t
0MDAT0NZE
BEZORGER
TOCH AL
LANGS KOMT.
LEIDSCH
DAGBLAD
Promotie zwemmers Zijl
LEIDSCH DAGBLAD
PAGINA 20
SCOREBORD
MAANDAG 23 MAART 1987
BETAALD VOETBAL
EREDIVISIE: Ajax-Sparta 3-0, PEC Zw.-
Roda JC afg, FC VW-Veendam 4-2, Fortu-
na S.-GA Eagles 2-0, FC Utrecht-Exceisior
5-3, FC Den Bosch-Haarlem 1-1, Feye-
noord-FC Den Haag 4-0, FC Twente-FC
PSV
Den Bosch
Feyenoord
FC VW
Roda JC
FC Twente
Sparta
Groningen
FC Utrecht
Fortuna S.
Haarlem
PEC Zw.
Den Haag
AZ
GA Eagles
22 18
24 10
23 10
9 17 38-38
9 17 26-39
10 17 20-34
Veendam
Excelsior
Kop derde periodestand
Ajax 6-12 FC VW
14 12 23-57
Eindhoven-MW 2-1, SW-DS'79 2-1, NEC-
Heerenveen 1-1, Helmond Sport-RBC 0-0,
Willem II-RKC 1-0, Telstar-De Graaf
schap 0-3, NAC-Wageningen 3-2, Cam-
Noordwijk 17 10 2 5 22 34-29
Barendrecht 17 8 2 7 18 37-35
Spiikcmsse 16 7 2 7 16 25-23
Excelsior M. 16 6 4 6 16 27-32
DSVP 16 5 1 10 11 21-32
ARC 16 2 5 9 9 22-37
RKAVIC 15 2 4 9 8 18-31
RCL 16 1 4 11 6 28-48
ASWH-Nw.Lekkerland 1-0, Kozakken
Boys-RWH 1-4, Lunteren-Altena 4-1, Ben-
nekom-Spakenburg 1-2, DOVO-ESA afg.
ster 1-2.
Vitesse 16-22 Excels.P. 16-16
Zwerver 16-20 PPSC 15-14
Sporti. 16-20 FC Lisse 16-13
DUNO 15-19 's-Grav.SV 15-10
Monster 16-19 SHO 16-10
Or.Wit 15-17 Xerxes 16- 8
DERDE KLASSE A: HBSS-HVO 0-3,
Maasdijk-JAC 0-1, 's-Gravenzande-
SVPTT 1-2, Die Haghe-Katwijk 0-2, Zwa
luwen Vl.-Lyra 0-3, Zevenhoven-Ter
Leede 0-0.
Zwal.Vl. 16-23 JAC 16-16
Katwijk 16-20 HBSS 16-15
SVPTT 16-19 Zevenh. 16-15
Lyra 16-19 Die Haghe 16-13
16-16 Maasdijk 16-11
Volendam
Willem II
Cambuur
DS'79
Heerenveen
NEC
SW
RBC
Emmen
Eindhoven
Wageningen
24 14
24 14
21 11
23 10
21 11
23 5
4 29 48-30
6 26 37-28
6 24 29-30
5 24 34-27
VIERDE KLASSE B: ROHDA'76-Voor-
schoten 3-2, Leiden-Hazerswoudse Boys 5-
3, Sleutels-DSO 4-2, Koudekerk-DEVJO 1-
1, Floreant-Oegstgeest 1-1, Valken'68-Jo-
dan Boys 1-0.
Leiden 15-22 DSO 16-16
DEVJO 16-21 Jodan B. 15-12
Floreant 16-21 Koudek. 16-12
ROHDA 16-19 Voorsch. 14-12
16-17 Valken 16-10
Sleutels 15-16 Hazw.B.
15-
24
Heracles
Kop derde periodestand:
Volendam 6-10 SW
Willem II 6-9 DS'79
NAC 5- 8 Emmen
13 16 33-42
13 15 23-48
13 15 29-48
10 10 20-35
DS'79 en Volendam periodekampioen.
TOPSCORERS: l.v.Basten (Ajax) 21;
2.Bosman (Ajax) 18; 3/4.Koolhof (PSV) en
Willaarts (Utrecht) beiden 15; 5.Booy (PEC
Zw.) 14; 6/8.Keur (Haarlem), vd.Gijp (PSV)
en Gullit allen (PSV) 12; 9/lO.Gillhaus (Den
Bosch) en Schapendonk (Excelsior) beiden
VW 1, Fortuna 1, SW 1, Willem II 1, Hel
mond Sp. 3, Vitesse 3, NEC 3.
TOTO GELIJK: 8-9-18-24-26. Toege-
Reservegetal: 4.
Jokemummer: 9 03 60 75.
DUITSE LOTTO: 16-14-22-39-41-49. Re
servegetal: 31.
Spiel 77: 4 35 05 10.
W-5 SPEL: 2-12-8-5-8.
KNVB-AMATEURS
4-1, Quick Boys-RCL 4-3, NSW-Noord-
wijk 1-2, Marken-Oostkapel Ie 1-0, Heer-
jansdam-Excelsior M. 1-1, Rijnsburgse
Boys-RKAVIC 4-2, DSVP-Spijkenisse 0-1.
NSW 16 11 4 1 26 34-18
Quick Boys 17 12 2 3 26 38-16
Rijnsb.Boys 16 9 5 2 23 40-22
Marken 16 9 4 3 22 34-24
Heeijansdam 17 8 6 3 22 39-26
ADVERTENTIE
GAK: kans op fraude
bi| uitkeringen stijgt
Opsturen in envelop (zonder postzegel) near leidsch Dagblad. Antwoordnummer 10050.2300 VB Leiden.
U HAD 7 KUNNEN LEZEN IN DE KRANT
VOOR UW EIGEN STUK VAN NEDERLAND.
