De lange aanloop van Erik van der Maas Alphians na elf jaar uit jasje gegroeid De BBC brengt cricket tot leven Scorpions: 'We hebben bestaansrecht bewezen' SPORT EXTRA DONDERDAG 2 APRIL 1987 PAGINA 27 Ondervinding kan een ontnuch terende leermeester zijn, de tele visie kan dus écht een dwangbuis zijn. Persoonlijk heb ik mezelf ja renlang beschouwd als een selec tieve kijker die met een zeker dé dain het beklagenswaardig lege bestaan placht te analyseren van al die buisver slaaf den, die hun kijkkast de godganse avond lie ten stralen als een schemerlamp. Maar zie: wat ikzelf nooit voor mogelijk had gehouden is me overkomen. Sinds enige tijd heeft de BBC me niet eens aan een touwtje, de BBC heeft me aan een kabel. En de hersenspoeling heeft blijkbaar zo diep op me ingegre pen dat ik nu zélfs mijn vrije tijd verdoe met het kijken naar cric ket. Hoe kort is het nog maar gele den dat ik die sport net zo boeiend vond als theedrinken bij tante Klazien op een regenachti ge zondagmiddag? Nu wordt er tijdens cricketwedstrijden ook heel wat thee gedronken, maar die bezigheid is niet de voor naamste reden dat 22 kerels een wit pak aantrekken onder het strenge toezicht van twee lieden die verdacht veel weghebben van dokters of slagers. Met dank aan Ritchie Benaud, de inmiddels van z'n pensioen genietende Pete West, Bob Willis en al die andere cricketdeskundigen van de BBC ben ik er achtergekomen dat cric keters hun sport geenszins als een hinderlijke onderbreking van de lunch of het theekransje zien. Sterker nog: 'de Engelsman' heeft mij ervan overtuigd dat het cric ket niet is uitgevonden voor beza digde heren die tijdelijk het huis willen ontvluchten om hun zalige nietsdoen op het veld te camoufle ren met een hoogst interessant uitziende puntentelling. Hogere wiskunde Nög zie ik de kranteverslagen voor me, waarin werd verhaald van een zekere Wally van Weelde die als bowler toch maar kans had gezien een „keurige" 3 voor 35 op het scorebord te brengen. Hogere wiskunde was het voor een eenvoudige van geest zoals ondergetekende, die niet eens in staat is de simpelste algebraïsche vergelijking op te lossen. Nor maal gesproken zal ik het niet in m'n hoofd halen te koketteren met pas verworven kennis. Maar dat ik thans in staat ben de diepere betekenis van de getallenreeksen 3 voor 35 en 235 voor 9 ie door gronden, reken maar dat me dat nog elke dag het gevoel van een zelfoverwinning bezorgt. Het zou te ver gaan te stellen dat het spel zelf er eigenlijk niets meer toe doet. Maar dat ik nu weet dat een bowler met een re sultaat van 3 voor 35 op zijn con to drie slagmensen ('batsmen') van de tegenpartij met afhan gende schouders de gang naar het paviljoen heeft laten maken voor het verlies van 35 runs, het geeft me het (waanjidee dat geen wiskundige formule nog een ge heim herbergt. Cricket, voor mij was het een spel voor belegen referendaris sen, voor eeuwige studenten en voor aristocraten in de herfst van hun leven. Dat vooroordeel rijpte ooit op het Haagse Houtrust, waar ik bij toeval twee lagere elf tallen van HBS en HCC aan het werk zag. Nou ja, aan het werk.. Met stijgende verbazing heb ik staan kijken naar twee gesoig neerde veertigers die bij toer beurt zes balletjes mochten stuite ren in de richting van twee dik zakken die zich, gewapend met een vervaarlijk eind hout, aan weerszijden van een kokosmat prominent hadden geposteerd voor drie paaltjes. Af en toe gaj één van die met een knuppel toe geruste kwezels een beschaafd tikje tegen de bal, een daad die op mij amper indruk vermocht te maken, maar die zowaar een loom applaus ontlokte aan de in ligstoelen hangende zonnebaders rondom het terrein. Natuurliefhebber