Even wennen aan nieuwe (tv)buren TELEVISIE TOEGELICHT TV-RUBRIEK PAGINA 38 RADIO-TV ZATERDAG 4 APRIL 1987 IN HET Beau Geste Na met Mel Brooks en Gene Wil der te hebben gewerkt, kon in 1977 voor de Britse komiek Mar ty Feldman een lang gekoesterde wens in vervulling gaan: hij mocht in Amerika een eigen film maken. Dat werd 'The Last Re make of Beau Geste' - zaterdag bü de VARA te zien - naar het oude en vaak verfilmde verhaal van P. C. Wren. Feldman schreef samen met Chris Allen ook het scenario, hetgeen uitmondde in een dwaze parodie op de 'woes tijnfilms'. Wren's roman gaat over drie broers, die in het Vreemdelinge- legieon terecht komen en zich daar als helden ontpoppen in de strijd tegen de Arabieren. Al in de tijd van de stomme film werd onder regie van Ronald Colman naar dit boek een rolprent ver vaardigd. Veel bekender werd echter de versie in 1939 van Wil liam Wellman, met Gary Cooper in de hoofdrol. Vooral deze laat ste film is door Feldman op de hak genomen, waarbij in een handig gemonteerd gesprek ook nog even Cooper opduikt. Alle afgezaagde legioen-scènes wor den verder enorm overdreven, terwijl in deze parodie ook de wijze waarop de woestijnfilms werden gemaakt het te verduren krijgt. In 'The Last Remake of Beau Geste' adopteert de bejaarde Sir Hector Geste (Trevor Howard), nadat 2ijn vrouw in het kraam bed overleed en hem slechts een dochter naliet, in een naburig weeshuis een zoon. Dat is een knappe, moedige knaap, maar wel moet de oude ijzervreter tot zijn schrik er tevens de tweeling broer bijnemen en dat is een foei lelijk scharminkel en een gebo ren verliezer. De mooie Beau (Michael York) en zijn onaantrekkelijke broer Digby (Marty Feldman) zijn al volwassen als papa Geste uit de oorlog terugkomt met een mooie jonge bruid (Ann-Margaret). Die wil dadelijk het kostbaarste fa miliestuk, de Blue Water-saffier, gaan verkopen, maar eer het zover is, verdwijnt het juweel spoorloos. Met Beau erbij overi gens. Digby neemt de schuld op zich en komt in de gevangenis te recht. Omdat zijn stiefmoeder met alle geweld de saffier terug wil hebben, helpt zij hem echter te ontsnappen. Digby zoekt prompt Beau op, die zich in het Vreemdelingenlegioen schuil houdt. Het originele verhaal is slechts met moeite te herkennen, want Feldman heeft de meest dwaze varianten bedacht. Een van de hoogtepunten is het optreden WEEKEINDE van Peter Ustinov als de wrede sergeant Markov, die beschikt over een houten been met inge bouwd wapen, een paard berijdt dat ook een protege heeft en speelt met een een-benig teddy beertje. Het legioen zelf bestaat in de film uit blinde bedelaars, afgedankte kerstmannen, be ruchte moordenaars en meer van dit soort ongeregeld. Michael York hoeft niet anders dan de mooie superheld te zijn, die nimmer en schrammetje op loopt. Marty Feldman als Digby, die steeds de klappen krijgt, steekt echter in deze mengeling van slapstick, satire en kolder de draak met alles en iedereen en zelfs met zichzelf. De vondsten buitelen soms over elkaar heen en nauwelijks ben je uitgelachen of Feldman, die duidelijk de kunst van Mel Brooks heeft afge keken, stort de toeschouwer en zichzelf weer in de volgende waanzinnige situatie. (Nederland 2, 21.12 uur). Ver van m'n bed In het vierwekelijkse praatpro gramma van de KRO over derde wereldzaken komen drie onder werpen aan bod. Een camera ploeg maakte een impressie over een busreis die onlangs werd ge maakt van Tunesië naar Togo, een reis van 5000 km. Een luxe touringcar voert toeristen dwars door een van de armste gebieden van