'We willen geen huisstijl' Toneelgroep Amsterdam presenteert zieh BZN zo Hollands als wat KIJK UIT >J1S PAGINA 23 AMSTERDAM (GPD) - De ene man tegen de andere, terwijl hij met een breed gebaar de volle zaal in wijst: 'Ja, zie je, daar is het leven'. Even een stil te en dan komt het antwoord: 'Daar is het leven, ongekun steld en kalm...is dat niet van Verlaine?' De beide acteurs zijn in dit geval Jan Ritsema en Gerardjan Rijn- ders, die samen de artistieke lei ding vormen van Toneelgroep Am sterdam. De groep presenteerde zich gisteren aan een overvolle Amsterdamse schouwburg met de eenakter 'Waarom... daarom' van Nathalie Sarraute. Een stuk over wederzijdse afhan kelijkheid, in dit geval gebruikt als metafoor voor het nieuwe gezel schap. Rijnders en Ritsema, zulke uiteenlopende theatermakers, nu samen als geneesheren die het re pertoiretoneel in Nederland weer spannend moeten maken. Dat de schouwburg binnen twee dagen uitverkocht was, toen de kaartjes voor de presentatie van Toneelgroep Amsterdam in de vrije verkoop kwamen, mag illu stratief heten woor de hooggespan nen verwachtingen rond de nieu we groep. Toneelgroep Amster dam heeft als doelstelling 'theater te maken in de ruimste zin des woords', met als veelzeggende on dertitel dat 'zeker is dat niets zeker De groep wil veel meer zijn dan een samensmelting van Publiek stheater en Centrum, die beide aan het eind van dit seizoen stoppen. Toneelgroep Amsterdam moet ga rant staan voor volle zalen in Stadsschouwburg en Bellevue. Op en rond het Leidseplein moet het toneel weer gaan leven. Te lang heeft het repertoiretoneel met een jaloerse blik gekeken naar de volle zalen in het kleinere circuit. Gerardjan Rijnders is de man die met graagte die zware taak op zijn schouders genomen heeft. Na zijn glorietijd bij Globe heeft hij enkele jaren in de luwte kunnen werken en hij zal nu "moeten toeslaan. Als Gerardjan het niet meer kan, dan kan niemand het. Dat is de gedach te die eigenlijk algemeen is als het gaat om het weer spannend maken van het repertoiretoneel. Na afloop van de eenakter krijgt Gerardjan zelfs van de oudste nog levende representanten van het Nederlands theater de beste wen sen. Hij zit een beetje te trillen, bij te komen van de emoties. „Dit is een nieuw gezelschap. Ik weet dat bijna de helft van de ac teurs afkomstig zijn van Centrum en het Publiekstheater, maar ik ga niet uit van vooroordelen. Wèl van de voorkennis dat Centrum en Pu bliekstheater in elkaar gezakt zijn." „Kijk, dit is een behoorlijk krachtig tableau de la troupe. Ik ga er vanuit dat alle geëngageerde ac teurs graag meewerken. Als het niet lukt, als het fataal zou misluk ken, dan zou ik sommigen moeten melden dat het onverstandig is om de samenwerking voort te zetten. En dat weten ze ook." De Toneelgroep Amsterdam streeft niet naar de bekende klas siekers in een vertrouwde stijl. „In tegendeel zou ik haast zeggen", zegt Gerardjan. „We gaan er wel voor zorgen dat hier snel weer wat gebeurt. Dat de schouwburg weer vol zit. We gaan in elk geval niet zo programmeren als het Publiek stheater, dat een stuk twee maan den repeteerde en twee maanden speelde. Die voorspelbaarheid wil ik niet." In het nieuwe gezelschap zullen de decorontwerpers en de vormge vers nauw betrokken worden bij de artistieke leiding. Rijnders: „De hele techniek van je groep heeft eerder daarmee te maken dan met de regie. Het geeft je de mogelijk heid om de communicatielijnen korter te maken. Dat is belangrijk in zo'n grote groep. In de contracten komt de clausu le voor dat de acteurs zonder toe stemming geen