De andere figuren op het veld, die 'ik om reden van hun geringe activiteiten voor randfiguren of tewel veldvullers hield, kwamen warempel in beweging toen één van die bierbuiken een forse mep uitdeelde. Zoals trouwens ook de zwaargewichten met het slag hout, door een toeschouwer die zich blijkbaar als insider be schouwde aangeduid als de kop van de 'battingside'. Waar ze te voren geenszins van plan sche nen hun post te verlaten, daar waggelden ze zowaar naar het andere eind van de kokosmat ('pitch'). Naar de paaltjes aan de overkant, de wickets. Dat deden ze volgens diezelfde kenner om runs te scoren. Eén zo'n sukkel drafje leverde een run op, zo werd mij voorgehouden. De bal was intussen in de rich ting van een individu gerold dat uitsluitend was opgevallen van wege het feit dat hij twee uur lang wijdbeens had gestaan op de plaats waar het veld overging in een grindpad. Het vermoeden dat hij als natuurliefhebber bij toeval hier was verzeild geraakt, werd bevestigd. Hij liet de bal door de benen rollen, voor mij re den genoeg om het cricket van eeuwigheid tot amen het cricket te laten. Onder bepaalde omstandighe den zijn mensen evenwel in staat de starste principes zonder gewe tensbezwaren los te laten. Tot mijn eigen verbijstering bleek ik over die flexibiliteit van geest te beschikken op die gedenkwaar dige atv-dag, waarvan de vroe ge uren werden beheerst door het rauwe huisklimaat van ochtend humeur. De huisgenote was niet aanspreekbaar, zelfs de goudvis keurde mij geen blik waardig. En wat doe je dan, als ook nog alle boeken zijn stukgelezen? Juist, balorig zet je de tv dan maar aan. Desnoods ten volle be reid te kijken naar een documen taire over het groeiproces van de dennescheerder. Maar het ochtendprogramma van de BBC -op dat moment het enige station dat geen ruis uit straalde- voorzag in een integra le uitzending van een testmatch tussen de cricketteams van Enge land en Nieuw-Zeéland. Aan vankelijk liet ik het schouwspel aan me voorbijgaan met het brein op de automatische piloot. Gaandeweg verdrong de nieuws gierigheid de geestelijke apathie. Behept met het vooroordeel dat was gegrond op mijn Houtrust- ervaring vroeg ik me allereerst af wat die duizenden mensen beziel den om te kijken naar niets. Gelukkig leverden Ritchie Be naud en Pete West mij onge vraagd het antwoord. Ze wezen op de bowlercapaciteiten van Nieuwzeelander Richard Hadlee die met grote regelmaat wickets omkegelde, zich niets aantrek kend van de Engelse batters die hij met een satanische grijns richting kleedkamer verwees. Ze wezen me ook op het taktische vernuft van captain Jeremy Co ney, die zijn spelers telkens op die posities wist te posteren waar met goed fatsoen de bal kon wor den verwacht. En wat mij in weerwil van mijn leek-zijn zelf al was opgevallen: in het veld heerste beduidend meer activiteit dan destijds op Houtrust waar de fielders (net als de bowler be horend tot de aanvallende par tij!) de vergelijking met wassen beelden met glans konden door staan. Op Lord's (het Engelse cricketmekka) zag ik spelers spectaculaire zweefduiken ma ken met het oogmerk de vijande lijke batsman als verdediger van het wicket uit te vangen, ik zag 'de Nieuwzeelanders zelfs achter de bal aanrennen. Botham De enige die tegen het geweld van Hadlee bestand bleek was ene Ian Botham, een buikig noor manstype dat toch al tot mijn verbeelding sprak vanwege het feit dat hij zichzelf enkele maan den eerder in Engeland tot mid delpunt van 'wereldnieuws' had verklaard. Ten eerste omdat hij tijdens een diner, na afloop van de testmatch tegen West-Indië, de bejaarde samenstellers van het Engelse elftal uitschold voor „gin swilling dodderers" wat