mm hoi ili a m «mm. Spelbos buitenspel Problemen Beenhakker LUGDUNUM QUICK ZATERDAG 4 APRIL 1987 SPORT PAGINA 15 Botweg De redactie van 'sportcafé', het maandelijkse radioprogramma van Omroep Rijnland, voelde zich dinsdagavond in de steek gelaten. In de uitzending was tijd ingeruimd voor een gesprek met Wim Geerlings, de trainer van handbalvereniging Foreholte. De Voorhoutse oefenmeester zou in de kantine van hockey club Alecto, waar vandaan het programma werduitgezonden, komen praten over de interne strubbelingen bij de debutant in de hoogste klasse van de hand balcompetitie. Sinds het vertrek van keepster Olga Almekinders is (was) het team in twee kampen verdeeld. De doelvrouwe had in een vroeg stadium gemeld geen trek te hebben in een confrontatie met haar ex-trainer. Geerlings evenwel had toegezegd om, na eerder in deze krant uitleg van zaken te hebben gegeven, ook voor de microfoon van Rijnland zijn zegje te willen doen. Maar wie er dinsdagavond verscheen in het clubhuis van Alecto, geen Wim Geerlings. Dit tot teleurstel ling van Omroep Rijnland, dat in de 'publiciteitscampagne' het ge sprek had aangekondigd. Eind redactrice Cofien Botman: "Jammer dat-iè is weggeble ven. Merkwaardig ook, want we hadden goede afspraken ge maakt. We hadden het gesprek in de kranten aangekondigd. De mensen zaten op dat onderwerp te wachten. Door zijn wegblijven hebben we moeten improviseren, maar we hebben het gemakkeljk op kunnen vangen". Wim Geerlings verklaart zijn afwezigheid met de mededeling onder voorbehoud" te hebben toegezegd. De trainer: "Ik heb geen vaste afspraak ge maakt omdat ik vermoedde dat we met Foreholte weer een ge sprek zouden hebben. Dat is dins dag na de training inderdaad gebeurd. Tijdens die bijeenkomst hebben de meisjes mij hun steun toegezegd. We zitten weer op één lijn en maken het seizoen zo goed mogelijk af. Het leek me onver standig om vervolgens over de problemen met Olga te praten. Die zijn immers definitief achter de rug en dan heeft het weinig zin om weer opnieuw te begin- Of ik heb afgebeld? Ikzelf niet, maar ik heb het één van de meis jes gevraagd. Vöbr zover ik weet heeft ze me afgemeld. Hebben ze bij Rijnland geen bericht ontvan gen? Heel vervelend dat het niet is overgekomen". Doorweekt De voetballers van Teylingen en VTL stonden zondagmiddag ge reed voor hun wedstrijd in de vierde klasse A. Het bleef echter bij een warming-up op het veld aan de Sassenheimse Menne- weg, want de scheidsrechter kwam niet opdagen. De aange wezen leidsman Vlot had de scheidsrechterscommissie ech ter vroegtijdig laten weten, dat hij het duel Teylingen-VTL niet kon fluiten. "Dat is inderdaad gebeurd". stelt KNVB-employé Koot, die bemoeienis heeft met scheids- rechterszaken amateurvoetbal. Maar waarom is er dan geen ver vanger aangesteld? Koot: "Eh, ja. Dat is een communica tiestoornis geweest. De wedstrijd wordt opnieuw vastgesteld". Wanneer clubs niet komen op dagen voor een wedstrijd kun nen zij, naast een vermindering van twee punten, een fikse geld boete tegemoet zien. Hoe zit dat met KNVB-administrateurs, die hun taak verzaken en op die ma nier het plezier van 22 voetbal lers en een veelvoud aan toe schouwers vergallen? Koot: "De wedstrijd wordt gewoon opnieuw vastgesteld en verder niets". aar, Jaap Visser het conflict-Almekinders, dat de gemoederen in Voorhout ?iiet alleen echtgenoot van de trainer maar ook speelster van zijn team, is eveneens