tv of film mogen doen. Rijnders: „Ze hebben daar ook geen moeite mee, ook een Kit ty Courbois niet. Stel je voor dat een produktië niet loopt - dan gooien wij die eruit en beginnen onmiddellijk een nieuwe. Dan kun je niet hebben dat een actrice met Paul Verhoeven in Beieren aan het filmen is." In de eenakter figureert Cox Habbema als buurvrouw. In het dagelijks leven is zij directrice van de Amsterdamse Stadsschouw burg. Rijnders: „Onze belangen zijn deels dezelfde - zij wil óók vol le zalen - deels .tegenstrijdig. Cox heeft ook eigen produkties gepro grammeerd. Maar we zijn het er over eens dat we hier echt in serie gaan spelen, dus we gaan er niet zoals het Publiekstheater op maan dag uit zodat de Haagse Comedie hier een avondje mee kan pikken. Er staan hier meer dan tachtig voorstellingen van ons gepland, dus ga maar na." Toneelgroep Amsterdam speelt in het komende seizoen elf produk ties die uitkomen in de Stads schouwburg en in Bellevue. De groep debuteert op 25 augustus met 'Boom uit de tropen' van Mis- hima in regie van Jan Ritsema. La ter regisseert hij nog 'Edward II' van Christopher Marlowe. Sam Bo- gaerts doet maar liefst drie regie's: 'Kwartet' van Heiner Müller, 'In de eenzaamheid van de katoenvelden' van Kolteós en 'Ifigeneia in Aulis' van Euripides. Rijnders zelf regis seert 'Bakeliet', een produktië waarin slagwerker Paul Koek twaalf actrices opzweept. Daar naast regisseert hij het nieuwe stuk van Gerrit Komrij, dat speciaal voor de groep geschreven wordt. Dat Toneelgroep Amsterdam wel degelijk ook aandacht heeft voor oorspronkelijk Nederlands repertoire moet verder blijken uit schrijfopdrachten voor Judith Herzberg, Frouke Fokkema en Frans Strijards, van wie komend seizoen produkties gespeeld wor den. Pierre Bokma, Bert Bunscho ten en Wigbolt Kruijver spelen de klassieke thriller 'De Twaalf Ge zworenen'. Dromen voor de toekomst zijn stukken van Annie Schmidt, Adriaan van Dis, Jeroen Henne- man en Harry Mulisch. Daarnaast ook Shakespeare, Racine, Ibsen en Tjechov, naast modern repertoire van Thomas Bernard, Tom Stop- pard en Sarraute. Gehoord op 26 maart in de Stadsge hoorzaal: BZN. Bezetting: Jan Ke.v- zer en Carola Smit, zang; Cees Tol, gitaar; Thomas Tol, toetsen: Jan Tuyp, bas; Jack Veerman, drums. LEIDEN- Lichtelijke paniek breekt uit als de zaallichten do ven. Nog niet iedereen heeft z'n gereserveerde plaatsje kunnen vinden. Opa, Oma, Pa, Ma en de kinderen zoeken zenuwachtig naar de juiste stoelen. Want voor veel mensen is het bezoeken van een BZN-concert een familie aangelegenheid. Een dure aange legenheid, zo blijkt: Één van cle kleintjes had voor het concert z'n zinnen gezet op een linnen tas met opdruk. Een tientje kostte het vod. "En da's toch wel een rib uit m'n lijf", verzucht de moe der. Begrijpelijk, want het toe gangskaartje kost al bijna dertig gulden. Maar al snel wordt er niet meer aan geld gedacht: de band be treedt het podium. Het hardste wordt geklapt voor zanger Jan Keyzer. "Maar die heeft dan ook zulke leuke kraaloogjes", verdui delijkt een fan. Jantje bepaalt het gezicht van de band tijdens het optreden overduidelijk. Het nummer 'Rain, rain' weerklinkt. Tot grote hilariteit van het pu bliek trekt Jantje z'n jasje over zijn hoofd. Carola kijkt het alle maal wat stilletjes aan. Zij is wat stijver in de presentatie dan haar Voorgangster Annie Schilder. Wulomei, muziek, zang en dans uit Ghana. Gezien op 26 maart in de Leidse Schouwburg. LEIDEN - Hoe maak je een pak kend programma voor een wes ters publiek dat hongert naar show, zonder daarbij je eigen tra dities