het Afrikaanse continent. Hoe geoorloofd is deze nieuwste vorm van derde wereldtoerisme? In de studio zijn verder twaalf buitenlandse tolken te gast. Zij vertellen over hun werk in Ne derland. Hoe vertaal je een woord als 'bijstandsuitkering' in het Turks of Marokkaans? Aan dacht ook voor een tentoonstel ling in het Deventer Blikmu seum van gebruiksvoorwerpen en speelgoed uit derde wereld landen. De muziek in het programma komt van de Cubaanse formatie 'Manguare'. De Molukse dans groep 'Lelemuku' voert de zgn. Vrienden- of Sabangdans uit. Het programma wordt gepresen teerd door Han van der Meer. (Nederland 1, 23.00 uur) Fans André Hazes Weinigen zullen het zich nog her inneren maar in 1959 maakte de toen achtjarige André Hazes zijn André Hazes en Karin Bloemen in het tv-programma 'Superfan', dat de VARA zaterdagavond uitzendt. (foto Kippa) Hennie Huisman (voorgrond) is zaterdagavond te zien in het KRO- spelprogramma 'Hints', dat wordt gepresenteerd door Frank Kramer (rechts). (fotoANP) televisiedebuut. De grote door braak zou echter nog op zich la ten wachten tot hij, in 1976, de single Eenzame Kerst uitbracht. Sinds die tijd is de naam Hazes niet meer weg te branden uit de geschiedenis van de Hollandse showbizz. Drie Hazesfans die al les over hun idool (menen te) we ten bestrijden elkaar in Super fan. De koning van de volkspop zingt o.a. zijn nieuwste hit 'Een keer in mijn leven.' (Nederland 2, 20.05 uur) Bezoek paus Op 1 april vertrok paus Johannes Paulus II uit Rome voor zijn ze vende bezoek aan Latijns Ameri ka. Deze keer bezoekt hij Chili, Argentië en Uruguay. De KRO brengt zondag verslag uit van het eerste deel van deze reis. (Neder land 1,12.00 uur) Studio Sport In de zondaguitzending van Stu dio Sport een verslag van de Eu ropese kampioenschappen Bil jarten in Gorssel en een recht streekse reportage van de laatste kilometers en de aankomst van de Ronde van Vlaanderen. Mark Uytterhoeven (ploeg Godefroot) beschrijft in het weekblad Humo hoe het harde leven van een 'cou reur', ook nadat hy al over de streep is, nog even voortduurt. Na de Ronde van Vlaanderen an no 1986:„We nemen een douche in de kleedkamers van een voet- balploegje. Een profvoetballer zou weigeren zich hier te wassen. Wij zijn wielrenners." (Neder land 2, 14.30 uur) Jonge helden In dit VPRO-programma komen de volgende onderwerpen aan bod: hoe is het voor een acteur of actrice om dagelijks 'met emo ties te werken'? Geld beleggen is niet langer iets voor deftige ou dere heren: hoe maken jonge mensen van weinig geld veel geld door te speculeren op de beurs? Tatoeages: stoerdoenerij, exhibitionisme of kunst? En voor wie graag een beetje wil doordenken behandelen de Jon ge Helden de prangende vragen: wat is filosofie, hoe leef je er mee en (last but not least) bestaat de waarheid echt? Muziek in het programma komt van de groe pen Pee Dee (Zwolle) en De Hip pies (Zutphen). (Nederland 2, 20.10 uur) Racetrack Paarden zijn geaccepteerd. Paar den rennen al eeuwen met men sen op hun rug door de wereld. Een goede ridder vond de slaap plaats van zijn paard belangrij ker dan die van hemzelf. Mensen houden van paarden zoals bloe men dat tegenwoordig andersom doen. Paarden zijn lief. Door de introductie van trac tors en auto's veranderde de functie van het paard. Als land bouwwerktuig en vervoermiddel was het paard niet langer nood zakelijk, maar menselijke gene genheid zorgde ervoor dat het niet verviel tot een poepend huisdier. De Amerikaanse filmmaker Frederick Wiseman vond dit ge geven de moeite waard om een