Êi
\s
Quick
DERDE KLASSE A: Celeritas-DOSR afg,
Wveen 14-16 Oudew.
Bergamb. 14-16 Sch.hoven
Nic. Boys 14-14
LANDELIJKE JEUGD
Voorburg 16-21 Altior 16-15
Foreh. 15-20 LFC 16-13
Gouda 16-20 ONA 16-13
Delfia 15-18 VFC 16-13
SJC 16-17 Celer. 15-12
HBS 16-16 DOSR 15-10
DERDE KLASSE C: R.Sranang-De Ger
maan 2-1, SDZ-KBV1-2, Rapiditas-FC Lis-
se 5-1, Neerlandia-NEA 3-1, Roda'23-Ar-
gon afg, Pancratius-P&T Expres 0-0.
Neerl. 16-28 NEA 15-15
Rapidit 16-23 KBV 16-14
Sranang 16-21 Argon 14-12
P&T Exp. 15-16 Roda'23 14-11
Pancrat. 16-16 Germaan 16-10
FC Lisse 16-16 SDZ 16- 4
VIERDE KLASSE B WEST I: Halfweg-
Beursbengels afg, Swift-Zandvoort'75 0-1,
Aalsmeer-De Geuzen 2-0, SVJ-SMS 0-4,
Hoofddorp-SIZO 3-2, SCW-DSC'74 2-3.
SMS 15-24 Beursb. 14-14
Aalsmeer 16-23 SVJ 16-14
Hoofddorp 14-20 SIZO 16-14
DSC'74 16-20 Swift 16-12
Geuzen 16-17 SCW 15- 7
Zandvoort 16-17 Halfweg 14- 2
ZONDAG
HOOFDKLASSE A: Wilhelmus-RVC 0-0,
AFC34-UVS afg, Elinkwijk-DHC 1-0,
RCH-Unitas 2-0, Stormvogels-De Spar
taan 1-1, AFC-NFC 3-0, DWV-EDO 0-2.
DWV 15 10 2 3 22 29-12
AFC 16 7 7 2 21 26-19
EDO 16 9 2 5 20 30-15
Wilhelmus 16 6 6 4 18 19-13
Elinkwijk 15 6 5 4 17 20-11
UVS 15 6 5 4 17 13-10
RCH 16 7 3 6 17 16-14
AFC'34 14 5 5 4 15 20-16
DHC 16 6 3 7 15 20-22
Stormvogels 15 4 6 5 14 20-25
RVC 16 4 6 6 14 22-26
NFC 15 4 3 8 11 15-27
Unitas 15 1 6 8 8 12-26
De Spartaan 16 2 3 11 7 13-39
EERSTE KLASSE B: HMSH-VUC 1-0, Pa"
pendrecht-Nieuwenhoorn 1-1, Blauw
Zwart-Spartaan'20 1-1, Hermes DVS-
Sparta 1-0, SVW-ADO gestaakt bij 2-1,
Xerxes-DFC 2-1, CW-Sliedrecht 2-0.
Papendr. 16-25 DFC 16-15
Nieuwenh. 16-20 SVW 15-14
HMSH 16-20 CW 16-13
VUC 16-19 Sparta 16-13
Xerxes 16-17 Bl.Zwart 16-13
ADO 15-16 Sliedr. 16-12
Hermes 16-16 Spart.'20 16- 9
TWEEDE KLASSE A: Verburch-Tonegi-
do 2-1, Fortuna Vl.-Lugdunum 1-2, Olym-
pia-LENS 0-0, VCS-Den Hoorn 2-1, Quick
H.-Alphense Boys 2-1, RKAW-Westlan-
dia 4-1.
RKAW 14-22 Westl. 14-13
VCS 15-21 Verburch 15-13
Linsch. 15-22 CVC R'wyk
Oudew. 16-18 Sch.hoven 14-13
Rqnstr. 15-17 WDS 15-13
Z'dam 15-17 Sportief
A'veen 16-16 Moerk.
Siveo 15-15 Soc. Boys
EERSTE KLASSE A: Roodenburg-Ajax 0-
5, AFC34-FC Lisse afg, DCO-UW 0-3, Vo-
lendam-UVS afg, Volewijckers-DWV 0-1,
Telstar-Elinkwijk afg.
Ajax 16-27 Telstar 15-14
Volendam 13-22 FC Lisse 15-14
UW 15-19 Volew. 16-11
DWV 16-19 Roodenb. 14- 9
UVS 14-18 AFC'34 14- 7
Elinkw. 14-15 DCO 14- 1
SW-Quick Boys 0-4, DS'79-Excelsior 1-2,
TSC-LONGA 0-1.
Excels. 17-30 RKC 16-15
Quick B. 17-27 RBC 16-14
VIERDE KLASSE A: Van Nispen-Teylin-
gen 2-0, Alphen-Meerburg 1-0, SVLV-
LDWS 2-0, ROAC'79-Randstad Sport 7-0,
Unitas L.-Docos 2-1, VTL-WSB 2-1.
LDWS 16-24 ROAC 16-16
Alphen 15-21 Docos 16-14
V.Nispen 16-20 Meerburg 16-13
VTL 16-20 SVLV 16-11
WSB 16-19 Unitas 15-10
Teyl. 15-17 R'st.Sp. 15- 3
VIERDE KLASSE B: Cromvliet-Vreden-
burch 2-2, Quick Steps-ASC 3-2, Naald-
wijk-DWO 0-5, UDO-Wassenaar 2-2, HW-
GDA 0-4, RAVA-Duindorp 0-1.