blij. Om misverstanden te voorkomen: de foto is dus niet gemaakt in het sportcafé van Omroep Rijnland. (archiefltoto) Wim Geerlings proost op de goede afloop nadrukkelijk heeft bezig gehouden. Nel Geerlings, niet alleen echtgenoot van de trainer r, Te koud De voetballers van SCO 2 von den het zaterdagmiddag na 45 minuten welletjes. Door de barre weersomstandigheden hadden zij weinig trek om het duel met Zwaluwe 6 (afdeling Noord-Bra bant) te vervolgen, dit ondanks de 0-2 voorsprong. De 'mannen' van SCO trokken de kleren uit en kozen voor een aangenamer verblijf onder de warme douche. De scheidsrechter en de tegen stander daarentegen vonden het zaterdagmiddag nog niet koud genoeg. Zij waren buiten in de kletterende regen in afwachting van de tweede helft. Maar de spe lers van SCO waren niet te ver murwen. Zij kwamen niet onder de hete waterstralen vandaan. Terecht, volgens secretaris Seve- reins van de voetbalclub uit Oos terhout: "Iedereen moet goed begrijpen dat die gasten voetballen voor hun lol. Het is een elftal met een gemiddelde leeftijd van 40 jaar. Nu moet u weten dat het veld van Zwaluwen tegen het Hollands Diep aanligt. Daar was het za terdag niet om te harden zo koud, dat vonden die gasten van Zwa luwen ook. Wij stonden met 2-0 voor. We stelden de tegenstander voor om 2-2 als einduitslag op het wedstrijdformulier te zetten en het verder voor gezien te hou den". wen akkoord was gegaan met het 'pact van Lage Zwaluwe'. De mannen uit Oosterhout hadden echter een feit over het hoofd ge zien. Ze waren vergeten de scheidsrechter in te lichten. Ter wijl het verkleumde elftal zich verwarmde onder de douche, klopte er iemand op de deur. De scheidsrechter. Of SCO gereed was om de tweede helft te spe len. Secretaris Severeins: "Onze jongens hadden natuur lijk weinig trek meer. Zij waren er vanuit gegaan dat er niet meer zou worden gespeeld. Maar niemand wilde van stoppen we ten, ook Zwaluwe niet. Vreemd natuurlijk, want er was een af spraak gemaakt". Kortom, SCO kan een boete te gemoet zien van de KNVB we gens het staken van een wed strijd door schuld. Severeins: "De jongens hebben het sportief opgevat. Zij zijn bereid om de boete te betalen". Achterstand Gaat het nu goed of slecht met Randstad Sport. Een blik op de ranglijst leert dat het vlagge- schip van de Voorschotense zon dagvierdeklasser reddeloos is verloren. Uit zestien competitie wedstrijden heeft het voormalige Rouwkoop slechts drie puntjes gepeurd. Met nog zes wedstrijden voor de boeg heeft Randstad na melijk een achterstand van ne gen punten op het als voorlaatste geklasseerde Unitas. Het gaat dus slecht met Rand stad Sport. Hoewel, een paar maanden geleden nog wilde voorzitter Ben van Dinten in de ze krant weten doen geloven dat geen amateurclub ter wereld er in financieel opzicht zo gezond voorstond als Randstad Sport. Bovendien kondigde Van Dinten een uniek samenwerkingsver band met de voetbalvereniging Voorschoten en de hockeyclub Forescate aan. Dat zou gestalte moeten krijgen in het 'plan Ade- geest' dat. zo meldde Van Dinten destijds, op het punt stond te worden uitgevoerd. Het gaat dus goed met Rand stad Sport. Hoewel, inmiddels heeft Van Dinten de voorzitters hamer neergelegd en het bestuur met zijn rechterhand, secretaris Gerrit Schellevis, verlaten. Bo vendien zwerft manager Mak er gens in Zweden rond en is het 'plan Adegeest' voorlopig van de baan. Boze tongen beweren dat Van Dinten