geweld aan te doen? Dat is altijd de grote vraag bij interna-- tionale tournees van theatergroe pen uit Afrika of Zuid-Amerika. Want tropische dans en muziek op een koud Europees podium houdt altijd iets ontheemds. Maar de populariteit van het ge zelschap is er niet minder om: hun laatste plaat, een dubbel Li- ve-LP was in drie dagen al goed voor 60.000 verkochte exempla ren in Nederland. De band is in de twintig jaar van haar bestaan al goed geweest voor een flink aantal hits. AlLeen een Edison ontbreekt nog. Na een paar nummers komt de 'Heen en Weer' al binnenvaren, het is hossen geblazen. Een op treden van BZN betekent dan ook niet stil op een stoeltje zitten en luisteren. Je moet meeklap- pen^ meedeinen en meezingen. Jan Keyzer spoort het publiek geregeld tot actie aan. En zo hoort het ook. BZN is immers zo Hollands als wat. Hoewel Jantje live het meest in het oog springt, is hij niet de belangrijkste Figuur. "Het leukste van BZN? De lied jes natuurlijk zegt dan ook een verstokte fan. Daarvoor verant woordelijk zijn de behoorlijk corpulente heren Thomas Tol en Jan Tuyp. Zij zijn de vetoogjes in een linke Volendamse vissoep. Want link zijn de deuntjes. Na één refrein kun je ze al meezin gen. Zonder dit duo zou het dan ook een krachteloze hap zijn. Live spelen ze evenwel ook nummers van anderen. En dat kunnen ze beter achterwege la ten. 'Paradise by the dashboard- light' van Meat Loaf rammelt aan alle kanten. Daar doet de pruik- act van Jan Keyzer niets aan af. Ook het door Carola Smit gezon gen 'Desperado' van de Éagles haalt het niet bij het origineel. Carola kan alleen maar galmen en dat is nou juist niet wat dit nummer nodig heeft. De eigen liedjes klinken dan ook hel best. Zoals 'Run away home', 'If I say the words', 'Just an illusion' en "La France'. Ondanks de slechte akoustiek van de Stadsgehoor- De kleine conferences van bas sist Jan Tuyp en Jan Keyzer zijn eveneens aan het publiek be steed. De dubbelzinnigheden doen het nog altijd best. Onder tussen schieten de amateurfoto grafen steeds vaker tussen de rij en door, op jacht naar een kiekje voor het eigen foto-album. Vrou wen en kinderen lopen tussen de liedjes door naar voren om bos sen bloemen te geven. Al dan niet gehuld in de zelf gebreide BZN-trui of met een knalgele BZN-sjawl om de nek. Voor een avondje BZN kijken de fans niet op een paar centen. HERMAN JOUSTRA Wulomei blinkt uit in vocalen Wulomei gaf in de Leidse Schouwburg gisteravond een goed antwoord op die vraag. Dit gezelschap uit Ghana bracht een programma waarin de eigen cul tuur doorklinkt. Zonder rituelen te brengen die alleen voor antro pologen te begrijpen zijn, maar ook zonder in het westerse ritu eel van een revue te vervallen. Wil je dat kunnen, dan moet er heel wat vakmanschap in huis zijn. En dat is er bij Wulomei. De groep wordt gedragen door de vele percussionisten, die trom mels in alle soorten en maten be spelen in een onwrikbare kadans en daarbij nog tijd over houden om grappen uit te halen. Goed verzorgd slagwerk mag je van een Afrikaans gezelschap ver wachten. Maar de verrassing bij Wulomei is de zang: prachtige, meerstemmige koren met gloed volle solo's en schelle tegenzang. De grillige zangmelodieën en het rusteloze slagwerk houden el kaar prachtig in evenwicht en ie dere zanger weet aan zijn bijdra ge een eigen kleur en dynamiek mee te geven. geleide zang mogen bestaan. Want daarin schuilt de kwaliteit die Wulomei van andere groepen onderscheidt. Maar natuurlijk wil een Afrikaanse groep ook dansen en acteren. Een inwij- dingsdans, een genezingsdans, een