen Erwin Koeman liet steken vallen; ook zijn Nederlandse ploeggenoten Grae me Rutjes en Piet den Boer kwa men in het hoofdstuk amper aan bod. Den Boer viel slechts een keer op toen hij Stephane Demol met de i voordat Hendrik Andersen (5) gevaarlijk kan worden. Leo elleboog in diens gezicht sloeg. De Tiggelen. „Als Anderlecht nog alles negerende scheidsrechter eens moeilijk doet over dergelijke Constatin zag ook dat niet. De Mol zaken, vertrek ik gewoon naar over die actie: „Als je niet kunt Zeist. Ik speel voor Oranje, de voetballen, moet je je behelpen KNVB en Anderlecht moeten de met dat soort dingen". Adrie van Tiggelen, die vanuit de Anderlecht-verdediging kon gade slaan hoè de voorwaartsen de kan- zeep hielpen, twijfelt zaken dan maar verder uitzoeken". Vergelijking Tegen de achtergrond overigens ook niet aan dat zijn treffen in Brussel bood PSV-Ajax We zullen echter voor twee dingen gië wordt vaak veroordeeld moeten zorgen; er zal niet zo licht- ge zijn zogenaamde schaakvoetbal. zinnig met kansen omgesprongen worden en we moeten blijven kijken. Niet r gramma, maar ons van wedstrijd tot wedstrijd weer opnieuw con centreren". Aan concentratie ont brak het de international zaterdag- Ik heb in Brussel aanmerkelijk zelf meer momenten voor het doel ge- het pro- zien dan in Eindhoven het geval was. Daar presteren ze het de twee vedetten Rijkaard en Gullit tegen over elkaar te zetten. Die schake len zich vervolgens uit, waardoor avond in elk geval niet. Hij speelde de wedstrijd consequent en foutloos smaakmakers tuigde aldus bondscoach Rinus dagavond was dat niet het geval. Michels, ook onder de toeschou- Scifo kon zich vrij uitleven en liet wers, dat zijn plaats in Oranje niet soms staaltjes van zijn kunnen ter discussie staat. „Die plaats zien, terwijl aan de andere kant komt ook nooit meer in het geding Polleke de Mesmaeker uitgroeide als het aan mij ligt", verzekert Van tot beste speler van het veld. KOPENHAGEN (Ritzau/ANP) - De Deense voetbalbond heeft de afgelopen week vergeefs gepro beerd Frank Arnesen bij PSV los te weken. De Deense middenvel der, meestal reserve, wilde het sei zoen afmaken bij een Deense club Zege scholieren SLIEDRECHT (ANP) - Het Neder lands scholieren-voetbalelftal, spe lers tot en met 14 jaar, heeft zater dag in Sliedrecht een interland- - wedstrijd tegen Noord-Ierland met 1-0 gewonnen. In de twaalfde mi nuut van de tweede helft maakte Dick Schreuder van Feyenoord het doelpunt. Er stonden in Sliedrecht 2500 toeschouwers langs de lijn. Scheidsrechter was Overkleeft uit Alphen aan den Riin. met het oog op de nationale ploeg. PSV antwoordde de Deense bond, dat het na 1 maart reglementair on mogelijk is spelers uit te lenen of te verkopen. Behalve dat het PSV-bestuur vanavond bespreekt hoe het zich zal opstellen ten opzichte van de speler Frank Arnesen, zal die avond ook worden gesproken over het supportersgedrag tijdens de wedstrijd PSV - Ajax van vorige week. Ajax-spelers en -supporters wer den toen herhaaldelijk voor "jo den" uitgescholden. Volgens PSV- voorzitter Johan Ruts zal worden geïnventariseerd welke informatie hierover beschikbaar is. Wat daar dan echter mee moet gebeuren, kon hy niet zeggen. „We moeten in ieder geval voorkomen dat je het probleem niet groter maakt dan dat nu al is". De Mos opvolger van Kraay (GPD) - De aanwezigheid van PSV-manager Kees Ploegsma bij Anderlecht-KV Mechelen heeft de speculaties rond de opvolging van Hans^Kraay weer doen oplaaien. Aad de Mos, die in de eerste fase van Kraays ontslag werd genoemd als alternatief, lijkt een geschikt kandidaat, ondanks het feit dat hij zijn contract met KV Mechelen verlengde tot 1990. Ploegsma: „Tot op heden is niets meer of minder gebeurd dan dat PSV zich beraden heeft over de structuur voor volgend sei zoen. Namen zijn daarbij niet genoemd. Wel dient het een tech nisch man te worden, die weer op de bank aan de rand van het speelveld zit". RIO DE JANEIRO (SID) - De ou verture van de wereldtitelstrijd for mule 1, de Grote Prijs van Brazilië, is in gevaar. De