en Schellevis als fatten het zinkende schip hebben verla ten en dat Jan Mak, de voormali ge trainer van onder meer Volen- dam en het Zweedse Halmstad, gillend van ellende sportpark Adegeest zou zijn uitgerend. Navraag bij Randstad Sport leert evenwel dat de boze tongen slechts geruchten hebben ver spreid. Weliswaar zijn Van Din ten en Schellevis opgestapt als bestuursleden, maar ze zijn nog wekelijks in het clubgebouw aan de Beethovenlaan aan te treffen. Van Dinten: "De hele club draait nog steeds als een lier, daar durf ik mijn handen voor in het vuur te ste ken. We hebben onlangs nog moeiteloos 60.000 gulden kunnen investeren in de bar en een nieu we keukeninstallatie. Schellevis en ik zijn uit het bestuur van een kerngezonde vereniging ge stapt". Waarom eigenlijk? Van Din ten: "Omdat het ons allemaal een beetje teveel werd. Schellevis zat al 23 jaar onafgebroken in het be stuur. Dat onze ambitieuze plan nen met betrekking tot sportpark Adegeest voorlopig in de ijskast zijn beland, was een gigantische tegenvaller. Daar hadden we zo veel tijd aan besteed. Het is niet overdreven om te stellen dat de laatste jaren in het bestuur van Randstad voor ons tropenjaren zijn geweest. Als je dan door de gemeente voortdurend aan het lijntje wordt gehouden en je boekt geen enkele vooruitgang dan is het beter om er voorlopig maar mee te stoppen" En de hamer door te geven aan Johan Stam. terwijl Gerrit Schel levis de sleutel van de schatkist inmiddels heeft overhandigd aan Paul de Wit. Van Dinten: "Prima mensen die we zelf voor die functies hebben aange zocht. Op de achtergrondblijven Schellevis en ik gewoon bij Rand stad werkzaam. We zijn opgeno men in de zogenaamde 'vrienden van Randstad', die de vereniging op alle mogelijke dersteunen". "Misschien is het voor de club wel goed dat er een keer een stap je wordt teruggedaan. De laatste jaren hebben we steeds tegen de gradatie moeten vechten en op de duur raakt de spelersgroep daar door als het ware verlamd. Ge lukkig hebben we een sterk Al- elftal en een heel jong tweede dat de laatste zes competitiewedstrij den allemaal heeft gewonnen. Bovendien heb ik begrepen dat er nogal wat aardige spelers van buitenaf komen". Waarom? Van Dinten: geloven in het beleid "Omdat z dat wij voe In organisatorisch, financieel of speltechnisch opzicht? Van Dinten: "In alle opzichten. Het zalgeen verbazing wekken dat ons stre ven er op is gericht om zo snel mo gelijk weer terug te keren in de KNVB". Met of zonder Mak? Van Din ten: "Als het even kan mét. Voorlo pig zit Jan in Zweden om nog wat privézaken te regelen. Wat er daarna gebeurt, weet ik niet. In elk geval willen we in zee gaan met een technisch-manager". Behalve de financieel meest gezonde, kan Randstad volgend seizoen waarschijnlijk ook aan spraak maken op het predikaat meest ambitieuze afdelingsclub 'ter wereld'. 'l- ML m w'MïEïSi IBS ,«»üS,iSi msasss HM iiiiin ZARAGOZA (GPD) - Veel geld lijkt de gemeente Zaragoza niet te hebben uitgetrokken voor een ambtenaar ruimtelijke ordening. De grote massieve flatgebouwen zijn tenmin ste zonder enige planning en met absolute anarchie rond de oude stadskern met de basiliek van de maagd van Pilar, de beschermheilige van Spanje, neergepoot. Maar zelfs in een poëtische funk- tie die een dergelijke opeenhoping van beton zou kunnen hebben, het bieden van beschutting tegen de venijnige wind, die doorgaans over de Ebro-vlakte loeit, schieten