zoveel betekent als „seniele jeneverzui pers". Ten tweede vanwege zijn bekentenis tegenover een roddel journalist van 'The Sun' ooit hasj te hebben gerookt. Voor de statige bestuurders van de MCC (de Ma- rylbone Cricket Club, zeg maar de Engelse cricketbond) reden ge noeg om de zich in hun ogen wel erg volks gedragende Botham twee maanden te verbannen uit het topcricket. Die Botham, wiens replica in Londen valt te bezichtigen in het wassenbeeldenmuseum van Ma dame Tussaud, vierde een onna volgbare rentree door de ene na de andere bal het veld uit te slaan. Een door hem weggeslagen bal die over de grond de bounda ry (de grenslijn) van het veld uit Botham en Botham. Madame Tussand mag hem dan in was hebben vereeuwigd, de in Engeland wereldberoemde cricketer levert bij her haling het bewijs dat cricket geen sport voor wassenbeelden is. rolde bleek goed voor vier Bo- tham-runs. Maar bij tijd en wijle zag de Engelse veelverdiener (zijn inkomsten inclusief recla me-opbrengsten worden geschat op 200.000 pond per jaar) kans de bal uit het veld te timmeren zonder dat die het gras raakte met het gevolg dat Botham én En geland er meteen zes runs bijkre- gen. Het deed me allemaal wat den ken aan honkbal. Maar die verr gelijking mocht ik nooit meer maken, was de strekking van de vermanende toespraak van de administratrice van de Konink lijke Nederlandse Cricket Bond. „Alle respect voor die sport, maar cricket heeft meer". Pas na dat zij die woorden had gebezigd kreeg ik het spelregelboekje in m'n handen gedrukt, waarvoor t ik de reis naar de Haagse Willem de Zwijgerlaan had onderno- Na lezing ervan kan ik datgene volgen wat voor mij recentelijk absoluut niet te volgen was. Het woord 'over' (een reeks van zes door de bowler geworpen ballen) neem ik thans net zo makkelijk in de mond als de term Ibw (leg be fore wicket). Indien het been van de batsman zich precies in de lijn van bal en wicket bevindt, gega randeerd dat de bowler richting scheidsrechter roept „How's that?" En als de umpire hetzelfde heeft gezien als de bowler, is het voor de batsman inrukken gebla- Zo heb ik er inmiddels al velen zien komen en zien gaan, ik sla geen wedstrijd meer over. Voor mij staan de letters BBC thans voor Bevorder het Betere Cricket. Nu maar hopen dat er niet nog ooit zo'n atv-dag met sjagerijn- matinee aanbreekt. Uit ervaring weet ik nu immers dat onder ver velende omstandigheden ook een fervent belijder gemakkelijk van een geloof kan vallen. Zelfs als de bekering tot het geloof in cricket nog maar net heeft plaatsgehad. GERARD VAN PUITEN Terwijl de meeste sportverenigingen zich vandaag aan de dag grote inspanningen moeten getroosten om het ledenbestand op peil te houden, moet men bij de honk- en softbalclub ICL/A1- phians de aanwas afremmen. In het elfde levensjaar telt de bloeiende Alpheuse verenging 340 spelende (en 40 niet-spelen- de) leden "en meer mensen kunnen we op het ogenblik niet kwijt", stelt voorzitter Evert Blaas onomwonden vast. Sinds enige tijd hanteert de op het sportpark De Bijlen domicilie houdende club, die inmiddels tot de tien grootste van Neder land gerekend mag worden, dan ook een 'wachtlijst'. "Ik prefereer dat woord boven dat van ledenstop. Heel beperkt kun nen we mensen nog aannemen. In de recreatieteams is bijvoorbeeld nog plaats. En mensen die van el ders komen en daar altijd hebben gespeeld, proberen we met voor rang te plaatsen. Maar dat kan echt maar mondjesmaat. We komen ruimte tekort. Zo simpel ligt dat", maakt Blaas duidelijk. door Wim vari Wanrooy Hoewel Alphians pas drie jaar geleden van accommodatie veran derde - het 'knollenveld' aan de Nieuwe Sloot werd verruild voor een plek op De