DWO 16-26 Wassen. 15-15
GDA 16-22 Cromvl. 16-15
Duindorp 16-21 HW 15-14
RAVA 16-18 Vredenb. 16-14
Naaldw. 16-17 Q.Steps 16- 9
UDO 16-17 ASC 16- 2
VIERDE KLASSE C: Hillegom-DSOV 1-1,
Renova-DCO 0-0, Terrasvogels-Geel Wit
1-1, DIO-De Brug 1-1, DSS-Ripperda 0-2,
Bloemendaal-TYBB 1-1.
Renova 16-21 DSS 16-15
DCO 16-20 TYBB 16-15
Ripperda 16-20 DIO 16-15
G.Wit 16-19 DSOV 16-14
Bloemend. 16-16 Hillegom 16-11
De Brug 16-15 Terrasv. 16-11
VIERDE KLASSE E: Nieuwerkerk-ESTO
1-1, Floreant-UNIO 1-3, DONK-Moor-
drecht 1-2, VEP-GSV 1-3, Bodegraven-
Groeneweg 1-0, DSO-Nieuwkoop 0-0.
Bodegr. 16-20 ESTO 15-16
VEP 16-19 DONK 15-16
DSO 15-18 GSV 16-16
Nieuwkoop 16-18 Moordr. 16-12
Groeneweg 16-18 Nieuwerk. 15- 9
Unio 15-16 Floreant 15- 8
ZATERDAG
EERSTE KLASSE: TAW-KRV 0-0,
MVKV-Alphia afg
SVOW 15-28 HVZ 15-16
SJZ 15-21 Kickers 16- 9
Abbenes 13-18 LFC 14- 7
ZLC 14-17 VNL 14- 0
Boys 1-3, MMO-Leidsche Boys 1-0, SJZ-
Bernardus 1-1, VNI^AIkmania 0-2, VNA-
MMO 17-24 Leidsche B. 16-15
Or.Groen 16-21 Warmunda 16-15
ZLC 16-19 Bernardus 16-10
SJZ 16-18 VNL 16- 6
Kickers 16-17 VNA 16- 4
Zondag
RES.EERSTE KLASSE: SJZ 2-UDO 2 1-2,
Bernard.2-Lisse 3 2-0, MMO 2-Roodenb.4 2-
1, Alph.B.3-Alphen 2 1-0, Stompw.B.2-Kic-
REGIONALE JEUGD
a-junii
KLAS
junioren
1SSE AII: Lekkerkerk-ADO 1-0, West-
landia-Quick afg, VIOS-Lugdunum 3-1,
Katwijk-DHC 6-1, Rijswijk-Noordwijk 1-
2, Olympia-ARC 0-0.
Quick 17-28 DHC 17-17
ADO 17-23 Westl. 18-16
Noordw. 18-23 VIOS 15-15
Rijswijk 18-22 Lekkerk. 16-12
Olympia 19-19 ARC 18-10
Katwijk 19-19 Lugdunum 16- 4
b-junioren
KLASSE B I: ADO-RKAW 2-0, UVS-
WSB 4-0, Quick Boys-Excelsior 2-0, Spar-
ta-Spijkenisse 5-1, DSO-Feyenoord 0-13,
DHC-RVC 1-3.
Excels. 19-35 ADO 19-17
Feyenoord 18-31 RVC 19-17
Sparta 17-24 WSB 18- 9
Quick B. 18-22 Spijken. 15- 8
UVS 17-21 RKAW 16- 5
DHC 19-18 DSO 15- 3
KLASSE B II: Wilhelmus-Alblasserdam
3-0, Sliedrecht-Barendrecht 1-1, Xerxes-
Roodenburg 2-1, VUC-VCS 1-1, FC Lisse-
Nieuwerkerk 1-1, RWH-ARC 3-3.
VCS 18-32 RWH 15-16
ARC 18-27 FC Lisse 19-16
VUC 17-20 Wilh. 19-16
Roodenb. 17-17 Nieuwerk. 16-14
Sliedr. 18-17 Xerxes 19-11
Barendr. 19-17 Alblass. 17- 9
VROUWENVOETBAL
ZATERDAG
INTERREGIONAAL: Ter Leede-Lyra 5-0,
Rijsoord-Stedoco 4-0, Lugdunum-Rijn-
mond 1-1, Berkel-Heukelum 3-3, Zwart
Wit'28-MW'27 3-1, HOV-DSVP 5-0.
Rijsoord 14-27 Rijnmond 15-15
HOV 13-22 Berkel 15-15
EERSTE KLASSE: Katwijk-KRV 2-2,
KMD-Hazerswoudse Girls 4-1, Oegst-
geest-Alphen 3-0, RAS-Valken'68 ge
staakt bij 4-1.
Oegstgeest 16-25 Alphen 15-11
KMD 13-24 Katwijk 13- 9
Haz.Girls 13-18 KRV 13- 5
Valken 14-15 RAS 13- 3
TWEEDE KLASSE: SVLV-Sportief 5-0,
Siveo'60-Woubrugge 0-2, Ter Leede 2-A1-
pben 2 12-1, Katwijk 2-Katwijk 3 5-1.
hof-Nieuwkoop afgelast.
KFC 13-25 RKDEO 14-10
Celeritas 15-24 Alkman ia 12- 9
Groeneweg 13-23 Bloemhof 13- 9
14-13 Nieuwkoop 12- 8
KNVB-RESERVES
Zaterdag
RES.EESTE KLASSE: Rynsb.B.2-Zw.Wit
2 1-1, ASWH 2-ARC 2 4-0, Barendr.2-Zwer-
v.2 2-0, Noordw.2-RVVH 2 2-1, Lisse 2-Spy-
k.2 2-0, Quick B.2-TOGR 2 4-0.