film te maken over het heden daagse gebruik van deze popu laire viervoeter. Hij ging met zijn camera naar de Belmont paar denrenbaan in New York en filmde het dagelijks leven achter de schermen. Deze uit 1985 stam mende film, getiteld Racetrack, is zondag te zien bij de VPRO. Uit de film blijkt al snel dat het paard een object geworden is. Een succesvolle merrie heeft nog nauwelijks een veulentje beval len of wordt al weer voorgeleid aan een volgende, op springen- staande, hengst. Kleintje Paar den zijn geld waard. Dat is niet nieuw. De IRA ontvoerde in 1983 Shergar, één van de bekendste renpaarden ter wereld. De we reld sprak zijn ongerustheid uit en het dier kreeg meer publici teit dan de gekidnapte mevrouw Van der Valk, die toch ook geen 'kleintje' is. Shergar bleef een lange tijd zoek en de bookma kers raakten langzaam maar ze ker in paniek. Een bron van in komsten werd hen onthouden. 'Racetrack' vertelt het verhaal van het paard dat kassuccessen moet gaan halen op de renbaan. Met de vrachtauto gaat het via 'highways' van de manege naar de renbaan waar het opgeleid moet worden tot een ware kam pioen. De beelden spreken voor zich. Veel mensen die zich inzet ten voor de gapende of etende paarden die daar verzameld zijn. Een spuitje hier, een training daar en aan de rand van de ren baan een manager met een stop watch. Is de snelheid toegeno men of is het paard een misluk king. Ondertussen registreert Wiseman gesprekken tussen ei genaren en andere kenners („In Engeland was het te nat en daar houdt-ie niet van. De bodem is daar te drassig".), maar ook van stalknechten („Waarom schud je je niet uit voordat je de stal ver laat".). Zij juichen de man toe die voor hen een aantal sociale ze kerheden verzorgde en kijken naar de Amerikaanse Bart Pee- ters. (Nederland 2. 22.08 uur). Capitool In het Capitool wordt zondag middag gediscussieerd over de ondernemers in Nederland naar aanleiding van het jaarverslag van de Algemene Rekenkamer. Dicussieleider is Pieter de Vink. De gasten zijn: P. Lakeman (Stichting Onderzoek Bedrijfs Informatie), F. Kordes (president Algemene Rekenkamer), A. van der Hek (Tweede-kamerlid PvdA), F. Swarttouw (president- directeur Fokker). (Nederland 2, 12.00 uur). Omroep Rijnland Het zondagmiddagprogramma van Omroep Rijnland Radio be steedt aandacht aan de voetbal wedstrijden: NFC-UVS, Lugdu- num-Quick H en ZLC-Stomp- wijkse Boys. Voorts een impres sie van de zaterdag in Leiden ge houden korfbalwedstrijd Pernix- Drachten en een live-verslag van de korfbalmatch tussen Zuiderkwartier en Het Zuiden. Ook aandacht voor Leidse ploe gen die meedoen aan schaak kampioenschappen (14.00-19.00 uur). De VARA is deze week begon nen met een nieuwe serie, 'Nieu we buren' getiteld, die acht afle veringen zal beslaan. Laat ik be ginnen met de positieve kanten van 'Nieuwe buren': - Er is weer eens een nieuwe serie van eigen makelij. Wij Ne derlanders zijn internationaal georienteerd, wij zijn niet als de Engelsen en Amerikanen (en in iets mindere mate de Fransen) die de grootste moeite hebben met het accepteren van buiten landse films en tv-series, wij om helzen van harte Der Alte, en Bill Cosby, en De Octopus, en de Car- sons, en de Eastenders, en mop peren dan niet dat we ons niet kunnen inleven in het levenspa troon van de Duitsers, de Ameri kanen, de Italianen, de Austra liërs en de Engelsen. Maar de praktijk (en de kijkcijfers!) wij zen toch uit, dat de door Neder landers gemaakte Nederlandse series en programma's deson danks het meest aanslaan bij het Nederlandse