Bijlen - is de club nu al weer uit haar jasje gegroeid. Met 28 teams kunnen de wedstrij den nog (net) wel op een aanvaard bare wijze worden afgewerkt, maar de trainingsmogelijkheden zijn be perkt en vormen een groot knel punt. Blaas: "Het trainingsschema loopt vast. We slagen er nog wel in om de standaard- en selectieteams twee keer per week te laten trai nen. De rest kan één keer per week terecht. Maar dan is het echt per sen en schuiven. Alle hoekjes en gaatjes moeten daarvoor worden benut". Daardoor gaat Alphians eigenlijk al over de schreef. "Omdat er te veel ploegen op één veld moeten trainen, komt de veiligheid in het geding. Er zijn onvoldoende hek ken en daardoor kunnen gevaarlij ke situaties ontstaan", geeft Blaas toe. Met zijn bestuur kon hij er dan ook niet omheen om een rem op de ledengroei te zetten. "Als we wel de mogelijkheden zouden hebben om nieuwe leden op te vangen, zouden we zo tot de grootste honk en softbalclub van Nederland kun nen uitgroeien. Daar ben ik van overtuigd". Om uit de impasse te komen klopten de club al aan bij het ge meentebestuur met het verzoek om uitbreiding van het complex. "Dat zit er niet in. Als we echt ge holpen willen worden, zullen we waarschijnlijk moeten verhuizen. Bij de gemeente en sportstichting Alphians-voorzitter Evert Blaas. begrijpen ze onze nood wel, maar de financiën om er iets aan te doen ontbreken. Het blijkt trouwens dat er over de ontwikkeling van het honk- en softbal in Alphen nog niet goed is nagedacht". De nood is ontstaan omdat Al phians de laatste jaren een specta culaire groei heeft doorgemaakt. Volgens Blaas is dat een gevolg van een uitgebalanceerd beleid. "Die groei is grotendeels tot stand gekomen door de promotie van het jeugdgebeuren. Dat dateert al van zes, zeven jaar geleden. We hebben de jeugd het een en ander te bie den. We hebben ook ieder jaar ten minste drie 'peanut'teams. Per jaar stroomt daar zeker een team van door. Dat is de basisgroei binnen onze club". Daarnaast wijst de bestuurder op de aandacht die er altijd voor de vereniging in zijn totaliteit is ge weest. "Het is echt niet zo dat we alle aandacht aan de topteams schenken. Vorig jaar zijn we be gonnen met recreatiesoftbal voor vrouwen. Dat is ook uitgebouwd voor de mannen. Dat betekent weer dat je mensen ook op oudere leeftijd aan je vereniging blijft bin den. Verder is er weinig verloop en bieden we ook in de winterperiode extra faciliteiten". Met dat laatste bedoelt Blaas het gebruik van het .clubgebouw als extra trainingsaccommodatie. "Ook in de winter hebben we wat te bieden. Alle teams beginnen in januari al met de training. In het clubhuis hangt bijvoorbeeld een slagkooi en staat een werpmachi- ne, zodat daar op slagtechniek ge traind kan worden. De afstand is wat kort, maar voor oefening is het perfect. Ook de krachttraining heeft daar plaats. Met de jeugd trai\ nen we bovendien in sportzalen". Selectie Omdat Alphians over een 'breed opgebouwd jeugdbestand' be schikt, kan er in een vroeg stadium en consequent aan de 'selecties' (A- lijn) gewerkt worden. De prestaties van de jeugd zijn daardoor jaarlijks opmerkelijk goed. Nationale titels zijn Alphians niet vreemd. Uitein delijk bereikt het goed opgeleidde jeugdlid de senioren en daar plukt de club de vruchten van. Een mooi voorbeeld was vorig jaar de promo tie van het honkbalteam (eigen kweek) naar de landelijke tweede klasse. De softbalsters - minder in getal - doen bij Alphians qua pres tatie nauwelijks onder voor de Het gaat Alphians dus duidelijk voor de wind. Zij het dat er door de 'wachtlijst' even pas op de plaats gemaakt moet worden. "In kwanti tatief opzicht zijn we de komende jaren dus beperkt. Maar