'Een goede arbiter, maar. Oranje verschiet van ldeur 5 D T BI anke stein een talent zonder persoonlij kheid Teveel belangstelling voor Olympiads Ronde Nederlaag tegen Oostenrijk komt hard aan |^j Glasbergen in zorgen Belgen missen morgen Ceulemans en Gerets Drie meter tussen Feenstra en Schweers... DINSDAG 31 MAART 1987 SPORT PAGINA 17 DEN HAAG (GPD) - Het niveau van de voetbaltopper PSV-Ajax mag dan matig zijn geweest, zelden werd de grens van het toelaatbare overtreden. Hetgeen niet in de laat ste plaats de verdienste was van scheidsrechter John Blankenstein, 38 jaar pas en inmiddels 7 jaar ac tief in het betaalde voetbal. „Een goede scheidsrechter", zegt ex-toparbiter Leo Horn over hem daags na het teleurstellendetreffen in Eindhoven. „Maar geen sterke persoonlijkheid, al kan moed hem bepaald niet worden ontzegd. Want hij durfde het per slot van re kening toch maar aan om vlak voor tijd een rode kaart te trekken voor Eric Gerets". „Toch", zo pareert Blankenstein, „heb ik geen moment overwogen om die overtreding van Gerets af te doen met alleen een vrije trap. Ge rets maakte opzettelijk hands en daarvoor staat nu eenmaal een gele kaart. Of dat nu gebeurt in de eer ste of in de laatste minuut, dat maakt niets uit. Net zo min als het iets uitmaakt of een speler al een gele kaart achter zijn naam heeft staan". „Natuurlijk had ik het leuker ge vonden als dit niet was gebeurd, maar je kunt zoiets als scheids rechter doodeenvoudig niet ma ken, zeker niet als je weet dat heel Nederland via de televisie getuige is van zo'n voorval. Want laatje dit over je kant gaan, dan geef ik je op een briefje dat je daar de komende weken de wrange vruchten van zult plukken. Je schept dan een duidelijk precedent". Daaruit blijkt dat de directe tv- uitzending van PSV-Ajax wel de gelijk een claim heeft gelegd op zo wel de spelers als de scheidsrech ter. Blankenstein: „Ja, dat kun je rustig stellen. Daarom ben ik achteraf ook blij dat er geen nare dingen zij gebeurd. Want het span ningsveld was bijzonder groot en er was beslist niet veel voor nodig geweest om de vlam in de pan te doen slaan. Goed, achteraf kun je stellen, dat ik het nodige scheids- rechtersgeluk heb gehad, maar ik dacht het ook een beetje te hebben afgedwongen door vanaf het begin heel strak te hebben gefloten". Voor Blankenstein, die sedert twee jaar op de internationale lijst staat, kwam de aanstelling voor PSV-Ajax niet als een grote verras sing. „Ik had er min of meer op ge rekend, toen ik in de gaten kreeg dat ik geen wedstrijden van Ajax en PSV meer kreeg toegewezen. Bovendien wist ik dat ik geen con currentie had te duchten van Tho mas, Geurds en Van Swieten, om dat ze respectievelijk uit Amster dam en Eindhoven komen. Daar mee wil ik niet zeggen, dat ik niet blij was met PSV-Ajax - want je wordt toch goed bevonden voor een topwedstrijd - maar ik heb er niet wakker van gelegen". „Misschien doe ik dat nog wel eens als ik een erg belangrijke in ternationale wedstrijd krijg toege wezen, maar voorlopig is daar nog geen zicht op. Tot op heden heb ik alleen nog maar wat onbeduidende jeugdinterlands en een Europa cup-wedstrijd in Gothenburg ge leid, maar wie weet, krijgt die anti climax tussen PSV en Ajax voor mij toch nog een aardig vervolg". Als scheidsrechter bij belangrij ke wedstrijden wel te verstaan. „Want", zo verduidelijkt Blanken stein, „ik heb zelden zo veel posi tieve reacties gekregen op mijn lei ding. Er was zelfs een gelukstele gram bij van mijn collega