publiek, ook als de kwaliteit daarvan, zo objectief mogelijk beoordeeld, niet kan wedijveren met die van de bui tenlandse series en program ma's. Daarom is het goed, en ook van cultureel belang, dat de Ne derlandse televisie zoveel-moge- lijk Nederlandse programma's maakt. - De rolbezetting van 'Nieuwe buren' bestaat geheel uit onbe kend talent, nieuwe gezichten, blijkbaar overal vandaan ge plukt, want bij Sorya hoorden we dat de een in het onderwijs werkt, de ander nog op school zit, enzovoort. Niet eens onbe kende gezichten dus van de eind- examinandi van de toneelscho len, maar onbekend talent dat ook nog (hoe zal ik dat nu eens taktvol zeggen?) onbedorven is door akteerlessen etcetera. Dat zoiets kan werken, hebben we al vaak genoeg gezien, in docudra ma's bijvoorbeeld, maar ook in de film. Vittorio de Sica koos als hoofdpersonen voor zijn klassie ke film 'Fietsendieven' volstrek te amateurs: Lamberto Maggio- rani (de vader) en Enzo Staiola (zijn zoontje). Levensechter is nooit 'geacteerd' in een film, dus dat het kan is allang bewezen. Acteren is een van de weinige vakken die ook door de leek met vrucht kan worden uitgeoe fend... - De schrijver van 'Nieuwe bu ren' is Hans Melissen. Ik ken hem noch van naam, noch per soonlijk ('ik ken hem weliswaar persoonlijk, maar niet van naam' heeft iemand eens denigrerend gezegd), maar als 'Nieuwe buren' een eersteling is, is het prettig dat ook op dat gebied nieuw ta lent is aangeboord. - Al dat 'amateurisme' wordt intussen in de hand gehouden door één van de geroutineerdste en succesvolste tv-serie-regis- seurs die de Nederlandse televi sie kent: Nico Knapper, van 'Zeg 'ns AAA', wat mij een verstandi ge zet lijkt van de VARA. - De acht afleveringen worden kort voor uitzending opgeno men, zijn dus 'vers', waardoor de mogelijkheid wordt geschapen om actuele toespelingen te ma ken. Dat is natuurlijk ook best aardig. - In deze eerste aflevering, die om verschillende redenen nooit maatgevend kan zijn (de figuren moeten geïntroduceerd worden, wat doorgaans een moeizame en onnatuurlijke aangelegenheid is, de kijkers moeten aan al die nieuwe gezichten en persoonlijk heden en hebbelijkheden wen nen, de speleï-s zelf moeten nog in hun rol groeien, zeker als het amateurs zijn), zagen we een aan tal spelers al redelijk normaal praten en reageren. De moeder van het gezin, gespeeld door He- lene Kamperveen, leek wel als een sensationele Ruud Gullit- aankoop uit de Bill Cosby-show naar 'Nieuwe buren' te zijn ge transfereerd,- waarbij nog afge wacht moet worden of die gelij kenis in het voordeel of in het na deel zal gaan werken. En dan nu de negatieve kan ten. - In die eerste 25 minuten al meteen veel conflictueus gedrag. Journalist met hoofdredacteur, zusjes met elkaar, buurt tegen fa milie (steen door ruit), vader te gen zoon, hoofdonderwijzer te gen vrouw... een beetje normaal gedrag viel er nauwelijks te be speuren. Ik weet wel, televisie is drama, maar het leven is maar zeer ten dele drama, en meestal gewoon leven. - Bovendien: op de momenten dat er werkelijk van drama,spra ke was, werd daar niet op gerea geerd! Er wordt een steen door de ruit gegooid met een bood schap. Me dunkt dat dat een in breuk is op het nieuwe bestaan van zojuist gesettelde bewoners! Iedereen reageerde er op alsof al leen de wc-bril van de vertikale stand in de horizontale stand was gevallen! Dan gebeurt er iets heel bijzonders: behulpzame bu ren komen, ongevraagd, bij deze gedupeerde nieuwe buren een nieuwe ruit inzetten! De mens is slecht, de mens is goed! Maar