we hopen de vereniging in kwalitatief op zicht op te kunnen vijzelen. Ons doel is het kader op een hoger plan te krijgen. En dan worden de pres taties ook steeds beter. Dat gaat vaak hand in hand. Onze pr-activi- teiten zijn is dat opzicht erg be langrijk". Tegen de achtergrond i n door hemzelf opgebouwd décor stuift Erik van der Maas het beeld binnen. (foto Leo Vogelzang) De lokatie, het jaargetijde en dientengevolge de gesteldheid van het weer staan in contrast met het onderwerp van gesprek. Op het moment dat het ijs nog maar net uit de sloten is verdwenen een één van de vele maartse buien het Zuidhollandse landschap teistert, kijkt Erik van der Maas vanuit het riante ouderlijk huis in de Leide Merenwijk enigszins mistroostig uit over De Zijl. Waterskiën is zo ongeveer syno- niem aan zon, vrijheid en blijheid. Maar de Nederlandse kampioen heeft op dat moment wel andere dingen aan zijn hoofd. De Leidse VWO-scholier zit op het afgespro ken tijdstip midden in de school onderzoeken. De tentamens slok ken alle aandacht op van de 18-jari- ge en bijna twee meter lange wa terskiër, die vorig seizoen tot Neer- lands beste waterskiër werd ge kroond. De wetenschap dat hij louter vol doendes heeft gehaald en derhalve een goede kans heeft om in mei het diploma overhandigd te krijgen, moet hem op de been houden. Niet alleen dót vooruitzicht, meer nog de periode die daarna volgt inspi reert hem om zich tijdelijk in de huid van een boekenwurm te krui pen. Direct nadat Van der Maas het felbegeerde papiertje op zak heeft gestoken, vertrekt hij immers naar de Spaanse Costa Brava om zich gedurende drie weken optimaal voor te bereiden op het nieuwe sei zoen, dat hij voor de eerste keer als senior binnenstapt. Tijdens de door het Leo van der Kar Fonds ge financierde stage op de skischool van de vroegere vedette Xavi Mill, hoopt Van der Maas de basis de leggen voor een succesvol seizoen. Doelstelling Gevraagd naar zo'n ambitie, noemt hij "het verdedigen van de Nederlandse titel en goed preste ren op het Europees Kampioen schap" als voornaamste doelstel ling. Als eerstejaars senior heeft hij een goede kans om zijn nationale titel bij de senioren te prolongeren. Vorig seizoen, als junior nog, ver raste hij met records op de drie dis ciplines (slalom, figuren en schans springen) en behaalde hij uiteinde lijk de eindoverwinning op het NK. Een goede klassering op het EK in het Franse Marignane (er van uitgaande dat hij de limiet-ei sen haalt) ligt minder voor de hand. door Fred Segaar "Want daar moet ik het opnemen tegen professionals, jongens die al lemaal een eigen skischool heb ben. Misschien valt de concurren tie in Frankrijk nog wel mee, om dat op hetzelfde moment in de Ver enigde Staten een profcircuit wordt afgewerkt. Daar doen alle kanjers aan mee". Dat het doen van voorspellingen desondanks geen zin heeft, onder vond hij vorig jaar op pijnlijke wij ze tijdens de Europese jeugdkam pioenschappen in Palermo op Sici lië. "Ik wist dat ik op het onderdeel slalom een kans had om de finale te halen en misschien zelfs om een medaille te pakken. Maar toen de negende skiër aan de beurt was, stak er plotseling een enorme wind op. Bijna iedereen die daarna nog het water op moest viel. Ik ook". "Daar heb ik nog steeds flink de balen van, juist omdat ik alle hoop had gevestigd op de slalom, mijn sterkste onderdeel. Ik heb daar nooit een echte kans gehad. Het is veel minder erg door eigen falen te verliezen". Het schansspringen ging daarna evenmin naar wens, maar de disci pline die hem van oudsher het minst ligt, figuren, bracht hem zo waar een elfde plaats. Daarmee kwam hij net niet in de finale. De lange aanloopperiode, inclusief