Chris van der Laar uit Enschede en ik denk dat niet veel scheidsrechters dat mij kunnen nazeggen. Over het algemeen ontvang je alleen maar negatieve kritiek en ik moet toege ven dat dit een prettige gewaar wording voor me was". Veel tijd om hier bij stil te staan heeft Blankenstein overigens niet. „Want", zo licht hij toe, „door de storm van de afgelopen dagen was er gisteren meteen al weer volop werk aan de winkel voor mij als be drijfsleider van een grote glashan- del. Wat mijn volgende wedstrijd is? Sparta-Feyenoord. Inderdaad, ook een aardige wedstrijd. Maar een topper kun je dat natuurlijk al lang niet meer i "J**- t AMSTERDAM (ANP) - Neder lands grootste wielerronde, Olym- pia's Ronde van Nederland voor amateurs, is zo in trek dat de orga nisatoren overwegen dit jaar een aantal aanmeldingen te weigeren. Voor de ronde van 1987, van 23 tot 31 mei, hebben zich al negen bui tenlandse en dertien Nederlandse ploegen aangemeld. Daarbij komt nog dat de wielerbond van de Sov jetunie traditioneel laat, maar be vestigend, reageert op de invitatie. De grotere interesse geldt niet al leen het rennersveld, maar ook de sponsors, nu de televisie na jaren van afwezigheid weer nadrukke lijk terugkeert bij het amateur- wielrennen. Olympia verwacht daarom dat de begroting, een kwart-miljoen gulden, sluitend zal zijn. Vorig jaar nog was er een te kort van 33.000 gulden, een tegen valler die overigens kon worden opgevangen door de opgebouwde reserves. Het nadelige saldo van 1986 werd voor twee-derde veroorzaakt door dat het aantal buitenlandse ploe gen groter was dan verwacht, re den waarom dit keer mogelijk een aantal buitenlandse inschrijvers zal worden geweigerd. De ploegen die niet uit Nederland komen, zijn de zwaarste „last" voor Olympia, dat vorig jaar twee-derde van zijn middelen daaraan uitgaf. De gegroeide verwijdering tus sen de gastrennersverenigingen en de KNWU is nauwelijks van in vloed gebleken. Vijf van de spon sorteams hebben ingeschreven naast acht verenigings- en dis- trictsploegen. Doordat de laatste jaren meer dan zes buitenlandse selecties aan de strijd hebben deelgenomen, staat Olympia's Ronde bij de Inter nationale wielerfederatie weer op de A-lijst, waardoor er punten voor de strijd om de wereldbeker kun nen worden verdiend. Het bete kent tevens dat niet al te nadrukke lijk aandacht kan worden besteed aan de gastrennersverenigingen, want dat typisch Nederlandse in stituut is niet alleen onbekend in andere landen, maar tevens door de UCI nauwelijks aanvaard. De buitenlandse bonden, die hebben ingeschreven, zijn: Enge land, Polen, België, Denemarken, Spanje, Oost-Duitsland, Zwitser land, Tsjechoslowakije en Joego slavië, de aanmelding van de Sov jet Unie wordt nog verwacht. Het ctappeschema ziet er als volgt uit: 23/5: proloogtijdrit (6,4) km in Am- sterdam-Bijlmer en etappe Am sterdam - Amsterdam, 24/5: Lelystad - Groningen plus ploegentijdrit in Groningen, 25/5: Groningèn - Emmeloord, 26/5: Em- meloord - Dieren, 27/5: Dieren - Lunteren en individuele tijdrit, 28/ 5: Lunteren - Wouw, 29/5: Wouw - Best en individuele tijdrit, 30/5: Best - Geleen, 31/5: Geleen - Ge leen. Arnesen Vandaag krijgt Frank Arnesen te horen hoe de toekomst van zijn profcarrière eruit zal zien. Zelf heeft de 50-voudige Deense inter national zijn zinnen gezet op de enige fullprofclub, die Denemar ken rijk is: Bröndby. Frank Arne sen, die hevig teleurgesteld was omdat trainer Guus Hiddink hem passeerde voor de topper tegen Ajax, kan bij