oorlogsdans, een mimisch stuk over hoe het voelt om door mieren te worden gebeten, Wulo mei brengt dat alles met verve. Het leuke is dat de groep een mengeling is van jong en oud, dik en dun, wat de sfeer ten goe de komt en de miniatuur-ver haaltjes iets levensechts geeft. Toch, als ze nog eens terugko men, dan hoop ik dat dat met een programma van zang en percus- ARIEJAN KORTEWEG Exposities Tika Kauffman, Alice Kunfman, Eve Pourquië en Marianne Zwollo expo seren tot 22 mei in het pand Ceacilia- straat 18 in Leiden. Tika Kauffman maakt zeefdrukken, Alice Kunfman schildert vooral portretten, Eve Pour- quié toont haar etsen en aquarellen en Marianne Zwollo geeft een over zicht van haar werk, dat uit gouaches, tekeningen, pastels en acryl op papier bestaat. De opening van de expositie heeft vanmiddag (16.30 uur) plaats. Morgen en overmorgen zijn er open dagen (13.00-17.00 uur). Leidenaar Paul Leur houdt zondag a.s. een ééndaagse expositie van zijn collectie spiegels. Ze zijn tussen 14.00 en 18.00 uur te zien bij 'Meneer Jan sen' aan de Nieuwe Rijn. Paul van Leur noemt zijn vorm van kunst zelf functional-art. Zijn streven om kunst samen te brengen met het functionele aspect heeft hij tot uiting gebracht in spiegels en glas in lood met verlich ting als 'sfeervolle accentuatie van het geheel'. Werk van het grafisch genootschap Drukkerstroost is tot 15 juni te zien in het congrescentrum Leeuwenhorst in Noordwijkerhout. Deelnemers zijn: Peter Bes, Egbert de Bock, Rob Clous, Poppe Damave, Lense Elzin- ga, Loes van Goor, David Granaat, Doris Groeneveld, Gea Karhof, Guido Goedheer, Ton van Kesteren, Wim Koster, Madeleine Leddy, Leentje Linders, Willem Snitker, Anneke van der Mandele, Michiel van Overbeeke, Theo Ros, Noor Sternheim, Nico van Stralen, Kees den Tex, Eric v.d. Wal. Als gasten zijn uitgenodigd Erna van Mondfrans, Ingeb. Oderwald en I. Grijzenhout (keramiek). Alle grafische technieken, zoals houtsnede, gravure, ets. mezzotint, droghe naald, litho en zeefdruk zijn vertegenwoordigd. De expositie is te bezichtigen dagelijks van 9 tot 9 uur. De Curagaose schilder Rudi Martina exposeert tot en met 18 april in de Openbare Bibliotheek Voorschoten. Martina, die een voorkeur heeft voor de kleuren blaauw, groen en oker geel, toont schilderijen, die een sur realistisch karakter dragen. Zo zijn er landschappen met vreemde figuren en ondergaande zonnen. Martina: 'Het weergeven van desolate land schappen en het vele gebruik van aardkleuren heeft te maken met mijn voorkeur voor mythologie en magie. Ik zoek de geheimzinnigheid achter de figuren en laat vaak vreemde en onlogische dingen zien. Een combi natie van fantasie en werkelijkheid'. Een collectie van ruim honderd olie verfschilderijen, gemaakt door een groep jonge kunstenaars uit diverse landen, wordt zaterdag tentoonge steld in 'De Gouden Leeuw' in Voor schoten. Het betreft een verkoopex positie, die van 10.00 tot 17.00 te be zichtigen is. Een groot deel van de schilderijen zijn uitgevoerd in een na turalistische stijl, maar er zijn ook im pressionistische werken van o.a. Bur net (Franse stads- en havengezich ten). Van de expositie maken verder deel uit werken van de Utrechtse schilders Theo de Rooy en Van den Oudenallen. De Rooy is gespeciali seerd in landschappen op paneel. Van den Oudenallen schildert al twintig jaar en laat zich inspireren door oude Een tentoonstelling van werk christelijke kunstenaars wordt gedu rende de gehele maand april in de Hooglandse Kerk gehouden. De doel stelling is dezelfde als die van de vier jaar geleden in deze kerk gehouden