de stage in Spanje, moet er voor zorg- Honkbal- en softbalclub voorziet in behoefte Het gaat goed met de Leiderdorpse Scorpions. De honkbal annex softbalvereniging mag zich verheugen in een groeiend aantal leden. Vooral de aanwas van jeugdleden is groot. "We hebben dan ook bewezen bestaansrecht te hebben", zegt een tevreden secretaris Ton Elderhorst. De 70 leden tellende vereniging wil echter niet al te hard groeien, om dat een explosieve groei proble men oplevert. Zo zijn er bijvoor beeld te weinig trainers om een grote groep nieuwelingen op te vangen. Een ander probleem schuilt in de planning van het aan tal wedstrijden dat per seizoen wordt gespeeld. Al in januari wordt het aantal wedstrijden voor het zomerseizoen vastgelegd. Als er in één keer veel leden bijkomen, wordt de spoeling dun: meer men sen zullen dan minder wedstrijden moeten spelen. Dat willen ze bij de Scorpions vermijden door niet ie dere enthousiasteling direct te door Dorith Ligtvoet dragen dat de scherpe kantjes wor den bijgeschaafd, al kunnen exter ne factoren natuurlijk nooit wor den uitgebannen. Behelpen "Maar het is in elk geval een heel goede zaak dat ik straks zoveel tijd heb om te trainen. Dat is namelijk noodzaak om ver te komen. Hier in Nederland is het toch een beetje behelpen. Van m'n vader en m'n broer heb ik veel geleerd en ook de trainster van de bond heeft me veel bijgebracht. Maar zij is parttime in dienst en ik zie haar dus maar wei nig. In Spanje sta ik straks dagelijk op het water. Daar kan ik alleen maar beter van worden, al zal ik me waarschijnlijk nooit met de echte toppers kunnen meten. Daarvoor moet je het hele jaar door kunnen trainen. Dat is voor mij niet wegge legd, want ik geef de voorkeur aan m'n school". "Als ik slaag, ga ik bedrijfskunde studeren. Word ik daar voor uitge loot, dan kies ik voor economie", zegt de skiër van WSTC De Bra sem. "Maar ik houd genoeg tijd over om in de weekeinden te trai nen. Want ik wil hoe dan ook blij ven skiën. Het is immers een prachtige sport". Drie maanden geleden zag het er naar uit dat de voorbereiding op dit seizoen spaak zou lopen. In Bir mingham scheurde hij tijdens een basketbaltoernooi met BV Leider dorp beide enkelbanden van de linkervoet. In Engeland verkeer den de doktoren in de veronder stelling dat het ging om een verrek king en dus kreeg Van der Maas direct loopgips. Eenmaal terug in Leiden bleek bij diagnose in het ziekenhuis dat de banden geheel afgescheurd waren en dus moest Van der Maas toch onder het mes. Inmiddels is 'de schade' hersteld en kan hij zich voor honderd pro cent op zijn hobby toelgeggen. "Het gaat nu goed. Als die enkel het houdt, dan kan ik lekker lang trainen voordat de grote toernooi en beginnen. In Spanje kunnen we aan de details gaan werken. Dat is ideaal. Ik kan er alleen maar beter van worden". Het speelveld van de Scorpions biedt op dit moment nog wel ruim te om een zekere groei op te van gen. Dat gebeurt onder meer door het veld, dat gedeeld wordt met voetbalvereniging RCL, intensief te benutten. Met de voetbalclub zijn strikte afspraken gemaakt over de trainingstijden. De beide clubs hebben op het veld welis waar ieder aparte speelruimte, maar kunnen toch niet tegelijker tijd spelen. "Over en weer kan de bal heel makkelijk op het andere speelveld belanden. Dat levert de nodige irritaties op", legt Elder horst uit. Belangstelling Het honkbal heeft de laatste ja ren in ons land een grote vlucht ge nomen. Volgens cijfers van de Ne derlandse soft- en honkbalbond zijn er in ons land 135 verenigingen met ruim 2900 leden. Vergeleken met drie jaar geleden een toename van 3000 spelers. Dit ledental groeit nog steeds. Elderhorst