de Deense kampioen een profcontract krijgen en heeft voorts de toezegging dat hij na zijn actieve loopbaan bij Bröndby als manager aan de slag kan. „Ik begrijp best dat PSV niet van vandaag op morgen kan beslissen hoe het verder moet, maar ik vraag ook begrip voor mijn situatie. Na alle blessureperikelen had ik na de ontmoetingen tegen FC Den Bosch, Go Ahead Eagles en Valen cia alle vertrouwen in mijn toe komst bij PSV. Toen ik hoorde dat ik tegen Ajax niet in de basis stond, was dat een enorme dreun voor mij. Ik wil best blijven, maar alleen als trainer Hiddink mij no dig heeft voor een basisplaats". De 30-jarige international staat nog tot medio 1988 onder contract bij PSV. Een verbintenis die naar alle waarschijnlijkheid niet zal worden uitgediend. Ook al laat PSV Arnesen niet onmiddelijk ver trekken, dan zal zijn overgang naar Bröndby aan het einde van dit sei zoen waarschijnlijk een feit wor den. Naast de Deense kampioen zijn ook het Westduitse Hannover 96 en het Italiaanse Sampdoria in Arnesen geïnteresseerd. Bezwaar Burgemeester J. Tonnaer van Sittard heeft nog geen beslissing genomen over de ingelaste wed strijd van Fortuna-Ajax op Paas zondag (19 april). De wedstrijd die niet op zaterdag 18 april gespeeld kan worden vanwege de jaarlijkse Kennedymars in Sittard, stond aanvankelijk geboekt op Paas maandag, maar dat stuit op bezwa ren bij Ajax, dat op woensdag 22 april de EC-2-return tegen Real Za- ragoza moet afwerken. Burgemeester Tonnaer wil eerst nog overleg voeren met diverse in stanties waaronder de Sittardse politie, die erg veel problemen heeft met het laten doorgaan van de als 'risicovol' te boek staande wedstrijd. Voor de Sittardse politie betekent dit dat alle verloven tij dens de Paasdagen moeten wor den ingetrokken, omdat er anders geen ME-bijstand kan worden aan gevraagd. Bij de KNVB heeft men aange drongen op het spelen van de wed strijd op Paaszondag, maar een woordvoerder van de politie zei gisteren, dat het nog de vraag is of tijdens de Paasdagen ME-bijstand ter beschikking is in verband met de aangekondigde landelijke acties bij de kerncentrale in Borssele tij dens de Paasdagen. Johan Cruijff zei het na afloop van PSV-Ajax nog eens glashel der: "Toppers van dit soort bie den in negen van de tien gevallen geen goed voetbal; de belangen die op het spel staanzijn nu een maal te groot". Met die constatering kun je vrede hebben. Zo gaat het nu een maal. Mijn ergernis richt zich dan ook niet op de afwezigheid van mooi voetbal daarvoor moet je dus, als ik de heren Cruijff en Hiddink goed begrijp, bij Ajax- Haarlem en PSV-Veendam zijn), maar op het feit dat er vrijwel niks te beleven viel. Matige wed strijden kunnen nog altijd span nend en onderhoudend zijn, er kan gedrevenheid in zitten. Maar PSV-Ajax was levenloos, zielloos. (22 kerels die elkaar nauwgezet en efficient in de weg liepen; de ene keer dat de Ajacieden elkaar in plaats van de PSV'ers in het vaarwater zaten, was het ook meteen een doelpunt). Robotten- voetbal. Als de tv niet tot integra le uitzending maar tot een sa menvatting had besloten, zou een blokje van tien minuten royaal toereikend zijn geweest. Macht De trainers waren natuurlijk weer heel tevreden. Ook Cruijff. De spelers hadden immers "de opdrachten goed uitgevoerd". Ik heb al eens eerder geschreven dat het dadr blijkbaar voornamelijk om draait bij trainers!coaches: om de bevestiging van hun macht. Of er iets op het veld te genieten valt, doet er niet of veel minder toe. In