expositie en tweeledig: aandacht voor de verbeelding van het evangelie door middel van de hedendaagse werkgroep stilistisch uiteenlopend werk uitgezocht, daarbij speciaal let tend op niveau, originaliteit, tech niek, getuigenis, thema, trend en tijd. Er zullen werken te zien zijn van o.a. Janeric Johansson (uit Zweden), Henk Valstar, Libbe Venema, Rienke Nijburg, Maarten 't Hart, Kees Hui gen. Flip van der Burgt, Cor Fafiani en Mare de Klijn. De expositie wordt morgenmiddag om half twee geopend. Medewerking verlenen de dichter-predikant J. Zijl stra en de slagwerker Evert Gombert. De openingstijden: maandag van 13.30-15.30 uur, dinsdag t/m vrijdag van 11.00-15.30 uur en zaterdag van 10.00-16.30 uur. Leiden Rijksmuseum Boerhaave - Steen- straat, 'Balans van een eeuw', Neder landse natuurwetenschappen en ge neeskunde in de 19e eeuw, t/m mid den '87; di. t/m za. van 10-17 uur, zo. van 13-17 uur. 'Met de dood v winsten moderen kunst, t/m 26/4; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Rijksmuseum voor Geologie en Mine ralogie - Hooglandse Kerkgracht, 'Dieren, vroeger en nu', t/m 26/4; ma. t/m vr. 10-17 uur. zo. 14-17 uur. Stadhuis - tentoonstelling over de Open School, tot eind april; ma. t/m vr. 8.30-16.30 uur. Art Tea House - aquarellen Adrienne Hoogenberk, tot 1/4; di. t/m za. 10-18 uur, do. 10-21 uur, ma. 12-18 uur, zo. 11-18 uur. Sylvius laboratorium - Wassenaarse- weg 72, Lous Stuijfzand, samenge stelde landschappen, tot 1/5; tijdens werkdagen. Galerie-Atelier Treetje Lager - hoek Oude Rijn/Pelikaanstraat, tekeningen en grafiek van Saskia Splinter en Nienke Raven; 29/3 t/m 25/4; woe. en vr. 13.30-18 uur, za. 12.30-17 uur, do. 13.30-18 uur en 19-21 uur. Antiquariaat van Padden burgh - Diefsteeg, kinder- en dieretsen van Minnie Dronkers, t/m 31/3. Galerie AZL - tentoonstelling Gra fiek, uitgegeven door Zeger Reijers, t/m 5/4; dag. 10-17 uur. Galerie Intermezzo - Haarlemmer straat 226, acrylschilderijen van Lidie Bossen, tot eind maart; ma. 13-19 uur, di., woe. 11-19 uur, do. 11-22 uur, vr za. 11-19 uur en 22-2 uur. De Trommelaar - Apothekersdijk 22, Irene Prinsen, tekeningen, tot 31/3; ma. t/m za. 17.30-20.30 uur. LAKgalerie - Cleveringaplaats, L P. Boone, schilderijen, collages, teke ningen, t/m 17/4; ma. t/m vr. 10-22 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3 - per manente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. Zaailing - Hooigracht 41, Lidie Bos sen, olieverven, acryls en pastels, tot Pasen; di. t/m za. 9-21 uur. Leiderdorp Leythenrode - Hoogmadeseweg, aquarellen Anne Idsinga-Feyen, t/m 18/4; dag. van 10-20 uur. Elisabeth ziekenhuis - Simon Smit- weg, gouaches van Huysman, t/m 26/ 4; dag. 8-17.45 uur, za. en zo. van 8-15 Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, 'werkkamer in het groen', maart, april en mei; Yvonne Cornegge-Casander, keramiek, zijden sjaals en zijde-schil derijen (aquarellen), Henny v.d. Kemp, glascollages, t/m 2/4; di. 19-21 uur, woe. 10-12 en 14-16 uur, do., za. en zo. 14-16 uur. Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat, potlood- en kleurpotloodtekeningen van Giel van Langeveld, t/m 2/4; woe., 19Alphen Rhijnkade elf - Rijnkade 11, Aquarel len van Sonja Dwinger, t/m 30/4; di. t/m za. 10-17.30 uur, vr. van 10-21 uur. Galerie Alba - Kortsteekterweg 42, Betsy van der Meer, schilderijen en aquarellen; Vera de Groot, schilderij en, t/m 29/3; vr., za., zo. van 10-20 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnburg - Oude Vlietweg 6, 'Rijnsburgers laten Rijns- burg zien' en de vaste collectie 'De Wassenaar Hotel