verklaart de belang stelling voor deze tot voor kort in ons land nog vrij onbekende sport vooral aan de buitenlandse televi siezenders. Honkbal wordt in de Verenigde Staten, Japan en Cuba door miljoenen mensen beoefend. Een veel bekeken zender als Sky Channel besteedt dan ook regel matig aandacht aan wedstrijden. Daarnaast heeft ook het- wereld kampioenschap, dat vorig jaar in ons land werd gehouden, de sport onder de aandacht gebracht. Eigenlijk bestaat de club nog maar net. Een enthousiaste base- ball-coach nam drie jaar geleden het initiatief om de vereniging op te richten. Van de gemeente Lei den kreeg hij de tip dat in Leider dorp een veld beschikbaar was. Zonder subsidie werd in sportpark de Bloemerd begonnen. In de tus senliggende jaren heeft Leider dorp enkele voorzieningen aange bracht zoals een werpplaats en een hek rondom het veld. Maar de vereniging wil nog meer veranderingen doorgevoerd zien. Daartoe voert het bestuur overleg met de gemeente. Maar voordat ze verdere voorzieningen aanbrengt, kijkt de gemeente de kat uit de boom, althans dat is de indruk van de secretaris. "Maar dat kan ik me ook wel voorstellen, we bestaan immers nog niet zo lang", haast hij zich te zeggen en voegt eraan toe: "Het overleg is goed en open". Een van de wensen die tijdens het overleg op tafel komt is het be zit van een eigen veld. Hierdoor zou het ledental kunnen blijven groeien en kan de club ook op za terdag wedstrijden spelen. Op dit moment voetbalt RCL op deze dag, zodat de honkballers voor hun thuiswedstrijden moeten uitwij ken naar de zondag. Een andere, hoog op de verlang lijst staande wens, is het bezit van een eigen onderkomen. Daar kan worden vergaderd, er kunnen ma terialen worden opgeslagen; om over de sociale binding van een clubhuis nog maar niet te spreken. Maar of deze wens binnenkort ver wezenlijkt wordt durft Elderhorst niet te zeggen. "De gemeente zegt nu geen geld te hebben. We wach ten dus maar af', aldus de secreta- Alphense Eagles willen nog hoger het luchtruim in "We worden kampioen en spelen volgend jaar eredivisie", is de stel lige overtuiging van Hans Willems, voorzitter van de American foot- ballclub Alphen Eagles. Na een woelig proefjaar, waarin de Al phense debutant heen en weer werd geslingerd tussen de nationa le top en alles wat daar onder komt, krijgen de Eagles het ko mende seizoen een betere kans in de eerste divisie. Aan de voor avond van het tweede jaar lijkt de club van Willems dan ook in rusti ger vaarwater terecht gekomen te zijn. Allereerst is er een eigen veld ('een hele verbetering') op Zeger- sloot gevonden voor de thuisduels. Als buurman van Rijnstreek (handbal) en ARC (voetbal) kan A1-: phen Eagles zich nu voor het eerst aan eigen publiek presenteren. Verder heeft men door het vinden van sponsors (Infomotion en DHL) twee Amerikaanse coaches, gele gerd in Soesterberg, kunnen aan trekken. Dat zijn Robert Poindex- ter (offensive-coach) en Jojo White (defensive-coach). Willems: "Vanaf 1 februari zijn we in training ge gaan. Ik heb mijn hart vastgehou den want de jongens werden bij zonder hard aangepakt. Hoewel ze bij wijze van spreken stonden te janken in het veld, blijkt het goed te werken. De teamgeest is enorm. Een vooruitgang met vorig jaar, toen de coach halverwege weg liep". Alphen Eagles kende in de voor bije periode ook een ledenaanwas en telt nu 38 spelers. "De Ameri kaanse coaches kunnen zelf ook spelen, maar dat laten we voorlo pig principieel niet toe. Gezien de ervaringen van vorig jaar moeten de jongens het op eigen kracht kunnen redden. Ze gaan dan ook als favoriet van start", aldus Wil lems.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 27