race van volgende week zondag in Rio de Janeiro wordt bedreigd door een actie van de coureurs, aangevoerd door tweevoudig wereldkampioen Alain Prost en ex-titelhouder Nel son Piquet. De rijders weigeren de internationale autosportfederatie, de FISA, de gevraagde bedragen voor hun 'superlicenties' te beta len. „Als de FISA ons straks de li centies weigert, dan moet de fede ratie ook de gevolgen accepteren", aldus Prost na een eensgezinde vergadering in Rio. De FISA heeft enkele dagen ge leden het verschuldige basis-be drag voor de speciale licentie op Ouverture van WK formule 1 in gevaar 1900 gulden vastgesteld. Boven dien moeten coureurs voor elk in 1986 veroverd punt in de wereldti telstrijd 350 gulden betalen. Voor wereldkampioen Prost, met een geschat jaarinkomen van 3 mil joen, betekent dat een extra contri butie van dik 25.000 gulden. „Dat betekent dat de toprijders gestraft worden voor hun successen", al dus de Brit Nigel Mansell. LONDEN (RTR) - Arsenal ver overde gisteren de Leaguebeker ten koste van Liverpool dat ook nog eens zijn eerste plaats in de competitie kwijtraakte aan stad genoot Everton. De Londenaren versloegen voor 96.000 toeschou wers in het Wembleystadion me definalist Liverpool met 2-1. Bij de rust was het 1-1 door tref fers van Ian Rush in de 23ste mi nuut voor Liverpool en de Schot se aanvaller Charlie Nicholas ze ven minuten later voor Arsenal. Met nog slechts zeven minuten te spelen zorgde Nicholas ook voor het winnende doelpunt. Het was de eerste maai, dat de ze beker in het bezit van het hon derdjarige Arsenal kwam. Ook was het nog niet voorgekomen, dat de aan het eind van het sei zoen naar Juventus vertrekken de spits Rush voor een verlie zend Liverpool scoorde. Everton nam ondertussen de leidende positie in de Engelse league over van Liverpool. Door de triomf over Chelsea (2-1) heeft Everton evenals Liverpool 67 punten. De club speelde een wedstrijd minder en kon bogen op een beter doelsaldo. Everton kon op Stamford Bi- ridge weer beschikken over mid denvelder Kevin Sheedy, die door een operatie (kraakbeen) geruime tijd was uitgeschakeld. Een treffer van Alan Harper, twaalf minuten voor tijd, beze gelde het lot van Chelsea, dat vier achtereenvolgende wedstrij den had gewonnen. Dave Watson had de bezoekers in de 23ste mi nuut al voorsprong gezet, de vroegere Engelse international Kerry Dixon maakte in de 73ste minuut gelijk. Tottenham Hotspur, dat nogal wat duels bij Everton en Liver pool tegoed heeft, doet zyn uiter ste best om het duo te volgen. De schotvaardige Clive Allen maak te er met een hattrick tegen Nor wich het beste van (3-0). Aliens seizoenscore staat nu op 43 - een evenaring van het clubrecord van de legendarische Jimmy Greaves. Allen moet het wel hebben van vlagen. Vijf kwartier was hij on zichtbaar, zoals hij in Totten- hams laatste vier wedstrijden ook buiten de productie bleef. Zaterdag duurde die vlaag elf gendenkwaardige minuten. In de 75e, 81e en 86e minuut schoot hij raak. Daarmee kwam een ein de aan een reeks van vijftien wedstrijden waarin Norwich on geslagen bleef. Tottenham, dat in de halve fi nale van het Engelse bekertoer nooi Watford treft, moet Luton op de ranglijst Luton nog voor zich dulden. Die club slaagde er niet in de kloof met de top-twee te verminderen. In het de ont moeting met Wimbledon, dat vo rige week Liverpool op Anfield Road verraste, werd niet ge scoord. Aanzienlijk meer was er te be leven bij Charlton, waar de met degradatie bedreigde thuisclub Watford terug wees (4-3). Het duel ging gelijk op (rust 2-1), tot dat Jim Melrose voor de winnen de goal tekende. Bryan Robson van Manchester United demon streerde zijn. kwaüteiten in de wedstrijd tegen Oxford. De aan voerder van het Engelse elftal wachtte daarmee echter wel tot de laatste minuut. Zijn treffer (3- 2) hield de zege op Old Trafford. ROME (Reuter) - Napoli verloor een punt van zijn voorsprong in de Italiaanse competitie. De koploper in de serie A speelde gelijk bij streekgenoot Empoli (0-0). Van de achtervolgers slaagde