Wassenaar - schilderijen van Leny van Horssen en Rineke Waas dorp, t/m 30/4. Noorden De Watergeus - Simon vail Capelweg 10, etsen, aquarellen en olieverven van José Calsina, t/m 24/5; di. t/m zo. vanaf 12 uur. Lisse Galerie De Nachtegaal - Heereweg 10, schilderijen van W.H. Dirven, maand april; dag. 9-23 uur. Concerten Klassiek Emmy Verhey is de vioolsoliste tij dens het concert dat het Nederlands Philharmonisch Orkest woensdag avond in de meesterserie van K&O geeft. Zij zal het Vioolconcert van Tsjaikowski vertolken. Het concert, dat plaats heeft in de Stadsgehoor zaal, wordt geleid door Ken-Ichiro Kobayashi. Behalve het vioolconcert worden de ouverture II Barbiere di Siviglia van Rossini en de Achtste Symfonie van Dvorak uitgevoerd. Emmy Verhey is ooit de jongste prijswinnares van het Tsjaikowski-concours in Moskou ge weest. Aanvang 20.15 uur. De celliste France Springuel geeft maandagavond in de Kapelzaal van K&O samen met de violist Rudolf Werthen een recital. Er zullen op deze avond composities van Glière, Van Beethoven, Vieuxtemps en Kodaly te beluisteren zijn. Aanvang 20.15 uur. In jongerencentrum 't Breehuys komt zaterdagavond de band Ham- merhawk. Deze groep speelt ruige en ingewikkelde Heavy Metal en werd in 1982 opgericht door Thijs Bruyns (zang/bas) en Raymond van Wijngaar den (drums). Aanvang 21.00 uur, Breestraat 19, Leiden. rije uitgenodigd. Mami i ster in Noord-Afrika. Zaterdag komt Roots Weekend met Burning Spear (Jamaica). Burning Spear is de tran ce-koning van de reggae. Aanvang 22.30 uur., Prinsegracht 12-14, den Haag Jazz Bij de Stichting Burcht heeft zater dagavond een informeel concert van Tim Zwemmer (slagwerk) en Carl Beukman (bas) en vrienden plaats. Aanavng 22.00 uur, Burgsteeg 14 Lei den. De groep Umberto <Ji Boso Coin adres treedt zaterdaga vond op in het LVC. Het wekelijkse lunchconcert op don derdagmiddag in de Kapelzaal wordt de komende week verzorgd door de sopraan Mariet Kaasschieter. Ze zingt niet piano-begeleiding. Aanvang 12.45 uur Het Jeugdkamerorkest Leiden onder leiding van Henk Briër geeft zondag ochtend weer een concert in de Taf- feh-zaal van het Museum van Oudhe den. Van de Boheemse componist Leopold Kozeluh (1747-1818) zal de laatste symfonie in g.kl.t. worden uit gevoerd. De violiste Saskia Viersen (die in april in Engeland zal deelnemen aan het Menuhin-concours voor jonge violisten) speelt het Vioolconcert in C gr. van Haydn. Het orkest brengt voorts een Sinfo- niëtta van de Hongaarse componist Szelenyi ten gehore. Een vocaal sextet van de Muziek school zal met Joop Brons aan het clavecimbel Chansons van Sweelinck en van de Leidse componist Cornells Schuijt uitvoeren. Aanvang 11.30 uur. Pop De heayvy metal band Mysto Dysto treedt vanavond op in het Wassenaar- se jonrencentrum Tent. De band die" uit Coevorden komt heeft net de el pee 'The Rules Have Been Disturbed' uitgebracht. Aanvang: 21.30 uur. Tent Van Zuylen Van Nijeveltstraat 204. Wassenaar. Zaterdag staan er twee Friese bands in het LVC: Umbert di Bosso Com- padres en Christ in Concrete. De laat ste band bij het spits af. Christ in Con crete won vorig jaar de kleine prijs van Sneek en werd als veelbelovend omschreven. Over Umberto doen al- lerlei gei uchten de ronde. Zo hoort de éën 'satanische krachten' in de mu ziek, terwijl de ander het over een Presley revival heeft. In het Friese land wordt hun laatste elpee 'The Burden' erg gewaardeerd. Aanvang 22.00 uur, Breestraat 66, Leiden De avond er voor, vandaag dus, speelt in het zoldercafé de Leidse rhytm en blues formatie Juicy Dice. Juicy Dice