Quick B.2 15-26 Barendr.2 16-15
Rynsb.B.2 15-21 Lisse 2 16-14
Spyk.2 16-20 Noordw.2 - 14-12
ASWH 2 15-19 TOGR 2 16-10
ARC 2 16-18 Zw.Wit 2 16-9
RWH 2 16-15 Zwerv.2 15-7
RES.TWEEDE KLASSE A: Excels.2-HVO
2 0-0, Noordw.3-Capell.2 1-2, Vit.Delft 2-
Quick B.3 0-2, B.Fair 2-Gravenz.2 2-0, Zwa-
luw.2-Katw.2 1-2, Rozenb.2-Lyra 2 4-1.
RES.TWEEDE KLASSE B: Lyra 3-Rozen-
b.3 5-0, Altena 2-Heeijansd.2 2-1, SSS 2-Ko-
zakk.B.2 0-3, NSW 2-SHO 2 2-1, Ameide
2-Katw.3 2-0, Gr.Lindt 2-Spyk.3 0-1.
RES.DERDE KLASSE A: Quick B.5-JAC
2 1-1, DSVP 2-DUNO 2 1-2, Sportl.2-Vit-
GDA
14-11
2 2-2.
RES.DERDE KLASSE B: T.Leede 2-Zwa-
luw.3 1-2, Quick B.4-RCL 2 1-0, DSS 2-Lis-
se 3 1-0, Vlaard.2-Sportl3 1-1, HVO 3-
Oegstg.2 0-0, Zevenh.2-ARC 3 3-2.
RES.VIERDE KLASSE B: Zwaluw.5-
Schoonh.2 2-1, Koudek.2-Jodan B.2 0-2,
overigen afg.
Zondag
RES.EERSTE KLASSE: UVS 2-Lens 2
afg, DFC 2-Nept.2 1-0, Mussch.2-Sliedr.2 1-
0, RKAW 2-Wilhelm.2 3-2, Sparta 2-DHC 2
0-3, Unitas 2-Papendr.2 1-1.
RKAW 2 15-24 Nept.2 14-14
Papendr.2 15-23 Lens 2 15-14
Wilhelm.2 16-16 UVS 2 15-14
Unitas 2 15-15 DHC 2 15-12
Sparta 2 16-15 DFC 2 16-10
Mussch.2 13-14 Sliedr.2 15-9
RES.TWEEDE KLASSE A: VIOS 2-Quick
2 3-2, Roodenb.2-Velo 2 1-3, 01ymp.2-West-
1.2 0-1, RVC 2-Delfia 2 1-2, DWO 2-Ver-
burch 2 2-0, Bl.Zwart 2-VUC 2 0-1.
RES.TWEEDE KLASSE B: Zwyndr.2-
Xerx.2 3-1, HOV 2-Excels.2 afg, Excels.3-
EBOH 2 3-1, Overm.2-CW 2 afg, Nieuwen-
h.2-Herm.2 1-3, Volhard.2-Roodenb.3 1-3.
RES.DERDE KLASSE A: VCS 2-RKAW
3 afg, DSO 2-Bl.Zwart 3 2-0, WSB 2-
HMSH 2 3-1, Westl.2-SJC 2 2-0, Lisse 2-To-
24-39 Lokeren
24-34 Club Luik 24-27
Besiktas Rizespor 3-0, Denilispor Gen-
clerbirligi 3-1, Ankaragücü - Kocaeiispor
2-0, Bursaspor - Galatasaray 1-0, Sariyer -
Antalyaspor 1-0, Samsunspor - Diyarba-
kirspor 5-1, Zonguldakspor - Eskisehir-
spor 1-0, Boluspor Trabzonspor 1-2.
Samsunsp. 26-36 Galatas. 25-34
Mannen
EREDIVISIE: Den Helder - Orca's 98-77,
Weert - DAS 79-96, Haaksbergen - Cana-
Den Bosch* 34-54 Canadians 35-32
Orca's 35-42 DAS 35-26
Donar 33-38 BC Markt 35-16
Haaksberg. 35-38 Zaandam 35- 6
PROMOTIEDIVISIE: Racing Beverwijk
Eindhoven 78-70, Goba - Akrides 81-94,
Green Eagles - Basketiers 79-65, Red
Giants - Voorburg 90-80.
Akrides 25-38 Basketiers 25-26
Red Giants 25-34 Voorburg 25-24
Goba 25-26 Beverwijk 25-20
Eindhoven 25-26 Gr.Eagles 25- 6
EERSTE DIVISIE A: BVO Alphen Ymir
83-70 (BVO kampioen), Early Bird - DSS
108-96, Zeemacht - Groningen 74-81.
BVO Alphen 25-44 Groningen 25-20
delb.Z.-Hotak'68 5-5.
EERSTE DIVISIE: Shot W.-Graauw 2-8,
Scylla-Vitac 5-5, Weert-Avanti 2 7-3, Hui
zen-Hoonhorst 4-6.
Indoor toernooi te Rotterdam:
Halvefinales mannen enkel: John McEn-
e (Vst)-Miloslav Mecir (Tsj) 6-1, 7-5. Ste-
Finale mannen dubbel: Edberg/Jarryd
(Zwe)-Hooper/Leach (Vst) 3-6, 6-3, 6-4.
Tennistoernooi te Dallas:
Halvefinales vrouwen enkel: Pam Shriver
(Vst)-Lori McNeil (Vst) 7-5, 6-3. Chris
Evert-Lloyd (Vst)-Zina Garrison (Vst) 3-6,
25-22 Amsterdam 24-
Leiden - Landslake Lions 67-56.
Gunco Rd. 23-44 Rowic 25-18
Leiden 25-40 Flash 23-16
AS VU 24-34 Ceres 24- 8
Rotterdam 25-26 Landslake 25- 8
Rayon West
EERSTE KLASSE: DAS 2 - OSG 100-75,
Binnenland Leiderdorp 107-98, Voorburg
Binnenland 21-28 Gunco 2 21-14
Zoebas 23-28 Midland 21-12
MSV 22-26 Argus* 22- 2
nenland 2 - Blitz 2 69-51, Green Eagles 2 -
Halvefinales vrouwen dubbel: Burgin/Whi-
te (Vst)-Mesker/Tanvier (Ned/Fra) 6-3, 7-5.