pa staat niet eens op van zijn stoel, sterker nog: hij kijkt niet eens op, maar blijft gewoon aan tafel zijn ontslagbrief tikken. De bu ren komen met hun nieuwe ven sterglas, ze repareren het stukge gooide raam, en na gedane ar beid gaan ze weer weg, zonder dat iemand van de huisbewoners ook maar^boe of ba zegt, be dankt, of zelfs maar belangstel ling toont. Absurd drama. En in dat soort figuren zouden we moeten geloven? Horizontaal: 4. esdoorn, 5. naaldboom, 7. zilverpopulier, 10. deel van een dag, 11. grote steen, 12. drink- gelegenheid, 13. overgebleven, afgesneden stuk, 14. geleerd, verstandig, 5. jong dier, 16. he vig, 18. zoutig vocht, 19. rij, 20. wreed heerser, 22. afstands maat, 23. vruchtje, 25. afslag plaats bij golf, 26. rijstbrande wijn, 27. kneedbaar, zachte massa, 28. wenk, 29. Noorse god, 31. elektrisch geladen deeltje, 33. volgens intuïtie handelend, 35. Turkse titel, 36. VPRO-radio over periode tussen WO I en II HILVERSUM (GPD) - Öet radio- programma 'Het Spoor' van de VPRO brengt vanaf 4 april een achtdelige serie over Nederland tij dens het interbellum, de periode dus tussen de twee wereldoorlo gen. De uitzendingen kunnen steeds op zaterdagmiddag van vier tot vijf op Radio 5 worden beluis terd. 'Het Spoor' ging twee jaar gele den 'de geschiedenis opnieuw ver tellen'. In de programma's waren daarbij steeds mensen te horen, die belangrijke gebeurtenissen in deze eeuw zelf meemaakten. Zij vertel den wat ze toentertijd hadden be leefd, gehoord en gezien. Dat levert 'oral history' op ofwel gesproken geschiedenis, die volgens de VPRO dan misschien subjectief en gekleurd kan zijn, maar die toch een waardevolle aanvulling en soms zelfs een correctie is op de 'geschreven geschiedenis'. Eerder werden op deze manier series ge maakt over onderwerpen als de hongerwinter, de opvang van jood se concentratiekampslachtoffers na de oorlog en over de waters noodramp van februari 1953. In de eerste aflevering op 4 april van de interbellum-reeks staat het onderwerp 'Troelstra en de vergis sing van 1918' centraal. De andere uitzendingen gaan over dienstwei geraars en 'het gebroken geweer tje', cabaret, revue en de opkomst van de radio, de landarbeiderssta king van 1929, de sexuele hervor ming, de Zuiderzeewerken, de cri ses, stakingen, de Jordaanoproer en de rol van Romme en tenslotte, op 23 mei het fascisme en anti-fas- cisme. VPRO-serie werd sa mengesteld door Kees Slager, die eerder de uitzendingen over de hongerwinter en de watersnood ramp maakte. Hem is opnieuw ge bleken hoe verrassend het was om ooggetuigen op te zoeken om hen het persoonlijk beleefde te laten vertellen. „Recht voor z'n raap en met alle emoties, die horen bij ge beurtenissen, die diep hebben in gegrepen in een mensenleven". Volgens Slager gaat de geschiede nis, andere dan in boeken, dan pas echt voor je leven. Dat 'Het Spoor' de laatste jaren op deze wijze te werk gaat acht hij belangrijk. „Eer je het weet zijn mensen, die wat hebben meege maakt, dood of dement en dan gaat er weer een stukje twintigste eeuw- se geschiedenis de mist in". voelend, 17. watering, 18. puist je, 20. vochtig, 21. snel, 23. ge noeg, voldoende, 24. insekten- beet, 29. wijnmaat, 30. gebrek, mankement, 32. onder elkaar, 34. onwerkelijk, 37. ongeluks godin, 38. priem, 40. gevleu geld dier, 41. sneeuwschaats, 42. voor, 43. opbrengst, 44. nieuw (in samenst.), 46. edel steen, 50. het Romeinse Rijk (afk.), 52. deel van een kleding stuk, 54. drank, 55. vrouwelijk (afk.), 56. persoonlijk voor naamwoord, 57. muzieknoot. woonboot, 