de blokkedozen tekort. De 'Trans- montana' krijgt bij die omwegen langs de flatgebouwen zoveel ef fect, dat in de kern van de moderne wijk zelfs sprake is van een onbere kenbare turbulentie. En in die kern ligt precies het stadion La Romare- da, thuisbasis van de komende te genstander van Ajax in de halve fi nales van de Europacup II, Real Zaragoza. De marktkooplui, die hun stal letjes pal voor de voorgevel van het stadion hebben opgesteld, hebben dan ook hun kragen op, de over hemden en truitjes hangen als vlaggen strak aan stellages, terwijl de kitscherige schilderijen met veel te blauwe luchten en de onver mijdelijke herten in woeste berg beken gestut zijn met dozen om de 'kunstwerken' tegen breuk te be schermen. Het vredige markttafereel geeft nog enige kleur aan de kale entou rage, waarin de traditionele wed strijdposters op de muren van het stadion volledig ontbreken. Die liggen volgens bedrijfsleider Fran cisco Chica nog steeds bij de druk ker. Want minder dan een week voor het eerste treffen tussen Ajax en Zaragoza is nog steeds niet be kend hoe laat de wedstrijd zal be ginnen. Real Zaragoza is al bijna twee weken in onderhandeling met de Spaanse tv over een directe uitzending van de wedstrijd. De TV-bonzen hebben prioriteit gege ven aan de wedstrijd Bayern Mun- chen tegen Real Madrid en dat zou moeten impliceren dat Zaragoza het aanvangsuur van de wedstrijd tegen Ajax zou moeten verplaatsen naar kwart voor tien of vervroegen naar zes uur. Geld Die voorkeur voor het grote Real Madrid zit de bestuurders van Za ragoza danig dwars. Bovendien speelt in die strijd ook het geld een essentiële rol. Zonder tv-uitzeh- ding kan Zaragoza rekenen op een volle bak, die altijd goed is voor een recordrecette van ongeveer een miljoen gulden. Maar als de wedstrijd rechtstreeks door de tv wordt uitgezonden en het weer zit een beetje tegen, zal Zaragoza zich naar alle waarschijnlijkheid tevre den moeten stellen met de tv-rech- AMSTERDAM (ANP) - Ronald Spelbos mist de beide halve-fmale- wedstrijden van Ajax in het Europa-Cuptoernooi voor bekerwin naars. Het rechterbeen van de 32-jarige centrale verdediger van Ajax en het Nederlands elftal is gisteren in het gips gezet. Spelbos, die woensdag bij een stevige botsing met opponent Van der Brom in het bekerduel tegen Vitesse geblesseerd raakte, heeft een ingescheurd buitenbandje in de rechterknie. De Heerhugowaar- der moet het scharniergips drie weken dragen. Het onder- en boven been zijn in het gips gezet. De knie kan licht bewegen door het schar nier, dat beide gipsdelen met elkaar verbindt. Volgens dr. Otto Stibbe, de clubarts van Ajax, vergt het volledige herstel van Spelbos vijf a zes weken. „De Europa-Cupfinale op 13 mei in Athene is een mooi doel om naar toe te werken. De gezondheid van Spelbos gaat bij mij als arts echter boven alles. Hij moet op zijn veertigste ook nog kunnen lopen." Spelbos moet zich de komende periode elke dag in Amsterdam melden, waai- hij door arts Stibbe en fysiotherapeut Van Dord strak begeleid wordt in de revalidatie. Door het lichtgewicht scharniergips zijn loop- en fietsoefeningen voor Spelbos te doen. Voor technisch directeur Johan Cruijff betekent de blessure van Spelbos een forse streep door de rekening. De verdediger was de laatste weken in vorm. Hij speelde laatste man in de defensie, die voorstopper Frank Rijkaard voortdurend naar het middenveld zag opschuiven. Afgelopen woensdag