Bunge/Moulton (Wdl/Vst)-Piontek/White
Connors (Vst) 6-3, 3-6, 6-1.
23-10.
PROMOTIEKLASSE: Ascrum-Castricum
2 10-6, Minerva-Eemland 0-10.
Acco/DOS 3 19-33 LUSV 19-18
Kalinko 2 10-31 SOS 19-13
Ariston 19- 0
19^29
19-49 Inter Amicos 19-24
19-39 NOVO 2 19-23
19-35 Skania 2 19-16
10-30 GSC 10-13
VOY 10-30 DOS 10- 1
Eerste Klas: LISC-InUpGo 3-1, DAC 3-
Orion 0-1, Rldderv-Aarlv. 2-2, VCS-
WVC 1-3, RW-Rldderv. 1-3, Gem/K 3-
Aarlv. 1-3, Donar 2-Leython 3 2-2.
VCS 10-27 DAC 3 10-17
Ridderv. 10-26 RW 10-16
Gem/K 3 19-25 WVC 10-16
Leython 3 10-24 Donar 2 19-14
10-12
Uitslag van Milaan-San Remo:
1. Erich Machler (Zwi) 294 km in 7.00.52
(gemiddeld: 41.913 km); 2. Eric Vanderaer-
den (Bel) op zes seconden; 3. Guido Bon-
tempi (Ita) op acht seconden; 4. Sean Kelly
(Ier); 5. Giuseppe Calcaterra (Ita); 6. Teun
van Vliet (Ned); 7. Paul Popp (Aus); 8.
Franco Chioccioli (Ita); 9. Eric Pedersen
(Noo); lO.Rolf Sörensen (Den), allen in de
zelfde tijd als Bontempi; 30. Steven Rooks
(Ned) op acht seconden; 36. Peter Pieters
Bonnie Blair (VSt) 2.05,84,3. Marieke Stam
VCG-Martinus 0-3, DOS-Brevok 3-0, Re
flex-Dynamo A. 2-3, Sudosa-Orion 1-3, Ze-
venh.-Animo 3-1, Lycurgus-AMVJ 0-3.
VROUWEN
2e Divisie D: Zevenhuizen-VSC 3-1, Com-
paen-V. Santen 2-3, DFC-Gem/K 3-0,
RVC-Madjoe 3-1, Brother 2-Argus 3-1, Al-
lides-Molenwiek 1-3.
DFC 19-47 Brother 2 10-29
Compaen 19-39 Gem/K 10-26
V. Santen 19-38 VSC 19-24
Madjoe 19-36 RVC 19-18
Allides 19-35 Argus 19-10
Molenwiek 19-31 Zevenhuizen 19-9
Rys
(Noo)
Gymnova 78-88. Maü Sport - Achilles 71-89. Uttecht ^-GenVK 2 3% LeySon-Juniter
TWEEDE KLASSE B: Red Stars - Markt i1?6?1® ^eython-Jupiter
HOOFDKLASSE: Wilhelmus-KFC'71 2 0-
0, SJZ-Altior 3-3, GDA 2-Celeritas 0-4,
Randstad Sport-Kickers'69 4-0, Sleutels-
Iduna afgelast.
CeL 2 15-26 SJZ 15-14
RandstSp. 17-26 Sleutels 16-14
Iduna 15-23 Wilhelmus 15-10
KFC 2 16-18 Kickers 10- 5
Altior. 16-17 GDA 2 16-3
EERSTE KLASSE: LFC-Foreholte 3-0,
Docos-Teylingen 1-4, SJC-Stompwijkse
Girls 8-0, UDO-FC Lisse afgelast.
SJC 17-30 UVS 15-12
Teylingen 16-28 Stompw.G. 16-12
LFC 17-19 Lisse 10-11
UDO 12-13 Foreholte 16- 9
Alkm. 2 14-12 Docos 16- 4
TWEEDE KLASSE: Randstad Sport 2-
Bernardus 0-5, overigen afgelast.
DERDE KLASSE: SJC 2-Alkmania 3 4-0,
Oranje Groen-Roodenburg 2 2-0, Meer-
burg-Kickers'69 2 6-1, FC Lisse 2-UVS 3
4-1, Sleutels 2-Docos 2 afgelast.
BUITENL. VOETBAL
0, Seraing-RWDM 0-0, AA Gent-Club
Brugge 0-0, FC Antwerp-Waregem 0-1,
Kortrijk-Standard L. 1-1, Berchem-Char-
2-0, cromvl.2-VEP 2 0-0, ADO 2-RKDEO 2
2-3, SVLV 2-VCS 3 0-2, Meerburg 2-GDA 2
RES.VIERDE KLASSE B: GDS 2-Docos 3
2-0, Wilhelm.3-VUC 3 1-0, RVC 3-HBS 2 0-4,
Lens 3-Scheven.2 3-1, H.v.Holland 2-
D.Hoorn 2 1-5, RAVA 2-ODB 2 0-1.
ZATERDAG
EERSTE KLASSE
Zwammerdam WDS: 4-1. Aarlanderveen
Bor.M'gladbach 1-7, Eintr.Frankfurt-
Hamburger SV 1-3.
Bayern M. 21-30 Stuttgart 20-25
Hamb.SV 21-29 Kaisersl. 21-24
Leverkusen 20-26 Werder 21-24
ENGELAND: Tottenham-Liverpool 1-0,
Coventry-Oxford 3-0, Wimbledon-QPR 1-
1, Watford-Arsenal 2-0, Southampton-As-
ton V. 5-0, Sheffield W.-Manchester Utd.