37. jongere broer of zuster, 39. inwendig orgaan, 41. paar, set, 42. nachtgewaad, 45. register, 46. muzieknoot, 47. vrucht, 48. schoorsteenzwart, 49. vorstelijk paleis op Bali, 51. ik, 52. telwoord, 53. Turkse ere titel, 54. spie, 55. ondergang, 56. afstandsmaat, 57. plezierig, 58. krachtig, 59. lichamelijk lijden, 60. dans. Verticaal: 2. ongeduldig verlangen, 3. bejaard, 4. regerings-regle- ment, 5. zuurdeeg, 6. vogelpro- dukt, 7. oude vochtmaat, 8. bromium (afk.), 9. iemand van adel, 11. rarekiek, 12. gevange nis, 14. persoonlijk voornaam woord, 16. zich gezond en sterk □ca HQ QQ ai jgaaaaaaaBaBaaal De prijs van f25,- werd toegekend aan P. Severijen, van 't Hoffstraat 50, 2313 ST, Leiden. De prijs wordt de winnaar toege zonden. Oplosingen onder vermelding van 'Puzzel' voor donderdag op briefkaart of in enveloppe zenden aan Redactie Leidsch Dagblad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. Illilllllllill ZATERDAG Radio 1 na f6 uur NOS: leder heel uur nieuws. TROS: 18.03 Coulissen. NO$: 19.02 NOS Jazz PlaHorm. 20.02 Langs de lijn. 22.02 Metro's Music. 23.05 Met het oog op Radio 2 na 18 uur NOS: leder heel uur nieuws. KRO: 18.03 Echo. 18.15 Levensliet en le vensleed. 19.00-07.00 Zie Radio I Radio 3 na 16 uur NOS: leder heel uur nieuws. 18.03 De Avondsplts. NCRV: 19.02 Kop loper. 20.03 Harro de Jonge. KRO: 20.00 Nieuws. 20.02 Men sen langs de kruisweg. 20.45 KRO-Klassiek op zaterdagavond. 22.00 Orgelrubriek. 22.20 Laudate. Radio 5 na 18 uur IOS: 18.10 Arabisch programma. EO: 18.30 Kayen Rasja. 18.45 lyi Haberier. NOS: 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. EO: 20.30 Laat ons de rustdag wij- den. 21.14 EO-Metterdaad Hulp verlening. 21.15 Reflector. 21.35 Deze week OMROEP RUNLAND 15.00-17.00 Zaterdagmiddag matinee 17.00-19.00 Dance Flash (Rijn lands Hitparade) RADIO WEST 7.15- 8.00 Ochtendmagazine, met nieuws, aklualiteiten, weer berichten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nwsoverz., progr.-aank.. service- rubr, weerber., verkeersinf.. land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de dag lllllllll ZONDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: leder heel uur nieuws. KRO: 7.02 Ontbijtshow. 7.53 Ter overwe ging. EO: 8.05 Groot Nieuws. TROS: 9.02 TROS/VERONICA Sport. VARA: 11.02 De Schuurpa pier. 11.30 Zout op zondag. NCRV: Radio 1 na 18 uur VPRO: 18.02 Borat. AVRO: 19.02 Buut vrij. 19.30 De Hersengymnas tiek. 20.02 Uit studei en theater. 21.02 Toppers van toen. 22.02 Ne derlands op AVRO 1 en 2. NOS: 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.05 Met het oog op morgen. TROS: 0.02 De Nachtwacht. 4.02 Krieken met Adje Radio 2 voor 18 uur NOS: leder heel uur nieuws. VA RA: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 To theek. 12.02 AVRO-magazine. 14.02 Zondag AVRO-Matinee. 17.30 Kom 's langs in Den Indes Radio 3 voor 18 uur NOS: leder heel uur nieuws. KRO: 8.02 Hurrie-up. 9.02 Zin in pop. 10.02 Het Egmond Complex. 12.02 KRO-MIniparade. 13.02 Het wees- Radio 3 na 18 uur 18.02 KRO's Hitweek. 19.02 Pop- eye. 20.02 Radio Thuisland. 21.02 De krijsende tafel. 22.02 Op slag van maandag Radio 4 voor 18 uur NOS: 8.00 Nws. 8.02 H vier. 9.00 Musica religiosa en profana. 9.50 Programmaoverzicht. KRO: 10.00 Eucharistieviering. NOS: 1100 Für Elise. 13.00 Nieuws. 13.02 Opera Matinee. 14.00 Onder de groene linde. 14.15 Concert op de zondag middag: Concertgebouw Orkest. Radio 4 na 18 uur 18.00 Nieuws. 18.02 Musica Nova. TROS: 19.00 Continu klassiek. 20.00 Nws. 20.02 Specialiteiten la carte. 22.00 Koren en Korpsen. 