alleen Inter er in te winnen. Het versloeg door een kopbal van Bergomi Como met 1-0 en liep een punt op Napoli in, dat met nog vijf wedstrijden te spelen vier punten voor staat. In de regionale derby tegen Napoli legde Empoli, dat na een sterke seizoenstart afgezakt is naar de degradatiezone, het accent op de verdediging. De thuisclub trok een cordon van spelers op rond het eigen strafschopgebied en de koploper was niet bij mach te de gordel te doorbreken. Ook Maradona niet, die na de wed strijd direct het vleigtuig nam naar Buenoa Aires om zijn pas ge boren dochter met eigen ogen te aanschouwen. De Argentijn be dacht vernuftige oplossingen om Empoli te verwarren, maar zijn medespelers haakten er niet od in. Inter dankte de overwinning op Como aan verdediger Bergomi. Net als twee weken geleden tegen Napoli werd de linksback matchwinnaar. In de 56e minuut trof zijn kopbal doel, waardoor de Milanezen fortuinlijk aan de overwinning kwamen. Bij Inter ontbrak wederom Rummenigge, die in ongenade gevallen schijnt te zijn. AC Milan, bij wie de Britten Hateley en Wilkins definitief vertrekken, verloor voor de tweede opeenvolgende week. Avellino .won met 2-1 door twee doelpunten Alessio. AS Roma heeft de vorm verloren. Tegen Fiorentina speelde het gelijk door een arbitraal cadeau in de vorm van een strafschop. Boniek, die met succes een schorsing aanvocht, deponeerde de bal vanaf de stip in het net. Daarmee bracht hy beide ploegen op gelijke hoogte, nadat de felle Argentijn Diaz al in de zesde minuut de Florentijnen op 0-1 had gezet. Bij Torino speelde Wim Kieft in de 2-2 tegen Brescia een wissel vallige wedstrijd. Hij stond aan de basis van beide doelpunten, maar miste zelf fraaie kansen. De oud-Ajacied leek conditoneel nog lang niet de oude. Ook ontbrak de scherpte nog in zijn spel. Bij Sampdoria is de Braziliaan Cerezo uit de gratie. In de 0-0 tegen het byna gedegradeerde Udinese was hij nog wel van de partij, maar de Genuase club heeft de sierlijke middenvelder te verstaan gegeven, dat hij na een seizoen moet vertrekken. Hans-Peter Brie- gel, de hardlopende voetballer of voetballende hardloper, mag blijven. MUNCHEN (SID) - Eerst Bayern, dan HSV en vervolgens een hele tijd niets. Na 23 ronden van de strijd om het Westduitse voetbalkampioenschap staan de oude rivalen op eenzame hoogte. Een week na de topontmoeting, die de titelverdediger drie pun ten 'los' bracht, zetten beide clubs hun zegereeks voort. Bayern München had thuis geen moeite met Kaiserslautern. HSV maakte indruk door de uitwed strijd tegen Bayer Leverkusen met 1-0 te Dieter Hoeness maakte tegen Kaiserslautern zijn honderdste Bundesliga-doelpunt. De eerste 25 maakte hij voor Stuttgart, de 75 volgende treffers in dienst van Bayern. Hoeness zette Bayern koppend op 1-0. De Deen Lunde maakte 2-0 en Dorfner 3-0. In de laatste minuut stopte Bayerns doelman Pfaff een strafschop van Wuttke. Hamburger SV ontnam Bayer Leverkusen de laatste illusies op het kampioenschap. De bekerfi nalist was op alle gebied beter dan de thuisclub en won ver diend door een treffer van Jusufi in de 52e minuut. Door dit resul taat kwam er een gat van vier punten tussen de nummer twee en de rest. ZARAGOZA (AFP) - Real Zara goza, woensdag tegenstander van Ajax in de halve finale van de strijd om de Europa Cup voor bekerwinnaars, plaatste zich op de laatste speeldag van de regu liere Spaanse competitie voor de na-competitie. De ploeg eindigde door de magere overwinning (2- 1) op Sabadell als zesde op de ranglijst. De zes beste ploegen spelen in een volledige competi tie (tien wedstrijden) om de landstitel van Sparye. Alle pun ten uit de competitie worden meegenomen naar de play-offs. Barcelona speelde de komen de tegenstander van Ajax een dag later keurig in de kaart. De ploeg van Venables liet de afge lopen maanden heel wat punten liggen, maar in het duel tegen Aletico Madrid waren de sterren van het miljoenenteam weer pre sent: 0-4. Real Madrid speelde 0-0 tegen Espanol

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12