1-0, Norwich-Luton 0-0, Manchester City-
Newcastle 0-0, Everton-Charlton 2-1,
Chelsea-West Ham 1-0, Nottingham F.-
33-54
32-61 Luton 32-54
32-55 Tottenham 30-53
ITALIË: Inter M.-AS Napoli 1-0, Juventus-
Como 1-0, Ascoli-Udinese 1-0, Atalanta-
H. Verona 1-0, Avellino-AC Torino 0-0, Fio-
rentina-AC Milan 2-2, AS Roma-Empoli 2-
I, Sampdoria-Brescia 2-0.
23-34 Juventus 23-30
AS Roma 23-31 AC Milan 23-29
Inter M. 23-30 H.Verona 23-25
Santander 2-0, Real Sociedad-Barceiona
1-1, Osasuna Pampl.-Atl.Madrld 0-2.
Real M. 32-47 Atl.Madr. 32-35
Barcelona 32-45 Sp.Gijon 32-34
1-12 Espanol 32-42 Mallorca 32-34
1-12
J i 1 PORTUGAL: BenTica-Chaves 0-0. FC Por.
to-Belenenses 1-0, Boavista-Gulmaraes 1-
1, Braga-Sporting L. 0-2, Varzim-Portimo-
1-1, Farense-Salgueiros 0-0, Elvas-
ZONDAG
EERSTE KLASSE
Bergambacht Nic. Boys: 4-0. Ammerstol
- Stolwijk: 1-1. RVC Reeuwljk - Waddinx-
veen: 1-1. Oudewater Schoonhoven: 1-3.
Cabauw - Gouderak: 0-0.
Moerk. 14-19 Gouderak 14-14
Cabauw 15-17 Stolwijk 13-13
RVC R'wyk 15-17 Ammerstol 15-13 TURKIJE: Malatyaspor Fenerbahce 1-0,
Vrouwen
PROMOTIEDIVISIE: Lisse - Zeemacht
106-43, Green Eagles - MSV 39-49, Gras-
59, Goba - RZ 2 74-80, Voorburg 2 - AMVJ
60-66, Red Stars - BVO 53-39, Spakenburg -
Green Eagles 2 79-28, Hurricanes - Leider
dorp 53-54, BOB - Gymnova 82-53.
TWEEDE KLASSE: Juventus - Devils 61-
86, LUSV - Lokomotief 50-56, Zoebas -
DAS 2 42-51, Quidam - Rowic 41-100, Cas-
dy'73 - Argon 65-40, Dunckers - Cangeroes
HOOFDKLASSE
Kampong - Hattem 4-2, Bloemendaal -
HDM 5-0, Klein Zwitserland - Tilburg 1-2,
SCHC - Oranje Zwart 2-1, Amsterdam -
Breda 0-0, MEP - HGC 2-3.
Kampong 13-21 SCHC 13-10
HGC 13-21 HDM 13-10
Bloemendaal 13-20 Hattem 13- 8
Amsterdam 13-19 Breda 12- 7
Tilburg 12-16 KI. Zwits. 13-'7
Or. Zwart 13-11 MEP 13- 4
Hurley - Leiden 4-1.
Gooische 16-23 Geel Zwart 15-16
Leiden 15-20 Rotterdam 14-12
Gron. Studs 13-18 HIC 14-11
Groningen 14-17 Union 15- 9
15- 8
14- 6
1, VCL - Cartouche 1-0, Zoetermeer - Fo-
rescate 0-4, Alecto - Roomburg 1-2.
Roomburg 12-21 Cartouche 13-10
Forescate 13-20 Aeolus 13- 8
Dopie 13-19 VCL 12- 8
Evergreen 11-14 Zoetermeer 13- 5
Alecto 13-14 Pollux 11- 5
TWEEDE KLASSE B
WV - Eechtrop 2-2, Xenios - Alkmaar 1-
2, Scheijbeeck - Kraaien afg., FIT - Noord-
wijk 1-6, Rood Wit - Bennebroek 3-2.
Alkmaar 12-21 Kraaien 10-11
Bennebroek 13-16 Xenios 13-11
Eechtrop 12-15 FIT 11- 8
Rood Wit 12-13 VW 12- 8
Noordwijk 12-12 Scheijbeeck 10- 3
VROUWEN
EERSTE KLASSE A
Breda - Kieviten 2-1, Noordwijk - Alecto
2-3, Hudito - Leiden 0-2, Leonidas - Dor
drecht 7-0, Warande - Tilburg 0-0.
Leiden 13-20 Noordwijk 13-12
Tilburg 13-18 Leonidas 13-12
Breda 13-16 Kieviten 13-11
Warande 12-13 Hudito 13- 8
Alecto 13-13 Dordrecht 12- 5
Forescate 2-1, Castricum - FIT 1-2.
Alkmaar 13-24 Kraaien 11-9
Bennebroek 13-18 Hennes 10-7
Rood Wit 12-17 Castricum 12-7
Forescate 12-14 Scheijbeeck 10-5
FIT 11-10 Roomburg 12-5
9, VZC-P.Bears 13-6.
AZC 10-33 HZC/R. 10-20
VZC 19-29 P.Bears 10-17
Degradatieafdeling: Zlan V.-Zijl/LGB 7-7,
AZPC-DZV 10-16.
Zijl/LGB 10-24 Zian V. 10^1
DZV 19-22 AZPC 19-3
Merwede 10-8.
ZPB 19-27 Het IJ 19-23
LZ'86 10-27 Merwede 10-20
TWEEDE KLASSE D
Promotieafdeling: Vivax-Raket 5-11, Dol-
fljn-De Ham 8-5.
Degradatieafdeling: Gouwe-Katwijk 9-6,
WVZ-DSZ 9-10.
DERDE KLASSE H
Degradatieafdeling: DKD-Aquarijn 4-7,
AVZV-Sassenheim 8-7.