koos Cruijff voor een oplossing met Blind als laatste verdediger. Rijkaard op zijn gebruikelijke posi tie en Silooy en invaller Boeve als flank- en manverdedigers. ten van vier ton. En een verschil van ongeveer 600.000 gulden is voor de zeker niet overlopende schatkist van Zaragoza de moeite van een lange onderhandeling meer dan waard. „Het zou de eerste keer zijn in dit seizoen, dat het stadion uitver kocht is", mijmert Zaragoza-trai- ner Luis Costa. „Tegen de grote clubs in de competitie was het re delijk vol, maar er bleef toch altijd nog een overvloed aan beton zicht baar. Maar tegen Ajax zal het sta dion wel vollopen. Dat is nodig ook, want in de eerdere Europa- cupwedstrijden tegen AS Roma, Wrexham en Vitosha Sofia is wel gebleken, hoe belangrijk de steun van het publiek is". Real Zaragoza lijdt dit seizoen een beetje aan het 'Real Madrid- syndroom': in de liga draait de ploeg matig, maar in het EC-toer- nooi stijgen de Zaragoza-spelers ver boven hun normale competitie niveau uit. Voor het matige ver loop in de competitie heeft Luis Costa een sluitende verklaring: blessureleed. „Vanaf het eerste moment heeft het tegengezeten. Al na een paar wedstrijden moest ik mijn tweede buitenlander, de Chileen Patricio Yanez, wegens een ernstige enkel blessure missen. Mijn centrale ver dediger Julia ging een paar maan den geleden door zijn knie, moest aan zijn kniebanden geopereerd worden en is voor de rest van het seizoen uitgeschakeld. En ook op het middenveld kamp ik met ge dwongen afwezigheid omdat Güer- ri al maanden op halve kracht speelt en de laatste weken hele maal niet meer meegedaan heeft vanwege een spierblessure in zijn zij. Vandaar dat we wat laat in ons ritme zijn gekomen. Maar dit weekeinde hebben we toch nog een kansje om ons bij de eerste zes te plaatsen. Dan betekent tevens plaatsing voor de play-offs en uit zicht op een van de EC-toemooien. Als we vandaag thuis winnen van Sabadell en Atletico de Madrid speelt gelijk tegen Barcelona of verliest, dan zitten we toch nog in de bovenste groep". Favoriet Ook doelman Andoni Cedrun sukkelt met een blessure, heeft een 'ei' op zijn dijbeen, opgelopen in de wedstrijd tegen Cadiz. Maar Ce drun wil niet zover gaan om de ma tige competitieresultaten alleen maar op blessures af te schuiven. Real Zaragoza-trainer Luis Costa drentelt tijdens de training rusteloos door zijn betonnen 'bunker': Zara goza kampt met een chronisch probleem. De talenten worden steeds weggekocht door de grote clubs". „Het psychologisch effect speelt wel degelijk een rol. Nadat we aan het eind van het vorig seizoen van Barcelona in de bekerfinale had den gewonnen, werden we in een klap tot een van de favorieten ge bombardeerd voor de titel. Daar door gingen de kleinere clubs er te gen ons extra hard tegenaan. En wij zijn misschien ook wat in slaap gesukkeld door al die loftuitingen. Vandaar dat we in het begin veel punten hebben verloren". Het meespelen van Cedrun is es sentieel voor Zaragoza, zeker wan neer het in Amsterdam op een be slissing via strafschoppen zou aan komen. De Roma-spelers Boniek en Anceloti moeten nog steeds nachtmerries hebben van de inter venties van Cedrun bij de slotserie van strafschoppen in La Romare- da. Tot twee keer toe vloog de 93 kilo zware Baskische doelman als een lichtvleugelige kolibri naar de hoek, om de penalties van de Pool en de Italiaan te stoppen. Maar on danks die heldenrol beschouwt de 