een onredelijke bui denk ik wel eens dat coaches het liefst elke onverwachte ge beurtenis zouden willen uitban nen, want dan gebeurt er immers iets waarop geen greep en contro le mogelijk is. In het moderne voetbal bestaat een taboe op het begrip improvisatie, zo lijkt het wel. Na Nederland-Griekenland bleek ook bij PSV-Ajax dat Gid- lit en Van Basten nogal doorsnee achtig overkomen als ze echt goe de verdedigers tegenover zich krijgen. Hun faam berust nog steeds op prestaties in sub-top pers of wedstrijdjes die niet zo bar veel om de hakken hebben. Dat ze zondag niet zo konden uit blinken als in een gewone wed strijd, was begrijpelijk. Maar je verwacht toch een paar geniale momenten van hen, een staal van de hun toegeschreven klasse. Ik heb ze niet kunnen ontwaren. Tot slot nog iets over de tv-ver- slaggeving. Lag het nu aan mij of was het werkelijk zo dat Te Napel moeite had zijn pro-Ajax houding te onderdrukken? Be paald gênant vond ik het dat hij JOAN BENOIT Gullit na dat flutdoelpunt ineens ging uitroepen tot 'man van de wedstrijd'. Ik ben toen de katten maar eten gaan geven. Duinstreek-derby Van PSV-Ajax naar Noord- wijk-Quick Boys. Een belachelij ke overgang zal iedereen nu wel roepen, maar daar heb ik even lak aan. Bij de duinstreek-derby stond óók een hoop op het spel, de spanning was duidelijk voel baar. Maar er werd ten minste wat gewaagd; er werd geploe terd en gevochten voor de zege, zoals het hoort in de sport. Ik heb me geen moment verveeld en er de regen gaarne voor getrotseerd. Voetbal hoeft niet goed te zijn om toch leuk te zijn. Quick Boys ver loor (2-1) en ik heb daar een beetje om getreurd, want het be tekent vrijwel zeker dat de Kat- wijkers ook dit seizoen geen kam pioen zullen worden. En dat had ik die knakkers nu wel gegund - al zo lang glipt de titel hun door de vingers. Op weg naar huis liep ik Ruud Bröring, vele jaren een bekende figuur in de vuurlijn van Noord- wijk, weer eens tegen het lijf. Breu was in zijn goede tijd een frivool lastpak en hij bleek dat nog steeds te zijn. Het spelsysteem van Noord- wijk noch Quick Boys deugde, dat had ik toch zeker wel gezien, hè? Het moest zus en zo en niet anders. Ik reageerde nogal lauw, want ik heb het niet zo op het dog matische dat tegenwoordig van een systeem uitgaat. Dat zei ik hem ook. Grote ogen bij Breu. Ik begreep er niets van, riep hij. Hij wilde mij wel even het fijne van de zaak bijbrengen, al was daar zeker een middag mee gemoeid. Het angstzweet brak mij uit. "Als je dat maar uit je hart laat. CANAZEI (ANP) - Terwijl de gezichten van de ruim honderd meegereisde sup porters door de zon een kleurtje krijgen, gaan de spelers van het Nederlands ijshockeyteam steeds ble ker zien. Na drie wedstrijden van het toer nooi om het wereldkampioen schap in de B-groep, met Olympi sche kwalificatie als doel, moet Oranje immers rekening gaan hou den met degradatie. De nederlaag, gisteren in het Noorditaliaanse bergdorp Canazei, tegen Oosten rijk (4-6) kwam harder aan dan de 6-8 van het weekeinde tegen Italië. De hoera-stemming na de 6-6 tegen Oost-Duitsland is omgeslagen in een angstig vooruitblikken naar de wedstrijden tegen het sterke Frankrijk (vandaag), Polen (don derdag) en Noorwegen (vrijdag). Het puntloze China is zondag de laatste opponent. Nog voor de wedstrijd tegen Oostenrijk was begonnen, had Ne derland al verlies geleden. Tony Collard, de belangrijkste aanvaller, kon niet meedoen wegens een za terdag opgelopen enkelblessure. Hij stapte