22.30 Kamerconcert: Klassieke pianomuziek. 22.25 De komst van Joachim Stiller, hoorspel Radio 5 voor 18 uur NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Woord op zondag. 9.30 Te Deum Lauda- mus. NOS: 9.55 Waterstanden. 10.00 Verhalen vooraf. 10.10 Her vormde Kerkdienst. 10.58 Wilde ganzen. 11.00 De andere wereld van zondagmorgen. VOO: 12.00 Nws. 12.05 Het zwarte gat. (13.00 Nws.) 14.00 Radio Romantica. NOS: 16.56 Mededelingen en Nieuws. IKON: 17.00 Kerkdienst. 17.58 Wilde ganzen. Radio 5 na 18 ij 18.00 Nieuws. 18.10 Liturgie en kerkmuziek. IOS: 16.40 Neder lands programma. NOS: 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 19.20 Suara Maluku. 19.55 Tambu. 20.30 Zorg en Hoop. 21.20 NOS Cultuur Special. 22.00 Dichter bij de dichter. 22.10 Jazz uit het historisch archief. 22.40 Hobbyscoop OMROEP RIJNLAND 11.00-11.30 Sassenheim Lokaal 11.30-12.00 Voorhout Lokaal 12.00-13.00 Noordwijkerhout •Lokaal 13.00-14.00 Lisse Lokaal 14.00-19.00 Rijnland Sport 19.00-20.00 Snel Buffet (muzi kaal intermezzo) 20.00-22.00 Tijdmachine LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuwsma- gazine 21.00-22.00 Sportcarrousel RADIO WEST 7.15- 8.00 Ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weer berichten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nwsoverz., progr.-aank., service- rubr., weerber., verkeersinf., land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de dag MAANDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: leder heel uur nws. NCRV: 7.03 Hier en nu. 7.15 Het levende woord. 7.22 Lichte muziek. (NOS: 9.30, 10.30 Nieuwsoverzicht Hier en nu. 12.00 Nieuws. 12.05 Boer en tuinder. 12.30 Nieuwsoverzicht Hier en nu. 12.32 Over kopen gesproken. 12.50 Moment. NOS: 12.56 Me- ded. voor land- en tuinbouw. NCRV: 13.08 Hier en nu. VOO: 14.05 Veronica Nieuwsradio Radio 2 NOS: leder heel uur nieuws. TROS: 7.02 Een goede morgen met Ron Brandsteden (8.03-8.15 Tros Aktua.). 9.03 De TROS Gou we Ouwe Club. 10.03 Op volle Toeren/Bingo zeven op een rij. 11.03 Te gast bij Herman Emmink. 12.03 André van Duin. 13.06 TROS Aktua. 13.15 Raad een lied of niet. 14.03 Muziek uit duizen den. EO: 15.03 Met muziek het he le land door. 15.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 16.03 Open huis. 17.03 Ronduit-radiokrant Radio 3 voor 18 uur NOS: leder heel uur nieuws. AVRO: 7.03 Dit is de AVRO-Maan- dag. 9.03 Arbeidsvitaminen. 11.03 Muziek met Meta. 12.03 Hollands Glorie. 14.03 Toppop Radio-1. 16.03 Toppop Twintig Radio 4 voor 18 uur KRO: 8.00 Nws. 8.02 Aubade. 9.00 Uit het KRO-Archief: Radio Filhar monisch Orkest. 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op 13.00 Nws. 13.50 Over kunst en kuituur. 14.00 De vrije keus. 14.45 KRO-Klassiek op maandagmiddag. 16.00 In ant woord op uw schrijven. 16.50 KRO-Literair: Over poëzie. VARA: 17.00 Van Middeleeuwen tot Klas- sicisme Radio 5 voor 18 uur NOS: 9.00 Nws. 9.02 NOS-Spor- tief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 Psychiatrie. VARA: 10.00 Hoor Haar! 11.00 En dat op maandag morgen. NOS: 12.00 Nieuws. HUM. VERB: 12.05 Het voordeel van de twijfel. NOS: 13.00 Nws. VARA: 13.10 Ander zout in de pap. 14.00 Niet voor de poes. 14.05 Ra dio Driehoog-Achter. 14.25 Bin nenste buiten...14.45 Chips die je niet kunt eten. 15.00 Leef-tijd-ge- noeg en Vrouwen boven 40.16.00 Luchtruim. NOS: 16.30 NOS Kin dermagazine. 17.00 Wat een taal. 17.25 NOS Cultuurmagazine. OVERHEIDSVOORLICHTING: 17.46 Vast en zeker. NOS: 17.56 Mededelingen en Nws

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 38