1.98 meter lange Cedrun zich niet als een pure strafschoppenspecia- list. „Het blijft natuurlijk altijd een kwestie van snelle reflexen en een grote dosis geluk. Gokje goed, dan ben je de held". Real Zaragoza opereert al jaren in de schaduw van de grote clubs zoals Real Madrid, Barcelona, Atle tico de Madrid en Athletic de Bil bao. Meer dan een bescheiden plaatsje in de subtop en af en toe een incidenteel succesje is voor de ploeg uit Aragon niet weggelegd. Luis Costa: „We kampen als kleine ploeg met een chronisch probleem. Iedere keer als er bij ons een talent volle speler doorbreekt, zijn het de twee grootmachten van het Spaan se voetbal, die met de buidel begin nen te rammelen. In de afgelopen jaren zijn we zodoende al talloze basisspelers kwijtgeraakt. Viktor en 'Pichi' Alonso vertrokken naar Barcelona, dat twee jaar geleden ook nog eens Amarilla aantrok. Valdano is overgegaan naar Real Madrid en Barbas vertrok naar het Italiaanse voetbal. Dan spreek je wel over de helft van de selektie. Een van de weinige talenten, die Zaragoza tot dusverre trouw is ge bleven, is Juan Senor. De enige in ternational van het team, al lijkt hij de laatste wedstrijden van het Spaanse nationale elftal wat uit de gratie geraakt te. zijn van bonds coach Miguel Munoz. Afgelopen woensdag tegen Oostenrijk werd Senor pas op het laatste moment opgetrommeld om de geblesseerde Gordillo te vervangen, maar moest in Wenen anderhalf uur op de bank blijven toekijken. Leo Beenhak ker. die de kleine middenvelder ontdekte by het provincieclubje Alaves, is nog steeds lyrisch over zijn ontdekking van destijds. „Se nor heeft bijna alles om een kanjer te zijn. Snel, een goede balbehan deling, een hard en zuiver schot, defensief sterk en goed in de op bouw. Een complete voetballer, die het elftal draagt. Zijn enige manco is misschien Zijn lengte. Als hij wat groter was geweest, had hij zonder twijfel tot de Europese top behoord". Senor zelf laat die lovende woor den bescheiden over zich heen gaan. „Er is al jaren sprake van dat de grote clubs belangstelling voor me hebben. Maar tot dusverre is het er nooit van gekomen om naar een andere club over te gaan. Daar om laat ik me ook niet gek maken. Ik heb een contract met Zaragoza en richt al mijn concentratie dan ook op mijn huidige club". Van de factor 'toeval', waardoor Zaragoza de halve finales van de Europacup II heeft bereikt, wil de motor van het elftal absoluut niets weten. „Tot nu toe hebben we toch. niet misselijke clubs als AS Roma en Vitosha Sofia uitgeschakeld. Dat Pool gestraft WARSCHAU (Reuter) - Ma- rek Koniarek, de spits van het Poolse voetbalelftal, is tot 15 december uit de nationale se lectie gezet. Hij werd gestraft voor dronkenschap. Daardoor zal Koniarek de resterende kwalificatiewedstrijden voor de eindronde om het Europees kampioenschap missen. Polen speelt voor dat toernooi in de zelfde groep als Nederland. bewijst toch wel. dat we volledig door eigen verdiensten de halve fi nales hebben bereikt'. Iedereen binnen Zaragoza is het er over eens, dat het geluk dit keer niet met Zaragoza is geweest door in de loting Ajax te treffen. De his torie dwingt nog steeds respect af. De lokale krant Heraldo de Aragon bestempelt in een exclusief inter view Johan Cruijff als de magiër van het nieuwe Ajax. En de rappor ten. die adjunct-trainer Manoio Vi- lanova van de wedstrijd PSV-Ajax meebracht, hebben ook indruk ge maakt. Costa: „Ik