maandagochtend na vijf minuten trainen van het ijs. Van Collard werd tegen Oostenrijk ex tra veel verwacht, omdat hij zijn negen ploeggenoten uit Klagenfurt wilde laten zien, dat hij de beste is. De eerste aanvalslijn, die langzaam maar zeker ingespeeld begon te ra ken, werd opgevuld met Wensink. Met de zware Koopmans en Toren was de toplijn te statisch. Aanvallen Coach Lou Vairo Vairo had zijn spelers opgedragen op een aanval lende manier te verdedigen. Ofwel: in plaats van bij Oostenrijks puck- bezit met vijf man voor het doel te gaan te gaan hangen, moesten de Nederlanders reeds in het verdedi gingsvak van de tegenstander sto ren. Hoewel deze opzet juist was, overschatte de Amerikaan de kracht van zijn team. Zonder Col lard, die in trainingspak naast de bank stond, miste Nederland klas se. In het toernooi, waarin elke ploeg door de geringe krachtsver houding gedwongen is aan te val len, kon bovendien een offensief Oostenrijk worden verwacht. Coach Ludek Bukac, die Tsjecho slowakije in 1985 naar de gouden medaille leidde in de A-groep, had te kennen gegeven met een punt blij te zijn. Spoedig bemerkte hij, dat de maximale score er in zat. Vriendendienst Rond de Kerstdagen zegevierde Nederland in een toernooi in Frankrijk nog met 5-1 over Oosten rijk, dat toen de helft van zijn basi- spelers miste. Vorig jaar, op de slotdag van de wereldtitelstrijd in Eindhoven, bewezen de veilig staande Oostenrijkers Nederland een vriendendienst door een zege van 2-3 toe te staan. Dit keer kon daarvan geen sprake zijn. Met drie overwinningen uit evenveel duels is Oostenrijk, nog altijd terend op een behoorlijke Canadese inbreng, hard op weg naar een eindklasse ring in de top. Nederland liet te genover de ruwere Alpen-bewo ners goed verzorgd ijshockey zien. Feitelijk was het te mooi, gezien de langdurige aanvalsopzet en het ze ker zo trage uitverdedigen. Daarin zit voor Nederland de tra giek: zelden werd met zulk fraai spel zo weinig punten behaald. In middels is de nervositeit ook toe- geslopen. Tegen Oostenrijk open de Nederland sterk door de eerste periode met 2-1 te winnen door treffers van Berteling en Tijnagel. In het tweede deel deden de Ne derlanders krampachtige pogin gen de voorsprong te verdedigen. Dat ging ten koste van te veel straf fen, waardoor de krachten van de andere spelers werden gesloopt. Door twee doelpunten van Lebier en én van Pusnik en een tegentref fer van Wensink begon Oranje met een achterstand van 3-4 aan de laat ste twintig minuten. KATWIJK - De zaalvoetballers van Glasbergen staan voor een dilemma. Moeten zij (Hennie Koet, Johan de Kroon, Huug Aan- dewiel en Jan Hogewoning) verplichtingen nakomen bij hun club Rijnsburgse Boys, die morgenavond voor de beker tegen Lugdunum speelt? Of geven zij de voorkeur aan de zaalvoetbal wedstrijd Zwarte Wolf-Glasbergen, die eveneens voor morgen avond op het programma staat. Niet zomaar een wedstrijdje overigens, want de Rijnsburgers zijn volop in de race voor de titel van Zuid-Holland. Coach Nico Glasbergen was gisteravond in de Cleijn Duinhal (waar zijn ploeg beslag legde op de Leidse beker) een geplaagd man. Oorspronkelijk zou Rijnsburgse Boys het bekerduel van avond afwerken, maar op verzoek van Lugdunum werd de con frontatie naar morgenavond verschoven. Rijnsburgse Boys stemde daarin toe. Elftalbegeleider Clavan: "Dat is dat jammer voor Glasbergen, maar wij staan machteloos. Lugdunum is ons terwille om het duel eerder te verspelen, maar wilde per sé niet op