Vrouwen
EERSTE KLASSE A
Degradatieafdeling: LZ'86-Ravijn 8-10,
Pluvius-Skelp 3-5.
TWEEDE KLASSE D
Promotieafdeling: Zijl/LGB-Donk 2 4-1,
AZPC-ZPB 2 4-0.
Mannen
EREDIVISIE: TT A'dam-Veluwe 10-8,
Gaanderen-Eindhoven 7-11, Avanti-Scylla
16-2, Valkenswaard-Shot W. 12-6.
EERSTE DIVISIE: Veluwe 2-Oegstgeest 7-
11, Nw.Vennep-Middelb.Z. 5-13, OTTC-
Gaanderen 2 4-14.
NO AD S.-TT A'dam 2 9-1.
3-2, Intermezzo-Ekspalvo 1-3.
Ekspalvo 19-52 Jupiter 20-27
Utrecht 3 19-48 Leython 19-22
Thornax 19-41 Kalinko 20-19
AV '40 19-38 Gem/K 2 19-16
Be Fair 19-34 Intermezzo 19-14
V. Santen 2 19-30 VSC 2 19-4 (d)
3e Divisie H: Zaan 2-Krovo 3-0, Amster-
dam-Dinto 0-3, US-Purvo 1-3, Armixtos-
Simokos 3-1, Polisport-Unitas 3-1, NO-
VO-Volendam 0-3.
Dinto 10-53 Volendam 10-28
Zaan 2 10-52 Purvo 19-27
Krovo 10-35 NOVO 19-18
Amsterdam 19-33 Unitas 19-14
Simokos 19-31 Polisport 19-13
(Ned) 2.13,00.
1500 meter mannen: 1. Oleg Bozjev (Sov)
1.53,48, 2. Viktor Sjasjerin (Sov) 1.53,71, 3.
Hein Vergeer (Ned) 1.53,88 (Nederlands re
cord), 4. Rolf Falk-Larssen (Noo) 1.54,26, 5.
Eric Flaim (VSt) 1.55,05, 6. Nick Thometz
sson (Zwe)
I 1.55,69. 9.
(VSt) 1.57,99, 12.Markus Tröger (WD1)
1.58,24, 13.Frode Rönning (Noo) 1.59,82.
Tien kilometer: 1. Gerard Kemkers (Ned)
14.04,04 (Nederlands record), 2. Geir Karl
stad (Noo) 14.08,51, 3. Leo Visser (Ned)
14.09.74, 4. Henri Kraayenbos (Ned)
14.29,90, 5. Tomas Gustafson (Zwe)
14.31,65, 6. Eric Flaim (Vst) 14.43,94, 7. Ri
chard van Kempen (Ned) 14.52,09.
Vrouwen
EREDIVISIE: Swift R.-PSV 12-13, Mosam-
Swift A. 19-23, Hellas-SEW 13-14, V en L-
OSC 17-20, Foreholte-Quintus 11-18, V en
K-Sittardia 14-13.
Armixtos 19=-31 US
Promotieklas A: DVC-Oikos 3-0, Acco
DOS 2-RW 3-0, Tornado-Zovoc 3-2, V.
Santen 3-AV '40 2 1-3, Leython 2-Ridder-
veld 1-3, Tonegido 2-Dosko 3-1.
Zovoc 19-49 Acco/DOS 2 19-27
Tornado 19-44 Tonegido 2 19-27
Ridderveld 19-40 AV '40 2 19-14
DVC 19-40 Leython 2 19-14
Dosko 10-33 Oikos 10-13
RW 19-28 V. Santen 3 19- 4
WASSENAAR (ANP) - De uitslagen van
19- 7 de draverijen en rennen, die zondag wer
den gehouden op de baan van Duindigt,
Cain) 1.59,3, 2. Byorling, 3. Hollow Dance.
Toto: winnend 2,90, plaats 2,70, 3,10, kop
pel 15,00, trio 75,90.
DERDE KOERS, 2000 m: 1. Afrodite W (A.
r 0 Vn I üV\v Vn XT r> ^.oon van a nsier. ioio: winnena z.ou,
dTcnstenïr Netwerk-Berg- p,?at? li30, 2 90i uo, koppel 10M
Blokkeer 10-46 DOS 16-23
Agon 10-40 Velo 19-19
WW 19-40 Netwerk 18-16
SVC 19-38 LUSV 19-15
Skania 19-34 Bergdiensten 10- 0
Orion 19-32
Eerste Klas: Leython 4-VCO 1-3, Leython
3-Blok 2-2, InUpGo-Gem/K 3 3-1, S '70-
DVO 0-3, Liusna-NOVO 2 2-2, NOVO 3-
LUSV 2 3-0.
Gem/k 3 19-26 S '70 19-20
NOVO 3 10-26 DVO 10-19
InUpGo 19-24 VCO 10-17
Liusna 10-24 NOVO 2 10-15
burg-V. Santen 3-2, Tornado-Radius 0-3,
Ovra-Phoenix 3-0, Blokkeer-Compaen 1-
3, Allides-Volendam 2-3.
Radius 10-54 Ovra 10-25
Allides 19-38 Tornado 19-24
Compaen 19-37 Leython 19-23
Voorburg 19-32 Blokkeer 10-20
3e Divisie G: Zevenhuizen 2-VSC 3-0,
SVC-Molenwiek 0-3, US 2-NOVO 1-3,
Gem/K-Vlaardingen 2 3-1, Blokkeer 2-
19-45 Gem/K 19-22
Molenwiek 10-42 Blokkeer 10-20
Ekspalvo 10-36 Radius 2 19-20
US 2 10-35 13
Promotieklas A:
Jupiter 20-57 Gem/K 2 10-24
Skania 19-50 Velo 19-22
Donar
Radius 3 19-35
(A. Manuel) 1.58,1, 2. Anthony's Dream, 3.