heb net de video beelden van PSV-Ajax bekeken. Wat me vooral is opgevallen, is dat Ajax een homogene ploeg is, het collectief is naar mijn oordeel het sterkste punt van het elftal". Ook de spelers hadden liever Ajax als tegenstander in de finale in Athene getroffen.. Maar Senor tilt ook weer niet al te zwaar aan de komende confrontatie. „Als we Ajax in de halve finale uitschake len, hebben we in ieder geval de gevaarlijkste tegenstander van de drie van ons afgeschud". Trainer Luis Costa doet er dan ook alles aan om Zaragoza in de rol van underdog te manoeuvreren, onder meer door zich te beklagen over de tegenslag van blessures van Cedrun, Güerri en Fraile. Leo Beenhakker, die Luis Costa in zijn Zaragoza-periode nog drie maan den als assistent onder zich had, lacht veelbetekenend. „Luis Costa is een uitstekende trainer, die zijn zaakjes goed kent. Ajax kan er ver zekerd van zijn dat Costa een gede gen tactiek zal uitstippelen. De grootste fout die Ajax kan maken is Zaragoza onderschatten. Qua voetbal is Zaragoza misschien een paar klassen minder dan Ajax, maar het is wel een ploeg met ka rakter en discipline. Zegt Costa, dat het meespelen van Cedrun. Güerri en Fraile twijfelachtig is? Laat ze er in Amsterdam maar re kening mee houden, dat ze alle drie meedoen. Ik maak me sterk dat die slimme Costa als verrassing zelfs nog wel eens Herrera, die al maan den geblesseerd is, kan laten op draven. Maar op het meespelen van die eerste drie geblesseerden kan je gif i Tsjechen op volle sterkte ZEIST (ANP) - De Tsjechoslo- waakse voetbalbond stuurt zijn sterkste selectie naar Nederland voor het oefenduel tegen het natio naal Olympisch elftal, op woens dag 15 april in Leeuwarden. De bondscoaches Josef Masopust en Vaclav Jezek hebben achttien spe lers geselecteerd voor de wedstrijd in het Cambuur-stadion. Van hen waren er zestien in de selectie voor de officiële interland, op 10 sep tember van het vorig jaar in Praag, die door het Nederlands A-elftal met 0-1 werd verloren. Doelpunt- maker Ivo Koflicek, van Slavia Praag, is ook weer van de partij. Het Nederlands Olympisch elftal bereidt zich in de Friese hoofdstad voor op het belangrijke kwalifica tieduel van 26 mei, tegen IJsland. Bondscoach Rinus Michels en zijn assistent Dick Advocaat maken pas volgende week de selectie voor dat nationale B-elftal bekend. Tsje- cho-Slowakije prepareert zich op het EK-kwalificatieduel tegen en in Wales, dat veertien dagen later gespeeld wordt. ZARAGOZA (ANP) - Real Zarago za heeft van de Spaanse voetbal bond toch een extra rustdag gekre gen voor het eerste duel in de kwartfinales van de strijd om de Europese beker. Aanvankelijk moest Zaragoza het laatste regulie re competitie duel tegen Sabadell op zondag spelen. Pas na dubbel protest, en het feit dat Espanol en Real Madrid ook zaterdag mogen spelen, kreeg Real toestemming het duel een dag te vervroegen. Een week voor het eerste EC I-duel tegen Bayer München, heeft Leo Beenhakker behoorlijke proble men. De coach van Real Madrid kon tegen de Westduitsers al geen beroep doen op de geschorste top scorer Sanchez en de met geel zucht kampende Valdano. Sinds donderdag behoort ook spits Bu- tragueno tot de lijst afwezigen. Zyn woensdag tegen Oostenrijk opgelopen enkelblessure, houdt hem zeker drie weken uit het team. ADVERTENTIE Zondag 14 uur 't is maar dat u het weet! DeTegelhandel

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15