bestaat nu ruim een jaar, de voor naamste invloeden zijn Z Z Top en Frank Marino. Aanvang 23.30, Bree straat 66, Leiden. Leiden vergezicht' met Mary Dresselhuys, Petra Laseur en Leen Jongewaard. di 31, 20.15 uur, Hoofdstad Operette LAK-theater vr 27, za 28, 20.30 uur, Lantaren Pro ductie met 'Echec', zo 29,15 uur, Frank en Rene Groothof in 'Broertjes 2'. di 31, 13 uur, lunchconcert Kon. Con servatorium Den Haag. woe 1, 20.30 uur, La Terrazza met 'Omzien in wrok'. do 2, 20.30 uur, De vergiftigde Appel speelt 'Niet doen sneeuwwitje'. Waaggebouw vr 27, za 28, 20.30 uur, Delftse Kome die met 'Hoe tem je een Feeks' naar William Shakespeare. Microtheater Imperium vr 27, za 28, 20.30 uur, Imperium met 'Brokstukken' van Bill Manhoff. d'Auvergne. di 31, 20.15 uur, kamermuziek: Prazak Kwartet. Nieuwe Kerk vr 27, 19.30 uur, Residentie-Orkest o.l.v. Hans Vonk. Amsterdam Carré t/m zo 5, beh. ma, 20.15 uur, zo alleen 14 uur, 'Madame Arthur', musical van Jos Brink en Frank Sanders. Concertgebouworkest vr 27, 20.15 uur, Concertgebouwor kest o.l.v. Hartmut Haenchen, m.m.v. Boris Belkin, viool, za 28, 20.15 uur, Nederlands Philhar monisch Orkest o.l.v. Ken-Ichiro Ko bayashi, m.m.v. Emmy Verhey, viool, Janos Starker, cello, zo 29, 14.15 uur, La Spiritata o.l.v. Da vid Ward, piano. di 31, 20.15 uur, Orkest van Achttien de Eeuw o.l.v. Frans Bruggen. met 'Bijl'. De Kleine Komedie t/m zo 5, beh. ma, 20.15 uur, zo alleen 14 uur, Publiekstheater speelt 'Largo desolato' van Vóclav Havel. Het Muziektheater vr 27, 20 uur, zo alleen 13.30 uur. De Nederlandse Opera met 'II barbiere di Siviglia' van Rossini, za 28, 20.15 uur, Nederlands Dans Theater, m.m.v. Het Nederlands Bal letorkest o.l.v. Wolfgang Rögner Nieuwe De La Mar Theater t/m zo 5, 20.15 uur, Purper met 'De vijfde van Purper'. Stadsschouwburg vr 27, za 28, 20.15 uur. Het Publiek stheater speelt 'Het wijde land', zo 29, 20.15 uur, Alexandra Radius en Han Ebbelaar. ma 30, di 31, '20.15 uur, Toneelgroep Theater 'Angelo en Rosanna' van Lo- dewijk de Boer naar 'Othello' van Shakespeare. Den Haag Koninklijke Schouwburg vr 27, za 28, 20.15 uur. zo 29, 14 uur. Haagse Comedie met 'Wilde Honing' van Michael Frayn. zo 29, woe 1, 20.15 uur, Haagse Come die met 'Charing Cross Road 84'. ma 30, 20.15 uur, Galas-Karsenty-Her- bert: 'La Taupe'. di 31, 20.15 uur, De Salon speelt 'Mac- Beth' van Shakespeare, do 2, 20.15 uur, Orkater met muzikale bewerking van 'Onder het mel kwoud'. Appeltheater vr 27, za 28, 20.15 uur, De Appel met 'Amphitryon'. Circustheater za 28, zo 29, ma 30, 20.15 uur, halve finales van Internationaal Cello Con cours Scheveningen 1987. Nederlands Congresgebouw za 28, 20.15 uur, Residentie-Orkest, Concertgebouworket o.l.v. Hartmut Haenchen. Diligentia vr 27, 20.15 uur. Frisse Jongens met Rotterdam za 28, gr. zaal. 20.15 uur, zo 29, 14.15 uur. Promenadeconcert Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Heinz Wallberg, m.m.v. Grit van Juten, so praan. ma 30, gr. zaal, 20.15 uur, orgelsymfo- nieconcert door Arie Keijzer. di 31, woe 1, gr. zaal, 20.15 uur, Rotter dams Philharmonisch Orkest o.l.v. James Conlon m.m.v. Mario Joao Pi- Theater Zuidplein vr 27, za 28, gr. zaal, 20.15 uur, 'Glazen Speelgoed' van Tennessee Williajris, met o.a. Ellen Vogel, Josine v woe 1, gr. zaal, 20.15 uur, voorstelling door Introdans. do 2, gr. zaal, 20.15 uur, 'De Vogelaar', derde programma van het vermaarde cabarettrio Dubbel en Dwars. Luxortheater vr 27, za 28, 20.15 uuivzo 29, 14 uur. 'Links, rechts...averechts' door Marij-

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 23