dinsdag. Wel op woensdag". Glasbergen was furieus over de omzetting: "Nu word ik het slachtoffer van de de kwestie Zwarte Wolf-Ceverbo. Daarom is onze wedstrijd tegen Zwarte Wolf een week verschoven en zit ik mooi in de problemen". Pogingen om één van de wedstrijden te verschuiven liepen gisteravond laat op niets uit. Glasbergen troostte zich met de toezegging van het viertal RB'ers dat er morgenavond "hoe dan ook wordt gezaalvoetbald". Gerets, op deze archieffoto in duel met de Fransman Papin, doet morgen niet mee met de Rode Duivels. (archieffoto) BRUSSEL (ANP) - De Belgische bondscoach Guy Thijs kent grote zorgen voor het EK-kwalificatie- duel tegen Schotland, dat morgen in Brussel wordt gespeeld. De coach van het nationale team werd gisteren tijdens de eerste bijeen komst van selectie in het Heizel- stadion geconfronteerd met afmel dingen van Jan Ceulemans, Eric Gerets en Pier Janssen. Als ver vangers heeft Thijs Frankie van der Eist (Club Brugge) en Guy Vandersmissen (Standard Luik) opgeroepen. Jan Ceulemans, pas hersteld van een lies- en knieblessure, moest af zeggen wegens een keelontsteking. Gerets ondervindt teveel last van een rugblessure. Na het duel tegen Ajax was de pijn bij de PSV-verde- diger zo toegenomen, dat spelen onverantwoord was. Pier Janssen van Anderlecht kampt met een Zwanger Joan Samuelson-Benoit, de Amerikaanse die in 1984 zo im ponerend de eerste Olympische marathon voor vrouwen won, neemt op 20 april deel aan de marathon van Boston. Nou èn, zult u wel zeggen. Welnu, ze zal in zwangere staat die ruim 42 km afleggen. Toen ik het las, moest ik even lachen. Zestig jaar geleden schre ven artsen in ernst dat de 800m van het Olympisch programma moest worden geschrapt omdat het nummer "veel te inspan nend" was voor (uiteraard niet- zwangere) vrouwen. Het zou in ernstige mate "de vrouwelijke kwaliteiten" aantasten. Gy- naecologengen beweerden met grote stelligheid dat sport voor vrouwen "schadelijk is voor de voortplanting en aldus een ge vaar oplevert voor vrouw en na tie". Gezwets, maar het duurde even alvorens het gros van de we tenschappers daar zelf achter kwam. En nu gaat Joan Benoit de ma rathon zwanger te lijf. Het zou mij niet verbazen als er een we reldrecord uit de bus rolt. De his- torie heeft het nou toch wel aan getoond: vrouwen zijn tot de vré selijkste dingen in staat. Excelsior Zaterdagavond naar de uit voering geweest van de 85-jarige Leidse herengymnastiekvereni ging Excelsior. De club van de Pommers, de Sievallen en de Van der Hoevens heeft het niet gemak kelijk (maar weinig jongens en mannen voelen zich helaas aan getrokken tot deze tak van sport), des te meer respect moet men heb ben voor wat Excelsior het pu bliek allemaal voorzette. Maar weinigen beseffen wat er finan cieel, sportief en vooral organisa torisch komt kijken voor zo'n uit voering. Voorzitter Wim de Ko ning, afkomstig uit de voetbal sport, weet het nu maar al te goed. Excelsior hield de uitvoering, heel verrassend, weer eens in de Stadsgehoorzaal die eigenlijk veel te duur is voor een gymclub en daarom in onbruik is geraakt voor uitvoeringen. De zaal vloer) is ook niet eens zo geschikt voor gymnastiek; het was en is verder een gedoe om de toestellen er te krijgen. Toch kan geen sporthal ook maar in de verste verte tippen aan de sfeer die daar heerst. Dat bleek zaterdag weer eens. RUUD PAAUW Offensief Koopmans maakte 4-4. Dat was het sein voor een hevig offensief. Uit een tegenstoot bleek echter maar al te