Star Ride. Toto: winnend 4,70, plaats 2,50,
2,40, 3,80, koppel 41,40, trio 1041,90.
VIJFDE KOERS, 2600 m: 1. Ami Nora (H.
Grift) 3.34,8 - 1.22,6, 2. Albatrosnora, 3. Wi-
teske Norton. Niet gestart: Yankee
Douglas. Toto: winnend 5,90, plaats 2,40,
2,80, 4,60, koppel 29,70, trio 885,80.
ZESDE KOERS, 2000 m: 1. Andrea (J.
Hendrikx) 2.43,1 - 1.21,6, 2. Agatha Odilia,
3. Zeewind. Niet gestart: Wilgenhof. Toto:
winnend 7,60, plaats 3,30,2,20,4,00, koppel
Again (H. Grift) 2.07,8 - 1.19,4, 2. Zilver-
maid, 3. Yankee Dream. Toto: winnend
2,90, plaats 1,70,1,70,2,10, koppel 7,00, trio
Dijk) 2.08,8, 2. Woodfeets Jes^ja, 3.
Bronzfield. Niet gestart: Gerritt's Pride en
Sku Ball. Toto: winnend 9,70, plaats 2,20,
2,30, 3,10, koppel 26,50, trio 582,50.
NEGENDE KOERS, 2000 m: 1. Amor O (H.
Grift) 2.40,2 - 1.20,1, 2. Zally Ashton, 3.
Amazone Cede. Niet gestart: Ylius O. Toto:
winnend 2,70, plaats 1,70,3,20,1,30, koppel
18,80, trio 128,00.
TIENDE KOERS, 2000 mi' 1. Wood W (A.
Mollema) 2,39,7 -1.19,9, 2. York Fortuna, 3.
Zeus Buitenzorg. Toto: winnend 6,20,
plaats 1,80, 4,60, 1,70, koppel 117,50, trio
887,00.
ELFDE KOERS, 2000 m: 1. Roper Dan (A.
Mollema) 2.37,9 - 1.19,0, 2. Veric Brach, 3.
Yzeren Hein. Niet gestart: The Import La
ren. Toto: winnend 15,30, plaats 4,50, 1,60,
koppel 12,50, trio 270,30.
TWAALFDE KOERS, 1609 m: 1. Zozo Ne-
vele (J. van Exter) 2.06,2 - 1.18,4, 2. Ydel-
LEIDEN - Het tweede team van
De Zijl/LGB, uitkomend in de F-
afdeling van de verenigingscompe
titie, is gepromoveerd. De B-ploeg
is in het veld van ongeveer zestig
clubs op een zesde plaats geëin
digd. De eerste vijftien ploegen
kwamen in aanmerking voor pro
motie naar de E-afdeling.
Trainster Erna van Belkum had
voor de aanvang van de competi
tie, die loopt over vier ronden, geen
verwachtingen die in de richting
van promotie wezen. Na de eerste
ronde werd echter al gauw duide
lijk dat de ploeg sterk genoeg was
om het karwei te klaren. "We heb
ben in de jaargangen 1972 en 1973
veel zwemmers van hetzelfde kali
ber. Jongens die net niet snel ge
noeg zijn voor een plaatsje in de A-
ploeg, die in de B-afdeling uit
komt, steken met kop en schou
ders boven iedereen uit in deze F-
afdeling", verklaarde Van Belkum,
die dit seizoen kan beschikken
over een brede basis. "Maar het
éne jaar komt het wat gunstiger uit
met de leeftijden dan in andere ja
ren", voegde de Zijl-trainster er di
rect aan toe, bedoelende dat geluk
er altijd bij komt kijken.
De A-ploeg van De Zijl zwemt
volgende week de vierde en laatste
ronde in de B-afdeling, waarin alle
prijzen voor wat betreft promotie
en degradatie al verdeeld zijn
LZ'86 werkte zaterdag deze afslui
tende ronde af en eindigde onderin
de middenmoot. Ongeacht de uit
slagen van de laatste ronde van De
Zijl, staat nu al vast dat ook de
tweede Leidse club in deze afde
ling niet verder zal komen dan een
middenmootpositie. Niels Ouwer-
kerk van De Zijl zwom op de 100
meter vrije slag buiten mededin
gen mee. Hij slaagde in zijn opzet,
om de limiet voor de Nederlandse
Zomerkampioenschappen te be
machtigen op deze afstand. Mét
zijn chrono van 57.9 seconden
hield hij 1/10 van een seconde over
op deze vastgestelde richttijd.
De kleinere regioclubs, Noord
wijk, Noordwijkerhout, Lisse, Sas-
senheim en de Colombiaan uit
Voorhout, bestreden elkaar in de
tweede ronde van de Duinstreek
competitie. Dit traditionele toer
nooi tussen de verenigingen uit de
Bollenstreek kent als belangrijkste
regel dat ploegen die in de D-afde-
ling van de verenigingscompetitie
uitkomen, teweten Noordwijk,
Noordwijkerhout en Sassenheim,
geen zwemmers of zwemsters mo
gen inzetten, die in het bezit zijn
van een kring A-limiet. Dit heeft de
bedoeling om een gelijke strijd mo
gelijk te maken.
Ondanks deze beperkende maat
regel heeft de ploeg van Noordwij
kerhout al een straatlengte voor
sprong op zwemclub NZ en PC uit
Noordwijk na twee gezwommen
ronden. De Noordwijkse zwem
club slaagde er wel in om de twee
de ronde in het eigen Bollenbad
winnend af te sluiten, met gering
verschil op Noordwijkerhout.
Mark Kruithof, uitkomend voor de
laatstgenoemde ploeg slaagde er
op de 100 meter wisselslag in, een
kring A-limiet te bemachtigen
door een tijd van 1.31.7 te klokken.