duidelijk, dat het zelfver trouwen bij de Nederlanders niet groot genoeg was. Na een schot van Oostenrijkse linker-aanvaller Petrik tikte de zelden op het ijs ko mende verdediger Robert Prick van Wely de puck in eigen doel. De 4-6 van Cijan bracht bij de Oosten rijkers vreugdetaferelen te weeg, die schril afstaken tegen de Neder landse wanhoop. Nederland - Oostenrijk 4-6 (2-1, 1-3, 1-2) 3.02 Ron Berteling 1-0, 13.46 Ri chard Grenier 1-1, 18.51 Ben Tij nagel 2- 1, 21.31 Edward Lebier 2-2, 24.51 Ed ward Lebier 2-3, 37.42 Gerhard Pusnik 2-4, 39.49 Bill Wensink 3-4, 49.41 Leo Koopmans 4-4, 54.39 Robert Prick van Wely 4-5 (eigen doel na schot van Hel- muth Petrik), 59.46 Thomas Cijan 4-6. Scheidsrechter: Osipsjoek (Sov), geassisteerd door Komissarov (Sov) en Van Hees (Bel). Toeschouwers: 450. Strafminuten: Nederland 16, Oosten rijk 7. liesblessure. Ook het meedoen van Stefan Demol is onzeker. De speler van Anderlecht legt vandaag een laatste test af. De Belgische selectie speelde gisteren in het Heizel-stadion een oefenwedstrijd tegen het militaire elftal. De nationale ploeg won met 3-0 door twee treffers van Vanden- bergh en een doelpunt van Grün. Bij ernstige vechtpartijen tus sen supportersgroepen van de Ita liaanse clubs AC Milan en Samp doria uit Genua, zijn zondag in Mi laan veel gewonden gevallen. Zes fans raakten zo zwaar gewond, dat ze naar een ziekenhuis moesten worden vervoerd. De rellen braken uit nadat Sampdoria het duel in Milaan verrassend met 2-0 had ge wonnen. De politie had de grootste moeite de vechtenden te scheiden. Er werden vijftien arrestaties ver richt. CANAZEI (ANP) - Drie meter scheidden de oude en de nieuwe voorzitter van de Nederlandse IJshockey Bond (NIJB) gisteren Canazei. Freddie Schweers, twee weken geleden weggestemd als eerste man van het NIJB-be- stuuur, bezocht vlak voor Neder land - Oostenrijk (4-6) de eerste „grote" persconferentie van zijn opvolger Sjoerd Feenstra. De twee zeiden niets tegen elkaar. Feenstra, gisteren gearriveerd bij de wereldtitelstrijd in de B- groep voor een tweedaags bezoek, wilde niet eens praten over Schweers. De Fries, die door zijn functie is afgetreden als voorzit ter van eerste-divisieclub Hee renveen, is gekomen om met de technische leiding van het Neder lands ijshockeyteam beleidsza ken door te spreken, onder meer de mogelijke contractverlenging van coach Lou Vairo. Uitnodiging Schweers loopt al het gehele toernooi in Canazei op uitnodi ging van de Italiaanse bond. De 71-jarige oud-voorzitter van de NIJB, die werd weggestemd we gens zijn omstreden financiële beleid, gaf te kennen dat het nieuwe bestuur nog niet van hem af was. „Ik heb enkele zaken, die de heren niet in een prettig dag licht zullen stellen", vertelde Schweers. „Ik ben namelijk zeer haatdragend. Ik bepaal zelf, wanneer ik alles naar buiten breng." Feenstra reageerde met: „Ik geloof, dat ik beter niet op de woorden van Schweers kan in gaan. Wij hebben niets te vrezen van hem." Rond de belabberde financiële situatie van de NIJB begint vol gens Feenstra hoop te gloren. Met zijn uit vijfman bestaande inte rim-bestuur wil Feenstra tijdens de ledenvergadering van 4 juni het gezondmakingsproces van de financieel zieke NIJB presente ren. Feenstra vertelde, dat met het ministerie van welzijn, volks gezondheid en cultuur goede, af spraken zijn gemaakt. Met de Nationale Sporttotalisator (SNS) en de Stichting Sportsupport vol gen nog gesprekken.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17